tab a brazowa wydzielina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-13, 21:20   #1
zorka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43

tab a brazowa wydzielina


Witajcie! Chcialam sie z wami podzielic moim problemem, otoz czeka mnie zabieg krioterapia, podjelam decyzje,ze bedzie on zrobiony po wakacjach, u mnie jak stwerdziala pani dr gojenie moze zejsc do mies,a ja planuje wyjazd na wczasy biore tez tab antykoncepcyjne, oczywiscie w celu zabezp,ale takze aby mniec spokoj psychiczny,ze nie bede miala niespodzianki na wakacjach, to co mnie niepokoi to caly czas brazowa wydzielina z pochwy, nie wiem dlaczego ( z facetem wspolzyjemy dodatkowo uzywajac prezerwatyw, w zwiazku z tym moim zapaleniem) ...
zorka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 21:55   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: tab a brazowa wydzielina

Jak długo bierzesz tabletki? Moze to skutki uboczne. Na wszelki wypadek zapytaj lekarza.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 22:57   #3
zorka22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
Dot.: tab a brazowa wydzielina

tab biore od tyg
zorka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 07:09   #4
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: tab a brazowa wydzielina

Cytat:
Napisane przez zorka22 Pokaż wiadomość
tab biore od tyg
prawdopodobnie ta 'brazowa wydzielina' to plamienie. jest to ujete na pewno w skutkach ubocznych w ulotce tabletek.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 07:20   #5
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: tab a brazowa wydzielina

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
prawdopodobnie ta 'brazowa wydzielina' to plamienie. jest to ujete na pewno w skutkach ubocznych w ulotce tabletek.

zgadzam sie,to po prostu plamienia po tabletkach,wiec spokojnie
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 07:54   #6
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: tab a brazowa wydzielina

Cytat:
Napisane przez zorka22 Pokaż wiadomość
tab biore od tyg
Spokojnie

Ja plamiłam przez całe pierwsze opakowanie. Gin mi powiedział, żeby obowiązkowo zrobić przerwę po 1 opakowaniu, jeśli się plami.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 08:01   #7
szerry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 291
Dot.: tab a brazowa wydzielina

mam identyczny problem.

Kiedys brałam yasmin ( odstawiłam w pazdzierniku) ze wzgledu na cere i mialam podejrzenie zespołu policystycznych jajników.


potem trafiłam do swietnego lekarza ktory zrobil mi szereg badan i stwierdzil ze nie mam tego zespolu. Z jajnikami jest ok, jedynie mam zewnetrzne objawy tj tradzik, tlusta cera, przetluszczajace sie wlosy, problemy z waga. i zalecil mi Diane 35. Mam ja brac 4 miesiace, pol roku przerwy, znowu 4 miesiace i znowu pol roku przerwy i tak do momentu az bede sie starac o dziecko. I jestem przy pierwszym opakowaniu Diane 35. W poniedzialek biore ostatnia tabletke. I wlasnie wczoraj wieczorem zauwazylam u siebie brazowa wydzieline. Co prawda wiem ze takie plamienia sa normalne na poczatku brania tabletek a to moje pierwsze opakowanie po dlugim czasie. Ale zaniepokoilo mnie to bo przeciez jak bralam yasmin wszytsko było ok.
Czy to mozliwe ze np po jednych tabletkach moga wystepowac plamienia a po innych nie?

a i czy w ogole te plamienia u was tez mialy wyglad takiej brazowej wydzieliny? czy raczej po prostu sluz z krwia?

nie wiem... czuje przez to jakis dyskomfort.

w pn ide do ginekologa wiec zapytam co i jak.
__________________
01.11.2008 START !!! DBAM O SIEBIE
szerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-14, 16:18   #8
fun
Przyczajenie
 
Avatar fun
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: tab a brazowa wydzielina

[quote=szerry;7878328]

Czy to mozliwe ze np po jednych tabletkach moga wystepowac plamienia a po innych nie?

a i czy w ogole te plamienia u was tez mialy wyglad takiej brazowej wydzieliny? czy raczej po prostu sluz z krwia?
quote]

normalne że po jednych wystąpią, a po drugich nie... Zależy wszystko od organizmu ja tez biore tabletki yasminelle i przez całe pierwsze opakowanie mam plamienia (brązowa wydzielina).

Dzisiaj mam jedynie jakieś inne krwawienia śluz z krwią i nie wiem czym to spowodowane oprócz tego boli mnie troche podbrzusze nie mam pojęcia co to ;| możliwe że to przez wczorajszy stosunek, może ktoś miał taki przypadek ?
fun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-14, 19:53   #9
KALLISTE
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Greek Islands:)
Wiadomości: 676
Dot.: tab a brazowa wydzielina

Ponoć po Yasmin i Yasminelle to normalne ze są plamienia. Lekarz mówil ze wszystkie pacjentki które je biora sie na to skarżą. I nie ma sie czego obawiac. Ale lekarz powiedział sam, ze przepisuje je pacjentom bo są to tab.nowej generacji i wiele dziewczyn chce własnie je. Ale sam co do nich nie jest do konca przekonany.
KALLISTE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 09:45   #10
nicke91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5
Dot.: tab a brazowa wydzielina

witam, moze zle trafilam, ale nie wiem kogo mam spytac, chodzi mi tez o tabletki antykoncepcyjne, pierwsza tabletke powinno sie wziasc pierwszego dnia miesiaczki, to tez tak zrobilam, po wzieciu pierwszej tabletki okres sie skonczyl, jak myslicie dlaczego? czy to moze byc przez te pigulki?
nicke91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-15, 10:20   #11
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: tab a brazowa wydzielina

Cytat:
Napisane przez nicke91 Pokaż wiadomość
witam, moze zle trafilam, ale nie wiem kogo mam spytac, chodzi mi tez o tabletki antykoncepcyjne, pierwsza tabletke powinno sie wziasc pierwszego dnia miesiaczki, to tez tak zrobilam, po wzieciu pierwszej tabletki okres sie skonczyl, jak myslicie dlaczego? czy to moze byc przez te pigulki?
nie ma powodu powielania TEGO SAMEGO pytania w roznych watkach i zasmiecania forum. uzyj wyszukiwarki.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-17, 14:14   #12
madlen345
Zakorzenienie
 
Avatar madlen345
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wonderland
Wiadomości: 4 412
Dot.: tab a brazowa wydzielina

Mam taki problem. biore tabl anty od ponad 1,5 roku. Pierwszy raz mi sie zdarzylo plamienie miedzymiesiaczkowe podczas brania tabl. Mam je od 3 dni a za tydz pownnam miec normalny okres. Od ponad miesiaca nie jestem aktywna seksualnie. Mialam ostatnio bardzo duzy stres i dlugo sie uczylam. Bylo tez tak ze dwa razy zapomnialam wziac tabl o okreslonej porze i nastepnie musialam wziac dwie naraz. Czy to ma jakis zwiazek ze soba ? prosze o odpowiedz
madlen345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 08:12   #13
szerry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 291
Dot.: tab a brazowa wydzielina

dziewczyny nie wiecie czy to jest normalne jak jestem po pierwszym opakowaniu tabletek anty ( tzn kiedys juz bralam ale mialam dluga przerwe i wtedy wszystko bylo ok zero plamien itd) a teraz przed skonczeniem pierwszego opakowania wystapily mi plamienia- to akurat wiem ze jest normalne bo nawet konsultowalam z ginekologiem, ale teraz powinnam miec okres a ja zamiast porzadnego okreu mam wlasnie tez plamienia :/ i zaczyna mnie to martwic
__________________
01.11.2008 START !!! DBAM O SIEBIE
szerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 08:45   #14
Fell
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 510
Dot.: tab a brazowa wydzielina

Ja mialam podobnie, tzn pare dni przed okresem mialam dosc intensywne plamienia (myslalam ze to juz okres tyle ze strasznie skapy) ale po jakims czasie juz dostalam zwyklego okresu Takze mysle ze u Ciebie bedzie tak samo
Fell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 10:42   #15
fun
Przyczajenie
 
Avatar fun
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: tab a brazowa wydzielina

Cytat:
Napisane przez szerry Pokaż wiadomość
dziewczyny nie wiecie czy to jest normalne jak jestem po pierwszym opakowaniu tabletek anty ( tzn kiedys juz bralam ale mialam dluga przerwe i wtedy wszystko bylo ok zero plamien itd) a teraz przed skonczeniem pierwszego opakowania wystapily mi plamienia- to akurat wiem ze jest normalne bo nawet konsultowalam z ginekologiem, ale teraz powinnam miec okres a ja zamiast porzadnego okreu mam wlasnie tez plamienia :/ i zaczyna mnie to martwic

można się spodziewać, że przy tabletkach anty po pierwszym opakowaniu a także po innych nie wystąpi krwawienie z odstawienia więc albo poczekaj na okres bo może być tak że dostaniesz w póżniejszym dniu po odstawieniu, a może byc też tak że nie dostaniesz normalnego okresu albo dostaniesz minimalny, jeśli brałaś tabletki tak jak trzeba to nie powinno Cię to w ogóle martwić, chyba że były jakies wpadki to dopiero wtedy można by się zastanowić nad innymi powodami
fun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 13:04   #16
szerry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 291
Dot.: tab a brazowa wydzielina

teraz akurat nie mam powodow do obaw. Co prawda miesiac wczesniej spoznial mi sie okres o okolo 8 dni (ale u mnie to raczej norma moze nie az tak dlugie spoznienia ale 3-4 dni to norma) i troszke sie martwilam ze moge byc w ciazy chociaz zabezpieczalismy sie, ale dostalam okres i wlasnie potem zaczelam brac tabletki (podczas tego opakowania tak sie zlozylo ze nie wspolzylam) , wiec mysle ze ciaze moge wykluczyc... pewnie to zmiany hormonalne i stad te plamienia
__________________
01.11.2008 START !!! DBAM O SIEBIE
szerry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-21, 13:23   #17
fun
Przyczajenie
 
Avatar fun
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 19
Dot.: tab a brazowa wydzielina

Cytat:
Napisane przez szerry Pokaż wiadomość
teraz akurat nie mam powodow do obaw. Co prawda miesiac wczesniej spoznial mi sie okres o okolo 8 dni (ale u mnie to raczej norma moze nie az tak dlugie spoznienia ale 3-4 dni to norma) i troszke sie martwilam ze moge byc w ciazy chociaz zabezpieczalismy sie, ale dostalam okres i wlasnie potem zaczelam brac tabletki (podczas tego opakowania tak sie zlozylo ze nie wspolzylam) , wiec mysle ze ciaze moge wykluczyc... pewnie to zmiany hormonalne i stad te plamienia
w takim razie ja bym się niczym nie stresowała, to po tabletkach. :P Wiele moich koleżanek nie dostało pierwszego okresu po pierwszym opakowaniu a niektóre miały malutkie plamienia
fun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 18:41   #18
izzzollda16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: tab a brazowa wydzielina

POMOCY!!!
Ostatnio kochałam sie pierwszy raz. Na drugi dzień zauważyłam lekko brązowawą wydzieline z pochwy o konsystencji kisielu. Zabespieczyliśmy sie prezerwatywą, ale nie jestem pewna czy skutecznie. Miesiączki mam nieregularne. Wcześniej nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciąże? Dodam, że plamienie trwa jeden dzień jak narazie i nie jest tego jakoś szczególnie dużo chociaż nie wygląda jakby miało przestać.
Prosze o pomoc!
izzzollda16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 19:29   #19
valercia
Rozeznanie
 
Avatar valercia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 502
Dot.: tab a brazowa wydzielina

Cytat:
Napisane przez izzzollda16 Pokaż wiadomość
POMOCY!!!
Ostatnio kochałam sie pierwszy raz. Na drugi dzień zauważyłam lekko brązowawą wydzieline z pochwy o konsystencji kisielu. Zabespieczyliśmy sie prezerwatywą, ale nie jestem pewna czy skutecznie. Miesiączki mam nieregularne. Wcześniej nigdy mi się nic takiego nie zdarzyło. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciąże? Dodam, że plamienie trwa jeden dzień jak narazie i nie jest tego jakoś szczególnie dużo chociaż nie wygląda jakby miało przestać.
Prosze o pomoc!
ja bym to zwiazala raczej z pierwszym razem a nie z ciaza. no a zawsze pozostaje test jesli masz watpliwosci... powodzenia
valercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-05, 19:33   #20
inez1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 12
Dot.: tab a brazowa wydzielina

wiem ze dubluje wlasnego posta ale licze ze jak nie tam to tu uzyskam pomoc na nurtujacy mnie problem prosze wiec o wyrozumialosc

mam pytanko bo nie wiem co już robić i myśleć licze że mi pomożecie i ewentualnie poradzicie

otóż. yaz biore od okolo 8 miesiecy. na poczatku brania wszystko bylo w miare ok, krwawienia normalne i zadnych tam jakichs plamien czy inych niepokojacych skutkow ubocznych. problem sie zaczal 4 miesiace temu.mniej wiecej od 4 miesiecy moje krwawienia z odstawienia wygladają dośc dziwnie - bo jak w jednym miesiącu krwawienie jest prawidłowe, ma normalną barwe i ilośc to w nastepnym miesiacu jest bardzo skape, ma dziwna ciemna,wrecz brazowa barwe i bardziej przypomina plamienie niz krwawienie. i tak jest na przemian. jeden miesiac normalnie a drugi dziwnie, potem znow normalka,a potem znow lipa.
czy wam zdarzaly sie tak dziwnie wygladajace krwawienia??? czy to wogole normalne zeby sie tak robilo??? bo kurcze już dostaje nerwicy i niezlego stracha czy wszystko ok. nawet mi ciaza przez mysl przechodzi (wiem ze przy regularnym braniu to raczej niemozliwe), no ale kiedy pojawia sie cos tak dziwnie wygladajacego to i rozne mysli przychodzą.
a wolalabym nie musiec leciec do apteki po test...

krótko mowiac, wyodrebnie pytanie: czy wam tez sie zdarzaly tak roznie wygladajace krwawienia na przemian z normalnymi i czy to powod do obaw???
licze na wszelka pomoc i z gory dziekuje
inez1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.