Matura - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-19, 13:16   #1
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Question

Matura


do konca marca powinnam oddac juz opracowana bibliogrfie, jakie ksiazki polecilibyscie mi do tematu czlowiek wobec zgubnego wplywu alkoholu i narkotyków omow roznorodnosci postaw bohaterow literackich w wybranych utworach.
i jaki macie pomysl na prezentacje takiego tematu????
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 13:31   #2
Paulyna
Zakorzenienie
 
Avatar Paulyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 9 319
Dot.: Matura

zapraszamy na watek "Tegoroczne maturzystki" lub "temat prezentacji na ustna z polaka", moze ktos pomoze
Mi osobiscie wydaje sie, ze "Wesele", wiersz "Pijanstwo", ogolnie ciekawy temat
Paulyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 13:32   #3
aisne
Zadomowienie
 
Avatar aisne
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gniezno
Wiadomości: 1 322
Dot.: Matura

Szybko się za to zabrałaś :P

Ja ze swojej strony moge tylko podać tytuł "My, dzieci z dworca zoo" - najlepsyz przykład jeśli chodiz o narkotyki
aisne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 13:36   #4
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Matura

To może jeszcze "Pamiętnik narkomanki"? Niestety nie mam pomysłu na literaturę "z wyższej półki". Szkoda, że może być tylko literatura, bo pięknym przykładem były film "Requiem dla snu".
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 13:40   #5
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Matura

lepiej póżno niż wcale dzieki za wasze propozycje, i czekam na nastepne
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 13:43   #6
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Matura

Cytat:
Napisane przez malina19
lepiej póżno niż wcale dzieki za wasze propozycje, i czekam na nastepne
może podaj najpierw jaką Ty zgromadziłaś literaturę jak coś się komuś nasunie to dopisze do listy
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 13:46   #7
rhapsody
Rozeznanie
 
Avatar rhapsody
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 860
Dot.: Matura

my dzieci z dworca zoo
idz, zapytaj alice
stokrotka
narkomanka
itp
poszukaj w necie, popytaj w bibliotece
rhapsody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-19, 13:47   #8
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Matura

mam o problemie alkoholizmu Pod mocnym aniołem Jerzego Pilcha do problemu narkomanii Hera moja miłość oraz My dzieci z dworca zoo, ale to tego jest chyba za malo???
a wy ile macie ksiazek do prezentacji???
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 13:50   #9
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Matura

temat masz ciekawy, ale nad literaturą o faktycznie trzeba się zastanowic, bo tak od razu to mi nic nie przychodzi do glowy niz wlasnie my, dzieci z dworca zoo. Jak cos sobie przypomne to dopisze.
Co do prezentacji to dobrze, ze ja zdawalam mature juz dawno i po staremu i nie musialam robci prezentacji
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 13:53   #10
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Matura

Cytat:
Napisane przez malina19
mam o problemie alkoholizmu Pod mocnym aniołem Jerzego Pilcha do problemu narkomanii Hera moja miłość oraz My dzieci z dworca zoo, ale to tego jest chyba za malo???
a wy ile macie ksiazek do prezentacji???
Ja mam 1 książkę, 1 obraz i 1 film. Zauważ, że jest tylko 15 minut, pomijając wstęp i wnioski wychodzi ok. 4 minut na każdy argument, czyli bardzo dokładne omówienie utworu. To niewiele wbrew pozorom. Zajmij się jeszcze szukaniem literatury pomocniczej (nigdy nie wiem czy to l.przedmiotu czy podmiotu ).
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 13:56   #11
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: Matura

a może cierpienia młodego wertera w końcu z tego, co pamiętam to werter sięga po alkohol, aby zapomniec o Lottcie. Ale chyba lepiej wziąść jaką ksiązkę bardziej obrazowa traktujacą o tym problemie
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-19, 13:58   #12
malina19
Zakorzenienie
 
Avatar malina19
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 11 414
Dot.: Matura

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
(nigdy nie wiem czy to l.przedmiotu czy podmiotu ).
ja tez mam z tym problemy
malina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 14:41   #13
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Matura

Ja bym jeszcze cos witkacego upchnela
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 15:30   #14
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: Matura

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
Ja mam 1 książkę, 1 obraz i 1 film. Zauważ, że jest tylko 15 minut, pomijając wstęp i wnioski wychodzi ok. 4 minut na każdy argument, czyli bardzo dokładne omówienie utworu. To niewiele wbrew pozorom. Zajmij się jeszcze szukaniem literatury pomocniczej (nigdy nie wiem czy to l.przedmiotu czy podmiotu ).
PRZEDMIOTU -> slowniki, roznorakie materialyy pomocnicze, z maria janion i spolka na czele
__________________

miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 15:46   #15
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: Matura

Cytat:
Napisane przez malina19
do konca marca powinnam oddac juz opracowana bibliogrfie, jakie ksiazki polecilibyscie mi do tematu czlowiek wobec zgubnego wplywu alkoholu i narkotyków omow roznorodnosci postaw bohaterow literackich w wybranych utworach.
Cytat:
i jaki macie pomysl na prezentacje takiego tematu????

TY go nie masz?


mimo, ze mowia nic co ludzkie nie jest nam obce, ale na maturze nie podjelabym sie takich "mlodziezowych tematow":p
alkohol i narkotyki bierze sie bo sie lubi albo sie boi problemow, nie widze innych wnioskow ;P temat jakos idiotycznie sformulowany brakuje tematu "postulat legalizacji marihuany w literaturze XX wieku a jego realizcja" ;D
jezeli ktos powie, ze wybor takiego tematu to umilenie i ulatwienie sobie pracy to sie nie zgodze, bo moim zdaniem tematy takie sa tylko pozornie latwe i przyjemne, zamiast wybrac czegos z kanonu i nie miec problemu z pomocami mozna sie ubabrac w interpetowanie wspolczesnej literatury ;p

wydaje mi sie, ze powinna byc w takiej bibliografii jakas standardowa pozycja...ale moze sie nie znam
__________________

miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-19, 15:57   #16
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: Matura

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa
Ja bym jeszcze cos witkacego upchnela
tez bym upchnela w koncu na jego tworczosc dzialy nawet leniwe (kluski) obok podpisu na jego obrazach widnieja nazwy srodkow pod wplywem ktorych tworzyl ;>



"Pojęciem, które ustala właściwie cały porządek myśli Witkacego jest przeżycie metafizyczne. Przewija się ono przez wszystkie artystyczne przedsięwzięcia autora Nienasycenia niczym widmo ducha, w którego nikt nie chce uwierzyć. Skojarzenie tym właściwsze, iż przeżycie metafizyczne jest przez Witkiewicza opisywane za pomocą jego ...niemożności czy też niemożliwości. Czemu ta nieuchwytna wartość odgrywa aż takie znaczenie? U Witkacego przeżycie metafizyczne służy doświadczeniu Tajemnicy Istnienia, jako doznanie "jedności osobowości" prowadzi ku wyższej transendencji. Witkiewicz prędzej jest gotów ujrzeć w tym zjawisku cechy fatalistyczne niż konstruktywne przesłanie. Człowiek nie jest gotów na przyjęcie "nieskończoności" i "całości", więc szuka sposobów na odreagowanie tego stanu. Wówczas rodzą się dwa obszary ludzkich działań: obszar swoistego "zbydlęcenia", gdzie przeżycie metafizyczne zostaje destylowane za pomocą wszelkich używek (nie tylko narkotyków i alkoholu) oraz obszar kultury, w którym zachodzi transgresja uczuć metafizycznych (artefakty). W trakcie rozwoju życia społecznego, obie formy ustosunkowania się wobec Tajemnicy Istnienia ulegają drastycznej obstrukcji; "zbydlęcenia" nabierają cech wyrafinowanego snobizmu, kultura zaś gubi walor transgresyjny na rzecz doraźnej rozrywkowości. "(apropo Nienasycenia)
__________________

miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.