Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-13, 18:07   #301
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Rodzice przynajmniej dwa etaty plus zlecenia. I mieli za duzo czasu nawet dla dzieci. Etat = 8h. *2 =16h. Plus zlecenia.
Albo na imie im Cyborg K i Cyborg M, albo Twoje drugie imie to hiperbola.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 18:07   #302
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

No chyba jeden etat to 40h tygodniowo więc dwa etaty plus jakieś inne roboty to nie wiem kiedy ten czas dla Ciebie mieli
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 18:12   #303
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
"Nie stać mnie, żeby utrzymać Ferrari."
"KLASIZM!!!"
"..."

No dobra.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Już bez przesady z tymi nieadekwatnymi porównaniami.

Raczej -nie stać Was ( piszecie o innych) , bo nie jesteście w stanie osobie dorosłej podarować kasy na zakup działki pod dom lub mieszkania. Mimo że było stać na utrzymanie dziecka do pełnoletności , osiągnięcia samodzielności zarobkowej.
No... apsurt jakiś 😜
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 18:12   #304
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Mnóstwo czasu przy 2 etatach i dodatkowych zleceniach limonka doba ma 24h a nie 48
Sorry albo kłamiesz z ta praca albo z tym czasem poświęconym tobie.
Wybierz jedno
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 18:16   #305
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Ta milion czasu mieli na wychowanie pracujac na 2 etaty + zlecenia.
Chyba ze to zmyslasz, co jest prawdopodobne skoro sama nie pamietasz co napisalas 3 strony temu.
Gdzie nie pamiętam? Pytam, gdzie napisałam, że nie mieli czasu i wciąż odpowiedzi nie dostałam. Zaznaczyłaś mi, że dużo pracowali.

Jedno ma wolny zawód, a drugie dyżury, więc się wymieniali. Do tego jedno mogło mnie zabierać do pracy zawsze, a ja się tam świetnie bawiłam. Dodaj do tego dziadków i pierwszy raz zostałam sama w domu jak miałam jakieś 17 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 18:21   #306
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Gdzie nie pamiętam? Pytam, gdzie napisałam, że nie mieli czasu i wciąż odpowiedzi nie dostałam. Zaznaczyłaś mi, że dużo pracowali.

Jedno ma wolny zawód, a drugie dyżury, więc się wymieniali. Do tego jedno mogło mnie zabierać do pracy zawsze, a ja się tam świetnie bawiłam. Dodaj do tego dziadków i pierwszy raz zostałam sama w domu jak miałam jakieś 17 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale Liminko, przecież Fubizka pisząc "Jak ktos pracuje na 2 etaty + zlecenia, to nie, nie ma czasu na dziecko. Bez wzgledu na to ile w wyniku tych etatow zarabia." nie cytowala Twojej opinii, tylko wyraziła swoją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 18:23   #307
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Gdzie nie pamiętam? Pytam, gdzie napisałam, że nie mieli czasu i wciąż odpowiedzi nie dostałam. Zaznaczyłaś mi, że dużo pracowali.

Jedno ma wolny zawód, a drugie dyżury, więc się wymieniali. Do tego jedno mogło mnie zabierać do pracy zawsze, a ja się tam świetnie bawiłam. Dodaj do tego dziadków i pierwszy raz zostałam sama w domu jak miałam jakieś 17 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wolny zawod to nie etat.
Czas w pracy rodzica to czas z rodzicem?
Jeszcze doszli dziadkowie do historii.

Ty to lubisz zabrnac w kozi rog, a pozniej odwracac kota ogonem
Widzisz - lubisz sie czepiac ludzi o szczegoly, to ludzie sie czepia i Ciebie.
Btw, wracajac do mojej wczesniejszej wypowiedzi - poczytaj tez troche o roznych zjawiskach spolecznych, bo np.o klasizmie malo wiesz, ale rozumiem, ze masz potrzebe udowodnienia swojej racji za wszelka cene. Nawet wypisywania publicznie glupot.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 18:25   #308
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Ale Liminko, przecież Fubizka pisząc "Jak ktos pracuje na 2 etaty + zlecenia, to nie, nie ma czasu na dziecko. Bez wzgledu na to ile w wyniku tych etatow zarabia." nie cytowala Twojej opinii, tylko wyraziła swoją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

może 1 etat miała mama, drugi etat miał tata i czasem oboje łapali zlecenia
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 18:38   #309
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Heh,
nigdy nie zajmuję stron, ale to, o czym pisze Limona nie jest wcale wykluczone. Odkąd pamiętam i sięgam pamięcią to moi rodzice podobnie funkcjonowali a dodatkowo jeszcze zawód mojego taty sprawiał, że przez lwią część roku nie było go w domu.

Jak się tak zastanowić, to chyba byli doskonale zorganizowani, skoro wychowali dwoje dzieci i potrafili trzymac rękę na pulsie wydarzeń. W każdym razie lepiej niż ja, bo ja sobie tego nie wyobrażam żeby mieć potomstwo (nawet, gdybym chciała je mieć) przy moim trybie życia. Albo może czasy były inne, mniej dynamiczne wtedy, gdy byłam dzieckiem? Nie mam pojęcia, tak szczerze.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 18:45   #310
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Heh,
nigdy nie zajmuję stron, ale to, o czym pisze Limona nie jest wcale wykluczone. Odkąd pamiętam i sięgam pamięcią to moi rodzice podobnie funkcjonowali a dodatkowo jeszcze zawód mojego taty sprawiał, że przez lwią część roku nie było go w domu.

Jak się tak zastanowić, to chyba byli doskonale zorganizowani, skoro wychowali dwoje dzieci i potrafili trzymac rękę na pulsie wydarzeń. W każdym razie lepiej niż ja, bo ja sobie tego nie wyobrażam żeby mieć potomstwo (nawet, gdybym chciała je mieć) przy moim trybie życia. Albo może czasy były inne, mniej dynamiczne wtedy, gdy byłam dzieckiem? Nie mam pojęcia, tak szczerze.
Wydaje mi sie, ze wizazanki po prostu czepily sie Limony o jej niescislosc w opisie (co innego wolny zawod i dyzury, co innego etat), bo sama czesto jest czepiliwa i uszczypliwa.

Mnie po prostu mierzi taka lekko skrywana miedzy slowami pogarda, ze inni to nieroby i nieudacznicy (Ci bez duzych pieniedzy), a pozniej jakis niescisly i przesadzony opis wlasnej sytuacji, zeby przekaz 'nieudacznicy nie powinni miec dzieci' wzmocnic.
Ciezko to uznac za przekonujacy argument i lekko umniejsza osobie go przywolujacej (ktora, btw, innym umniejszac lubi). Well.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 18:54   #311
sunshinebutterfly
Zadomowienie
 
Avatar sunshinebutterfly
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 073
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie, ze wizazanki po prostu czepily sie Limony o jej niescislosc w opisie (co innego wolny zawod i dyzury, co innego etat), bo sama czesto jest czepiliwa i uszczypliwa.

Mnie po prostu mierzi taka lekko skrywana miedzy slowami pogarda, ze inni to nieroby i nieudacznicy (Ci bez duzych pieniedzy), a pozniej jakis niescisly i przesadzony opis wlasnej sytuacji, zeby przekaz 'nieudacznicy nie powinni miec dzieci' wzmocnic.
Ciezko to uznac za przekonujacy argument i lekko umniejsza osobie go przywolujacej (ktora, btw, innym umniejszac lubi). Well.

Limonka ma wtłoczony rzez rodzinę kult pracy i zarabiania.
Sama przez to przechodziłam.
Dopiero jak dorosłam (czytaj: odciełam się od cudzych przekonań) zrozumiałam, że można życ spokojniej i normalniej a finanse wcale na tym nie ucierpią.
sunshinebutterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 19:00   #312
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Zależy, co przyjmiemy za definicję "nieudacznictwa".

Nie kazdy ma takie szczęście/talent by być programistą, artystą, lekarzem, businessmanem/womanem, nie każdy ma zadatki by być młodym wilkiem. Muszą przecież być też w społeczeństwie naukowcy, nauczyciele, bibliotekarze, filozofowie, filolodzy oraz panie i panowie zajmujący się oczyszczaniem miasta, policjanci, ekspedienci/ekspedientki, hydraulicy i malarze pokojowi. Jedni zarabiają miliony, inni po ileś tam dziesiątków tysięcy a jeszcze inny żyją z ołówkiem w ręku, hand to mouth. Przekrój każdego społeczeństwa taki jest. Każdy ma prawo posiadania dzieci.

Dla mnie "nieudacznictwem" jest raczej zafundować sobie dziecko a następnie je "chować" zamiast "wychowywać", a to zjawisko widuje się w każdej "klasie"- i u bogatych, i u biedniejszych. Możecie nie wierzyć, ale znam nastolatki, które mają wszystko, o czym tylko sobie zamarzą- oprócz uwagi, miłości i czasu rodziców. Są i takie, które wychowują się w średnio zamożnych rodzinach a są wychowywani z miłością, konsekwencją i wśród pewnych wartości. Są i takie, które ani warunków, ani miłości i uwagi rodziców nie mają.

Kurczę, samo życie.

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Limonka ma wtłoczony rzez rodzinę kult pracy i zarabiania.
Sama przez to przechodziłam.
Dopiero jak dorosłam (czytaj: odciełam się od cudzych przekonań) zrozumiałam, że można życ spokojniej i normalniej a finanse wcale na tym nie ucierpią.
To akurat nic złego. Sama wyniosłam z domu poszanowanie dla pracy i kult pracy. A żyję jakoś normalnie chyba. Zależy znowu, co uznać za normę.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:02   #313
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Skoro Limonka może pracować na dwa czy tam trzy etaty i jednocześnie cały dzień wypisywać dyrdymały na wizażu, to może i jej rodzice mieli czas na pracę na dwa etaty plus zlecenia i zajmowanie się dzieckiem
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:04   #314
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Skoro Limonka może pracować na dwa czy tam trzy etaty i jednocześnie cały dzień wypisywać dyrdymały na wizażu, to może i jej rodzice mieli czas na pracę na dwa etaty plus zlecenia i zajmowanie się dzieckiem
To trochę złośliwe i niesprawiedliwe.
Ja też pracuję dużo i mam czas (jeśli jest spokojniej w pracy) zajrzeć na wizaż i popisać "dyrdymały". Jeśli nie ma, to nie zaglądam. Może i ona ma tak samo?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:08   #315
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Ale do dziecka chyba nie zajrzysz siedząc w pracy i nie pobawisz sie nim
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:10   #316
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:15   #317
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
To trochę złośliwe i niesprawiedliwe.
Ja też pracuję dużo i mam czas (jeśli jest spokojniej w pracy) zajrzeć na wizaż i popisać "dyrdymały". Jeśli nie ma, to nie zaglądam. Może i ona ma tak samo?
Ja też mam tak samo, ale nie nie gadam, że pracuję na 3 etaty
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:15   #318
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;87168937]Ale do dziecka chyba nie zajrzysz siedząc w pracy i nie pobawisz sie nim [/QUOTE]

Zależy.
Nigdy nie miałam własnej firmy, więc nie wiem, jak się ją prowadzi, ale jeśli ktoś ma to sam sobie (chyba, bo naprawdę nie znams ię na tym) może ustalić grafik, ewentualnie część zadań zlecić pracownikom.

Moja mama, gdy zaczynała prywatną praktykę (gabinety lekarskie) to na poczatku bardzo dużo pracowała, ale z czasem ograniczyła godziny przyjęć, bo już gabinety zarabiały "same", poprzez zarudnionych tam innych lekarzy, którzy byli tam zatrudnieni. Może tak to działa też w przypadku Limonki. Ale nie chcę się za kogoś wypowiadać, to raz. Dwa, na prowadzeniu "biznesu" naprawdę znam się jak koza na gwiazdach, więc tylko gdybam.

Uch, wyszło mi masło maślane
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-09-13 o 19:16
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 19:52   #319
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Zależy.
Nigdy nie miałam własnej firmy, więc nie wiem, jak się ją prowadzi, ale jeśli ktoś ma to sam sobie (chyba, bo naprawdę nie znams ię na tym) może ustalić grafik, ewentualnie część zadań zlecić pracownikom.

Moja mama, gdy zaczynała prywatną praktykę (gabinety lekarskie) to na poczatku bardzo dużo pracowała, ale z czasem ograniczyła godziny przyjęć, bo już gabinety zarabiały "same", poprzez zarudnionych tam innych lekarzy, którzy byli tam zatrudnieni. Może tak to działa też w przypadku Limonki. Ale nie chcę się za kogoś wypowiadać, to raz. Dwa, na prowadzeniu "biznesu" naprawdę znam się jak koza na gwiazdach, więc tylko gdybam.

Uch, wyszło mi masło maślane
A jest jakis cel, dla ktorego tak usilnie ja tlumaczysz?

Ja rozumiem kult pracy, bo go wyznaje. Ale moj kult pracy nie pozwala mi innymi ludzmi, pracujacymi, wykonujacymi swoje obowiazki, a niektorymi wrecz harujacymi - za niskie pieniadze , albo wychowujacymi dzieci i dzieki temu umozliwiajacymi drugiemu rodzicowi prace bez 'codziennych zmartwien' - gardzic. Pieprzenie, ze takie osoby nie powinny miec dzieci jest klasizmem. Ale Limona tak jak nie doczytala definicji slowa etat, tak nie doczytala tez tej definicji, a z podejscia jak widac niezle korzysta. Wiec czy to jest kult pracy, czy to jest kult pieniądza?
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 19:54   #320
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Trzy etaty, a do tego jeszcze śpi i gra w nocy jednocześnie
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 20:02   #321
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Ale Liminko, przecież Fubizka pisząc "Jak ktos pracuje na 2 etaty + zlecenia, to nie, nie ma czasu na dziecko. Bez wzgledu na to ile w wyniku tych etatow zarabia." nie cytowala Twojej opinii, tylko wyraziła swoją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A, masz rację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
A jest jakis cel, dla ktorego tak usilnie ja tlumaczysz?

Ja rozumiem kult pracy, bo go wyznaje. Ale moj kult pracy nie pozwala mi innymi ludzmi, pracujacymi, wykonujacymi swoje obowiazki, a niektorymi wrecz harujacymi - za niskie pieniadze , albo wychowujacymi dzieci i dzieki temu umozliwiajacymi drugiemu rodzicowi prace bez 'codziennych zmartwien' - gardzic. Pieprzenie, ze takie osoby nie powinny miec dzieci jest klasizmem. Ale Limona tak jak nie doczytala definicji slowa etat, tak nie doczytala tez tej definicji, a z podejscia jak widac niezle korzysta. Wiec czy to jest kult pracy, czy to jest kult pieniądza?
A kim ja gardzę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Trzy etaty, a do tego jeszcze śpi i gra w nocy jednocześnie
I do tego szminka z Biedronki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 20:05   #322
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Gdzie nie pamiętam? Pytam, gdzie napisałam, że nie mieli czasu i wciąż odpowiedzi nie dostałam. Zaznaczyłaś mi, że dużo pracowali.

Jedno ma wolny zawód, a drugie dyżury, więc się wymieniali. Do tego jedno mogło mnie zabierać do pracy zawsze, a ja się tam świetnie bawiłam. Dodaj do tego dziadków i pierwszy raz zostałam sama w domu jak miałam jakieś 17 lat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przestan bajdurzyc. Ja napisalam, ze uwazam ze ludzie pracujacy na 2,5 etatu zwyczajnie nie maja czasu na dzieci.
Edan odpowiedzial, ze co to za od czapy pomysl, ze jak ktos jest bogaty to pracuje na 2,5 etatu. Ja odpowiedzialam ze nie od czapy tylko od Limonki.
Na co ty - gdzie tak niby napisalas. No to ci zacytowalam.

Dla uproszczenia prostego komunikatu - mowisz ze rodzice pracowali na 2,5 etatu, ja mowie ze czyli nie mieli czasu na dzieci.

Teraz odwracasz kota ogonem, ze niby gdzie napisalas ze nie mieli czasu, no kurde nigdzie, skup sie. Mozna sobie podyskutowac nawet na tak abstrakcyjnym poziomie jak w tym watku ale juz przestan sie wic jak piskorz skoro twoje posty nie trzymaja sie kompletnie kupy bo to jest slabe.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mniej milo niz teksty do niektorych uzytkownikow, ze nie powinni sie urodzic?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 20:06   #323
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Mniej milo niz teksty do niektorych uzytkownikow, ze nie powinni sie urodzic?
No, rzeczywiście słaby tekst. Gdyby ktoś to powiedział, to byłoby bardzo nie na miejscu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 20:07   #324
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A, masz rację.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

A kim ja gardzę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:01 ----------

I do tego szminka z Biedronki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie wiem, samo ocenianie ludzi jako nie takich, którzy nie powinni się rozmnażać, bo nie tak zasobnych jak Twoi starzy wieje lekką pogardą, wywyższaniem. I matka Autorki, która nie powinna mieć dzieci, bo siedziała na dupie w domu, a nie na nie zarabiała etc. Kim Ty w ogóle jesteś, żeby o kobiecie pewnie z 2 razy starszej od Ciebie i z większym bagażem doświadczeń takie teksty sadzić.

I mam wrażenie, że chyba nie jesteś zadowolona z obrotu spraw w wątku, bo skąd ta lekka uszczypliwość wobec Patusi?
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 20:16   #325
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Stąd, że jest sciemniara, której rodzinne i zawodowe historie nie kleja się kupy od samego początku
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 20:18   #326
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
A jest jakis cel, dla ktorego tak usilnie ja tlumaczysz?
Absolutnie żadnego.

Staram się zrozumieć, bo rzeczywiście taki urok słowa pisanego, ze ktoś coś napisze, ktoś inny zrozumie inaczej, niż intencje piszącego i powstaje niepotrzebne nieporozumienie.

Co do związku między zamożnością a posiadaniem dzieci także się wypowiedziałam. Że go nie ma a przynajmniej być nie powinno. Oczywiście jestem zdania, że dzietność należy dostosować do możliwości finansowych, więc za każdym razem, gdy czytam o rodzinach, w których żadne z rodziców nie pracuje a co rok to prorok i wszyscy żyją z zasiłków i pięćsetplusów to też mi się nóż w kieszeni otwiera.

Kurczę, ten watek w ogóle poszedł w dość dziwną stronę. Naprawdę. I zrobiło się niesympatycznie. Może więc lepiej wrócić do tematu i się go stricte trzymać? Bardzo bym prosiła.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-09-13 o 20:24
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 20:23   #327
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez sunshinebutterfly Pokaż wiadomość
Mieszkania bym nie kupiła. Po pierwsze - Dlaczego mam dziecku odmawiać przyjemności dorobienia się samemu?
Skąd miałabyś wiedzieć, czy twojemu potencjalnemu dziecku dorabianie się będzie sprawiało przyjemność? Mi na przykład nie sprawia. Jest upierdliwe. Przyjemność mi sprawiają zupełnie inne rzeczy.
Cytat:
Po drugie - Nie chciałabym dziecka wiązać na przykład z Polską zakupując mu mieszkanie.
W jaki sposób to miałoby wiązać z Polską? Mieszkanie można sprzedać, wynająć albo zrobić z niego metę na przyjazdy do kraju.
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Otóż moja droga, zarobki dobrych programistów w Polsce są na takim samym poziomie jak w krajach tzw rozwiniętych. Często nawet wyższe, bo w Polsce zwyczajnie na ogół są lepsi programiści. A czemu siedzą w Polsce? Z prostego powodu: ceny utrzymania się, ceny nieruchomości są zdecydowanie niższe wiec na więcej ich/mnie stać.

Ci którzy opowiadają Ci głodne kawałki ze zarabia się na „Zachodzie” więcej a w Polsce to wyzysk są prawodopodnie miernymi specjalistami, po których to właśnie muszę poprawiać kod.
No dokładnie. W ogóle branża IT w Polsce to jedna z niewielu, gdzie zarobki umożliwiają życie na poziomie krajów rozwiniętych.
Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Kim Ty w ogóle jesteś, żeby o kobiecie pewnie z 2 razy starszej od Ciebie i z większym bagażem doświadczeń takie teksty sadzić.
Po pierwsze nie wiesz jaki jest jej bagaż doświadczeń. Po drugie od kiedy to wiek świadczy o czymkolwiek? Ludzie nie zaczynają zasługiwać na jakiś większy szacunek tylko dlatego, że są starsi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 20:25   #328
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Absolutnie żadnego.

Staram się zrozumieć, bo rzeczywiście taki urok słowa pisanego, ze ktoś coś napisze, ktoś inny zrozumie inaczej, niż intencje piszącego i powstaje niepotrzebne nieporozumienie.

Co do związku między zamożnością a posiadaniem dzieci także się wypowiedziałam. Że go nie ma a przynajmniej być nie powinno. Oczywiście jestem zdania, że dzietność należy dostosować do możliwości finansowych, więc za każdym razem, gdy czytam o rodzinach, w których żadne z rodziców nie pracuje a co rok to prorok i wszyscy żyją z zasiłków i pięćsetplusów to też mi się nóż w kieszeni otwiera.
Oczywiście, takie uroki słowa pisanego - ale akurat i Limona i Edan lubią się o te słowa czepiać. W takim razie sami ponoszą tego konsekwencje - ludzie zamiast czytać sens ich wypowiedzi, poszukują błędów.

Uprawiasz lekki symetryzm - nikt w tym wątku nie mówił o ludziach, którzy nie pracują i żyją z zasiłków - cały czas jest mowa o jakimś przedziale 85-90%% Polaków, którzy żyją tak, że są w stanie zapewnić utrzymanie dzieciom, ale nie są w stanie zakupić im mieszkania po ukończeniu pełnoletności. Twierdzenie, że Ci ludzie NIE POWINNI MIEĆ dzieci nazywa się klasizmem i Limona i Edan go prezentują. I nie widzę żadnego powodu, żeby próbować nawet tłumaczyć czy rozumieć tak niesprawiedliwe i obrzydliwe postawy wizażanek czy wizażanów.
Po co gmerać w jakimś teoretyzowaniu o grupie, która poza omawiany mainstream wypadła (500+ i zasiłki).

O, i Lisbeth Ontologiczną dysputę czas zacząć.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia


Edytowane przez natash88
Czas edycji: 2019-09-13 o 20:26
natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 20:30   #329
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Słuszności odmówić Ci nie mogę. Co racja, to racja.

Powtórzę: wątek poszedł w dziwnym kierunku, generalnie. Nie będę więc jeszczez bardziej go udziwniać. Naprawdę, warto zakończyć spór bo pewnie do wspólnego stanowiska i tak nie dojdziecie a tylko zaczynają się nakręcać docinki. Tematem jest pytanie, czy rodzice powinni pomagać finansowo dorosłym dzieciom, tak? Więc może warto się tego tematu trzymać.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 20:47   #330
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Partner uważa że rodzice powinni pomóc finansowo

Moga jak chca ale nie jest to ich powinnoscia
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-16 09:33:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:56.