Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-12, 13:19   #4261
izka222
Rozeznanie
 
Avatar izka222
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 724
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez ew2112 Pokaż wiadomość
Nigdy o nim nie słyszałam ,drogie to mydło,ale jakby miało pomóc to chyba się skuszę

---------- Dopisano o 11:27 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

miał robione badania wszystko wyszło ok, odstawiłam nabiał,pikantne potrawy,gorzej ze słodyczami
Mydło jest bardzo wydajne, więc myślę, że jest to jednorazowy wydatek nawet na kilka miesięcy
izka222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-14, 07:15   #4262
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Mój organizm bardzo źle reaguje na czekoladę - zaraz mnie wyrzuca, całe szczęście, że od jakiś czas temu mnie od czekolady całkowicie odrzuciło. Na twarz stosuję specyfiki od dermatologa, ale czasem wyskoczy mi coś bolącego i wielkiego na plecach, ale plecy to już pikuś, byle na twarzy się przestały pojawiać. Tylko, że mój problem jest stricte hormonalny
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-14, 17:44   #4263
MadammeMatylda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Już pisałam, że o trądziku mogłabym wydać kilka książek. Mogę jedynie wypowiadać się na temat takich preparatów, które były pomocne dla mnie. Sama przetestowałam "aptekę". Rezultaty były lepsze, gorsze, ale koniec końców był jeden - twarz jak pizza. To bardzo zaniżało moją samoocenę i powodowało,że nie mam ochoty wychodzić z domu, bo ten wzrok ludzi... Zastosowałam ten środek: i mi pomogło, ok. 2 tygodnie stosowania i efekty są o wiele lepsze, niż po tych medykamentach z apteki. Także komu mogę to polecam preparat, który mi osobiście pomógł! Trzeba regularnie stosować, a potrafi zdziałać bardzo dużo.

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2016-07-14 o 19:31 Powód: link
MadammeMatylda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 20:06   #4264
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Dołączę do wątku, jeśli można

Dermatolog przepisała mi Zineryt 2 razy dziennie-rano i wieczorem.
Czy przy tym leku można stosować makijaż.? Dermatolog powiedziała mi, że mam na zmianę(mam 1 sporą na policzku i trochę wyprysków na żuchwie) nawet kremu nie nakładać. Mam skórę mieszaną w kierunku suchej i po 2 dniach, swędzi mnie, piecze i mam uczucie jakby miała mi zaraz popękać
Na plecy mam przepisany Davercin. Na obu lekach jest napisane by po zastosowaniu umyć ręce i nie dotykać skóry. Mam robioną terapię manualną(skolioza i problemy z szyją). Boję się, że będę musiała przerwać rehabilitację, a 12 tygodni to bardzo długo Skórę mam tak napiętą, że nawet głową nie mogę ruszać
__________________
Książki 2024: 6

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-15, 21:14   #4265
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez a ga ta Pokaż wiadomość
Dołączę do wątku, jeśli można

Dermatolog przepisała mi Zineryt 2 razy dziennie-rano i wieczorem.
Czy przy tym leku można stosować makijaż.? Dermatolog powiedziała mi, że mam na zmianę(mam 1 sporą na policzku i trochę wyprysków na żuchwie) nawet kremu nie nakładać. Mam skórę mieszaną w kierunku suchej i po 2 dniach, swędzi mnie, piecze i mam uczucie jakby miała mi zaraz popękać
Na plecy mam przepisany Davercin. Na obu lekach jest napisane by po zastosowaniu umyć ręce i nie dotykać skóry. Mam robioną terapię manualną(skolioza i problemy z szyją). Boję się, że będę musiała przerwać rehabilitację, a 12 tygodni to bardzo długo Skórę mam tak napiętą, że nawet głową nie mogę ruszać
mozna stosować chociaz ja chyba stosowałam go tylko na wieczór, stouj davercin wieczorem a potem chodz na terapie w dzien, no i 1 sprawa ze terapia jest wazniejsza nie zaniechaj tego, i ja bym jednak stosowała krem, nie na zineryt ale rano na pewno
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-16, 19:17   #4266
Raquel_2
Raczkowanie
 
Avatar Raquel_2
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 151
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

A ja niespodziewanie dostałam masakrycznego wysypu ropnych krost A miałam już taką śliczną cerę, że mogłam chodzić do pracy bez makijażu...

No nic, za mną 3 dzień na Tetralysalu 300. Jak widać (albo i nie, bo drugie zdjęcie jest nieostre) ropne krosty zniknęły, ale cera wciąż jest czerwona jak cegła Zobaczymy, jak się rozwinie sytuacja.

W każdym razie mogę się pożegnać z latem bez makijażu i z opalaniem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png p.png (176,0 KB, 68 załadowań)
__________________
Zgaduję, że możecie to nazwać "porażką", ale ja wolę termin "nabywanie doświadczenia"
Andy Weir - Marsjanin
Raquel_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-17, 07:29   #4267
brzoskwiniowy_sorbet
Rozeznanie
 
Avatar brzoskwiniowy_sorbet
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 547
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Raquel_2 Pokaż wiadomość
A ja niespodziewanie dostałam masakrycznego wysypu ropnych krost A miałam już taką śliczną cerę, że mogłam chodzić do pracy bez makijażu...

No nic, za mną 3 dzień na Tetralysalu 300. Jak widać (albo i nie, bo drugie zdjęcie jest nieostre) ropne krosty zniknęły, ale cera wciąż jest czerwona jak cegła Zobaczymy, jak się rozwinie sytuacja.

W każdym razie mogę się pożegnać z latem bez makijażu i z opalaniem
To wygląda na dermatozę okołoustną. Nie używałaś wcześniej maści ze sterydem?
brzoskwiniowy_sorbet jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-17, 12:13   #4268
Raquel_2
Raczkowanie
 
Avatar Raquel_2
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 151
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
To wygląda na dermatozę okołoustną. Nie używałaś wcześniej maści ze sterydem?
brzoskwiniowy_sorbet: mam to na całej twarzy, tylko po prostu wrzuciłam zdjęcie samych ust nie używałam wcześniej żadnych silnych maści, kremów, sterydów itp.

PS: a dziś wygląda to trochę lepiej - myślę, że z dnia na dzień rumień będzie coraz mniejszy. (mam nadzieję).
__________________
Zgaduję, że możecie to nazwać "porażką", ale ja wolę termin "nabywanie doświadczenia"
Andy Weir - Marsjanin
Raquel_2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 10:25   #4269
AgataBm180
Placuszek racuszek
 
Avatar AgataBm180
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Latający Dywan
Wiadomości: 7 548
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Część
Ja na razie mam sytuację stabilną. Nie jest cudownie ale nie wyskakują wielkie wulkany,krostki i gule. Używam w ciągu tygodnia na zmianę maść robioną, effeclar duo, duac, pharmaceris z kwasem 10 migdałowym. Czasem dołączam punktowo olejki. W pielęgnacji w ciągu miesiąca używam maski i peeling z glinek. Twarz zmywam woda micelarna i mydłem lawendowym.Opracowałam już pewny schemat, żeby nie przesadzić. Stosuję przerwy w tygodniu,żeby skóra po prostu pooddychała " świeżym powietrzem"

Pod koniec sierpnia chcę znowu iść do dermarologa, znalazłam jakiegoś, który podobno jest dobry... co się okaże

Pozdrawiam Was serdecznie

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Raquel_2 Pokaż wiadomość
brzoskwiniowy_sorbet: mam to na całej twarzy, tylko po prostu wrzuciłam zdjęcie samych ust nie używałam wcześniej żadnych silnych maści, kremów, sterydów itp.

PS: a dziś wygląda to trochę lepiej - myślę, że z dnia na dzień rumień będzie coraz mniejszy. (mam nadzieję).

Huuu.. silna reakcja organizmu: nagły wysyp krost a potem ich właściwie szybkie zanikanie,kojarzy mi się albo z oczyszczeniem, zapchaniem albo reakcją alergiczną.
Napisalaś wcześniej, że bierzesz tetre, więc może Byłaś w fazie wysypu, który często się pojawia przy początkach terapii. Obserwacja skóry to podstawa życzę samych pięknych efektów
AgataBm180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 09:22   #4270
JaCytruska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 35
Nawracający się trądzik

Cześć dziewczyny!
Pisze tutaj, bo jestem obecnie załamana i może któraś z Was zna jakiś złoty środek. Moim problemem jest trądzik. Od około 12 lat zmagam się z tym problemem (obecnie mam 23 lata) zawsze probowałam leczyć się sama, gdyż naczytałam sie dużo niepochlebnych opinii o dermatologach i lekach jakie przepisują i ich skutkach ubocznych. No i całe gimnazjum i liceum moj tradzik to byly wagry na nosie i brodzie i jakies pojedyncze bolące wypryski pojawiajace się w strefie T. No i stosowałam wszystkim znane zapewne clean and clear itp itd na bazie alkoholu ;p ale to nie jest istatne teraz. w maturalnej klasie zaatakowało mi również policzki. Leczyłam się wtedy żelem z LRP i kremem effeclar duo plus maseczki z aspiryny i drożdzy. Nawet dało rade, ale policzki nadal były lekko grutkowate i juz nie osiagnełam takiego wyglądu jak poprzednio. W miedzy czasie dążyłam do tego aby wyeliminować jak największą ilość chemii nakładanej na twarz i zaczęłam się interesować naturalną pielęgnacją. Wówczas w ruch szły wszelkie kosmetyki z BU czy zsk. Dwa lata temu około czerwca moja skóra odwdzięczyła się masakrą, mimo że starałam sie przez poprzednie kilkanaście miesięcy stosować naturalne ale przeznaczone dla trądzikowej cery preparaty: mydełko aleppo, czy afrykańskie z BU glinki zielone, żółte, ocm z olejami dla cery trądzikowej, hydrolaty, podkłady mineralne, częste zmienianie poduszki, stosowanie ręczników papierowych na twarz i jak już to tylko podkład mineralny. Moja cera byłą w czerwone bolące krosty i mase podskornych gródek. Po wakacjach, mimo że powróciłam do effeclaru duo który niestety podziałał przez chwilę jedynie zdecydowałam się na wizyte u dermatologa. Przepisał mi epiduo. Po ponad połrocznej walce, gdzie masakrycznie się łuczyłam, byłam czerwona i strasznie przesuszona na twarzy, gdzie momentami dotkniecie sie najdelikatniej po buzi piekło i bolało, osiągnełam wreszcie w miare ładną buzię. Zostało tylko mase przebarwnień. Minął rok od mojej kuracji epiduo, a ja biedna w miare ładną cerą może pocieszyłam sie ze dwa miesiace, bo od jakiegoś czasu jeden policzek mam strasznie zmasakrowany. co najdziwniejsze jak już śpię na boku (bo nauczyłam się spac na plecach), to na dym drugim, a on wygląda w miare przyzwoicie w porwaniu z tym. Możecie mi coś poradzić? Obecnie stosuje skinoren po zaprzestaniu używania epiduo ale no też marne efekty ;/ no bo mimo, że go używam codziennie na noc to i tak moja cera wygląda jak wygląda ;/. Dodam, że mam problem z hormonami a konkretniej z prolaktyną i poczęsci łącze swój przypadek z zaburzeniami hormonalnymi, ale biore od kilku tygodni norprolac, także działam i w tym kierunku. Dziewczyny! Czy macie jakieś rady? zeby jakoś to uciszyc? uspokoić? załagodzić? i ten stan utrzymać najdłuższej? Bardzo proszę o wszelkie rady i dziekuje z góry za przeczytanie tego posta
Aha i dodam, że nie jem fast foodów, czipsów, nic słonego, nic gazowanego, zero słodkich soków ze sklepów, nic przetworzonego, biegam, ćwiczę prowadzę aktywny tryb życia.
Może jeszcze wspomne co aktualnie używam:
- żel facelle mieszam z odrobiną olejku babydrem dla mam i rozpuszczam w ten sposob makijaż, tą czynność wykonuje dwukrotnie, nastepnie na oczyszczoną już twarz nakladam żel z bieledny z pieknym skladem z kropelką-dwiema olejku z drzewa herbacianego i chwilke trzymam, tonizowałam wogą termalną z Uriage , ale od kilku dni tonizuje roztworem gorzkiej soli, nastepnie albo skinoren, albo sereum rozjasniajace z bieledny i tyle ew. olejek z drzewa herbacianego punktowo.
- używam podkladu mineralnego
- pracuje po 12 h w klimatyzowanym pomieszczeniu wiec moj kontakt ze sloncem jest bardzo ograniczony, wiec rano przecieram twarz hydrolatem z kocanki ale mam w planach parzyc sobie wieczorem rumianek i rano przemywac nim twarz i uzywam żel aloesowy z GorVity albo serum korygujące z bielendy.
Nie wyciskam, nie dotykam nadmiernie twarzy, spie na plecach... Raz jeszcze dziekuje za poświecony czas na przeczytanie tego posta i za wszelkie rady.
JaCytruska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-21, 11:31   #4271
karineks
Raczkowanie
 
Avatar karineks
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 39
Dot.: Nawracający się trądzik

podstawą jest dieta, jak się odżywiasz? pijesz dużo wody? oczyszczasz organizm? problem leży w środku, też kiedyś miałam problem z trądzikiem ale przy dobrej diecie udało mi się zmniejszyć jego siłe, dodatkowo suplemety: cynk, żelazo itp
__________________
Podejmując ryzyko zawsze coś zyskujesz...
Szczęście w przypadku powodzenia lub wiedzę, w przypadku niepowodzenia
karineks jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-22, 17:45   #4272
gewitter
Przyczajenie
 
Avatar gewitter
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 25
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cześć dziewczyny!
Nieśmiało chciałabym dołączyć do wątku, ze względu na to, że właśnie skończyły mi sie pomysły i rozkładam ręce (i chowam twarz )
Do rzeczy: z trądzikiem walczę od jakiś 7 lat, jeszcze tydzień temu cieszyłam się zaleczonym (już byłam zadowolona na tyle, że chodziłam bez makijażu i czekałam na jesień, żeby pozbyc się blizn). Do czasu, w przeciągu dwóch dni moja skóra zaczęła wyglądać TAK (zdjęcie). Tylko w tym miejscu. Reszta twarzy jest ok, drobne blizny na policzkach i tyle. Aktualnie otwieranie ust sprawia mi niewyobrażalny ból
Nie zmieniłam NIC w pielęgnacji. Od kilku miesięcy wszystko wygląda tak samo. Wiem, że jeśli pójdę do dermatologa to usłyszę, że oprócz Izoteku nie ma lekarstwa i będę tak wyglądac do końca zycia. Czy macie jakiś popmysł, sugestie co może być przyczyną pogorszenia w tak krótkim czasie? I jak złagodzić ból i okropnie wyglądającą tą część twarzy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20160722_182845.jpg (98,7 KB, 67 załadowań)
__________________
"Tacy sami, a ściana między nami.."
gewitter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-22, 18:26   #4273
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Mój organizm bardzo źle reaguje na czekoladę - zaraz mnie wyrzuca, całe szczęście, że od jakiś czas temu mnie od czekolady całkowicie odrzuciło. Na twarz stosuję specyfiki od dermatologa, ale czasem wyskoczy mi coś bolącego i wielkiego na plecach, ale plecy to już pikuś, byle na twarzy się przestały pojawiać. Tylko, że mój problem jest stricte hormonalny
To tak jak mnie. Poza tym alkohol też nie najlepiej na mnie działa. Ostatnio bywałam na różnych imprezach typu urodziny i zauważyłam znaczne pogorszenie cery, z powodu spożywanego tam alkoholu. Tragedia. Pełno zaskórników i małych ropnych krost.
__________________
22.04.2017
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-23, 12:45   #4274
liukang
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Witam, jakie kremy można stosować miesiąc po zakończeniu kuracji izotretynoiną? Głównie interesują mnie kosmetyki rozjaśniające i redukujące przebarwienia i czerwone ślady. Kupiłem Neostrata Enlighten Pigment Controller , jednak dopiero później dowiedziałem się , że ma on w składzie retinol, którego po kuracjach Izo powinno się unikać. Jest on jednak w stężeniu zaledwie 0,1 % i teraz nie wiem czy mogę stosować, czy też nie. Proszę o poradę kogoś w temacie, pozdrawiam
liukang jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-23, 16:21   #4275
betti2016
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 29
Dot.: bolące pryszcze

Chcialabym sie was poradzic... do dermatologa poszlam dopiero tydzien temu mimo ze tradzik mam od bardzo dawna. Mam 22 lata i za dwa tyg slub... dermatolog dala mi unidox-antypiotyk mam brac 2 razy dziennie, cetaphil-do mycia twarzy, zenalgat-krem, qcera-krem i preparat z apteki co o tym myslicie? Pomoze mi? Wychodza mi takie bolace gulki oraz pryszcze z taka biala koncowka, drape to czesto niestety...i nie zauwazylam poprawy przez te 10dni ale to moze jeszcze za wczesnie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
betti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-24, 13:43   #4276
ciekawajak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 118
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Bardzo dobry jest na bazie olejku z drzewa herbacianego na trądzik.
__________________
Wiedza to skarb. Dlatego pytam często by być bogatą
ciekawajak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-24, 15:44   #4277
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez gewitter Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Nieśmiało chciałabym dołączyć do wątku, ze względu na to, że właśnie skończyły mi sie pomysły i rozkładam ręce (i chowam twarz )
Do rzeczy: z trądzikiem walczę od jakiś 7 lat, jeszcze tydzień temu cieszyłam się zaleczonym (już byłam zadowolona na tyle, że chodziłam bez makijażu i czekałam na jesień, żeby pozbyc się blizn). Do czasu, w przeciągu dwóch dni moja skóra zaczęła wyglądać TAK (zdjęcie). Tylko w tym miejscu. Reszta twarzy jest ok, drobne blizny na policzkach i tyle. Aktualnie otwieranie ust sprawia mi niewyobrażalny ból
Nie zmieniłam NIC w pielęgnacji. Od kilku miesięcy wszystko wygląda tak samo. Wiem, że jeśli pójdę do dermatologa to usłyszę, że oprócz Izoteku nie ma lekarstwa i będę tak wyglądac do końca zycia. Czy macie jakiś popmysł, sugestie co może być przyczyną pogorszenia w tak krótkim czasie? I jak złagodzić ból i okropnie wyglądającą tą część twarzy?
Badałaś hormony? Jak dla mnie to tradzi hormonalny, borykam sie z tym samym.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-25, 12:11   #4278
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cześć, byłam niedawno u dermatologa, który polecił mi na trądzik żel Normaclin i płyn robiony, a dodatkowo krem Effaclar Duo. Leki już kupiłam tylko zastanawiam się nad kremem czy są jakieś tańsze odpowiedniki? Znacie coś co mogłabym stosować?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-25, 13:12   #4279
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Cześć, byłam niedawno u dermatologa, który polecił mi na trądzik żel Normaclin i płyn robiony, a dodatkowo krem Effaclar Duo. Leki już kupiłam tylko zastanawiam się nad kremem czy są jakieś tańsze odpowiedniki? Znacie coś co mogłabym stosować?
Normaclin mi za pierwszym razem pomógł bardzo. Po jakimś czasie stosowania, krostki praktycznie całkowicie przestały wyskakiwać. Niestety po około roku wróciły. Nadal jednak używam Normaclinu punktowo i krostki o wiele szybciej się goją, a jak posmaruję taką dopiero się pojawiającą, to czasami nie wychodzi bardziej tylko znika

Co do odpowiednika kremu Effeclar Duo, to może Iwostin Purritin? Też nie jest tani, ale np. w Ziko czy w Super-Pharmie często jest na promocji -40% i wtedy wychodzi poniżej 20 zł
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-25, 13:28   #4280
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hej dziewczyny.
Potrzebuję małej rady.
Jakiś czas temu na moich policzkach zaczęły pojawiać się podskórne gulki, które dermatolog zdiagnozował jako trądzik. Prawdopodobnie przyczyną jest spirala hormonalna.
Obecnie dzięki lekom i zmianie diety udało mi się trochę opanować sytuację, ale niestety ponieważ jestem dosyć znerwicowana, ciągle drapałam te gulki i mam w tych miejsach blizny.
Czy można na to jakoś zaradzić, żeby je rozjaśnić? Jak sobie z tym radzicie?
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-25, 13:41   #4281
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

Na przebarwienia pozapalne dobry jest Acnederm (ale uważaj na słonce, filtry na dzień to podstawa) oraz peelingi np.z Biodermy Sebium Exfoliant purifant gel (jeśli nie masz już zmian ropnych).

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2016-07-26 o 06:35
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-25, 21:31   #4282
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Normaclin mi za pierwszym razem pomógł bardzo. Po jakimś czasie stosowania, krostki praktycznie całkowicie przestały wyskakiwać. Niestety po około roku wróciły. Nadal jednak używam Normaclinu punktowo i krostki o wiele szybciej się goją, a jak posmaruję taką dopiero się pojawiającą, to czasami nie wychodzi bardziej tylko znika

Co do odpowiednika kremu Effeclar Duo, to może Iwostin Purritin? Też nie jest tani, ale np. w Ziko czy w Super-Pharmie często jest na promocji -40% i wtedy wychodzi poniżej 20 zł
Właśnie u mnie to związane jest z hormonami, jeszcze rok temu miałam pojedyncze zmiany, a teraz masakra. Mam nadzieję, że lek mi pomoże.
Dziękuję za propozycję kremu, poproszę w aptece o próbki.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 08:13   #4283
marczella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 34
Dot.: Nawracający się trądzik

Proponuję spróbować zaprzestania mycia twarzy wodą z kranu na kilka tygodni/miesięcy. Ja odkryłam, że mam wypryski po kontakcie z wodą kranową. Zamiast tego używam Cethapil, ponieważ można używać go bez zmywania woda, po prostu wycieram go z twarzy papierem toaletowy. Warto spróbować, a jak nie to nadal szukać... Powodzenia, głowa do góry! Kiedyś wygrasz z tym badziewiem!
marczella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 10:53   #4284
Amaranta16
Raczkowanie
 
Avatar Amaranta16
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 250
Dot.: Nawracający się trądzik

Ja również zauważyłam dużą poprawę stanu buzi po odstawieniu wody z kranu. Zamiast tego myje się wodą butelkowaną - mineralna lub źródlaną. Wlewam do literatki, zwilżam płatki kosmetyczne i tak przecieram twarz... Dodatkowo przecieram twarz płynem z żyworódki pierzastej. Na razie działa i wyglądam w miarę ,,wyjściowo''.
Jesienią planują wypróbować Atrederm - bo moje przebarwienia i blizny spędzają mi sen z powiek.
__________________
Niczego nie żałuję, czasem po prostu nie było warto...
Amaranta16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 21:49   #4285
LucasTaylor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 45
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hey 2 rzeczy tak konkretnie.
1 Możecie mi coś poradzić :
mianowicie mam skórę zniszczoną izotekiem (drażni i psuje sie od jakiegokolwiek podrażnienia) Polećcie mi coś na zaskórniaki środka twarzy bardzo lekkiego, żebym mógł sie smarować dzień w dzień.

2 Dermatolog na tą prośbę dała mi Acnelec -co prawda nawet zniszczył zaskórniakowate paskudne pryszcze ale skóra od razu sie łuszczy i czerwienieje,a czoło masakruje, to ma i kwasy i retinoidy ,co sądzicie o tej maści ??? W każdym razie lekka sie nie wydaje !!!!
LucasTaylor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 22:01   #4286
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez LucasTaylor Pokaż wiadomość
Hey 2 rzeczy tak konkretnie.
1 Możecie mi coś poradzić :
mianowicie mam skórę zniszczoną izotekiem (drażni i psuje sie od jakiegokolwiek podrażnienia) Polećcie mi coś na zaskórniaki środka twarzy bardzo lekkiego, żebym mógł sie smarować dzień w dzień.

2 Dermatolog na tą prośbę dała mi Acnelec -co prawda nawet zniszczył zaskórniakowate paskudne pryszcze ale skóra od razu sie łuszczy i czerwienieje,a czoło masakruje, to ma i kwasy i retinoidy ,co sądzicie o tej maści ??? W każdym razie lekka sie nie wydaje !!!!
OCM i oleje
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 05:18   #4287
MonikaNowackaAkademia
Przyczajenie
 
Avatar MonikaNowackaAkademia
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 8
Dot.: Nawracający się trądzik

Tak jak napisano, odpowiednia dieta.

Zaburzenia hormonalne to potęzne zaburzenia i one moga mieć tutaj wpływ. Lepiej zająć się nimi naturalnie, nie lekami jeśli można.

Mozna zbadać androstendion, testsosteron, progesteron i estradiol.

Poza tym zadbanie o jelita i sprawdzenie czy nie ma np alergii lub nietolerancji.

Przy trądziku sporo daje także odstawienie nabiału
MonikaNowackaAkademia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 08:41   #4288
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez LucasTaylor Pokaż wiadomość
Hey 2 rzeczy tak konkretnie.
1 Możecie mi coś poradzić :
mianowicie mam skórę zniszczoną izotekiem (drażni i psuje sie od jakiegokolwiek podrażnienia) Polećcie mi coś na zaskórniaki środka twarzy bardzo lekkiego, żebym mógł sie smarować dzień w dzień.

2 Dermatolog na tą prośbę dała mi Acnelec -co prawda nawet zniszczył zaskórniakowate paskudne pryszcze ale skóra od razu sie łuszczy i czerwienieje,a czoło masakruje, to ma i kwasy i retinoidy ,co sądzicie o tej maści ??? W każdym razie lekka sie nie wydaje !!!!
Bierzesz nadal izotek czy jesteś już po kuracji?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 07:21   #4289
a ga ta
Zakorzenienie
 
Avatar a ga ta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 114
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Byłam na kontroli. Leki zewnętrzne nie działają skutecznie. Dostałam doustnie Tetralysal. Mam trochę mdłości, ale mam nadzieję, że zadziała. Brał ktoś ten lek? Z jakimi efektami?
__________________
Książki 2024: 6

Mój Blog
Facebook
Instagram
a ga ta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-29, 07:28   #4290
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez a ga ta Pokaż wiadomość
Byłam na kontroli. Leki zewnętrzne nie działają skutecznie. Dostałam doustnie Tetralysal. Mam trochę mdłości, ale mam nadzieję, że zadziała. Brał ktoś ten lek? Z jakimi efektami?
Brałam przez trzy miesiące, pomógł ba chwilę i później wszystko wróciło. Czy lekarz w ogóle w jakikolwiek sposób sprawdził, że Twój trądzik ma podłoże bakteryjne i jaka bakteria go powoduje?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.