Antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-02, 18:35   #1
sunshine97
Przyczajenie
 
Avatar sunshine97
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1

Antykoncepcja


Jakiś czas temu zaczęłam spotykać się z chłopakiem i powoli zbliżamy się do momentu pójścia ze sobą do łóżka. Biorę tabletki antykoncepcyjne i on o tym wie, ale wolałabym uprawiać seks z prezerwatywą, przynajmniej na początku, żeby mieć pewność, że na pewno niczym się nie zarażę. Nie chodzi o to, że uważam, że on jest chory, ale wiecie - przezorny zawsze ubezpieczony. Problem w tym, że nie wiem jak mu to powiedzieć, żeby nie poczuł się urażony. Nie chciałabym mówić wprost: "ma być gumka, bo możesz mnie zarazić jakimś syfem". Nikt nie chciałby czegoś takiego usłyszeć. Z drugiej strony nawet tabletki nie dają 100% zabezpieczenia, a nie znamy się jeszcze aż tak dobrze, że mogłabym pozwolić sobie na wpadkę (tak, jestem przewrażliwiona xd). Gdyby nie wiedział, że biorę tabletki to nie byłoby problemu, ale skoro wie, to na pewno będzie chciał z tego skorzystać.

Moje pytanie brzmi: Co byście zrobiły na moim miejscu? W jaki sposób mu to powiedzieć, żeby nie wyjść na sukę?
sunshine97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 20:04   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez sunshine97 Pokaż wiadomość
Jakiś czas temu zaczęłam spotykać się z chłopakiem i powoli zbliżamy się do momentu pójścia ze sobą do łóżka. Biorę tabletki antykoncepcyjne i on o tym wie, ale wolałabym uprawiać seks z prezerwatywą, przynajmniej na początku, żeby mieć pewność, że na pewno niczym się nie zarażę. Nie chodzi o to, że uważam, że on jest chory, ale wiecie - przezorny zawsze ubezpieczony. Problem w tym, że nie wiem jak mu to powiedzieć, żeby nie poczuł się urażony. Nie chciałabym mówić wprost: "ma być gumka, bo możesz mnie zarazić jakimś syfem". Nikt nie chciałby czegoś takiego usłyszeć. Z drugiej strony nawet tabletki nie dają 100% zabezpieczenia, a nie znamy się jeszcze aż tak dobrze, że mogłabym pozwolić sobie na wpadkę (tak, jestem przewrażliwiona xd). Gdyby nie wiedział, że biorę tabletki to nie byłoby problemu, ale skoro wie, to na pewno będzie chciał z tego skorzystać.

Moje pytanie brzmi: Co byście zrobiły na moim miejscu? W jaki sposób mu to powiedzieć, żeby nie wyjść na sukę?
"czy miałbyś coś przeciwko, gdybyśmy stosowali podwójne zabezpieczenie? Chciałabym mieć więcej niż 100% pewności, że nie zajde w ciążę. Czułabym się wtedy bardziej komfortowo"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 21:56   #3
SchokoBons85
Raczkowanie
 
Avatar SchokoBons85
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 376
Dot.: Antykoncepcja

czy ktoś wie coś nt. steryzlizacji ? jestem zainteresowana :d


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SchokoBons85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-02, 22:54   #4
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Antykoncepcja

"do momentu, aż oboje się przebadamy chcę stosować prezerwatywy"
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 00:57   #5
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Antykoncepcja

Zrobcie sobie oboje badania. Ta dam. Bo nie wiem czy planujesz tylko stosunek czy tez seks oralny, gdzie tez mozna sie zarazic wszystkim. Ja sobie nie wyobrazam seksu oralnego z prezerwatywa.
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 22:05   #6
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Antykoncepcja

Nie rozumiem dlaczego gumka ma być "przynajmniej na początku". To później mu ewentualne choroby magicznie miną od seksu w związku, czy jak?

Powinnaś poprosić o aktualne wyniki badań na nosicielstwo chorób wenerycznych. Jeśli facet się obrazi, to jest debilem, sorry Sama zresztą też powinnaś takie badania zrobić i mu pokazać.

Natomiast jeśli chodzi o obawę przed ciążą na tabletkach i stosowanie dodatkowo prezerwatyw z tego powodu, to nic innego jak zwykła paranoja. Prawidłowo stosowane tabletki mają skuteczność bliską 100%, więc dodatkowe zabezpieczenia są mniej więcej tej samej wagi co niewychodzenie z domu celem uniknięcia śmierci w wypadku samochodowym.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-05, 10:58   #7
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Antykoncepcja

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86564890]Nie rozumiem dlaczego gumka ma być "przynajmniej na początku". To później mu ewentualne choroby magicznie miną od seksu w związku, czy jak?

Powinnaś poprosić o aktualne wyniki badań na nosicielstwo chorób wenerycznych. Jeśli facet się obrazi, to jest debilem, sorry Sama zresztą też powinnaś takie badania zrobić i mu pokazać.

Natomiast jeśli chodzi o obawę przed ciążą na tabletkach i stosowanie dodatkowo prezerwatyw z tego powodu, to nic innego jak zwykła paranoja. Prawidłowo stosowane tabletki mają skuteczność bliską 100%, więc dodatkowe zabezpieczenia są mniej więcej tej samej wagi co niewychodzenie z domu celem uniknięcia śmierci w wypadku samochodowym.[/QUOTE]Dokładnie. Po prostu zaproponuj 'Zanim zaczniemy współżyć zróbmy badania na nosiciestwo chorób wenerycznych'. To kwestia paru dni, a prezerwatywa (używana ciągle czy przez jakiś czas(?)) nie chroni nigdy cię w 100% choćby przed takim HIV.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-06, 16:04   #8
olinka2334
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: Antykoncepcja

Miałam podobną sytuację, brałam xxx szmat czasu która jest jedną z najskuteczniejszych tabletek i facet też o tym wiedział. Na szczęście jak przychodziło co do czego to sam wyjmował prezerwatywę. Może i u Ciebie będzie podobnie? a jak nie to dopiero kwestie przegadajcie, skoro się decydujecie na współżycie to trochę się już znacie i nie powinnaś się go wstydzić. Choroby weneryczne to nie powinien być temat tabu.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-03-06 o 18:14 Powód: Reklama.
olinka2334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-06 17:04:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:55.