Co to jest? Dziwna wysypka na skórze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-07, 20:31   #1
akustyczny88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1

Co to jest? Dziwna wysypka na skórze


Od dwóch tygodni wykonuję pracę siedzącą, wcześniej ciągle się ruszałem. I od tego czasu na udach i podbrzuszu - tam gdzie najbardziej się uciskam spodniami i bielizną podczas 8-godzinnego siedzenia - powyskakiwały mi małe czerwone plamki, które teraz się powiekszaja i w środku robią się jaśniejsze. Nie swędzą.





Do tego teraz doszło taka leciutka wysypka na łydkach i przedramionach. Co to może być? Na początku myślałem że to od tego, że jak siedzę tyle to ubrania uciskają w te miejsca i może to jest powodem, a może uczulenie na proszek? Proszę o pomoc! Z góry dzięki
akustyczny88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:48   #2
candibar
Zakorzenienie
 
Avatar candibar
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 3 200
Dot.: Co to jest? Dziwna wysypka na skórze

Byc może grzybek... Mam coś podobnego jak ta plama na pierwszym zdjęciu. Za godzinę idę sie zdiagnozować. Dam znać.
candibar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-16, 19:31   #3
Anitos81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Co to jest? Dziwna wysypka na skórze

Cytat:
Napisane przez akustyczny88 Pokaż wiadomość
Od dwóch tygodni wykonuję pracę siedzącą, wcześniej ciągle się ruszałem. I od tego czasu na udach i podbrzuszu - tam gdzie najbardziej się uciskam spodniami i bielizną podczas 8-godzinnego siedzenia - powyskakiwały mi małe czerwone plamki, które teraz się powiekszaja i w środku robią się jaśniejsze. Nie swędzą.





Do tego teraz doszło taka leciutka wysypka na łydkach i przedramionach. Co to może być? Na początku myślałem że to od tego, że jak siedzę tyle to ubrania uciskają w te miejsca i może to jest powodem, a może uczulenie na proszek? Proszę o pomoc! Z góry dzięki
Hej. Już parę lat minęło od tego posta, ale widzę, że odpowiedzi brak A miałam nadzieję wchodząc tu. Czy możesz powiedzieć co to była za wysypka? Od paru dni mam dokładnie to samo i używam maści, piję wapno i nie widzę poprawy. Plamek jakby więcej nawet. Nie przypominam sobie, bym zjadła coś podejrzanego, wypiła lub wytarła się jakąś brudną szmatą W przyszłym tygodniu wybieram się do lekarza, ale miałam nadzieję, że to da się ogarnąć jakoś domowymi sposobami Będę wdzięczna za odpowiedź
Anitos81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 06:38   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Co to jest? Dziwna wysypka na skórze

Pierwsze zdjęcie na moje oko wygląda łuszczyca. Oczywiście na ile można ocenić zdjęcie przez internet

Na pewno powinien obejrzeć to lekarz, najlepiej dermatolog.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-18, 09:57   #5
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Co to jest? Dziwna wysypka na skórze

AZS? Nie ma na co w sumie czekać tylko zgłosić się do dermatologa. Niestety, ale czesto leki są na receptę.. My możemy radzić, ale to i tak lekarz powinien obejrzeć.
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-27, 18:10   #6
AgataLeo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 3
Dot.: Co to jest? Dziwna wysypka na skórze

Myślę, że może pomóc maść antyseptyczna, bo na moje oko wygląda to na zmianę grzybiczą, załagodzi na pewno objawy.
AgataLeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-10, 10:55   #7
popitooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1
Dot.: Co to jest? Dziwna wysypka na skórze

Witam, mam to samo, wiecie może co to jest?
popitooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-10 11:55:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.