Wspó³lokatorka i jej ch³opak - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz siê trzymaæ tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co ciê interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2018-07-20, 15:37   #1
ggiskard
Giselle G.
 
Avatar ggiskard
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomo¶ci: 3

Wspó³lokatorka i jej ch³opak


Dziewczyny,

Mieszkam w 6-osobowym mieszkaniu studenckim z 5 dziewczynami. Jedn± z nich raptem codziennie odwiedza ch³opak co ju¿ wszystkich wyprowadza z równowagi. Dziewczyna ma pokój jednoosobowy jednak wydaje mi siê, ¿e mimo wszystko to nie daje jej przyzwolenia na ci±g³e sprowadzanie osoby trzeciej do naszego mieszkania. Ch³opak zazwyczaj przychodzi chwilê po tym jak ona wraca z domu i siedzi u nas do pó¼nych godzin nocnych lub nocuje. W naszym mieszkaniu czuje siê jak u siebie, co chwila potykamy siê o jego buty zostawione na ¶rodku korytarza, grzebie po wszystkich szafkach (nawet je¶li która¶ z nas by³a w kuchni nie zapyta³ siê nawet gdzie co jest), co jaki¶ czas na mojej pó³ce w lodówce stawia jakie¶ produkty spo¿ywcze, jego dono¶ny g³os s³ychaæ we wszystkich pokojach. Zazwyczaj przychodz±c nie potrafi nawet powiedzieæ zwyk³ego "cze¶æ". Czêsto przesiaduj± w kuchni przez d³ugi czas, przez co nikt nie mo¿e przygotowaæ sobie nawet posi³ku, bo wchodz±c tam od razu siê zamykaj± i nic nie mówi± przez co czujesz sie niekomfortowo. Co my¶licie o tej sytuacji? Macie jakie¶ rady? Nie chce wprowadzaæ z³ej atmosfery, ale naprawdê mam ju¿ tego do¶æ..

Edytowane przez ggiskard
Czas edycji: 2018-07-20 o 18:41 Powód: blad
ggiskard jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-20, 17:18   #2
megamag
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7 488
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Pokój przez ni± wynajmowany jest jej i nie mo¿ecie jej zabroniæ sprowadzania go¶ci, ale...

kuchnia ju¿ jest wspólna. Mo¿esz robiæ sobie posi³ek, kiedy chcesz, i nie powinna¶ siê nimi przejmowaæ. Je¶li ch³opak tam nocuje i zu¿ywa media, to ja bym pogada³a o dorzucaniu siê do rachunków.
megamag jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-20, 17:38   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 22 549
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Cytat:
Napisane przez ggiskard Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny,

Mieszkam w 6-osobowym mieszkaniu studenckim z 5 dziewczynami. Jedn± z nich raptem codziennie odwiedza ch³opak co ju¿ wszystkich wyprowadza z równowagi. Dziewczyna ma pokój jednoosobowy jednak wydaje mi siê, ¿e mimo wszystko to nie daje jej przyzwolenia na ci±g³e sprowadzanie osoby trzeciej do naszego mieszkania. Ch³opak zazwyczaj przychodzi chwilê po tym jak ona wraca z domu i siedzi u nas do pó¼nych godzin nocnych lub nocuje. W naszym mieszkaniu czuje siê jak u siebie, co chwila potykamy siê o jego buty zostawione na ¶rodku korytarza, grzebie po wszystkich szafkach (nawet je¶li która¶ z nas by³a w kuchni nie zapyta³ siê nawet gdzie co jest), co jaki¶ czas na mojej pó³ce w lodówce stawia jakie¶ produkty spo¿ywcze, jego dono¶ny g³os s³ychaæ we wszystkich pokojach. Zazwyczaj przychodz±c nie potrafi nawet powiedzieæ zwyk³ego "cze¶æ".
Owszem, jednoosobowy pokój daje prawo do sprowadzania sobie do niego go¶ci. Co do innych spraw, to nie mo¿esz siê odezwaæ i wyja¶niæ co ci przeszkadza?
Np. czy móg³by¶ stawiaæ buty gdzie indziej, bo siê o nie potykam?
To moja pó³ka w lodówce, nie stawiaj na niej swojego ¿arcia.
Przestañ grzebaæ w naszych szafkach.
Gadaj ciszej.
itp.
Cytat:
Czêsto przesiaduj± w kuchni przez d³ugi czas, przez co nikt nie mo¿e przygotowaæ sobie nawet posi³ku, bo wchodz±c tam jeste¶ od razu siê zamykaj± i nic nie mówi± przez co czujesz sie niekomfortowo.
To ju¿ akurat nie jego wina, ¿e siê czujesz niekomfortowo z powodu jego obecno¶ci. Fizycznej przeszkody w przygotowywaniu jedzenia raczej nie stanowi z powodu samego przebywania w tym samym pomieszczeniu
Cytat:
Co my¶licie o tej sytuacji? Macie jakie¶ rady? Nie chce wprowadzaæ z³ej atmosfery, ale naprawdê mam ju¿ tego do¶æ..
Mieszkacie tam w 6 osób, wg ciebie 5 z nich ³±cznie z tob± jest niezadowolonych z go¶cia, a ty wolisz zak³adaæ w±tek zamiast zrobiæ jedyn± logiczn± rzecz: pogadaæ ze wspó³lokatork± i jej facetem
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-20, 17:53   #4
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 4 727
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Rozmawia³a¶ z ni± o tym?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-20, 18:06   #5
ggiskard
Giselle G.
 
Avatar ggiskard
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Poruszali¶my kwestie go¶ci na ogólnym zebraniu i mówi³a, ¿e wszystko spoko. Pó¼niej wyjecha³a na jaki¶ miesi±c, a jak wróci³a wszystko zaczê³o siê od pocz±tku. Na dodatek da³a mu swoje klucze od mieszkania i od czasu do czasu sam sobie do niego wchodzi³. ¯adnej z nas nie uprzedzi³a o takiej sytuacji.
ggiskard jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-20, 18:17   #6
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 6 604
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Cytat:
Napisane przez ggiskard Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny,

Mieszkam w 6-osobowym mieszkaniu studenckim z 5 dziewczynami. Jedn± z nich raptem codziennie odwiedza ch³opak co ju¿ wszystkich wyprowadza z równowagi. Dziewczyna ma pokój jednoosobowy jednak wydaje mi siê, ¿e mimo wszystko to nie daje jej przyzwolenia na ci±g³e sprowadzanie osoby trzeciej do naszego mieszkania. Ch³opak zazwyczaj przychodzi chwilê po tym jak ona wraca z domu i siedzi u nas do pó¼nych godzin nocnych lub nocuje. W naszym mieszkaniu czuje siê jak u siebie, co chwila potykamy siê o jego buty zostawione na ¶rodku korytarza, grzebie po wszystkich szafkach (nawet je¶li która¶ z nas by³a w kuchni nie zapyta³ siê nawet gdzie co jest), co jaki¶ czas na mojej pó³ce w lodówce stawia jakie¶ produkty spo¿ywcze, jego dono¶ny g³os s³ychaæ we wszystkich pokojach. Zazwyczaj przychodz±c nie potrafi nawet powiedzieæ zwyk³ego "cze¶æ". Czêsto przesiaduj± w kuchni przez d³ugi czas, przez co nikt nie mo¿e przygotowaæ sobie nawet posi³ku, bo wchodz±c tam jeste¶ od razu siê zamykaj± i nic nie mówi± przez co czujesz sie niekomfortowo. Co my¶licie o tej sytuacji? Macie jakie¶ rady? Nie chce wprowadzaæ z³ej atmosfery, ale naprawdê mam ju¿ tego do¶æ..
Jeden raz trafi³am na potencjalne wspó³lokatorki, które by³y niechêtne przyjmowaniu go¶ci (a nocowaniu to ju¿ w ogóle). Ucieka³am, gdzie pieprz ro¶nie, chocia¿ mieszkanie mi siê podoba³o.

Na pierwszym roku trafi³am na bardzo otwartych wspó³lokatorów (mieszkanie 7-osobowe) i norm± by³o nocowanie znajomych nawet w pokojach dwuosobowych. W pó¼niejszych na pocz±tku pyta³am o kwestiê nocowania, g³ównie ze wzglêdu na nierówn± relacjê (córka w³a¶cicielki; osoby wynajmuj±ce mieszkanie od w³a¶cicieli, a od których ja podnajmowa³am pokój). I na ogó³ nie by³o problemu ani z go¶æmi w ci±gu dnia, ani z nocowaniem. W ostatnim mieszkaniu ch³opak nocowa³ u mnie raz w tygodniu, za to u wspó³lokatora grupki znajomych przesiadywa³y godzinami przez trzy-cztery dni tygodniowo

Je¿eli wspó³lokatorka jest jedyn± osob±, u któr± regularnie kto¶ odwiedza i ch³opak mo¿e mieæ zauwa¿alny wp³yw na zu¿ycie mediów - to ewentualnie pogadajcie o dorzuceniu siê do rachunków, jak wy¿ej kto¶ zasugerowa³.
theali jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-20, 18:26   #7
ggiskard
Giselle G.
 
Avatar ggiskard
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

U nas te¿ nie ma z tym problemu, do innej kole¿anki te¿ co jaki¶ czas przyje¿d¿a ch³opak i nocuje kilka dni. Nie mamy z nim problemów. Do mnie i innych lokatorek te¿ czêsto kto¶ przychodzi. Ogólnie wszystko by³oby w porz±dku, gdyby jej ch³opak tak siê nie rz±dzi³ w naszym mieszkaniu..
ggiskard jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2018-07-20, 18:31   #8
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 6 604
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Cytat:
Napisane przez ggiskard Poka¿ wiadomo¶æ
U nas te¿ nie ma z tym problemu, do innej kole¿anki te¿ co jaki¶ czas przyje¿d¿a ch³opak i nocuje kilka dni. Nie mamy z nim problemów. Do mnie i innych lokatorek te¿ czêsto kto¶ przychodzi. Ogólnie wszystko by³oby w porz±dku, gdyby jej ch³opak tak siê nie rz±dzi³ w naszym mieszkaniu..
To szczerze pogadajcie. Z nimi, nie z ni± sam±.
theali jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-20, 19:10   #9
Linotte
Raczkowanie
 
Avatar Linotte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomo¶ci: 319
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Ja dodatkowo musialam wysluchiwac nocnych jekow...jedynym wyjsciem jest zamieszkanie samodzielnie, albo z wlascicielem, ktory nie bedzie zgadzal sie na gosci. Przerobilam juz kilka mieszkan i zawsze jest taka sama sytuacja. Taki wiek...Jest mi z tym zle, ale poki co nie mam wyboru.
Linotte jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-20, 20:03   #10
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomo¶ci: 4 349
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Musicie porozmawiaæ. Dziewczyna ma prawo zapraszaæ go¶ci, ale pod warunkiem, ¿e nie bêd± oni przeszkadzaæ innym lokatorom. Je¶li ch³opak ci±gle tam jest to mo¿e faktycznie niech siê dorzuca do rachunków.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-20, 22:58   #11
Folgia
Rozeznanie
 
Avatar Folgia
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomo¶ci: 849
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Cytat:
Napisane przez theali Poka¿ wiadomo¶æ
To szczerze pogadajcie. Z nimi, nie z ni± sam±.


Albo ch³opakowi zwróciæ uwagê, ¿eby np. nie k³ad³ na ¶rodku butów.
__________________
¯ycie jest zbyt krótkie, by martwiæ siê, co inni o Tobie powiedz±. Po prostu rób to co kochasz, baw siê dobrze i daj ludziom kolejny temat do rozmów.
Folgia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-21, 18:23   #12
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomo¶ci: 1 077
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Za du¿o chyba o tym my¶lisz. Skup siê na innych rzeczach. Ta to ju¿ jest mieszkaæ w wieloosobowym mieszkaniu. Sama tak mieszka³am i trzeba niestety zaakceptowaæ go¶ci innych wspó³lokatorów. Te¿ nie raz i nie dwa przeszkadza³o mi jak kto¶ do kogo¶ przychodzi³ itp. ale do mnie te¿ przychodzili znajomi wiêc to dzia³a w obie strony.
Jedyn± rad± jest nieprzejmowanie siê. Je¶li potykasz siê o jego buty -powiedz ¿eby k³ad³ je w innym miejscu. Je¶li kolejny raz siê potkniesz- przestaw je, kolejny raz- w³ó¿ je do szafki na buty/ gdziekolwiek, niech sobie poszuka. Po prostu dzia³aj co¶ w tym kierunku.
Co do przesiadywania w kuchni, wchod¼ kiedy masz ochotê i rób na co masz ochotê. Skoro kole¿anka ma pokój jednoosobowy to nie rozumiem po co zamyka siê w kuchni. Powiedz "Sorki umieram z g³odu" i rób swoje. Kuchnia jest dla wszystkich wiêc nie musisz nic robiæ. Kole¿anka mo¿e nie wie, ¿e przeszkadzaj± CI w ten sposób. Ja te¿ nie raz siedzia³am w ch³opakiem w kuchni bo mieszka³am w pokoju 3 os. i jak kto¶ wchodzi³ to by³o normalne i dla nas i dla reszty wspó³lokatorów.
afrodytek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-21, 18:37   #13
magdalena1357
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 128
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Mnie co¶ takiego te¿ irytuje.

Oczywi¶cie, ¿e ka¿dego od czasu do czasu kto¶ odwiedza, ale po pierwsze je¶li kto¶ odwiedza j± ka¿dego dnia a nawet ma klucze to nie s± to odwiedziny. Ten ch³opak u was pomieszkuje. I nie bardzo bym chcia³a, ¿eby mieszka³a u mnie osoba, której nie znam i która nie dok³ada siê do rachunków. Pomijaj±c, ¿e standard ¿ycia w mieszkaniu dzielony zmniejsza siê z ka¿d± dodatkow± osob± (kolejki do ³azienki i w kuchni, dodatkowe sprz±tanie, zu¿ycie takich rzeczy jak ¶rodki czysto¶ci, papier toaletowy, ha³as).

Po drugie, najwa¿niejszy powinien byæ komfort ludzi, którzy za mieszkanie w mieszkaniu studenckim p³ac±. Czyli jak ta dwójka przesiaduje w kuchni uniemo¿liwiaj±c korzystanie z niej innym osobom to to jest naprawdê kiepskie.

Sama jestem starsza, ale aktualnie wynajmujê mieszkanie z osobami pracuj±cymi i do cholery mnie doprowadza jak dziewczyna, z któr± mieszkam przesiaduje ze swoim ch³opakiem w kuchni i na przyk³ad ogl±daj± tam, zamiast w jej pokoju, mecze. To du¿y ha³as i nie mogê spaæ. Zanim kto¶ mi zarzuci: jak najbardziej, mówi³am jej o tym. Albo jak on tu pomieszkuje i nawet cze¶æ nie powie. Decyduj±c siê na mieszkanie tutaj, decydowa³am siê na mieszkanie z dwoma osobami, nie trzema.

Ludzie dziel± siê na tych, którzy potrafi± siê wczuæ w sytuacjê innych i na egoistów, którym inni zwisaj±. Ci drudzy nie powinni dzieliæ mieszkañ.

Edytowane przez magdalena1357
Czas edycji: 2018-07-21 o 18:44
magdalena1357 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-21, 20:29   #14
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomo¶ci: 20 864
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Przesiadywanie u kogo¶ non stop to nie s± "odwiedziny" a po prostu pomieszkiwanie. Nie dziwiê siê, ¿e staje siê to uci±¿liwe i irytuj±ce dla pozosta³ych wspó³lokatorów.

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:28 ----------

Cytat:
Napisane przez magdalena1357 Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie co¶ takiego te¿ irytuje.

Oczywi¶cie, ¿e ka¿dego od czasu do czasu kto¶ odwiedza, ale po pierwsze je¶li kto¶ odwiedza j± ka¿dego dnia a nawet ma klucze to nie s± to odwiedziny. Ten ch³opak u was pomieszkuje.
(...)
Po drugie, najwa¿niejszy powinien byæ komfort ludzi, którzy za mieszkanie w mieszkaniu studenckim p³ac±.
(...)
Ludzie dziel± siê na tych, którzy potrafi± siê wczuæ w sytuacjê innych i na egoistów, którym inni zwisaj±. Ci drudzy nie powinni dzieliæ mieszkañ.
Jak wy¿ej.
Ellen_Ripley jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-22, 09:40   #15
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 896
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Wg mnie nie ma nic lepszego, ni¿ porozmawianie. Dla niektórych nocowanie ch³opaka jest zupe³nie naturalne (np. dla mnie). Za takie nocowanie ch³opaka na studiach pamiêtam moja wspó³lokatorka wypieprzy³a mnie z mieszkania. Wcze¶niej w ogóle nic nie wskazywa³o, ¿eby jej cokolwiek przeszkadza³o. Wiêc po 1sze - rozmowa, pó¼niej je¶li co¶ komu¶ nie pasuje, mo¿na siê elegancko i z klas± rozej¶æ.



Skakanie sobie do garde³ w mieszkaniu jest s³abe. Zawsze mo¿na co¶ wspólnie ustaliæ i siê dogadaæ.
farmaceutka88 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-22, 10:00   #16
magdalena1357
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 128
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Cytat:
Napisane przez farmaceutka88 Poka¿ wiadomo¶æ
Wg mnie nie ma nic lepszego, ni¿ porozmawianie. Dla niektórych nocowanie ch³opaka jest zupe³nie naturalne (np. dla mnie). Za takie nocowanie ch³opaka na studiach pamiêtam moja wspó³lokatorka wypieprzy³a mnie z mieszkania. Wcze¶niej w ogóle nic nie wskazywa³o, ¿eby jej cokolwiek przeszkadza³o. Wiêc po 1sze - rozmowa, pó¼niej je¶li co¶ komu¶ nie pasuje, mo¿na siê elegancko i z klas± rozej¶æ.

Skakanie sobie do garde³ w mieszkaniu jest s³abe. Zawsze mo¿na co¶ wspólnie ustaliæ i siê dogadaæ.
Tylko, ¿e to mo¿na widzieæ z dwóch perspektyw.

Je¶li nagle zaczynasz zapraszaæ osobê, której pozostali wspó³lokatorzy nie znaj± to dla mnie naturalne jest 1) przedstawienie tej osoby wspó³lokatorom, 2) upewnienie siê, ¿e wspó³lokatorom dodatkowa osoba w mieszkaniu nie przeszkadza, zw³aszcza je¶li chodzi o osobê, która nie tylko odwiedza, ale mieszka albo pomieszkuje i jest w mieszkaniu bez przerwy 3) sprawienie, ¿eby faktycznie ta osoba nie by³a problemem, czyli spêdzanie czasu g³ównie w swoim pokoju, ograniczenie liczby odwiedzin, czyli raz on do ciebie, raz ty do niego.

Wiêkszo¶æ osób nie zdecydowa³aby siê pewnie na zamieszkanie z osobami, których zupe³nie nie zna i z którymi nigdy nie rozmawia³a. Wiêc zmuszanie ich do tego poprzez wprowadzenie dodatkowej osoby do mieszkania jest s³abe.

Od pewnej liczby odwiedzin powinno siê po prostu podj±æ decyzjê o oficjalnym zamieszkaniu razem.

Edytowane przez magdalena1357
Czas edycji: 2018-07-22 o 10:01
magdalena1357 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-22, 11:28   #17
marrylou
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Cytat:
Napisane przez ggiskard Poka¿ wiadomo¶æ
Poruszali¶my kwestie go¶ci na ogólnym zebraniu i mówi³a, ¿e wszystko spoko. Pó¼niej wyjecha³a na jaki¶ miesi±c, a jak wróci³a wszystko zaczê³o siê od pocz±tku. Na dodatek da³a mu swoje klucze od mieszkania i od czasu do czasu sam sobie do niego wchodzi³. ¯adnej z nas nie uprzedzi³a o takiej sytuacji.
Masakra, dla mnie to przegiecie. Jakby nic do niej nie dotarlo to pewnie pogadalabym z wlascicielem.
To jest obcy ch³opak, pod jej nieobecno¶æ wlazi do mieszkania. Skad pewno¶æ czy nie chodzi po Waszych pokojach?


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
marrylou jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-22, 22:45   #18
Ondiine
Wtajemniczenie
 
Avatar Ondiine
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 2 586
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Cytat:
Napisane przez magdalena1357 Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie co¶ takiego te¿ irytuje.

Oczywi¶cie, ¿e ka¿dego od czasu do czasu kto¶ odwiedza, ale po pierwsze je¶li kto¶ odwiedza j± ka¿dego dnia a nawet ma klucze to nie s± to odwiedziny. Ten ch³opak u was pomieszkuje. I nie bardzo bym chcia³a, ¿eby mieszka³a u mnie osoba, której nie znam i która nie dok³ada siê do rachunków. Pomijaj±c, ¿e standard ¿ycia w mieszkaniu dzielony zmniejsza siê z ka¿d± dodatkow± osob± (kolejki do ³azienki i w kuchni, dodatkowe sprz±tanie, zu¿ycie takich rzeczy jak ¶rodki czysto¶ci, papier toaletowy, ha³as).

Po drugie, najwa¿niejszy powinien byæ komfort ludzi, którzy za mieszkanie w mieszkaniu studenckim p³ac±. Czyli jak ta dwójka przesiaduje w kuchni uniemo¿liwiaj±c korzystanie z niej innym osobom to to jest naprawdê kiepskie.

Sama jestem starsza, ale aktualnie wynajmujê mieszkanie z osobami pracuj±cymi i do cholery mnie doprowadza jak dziewczyna, z któr± mieszkam przesiaduje ze swoim ch³opakiem w kuchni i na przyk³ad ogl±daj± tam, zamiast w jej pokoju, mecze. To du¿y ha³as i nie mogê spaæ. Zanim kto¶ mi zarzuci: jak najbardziej, mówi³am jej o tym. Albo jak on tu pomieszkuje i nawet cze¶æ nie powie. Decyduj±c siê na mieszkanie tutaj, decydowa³am siê na mieszkanie z dwoma osobami, nie trzema.

Ludzie dziel± siê na tych, którzy potrafi± siê wczuæ w sytuacjê innych i na egoistów, którym inni zwisaj±. Ci drudzy nie powinni dzieliæ mieszkañ.

Zgadzam siê. Ja za czasów studenckich mia³am podobn± sytuacjê. Facet mojej wspó³lokatorki od której podnajmowa³am pokój te¿ spêdza³ u nas coraz wiêcej czasu. Musia³am wys³uchiwaæ k³ótnie na ca³e mieszkanie typu "trzeba by³o sobie nie szukaæ m³odszej kochanki" a¿ pewnego dnia wracaj±c z uczelni zasta³am walizki w przedpokoju - wyprowadzi³ siê od ¿ony i bez ostrze¿enia siê do nas wprowadzi³. Z trzech osób w mieszkaniu zrobi³o siê cztery. Wszystko by³oby spoko, ale gdy zapyta³am czy teraz bêdziemy dzieliæ rachunki na cztery osoby, co wydawa³o mi siê pytaniem retorycznym us³ysza³am, ¿e rachunki zostaj± bez zmian. Niestety! Nie ka¿dy potrafi wspó³dzieliæ mieszkanie. Go¶cie, oczywi¶cie. Ale nie takie akcje, o których pisze autorka.
__________________
Work, but don't forget to live.
Ondiine jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-23, 20:06   #19
Arwenka1
Rozeznanie
 
Avatar Arwenka1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 769
Dot.: Wspó³lokatorka i jej ch³opak

Je¿eli Wam piêciu przeszkadza ch³opak szóstej-zakomunikujcie jej,¿e nie zgadzacie siê na jego pomieszkiwanie.W koñcu dodatkowa osoba-niemal na sta³e-to co innego ni¿ go¶æ.Nie czujecie siê przez niego swobodnie,przekazanie mu kluczy do waszego wspólnego mieszkanie te¿ jest przesad±.
Arwenka1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Forum plotkowe


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2018-07-23 21:06:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.