Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-06, 11:22   #1
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018

Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?


Otóż mam dylemat nie mały...
bardzo chciałabym zakupić ekspres do kawy,ale wymarzył mi się, mimo różnych opinii, taki na kapsułki
i tu mam problem, który wybrać
Tchibo Caffisimo - tańsze kapsułki, dłuższa gwarancja
Dolce Gusto - pierwszy upatrzony,

a może któraś z Was ma ekspres z w.w.?

ja skłaniam się ku Tchibo,ale chętnie poznam Wasze opinie
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 11:36   #2
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez martha330 Pokaż wiadomość
Otóż mam dylemat nie mały...
bardzo chciałabym zakupić ekspres do kawy,ale wymarzył mi się, mimo różnych opinii, taki na kapsułki
i tu mam problem, który wybrać
Tchibo Caffisimo - tańsze kapsułki, dłuższa gwarancja
Dolce Gusto - pierwszy upatrzony,

a może któraś z Was ma ekspres z w.w.?

ja skłaniam się ku Tchibo,ale chętnie poznam Wasze opinie
generalnie oba modele mnie nie przekonują. nie wiem czy lubisz kawę, czy jesteś smakoszem. w obu wypadkach jestes skazana na kapsułki 1 firmy (i z tego względu wziełabym tchibo). nie lepiej postawić na coś bardziej unwersalnego? (o ile naprawde jestes tak mocno przekonana do kapsułek ). osobiscie stwawiałabym na ekspres (typu ekspres, a nie plastykowa zabawka do kawy), ale oczywiscie wybór będzie należał do Ciebie
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 11:38   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Swgo czasu tez chciałam kupic coś na kapsułki ,szukałam opini i nie przekonały mnie ,że to dobry wybór ,kilku znajomych kupiło to cudo i po skończeniu zakupionych kapsułek sprzęt spakowany leży w szafie lub poszedł na allegro.
Za dużo z tym zachodu i kasy,fajny bajer ale tylko bajer.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:04   #4
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Jak już musisz mieć na kapsułki, to ja bym brała Nespresso.
Dobrze wykonany, nie psujący się, bez wszystkich tych pierdół i kosmicznego wyglądu
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:12   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

zastanow sie, czy bedziesz chciala ladowac tyle kasy w te kapsulki. mozna kupic dobry ekspres i inwestowac w lepsze i/lub smakowe kawy.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:20   #6
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
zastanow sie, czy bedziesz chciala ladowac tyle kasy w te kapsulki. mozna kupic dobry ekspres i inwestowac w lepsze i/lub smakowe kawy.
Na spryciarzach.pl są filmiki, jak napełniać kapsułki i zaklejać folią aluminiową
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:25   #7
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez Gregorynka Pokaż wiadomość
Na spryciarzach.pl są filmiki, jak napełniać kapsułki i zaklejać folią aluminiową
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 12:28   #8
anka180
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 22
Cool Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Zdecydowanie Dolce. Pomimo, że kapsułki droższe, jest ich większy wybór i smakują o wiele lepiej. Mam Caffisimo no i odradzam...
anka180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:31   #9
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
Serio . Nie wiem, jaką kawą napełniają, ale zapewne jakąś tańszą, co się zupełnie mija z celem. I tak pysznej kawy z tego nie będzie
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 12:53   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez Gregorynka Pokaż wiadomość
Serio . Nie wiem, jaką kawą napełniają, ale zapewne jakąś tańszą, co się zupełnie mija z celem. I tak pysznej kawy z tego nie będzie
ale jest z ekspresu
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 13:26   #11
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Zastanów się czy na pewno chcesz być skazana na kapsułki, bo bajer fajny, ale jak się znudzą, to się robi problem No i chyba kawa wychodzi drożej z tych kapsułek. Może jest to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią bardziej "wymyślną" kawę niż espresso i latte, a nie chce im się samodzielnie jej robić i wolą kapsułkę

Piłam kawę z ekspresu tchibo i mi smakowała, sama maszyna łatwa w obsłudze, ale nie porównywałam z dolce gusto więc nie wiem która jest lepsza. Nie masz jakichś znajomych, którzy mają któryś model, żeby wypróbować?

Jak jesteś bardzo przekonana, że to jest to czego chcesz i że będziesz używać dużo, często i będziesz chciała bardziej różnorodne kawy, to ja bym wzięła dolce gusto.
Jeśli natomiast jest spora szansa, że za jakiś czas Ci się znudzą kapsułki albo mało pijesz kawy, to ja bym kupiła tańszy tchibo, a ewentualnie kiedyś kupiła też normalny ekspres dający więcej możliwości

Dużo znajomych osób kupuje teraz te maszynki na kapsułki, ale mimo wszystko mam wątpliwości... Ja mam w domu normalny ekspres ciśnieniowy i uważam, że mimo konieczności mielenia kawy i płukania pojemniczka na kawę po każdym użyciu (nie jest to wielki wysiłek ), jest to lepsza inwestycja na dłuższy czas... Można kupować różne rodzaje kawy, różne smaki, można robić różne kawy, to kwestia nauczenia się
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 14:49   #12
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Ja również jestem zdania, że ekspres mielący kawę jest lepszy od kapsułek. W żadnej kapsułce nie ma tak dobrej kawy,jaką możemy kupić w ziarenkach.
Btw. nespresso o którym pisałam ma również ogromny wybór kapsułek smakowych. Z tym, że są one dostępne wyłącznie przez internet.
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 15:03   #13
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Ja bym nie brała ani tego ani tego.
Piłam wiele razy kawę z dolce gusto, przygotowuje się ją błyskawicznie, jest dobra... Owszem... Ale ten sam efekt dużo dużo taniej da się uzyskać innym ekspresem. Tylko nieco wolniej. Płacisz za drogie kapsułki ale niewiele się wysilasz. Jak wolisz :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 15:16   #14
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez anka180 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie Dolce. Pomimo, że kapsułki droższe, jest ich większy wybór i smakują o wiele lepiej. Mam Caffisimo no i odradzam...
odradzasz? a czemu konkretnie?
co do smakow to widze,ze i tchibo poszerza oferte smakowa..


Cytat:
Napisane przez li_lia Pokaż wiadomość
Mam Dolce Gusto i jestem bardzo zadowolona. Krótki czas podgrzewania wody, możliwość robienia kaw na zimno i na ciepło, a także czekolad, kakao itp., ogólna dostępność kapsułek. W zależności od ceny np. za Late machiato zaplacisz 19.90 za 16 kapsułek, co daje Ci 8 kaw. Kupując kapsułki do espresso za tę samą cenę masz 16 kaw.
Kwestia gustu i smaku. Osobiście wolę Nescafe ponieważ Tchibo mi nie smakuje. Mieszkam w małym mieście i nigdzie nie mogę dostać kapsułek Tchibo za to Nescafe są wszędzie.
Ponadto znając skład kawy masz pewność, że wypijasz kawę nie jakieś rozpuszczalne siuśki, co przemawia za kapsułkami a nie za np. kawami typu 3 w 1 w saszetkach.
Czyścisz tylko pojemnik na wodę i wlewasz do niego tylko tyle wody ile potrzeba. Zużytą kapsułkę wyrzucasz do kosza. Nie brudzisz się przy tym.
Cenowo- Dolce Gusto kupisz do 500zł( w zależności od koloru ekspresu i modelu), Tchibo teraz kosztuje ok. 300zł.
skad kakao i czekolada? nie widzialam kapsulek^^
cenowo tak to wlasnie wyglada

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Zastanów się czy na pewno chcesz być skazana na kapsułki, bo bajer fajny, ale jak się znudzą, to się robi problem No i chyba kawa wychodzi drożej z tych kapsułek. Może jest to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią bardziej "wymyślną" kawę niż espresso i latte, a nie chce im się samodzielnie jej robić i wolą kapsułkę

Piłam kawę z ekspresu tchibo i mi smakowała, sama maszyna łatwa w obsłudze, ale nie porównywałam z dolce gusto więc nie wiem która jest lepsza. Nie masz jakichś znajomych, którzy mają któryś model, żeby wypróbować?

Jak jesteś bardzo przekonana, że to jest to czego chcesz i że będziesz używać dużo, często i będziesz chciała bardziej różnorodne kawy, to ja bym wzięła dolce gusto.
Jeśli natomiast jest spora szansa, że za jakiś czas Ci się znudzą kapsułki albo mało pijesz kawy, to ja bym kupiła tańszy tchibo, a ewentualnie kiedyś kupiła też normalny ekspres dający więcej możliwości

Dużo znajomych osób kupuje teraz te maszynki na kapsułki, ale mimo wszystko mam wątpliwości... Ja mam w domu normalny ekspres ciśnieniowy i uważam, że mimo konieczności mielenia kawy i płukania pojemniczka na kawę po każdym użyciu (nie jest to wielki wysiłek ), jest to lepsza inwestycja na dłuższy czas... Można kupować różne rodzaje kawy, różne smaki, można robić różne kawy, to kwestia nauczenia się
tez mialam watpliwosci,jednak nie wiedziec czemu nadal upieram sie przy kapsulkach, wybitnym smakoszem nie jestem, ale pije sporo kawy szczerze mowiac nie chce tez za duzo wydac,a sprawdzic chce jak ekspres dziala itp przyznam ze z poczatku na pewno bedzie niezla zabawa.


a nesspreso? to inny model nescafe?
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 15:21   #15
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Nespresso firmy Krups, o np. takie.
I do tego są kapsuły smakowe, o np. takie
Podpowiadam tylko co widywałam u większości ludzi w domach. I chwalili sobie. Sama mam coś w stylu Philips Senseo, ale z możliwością wsypania swojej kawy (nie tylko na saszetki) i ujdzie w tłoku. No ale ja nie jestem zapalonym kawoszem
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.







Edytowane przez Gregorynka
Czas edycji: 2011-01-06 o 15:25
Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 15:23   #16
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez li_lia Pokaż wiadomość
Ponadto znając skład kawy masz pewność, że wypijasz kawę nie jakieś rozpuszczalne siuśki, co przemawia za kapsułkami a nie za np. kawami typu 3 w 1 w saszetkach.
A cóż takiego jest w tych kapsulkach, jak nie rozpuszczalne siuśki i 3 w 1?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 15:29   #17
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A cóż takiego jest w tych kapsulkach, jak nie rozpuszczalne siuśki i 3 w 1?
W kapsułkach jest sprasowana kawa nierozpuszczalna
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 15:54   #18
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Ogolnie nie polecam ekspresów na kapsułki. Miałam w pracy do czynienia z wieloma firmami- Jura od Lavazza, Nesspresso i jakis ich ekspres firmowy, Tchibo (i chyba Krups?). Kapsułki sa naprawde srednie- wg mnie smakuja w wiekszosci jak kawa rozpuszczalna, sa dosc kwasne, a bardzo duzo kosztuja. Wyrzucenie/zniszczenie jakiegokolwiek elementu ekspresu powoduje koniecznosci zakupienia nowego, albo wydatek rzedu paruset zl, co sie nie oplaca. Awaryjnosc ekspresow jest bardzo duza (szczegolnie im bardziej zautomatyzowany tym bardziej awaryjny). Kapsulki zapychaja sie, nie chca sie dziurawic, blokuja i trzeba wzywac serwis:/. Lepsze sa te ekpresy, ktore automatycznie nie wyrzucaja zuzytej kapsulki tylko pozwalaja na jej uzycie kilkukrotne (a mozna spokojnie zrobic z jednej kapsulki kilka malych kaw). Ja bym sobie kupila normalny fajny ekpres, bo taki na kapsulki to bajer dla firm, czy miejsc gdzie szybciej trzeba zrobic rozne rodzaje kawy. Do uzytku domowego wg mnie jest beznadziejny,a kapsulki niedobre i bardzo drogie :/

Gregorynka- Nie wiem czy w kapsulkach jest sprasowana kawa rozpuszczalna. Wg mnie tak smakuje, ale wszyscy przedstawiciele zawsze wmawiali mi, ze to sypana .. Glowy sobie nie dam uciac, ale tak czy siak smakuje slabo.

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2011-01-06 o 15:56
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:16   #19
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Przecież Gregogorynka napisała "NIErozpuszczalna".

A co do awaryjności, moi rodzice mają ekspres z Tchibo, kupili go ponad roku temu i nic się z nim nie dzieje, nie zapycha się, kapsułki się "dziurawią", itd, może psuje się tym którzy kombinują i napełniają kasułki metodą chałupniczą?

Podsumowując, ekspres na kapsułki tak - jeśli, jak moi rodzice, pijemy mało kawy i nie za często.
Jeśli ktoś pije dużo kawy lepiej zainwestować parę stówek więcej i kupić z młynkiem lub na mieloną kawę - wyjdzie ekonomicznej.
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-06, 16:20   #20
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość

Gregorynka- Nie wiem czy w kapsulkach jest sprasowana kawa rozpuszczalna. Wg mnie tak smakuje, ale wszyscy przedstawiciele zawsze wmawiali mi, ze to sypana .. Glowy sobie nie dam uciac, ale tak czy siak smakuje slabo.
Nie rozpuszczalna, tylko taka sypana, ale sprasowana do formy kapsułki .
Ja również nie polecam kapsułowych ekspresów, ale autorka napisała, że właśnie taki chce. Jeślibym miała wydać już trochę więcej kasy, to tylko na ekspres, który mi tę kawę zmieli. I kupię aromatyczną brazylijską, której aromat rozniesie się po całym domu....eh, rozmarzyłam się
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:41   #21
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez Gregorynka Pokaż wiadomość
Nie rozpuszczalna, tylko taka sypana, ale sprasowana do formy kapsułki .
Ja również nie polecam kapsułowych ekspresów, ale autorka napisała, że właśnie taki chce. Jeślibym miała wydać już trochę więcej kasy, to tylko na ekspres, który mi tę kawę zmieli. I kupię aromatyczną brazylijską, której aromat rozniesie się po całym domu....eh, rozmarzyłam się
Faktycznie, nie wiem jak to zrobilam, ze zle przeczytalam. Ale i tak jest niesmaczna i kazdy pracownik to mowil (moze poza ta naslabsza, ktora byla namniej kwasna).

U mnie ekspresy szybko sie psuly, bo byly uzywane co najmniej przez 10 osob i ze 30 razy dziennie najmniej. Jak ktos wie jak uzytkowac i uzywa do celow domowych to pewnie wiecej przetrwaja. Chociaz u nas w 2 ekspresach zautomatyzowanych trzeba bylo wymieniac po pol roku wyswietlac (Nesspresso), a w 2 zakładać specjalne filtry na wode, bo inaczej kamien tak je zapychal, ze rozsadzalo jakies czesci w srodku.

Strauss w ogole do firmy dal nam kiedys ekspres za darmo, bo kupowanych bylo bardzo duzo kapsulek (to tak na marginesie jakby ktos chcial kupic na firme ekspres).. ale ta promocja moze byc juz nieaktualna, bo oni juz nie maja Lavazzy..

Zastanawiam sie czym sie niby rozni Dolce Gusto i Nesspresso..?? Oba sa Nestle..

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2011-01-06 o 16:45
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 16:55   #22
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

No Dolce Gusto to to okrągłe ufo, robiące też kawy z mlekiem i do niego wchodzą inne większe kapsuły.
A Nespresso nie ma dyszy spieniającej (też się kiedyś napiłam z tego kwaśnej kawy- a miało byś espresso
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 18:17   #23
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez Gregorynka Pokaż wiadomość
A Nespresso nie ma dyszy spieniającej
Chyba zalezy jaki ekspres, bo u mnie w pracy byl starszy typ i tam byla dysza, ale strasznie rozwadniala mleko. Za to ogolnie Nestle robi Aeroccino - takie urządzenia do spieniania i one sa duzo lepsze niz te spieniacze w ekspresach (przynajmniej w tych, z ktorymi mialam do czynienia).

PS: cos mi sie zle skopiowalo w cytacie

Edytowane przez lea88
Czas edycji: 2011-01-06 o 19:09
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 18:19   #24
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cytat:
Napisane przez lea88 Pokaż wiadomość
Chyba zalezy jaki ekspres, bo u mnie w pracy byl starszy typ i tam byla dysza, ale strasznie rozwadniala mleko. Za to ogolnie Nestle robi Aeroccino - takie urządzenia do spieniania i one sa duzo lepsze niz te spieniacze w ekspresach (przynajmniej w tych, z ktorymi mialam do czynienia).
Nooo aeroccino jest super, tylko kosztuje prawie 400 zł.

Ale czekaj, ja chciała wtedy espresso, bez mleka i wyszło kwaśne, bo dostałam do szklanki około dwie łyżeczki esencji kawowej. Ble ;p
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.







Edytowane przez Gregorynka
Czas edycji: 2011-01-06 o 18:21
Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 18:46   #25
kamila29091
Raczkowanie
 
Avatar kamila29091
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 169
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

jeśli już jesteś zdecydowana na bawienie się kapsułkami to Dolce Gusto. ja z moją kuzynką w mniej więcej jednym czasie zdecydowałyśmy się na ekspresy. ją skusiły kapsułki, a ja zainwestowałam w ekspres ciśnieniowy.

ona się znudziła i teraz gnębi męża żeby kupić taki model jak mam ja.
kamila29091 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 23:37   #26
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Jak dla mnie tylko i wyłącznie ekspres ciśnieniowy. Kapsułki do mnie nie przemawiają. Ostatnio kupiłam kawę z Kenii, ściągałam też z Brazylii. Najczęsciej pijam Sagafredo. Przy kapsułkach nie ma takiego wyboru.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 16:59   #27
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Jeszcze dodam, że najlepsza kawa (parzona w domu) jaką do tej pory piłam pochodziła z tego ekspresu ciśnieniowego. Kawa illy. Dla smakoszy pewnie siuśki,ale mi smakowała
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 17:43   #28
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Cafissimo czy Nespresso itp. to ekspresy cisnieniowe (o mocy 15 bar), w kapsulkach znajduje sie szczelnie zamknieta swiezo mielona kawa . Fantastyczny aromat i smak kawy
Mam w domu ekspres Cafissimo, kawa smakuje bardzo dobrze, dodatkowo, gdy ktos chce zaoszczedzic kapsulki mozna wielokrotnie napelnic inna mielona kawa (przy nespresso nie jest to juz mozliwe, gdyz kapsulki tchibo maja wyjmowane siteczko).

Kawa z ekspresu nespresso natomiast smakuje lepiej niz cafissimo to jest poezja, nie kawa
__________________
Moja dziewczynka

Edytowane przez Moderna
Czas edycji: 2011-01-07 o 18:21
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 18:15   #29
Gregorynka
Zakorzenienie
 
Avatar Gregorynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z majne kompjuta:)
Wiadomości: 3 066
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

Jak nie można napełniać kapsułek nespresso, jak można --> klik
(chciałam napisać "Polak potrafi", ale widać nie tylko Polak)
__________________
Nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy.






Gregorynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 20:59   #30
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Trudny wybór - Tchibo Caffisimo czy Dolce Gusto :) ?

musze sie jeszcze zastanowic,ale byc moze jutro <lub nie> przejde sie do galerii w celu rozpoznania. nie wiem czemu,ale te kapsulki mnie kusza
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-29 14:06:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:21.