Diane 35 / Cyprest / OC 35 / Syndi 35 - wątek zbiorczy - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-28, 15:39   #1681
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez matyldaaaa Pokaż wiadomość
jedno opakowanie kosztuje chyba niecałe 11zł, chyba, że masz prywatną receptę to wtedy niecałe 18zł.
mam skierowanie ze szpitala

czy mogę iść do apteki i poprosić o 1 opakowanie, a później kupić 2 pozostałe ?


Cytat:
Napisane przez Marseille Pokaż wiadomość
ponad 10 zł kosztuja. Czy koniecznie musze zażyć je 1 dnia cyklu. Do okresu jeszcze 2 tyg , a mnie wysypuje coraz bardziej...
poczekaj do okresu
a tak przy okazji to co się dzieje, jeśli zacznie się je stosować obojętnie którego dnia ?
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 16:43   #1682
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
mam skierowanie ze szpitala

czy mogę iść do apteki i poprosić o 1 opakowanie, a później kupić 2 pozostałe ?

poczekaj do okresu
a tak przy okazji to co się dzieje, jeśli zacznie się je stosować obojętnie którego dnia ?
Chyba możesz. Kiedyś też miałam receptę na 3 opakowania czegoś ale w aptece mieli tylko 1 dlatego sprzedali mi to jedno, a na kartce dostałam coś w stylu recepty na 2 pozostałe opakowania z pieczątką apteki. (Na szczęście, że kupiłam tylko to jedno opakowanie bo te krople były tak ohydne, że nie potrafiłam ich przełknąć i pozostałych 2 opakowań nie wykupiłam).

Jak na moje oko to rozregulujesz cały organizm? ale mogę się mylić
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 19:09   #1683
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez matyldaaaa Pokaż wiadomość
Chyba możesz. Kiedyś też miałam receptę na 3 opakowania czegoś ale w aptece mieli tylko 1 dlatego sprzedali mi to jedno, a na kartce dostałam coś w stylu recepty na 2 pozostałe opakowania z pieczątką apteki. (Na szczęście, że kupiłam tylko to jedno opakowanie bo te krople były tak ohydne, że nie potrafiłam ich przełknąć i pozostałych 2 opakowań nie wykupiłam).

Jak na moje oko to rozregulujesz cały organizm? ale mogę się mylić

no to przejdę się do apteki i zapytam

hm mam zespół PCO i mój organizm jest na maxa rozregulowany
ale poczekam do okresu
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 19:40   #1684
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marseille Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam diane 35 wypisaną na recepcie, ale waham sie ją wykupć. Im wiecej czytam, tym wiecej jest wątpliwości. Mam dośc silny tradzik tetralysal sobie nie dał z nim rady , wiec zdecydowałam sie na hormony. Ale nie chce nabawić sie depresji badz innego choróbska. Jak każdy lek ma skutki uboczne ale mimo wszystko nie wiem co zrobic...eh
Cytat:
Napisane przez matyldaaaa Pokaż wiadomość
Mi lekarz przepisał diane również z powodu problemów z trądzikiem. I muszę powiedzieć, że to był strzał w 10 Już praktycznie po kilku tabletkach skóra przestała się przetłuszczać, a trądzik zniknął. Wcześniej leki od dermatologa nie pomagały. Tzn moja skóra nie jest nieskazitelna ale w porównaniu z tym co było kiedyś to dzień, a noc. Jestem z nich bardzo zadowolona bo pomagają mi na skórę i dodatkowo jestem zabezpieczona, a ponadto kosztują tylko 10zł.
Jedynym efektem ubocznym jakim zaobserwowałam było to, że na początku ich brania byłam trochę bardziej płaczliwa ale teraz wszystko już się unormowało.
Trzeba się liczyć z tym, że po zaprzestaniu stosowania Diane jest bardzo możliwe, że trądzik powróci... Jeśli tak będzie, a antybiotyki nie dają rady, wtedy warto przedyskutować z dermatologiem kwestię retinoidów (niekoniecznie doustnie)

Cytat:
Napisane przez Rinaa Pokaż wiadomość
mam skierowanie ze szpitala

czy mogę iść do apteki i poprosić o 1 opakowanie, a później kupić 2 pozostałe ?


a tak przy okazji to co się dzieje, jeśli zacznie się je stosować obojętnie którego dnia ?
W przypadku Diane nie ma takiej możliwości, aby brać odpis na pozostałe opakowania, bo jest ona lekiem refundowanym i trzeba wykupić wszystkie opakowania w ustawowym czasie (tak mnie poinformowała farmaceutka; może dać odpis, ale i tak mam czas na wykupienie pozostałych opakowań taki jak na zrealizowanie recepty w całości)). No chyba że, tak jak ktoś tu pisał, że Diane jest wypisana jako nierefundowana, wtedy pewnie byłaby taka możliwość.

Jeśli się zacznie stosować Diane innego dnia niż w pierwszy dzień miesiączki, to podejrzewam, że tak jak przy innych tabletkach, nie od razu ma ona działanie antykoncepcyjne. Jak dla mnie lepiej poczekać.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 20:28   #1685
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
W przypadku Diane nie ma takiej możliwości, aby brać odpis na pozostałe opakowania, bo jest ona lekiem refundowanym i trzeba wykupić wszystkie opakowania w ustawowym czasie (tak mnie poinformowała farmaceutka; może dać odpis, ale i tak mam czas na wykupienie pozostałych opakowań taki jak na zrealizowanie recepty w całości)). No chyba że, tak jak ktoś tu pisał, że Diane jest wypisana jako nierefundowana, wtedy pewnie byłaby taka możliwość.

Jeśli się zacznie stosować Diane innego dnia niż w pierwszy dzień miesiączki, to podejrzewam, że tak jak przy innych tabletkach, nie od razu ma ona działanie antykoncepcyjne. Jak dla mnie lepiej poczekać.

jaki mam czas na zrealizowanie recepty?

dziękuję za odpowiedź, poczekam do okresu, tak z '' ciekawości'' spytałam
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 21:01   #1686
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Wydaje mi się, że 30 dni. Wyjątek od tej reguły to antybiotyki, które trzeba wykupić w przeciągu 7 dni
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 07:34   #1687
Rinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Rinaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 968
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że 30 dni. Wyjątek od tej reguły to antybiotyki, które trzeba wykupić w przeciągu 7 dni
dziękuję
Rinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 13:34   #1688
Asiunka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
GG do Asiunka89
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Witam, mam do oddania(za darmo) dwa opakowania Syndi. Termin waznosci 09.2012
\Wysle pod adres, tez za darmo. Ja juz skonczylam z poprawianiem cery

gg: 4802299
__________________

Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne.


POMÓŻ UBRAĆ BEZDOMNE PSIAKI!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=463890

Edytowane przez Asiunka89
Czas edycji: 2010-09-29 o 13:35
Asiunka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 17:05   #1689
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Wczoraj dostałam okresu czyli powinnam wziaść pierwsza tableke, a niestety dopiero dzis wykupiłam dopiero diane. Czy mam wziąśc zaległą tabletke czy nie?
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 17:39   #1690
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Nie. Zacznij brać od dziś, ale pamiętaj że - ponieważ nie zaczynasz opakowania wraz z pierwszym dniem cyklu - przez pierwsze 7 dni brania tabletek nie jesteś zabezpieczona. Zajrzyj do ulotki tam masz wszystko napisane.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 17:44   #1691
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Nie. Zacznij brać od dziś, ale pamiętaj że - ponieważ nie zaczynasz opakowania wraz z pierwszym dniem cyklu - przez pierwsze 7 dni brania tabletek nie jesteś zabezpieczona. Zajrzyj do ulotki tam masz wszystko napisane.

a To, ze nie jestem zabezpieczona to wiem. W takim razie startuje z tabletkami od dziś. Dzięki za info
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 20:18   #1692
Achasta
Przyczajenie
 
Avatar Achasta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
GG do Achasta
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Witajcie dziewuchy

Brałam już wiele tabletek i żadne nie wyleczyły mojego problemu z ropnymi i cholernie bolącymi pryszczami i tłustą cerą i włosami :/ W końcu poszłam do ginekologa-endokrynologa i zrobiłam badania m.in. na testosteron no i okazało się, że jest przy górnej granicy normy (więc nie jest tak tragicznie). Przepisała mi Yasminelle i brałam je 3 miesiące i stan cery się wręcz pogorszył, a libido spadło do 0 :/ (zresztą jak przy każdych innych tabletkach, które brałam). Dziś byłam u lekarki i przepisała mi właśnie Cyprest. I stąd moje pytanie - jak u was wpływają na libido??

Pozdrawiam
Achasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:28   #1693
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

U mnie niestety libido spadło do zera ;( za dwa miesiące postanowiłam odstawić, już na dobre (wszystkie tabletki po jakimś czasie obniżały libido do 0). Najchętniej bym to juz zrobiła, ale chce podleczyć cerę i oczyścić ja z zaskórników, żeby mi się znów nie popsuła. Też kiedyś brałam yasminelle i przed braniem tabletek cerę miałam ok a po roku łykania yasminelle zaczęło się psuć i wtedy zaczęłam brac cyprest. Poza duuużym spadkiem libido to bardzo dobrze się czuje po cypreście.

No ale libido to sprawa bardzo indywidualna, więc nie martw się na zapas.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 09:44   #1694
czarna557
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Uhhh strasznie długo je brałaś. Ja miałam podobne problemy z cerą, co prawda po odstawieniu cyprestu, no ale że skład ten sam to się wypowiem Brałam je przez 4 miesiące, potem odstawiłam i po 3 miesiącach zaczełam brać od nowa bo po odstawieniu cera zrobiła się megaaa tłusta, pełno zaskórników z których powstawały niemiłe niespodzianki, które baaardzo długo się goiły i nie chciały schodzić. Niestety taki wysyp występuje często po odstawieniu Też planuje odstawić tabsy ponownie za 3 miesiące i aż się boje żeby sytuacja się nie powtórzyła. Przed braniem tabsów nie miałam problemów z cerą- raz na jakis czas coś małego, dopiero w trakcie się zaczęły i tak doszłam do cyprestu. A wtedy już nie wrócę do tabletek- zostaje mi izotretynoina.

Może znajdź dobrego endokrynologa, który zleci Ci szczegółowe badania wszystkich hormonów i na podstawie wyników badań zacznie Cię leczyć, a nie na oko jak to robi niestety spora część naszych lekarzy.
Miałaś w ogóle robione badania przed braniem syndi czy zostały Ci one przepisane od tak jako antykoncepcja?

A jak z miesiączkami, są regularne? i czy obserwujesz u siebie owulacje? Bo ja po odstawieniu na te 3 miesiące czułam ból jajnika w środku cyklu, jaki miałam zawsze przy owulacji i śluz płodny też był, tylko ta cera... nie chciały mi te podskórne gule od niczego schodzić.



Miesiaczki przez pierwsze 5miesiecy byloy super regularne ost spozniala mi sie ponad dwa tyg i juz bylismy z meżem szczesliwi ze jestem w ciazy i dzien przed planowana wizyta u lekarza dostalam miesiaczke...bole jajnikow mialam podczas brania a po odstawieniu nie zauważylam...na guzki stosuje teraz masc cynkowa na zmiane z mascia benzackne i jest troche lepiej...przynajmniej na brodzie bo przy wlosach to az mnie boli jak dotykam...5 pazdziernika mam teraz wizyte u lekarza i zobacze co mi powie...
czarna557 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 17:11   #1695
madziara2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cześć dziewczyny, muszę przyznać że przeczytałam cały wątek zbiorczyale mam parę pytań. Po pierwsze mam 30 lat, nie rodziłam, a tabletki anty stosuję już od kilku lat. Przetestowałam Mercilon, Yasmin, a ostatni rok brałam Qlaire. Na początku było wszystko ok, a potem pojawił się problem z skórą twarzy. No cóż podczas okresu dojrzewania cerę miałam jak pupcia niemowlaka, więc teraz przeżyłam totalny szok. To nie były zwykłe "pryszcze" ale prawdziwe bomby podskórne, które bolały masakrycznie i przez kilka miesięcy nie udało mi się ich pozbyć. Generalnie w ciągu jednego miesiąca miałam może z tydzień w miarę dobrą cerę Mój dermatolog przepisał 2-tygodniowe leczenie Dalacinem, do tego używam maść Epiduo i kazał mi zrobić badania ALT, ASP, TSH, morfologia, OB i na testosteron - ponieważ miejscami (na brzuchu, czy w okolicach sutek) rosną mi czarne włoski. Badania wyszły ok (z wyjątkiem podwyższonych leukocytów), ale brałam w trakcie ich robienia te antybiotyki, wiec nie wiem czy wyniki są ok. Z drugiej strony lekarz kazał je zrobić w tym czasie, więc chyba wiedział co robi. Qlairę kazał zmienić na Diane-35. W ulotce było napisane, żeby pierwszą tabletkę wziąć po ostatniej - w moim przypadku ostatniej Qlairy. Więc po ostatniej czerwonej, pominęłam tabletki libido i wzięłam D. Dziś łyknęłam trzecią tabletkę, a miesiączki nie dostałam nadal. Co dziwne mam straszny apetyt na sex Czy któraś z was też tak miała? Dla mnie trochę to dziwne, bo przy zmianie różnych tabletek na inne @ zawsze się pojawiała. Może to też efekt brania antybiotyków (skończyłam je w ubiegły czwartek) - co prawda trzy dni później pofolgowałam sobie z moim facetem (bez dodatkowego zabezpieczenia), ale nie sądzę żeby miało to jakiś wpływ. Kolejne pytanko. Dermatolog kazał mi w 7 dniu @ zrobić badania PRL I i PRL II, ale skoro jej nie dostałam to co z badaniem?pozdrawiam
madziara2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 19:38   #1696
dresden doll
Raczkowanie
 
Avatar dresden doll
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 99
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

dokładnie, nie ma co się sugerować działaniem tabletek na inne kobiety. np. u mnie libido przy Cypreście jest normalne, czyli wysokie różnie bywa.
__________________
Cause it's my problem if I wanna pack up and run away, it's my business if I feel the need to smoke and drink and swear, it's my problem, it's my problem if I feel the need to hide it's my problem if I have no friends and feel I want to die.
dresden doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 13:38   #1697
beasz26
Raczkowanie
 
Avatar beasz26
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 253
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madziara2 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, muszę przyznać że przeczytałam cały wątek zbiorczyale mam parę pytań. Po pierwsze mam 30 lat, nie rodziłam, a tabletki anty stosuję już od kilku lat. Przetestowałam Mercilon, Yasmin, a ostatni rok brałam Qlaire.
Mój dermatolog przepisał 2-tygodniowe leczenie Dalacinem, do tego używam maść Epiduo i kazał mi zrobić badania ALT, ASP, TSH, morfologia, OB i na testosteron - ponieważ miejscami (na brzuchu, czy w okolicach sutek) rosną mi czarne włoski. Badania wyszły ok (z wyjątkiem podwyższonych leukocytów), ale brałam w trakcie ich robienia te antybiotyki, wiec nie wiem czy wyniki są ok. Z drugiej strony lekarz kazał je zrobić w tym czasie, więc chyba wiedział co robi. Qlairę kazał zmienić na Diane-35. W ulotce było napisane, żeby pierwszą tabletkę wziąć po ostatniej - w moim przypadku ostatniej Qlairy. Więc po ostatniej czerwonej, pominęłam tabletki libido i wzięłam D. Dziś łyknęłam trzecią tabletkę, a miesiączki nie dostałam nadal. Co dziwne mam straszny apetyt na sex Czy któraś z was też tak miała?

ja tak nie mialam, ale reakcja na hormony jest sprawą i indywidualna



Dla mnie trochę to dziwne, bo przy zmianie różnych tabletek na inne @ zawsze się pojawiała. Może to też efekt brania antybiotyków (skończyłam je w ubiegły czwartek) - co prawda trzy dni później pofolgowałam sobie z moim facetem (bez dodatkowego zabezpieczenia), ale nie sądzę żeby miało to jakiś wpływ.

Ja tez zmienialam z qlairy na diane i krwawienie z odstawienia wystapilo. Jak sie denerwujesz zrob test po co sie stresowac

Kolejne pytanko. Dermatolog kazał mi w 7 dniu @ zrobić badania PRL I i PRL II, ale skoro jej nie dostałam to co z badaniem?pozdrawiam


niestety tu nie podpowiem zadzwon moze do tego lekarza
i wogole dziwi mnie, ze dermatolog zleca take badania zmienia leki bez konsultacji z ginekologiem
beasz26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-07, 14:41   #1698
Amira_
Wtajemniczenie
 
Avatar Amira_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 397
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

hej Kobitki

Wracam znowu do Diany Dochodzę do wniosku że to tabletki stworzone dla mnie. Miałam którtki epizod z Yasminem ale kompletnie mi nie służył.Co prawda boli mnie dziś trochę głowa ale pozytywów jest dużo więcej (trzecią tabletę dziś wzięłam).
__________________
Amira_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 11:47   #1699
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Amira_ Pokaż wiadomość
hej Kobitki

Wracam znowu do Diany Dochodzę do wniosku że to tabletki stworzone dla mnie. Miałam którtki epizod z Yasminem ale kompletnie mi nie służył.Co prawda boli mnie dziś trochę głowa ale pozytywów jest dużo więcej (trzecią tabletę dziś wzięłam).
Ja też się doskonale czułam po Diane, podobnie jak ty miałam wrażenie, że te tabletki są jakby stworzone dla mnie. Ale lekarze w przychodni, do której chodzę, nie chcą go przepisywać, twierdząc że to bomba hormonalna. Teraz mam Cilest, który co z tego, że jest niedrogi i ma mniejszą zawartość hormonów, skoro już czuję się jak po Harmonecie - libido stopniowo spada, i boję się że w końcu siądzie niemal do zera... Zastanawiam się, jakie szkodliwe skutki (długofalowe) może mieć przyjmowanie tabletek o większej zawartości hormonów, skoro czuję się po nich świetnie i objawów ubocznych nie odczuwam.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 10:43   #1700
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Witajcie
Dziś mam zacząć brać Diane, nie ze względów antykoncepcyjnych co zdrowotnych-trądzik+nadmierne owłosienie+nieregularne,b olesne miesiączki. Moja ginekolożka-którą muszę uznać za bardzo dobrą, bo wielu moim znajomym pomogła i nie znam nikogo kto by miał do niej ale-powiedziała mi, że Diane ma wysoką dawkę hormonów, ale że jej pacjentki czują się na niej zaskakująco dobrze. I jedno mnie zaciekawiło-powiedziała mi też, że można ją brać tylko pół roku, a później trzeba zmienić. Spotkała się któraś z Was z taką opinią lekarza? Jeśli tak to jaki jest jej powód?
Pozdrawiam
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 13:03   #1701
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Ja również brałam Diane tylko pół roku - lekarz powiedział, że dłużej nie można. Uzasadnił to wysoką zawartością hormonów. W swoim poprzednim poście zastanawiam się, jaki wpływ może mieć na organizm taka dawka
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 16:47   #1702
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Też się nad tym zastanawiam jak to jest z tą zawartością hormonów, bo na ulotce pisze, że to niewielka ilość, ale może to reklama producenta xD To cóż, zaraz zaczynam swoją przygodę z Diane
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 10:50   #1703
kas18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Witam, mam pytanie odnośnie przerwy w stosowaniu tabletek. Syndi brałam 9 miesięcy, moja gin zaleciła mi zrobienie miesięcznej przerwy, ostatnią tabletkę wzięłam 12 września i jak na razie okresu brak.. Czy mam się czegoś obawiać? Czy po prostu cierpliwie oczekiwać?
kas18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 13:14   #1704
Mala=)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 30
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MAJKA 19 Pokaż wiadomość
Byłam w Hiszpanii,no i od słońca trudno uciec,opalałam sie w skrócie mówiąc.Efekty mam teraz takie ze na moich plecach,rekach mam mnostwo białych przebarwień,takich kropek.Strasznie to wygląda,nie wiem co mam zrobic jak sie ich pozbyć bo mam nadzieje ze sie ich pozbede.Dziewczyny czekam na porady
Opis przebarwień, które masz na skórze wskazują, że prawdopodobnie złapałaś łupież pstry. Da się go wyleczyć nizoralem
Mala=) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 15:05   #1705
may92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 10
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

Hmmm, ja dostałam Cyprest właściwie na trądzik i poprawę cery.

Brała któraś z Was może na takie dolegliwości?
Bo mam właściwie pytanko; czy cera poprawia się tylko podczas brania tabletek czy na stałe, trądzik już nie wraca?
Od wielu lat się z tym męczę, brałam już antybiotyki, inne leki hormonalne i... prędzej czy później, ON WRACA.
may92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 07:26   #1706
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Cytat:
Napisane przez kas18 Pokaż wiadomość
Witam, mam pytanie odnośnie przerwy w stosowaniu tabletek. Syndi brałam 9 miesięcy, moja gin zaleciła mi zrobienie miesięcznej przerwy, ostatnią tabletkę wzięłam 12 września i jak na razie okresu brak.. Czy mam się czegoś obawiać? Czy po prostu cierpliwie oczekiwać?

Nie robi się miesięcznej przerwy w tabletkach- tylko rozchwieje to hormony, nie rozumiem kompletnie twojej gin bo taka decyzja jest bez sensu. Taka przerwa w zażywaniu tabletek wynosi minimum 3, a większość ginekologów uważa że 6 miesięcy. Co do twojego pyt to:
1. Jeśli po odstawieniu tabletek uprawiałam seks bez zabezpieczenia albo pękła prezerwatywa-to tak masz się czego obawiać
2. Jeśli nie było sytuacji w której mogła byś zajść w ciążę to nie masz się czego obawiać, cykl często wariuje po odstawieniu tabletek (nawet przez pół roku). Sama więc widzisz że robienie miesięcznej przerwy mija się z celem.

Ja np pierwszy okres po odstawieniu dostałam prawidłowo ale za to na drugi czekałam 2 miesiące.
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 16:20   #1707
kas18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14
Dot.: ~~Syndi 35-nowa tabletka antykoncepcyjna~~

Jak kazała tak też robię.. lepiej tak niż nie robić w ogóle. Bała bym się zrobić dłuższą przerwę może kiedyś
Oczywiście że się zabezpieczałam ale nigdy nie ma 100% pewności.. W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedź
Jeszcze jedna sprawa która mnie dziwi jest taka, że po odstawieniu Syndi moja cera się polepszyła dziiiwne.. po przerwie zmieniam tabsy na Midiane podobno też dobra na carę.. spróbuje. Brała może któraś z Was to kiedyś?

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

I jeszcze jedno.. czy po odstawieniu trzeba się jakoś specjalnie zabezpieczać czy prezerwatywa wystarczy? Bo wiem że podczas przerwy jajniki zaczynaja wariować i produkują większą ilość komórek jajowych
kas18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 16:32   #1708
_cherry_
Rozeznanie
 
Avatar _cherry_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 830
Dot.: Cyprest - nowe tabletki

To czy trądzik Ci wróci czy nie po odstawieniu cyprestu to indywidualna sprawa. Jednym wraca mocniejszy, drugim nie wraca. Ale z mojego doświadczenia i jak sobie poczytałam trochę w necie to większości dziewczynom po odstawieniu tabsów niestety wraca :/ A masz stwierdzone że ten Twój trądzik to na pewno hormony, miałaś robione szczegółowe badania hormonalne?

Ja przechodzę drugą kurację cyprestem (4msc i odstawiłam bo libido =0), bo po odstawieniu trądzik wrócił gorszy jak przed braniem. Po przerwie zaczęłam znów brać bo zależało mi na szybkiej poprawie cery, jechałam na wakacje i chciałam ładnie wyglądać. Teraz biorę 5 msc i za dwa chcę odstawić już na dobre i ciekawa jestem jak to będzie tym razem- na pewno dam znać co i jak (czy się cera pogorszyła). Póki co smaruję się zoraciem żeby oczyścić skórę z zaskórników i potem odstawiam cyprest. Teraz żałuje, ze zaczęłam go brać na trądzik.

Edytowane przez _cherry_
Czas edycji: 2010-10-11 o 19:02
_cherry_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 19:21   #1709
Marseille
Rozeznanie
 
Avatar Marseille
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Pod słońcem Toskanii...
Wiadomości: 634
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Dziewczyny biorę od 2 tyg diane i dostałam wysypu tradziku niewielkiego. mam tradzik ale myslałam, ze teraz bedzie go mniej. czy mam sie uzbroic w cierpliwosc, czy te tabsy nie sa dla mnie?
__________________
"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."
Marseille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 19:30   #1710
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Diane35 - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Marseille Pokaż wiadomość
Dziewczyny biorę od 2 tyg diane i dostałam wysypu tradziku niewielkiego. mam tradzik ale myslałam, ze teraz bedzie go mniej. czy mam sie uzbroic w cierpliwosc, czy te tabsy nie sa dla mnie?
Wiele dziewczyn opisuje wysyp pryszczy podczas pierwszego opakowania. Poczekaj do 3 opakowania, jeśli wtedy nie będzie poprawy to będzie oznaczało, że Diane nie jest dla ciebie
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 15:04:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.