:( - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-27, 17:35   #121
Soteria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 17
Dot.: :(

Aborcja, adopcja, aborcja, adopcja
Nie chcę tutaj nikogo obrażać, ale troszkę mnie denerwuje ta licytacja
Przecież tutaj chodzi o niewinne dziecko...dlaczego niektórzy traktują je jakby było przedmiotem, które ot tak bez żalu można wyrzucić do kosza?
I nie zamierzam się tu wdawać w dyskusje typu ,,czy to dziecko czy płód''. Za jakiś czas na pewno tym dzieckiem będzie(jeśli w mniemaniu niektórych jeszcze nim nie jest). Nie przyrównujmy aborcji to takich zwykłych czynności, jak wyrzucenie śmieci czy zmywanie naczyń, które można zrobić brz mrugnięcia okiem.
Droga autorko, teraz jesteś pod wpływem emocji. Bardzo łatwo o popełnienie błędu. Przede wszystkim Ci radzę byś nie robiła niczego pochopnie. Za jakiś czas gniew minie, pozostanie smutek. A dziecko? Nie masz pewności, że nie będziesz żałowała, jeśli się go pozbędziesz.
Ja przede wszystkim zaczęłabym od wizyty u lekarza. Testy ciążowe nie dają w 100% pewnego wyniku. Opóźnienie okresu może być również skutkiem stresu. Więc poprostu bym poszła żeby się upewnić. Z tego co wiem, jesteś młodą dziewczyną. Czyli jeszcze kawał życia przed Tobą. Po czymś takim jak aborcja albo oddanie dziecka zawsze zostaje ślad w psychice. Czy w postaci wyrzutów sumienia czy czegoś innego.
A dziecko czemu jest winne? To temu facetowi należy obić mordę za to co zrobił. I wychować dziecko na złość jemu.
Rozmawiałaś z rodzicami i jesteś całowicie pewna, że Ci nie pomogą?
Powiem Ci też, że poniekąd byłam w podobnej sytuacji. Ale nie usunęłam ciąży. Na początku byłam wściekła, przez jakiś czas miałam żal, przede wszystkim do siebie. A myśl o dziecku doprowadzała mnie do szału. Nie chciałam go tak samo jak ty, dlatego w pełni rozumiem twoje uczucia. Ale w pewnym momencie usiadłam spokojnie i pomyślałam. Dlaczego mam karać swoje dziecko za to, że jego ojciec był ch*jem i mnie zgwałcił? Nie wiedziałam jak rodzice to przyjmą, co dalej będzie, ale chciałam je urodzić i obdarzyć miłością. Niestety poroniłam(mam problemy ze zdrowiem, niedobór krwi, stwierdzoną astmę i lekką wadę serca). Zrobiłabym wszystko, by to dzieciątko żyło. Choć zostało poczęte w taki sposób.
To jest maleńka część Ciebie, którą możesz pokochać. Wiem, to nie jest proste...przeciwnie, to cholernie trudne. Ale nie można się poddawać. I mówić sobie, że nie dam rady. Trzeba spróbować, zmierzyć się z tym. Nikt nie mówił, że życie jest proste. Ja na twoim miejscu walczyłabym jak lwica, by moje dziecko żyło.
Mam nadzieję, że wszystko się u Ciebie ułoży, że jednak nie pozbędziesz się go i wychowasz go na porządnego człowieka, który nigdy w życiu nie zachowa się tak parszywie jak jego ojciec. Mam nadzieję, że twoi rodzice zachowają się jak rodzice i pomogą Ci w wychowaniu go.
Głowa do góry. Trzymaj sie cieplutko.
Soteria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 17:40   #122
groosella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 34
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez sloneczko1992 Pokaż wiadomość
Nie będzie miał kto mi pomóc przy dziecku, ciężko jest mi znaleźć prace, ponieważ mieszkam w małym miasteczku. Nie mam żadnego wsparcia nie mam nic . Rodzicom jeszcze nie powiedziałam, już wyobrażam sobie te wrzaski
Jak to nie ? Skoro sam się zaoferował?
Ale samotne matki mają duże wsparcie od państwa, masz rodziców, partnera, są domy samotnej matki
I co w związku z tym nie Ty pierwsza nie ostatnia
Jak to nie masz wsparcia?
Jesteś pełnoletnia, mieszkasz z partnerem więc niby czemu mają wrzeszczeć na Ciebie. Co nieletnia jesteś czy co ?

Edytowane przez groosella
Czas edycji: 2013-01-27 o 17:42 Powód: Ortografia:)
groosella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 17:54   #123
sloneczko1992
Raczkowanie
 
Avatar sloneczko1992
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 115
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez groosella Pokaż wiadomość
Jak to nie ? Skoro sam się zaoferował?
Ale samotne matki mają duże wsparcie od państwa, masz rodziców, partnera, są domy samotnej matki
I co w związku z tym nie Ty pierwsza nie ostatnia
Jak to nie masz wsparcia?
Jesteś pełnoletnia, mieszkasz z partnerem więc niby czemu mają wrzeszczeć na Ciebie. Co nieletnia jesteś czy co ?
a czytalas w poprzednich watkach jaki jest moj partner?? teraz niby sie zmienia, wszystko pieknie, ladnie, troszczy sie o mnie nawet pytal czy nie chce chodzic do lekarza prywatnie. nie ja z nim nie mieszkam. w sumie mamy juz ustalone, ze zamieszkamy razem ale nie wiem czy zdolam mu kiedys to wszystko do konca wybaczyc. chce normalnego domu dla swojego dziecka a w moim rodzinnym tez ciekawie nie jest, ledwo wiazemy koniec z koncem, miedzy rodzicami tez ok nie jest ciagle klotnie i awantury. dlatego naprawde wole sie odciac od nich i narazie im nie mowic jaka jest sytuacja. plan jest taki, ze mamy stac sie rodzina....
__________________
17-09-2013
LENKA
sloneczko1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 17:58   #124
groosella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 34
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez sloneczko1992 Pokaż wiadomość
a czytalas w poprzednich watkach jaki jest moj partner?? teraz niby sie zmienia, wszystko pieknie, ladnie, troszczy sie o mnie nawet pytal czy nie chce chodzic do lekarza prywatnie. nie ja z nim nie mieszkam. w sumie mamy juz ustalone, ze zamieszkamy razem ale nie wiem czy zdolam mu kiedys to wszystko do konca wybaczyc. chce normalnego domu dla swojego dziecka a w moim rodzinnym tez ciekawie nie jest, ledwo wiazemy koniec z koncem, miedzy rodzicami tez ok nie jest ciagle klotnie i awantury. dlatego naprawde wole sie odciac od nich i narazie im nie mowic jaka jest sytuacja. plan jest taki, ze mamy stac sie rodzina....
Nie czytałam innych Twoich wątków.
To skoro wiedziałaś jaki jest dlaczego uprawiałas z nim seks na spontana bez gumki?

Edytowane przez groosella
Czas edycji: 2013-01-27 o 17:59
groosella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:01   #125
sloneczko1992
Raczkowanie
 
Avatar sloneczko1992
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 115
Dot.: :(

.
__________________
17-09-2013
LENKA

Edytowane przez sloneczko1992
Czas edycji: 2013-01-27 o 18:58
sloneczko1992 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:08   #126
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: :(

Z tego, co zrozumiałam, to twój partner nie budzi twojego zaufania, zresztą chciałaś się z nim rozstać. Czy zostawanie z nim tylko dlatego, że chcesz dla dziecka 'normalnego' domu ma sens, skoro nie chcesz z nim być? Naprawdę myślisz, że będziesz/będziecie szczęśliwi w czymś takim? Ty się będziesz męczyć z tym typem, on po początkowej euforii powróci do starych nawyków, a dziecko będzie dorastało nawet jeśli nie w domu pełnym kłótni, to pełnym napięcia i niewyjaśnionych spraw.
Naprawdę, zakładanie rodziny z kimś tylko dlatego, że się wpadło, jest strasznym świństwem w stosunku do tego dziecka.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 18:47   #127
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
to ty się kompromitujesz dziewczynko, walczysz jak pijana lwica w wątku-prowokacji
a niby czym się kompromituję? Bo Ty nieznajomością podstawowych pojęć epoki, w której żyjesz. Nie walczę, tylko wypowiadam się.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez sloneczko1992 Pokaż wiadomość
a czytalas w poprzednich watkach jaki jest moj partner?? teraz niby sie zmienia, wszystko pieknie, ladnie, troszczy sie o mnie nawet pytal czy nie chce chodzic do lekarza prywatnie. nie ja z nim nie mieszkam. w sumie mamy juz ustalone, ze zamieszkamy razem ale nie wiem czy zdolam mu kiedys to wszystko do konca wybaczyc. chce normalnego domu dla swojego dziecka a w moim rodzinnym tez ciekawie nie jest, ledwo wiazemy koniec z koncem, miedzy rodzicami tez ok nie jest ciagle klotnie i awantury. dlatego naprawde wole sie odciac od nich i narazie im nie mowic jaka jest sytuacja. plan jest taki, ze mamy stac sie rodzina....
Teraz ludzie mówią o biedzie i konieczności zabijania dzieci. Lepiej zabić, niż miałoby nie mieć wszystkiego, co wciska konsumpcyjny model życia. moja babcia miała naprawdę trudne życie. Przeżyła wojnę, jej mąż był aresztowany przez Niemców, chwilami w czasie wojny nie wiedziała, czy jutro będzie miała co dać dzieciom do jedzenia.
Co do charakteru rodziców, to przecież jesteście dorośli, świadomi swoich wad. Trzeba nad sobą pracować i starać się prostować swój charakter, teraz właśnie m.in dla dziecka. Nie psioczyć, że nie wiadomo jak to będzie. To Ty kształtujesz swoją przyszłość. A tak w ogóle to udaj się po poradę do jakiejś poradni, a nie szukaj pomocy na portalu, gdzie rozstrzał wiekowy jest ogromny i m.in nastolatki z zerowym doświadczeniem i pojęciem o życiu sypią radami jak z rękawa.
Pozdrawiam i życzę Ci wiary w siebie i powodzenia.
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 19:25   #128
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez Soteria Pokaż wiadomość
Po czymś takim jak aborcja albo oddanie dziecka zawsze zostaje ślad w psychice. Czy w postaci wyrzutów sumienia czy czegoś innego.
doświadczyłaś czy pytałaś wszystkie kobiety, które tego doświadczyły?
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 20:22   #129
Osiak
Zadomowienie
 
Avatar Osiak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wszechświat
Wiadomości: 1 064
GG do Osiak
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez just_me Pokaż wiadomość
kurcze weź się zastanów. Przecież lepiej jak OJCIEC bedzie wychowywał dziecko niż jacyś obcy ludzie. A jak trafi do rodziny gdzie je będą bić? weź przez chwile sie zastanów. Ma ojca, ojciec chce się nim zając, niech się zajmuje. Mało tego ona tez bedize mogla przeciez odwiedzac swoje dziecko jak nie ma kasy na wychowanie go. TO jest mega dziecinne wpisac do akt "ojciec nieznany" i oddać dziecko byle gdzie. DO domu dziecka najlepiej. Żeby zrobić ojcu na złość. Myslenie 5cioletniej dziewczynki. Bez urazy, ale jestem w szoku jak można w ogóle taki pomyśl rzucić.

Ojciec płaci alimenty, więc czemu miałby nie mieć kasy na wychowanie trzeciego dziecka? Moze dużo zarabia. SKoro zapropoował, ze on je wychowa to znaczy że przeliczył czy go na to stać, prawda? 27lat to człowiek już sie zdazyl nauczyc liczyc.
Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość

Teraz ludzie mówią o biedzie i konieczności zabijania dzieci. Lepiej zabić, niż miałoby nie mieć wszystkiego, co wciska konsumpcyjny model życia. moja babcia miała naprawdę trudne życie. Przeżyła wojnę, jej mąż był aresztowany przez Niemców, chwilami w czasie wojny nie wiedziała, czy jutro będzie miała co dać dzieciom do jedzenia.
Co do charakteru rodziców, to przecież jesteście dorośli, świadomi swoich wad. Trzeba nad sobą pracować i starać się prostować swój charakter, teraz właśnie m.in dla dziecka. Nie psioczyć, że nie wiadomo jak to będzie. To Ty kształtujesz swoją przyszłość. A tak w ogóle to udaj się po poradę do jakiejś poradni, a nie szukaj pomocy na portalu, gdzie rozstrzał wiekowy jest ogromny i m.in nastolatki z zerowym doświadczeniem i pojęciem o życiu sypią radami jak z rękawa.
Pozdrawiam i życzę Ci wiary w siebie i powodzenia.
No bardzo to wszystko piękne co piszecie, tylko że radzę lekturę poprzednich wątków użytkowniczki lub moje krótkie streszczenie na poprzedniej stronie. Ci ludzie może i są dorośli, bo mają dowód osobisty. Ale dojrzałe to żadne z nich nie jest niestety.: rolleyes:

A autorce radzę nie kasować swoich odpowiedzi, bo i tak zostały w większości zacytowane, a co za tym idzie każdy może je przeczytać.
__________________
[I][COLOR=Indigo]"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest po prostu inne."
Osiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 16:48   #130
kasia971
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez tinpanalley Pokaż wiadomość
zadziwiające jest to, że pierwszą reakcją niektórych Wizażanek na post o wpadce jest - usuń! Innych opcji nie ma. Podobnie na wieści o kłopotach w związku - zostaw go! Innych opcji nie ma. Boże, chroń mnie od "przyjaciółek".
Przeglądałam różne dyskusje na tym forum i niestety masz rację. Niektóre kobiety wygłaszają takie opinie na temat antykoncepcji hormonalnej albo aborcji, że zastanawiam się kim one są: jakimiś nimfomankami, chorymi psychiczne? Czy też wygłaszają takie tezy, aby po prostu komuś zaszkodzić, odreagowując własne błędne decyzje?
kasia971 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-30, 17:32   #131
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: :(

Cytat:
Napisane przez kasia971 Pokaż wiadomość
Przeglądałam różne dyskusje na tym forum i niestety masz rację. Niektóre kobiety wygłaszają takie opinie na temat antykoncepcji hormonalnej albo aborcji, że zastanawiam się kim one są: jakimiś nimfomankami, chorymi psychiczne? Czy też wygłaszają takie tezy, aby po prostu komuś zaszkodzić, odreagowując własne błędne decyzje?
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-31, 08:38   #132
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Widze ze autorka pokasowala posty. Nie mam pojecia czy to byl troll czy nie, ale jesli prawda to zal ze sa dziewczyny ktore pakuja sie w bagno na wlasne zyczenie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-02, 07:42   #133
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: :(

Wątek w ogóle nie ma sensu Autorka skasowała swoje posty. Wątek zamykam.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.