Mamusie październik 2020 - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-09, 15:04   #211
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez Mug95 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Mnie dopadł kryzys i w ogóle nie cieszę się z ciąży

Wiem, że dla niektórych to pewnie słabo brzmi, ale taka jest prawda. Ciągle się źle czuję, nie mam siły na nic (nawet głupi prysznic to dla mnie wyzwanie), czuję się ,,uwięziona”. Znajomi pytają mnie o plany na wakacje (wrzesień) a ja jestem załamana, bo to będzie już praktycznie końcówka i będę się toczyć. Nici z dłuższych tras rowerowych i długich spacerów (już teraz się męczę) i ciągnie mnie strasznie do fajek, mimo że rzuciłam. Mam wrażenie, że czeka na mnie pasmo wyrzeczeń, nieprzespane noce i izolacja od bezdzietnych znajomych, którzy będą spędzać czas w lepszy sposób - np. Jeżdżenie na koncerty, spotkania w barze na piwku itd.

Nie wiem... może przejdzie, ale na razie nie mam w ogóle entuzjazmu
Przepraszam ze wbije sie Wam na watek ale krew mnie zalala jak to przeczytalam... kurde na watku staraczkowym przezywalas ze nie ma ciazy ze sie nie udaje a teraz takie cos.. Zmien myslenie na pewno Ci to wyjdzie na lepsze.kto wie moze dolegliwosci mina i w drugim trymestrze bedziesz juz czula sie dobrze. Co do ograniczen i zmiany stylu zycia to wiadomo ze wszystko sie zmieni ale skoro zal Ci wyjsc na piwo to moze trzeba bylo sie wstrzymac z ciaza. Sorry ale dla mnie ten post brzmi jakbys zaliczyla wpadke i byla nieszczesliwa. Uszy do gory na pewno bedzie dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 15:16   #212
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Przepraszam ze wbije sie Wam na watek ale krew mnie zalala jak to przeczytalam... kurde na watku staraczkowym przezywalas ze nie ma ciazy ze sie nie udaje a teraz takie cos.. Zmien myslenie na pewno Ci to wyjdzie na lepsze.kto wie moze dolegliwosci mina i w drugim trymestrze bedziesz juz czula sie dobrze. Co do ograniczen i zmiany stylu zycia to wiadomo ze wszystko sie zmieni ale skoro zal Ci wyjsc na piwo to moze trzeba bylo sie wstrzymac z ciaza. Sorry ale dla mnie ten post brzmi jakbys zaliczyla wpadke i byla nieszczesliwa. Uszy do gory na pewno bedzie dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie chciałam reagować tak ostro ale podobnie to odebrałam Niektóre dziewczyny dały by się pokroić za ciążę w tym ja wcześniej więc mam nadzieję że to Twoje chwilowe zaćmienie umysłu i Mug wrócisz na właściwe tory jak to troszeczkę przemyślisz! Ciesz się z tego co masz/ będziesz mieć!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 16:33   #213
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez oblakanyobloczek Pokaż wiadomość
Nie chciałam reagować tak ostro ale podobnie to odebrałam Niektóre dziewczyny dały by się pokroić za ciążę w tym ja wcześniej więc mam nadzieję że to Twoje chwilowe zaćmienie umysłu i Mug wrócisz na właściwe tory jak to troszeczkę przemyślisz! Ciesz się z tego co masz/ będziesz mieć!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przepraszam jeszcze raz że tak ostro ale kurde ja właśnie dałabym się pokroić za ciąże. Mug mam nadzieję, że to tylko hormony Ci buzują i na pewno z czasem będziesz najszczęsliwsza mamusia pod słońcem tego Ci życzę z całego serca
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 17:25   #214
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Hej. Mogę do Was dołączyć? 🙂
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 18:05   #215
Hania134
Raczkowanie
 
Avatar Hania134
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 233
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez Mug95 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Mnie dopadł kryzys i w ogóle nie cieszę się z ciąży

Wiem, że dla niektórych to pewnie słabo brzmi, ale taka jest prawda. Ciągle się źle czuję, nie mam siły na nic (nawet głupi prysznic to dla mnie wyzwanie), czuję się ,,uwięziona”. Znajomi pytają mnie o plany na wakacje (wrzesień) a ja jestem załamana, bo to będzie już praktycznie końcówka i będę się toczyć. Nici z dłuższych tras rowerowych i długich spacerów (już teraz się męczę) i ciągnie mnie strasznie do fajek, mimo że rzuciłam. Mam wrażenie, że czeka na mnie pasmo wyrzeczeń, nieprzespane noce i izolacja od bezdzietnych znajomych, którzy będą spędzać czas w lepszy sposób - np. Jeżdżenie na koncerty, spotkania w barze na piwku itd.

Nie wiem... może przejdzie, ale na razie nie mam w ogóle entuzjazmu


No ja niestety tez nie rozumiem... Jak dla mnie są rzeczy ważne i ważniejsze, poza tym nie wiem co to za problem spotykać się ze znajomymi bezdzietnymi kiedy ty masz dziecko mam wrażenie, ze hormony robią swoje teraz bo pamietam jak cierpiałaś jak się nie udawało..
Przemyśl sobie trochę, bo możesz mieć naprawdę fajny czas pomimo różnych dolegliwości ciążowych a z takim nastawieniem to będzie tylko gorzej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:03 ----------

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Hej. Mogę do Was dołączyć?


Pewnie ze tak! Witaj
Jak się czujesz? Który masz dc?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hania134 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 18:31   #216
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Hej. Mogę do Was dołączyć?


Witamy! Zapraszamy! Na kiedy termin?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 18:42   #217
patrycja999222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 58
Dot.: Mamusie październik 2020

Jeżeli moge sie wtrącić, to Mug moze mieć duze wachania hormonalne i stad te nastroje. To, że ciaza byla bardzo wyczekiwana nie oznacza, że kobieta nie może mieć tego typu kryzysów. Niektóre kobiety moga mieć nawet depresje ciażawa. Niestety hormony czasami nie pozwalaja cieszyc sie z ciąży .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
patrycja999222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-09, 19:15   #218
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Wczoraj był termin @.Test zrobiłam w piątek o 20 i blada kreska. Szczerze nie byłam zaskoczona. Mamy już córkę z września 2017.Po prostu czułam że jestem w ciąży. Udało się w pierwszym cyklu. Dzisiaj powtórzyłam test, kreska już ładnie widoczna. Termin mi wychodzi ok 20 października. Czuję się ok. Trochę lepiej niż z córką. Piersi bolą delikatnie, za to brzuch ciągnie,dzisiaj pojedyncze mdłości. Czasem pobolewają jajniki punktowo, głównie prawy. Bardzo się z mężem cieszymy, jednak strach i niepewność jak tak samo jak za pierwszym razem. Przy każdym wyjściu do toalety sprawdzam czy nie dostałam@.Pierwsza ciąża troche dała mi w kość. Ale o tym pozniej. Tak w skrócie tyle o mnie🙂

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

To teraz wtrącę swoje trzy grosze. Ciąża jest czasem bardzo specyficznym.. Czasem nie rozumiemy myśli które krążą nam w głowie. My pierwsza córkę planowaliśmy. Ale kilka miesięcy później. Ciąża nas zaskoczyła. Bardzo chciałam dziecka. Bardzo. Cieszyłam się ze po prostu się pojawiła, bez staran praktycznie. Mimo to gdy szlam po drugi test, gdy pierwszy wyszedł pozytywny. W głowie krążyły mi myśli.. Po co ja chciałam być w ciąży. Przecież miałam fajne życie. Teraz pełno wyrzeczeń, moje życie sie skończyło. Dosłownie kilka godzin później dostałam plamienia. Nagle strach. I tym razem myśli że nie chce stracić tego dziecka. Kosmos totalny. Jakbym miała jakieś rozdwojenie jaźni. Wszystko było ok. Nie dostałam krwawienia. Chodziłam do pracy czułam się dobrze. Potem ciąża dała mi w kość bardzo.. Ciągle mdłości, wymioty, całe dnie spędzone w łóżku. Schudłam od wymiotów, zamknięta sama w domu. Mąż pracował w delegacjach. Mój stan psychiczny był straszny.praktycznie cała ciąża taka była, bo pozniej pojawiły się większe problemy. Gdybym miała cofnąć czas, przeżyłabym to wszystko jeszcze raz. A nawet więcej gdyby było trzeba. Życie się nie kończy po urodzeniu dziecka. Naprawdę. Ono się dopiero zaczyna.. Oczywiście jakis czas trzeba się poświęcić. Nie ma innej opcji. Ale ja teraz patrzę na moją prawie 2, 5 latke..i nieraz płaczę. Ze czas tak szybko plynie.Nie wiem kiedy to minelo.kiedy to się stało że urosla.. Miłość do dziecka jest niewyobrażalną. Na początku nie czuje się ciąży. Ale Mug uwierz, że gdy Dzidziuś kopnie Cie poraz pierwszy, to wtedy poczujesz, że zrobisz dla niego wszystko. I tak już do końca życia. Przepraszam że tak chaotycznie. Wiecie hormony😉
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 19:18   #219
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Hej. Mogę do Was dołączyć?
Cześć juka_juka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 19:25   #220
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

hej juka super, że jest nas coraz więcej 🤩

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 19:31   #221
Hania134
Raczkowanie
 
Avatar Hania134
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 233
Dot.: Mamusie październik 2020

Jak się czujecie dziewczyny?

U nas jutro wielki dzień, wizyta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hania134 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-09, 19:37   #222
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez Hania134 Pokaż wiadomość
Jak się czujecie dziewczyny?

U nas jutro wielki dzień, wizyta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ijaaaaa ale super, Zazdro podglądania maleństwa! Koniecznie daj znać co na wizycie!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 19:40   #223
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Hania a o której masz wizytę? I kiedy miałaś om?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 19:52   #224
Hania134
Raczkowanie
 
Avatar Hania134
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 233
Dot.: Mamusie październik 2020

O 15 mam wizytę, a om 30.12

Schizuje już, głupie myśli w głowie siedzą ale doczekać się już nie mogę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hania134 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 20:04   #225
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez Hania134 Pokaż wiadomość
O 15 mam wizytę, a om 30.12

Schizuje już, głupie myśli w głowie siedzą ale doczekać się już nie mogę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Będzie dobrze, ale Ci zazdroszczę że jutro podglądasz malucha i kciuki oczywiście będą!

Ja się czuje tak średnio, trochę mdłości mnie męczą, jakoś na mięso nie mogę patrzeć :/
Ale też i się denerwuje czy na kolejnej wizycie będzie wszystko ok, a to jesscze długie 10 dni 🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 20:14   #226
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez Hania134 Pokaż wiadomość
O 15 mam wizytę, a om 30.12

Schizuje już, głupie myśli w głowie siedzą ale doczekać się już nie mogę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale fajnie, to mamy bardzo podobnie ciekawe czy będzie już

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 20:16   #227
Hania134
Raczkowanie
 
Avatar Hania134
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 233
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
Ale fajnie, to mamy bardzo podobnie ciekawe czy będzie już

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Licze na to ale w sumie jak trzeba będzie to mogę jeszcze poczekać byle by było wszystko dobrze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hania134 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 20:32   #228
Mug95
Rozeznanie
 
Avatar Mug95
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie październik 2020

Chciałam się tylko wyżalić, bo miałam strasznie podły nastrój- pokłóciłam się nawet ze swoim i popłakałam z nerwów. Liczyłam na jakieś większe wsparcie z waszej strony, chociaż fajnie, że parę dziewczyn tutaj trochę mnie zrozumiało.

Kobiety nawet po kilku latach starań też mają nie raz takie wahania i podły nastrój - takie chwile chyba są normalne, każdego dopadają wątpliwości, czy sobie da radę w nowej sytuacji.

Teraz już mi trochę lepiej, ale i tak -przykro mi, że parę niefajnych słów trochę poleciało w moją stronę. Każdy ma prawo do przeżywania tego na swój sposób. Może mi przejdzie całkowicie ten stan, a przynajmniej mam taką nadzieję.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Nairobi- tak, żal mi z powodu wielu rzeczy i mam do tego pełne prawo. Hormony mocno dają mi w kość i różne dolegliwości, stąd stres i wieczny wk*rw.

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

I boję się, że nie będę w stanie kochać dziecka tak jakbym chciała.

Poza tym mam trochę rozdwojenie, bo z jednej strony chciałabym prowadzić swoje artystyczne życie (jazda na wernisaże, podróże autostopem, jeżdżenie na festiwale itd.)

Miałam nawet mieć wernisaż swojej wystawy w tym roku, ale jestem tak rozje**** psychicznie i fizycznie, że nie dam rady nic namalować. Stąd też wynika moja złość i to przeświadczenie o tym, że dziecko już na tak wczesnym etapie powoduje problemy :/ poza tym zaczęłam czytać sporo o opiece nad dzieckiem i szczerze powiedziawszy, mózg mi się przegrzewa od nadmiaru informacji nie wiem jak ja to ogarnę...
__________________
I don't know my future after this weekend
And I don't want to
Mug95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 20:40   #229
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez Mug95 Pokaż wiadomość
Chciałam się tylko wyżalić, bo miałam strasznie podły nastrój- pokłóciłam się nawet ze swoim i popłakałam z nerwów. Liczyłam na jakieś większe wsparcie z waszej strony, chociaż fajnie, że parę dziewczyn tutaj trochę mnie zrozumiało.

Kobiety nawet po kilku latach starań też mają nie raz takie wahania i podły nastrój - takie chwile chyba są normalne, każdego dopadają wątpliwości, czy sobie da radę w nowej sytuacji.

Teraz już mi trochę lepiej, ale i tak -przykro mi, że parę niefajnych słów trochę poleciało w moją stronę. Każdy ma prawo do przeżywania tego na swój sposób. Może mi przejdzie całkowicie ten stan, a przynajmniej mam taką nadzieję.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Nairobi- tak, żal mi z powodu wielu rzeczy i mam do tego pełne prawo. Hormony mocno dają mi w kość i różne dolegliwości, stąd stres i wieczny wk*rw.

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

I boję się, że nie będę w stanie kochać dziecka tak jakbym chciała.

Poza tym mam trochę rozdwojenie, bo z jednej strony chciałabym prowadzić swoje artystyczne życie (jazda na wernisaże, podróże autostopem, jeżdżenie na festiwale itd.)

Miałam nawet mieć wernisaż swojej wystawy w tym roku, ale jestem tak rozje**** psychicznie i fizycznie, że nie dam rady nic namalować. Stąd też wynika moja złość i to przeświadczenie o tym, że dziecko już na tak wczesnym etapie powoduje problemy :/ poza tym zaczęłam czytać sporo o opiece nad dzieckiem i szczerze powiedziawszy, mózg mi się przegrzewa od nadmiaru informacji nie wiem jak ja to ogarnę...


Ogarniesz. I wracam Cię do mojego pierwszego postu z sugestiami pozytywnego myślenia, mam nadzieję że na tej części mojej wypowiedzi się skupiałaś.

Kobiety są bardzo silne, ze wszystkim dadzą sobie radę. Lwice


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-09, 20:44   #230
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Mug, powiem Ci tylko tak: zaszłam w ciążę w 3 klasie gimnazjum. Skończyłam je z czerwonym paskiem. Z niemowlakiem zaczęłam naukę w liceum, z 3 latkiem zdałam maturę. Poszłam na studia i w międzyczasie diagnozowałam syna.
Studia skończyłam, jestem specjalistą w swoim fachu, w między czasie zdążyłam się wyszaleć i mieć swoje życie prywatne. Cały czas robiłam i robię wszystko to, co chcę. Do tego wystarczą jedynie chęci i dobra organizacja.
jeśli ja jako niespełna 16 latka byłam w stanie zaopiekować się małym dzieckiem, to tym bardziej Ty i twoj tz sobie poradzicie jako dorośli ludzie.
nie TY masz to ogarnąć, tylko WY. O tym też pamiętaj


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 20:53   #231
Mug95
Rozeznanie
 
Avatar Mug95
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie październik 2020

Nie martwię się o mojego tż- jest bardziej ogarnięty życiowo, niż ja, właściwie on się teraz bardziej z tego wszystkiego cieszy. Jak zasypiamy to się do mnie przytula, gładzi mnie po brzuchu i mówi czule ,,rośnij”- to jest przesłodkie z perspektywy trzeciej osoby, ale ja się czuję jakoś nieswojo...

Jak mnie mocniej zaboli brzuch, to mówię do niego, że jeszcze nawet dzieciak nie ma jednego centymetra, a już matkę wykańcza :p
__________________
I don't know my future after this weekend
And I don't want to
Mug95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 20:56   #232
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
Mug, powiem Ci tylko tak: zaszłam w ciążę w 3 klasie gimnazjum. Skończyłam je z czerwonym paskiem. Z niemowlakiem zaczęłam naukę w liceum, z 3 latkiem zdałam maturę. Poszłam na studia i w międzyczasie diagnozowałam syna.
Studia skończyłam, jestem specjalistą w swoim fachu, w między czasie zdążyłam się wyszaleć i mieć swoje życie prywatne. Cały czas robiłam i robię wszystko to, co chcę. Do tego wystarczą jedynie chęci i dobra organizacja.
jeśli ja jako niespełna 16 latka byłam w stanie zaopiekować się małym dzieckiem, to tym bardziej Ty i twoj tz sobie poradzicie jako dorośli ludzie.
nie TY masz to ogarnąć, tylko WY. O tym też pamiętaj


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow kanarkowaaa ! Chyle czola !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 21:16   #233
Mug95
Rozeznanie
 
Avatar Mug95
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 673
Dot.: Mamusie październik 2020

Kanarkowa- szanuję, że ogarnęłaś. Ja bym raczej oddała dziecko do adopcji na takim etapie życia, ale nie przeżyłam tego więc trudno tak naprawdę mi się wypowiadać w tym temacie.

Pamiętam tylko, że w tamtym okresie życia wszystko mi zwisało i było mi ciężko siebie ogarnąć, a co dopiero kogoś innego. Tak bardzo wtedy nienawidziłam dzieci, że nie chciałam mieć własnych.

Nie wiem, może też mi ciężej, bo nie ma już przy mnie mojej mamy- brakuje mi jej wsparcia...

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Edit: właśnie się poryczałam, ale ze szczęścia.

Więc to chyba tylko głupie hormony tak na mnie paskudnie działają
__________________
I don't know my future after this weekend
And I don't want to
Mug95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 06:11   #234
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Kanarkowa wow. Szacun.Ile lat ma teraz Twój syn? Dobrze mówisz. Z dzieckiem da się wszystko. Trzeba tylko chcieć.

Mug oczywiście że hormony. Ja też miałam poczucie w ciąży, że jeszcze nie urodziłam a już się poświęciłam. Bo nie mogę tego i tamtego. Bo z brzuchem czułam się jak inwalidka.Teraz podchodzę do tego inaczej. Bo wiem że ciąża nie trwa wiecznie.A dla swojej córki dałabym się teraz pokroić. Początki z noworodkiem nie są łatwe. Ale spokojnie wszystko ogarniecie. Nim się obejrzysz dziecko będzie samodzielne.
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 07:09   #235
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

Mug, to oczywiste, że miałam siano w głowie w tamtym czasie (inaczej bym nie wpadła &#129322 i też miałam różne myśli. Ale ta miłość przyszła jakoś sama... i tak jak pisze Juka, ciąża nie trwa wiecznie! tak samo dzieci nie są wiecznie małe i płaczące

Mój syn będzie miał niedługo 12 lat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 07:48   #236
juka_juka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 869
Dot.: Mamusie październik 2020

Oooo to już duży nastolatek😉

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Czuję się dzisiaj dobrze. I już mam czarne myśli 🙄Gdy boli mnie brzuch,boje się czy jest ok. Gdy nie boli to też się boję 🤣Leżę pod kocem i pije kawę. Zaraz muszę się brać za codzienne obowiązki. Wiatr okropny, deszcz leje. Także dzisiaj siedzimy w domu niestety. Jak tam u Was? To Wasze pierwsze ciąże?
juka_juka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 08:00   #237
Hania134
Raczkowanie
 
Avatar Hania134
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 233
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez kanarkowaaa Pokaż wiadomość
Mug, powiem Ci tylko tak: zaszłam w ciążę w 3 klasie gimnazjum. Skończyłam je z czerwonym paskiem. Z niemowlakiem zaczęłam naukę w liceum, z 3 latkiem zdałam maturę. Poszłam na studia i w międzyczasie diagnozowałam syna.
Studia skończyłam, jestem specjalistą w swoim fachu, w między czasie zdążyłam się wyszaleć i mieć swoje życie prywatne. Cały czas robiłam i robię wszystko to, co chcę. Do tego wystarczą jedynie chęci i dobra organizacja.
jeśli ja jako niespełna 16 latka byłam w stanie zaopiekować się małym dzieckiem, to tym bardziej Ty i twoj tz sobie poradzicie jako dorośli ludzie.
nie TY masz to ogarnąć, tylko WY. O tym też pamiętaj


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Podziwiam!




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Mug95 Pokaż wiadomość
Kanarkowa- szanuję, że ogarnęłaś. Ja bym raczej oddała dziecko do adopcji na takim etapie życia, ale nie przeżyłam tego więc trudno tak naprawdę mi się wypowiadać w tym temacie.

Pamiętam tylko, że w tamtym okresie życia wszystko mi zwisało i było mi ciężko siebie ogarnąć, a co dopiero kogoś innego. Tak bardzo wtedy nienawidziłam dzieci, że nie chciałam mieć własnych.

Nie wiem, może też mi ciężej, bo nie ma już przy mnie mojej mamy- brakuje mi jej wsparcia...

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Edit: właśnie się poryczałam, ale ze szczęścia.

Więc to chyba tylko głupie hormony tak na mnie paskudnie działają


Dasz radę! Pamiętaj, ze dla tego maluszka będziesz najważniejsza i NAJLEPSZA


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hania134 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 08:03   #238
kanarkowaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar kanarkowaaa
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2 169
Dot.: Mamusie październik 2020

też tak mam - źle się czuje to panikuje, że coś nie tak. A jak dobrze, to też panikuje 🤣



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kanarkowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 08:06   #239
Hania134
Raczkowanie
 
Avatar Hania134
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 233
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez juka_juka Pokaż wiadomość
Oooo to już duży nastolatek

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Czuję się dzisiaj dobrze. I już mam czarne myśli Gdy boli mnie brzuch,boje się czy jest ok. Gdy nie boli to też się boję Leżę pod kocem i pije kawę. Zaraz muszę się brać za codzienne obowiązki. Wiatr okropny, deszcz leje. Także dzisiaj siedzimy w domu niestety. Jak tam u Was? To Wasze pierwsze ciąże?


U mnie pierwsza ciąża, ale jestem gotowa na wszystko (w sensie dolegliwości!)
Ja wczoraj kreśliłam już najgorsze scenariusze, bo mam tak ze jeden dzień jest gorzej a drugi super. Miałam wrażenie ze mi te dolegliwości trochę odpuściły, ale chyba się do nich Poprostu przyzwyczaiłam. Piersi mnie jakby trochę mniej bolą, to mnie zaniepokoiło najbardziej. Ale dzisiaj apka mi pokazała, ze piersi już mogą nieco odpuścić w tym tygodniu
Te kolejne miesiące będą bardzo stresujące... tyle wiem

A tak w ogóle to, Dzień dobry!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hania134 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 08:12   #240
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Dzień dobry!

Ja się trochę martwię że nie mam żadnych objawów. Cycki nie bolą tylko nieco pełniejsze cały czas tak samo i bez jakiegoś szału. Brak @. Koniec objawów. Dziś mam 4+6 czyli koniec 5 tygodnia. Czy któraś z was może na mnie nakrzyczeć żebym się uspokoiła i nie wymyślała problemów bo najpewniej wszystko jest w porządku? Trochę się martwię jak czytam o waszych objawach a ja nic...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-26 11:22:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.