Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-10-28, 08:37   #4471
Amaranta16
Raczkowanie
 
Avatar Amaranta16
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Macondo
Wiadomości: 250
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To dziwne, bo w sumie kuracja izo ms na celu zmniejszenie gruczołów łojowych, skoro to się nie stało to chyba została źle przeprowadzona? Sama nie wiem, a nie chcę się wymądrzać, w każdym razie mniejszy gruczoł powinien produkować mniej łoju niż większy.

Dr Brajczewska w Dermedice, polecam. Idź do niej z badaniami i zaleceniami od ginekologa i zweryfikujcie wszystko. Ja bym się w laser nie bawiła, nie przekonują mnie metody tylko zewnętrzne, przy silnym trądziku mogą się nie sprawdzić.
Kiedyś trafiłam na forum, gdzie wypowiadały się osoby, które musiały powtarzac kuracje kilkukrotnie. Gruczoły po izoteku faktycznie się im zmieniły, ale nie w stronę zmniejszania produkcji łoju. Trądzik, który powrócił był inny niż ten, jaki miały w punkcie wyjściowym. Z grudkowo krostkowego w ropowiczy, tak jakby się zmutował. Ponoć jest to wina zbyt małych dawek podczas pierwszej kuracji i wtedy nawet druga seria izo bedzie mniej skuteczna.

Moja znajoma ma ten sam rodzaj tradziku, co sprzed kuracji, ale bardziej nasilony.
__________________
Niczego nie żałuję, czasem po prostu nie było warto...
Amaranta16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-28, 22:23   #4472
Kociara19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hej od jakiegoś czasu mam problem z cera. Okres dojrzewania juz za mną, a moja twarz wyglada jak gimnazjalistki. Problem jest głównie w okolicach ust.Nigdy nie miałam problemów z trądzikiem natomiast teraz... Podejrzewam ze związek z tym może mieć niedawno wykryta nadczynność tarczycy/brany metizol. Oprócz cery moje paznokcie są cienkie jak papier i lamia się, kruszą cały czas powodując ból. Zauważyłam także że wypada mi więcej włosów (podczas kąpieli wyglada to dość zatrważająco). Czy mogłybyście mi podpowiedzieć czy to może być trądzik hormonalny? Lub co to może być? Z góry bardzo dziękuję i proszę o pomoc bo jestem załamana patrząc w lustro IMG_1477690498.535514.jpgIMG_1477690599.456504.jpg

Edytowane przez Kociara19
Czas edycji: 2016-10-28 o 22:36
Kociara19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-29, 07:22   #4473
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

Masz typowe objawy niedoczynności tarczycy.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-29, 08:03   #4474
Kociara19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: bolące pryszcze

Bardzo dziękuję za odpowiedz. Jak to możliwe skoro moje tsh jest bardzo niskie? Jak mogę poprawić stan mojej cery, włosów i paznokci?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kociara19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-29, 10:46   #4475
feronik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Kociara19, raczej cierpisz na nadczynność tarczycy skoro masz za niskie TSH (hormony tarczycy pewnie były badane i wyszły za wysokie?) i przepisano Ci Metizol, którym leczy się nadczynność.
Ja bym na Twoim miejscu zbadała dokładnie hormony płciowe, androgeny, bo to mogą być problemy hormonalne (zmiany masz w charakterystycznym miejscu), zwłaszcza, że już jakiś problem hormonalny jest (nadczynność). I z wynikami najlepiej udać się do dobrego endokrynologa lub dermatologa.
feronik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-29, 11:28   #4476
Kociara19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: bolące pryszcze

Dokładnie, biorę Metizol Jestem pod opieka endokrynologa i mam szereg badan do zrobienia gdyż nie jest do końca jasne czy moja nadczynność jest po prostu nadczynnością czy etapem poprzedzającym niedoczynność. Czy poza uregulowaniem hormonów mogę jakoś sama poprawić stan mojej cery?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kociara19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-30, 08:53   #4477
Hait
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 16
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hej! PO kilku miesiącach walki z trądzikiem różnymi mazidłamk od dermatologa (skończyłam na stredermie +zinerycie), ja i moja pani dermatolog zdecydowałyśmy się na izotek. Od jutra zaczynam brać. mam nadzieję, że to w końcu przyniesie efekty. Oczywiście po tym wybuchowym duecie poprawiła mi się cera, ale nie tak jak możnaby tego oczekiwać. poza tym musiałabym się chyba kąpać w tym, bo nawet na udach wyskakują mi jakieś parszywce. Konsultowałam to z ginekologiem endokrynologiem, który jedynie polecił mi antykoncepcje (ze względu na pcos), ale nie naciskał, bo nie jest tak źle, że trzeba to leczyć. Dermatolog potwierdziła to, że gruczoły łojowe się zmniejszają i trądzik, nawet hormonalny, nie jest aż tak nasilony, o ile w ogóle wraca. Trzymajcie kciuki!
Hait jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-30, 15:39   #4478
Dorota_Gnok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie tabletki na trądzik najlepsze?

A jest w ogóle sens łykać tabletki? Może spróbować naturalnymi sposobami ? To zajmie troszkę więcej czasu ale może warto ?
Dorota_Gnok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-31, 05:08   #4479
Harvalien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 16
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Hait Pokaż wiadomość
Hej! PO kilku miesiącach walki z trądzikiem różnymi mazidłamk od dermatologa (skończyłam na stredermie +zinerycie), ja i moja pani dermatolog zdecydowałyśmy się na izotek. Od jutra zaczynam brać. mam nadzieję, że to w końcu przyniesie efekty. Oczywiście po tym wybuchowym duecie poprawiła mi się cera, ale nie tak jak możnaby tego oczekiwać. poza tym musiałabym się chyba kąpać w tym, bo nawet na udach wyskakują mi jakieś parszywce. Konsultowałam to z ginekologiem endokrynologiem, który jedynie polecił mi antykoncepcje (ze względu na pcos), ale nie naciskał, bo nie jest tak źle, że trzeba to leczyć. Dermatolog potwierdziła to, że gruczoły łojowe się zmniejszają i trądzik, nawet hormonalny, nie jest aż tak nasilony, o ile w ogóle wraca. Trzymajcie kciuki!
To brzmi bardzo motywująco, co do rozpoczęcia kuracji Izotekiem Chyba się wreszcie zdecyduję.
Harvalien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-10-31, 22:25   #4480
laily92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Jeśli macie wątpliwości odnośnie działania, proszę bardzo https://www.youtube.com/watch?v=0YNYEDIcms4

możecie zobaczyć jak wyglądało to u mnie. Sama kiedyś szukałam takiego filmiku, spięłam się więc i zrobiłam go dla innych
Pozdrawiam! Powodzenia w zwalczaniu tego dziadostwa!
laily92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-01, 07:02   #4481
Hait
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 16
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Harvalien Pokaż wiadomość
To brzmi bardzo motywująco, co do rozpoczęcia kuracji Izotekiem Chyba się wreszcie zdecyduję.
Owszem, brzmi nieźle. Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę. Dermatolog przepisała mi Axotret, zapytałam ją dlaczego akurat to, odpowiedziała, że według jej doświadczenia powoduje najmniej skutków ubocznych. Dostałam dawkę: w dni parzyste 2 tabletki, w nieparzyste 1. Zapytałam czy jak będzie ok, to podniesie mi dawkę (wiecie, żeby szybciej skończyć) i powiedziała, że generalnie podnosi się dawkę, ale żebym też nie spieszyła się za bardzo, bo podobno spokojniejsza i dłuższa kuracja lepiej działa niż jak się podniesie dawkę i szybciej skończy. jestem zadowolona, że do niej trafiłam. Gdyby ktoś z Warszawy szukał dobrego Dermatologa, to polecam, nazywa się Anna Bagińska.
Hait jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-01, 07:44   #4482
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

Są dwie szkoły, niektórzy twierdzą, że większe dawki dzienne nie przyczyniają się do nawrotu. Na Wizażu kilka razy czytałam o przypadkach osób, które zaczynały drugą kurację izo, bo przy pierwszej brały małe dawki przez kilkanaście miesięcy i problem wrócił. Nie wiem jednak czy jest to jakkolwiek udowodnione naukowo, zapewne zależy od organizmu. A jaką dawkę dostałaś i ile ważysz?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 12:03   #4483
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: bolące pryszcze

Wczoraj dermo przepisala mi żel Duac używał ktoś ? Nic mi doustnie dac nie chciała bo nie mam az tak strasznego problemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 19:37   #4484
laily92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

https://www.youtube.com/watch?v=0YNYEDIcms4

IZOTEK I TYLKO IZOTEK
laily92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-06, 18:12   #4485
Hait
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 16
Dot.: bolące pryszcze

Obecnie biorę co drugi dzień 1x1 a drugiego 2x1, czyli raz 20mg, raz 40. Ważę 56-57kg. Dziś mija 6 dzień i zaczynam to czuć na skórze. Swędzi i jest ściągnięta, a poza tym mam wysyp . Nie wiem tylko czy to wina izo, czy pms... Może to i to. W ulotce piszą, że wysyp trwa zwykle 7-10 dni, dermatolog mówiła o dwóch miesiącach.
Hait jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 14:18   #4486
jagnaatos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 46
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

U mnie największe natężenie trądzikku było kiedy brałam kosmetyki,które mi wysuszaly skórę. Naprawdę mi nie służyły. Te Clearaskiny i inne z rossmana. Pomagały na chwilę ale potem wyskakiwało o wiele więcej nowych grud. Aktuanie juz nie używam. Tabletek również nie biorę ponieważ mój trądzik nie jest az tak tragiczny i jak na razie trzymam go w ryzach. Smaruję sobie skórę dwa razy dziennie Sevolium i jak na razie działa dobrze Krostek mniej, szczególnie na brodzie gdzie robiło mi sie najwięcej ognisk zapalnych. Nie jest tani ale w sumie to było warto.
jagnaatos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 15:26   #4487
Slodkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Slodkaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 935
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cześć dziewczyny pisze do Was z prośbą o radę, bo popadam już chyba w paranoje ciągle myślę tylko o grudkach, którymi mnie wysypalo. Jakiś rok temu miałam całą twarz w grudkach ( czoło, policzki, broda najwiecej ) poszłam do dermatologa zaczęłam brać tetratysal i przemywalam tobikiem r obionym a aptece w przeciągu 1,5 miesiącu czoło się pięknie wyczyscilo i do tej pory mam spokój policzki nie do końca jednak było znosnie. Po jakimś czasie S znacznie się pogorszyly + zaczęły się przebarwienia. Zaczęłam stosować skinoren krem na początku poprawa ale teraz po okolo 2 miesięcy stosowania prawy policzek mam cały w grudkach które sa widoczne co prawda przebarwień nie mam na szczęście ale te grudki spędzają mi sen z powiek i na brodzie mam coś podobnego tylko mniej dostałam receptę na epiduo żel i teraz dziewczyny poradzcie - kupić ten epiduo czy może umówić się prywatnie do dermatologa, który może jakoś zaradzi (epiduo jest w podobnej cenie) ; ( na prawdę nie mam już siły i nie wiem co robić
Slodkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 20:37   #4488
roline
Przyczajenie
 
Avatar roline
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 28
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hej dziewczyny, ja przychodzę z tym widzę powszechnym problemem okropnych grudek podskórnych. Zawsze miałam ładną cerę i praktycznie nie miałam problemów z trądzikiem. A od końca sierpnia dzieje się na mojej twarzy masakra. Co chwilę jakiś nowy podskórny pryszcz. Byłam u dermatologa i zapisał mi Duac. Średnio pomagał i kupiłam na własną rękę Benzacne. Dopiero on mi je mocno wysuszył i zaczęły znikać. Jednak pojawiały się dalej, w tamtym tygodniu byłam na oczyszczaniu twarzy u kosmetyczki i moja cera się uspokoiła. Nic nowego nie wyskoczyło, wszystko jest zagojone.
Mam podejrzenie, że zaczęły się pojawiać przez suplement na włosy (Vitabionn) bo faktycznie zaczęły się pojawiać mniej więcej wtedy gdy zaczęłam brać te tabletki. Mają w składzie drożdże i witaminę B12 (czytałam, że nasilają trądzik). Na razie je odstawiłam. Mój dermatolog nic mądrego na ten temat nie powiedział, w ogóle nie podał mi przyczyny dlaczego się pojawiają.
Co myślicie? Może któraś miała taki okropny wysyp po tabletkach? Czytałam, że po suplementach cera może się oczyszczać w ten sposób ale czy to możliwe żeby to oczyszczanie trwało 1,5-2 miesiące?
roline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-08, 12:16   #4489
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Pomocy!

Jakiś tydzień temu zaczął mi się wylęgać pryszcz na policzku, z początku mała, bolesna krostka, później podskórna gula, która teraz zamieniła się w siny naciek

Smaruję antybiotykiem, ale nic to nie daje, a nauczona doświadczeniem wiem, że zostawi bliznę ubytkową
Macie może jakiś pomysł, co z tym zrobić? Czym posmarować, żeby nie zostawiło blizny? Tormentiol, maść ichtiolowa? Potem np. Scagel (nie ma heparyny, a ponoć nie można jej używać na świeże blizny)?

Błagam, ratujcie!
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-08, 14:31   #4490
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

Te maści, które wymieniłaś, powinny pomóc. Mi też na takie nacieki pomagało serum migdałowe z Bielendy stosowane punktowo.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-11, 09:48   #4491
antoslaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 56
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Drogie, drodzy ;-), jestem studentem i przeprowadzam badanie z psychodermatologii ;-). W załączniku znajduje się link do kwestionariuszy, które posłużą mi jako dane do napisania pracy magisterskiej. Jeśli chorujecie na trądzik i chcecie wesprzeć rozwój polskiej psychologii ;-), to mam ogromna prośbę, aby wypełnić poniższe kwestionariusze. Badanie jest anonimowe i potrwa ok 7-8 minut.
Z góry dziękuję .

https://docs.google.com/forms/d/e/1F...ewform?c=0&w=1

Edytowane przez antoslaw
Czas edycji: 2016-11-11 o 09:49
antoslaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-11, 21:15   #4492
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez roline Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja przychodzę z tym widzę powszechnym problemem okropnych grudek podskórnych. Zawsze miałam ładną cerę i praktycznie nie miałam problemów z trądzikiem. A od końca sierpnia dzieje się na mojej twarzy masakra. Co chwilę jakiś nowy podskórny pryszcz. Byłam u dermatologa i zapisał mi Duac. Średnio pomagał i kupiłam na własną rękę Benzacne. Dopiero on mi je mocno wysuszył i zaczęły znikać. Jednak pojawiały się dalej, w tamtym tygodniu byłam na oczyszczaniu twarzy u kosmetyczki i moja cera się uspokoiła. Nic nowego nie wyskoczyło, wszystko jest zagojone.
Mam podejrzenie, że zaczęły się pojawiać przez suplement na włosy (Vitabionn) bo faktycznie zaczęły się pojawiać mniej więcej wtedy gdy zaczęłam brać te tabletki. Mają w składzie drożdże i witaminę B12 (czytałam, że nasilają trądzik). Na razie je odstawiłam. Mój dermatolog nic mądrego na ten temat nie powiedział, w ogóle nie podał mi przyczyny dlaczego się pojawiają.
Co myślicie? Może któraś miała taki okropny wysyp po tabletkach? Czytałam, że po suplementach cera może się oczyszczać w ten sposób ale czy to możliwe żeby to oczyszczanie trwało 1,5-2 miesiące?
drożdże na początku zażywania mogą powodować wysyp, cera się oczyszcza a potem powinno być ładnie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-13, 18:01   #4493
Fermina_Daza123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 87
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Możecie polecic jakiegos sprawdzonego dermatologa z Wrocławia? Chciałabym w koncu znalezc przyczynę mojego trądziku, a nie tylko doraźnie go leczyć. Ostatnio mam wysyp ogromnych grud w okokicy żuchwy w stronę uszu, juz sama sobie nie moge z tym podradzć.
Fermina_Daza123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 18:45   #4494
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Te maści, które wymieniłaś, powinny pomóc. Mi też na takie nacieki pomagało serum migdałowe z Bielendy stosowane punktowo.
Smarowałam maścią ichtiolową, tormentiolem, dwa razy dziennie Atredermem, codziennie na noc przyklejam aloes... a gula jak była, tak nadal jest Już 3 tygodnie to trwa.

Nie mam pojęcia, co to może być i jak się tego pozbyć. Nie boli, jest wypukłe, lekko sinawe, skóra na tym czymś jest napięta. W tym samym czasie miałam gulę na brodzie, zniknęła w ciągu 3 dni.

Może ktoś też miał takiego "wiecznego" pryszcza?
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 20:03   #4495
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: bolące pryszcze

Ja miałam, ale pomagały mi środki, które wymieniłam we wcześniejszym poście. Niestety często po takiej guli zostawały blizny. O ile się nie mylę, nazywa się to cysta albo torbiel.

Mi się często robiło w tych samych miejscach.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-18, 21:35   #4496
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Ja miałam, ale pomagały mi środki, które wymieniłam we wcześniejszym poście. Niestety często po takiej guli zostawały blizny. O ile się nie mylę, nazywa się to cysta albo torbiel.

Mi się często robiło w tych samych miejscach.
Blizny boję się najbardziej i tak mam masę przebarwień, wgłębień (akurat te na szczęście baaardzo powoli znikają), ale też parę dziurek i "dziobów". A "coś" umiejscowiło się tak pięknie na kości policzkowej.
Mam nadzieję, że Atre i maści na blizny po zagojeniu dziada coś dadzą.

Miałam kiedyś problem z gulami nawracającymi w tych samych miejscach, ale to były czyraki i trochę boję się, że to na twarzy to też czyrak

Z nóg zniknęło przy depilacji laserowej laserem i może to niegłupi pomysł, żeby sobie "wylaserować" twarz Robiłam depilację laserem Mediostar next, nim robią też zabiegi odmładzające i przeciwtrądzikowe. Teraz tak myślę na głos Ale jeśli zdecyduję się na takie rozwiązanie, to dam znać i powiem, czy są efekty
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-19, 15:37   #4497
Sceptycznaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 123
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hej wszystkim.
Przyszłam tutaj prosić was o opinie.
Z trądzikiem walczę już ładnych parę lat, obecnie jest już dobrze,czasami wyskoczy jakaś niespodzianka, zazwyczaj przed okresem.
Jednak trądzik wyrządził wiele szkód na mojej twarzy m.in małe dziurki ,mocno rozszerzone pory na policzkach jest to bardzo mocno widoczne co stało się moim ogromnym kompleksem. Codziennie nakładam mnóstwo podkładu i korektora aby chociaż trochę moja skóra wyglądała lepiej. Gdy pada z boku światło wygląda to bardzo źle, wręcz tragiczne są te nierówności.

Uzbierałam trochę pieniędzy aby poddać się mikrodermabrazji kosmetyczka twierdzi ze to pomoże,. Chociaż bardzo w to wątpię.

I teraz moje pytanie. Czy któraś z was poddała się całej serii zabiegów mikrodermabrazji? I czy rzeczywiście to może pozbyć się dziurek i rozszerzonych porów? Nie chce wydawać na marne pieniędzy.


Może znacie jakiś bardziej skuteczny zabieg?
Sceptycznaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-19, 17:21   #4498
AgataBm180
Placuszek racuszek
 
Avatar AgataBm180
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Latający Dywan
Wiadomości: 7 548
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Sceptycznaaa Pokaż wiadomość
Hej wszystkim.
Przyszłam tutaj prosić was o opinie.
Z trądzikiem walczę już ładnych parę lat, obecnie jest już dobrze,czasami wyskoczy jakaś niespodzianka, zazwyczaj przed okresem.
Jednak trądzik wyrządził wiele szkód na mojej twarzy m.in małe dziurki ,mocno rozszerzone pory na policzkach jest to bardzo mocno widoczne co stało się moim ogromnym kompleksem. Codziennie nakładam mnóstwo podkładu i korektora aby chociaż trochę moja skóra wyglądała lepiej. Gdy pada z boku światło wygląda to bardzo źle, wręcz tragiczne są te nierówności.

Uzbierałam trochę pieniędzy aby poddać się mikrodermabrazji kosmetyczka twierdzi ze to pomoże,. Chociaż bardzo w to wątpię.

I teraz moje pytanie. Czy któraś z was poddała się całej serii zabiegów mikrodermabrazji? I czy rzeczywiście to może pozbyć się dziurek i rozszerzonych porów? Nie chce wydawać na marne pieniędzy.


Może znacie jakiś bardziej skuteczny zabieg?
Cześć! Zanim poddasz się zabiegowi mikrodermabrazji, poczytaj sobie o zabiegu laserowym, który usuwa blizny ( rownież potrądzikowe). Ja akurat mam zamiar wybrać ten drugi sposób. Mikrodermabrazje znam, używałam i obawiam się,że będzie dla mnie za delikatna
Najważniejsze, żebyś zanim zdecydujesz się na którykolwiek z zabiegów, przeczytała sobie o kosztach, ilości serii wymaganych w terapii, sposobie zabiegu i opiniach pozdrawiam serdecznie!

Ps: Sama jestem jeszczena etapie leczenia trądziku, więc nie mogę poddać się żadnemu ze sposobów. Na początku też myślałam glownie o mikro, ale kilku lekarzy dermatologów wspominających o laserze (i mój obecny) chyba nie mogą się mylić Mam duży problem z bliznami, które może nie są super głębokie ale niestety jest ich dużo i obejmują duży obszar skóry. Mój trądzik jest bliznowaty niestety :/

Edytowane przez AgataBm180
Czas edycji: 2016-11-19 o 17:27
AgataBm180 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-19, 17:38   #4499
Sceptycznaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 123
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez AgataBm180 Pokaż wiadomość
Cześć! Zanim poddasz się zabiegowi mikrodermabrazji, poczytaj sobie o zabiegu laserowym, który usuwa blizny ( rownież potrądzikowe). Ja akurat mam zamiar wybrać ten drugi sposób. Mikrodermabrazje znam, używałam i obawiam się,że będzie dla mnie za delikatna
Najważniejsze, żebyś zanim zdecydujesz się na którykolwiek z zabiegów, przeczytała sobie o kosztach, ilości serii wymaganych w terapii, sposobie zabiegu i opiniach pozdrawiam serdecznie!

Ps: Sama jestem jeszczena etapie leczenia trądziku, więc nie mogę poddać się żadnemu ze sposobów. Na początku też myślałam glownie o mikro, ale kilku lekarzy dermatologów wspominających o laserze (i mój obecny) chyba nie mogą się mylić Mam duży problem z bliznami, które może nie są super głębokie ale niestety jest ich dużo i obejmują duży obszar skóry. Mój trądzik jest bliznowaty niestety :/


Na laser mnie nie stać , a nie mam aż takich dużych blizn. Bardziej borykam się z mocno rozszerzonymi porami. Które zależy jak jak pada światło widać bardziej lub mniej.
Sceptycznaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-19, 19:04   #4500
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez AgataBm180 Pokaż wiadomość
Cześć! Zanim poddasz się zabiegowi mikrodermabrazji, poczytaj sobie o zabiegu laserowym, który usuwa blizny ( rownież potrądzikowe). Ja akurat mam zamiar wybrać ten drugi sposób. Mikrodermabrazje znam, używałam i obawiam się,że będzie dla mnie za delikatna
Najważniejsze, żebyś zanim zdecydujesz się na którykolwiek z zabiegów, przeczytała sobie o kosztach, ilości serii wymaganych w terapii, sposobie zabiegu i opiniach pozdrawiam serdecznie!

Ps: Sama jestem jeszczena etapie leczenia trądziku, więc nie mogę poddać się żadnemu ze sposobów. Na początku też myślałam glownie o mikro, ale kilku lekarzy dermatologów wspominających o laserze (i mój obecny) chyba nie mogą się mylić Mam duży problem z bliznami, które może nie są super głębokie ale niestety jest ich dużo i obejmują duży obszar skóry. Mój trądzik jest bliznowaty niestety :/
Masz na myśli laser frakcyjny? On ponoć jest najlepszy na duże blizny
Ale też zależy od rodzaju blizny. Z mniejszymi podobno radzi sobie dobrze peeling TCA i sama o nim intensywnie myślę - mam dużo płytkich wgłębień na policzkach, kilka dziurek i "dziobów", generalnie da się z tym żyć, bo to nic rzucającego się w oczy.

Na same rozszerzone pory też niektórym pomaga długie i cierpliwe stosowanie Acne Dermu (albo odpowiedników).
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.