Jaka praca po filologii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-07, 15:11   #1
Lilstasy
Raczkowanie
 
Avatar Lilstasy
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 37

Jaka praca po filologii?


Hej
Zamierzam iść na Filologię germańską, ponieważ chciałabym wiązać z tym językiem przyszłość. Jaką mogę po tych studiach wykonywać pracę? Dosyć dobrze płatną? Chcę zaznaczyć że języka uczę się w szkole, sama w domu, a do tego co rok wyjeżdżam na ok. 2 miesiące do Niemiec i tam robię podstawowe rzeczy takie jak: chodzenie do sklepu, chodzenie na imprezy czy rozmawianie z ludźmi/przyjaciółmi. Czy jestem ,, skazana " na tłumacza? ( Słyszałam że to najbardziej opłacalna praca, jeżeli chodzi o niemiecki)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lilstasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 15:23   #2
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jaka praca po filologii?

Cytat:
Napisane przez Lilstasy Pokaż wiadomość
Hej
Zamierzam iść na Filologię germańską, ponieważ chciałabym wiązać z tym językiem przyszłość. Jaką mogę po tych studiach wykonywać pracę? Dosyć dobrze płatną? Chcę zaznaczyć że języka uczę się w szkole, sama w domu, a do tego co rok wyjeżdżam na ok. 2 miesiące do Niemiec i tam robię podstawowe rzeczy takie jak: chodzenie do sklepu, chodzenie na imprezy czy rozmawianie z ludźmi/przyjaciółmi. Czy jestem ,, skazana " na tłumacza? ( Słyszałam że to najbardziej opłacalna praca, jeżeli chodzi o niemiecki)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Korpo, ttłumacz, tłumacz przysięgły, nauczyciel to takie główne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 07:34   #3
Derman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 10
Dot.: Jaka praca po filologii?

Jasne, że nie jesteś skazana na tłumacza Wiele firm potrzebuje ludzi, którzy znają języki.
Derman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 14:25   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jaka praca po filologii?

Niemiecki jest bardzo pożądany na rynku pracy. Nie tylko w Polsce, ale w Europie i w USA, więc z biegłą znajomością tego języka na nic nie jest się skazanym. Praca może być w różnych sektorach gospodarki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-15, 20:32   #5
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Jaka praca po filologii?

Niestety często call center . Ale na pocieszenie powiem, że świeżo upieczeni filologowie, którzy nie chcą być nauczycielami/ tłumaczami w call center zaczynają swoją karierę zawodową. Zgadzam się też z przedmówcą, że niemiecki to pożądany język, w niektórych miastach wręcz biją się o pracownika z jego znajomością .
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-16, 07:56   #6
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Jaka praca po filologii?

Przeróżne korporacje, praca od księgowości po call center (po drodze różne administracje, tłumaczenia itd). Czasami jakieś mniejsze firmy szukają pracowników z niemieckim, np. biura podróży. Oczywiście duuużo łatwiej Ci będzie znaleźć pracę w takich miejscach, jeśli znasz też angielski. Poza tym możesz być tłumaczem, nauczycielem.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 09:54   #7
Astell
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 9
Dot.: Jaka praca po filologii?

Przecież praca w sprzedaży, HR, itd. też potrzebuje ludzi, którzy znają języki. Naprawdę jest bardzo dużo obszarów, gdzie ten język jest potrzebny.
Astell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-18, 12:54   #8
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jaka praca po filologii?

Ale wy podajecie prace, do których trzeba znać niemiecki, a nie być po filologii.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 15:17   #9
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Jaka praca po filologii?

Niewiele jest zawodów, w których trzeba być po filologii. W ogóle to w większości zawodów obecnych dziś na rynku nie trzeba być po żadnych konkretnych studiach.

Trzeba to mieć mgr i przygotowanie pedagogiczne, żeby uczyć w szkole publicznej, a to dzisiaj mało kto chce robić. Bardzo rzadko trafiają się też np. takie ogłoszenia, że szukają lingwisty danego języka i to najlepiej ze stopniem doktora (w Samsungu kiedyś widziałam, chodziło o rozwijanie tłumaczeń maszynowych). Ale generalnie, żeby być nawet lektorem czy tłumaczem nie trzeba być filologiem. Po prostu łatwiej się to robi, kiedy się jest. (Btw. to rynek dla tłumaczy niemieckiego jest naprawdę łaskawy, zwłaszcza dla tłumaczy specjalistycznych, np. technicznych). Czy ktoś, kto pracuje w niemieckiej firmie w dziale HR albo finansowym, pracuje mniej w zawodzie niż ten, kto tłumaczy specyfikacje techniczne? Dla mnie nie, choć moi rodzice pewnie powiedzieliby, że tak. Bo dla nich po każdym kierunku jest tylko jeden słuszny zawód.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 20:14   #10
Pani Zemsta
Raczkowanie
 
Avatar Pani Zemsta
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 81
Dot.: Jaka praca po filologii?

Ja jestem po filologii germańskiej i też nie ciągnęło mnie do tłumaczeń pracuję w sklepie internetowym, który sprzedaje na niemieckim eBayu, generalnie kontakt z klientem (głównie mailowy) i tworzenie opisów produktów, więc wydaje mi się, że takie wykształcenie pomaga. U nas sporo osób jest po filologii.
także to nie jest tak, że tylko tłumacz/szkoła/korpo/call center. Ale nie da się ukryć, że w korpo zarobki lepsze
__________________
Mój blog o domowych kosmetykach i naturalnej pielęgnacji:


https://artemisya-natural-beauty-handmade.blogspot.com/
Pani Zemsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 14:19   #11
Zetkaaleksa
Przyczajenie
 
Avatar Zetkaaleksa
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 7
Dot.: Jaka praca po filologii?

I tak żeby zostać tłumaczem trzeba być naprawdę dobrym. Moja koleżanka po lingwistyce stosowanej powiedziała, że tłumaczem nie zostanie bo to długa droga i jest mało dobrych tłumaczy wiec to też nie jest takie hop siup. Ale z językiem możesz pracować w korpo, co na początek nie jest takie złe, w logistyce, generalnie w szeroko pojętym handlu
__________________
Miesiąc do wakacji <3
Zetkaaleksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-25 15:19:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.