Politechnika bez fizyki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-03, 13:49   #1
Lucie171
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3

Politechnika bez fizyki?


Hej,
W tym roku zdaję maturę. Piszę rozszerzenie z matematyki, biologii, chemii i angielskiego. Jestem w klasie nauk ścisłych w dobrym liceum. Do tej pory myślałam nad medycyną i pokrewnymi, ale to bardziej z powodu nacisku rodziców, bo szczerze mówiąc nie sadzę, żebym na medycynie dała sobie radę. Właśnie dlatego coraz częściej myślę o innych drogach, głownie politechnice.
Jestem całkiem dobra z matmy, lubię ją i rozumiem, przez dwa i pól roku liceum nie miałam z nią większych trudności. Podstawę zwykle piszę na około 90%, rozszerzenie na 70-80%. Z chemią i angielskim jest ok (ok. 80-85% z rozszerzenia). Biologia koło 90%.
Ale problem jest z fizyką. Cudów się po mnie nie należy spodziewać, jak będę musiała to się owszem nauczę, ale po prostu nie czuję fizyki na tyle, żeby zdawać z niej rozszerzenie.
Czy nie zdając jej mam szanse w ogóle się dostać na politechnikę? Chodzi mi głównie o łódzką, bo to moje rodzinne miasto i nie musiałabym wyprowadzać się na razie od rodziców. Czytałam, że generalnie żeby się dostać na Politechnikę Łódzką trzeba zdawać maturę z:
- matematyki
- języka obcego
- fizyki lub chemii.
Myślę głównie o kierunkach takich jak: inżynieria materiałowa, inż. biomedyczna, chemia, technologia chem., budownictwo, biotechnologia, inż. biochemiczna.
Jest tu ktoś studiujący któryś z tych kierunków, niekoniecznie na łódzkiej politechnice? Jak tam jest z ilością fizyki do ogarnięcia? Jest duży przesiew na pierwszym roku? Byłabym w stanie dać sobie radę na jednym z takich kierunków? Jest ciężko? O co chodzi z tymi stereotypami o dziewczynach z politechniki?
Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.
Lucie171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 15:12   #2
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Kierunki, które wymieniłaś, muszą przejść przez fizykę, dlatego bierz się do roboty i powodzenia .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 15:22   #3
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Na pł biorą pod uwagę fizykę lub chemię, więc fizyki na maturze zdawać nie musisz. Na politechnice prawie każdy przedmiot jakoś łączy się z fizyką lub jest po prostu jakaś dziedziną fizyki, to w końcu studia inżynierskie. Na stronie pł są programy studiów, poczytaj sobie opisy, żeby się zorientować co i jak
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 15:56   #4
xxblackangelxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 116
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Kierunki,które wymieniłaś bardziej związane są z chemią niż z fizyką. Podstawową wiedzę na pewno masz, a resztę da radę ogarnąć na bieżąco.

Ja też studiuje na politechnice, a u mnie na kierunku mało kto zdawał fizykę na maturze i jakoś sobie radzą. Nie ma co martwić się na zapas
Wydaje mi się, że potrzebna jest większa wiedza z matematyki niż z fizyki. A o takich wynikach jakie Ty teraz posiadasz to inni mogą tylko pomarzyć
xxblackangelxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 16:09   #5
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Jeśli takie wyniki wyciągasz 4 m-ce przed maturą, to nie sądzę, żebyś przy odrobinie chęci miała problemy na studiach.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 17:29   #6
Lucie171
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi, pocieszyłyście mnie bardzo
Obejrzałam te programy i nie jest aż tak źle, nawet bardzo mi się podoba
A tak na marginesie - dużo jest praktyk na studiach? Da się jakoś sprawnie połączyć pracę i studia?
Lucie171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 20:35   #7
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Z pracą zależy od kierunku i roku. Zazwyczaj na pierwszych latach o coś bardziej "poważnego" trudno. Praktyki "za zewnątrz" na większości uczelni to niestety śmiech na sali.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-03, 21:43   #8
patrycja_98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Moja znajoma jest na politechnice po klasie humanistycznej i radzi sobie, więc i Ty dasz radę
patrycja_98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 00:08   #9
HardFable
Rozeznanie
 
Avatar HardFable
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 990
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Ja jestem na i roku biotechnologii, fizyka w jest na tym kierunku w pierwszym semestrze taką powtórką liceum, głównie optyka, prąd, ciepło, takie rzeczy. W drugim semestrze będzie biofizyka i to na tyle z fizyki
__________________
W poszukiwaniu życiowej drogi.

12.02.19


'Świat podobny jest do amatorskiego teatru; więc nieprzyzwoicie jest pchać się w nim do ról pierwszych, a odrzucać podrzędne. Wreszcie, każda rola jest dobra, byle grać ją z artyzmem i nie brać jej zbyt poważnie.' - Bolesław Prus, Lalka
HardFable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 17:48   #10
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Wydaje mi się,że to zależy od uczelni.
Także jestem na I roku biotechnologii, fizyka jest dosyć ciężka do ogarnięcia,dużo materiału w krótkim czasie. Dodatkowo z planów studiów widziałam,że pojawiają się przedmioty,które mają w sobie wmieszaną fizykę (np. mechanika płynów, przepływy ciepła).
Nigdy nie przepadałam za fizyką,więc teraz się trochę nią stresuję. Pamiętaj,że dużo zależy od wykładowcy i nastawienia.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 22:14   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 09:21   #12
Lucie171
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 3
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Najlepiej ogarniam optykę, kinematykę, dynamikę, najgorzej mi idzie z astronomią i wszystkim, co związane z prądem.
Lucie171 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 10:17   #13
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 08:31   #14
Apolinary95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Politechnika bez fizyki?

Ja to na pieńku mam niestety z takimi przedmiotami jak fizyka czy inne ścisłe ale planuję iść na takie coś jak zarządzanie i inżyniera produkcji i tutaj się pojawia właśnie moje pytanie czy aż tak duży jest nacisk kładziony na tą fizykę i te inne ścisłe przedmioty ? Bo nie chcę już po pierwszym roku zmieniać kierunku ehh
Apolinary95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-21 09:31:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.