Wypłukiwanie koloru. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-21, 20:02   #1
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221

Wypłukiwanie koloru.


Hej Mam takie małe, szybkie pytanie... Otóż miałam włosy rozjaśniane i później farbowane na platynę przez 5 lat. Aktualnie zmieniłam kolor na czekoladowy brąz, który po ok. 2-3 tygodniach zmył się do ciemnego blondu. Jak długo kolor będzie się zmywał? Po ilu farbowaniach włos "nasiąknie" pigmentem? Pozdrawiam
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 02:57   #2
Ametys
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

,

Edytowane przez Ametys
Czas edycji: 2013-02-11 o 03:29
Ametys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 11:18   #3
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Myje szamponem do włosów zniszczonych Nigdy nie rozjaśniałam całych włosów, tylko odrosty + kilka pojedynczych pasm. No i od jakichś dwóch lat nie rozjaśniałam tylko farbowałam farbą
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 15:41   #4
annasooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 22
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

mi fryzjerka kazała zakwaszac włosy, by kolor się nie wypłukiwał, co często bywa po farbowaniach na rozjaśnionych blondach. Raz w tyg. przed myciem spłukac włosy wodą z dodatkiem octu, potem myc.
annasooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 14:23   #5
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Ważne jest odpowiednie nawilżenie włosa i domknięcie łusek. Zainwestuj w oleje, dobre maski i odżywki bez silikonów, a co drugie mycie spłukuj włosy chłodną przegotowaną wodą z dodakiem łyżki soku z cytryny lub octu jabłkowego.
martysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 15:40   #6
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Używam biovaxu, waxu z aloesem, nafty kosmetycznej z olejkiem rycynowym i oleju kokosowego. Co mycie spłukuje włosy zimną wodą i suszę ciepłym (nie gorącym) powietrzem "z włosem". Niestety nie mogę używać odżywek bez silikonów, bo włosy są bardzo długie i mam problemy z rozczesywaniem, gdy użyję odżywki bez silikonów.
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 21:43   #7
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Może ktoś jeszcze podzieli się swoją wiedzą?
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 08:23   #8
ModnaDama
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 26
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

a jaki jest najlepszy, ale nie jakiś super drogi szampon do włosów, który zapobiega wypłukiwaniu się koloru?
ModnaDama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 15:01   #9
badteacher
Przyczajenie
 
Avatar badteacher
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Cytat:
Napisane przez Oosia Pokaż wiadomość
Używam biovaxu, waxu z aloesem, nafty kosmetycznej z olejkiem rycynowym i oleju kokosowego. Co mycie spłukuje włosy zimną wodą i suszę ciepłym (nie gorącym) powietrzem "z włosem". Niestety nie mogę używać odżywek bez silikonów, bo włosy są bardzo długie i mam problemy z rozczesywaniem, gdy użyję odżywki bez silikonów.
a probowalas odzywke garniera z awokado i karite - nie ma silikonow ale poslizg jest (znaczy ja mam), dzieki tej odzywce moglam przejsc na szampon bez sls (siarczan - dla wlosow farbowanych jest niebezpieczny bo przy myciu pomaga wyplukac sie kolorowi, jak nie uzywa sie silikonow mozna uzywac delikatnych szamponow lub nawet myc odzywka (z tym ze ja nie stylizuje wlosow wiec odpada mi martwienie sie o silikony w stylizatorach)

(mnie dopiero po 8 farbowaniach przestal kolor wyplukiwac sie tak szybko, z tym ze ja farbuje na czerwono, na wlosy ktore byly potraktowane rozjasniaczem zeby usunac stary kolor )
badteacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 17:26   #10
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Noo słyszałam, że czerwony szybko się wypłukuje :P Będę musiała spróbować tej maski, aczkolwiek mam uprzedzenia co do garniera...
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 09:31   #11
badteacher
Przyczajenie
 
Avatar badteacher
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Cytat:
Napisane przez Oosia Pokaż wiadomość
Noo słyszałam, że czerwony szybko się wypłukuje :P Będę musiała spróbować tej maski, aczkolwiek mam uprzedzenia co do garniera...
no wlasnie teraz juz mi sie tak szybko nie wyplukuje, zregenerowalam wlosy i farbuje tylko odrosty co 6-8 tygodni (zalezy jak dlugo daje rade wytrzymac z odrostem) a calosc co 3-4 miesiace

a czemu masz uprzedzenia? ja nie lubie tych zielonych garnierow bo sklady maja nie za ciekawe ale ten z karite to inna sprawa - krotki, prosty sklad a w nim to co farbowane wlosy potrzebuja, czyli skladniki nawilzajace (choc zdarzaja sie osoby ktorym nie pasuje, jak ze wszystkim)
badteacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-29, 13:18   #12
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Po garnierze miałam zawsze przetłuszczone, przyklapnięte włosy i pojawiał się łupież :P
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 13:49   #13
badteacher
Przyczajenie
 
Avatar badteacher
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Cytat:
Napisane przez Oosia Pokaż wiadomość
Po garnierze miałam zawsze przetłuszczone, przyklapnięte włosy i pojawiał się łupież :P
ten garnier jest do zniszczonych i suchych wlosow, do tego jak masz cienkie/delikatne wlosy to moze faktycznie nie sluzyc

ja mam bardzo cienkie ale mam ich duzo plus maja tendencje do wysuszania (przez farbowanie), dzieki granierowi sa nawilzone, z tym ze nauczylam sie nakladac niewielka ilosc ktora rownomiernie rozprowadzam na wlosach i po chwili latwo je rozczesac, potem dokladnie splukuje i nic wiecej nie daje, zadnej odzywki bs bo po garnierze nie ma potrzeby, czasami jak wlosy sa prawie suche to stylizuje zelem lnianym

to moze sprobuj garniera z aloeosem (biale opakowanie), lzejszy (z tym ze ma jeden silikon, ale mozna wtedy myc szamponem z sls co 3-4 mycie a reszte lagodniejszym) ale tez dawal poslizg
badteacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 13:23   #14
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Mam raczej grube włosy ponadto żadna odżywka nie robiła mi tego co garnier. Więc typowo mi nie służył... Aczkolwiek chyba się skuszę skoro tak go chwilasz...
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 09:17   #15
marshmallows
Raczkowanie
 
Avatar marshmallows
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 80
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Cytat:
Napisane przez Oosia Pokaż wiadomość
Mam raczej grube włosy ponadto żadna odżywka nie robiła mi tego co garnier. Więc typowo mi nie służył... Aczkolwiek chyba się skuszę skoro tak go chwilasz...

Ku przestrodze jesli chodzi o garniera, maske w zielonym okragłym opakowaniu do włosów o zgrozo! farbowanych- to jest totalny sciagacz koloru.Nie polecam.

Ze swoich spostrzezen, bardzo wyrazie widac było na swiezo ufarbowanych włosach niszczycielskie działanie oleju kokosowego i palmowego(w ogole nasycone mi zdejmuja farbe).
Dlatego krotko po farowaniu uzywam tylko oleji wielonienasyconych


Po farbowaniu maska zakwaszajaca(ja dodaje po prostu cytryny do maski) na min, pol godziny bo trzeba włosy po zasadowej farbie zneutralizowac i domknac łuski.
Dodatkowo do ostatniego plukania dodaje ocet i dzieki tym praktykom zobaczylam ze faktycnie kolor dłuzej sie 3ma.

No i włosy ratuje czasem suchym szamponem i myje co 3 dzien- mysle ze to kluczowe


Takze Ameryki nie odkryłam...
__________________
szczęśliwa żonka, jeszcze szczęśliwszy mąż

WŁOSOMANIA;

Blondowy schizolec
marshmallows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 22:47   #16
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Hmmm.. A ja właśnie używam oleju kokosowego... Co prawda co drugi tydzień, ale zawsze. Muszę po kolejnym farbowaniu przyjrzeć się temu A czy cytryna przypadkiem nie rozjaśnie włosów?
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 23:27   #17
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Up
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-21, 16:27   #18
ivysmall
Przyczajenie
 
Avatar ivysmall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 19
Dot.: Wypłukiwanie koloru.

Po pierwsze:
Do włosów farbowanych nie używamy szamponów przeciwłupieżowych bo one z zasady są niszczycielami koloru. Chyba, że jest taka potrzeba (nigdy nie lekceważmy łupiezu!) to kolor poświęcamy aby wygnać grzybka

Po drugie:
Przed farbowaniem otwieramy łuski włosa szamponem oczyszczającym. Kolor aby był intensywny musi wniknąć do wnętrza włosa. A nie zrobi tego dokładnie jesli farba oblepi tylko zamkniete łuski. Wtedy przy każdym myciu spłukujemy pigment który siedzi na włosie zamiast w jego wnętrzu i wtedy mamy wypłowiały kolor. Tak więc przed farbowaniem otwierały łuseczki, po zaś zamykamy sszamponem do włosów farbowanych.

Po trzecie:
Kolor będzie bladł tak czy siak, bo na włosy działa wiele szkodliwych dla kolorów czynników chociazby atmosferycznych, czy pospolity chlor.
Dla odświeżenia koloru można włosy nawet raz na miesiąc przejechać farbą bezamoniakalną, która nie wpływa źle na konddycje włosów. Można jej uzywać bezpiecznie że fest!

Po czwarte:
koloryzujemy profesjonalnymi farbami. Farby drogeryjne mają w sobie wiele silikonu, na który narzekałyście wcześniej dziewczyny, wiec wiecie

Gwarantuje Wam, że te cztery punkty które opisałam to prosta droga do ładnego trwałego koloru.
ivysmall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.