Problemy z budzeniem się w nocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-03, 14:04   #1
Malarka789
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 18

Problemy z budzeniem się w nocy


Hej, mam pewien problem ze snem. A mianowicie nie jest to bezsennośc która polega na tym że nie umiem zasnąć i się w nocy męcze. Robię się śpiąca miedzy godziną 22:30-23, no i tez tak sie kłade spać po 23, zasypiam szybciutko 5 minut i mnie nie ma. Tylko że budzę się zawsze o 1:47 przebudzam się patrzę na komórkę która godzina odkładam i od razu zasypiam, później budzę się znowu o 4:23 no i znowu zasypiam szybko. Kończe na tym że budzę się po 7 i co godzine mam sny. Rano budzę się taka niewyspana i mam ból głowy. Nie wiem jak to wyleczyć a mam to już dobry miesiąc. Dwa dni temu poszłam spać później tak po 1 i spałam sobie do 8 ( zero budzenia) i wkońcu byłam taka wypoczęta i głowa nie bolała. No ale co z tego jak tylko raz tak miałam a ciągle łapie się na budzeniu w nocy...
Malarka789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 19:05   #2
oliwka696194
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 4
Dot.: Problemy z budzeniem się w nocy

Hej, od dawna tak masz? Bo coś takiego przypomina mi spanie jak na bombie, ja mam tak jak mam gdzieś jechać wstać gdzieś. W dni wolne też tak jest? Chodzi o to że nie możesz się zrelaksować jak coś cię czeka rano i myslisz ciągle przez sen o tym kiedy masz wstać i że już idziesz w to miejsce (np. do pracy, szkoły, lekarza) ? U u mnie takie budzenie oraz budzenie sie przed budzikiem jest właśnie tym spowodowane i słyszałam od paru osób że też tak mają. Jeśli nie to nie wiem..
oliwka696194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 10:02   #3
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Problemy z budzeniem się w nocy

Szukałabym przyczyn w stresie (z którego może nawet nie zdajesz sobie sprawy). Ewentualnie w zaburzeniach hormonalnych (przy nadczynności tarczycy tak bywa). Ja na wiosnę często budziłam się w okolicach godz. 4, kiedy mniej więcej wypada najwyższe stężenie kortyzolu (badań nie robiłam, ale wiosną miałam stresujący okres, więc to tak z tym powiązałam).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-04, 10:16   #4
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Problemy z budzeniem się w nocy

Zaczęłabym od zwiększenia aktywności fizycznej w ciągu dnia. Regularnie, kilka razy w tygodniu uprawiaj sport. Do tego zero kofeiny po godzinie 15.00. Do tego poprawa diety (ogranicz słodycze, jedz dużo warzyw i owoców, warto rano zjeść owsiankę). Czy pojawił się u Ciebie jakaś stresująca sytuacja?

Cytat:
Napisane przez Malarka789 Pokaż wiadomość
Hej, mam pewien problem ze snem. A mianowicie nie jest to bezsennośc która polega na tym że nie umiem zasnąć i się w nocy męcze. Robię się śpiąca miedzy godziną 22:30-23, no i tez tak sie kłade spać po 23, zasypiam szybciutko 5 minut i mnie nie ma. Tylko że budzę się zawsze o 1:47 przebudzam się patrzę na komórkę która godzina odkładam i od razu zasypiam, później budzę się znowu o 4:23 no i znowu zasypiam szybko. Kończe na tym że budzę się po 7 i co godzine mam sny. Rano budzę się taka niewyspana i mam ból głowy. Nie wiem jak to wyleczyć a mam to już dobry miesiąc. Dwa dni temu poszłam spać później tak po 1 i spałam sobie do 8 ( zero budzenia) i wkońcu byłam taka wypoczęta i głowa nie bolała. No ale co z tego jak tylko raz tak miałam a ciągle łapie się na budzeniu w nocy...
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 13:57   #5
Paulla80
Raczkowanie
 
Avatar Paulla80
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 46
Dot.: Problemy z budzeniem się w nocy

ja tak mam jak się stresuję albo musze pamiętac by coś zrobić jeszcze przed wyjściem. ostatnio spać nie mogłam bo w głowie miałam cały czas mysl: umyć włosy rano przed pracą :|
Paulla80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 21:34   #6
gprazka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 4
Dot.: Problemy z budzeniem się w nocy

Myślę, że nie zaszkodzą badania ogólne + hormony tarczycy, żeby się upewnić, że wszystko jest w porządku. Z własnego doświadczenia wiem, że warto też zwrócić uwagę na dietę. Miałam podobne budzenia w nocy i pomogło mi poszczenie. Zdaję sobie sprawę, że może to brzmieć irracjonalnie, wręcz idiotycznie, ale na mnie działa. Raz na jakiś czas daję swojemu organizmowi odpocząć od trawienia różnych produktów i żyję przez kilka dni na sokach warzywno-owocowych. Jak nie masz czasu wyciskać, to możesz zamówić, np. z nuja (ci akurat wiem, że na pewno mają świeże). Ja tak robię, jak zagęszcza mi się lista tudusów Dodam, że mam hashi i endometriozię, a mimo to odkąd wprowadziłam w życie kilkudniowe posty, nie tylko z moim snem jest lepiej. Może spróbuj? Szkodliwe to nie jest, a może Tobie też pomoże.
gprazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-12, 08:32   #7
adwokatkaa
Przyczajenie
 
Avatar adwokatkaa
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 3
Dot.: Problemy z budzeniem się w nocy

Popieram, warto sobie zrobić badania, ja się tak budziłam przez parę miesięcy, miałąm taki przerywany sen, że szok teraz śpię już normalnie, w sumie samo przeszło, może spróbuj melisę na sen?
adwokatkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-14, 12:23   #8
missVivi
Raczkowanie
 
Avatar missVivi
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 287
Dot.: Problemy z budzeniem się w nocy

Uprawiasz jakis sport, biegasz?
missVivi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 08:46   #9
tothebones
Przyczajenie
 
Avatar tothebones
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 29
Dot.: Problemy z budzeniem się w nocy

u mnie sie okazało ze to własnie był problem hormonalny. mysle ze warto by było sie udac do endo., bo pozniej problem miałam nie tylko ze snem przez tarczyce.
tothebones jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-22, 22:32   #10
kasiastanowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Problemy z budzeniem się w nocy

A próbowałaś się porządnie zmęczyć przed snem? Mojemu chłopakowi pomogło na bezsenność właśnie to, że zaczął chodzić na siłownię, i to wieczorami, około godziny 19-20. Później jak wracał to zasypiał przed 23 ;P
kasiastanowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-19, 12:48   #11
Barnnaba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1
Dot.: Problemy z budzeniem się w nocy

ja mam pytanko do was w sumie. Czy któraś z was miała problemy ze snem przez stres? pytam bo ja mam i znalazłam coś takiego: https://apteka.bonifratrzy.pl/nervin...e-60-tabl.html i wygląda to na naprawdę spoko rozwiązanie, ale wolałbym wiedzieć czy to w ogóle jest dobre rozwiązanie
Barnnaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-25, 22:20   #12
martuchna32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 5
Dot.: Problemy z budzeniem się w nocy

Cytat:
Napisane przez Barnnaba Pokaż wiadomość
ja mam pytanko do was w sumie. Czy któraś z was miała problemy ze snem przez stres? pytam bo ja mam i znalazłam coś takiego: https://apteka.bonifratrzy.pl/nervin...e-60-tabl.html i wygląda to na naprawdę spoko rozwiązanie, ale wolałbym wiedzieć czy to w ogóle jest dobre rozwiązanie
Ja od siebie polecam stosowanie olejku konopnego, od kąd zaczałeam brać kilka kropelek przed snem, problem ze spaniem i budzeniem sie zniknął, polecem olejek z tego sklepu https://hemp-oil.pl/
martuchna32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-25 23:20:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:52.