Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka [emoji23] - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-12, 18:22   #121
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
(...)Moja babcia to robiła ludziom po domach, jako mała dziewczynka chodziłam z nią. Obrzydzal mnie ten sam rytuał- śmierdzący denaturat, podpalanie i te siniaki. Nigdy sobie nie dałam tego zrobic. Gdzieś w domu jeszcze te szklane banki leżą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie mistrzynią stawiania baniek była babcia. Ja zawsze bałam się tego zabiegu, bo wyobrażałam sobie, jak ten płonący gazik spada mi na plecy

[1=4bf691ac28ce4b7c42a5e5e 37940d2d92e088cdd_611061f 254610;88064429]xD[/QUOTE]
Nie wiem jak to skomentować nawet...

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
O tak, mam blond włosy na nogach i mama mi zawsze mowila że jak je zgolę to odrosną czarne i grube
Ja mam ciemne. Kiedy jako nastolatka miałam kompleksy z nimi związane, to mama mi mówiła, że wyjdę na słońce, opalę, zrobią się jaśniejsze i nie będzie widać
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 18:24   #122
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Wynika z tego, że ryba jest rośliną.
A dobrze wytopiony smalec wieprzowy, czy łój wołowy, jest wegański, bo nie zawiera białka.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 18:26   #123
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Akurat to jest naukowo dowiedzione, że małe dzieci lubią słodki smak i chętniej zjedzą.
Podobno dlatego, że mleko matki jest bardzo słodkie, organizm wiąże też słodki smak z większą ilością kalorii, które są potrzebne do rośnięcia.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To samo się dzieje u wielu osób na starość. Kubki smakowe robią się "otępiałe", ale akurat te odpowiedzialne za słodkie jak na złość nie. Zwłaszcza u demencyjnych osób to jest często mocno nasilone. Niestety jest to problematyczne, bo pomimo nadwagi można być dalej niedożywionym w znaczeniu dostarczenia organizmowi wszystkiego co mu potrzebne (ciężko, jak się ma ochotę tylko na bułki z marmoladą i słodkie jogurty).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 18:28   #124
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Ogólnie warzywa do zup warto podsmażać i podpiekać, bardzo to podkręca smak. Ja zawsze wrzucam włoszczyznę na patelnię.

Mi też leczono nadmierne przetłuszczanie włosów myciem co kilka dni Sama w to wierzyłam jako nastolatka.
Albo golenie wzmacnia włosy.
Moja mama zawsze spala cebulę na patelni i dodaje taka do rosołu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To jest zdaje się niepotwierdzona hipoteza, że bańki w ogóle działają (na zasadzie mechanizmu opisanego przez cavę).



Miałam stawiane jako dzieciak i sama umiem też stawiać (robiłam to za nastolatki). Ale działanie baniek nie jest dowiedzione.



Kiedyś to miało sens. Kiedyś tzn w czasach, kiedy woda pitna nie była tak dobrej jakości jak teraz. Mogło się zdarzyć, że bakterie w niej w reakcji ze zjedzonymi chwilę wcześniej owocami powodowały ich szybką fermentację i biegunkę. Nie wiem tylko czy bez wcześniej zjedzonych owoców też by nie było tego efektu. W każdym razie obecnie to nieaktualne.
Na mnie w dzieciństwie działały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 18:30   #125
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Przypomniało mi się jeszcze jak kiedyś na wizażu przeczytałam że wszystkie potrawy dla dzieci trzeba słodzić bo słodkie dziecko zawsze chętniej zje
To jest prawda, ale to jest tak głupie i szkodliwe, że nawet nie wiem, jak to skomentować 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 18:42   #126
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Akurat to jest naukowo dowiedzione, że małe dzieci lubią słodki smak i chętniej zjedzą.
Podobno dlatego, że mleko matki jest bardzo słodkie, organizm wiąże też słodki smak z większą ilością kalorii, które są potrzebne do rośnięcia.

Tak, oglądam właśnie Babies na netflixie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem w szoku!

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
To jest prawda, ale to jest tak głupie i szkodliwe, że nawet nie wiem, jak to skomentować 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 19:31   #127
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Dla mnie on nie jest paskudny- one jest żaden. Dla mnie to po prostu tłusta woda, która się nie najem. Nieważne jaki ma smak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:30 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Moja babcia to robiła ludziom po domach, jako mała dziewczynka chodziłam z nią. Obrzydzal mnie ten sam rytuał- śmierdzący denaturat, podpalanie i te siniaki. Nigdy sobie nie dałam tego zrobic. Gdzieś w domu jeszcze te szklane banki leżą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bańki to dla mnie zło, bo zostałam dotkliwie poparzona
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-12, 19:51   #128
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Jak ktoś ma skórę która się opala na buraka to trzeba porzadnie spalić to potem już bedzie sie ładnie opalac

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 20:10   #129
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Jak ktoś ma skórę która się opala na buraka to trzeba porzadnie spalić to potem już bedzie sie ładnie opalac

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Też to słyszałam.
Maskara.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 20:57   #130
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Jestem w szoku!



No właśnie

Ja też się trochę zdziwiłam
Ogółem bardzo polecam ten dokument, bardzo przystępny, a okazuje się, że małe dzieci to w sumie wszystko potrafią, tylko my im nie pozwalamy tego wykorzystać.
I w sumie wpasowuje się w tematykę wątku - zwalcza badaniami dużo zabobonów pokroju dziecko jest czystą kartką, dzieci nie są empatyczne etc.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 21:17   #131
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Dolewanie do napojów gazowanych przegotowanej, letniej wody.

Lepiej by mi już samą wodę dali (bo za głupia byłam, żeby sama wziąć), bo ani toto dobre, ani zdrowe.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-12, 21:37   #132
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Może w różnych domach inaczej się robi rosół. U mnie mięsa w zupie być nie może, wiec kostka z kury albo gorzej, szkielety odpadają. Moja matka raczej nie lubiła i nie potrafiła gotować, wiec jej rosół właśnie tak smakował - woda z wygotowanym tłuszczem. Jako dorosła osoba skutecznie trzymam sie od rosołu z daleka, kojarzę go jako niesmaczne danie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

piona.
polubiłam rosół dopiero jak ugotowałam go sobie sama. na warzywach, mięsie i ziołach. droga to impreza, żeby taki rosół zrobić, bo dobrej jakosci mięso i warzywa są drogie. ale od tej pory swój rosół uwielbiam - innych nie jadam.


Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
No właśnie to tak nie działa :-D
Ile to ja razy robiłam swój rosół z mamą przez telefon i mówiła mi dokładnie, co zrobić, dodać i ile. I to i tak nie wychodzi. Tak jak ktoś napisał - wychodzi woda z tłustym posmakiem. A mamie wychodzi. Magia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pewnie chodzi o jakość produktów.







od siebie dodam:
- kanapka, jakakolwiek, musi mieć masło, bo inaczej nie ma poślizgu. nie ważne czy ta kanapka jest z szynką, pomidorem czy nutellą. masło obowiązkowe. inaczej się podrażni przełyk

odkąd sama sobie robię kanapki to jem bez masła i mój przełyk ma się dobrze. cud

- i teściową niezmiernie, raz za razem dziwi, czemu po wstaniu wypijam szklankę wody
"jak koń"

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-08-12 o 21:38
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-12, 22:24   #133
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Jak ktoś ma skórę która się opala na buraka to trzeba porzadnie spalić to potem już bedzie sie ładnie opalac

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
To u mnie panowało inne przekonanie. Żeby przed wakacjami pójść na solarium kilka razy „przyzwyczaić” skore. Niby potem się już nie spali. Nie wiem ile w tym prawdy, bo opalam się samoopalaczem, a na plazy smaruje gruba warstwa filtra.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
piona.
polubiłam rosół dopiero jak ugotowałam go sobie sama. na warzywach, mięsie i ziołach. droga to impreza, żeby taki rosół zrobić, bo dobrej jakosci mięso i warzywa są drogie. ale od tej pory swój rosół uwielbiam - innych nie jadam.

od siebie dodam:
- kanapka, jakakolwiek, musi mieć masło, bo inaczej nie ma poślizgu. nie ważne czy ta kanapka jest z szynką, pomidorem czy nutellą. masło obowiązkowe. inaczej się podrażni przełyk

odkąd sama sobie robię kanapki to jem bez masła i mój przełyk ma się dobrze. cud

- i teściową niezmiernie, raz za razem dziwi, czemu po wstaniu wypijam szklankę wody
"jak koń"
Mi strasznie nie smakują zupy na mięsie. Ten smak przechodzi na cała zupę i nie da się go pozbyć nawet po wyjęciu wszystkich kawałków. Postawiłam krzyżyk na rosole.

Tez kanapki robię zawsze z masłem, chyba ze smaruje miazga z awokado, ale to cel ten sam. Inaczej mi jakoś za sucho, następna warstwa się nie klei. Najcieńsza na świecie warstwa masła roślinnego robi robotę.

U mnie zawsze przy łóżku musi stać szklanka wody, w nocy się przebudzam i do rana jest pusta. Zreszta teraz w ogóle człowiek bez butelki wody jak bez ręki, na więcej niż pół godziny z domu nie wyjdę bez swojej wody. Widziałam jakiś skecz, ze niby to śmieszne, ze teraz wszyscy noszą przy sobie butelki.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 06:40   #134
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Dolewanie do napojów gazowanych przegotowanej, letniej wody.

Lepiej by mi już samą wodę dali (bo za głupia byłam, żeby sama wziąć), bo ani toto dobre, ani zdrowe.
Ja czasem, jak mam ochotę na Colę lub Sprite, mieszam napój z wodą gazowaną Ale to dlatego, że dla mnie są słodkie nie do wytrzymania.

Z jedzeniowych przypomniało mi się, że NIE WOLNO łączyć pomidora z ogórkiem. Fakt, ma to jakieś konsekwencje w witaminach, ale przecież od tego się nie umiera A zawsze słyszałam to w takim poważnym tonie

I ze skórnych, jako nastolatka z dużym owłosieniem rąk, bałam się je golić bo się nasłuchałam, że od golenia rąk dostaje się raka skóry
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 06:48   #135
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;88065221]
Z jedzeniowych przypomniało mi się, że NIE WOLNO łączyć pomidora z ogórkiem. Fakt, ma to jakieś konsekwencje w witaminach, ale przecież od tego się nie umiera A zawsze słyszałam to w takim poważnym tonie
[/QUOTE]

A pamietam.
Ale parę lat temy chyba to już oficjalnie obalono, ze nieprawda.

Jeszcze ze szpinak zawiera masę żelaza i wpychano w dzieci szpinak, przy czym kiedyś robiło się go w okropny sposób,rozgotowując na szara masę i jeszcze ze śmietana na dokładkę. Ohydne to było.

A to był zwykły błąd w zapisywaniu wyników i ktoś postawił przecinek nie tam gdzie trzeba i tak poszło w świat, czyniąc ta pomyłką szpinak królem żelaza w diecie.


I jeszcze pamietam, ze kiedyś robiono jakieś nieprzyjemności jajkom, ze można ich jeść tylko Kilka tygodniowo, bo jak za dużo się będzie jadło to mało ze cholesterol człowiekowi skoczy to jeszcze istnieje groźbą,może kobiety mogą przez to zostać bezpłodne.
To już była taka bzdura na resorach, ze aż naprawdę ciekawe skąd się to komuś wzięło, z ta bezpłodnością kobiet od jedzenia zbyt dużej ilości jajek.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2020-08-13 o 06:51
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 07:01   #136
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I jeszcze pamietam, ze kiedyś robiono jakieś nieprzyjemności jajkom, ze można ich jeść tylko Kilka tygodniowo, bo jak za dużo się będzie jadło to mało ze cholesterol człowiekowi skoczy to jeszcze istnieje groźbą,może kobiety mogą przez to zostać bezpłodne.
To już była taka bzdura na resorach, ze aż naprawdę ciekawe skąd się to komuś wzięło, z ta bezpłodnością kobiet od jedzenia zbyt dużej ilości jajek.
To ja słyszałam jeszcze surowsza wersję - można jeść jajek tylko kilka w miesiącu bo więcej jaj w diecie gwarantuje zabójczy cholesterol.

A i masło roślinne jest zdrowe bo ma zdrowe tluszcze...
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 07:36   #137
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 7.

Cytat:
Napisane przez februar Pokaż wiadomość
Ja się zastanawiam skąd moja niechęć do zup, w sumie jak ktoś mnie poczęstuje zupa ktora lubię, to zjem (chyba że jest na miesie, to wtedy nie), ale w domu to gotuje może z 2 razy na rok. Chyba kwestia tego że nie potrafię zrobić takiej ilości "na raz", żeby poszło na jeden obiad, tylko zawsze wyjdzie tej zupy wiadro i trzeba jeść cały tydzień
Boże, tak. Mogłabym zamrażać, ale mam zamrażarkę zapchaną. Jak raz zrobię zupę, będę ją jeść przez kilka dni i potem na samą myśl mnie odrzuca xd

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
No ja się tych wytycznych , niezbyt ścisle, ale trzymam wiernie. Bo widzę po efektach, jakie skutki mają odstępstwa na dłużej lub zbyt duze.



Nie wkładałabym między zabobony, dorobku medycyny, która ma z dobrym hakiem _spisane_ 3000 lat doświadczenia na potwoernie wielkiej masie luda.
Ja serio myślę, że ludzkie organizmy (i umysły w sumie) są tak pomieszane i dziwne, że czasem jak coś działa, to działa i nie ogarniesz czemu. Dlatego sposobom medycyny ludowej czy tradycyjnej bym się przyjrzała, zobaczyła czy coś pomaga czy nie, bo czasem najmniej popularna metoda akurat nam sprzyja. Tak samo jak ktoś tu pisze, że musi pić herbatę po obiedzie, bo inaczej ma ból brzucha - no bywa, ludzie są dziwni i ciekawi

Moja mama wierzy, że każda przyprawa i olej ją utuczy. Nie, że np nadmiar soli czy oliwy zaszkodzi, ale że jak tylko doda np oliwy do sałatki to koniec, otyłość W efekcie do dzisiaj nie wiem jak używać przypraw, bo całe życie jadłam najbardziej mdłe i suche jedzenie jakie można sobie wyobrazić xd
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 11:31   #138
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Bardzo ciekawy watek .
Ja dodam od siebie. Zmuszanie do jedzenia mięsa , bo inaczej anemia. . No średnio u mnie z mięsem , ale sa tez inne sposoby. Kocham buraki kiszone , barszcz.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 11:49   #139
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawy watek .
Ja dodam od siebie. Zmuszanie do jedzenia mięsa , bo inaczej anemia. . No średnio u mnie z mięsem , ale sa tez inne sposoby. Kocham buraki kiszone , barszcz.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja uwielbiam buraczki, właśnie robię sobie sok z kiszonych buraczków

Nie znoszę żadnych wynalazków pt.warzywne sokumi, ale ten z buraków z jabłkiem mogłabym pić hektolitrami. I jeszcze pomidorowy pikantny, mniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-13, 15:54   #140
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja uwielbiam buraczki, właśnie robię sobie sok z kiszonych buraczków

Nie znoszę żadnych wynalazków pt.warzywne sokumi, ale ten z buraków z jabłkiem mogłabym pić hektolitrami. I jeszcze pomidorowy pikantny, mniam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo. A robisz coś z tych buraków ? Ja zawsze wyrzucam.

Sok jest pyszny. Smakuje prawie jak barszcz , a kolor ma prawie czarny. Uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 16:07   #141
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Tak samo. A robisz coś z tych buraków ? Ja zawsze wyrzucam.

Sok jest pyszny. Smakuje prawie jak barszcz , a kolor ma prawie czarny. Uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez wyrzucam, nad czym ubolewam. Gdzieś pisało, żeby je potem przerobic na obiadowe, ale one są dla mnie już po prostu tak wymoczone, że nie mają smaku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-13, 16:45   #142
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Ja tez. Tak samo jak nie uznaje drugiego życia owoców z kompotu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 00:03   #143
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Moja babcia wyznaje magię ciepłego mleka z miodem i naleśnikow z dżemem/cukrem na śniadanie. Dzięki temu dzieci są wyższe. Idealnym przykładem jak to działa jestem ja, więc zawsze opowiada o tym sąsiadkom, ciotkom, paniom w sklepie. Co więcej te kobity też w to wierzą.
(Fakt, że moja siostra jest niska zostaje przemilczany )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 06:06   #144
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Tak samo. A robisz coś z tych buraków ? Ja zawsze wyrzucam.

Sok jest pyszny. Smakuje prawie jak barszcz , a kolor ma prawie czarny. Uwielbiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przerabiam na obiadowe, ale dopuszczam się szwindlu.
Podczas zasmażana z cebulką, podlewam je hojnie koncentratem buraczanym. Tym sposobem wracam im wszytko to co oddały i jeszcze z nawiązką.
Kupuje jakiś eko koncentrat, bez dodatków i czuje się rozgrzeszona.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2020-08-14 o 06:09
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 07:40   #145
Minayo
Raczkowanie
 
Avatar Minayo
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 86
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Moja mama i babcia zawsze pilnują, by krem do ciast lub majonez mieszać zawsze w jedną stronę (czyli jak zaczęły np. zgodnie z ruchem wskazówek zegara, to już tak trzeba do końca przygotowywania), bo inaczej masa się "odkręci" i na bank zwarzy
Że nie wspomnę o pieczeniu w czasie miesiączki, zakalec murowany!

Edytowane przez Minayo
Czas edycji: 2020-08-14 o 07:41
Minayo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 07:42   #146
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Minayo Pokaż wiadomość
Moja mama i babcia zawsze pilnują, by krem do ciast lub majonez mieszać zawsze w jedną stronę (czyli jak zaczęły np. w zgodnie z ruchem wskazówek zegara, to już tak trzeba do końca przygotowywania), bo inaczej masa się "odkręci" i na bank zwarzy
O! U mnie też to było! Ciekawe, skąd się to wzięło. Czy z przypadkowego zwarzenia się masy po mieszaniu w różne strony, czy coś za tym stoi
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 08:01   #147
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Minayo Pokaż wiadomość
Moja mama i babcia zawsze pilnują, by krem do ciast lub majonez mieszać zawsze w jedną stronę (czyli jak zaczęły np. zgodnie z ruchem wskazówek zegara, to już tak trzeba do końca przygotowywania), bo inaczej masa się "odkręci" i na bank zwarzy
Że nie wspomnę o pieczeniu w czasie miesiączki, zakalec murowany!
Ło boże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 08:05   #148
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

O tak, w okres się ciasta nie udają!
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 10:24   #149
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez Minayo Pokaż wiadomość
Moja mama i babcia zawsze pilnują, by krem do ciast lub majonez mieszać zawsze w jedną stronę (czyli jak zaczęły np. zgodnie z ruchem wskazówek zegara, to już tak trzeba do końca przygotowywania), bo inaczej masa się "odkręci" i na bank zwarzy
Że nie wspomnę o pieczeniu w czasie miesiączki, zakalec murowany!
o jezu, tak!
moja babcia nie może patrzeć jak ja coś piekę. zawsze mieszkam w różne strony, bo mnie ręka boli a jak mi się raz masa zważyła (bo chyba dodałam za ciepły budyń) - to już w ogóle pół roku za mną chodziła i "widzisz? mówiłam żebyś mieszała w jedną stronę"

w trakcie miesiączki to nic nie wolno... kisić ogórków, piec chleba, farbować włosów, obcinać włosów

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-08-14 o 10:26
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 10:39   #150
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Zabobony/ głupie rady żywieniowe i inne teorię z tyłka

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
O! U mnie też to było! Ciekawe, skąd się to wzięło. Czy z przypadkowego zwarzenia się masy po mieszaniu w różne strony, czy coś za tym stoi
Z tym kręceniem w jedną stronę to chodzi podobno o to, że zabija się napowietrzenie (a ubijanie polega na napowietrzeniu masy). Ja tam jakoś odruchowo zawsze z ruchem wskazówek zegara mieszałam.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
o jezu, tak!
moja babcia nie może patrzeć jak ja coś piekę. zawsze mieszkam w różne strony, bo mnie ręka boli a jak mi się raz masa zważyła (bo chyba dodałam za ciepły budyń) - to już w ogóle pół roku za mną chodziła i "widzisz? mówiłam żebyś mieszała w jedną stronę"

w trakcie miesiączki to nic nie wolno... kisić ogórków, piec chleba, farbować włosów, obcinać włosów
Czytałam, że nie powinno się kisić ogórków podczas burzy, ponieważ ozon, który jest wtedy w powietrzu, zaburza proces kiszenia.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 22:55:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.