Proszę o ocenę planu ćwiczeń i diety . - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-29, 08:53   #1
sentymentalna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 44

Proszę o ocenę planu ćwiczeń i diety .


Witam,
chciałabym poprosić użytkowniczki, które znają się narzeczy ( może lady kala? ) , aby oceniły zmianę sposobu mojego żywienia i aktywności fizycznej. To nie jest okres od-do w którym chcę schudnąć X kg.

Codziennie spaceruję szybkim marszem ok 40 min . Ok. 4-5 razy w tygodniu intensywnie jeżdzę konno i pomagam w prowadzeniu stajni. To jest ta moja '' codzienna'' aktywność fizyczna. Do tego niedługo chcę dołożyć rower

Jeżeli chodzi o dietę: codziennie rano owsianka z płatków górskich bez dodatków, obiad kasza albo kanapka z warzywami , jakieś mięcho w ciągu dnia ( niecodziennie ) , jogurt naturalny ( czasami miksuję z bananem albo innymi owockami). Do tego 1l soków warzywno owocowych wyciskanych z sokowirówce; sok z 1 cytryny, pomarańcza, jabłko, banan. Czasami jakiś twaróg albo serek wiejski.
Żadnych napojów gazowanych, tylko zielona herbata, mięta i woda .


Dodam,że mam bardzo otłuszczone ciało i lekką nadwagę ( poważny upadek z konia wyelminował mnie z jakiegokolwiek ruchu na pół roku - uraz lędźwi i rdzenia kręgowego w ostatnich kręgach). Jeżeli dodamy do tego ciągłe siedzenie w domu i szybkie przybieranie na wadze to wynik nie będzie za ciekawy. Obecnie jestem już sprawna fizycznie i wróciłam do jazdy konnej. Chciałabym stopniowo schudnąć, tzn wrócić do prawidłowej wagi i ją utrzymać.

Moje pytanie więc jest takie: Czy prawidłowo się odżywiam i czy taka ilość ruchu wystarczy? Podkreślam, to nie jest chwilowa dieta i chwilowy ruch, tylko stały program dnia.
Może powinnam coś zmienić? Chcę schudnąć w swoim tempie,powoli, po prostu wrócić do prawidłowej wagi.
Dodatkowo zależałoby mi , aby wyszczuplić trochę brzuch, bo z tym mam najgorszy problem.

Jeżeli powinnam coś zmienić w diecie albo dołożyć jakieś ćwiczenia to bardzo proszę o jakieś sugestie doświadczone użytkowniczki.

Pozdrawiam.
__________________
twiitty:
''Doskonale Cię rozumiem. Facetowi można ufać, ale kobiecie, która próbuje osiągnąć coś za wszelką cenę- nigdy.''
sentymentalna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 18:03   #2
Dziwnograj
Raczkowanie
 
Avatar Dziwnograj
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Proszę o ocenę planu ćwiczeń i diety .

Według mnie ilość ruchu jest optymalna Słyszałam ,że jezdą konną można spalić dużo kalorii,a dodatkowo świetnie rzeźbi nogi. Praca przy koniach też pewnie nie należy do lekkich.
Nie jestem specjalistą ale zastanawiałabym się nad dodaniem ćwiczeń siłowych, rzeźbiących - nawet nie na siłowni (chciaż byłoby najlepiej) ale wykonywanych w domu.

Co do diety, trudno stwierdzić czy jest prawidłowa. Podałaś jedynie produkty jakie jadasz, bez konkretnego jadłospisu, więc nie można stwierdzić w jakich proporcjach wartości odżywcze są dostarczane do organizmu. Co do jakości produktów - ciężko się przyczepić, wszystko jest zdrowe i na pewno korzystne dla Twojego ciała.
Dziwnograj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.