Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013 cz.4 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Jaki ma być tytuł 5 wątku na odchowalni ?
Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013 na odchowalni, cz.5 7 15,91%
Piątego wątku początek, w bólu wykluwa się pierwszy ząbek 1 2,27%
Większość dzieci już ząbkuje, a Emil to nawet raczkuje 3 6,82%
Dzieciom zakładamy śliniaki, bo się ślinią nieboraki 1 2,27%
Lęk separacyjny przeżywamy, lecząc go w ramionach Mamy 0 0%
Tylko u nas dyskusja zażarta, każda wypowiedź uwagi jest warta 1 2,27%
Na dworze chłód doskwiera, a u nas gorąca atmosfera 4 9,09%
Mamy wizaż czytają, a dzieci z łóżeczek spadają 13 29,55%
Nasze dzieci radośnie gaworzą i uśmiechy mnożą 0 0%
Pierwsze ząbki i obiadki, jak dobrze nam w roli matki 8 18,18%
Mamo, Tato kończcie spanie; kupa czeka na przebranie 1 2,27%
Ząbki, marchewki, gluteny i cuda - idzie jesień złotoruda! 4 9,09%
Baczki wcinaja pierwsze obiadki, a mamy prowadza wizazowe /łizażowe gadki. 0 0%
Bączki wcinają zdrowe obiadki, a mamom ciastka i czekoladki idą w pośladki. 1 2,27%
Nasze słodkie niemowlaczki bączki puszczają i marchewką się zajadają 0 0%
Głosujący: 44. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-10, 20:17   #481
karota11
Zadomowienie
 
Avatar karota11
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 796
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez humpback Pokaż wiadomość
przepis poproszę
i znowu będę robić ciacho, zamiast myśleć nad obiadem
napiszę jutro, bo nawet fajne wyszło

dzisiaj mam załamkę, nie mam już na to siły, kolejny wieczór nie da się uspać Kuby ja już na to nie mam siły mam wszystkiego dość
szarpie się przy cycu i nawet nie wiem czy jest najedzony czy nie jest ...nei wiem już nic
karota11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:17   #482
justyna_g4
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_g4
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 544
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013



My dziś trochę lepiej ale było cieżko w tym tygodniu. Maruder mój mały dawał popalić.

My też jeszcze nie mamy miseczki może zobaczę to co w gazecie jest ale kiedy ja się wyrwę z domu żeby obejrzeć...

Przyszło nam dziś krzesełko
__________________
Razem od 12. VII. 2009
Zaręczyny 25. II. 2011
Ślub 27. X. 2012


Laura

http://lb1f.lilypie.com/YodDp2.png
justyna_g4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:20   #483
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez sharpnowaja Pokaż wiadomość
xal skrzyp po 20 roku życia jest w 80% wydalany przez organizm. Szkoda kasy na takie tabletki.
Ale pomaga W ciąży pomogło, teraz też na to liczę.
Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Nie uwierzycie...moje dziecko jak tylko nie śpi to cały czas bzyczy i się pluje i pluje wszystko wokół siedzi w leżaczku i bzyczy, zero marudzenia, tak jej się podoba ta nowa umiejętność...ale ciii bo pewnie jak tylko kliknę wyślij odpowiedź to zacznie się marud
Też mieliśmy etap bzyczenia przez ślinę jakoś niecały miesiąc temu

Cytat:
Napisane przez banka26 Pokaż wiadomość

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a w ogole to chyba wszystkie dzieciaki maja skok albo zabkuja, bo tu cos maly ruch ja juz w lozku, mlody spi, ale nie zostawie go tak samego bo mi sie dzisiaj budzil z placzem pare razy... musze byc i glaskac i tulic ta moja skrzeczaca zabe...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Niektórzy mieli cyckowy problem
Ada32 dziękuję za porady już jest ok
Nie wiem co zrobiłam inaczej niż zwykle od prawie 5 miesięcy, ale miałam kamień na dole piersi. Karmienie miało być z drugiej, ale dostawilam ją do bolącej, chwilę pomlaskała i ryk. No to dostała tą prawidłową. Laktatorem nic nie chciało schodzić, ale po ogrzewaniu i następnym karmieniu kamienie zeszły laktatorem do końca. Teraz na noc kapusta i mam nadzieję więcej takich cudów nie będzie.
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:30   #484
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Hej
moja mała dzisiaj taka upierdliwa, że z rąk nie schodzi. Szukam zębów nie ma.. nie wiem co sie dzieje, może gorszy dzień. Dzisiaj podjęłam też kolejną próbę nauki picia z butelki, kupiłam herbatę i ni w cholerę, nie chce i ryczy tylko cyc.. a w sumie mogłaby zapić gęstą zupkę odrobina herbatki jabłkowej z melisą no ale nie wytłumaczę jej tego...


Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość

matko u nas mega sajgon, rozumiem Was wszystkie mamy kolkowych dzieci i gorąco współczuje ! pierwszy raz moje dziecko płakało prawie godzinę non stop, cały dzień zresztą popłakuje:/ zadzwonilam po TŻ i poszlismy więc do pediatry, ja kuśtykając w gipsie i miałam racje, młody ma paskudne dziąsła i jeszcze katar nam się dzisiaj przyplątał
pediatra powiedziała, że przez ząbki cierpi, przepisała wapno w syropie i viburcol, powiedziała też, że bolesne ząbkowanie to choroba i mamy odłożyć szczepienie i basen...powiedziała też, że mały chce być na rękach bo jestw pionie, a jak leży to ciśnienie się zwiększa i mu buzia pulsuje, biedne maleństwo dałam czopka i tyle dobrze, że zjadł bez płaczu, ale poza tym sajgon mamyzęby, katar, gips, no mam dość:/najbardziej mi tego malucha szkoda, bo cierpi biedactwo, a ja niewiele mogę zrobić;(

cieszę się, że u cynamonowej lepsze wieści
współczuje, moja też dąży do pionu może tez ją coś boli Nie wiedziałam że ząbkowanie to może być choroba, biedne maleństwa, a tyle zębów przed nimi

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
dokladnie i tak, od 12.10. mozesz leciec z glutenem. ja jednak nie bede podawala z moim mlekiem... odciagac mi sie nie chce, a to mrozone faktycznie jest jakies bleeeee (Agnes mialas racje, tak jakos mydlano zalatuje, nawet nie bede probowac. wylalam )
wiec dzisiejsza porcje podalam z lyzeczki, ale mlody srednio chetnie to jadl, no i zapil to cycem. i jak sie oderwal od cyca, to znow lyzeczka chlas do buziola... i znow cyc.
na te pol lyzeczki kaszki daje bardzo malo wody, jakies 20-30 ml, i pewnie czesciowo jeszcze odparowuje, wiec niewiele tej kaszki potem wychodzi. mam taka niby zwykla manne, ale bardzo drobno zmielona. tylko minutke sie ja gotuje i wychodzi taki kleik.

taki kryzys laktacyjny to pewnie niejednej sie marzy ale zgadzaloby sie, jakos teraz Daro zacznie szybciej rosnac, bedzie taki wzrostowy skok wlasnie

a mlody marudnyyyyyyyyyyyyy... skrzeczy i kwiczy no i u nas pada snieg
Clo, lepisz już bałwana

Na mrożone mleko spróbuję taki patent, co by z niego zrobić kaszkę i potem mieszać z deserkiem jakimś słodszym, może zabije te mydło bo wylewać mi szkoda...

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość
jesteś moim guru zywieniowym ale chyba tylko Ty od początku postawilas na gotowanie obiadków. tez planowałam gotowanie, ale na początek latwiej jednak kupic sloik. bo tez nie wiem ile ona tego będzie jadla...dzisiaj dostala 30ml soku marchewkowego z kleikiem ryzowym (ors 200 hipp) i najpierw nie było możliwości żeby go wypila dopiero jak zglodniala to zmienila zdanie. body mamy marchewkowe...trochę mi corka rozwalila koncepcje, no ale już niebawem zaczniemy od początku i tak jak należy

---------- Dopisano o 2
a mi moja mama oferuje gotowanie dla małej, bo ona wszystko robi w cepterach na parze i mówi że wrzucenie jednej marchewki, pory czy dyni to żaden problem ( a i tak gotuje codziennie ziemniaki, ja bym musiała wyciągać parowar a na jedną marchewkę się nie opłaca).. ale boje się o źródło tych warzyw wydaje mi się że słoiczki póki co pewniejsze, bo przebadane.. sama juz nie wiem. Teraz jak mama widzi że mała jadła marchewkę, to zaraz się złości czemu słoik podałam, a ona by mogła zrobić...

Cytat:
Napisane przez axella Pokaż wiadomość
To nic nie da mimo iz czasem mam taka ochotę..
No nic.. Trzeba trochę wszystko przewartosciowac, poukladac w glowie i dac z siebie 100%.
Zaczynam zycie na nowo. Odpowiedzialna za inne zycie i chocbym miala byc zimna s*ka juz zawsze to nikt więcej nas nie skrzywdzi.
Plus ze mala Z nie będzie pamietac mojego wycia.

Cel-zajac mysli Zu, cwiczeniami by nie narzekac dodatkowo na wyglad, od stycznia znalesc dobra prace i dac z siebie max by Zu miala wszystko, wszystko, wszystko. Tyle mogę jej dac w zamian.

Teraz to ja jestem panią swojego losu i nikt i nic mi tego nie zepsuje.

Ciekawe jak dlugo bede taka twarda

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

ładny masz cel, trzymam kciuki
__________________
16.05.2013
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:35   #485
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Hejka


Widzę ze bylo wiele ciekawych tematów - dalej gluten, krzeszełka do karmienia, prezenty dla 6 latka..

A Elusiek, w sumie urocze to ze strony teściowej ze chciała to krzesełko kupić, chociaż jak to mówą dobrymi intencjami piekło wybrukowane.. A wiecie co moja teściowa.. Ostatnio jak była u nas to pytała się jak ma W. na imie bo zapomniała...
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:40   #486
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a wlasnie, a propos obrotow! Flo jeszcze nie szaleje w tym temacie, ale w ramach reha polozylam go dzisiaj na chwile na brzuszku i juz mielismy zakonczyc cwiczenie, a ten siup na boczek i na plecy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wow, ale zdolniacha! Moja z brzucha chyba nigdy nie nauczy się przewracać

Mysiu - współczuje Ci tej czarnej serii, najpierw paluch a teraz dziecko biedne się męczy - trzymam by szybciutko poszły ząbki i ból zniknął.
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:41   #487
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Jeszcze raz przewałkuję maty, bo przed chwilą miałam zonk. Ta mata FP wygląda tak samo jak Baby Gift. Tak samo wyglądają, nazywają się rainforest ... czy mają takie same "właściwości"? Po czym poznać żeby się nie naciąć?
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-10, 20:42   #488
axella
Zakorzenienie
 
Avatar axella
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania
Wiadomości: 5 254
GG do axella
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez banka26 Pokaż wiadomość
Jak milo iz jest lepiej





Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Axella, ja robię tak samo tzn. też się rodzicom chwalę jak coś robi i wysyłam im filmiki, a z tego co wiem to oni co chwila do tych filmików wracają i mają wielką radochę.
Jakkolwiek rozumiem, że może brakować Ci też TŻ'ta.Ale jestem pewna, że jeszcze znajdzie się Książe dla Ciebie i Zu.

Odnośnie żyrafy, póki co cały czas bez szału, jakoś ją chwyta, chwilę poogląda i zostawia, dużo bardziej mam wrażenie woli zabaki Lamaze.
Za to super sprawą jest dla mnie Księga dźwięków

No i jutro robię przemeblowanie kącika dla Daro tzn. zdejmuję kółdrę z podłogi i kładę puzzle i może na to kocyk, ale nie wiem. Powód mam taki, że widzę, że Daro straszie usiłuje pełzać i wysoko podnosi tyłek bardzo ale się ślizga na macie.





Super, dzięki za odpowiedzi w sprawie żywienia. Czyli tak naprawdę tylko pierwsze słoiczki jedziemy po 3 łyżeczki a później już niekoniecznie.
A gluten rozumiem, że mogę zacząć wprowadzać od tego 12.10? Bo wtedy Daro kończy 4 mies.

Dziewczyny czy któraś miała kryzys laktacyjny w okolicach 4 mies? U nas ewidentnie coś się dzieje, obecnie jemy co 2h i on naprawde jest głodny. Mam ogromną nadzieję, że uda nam się pokonać ten kryzys i będę mogła jeszcze choć do 6 mies. karmić cyckiem.





Biedny Piotruś.
Dzieci to mają tragiczne początki- kolki, ząbkowanie, przebodźcowanie...Dobrze, że tego nie pamiętają.
Aż się boję kiedy u Daro zacznie się ząbkowanie....

kup mu w Lidlu rajstopy do raczkowania-re we la cja!! Maja antyposlizgowe glutki na stopkach i kolankach
Z tez zaczyna pelzac wiec po domu fika w tych rajtach




Cytat:
Napisane przez Hawwa87 Pokaż wiadomość
Ja kupowałam nową, też na stronie Smyka i nie śmierdziała



Super, że są postępy



Brawo za wagę, długość i za odwagę



Że co???



Spędziłyśmy dziś w sumie 6h na spacerach, na jednym mała przespała 3h bez przerwy, cud

brawooo za spanko




Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a w ogole to chyba wszystkie dzieciaki maja skok albo zabkuja, bo tu cos maly ruch ja juz w lozku, mlody spi, ale nie zostawie go tak samego bo mi sie dzisiaj budzil z placzem pare razy... musze byc i glaskac i tulic ta moja skrzeczaca zabe...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.



Z spi od 19.30 i tez leze i glaszcze bo piszczy.
A dzielnemu Flo to i masaze funduj


Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a wlasnie, a propos obrotow! Flo jeszcze nie szaleje w tym temacie, ale w ramach reha polozylam go dzisiaj na chwile na brzuszku i juz mielismy zakonczyc cwiczenie, a ten siup na boczek i na plecy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Z oduczyla sie z brzucha na plrcy B-)
Za to dzis wpielam ja w bujak, wracam do pokoju a cukierek sieeeedzi sama, troche pochylona do przodu ale siedzi wiec bujak idzie w odstawke bo pasy tylko przez pas g.. dadza

Potem siedziala sama na kanapie. Jestem dumna choc koniec tego dobrego hehe i pora zajac sie swiczeniem raczek

W biedrze odplamiacz loveli za 17 pln

A w techo 2pak sloiczkow za 6pln,w Carrefour za to deserki wszelakie 2,25
W techo giga paczka zielonych pampersow, ponad sto za 77pln.
Ja nadal lece na dadach ale info przekazuje

Jestem leniem. Cwiczylam 5min i doooopa! Poszlam jesc

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Ja nawet jak upadnę to wstanę,a wtedy ty masz przechlapane

ZUZIAK 7.05.2013
axella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:44   #489
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość


a mi moja mama oferuje gotowanie dla małej, bo ona wszystko robi w cepterach na parze i mówi że wrzucenie jednej marchewki, pory czy dyni to żaden problem ( a i tak gotuje codziennie ziemniaki, ja bym musiała wyciągać parowar a na jedną marchewkę się nie opłaca).. ale boje się o źródło tych warzyw wydaje mi się że słoiczki póki co pewniejsze, bo przebadane.. sama juz nie wiem. Teraz jak mama widzi że mała jadła marchewkę, to zaraz się złości czemu słoik podałam, a ona by mogła zrobić...




ładny masz cel, trzymam kciuki
No właśnie z tymi warzywkami to też się zastanawiam i boję trochę gotować takie z warzywniaka obok - nie mam pewnego źródła i na początku jak ilości są nie duże raczej postawię na słoiczki.

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
Hejka


Widzę ze bylo wiele ciekawych tematów - dalej gluten, krzeszełka do karmienia, prezenty dla 6 latka..

A Elusiek, w sumie urocze to ze strony teściowej ze chciała to krzesełko kupić, chociaż jak to mówą dobrymi intencjami piekło wybrukowane.. A wiecie co moja teściowa.. Ostatnio jak była u nas to pytała się jak ma W. na imie bo zapomniała...
Współczuje teściowej
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:45   #490
prodiament
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa/Suwałki
Wiadomości: 198
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Dziewczyny, szybkie pytanko - jakie kaszki dla dzieci (te do najwcześniejszego podawania), są bez cukru, albo z minimalną ilością? Bo kupiłam Julci kaszkę ryżową (smak bananowy, od 4 mies.) z Bobovity - i aż się mieni od cukru
prodiament jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:49   #491
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
Hejka


Widzę ze bylo wiele ciekawych tematów - dalej gluten, krzeszełka do karmienia, prezenty dla 6 latka..

A Elusiek, w sumie urocze to ze strony teściowej ze chciała to krzesełko kupić, chociaż jak to mówą dobrymi intencjami piekło wybrukowane.. A wiecie co moja teściowa.. Ostatnio jak była u nas to pytała się jak ma W. na imie bo zapomniała...



:banghead: to juz lekka przesada wstydzila.by sie


Cytat:
Napisane przez xal Pokaż wiadomość
Ale pomaga W ciąży pomogło, teraz też na to liczę.
Też mieliśmy etap bzyczenia przez ślinę jakoś niecały miesiąc temu




Niektórzy mieli cyckowy problem
Ada32 dziękuję za porady już jest ok
Nie wiem co zrobiłam inaczej niż zwykle od prawie 5 miesięcy, ale miałam kamień na dole piersi. Karmienie miało być z drugiej, ale dostawilam ją do bolącej, chwilę pomlaskała i ryk. No to dostała tą prawidłową. Laktatorem nic nie chciało schodzić, ale po ogrzewaniu i następnym karmieniu kamienie zeszły laktatorem do końca. Teraz na noc kapusta i mam nadzieję więcej takich cudów nie będzie.



przeczytalam tez mielismy etap bzykania hehehhe i czytam dalej pelna emocjii co ta Xal tu o bzykaniu na forum hehe a to o bzyczenieee chodzi


Cytat:
Napisane przez Elusiek85 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o rozszerzanie diety, to ile razy dziennie podajecie inne produkty niż mleko? np. raz dziennie marchewkę, a potem kaszę? czy jednego dnia jakieś danie, a drugiego kaszę. Od lektury wszystkich poradników żywieniowych mam mętlik w głowie

moj M. Ma teraz 5.5 mc je 3-4x mleko , 1x kasA, 1, obiad miesny , 1 x owoc po.oedzy posilkami




Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a wlasnie, a propos obrotow! Flo jeszcze nie szaleje w tym temacie, ale w ramach reha polozylam go dzisiaj na chwile na brzuszku i juz mielismy zakonczyc cwiczenie, a ten siup na boczek i na plecy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Brawooo super coraz silniejsY.nasz bohater
I pozdrow snieg hehhe
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:50   #492
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez axella Pokaż wiadomość

kup mu w Lidlu rajstopy do raczkowania-re we la cja!! Maja antyposlizgowe glutki na stopkach i kolankach
Z tez zaczyna pelzac wiec po domu fika w tych rajtach






Z spi od 19.30 i tez leze i glaszcze bo piszczy.
A dzielnemu Flo to i masaze funduj




Z oduczyla sie z brzucha na plrcy B-)
Za to dzis wpielam ja w bujak, wracam do pokoju a cukierek sieeeedzi sama, troche pochylona do przodu ale siedzi wiec bujak idzie w odstawke bo pasy tylko przez pas g.. dadza

Potem siedziala sama na kanapie. Jestem dumna choc koniec tego dobrego hehe i pora zajac sie swiczeniem raczek

W biedrze odplamiacz loveli za 17 pln

A w techo 2pak sloiczkow za 6pln,w Carrefour za to deserki wszelakie 2,25
W techo giga paczka zielonych pampersow, ponad sto za 77pln.
Ja nadal lece na dadach ale info przekazuje

Jestem leniem. Cwiczylam 5min i doooopa! Poszlam jesc

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Zuza to zdolna dziewczyna! Moja to jest jakoś bardzo w tyle do forumowych dzieciaków, może coś źle robię

Widzę, że jesteś obeznana w promocjach ja mam wszędzie nie po drodze więc i tak dupcia, nie skorzystam

Mąż się zgodził na zakup puzzli nie wie tylko że kupiłam dzisiaj na all pianionko dla małej chyba mnie ukatrupi bo o książeczkach z arosa też nie wie chyba on powinien zarządzać naszymi finansami bo mi coś ostatnio kiepsko to wychodzi
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:51   #493
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez prodiament Pokaż wiadomość
Dziewczyny, szybkie pytanko - jakie kaszki dla dzieci (te do najwcześniejszego podawania), są bez cukru, albo z minimalną ilością? Bo kupiłam Julci kaszkę ryżową (smak bananowy, od 4 mies.) z Bobovity - i aż się mieni od cukru
Ja dawalam sinlack

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:53   #494
deb
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Tu i tam
Wiadomości: 4 207
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

[QUOTE=banka26;43216408


przeczytalam tez mielismy etap bzykania hehehhe i czytam dalej pelna emocjii co ta Xal tu o bzykaniu na forum hehe a to o bzyczenieee chodzi



[/QUOTE]


---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

uciekam bo mąż musi jeszcze popracować
__________________
21.05.2013 Helenka
deb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 20:57   #495
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:52 ----------

uciekam bo mąż musi jeszcze popracować
oj zmykaj z forum idź do meza głodnemu chleb na myśli
__________________
16.05.2013
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:06   #496
humpback
Zakorzenienie
 
Avatar humpback
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 858
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez karota11 Pokaż wiadomość
napiszę jutro, bo nawet fajne wyszło

dzisiaj mam załamkę, nie mam już na to siły, kolejny wieczór nie da się uspać Kuby ja już na to nie mam siły mam wszystkiego dość
szarpie się przy cycu i nawet nie wiem czy jest najedzony czy nie jest ...nei wiem już nic
dzięki
kurczę mogłyby te nasze dzieciaczki jakoś precyzować o co im chodzi

Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
A Elusiek, w sumie urocze to ze strony teściowej ze chciała to krzesełko kupić, chociaż jak to mówą dobrymi intencjami piekło wybrukowane.. A wiecie co moja teściowa.. Ostatnio jak była u nas to pytała się jak ma W. na imie bo zapomniała...
przegięła

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
No właśnie z tymi warzywkami to też się zastanawiam i boję trochę gotować takie z warzywniaka obok - nie mam pewnego źródła i na początku jak ilości są nie duże raczej postawię na słoiczki.
ja do roku czasu chce podawać w miarę sprawdzone jedzenie małemu. jak nie od dziadka czy teściów, to ze wsi będziemy kombinować
na pewno możesz poszukać sklepu ze zdrową żywnością, lidl też swojego czasu miał bio-warzywa i one powinny być ok

Cytat:
Napisane przez banka26 Pokaż wiadomość
:



przeczytalam tez mielismy etap bzykania hehehhe i czytam dalej pelna emocjii co ta Xal tu o bzykaniu na forum hehe a to o bzyczenieee chodzi
humpback jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:07   #497
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cloche Sofia tez.dzis sie z brzuszka na.plecy przewrocila (pierwszy raz od dawna) i tez.musze z nia lezec i glaskac bo.sie budzi (ogladamy z tz filmy w 10 odcinkach )

I snieg?! mam nadzieje, ze chociaz w domu macie cieplutko. u nas na zewnatrz 9°, a w domu nie mogw dogrzac do 19 jako dziecko PRLu i blokow z wielkej plyty nigdy w zyciu nie musialam funkcjonowac w takich temperaturach w mieszkaniu i przezywam szok...

Marchewka, a to nie tesciowa pytala Was w ciazy czy normalnych imion to nie ma? ach te tesciowki.niektore

Puchatkowa kaszki Holle sa bez cukru. Sinlac ponoc bardzo slodki... Ja nie rozumiem po.co.oni pakuja cukier do tych kasz. jak rodzic tak bardzo chce slodkie.podac to przeciez moze doslodzic.

Bartus za to, ze dzielnie zniosles szczepienie i za wage. A mama niech sie cieszy z wolniejszego.przyrostu, jeszcze sie nadzwiga tych kochanych kilogramow
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:08   #498
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

A w ogóle..

Miałam sporo mleczka odciągniętego w lodówce, ale już powoli mu się "termin ważności" konczył. Godzina 23.00 Wojtuś zaczął się troche wiercić wiec stwierdziłam ze to idealnie to nakarmie go na spiocha tym mlekiem bo jutro to juz może będzie do wylania..

Wpadłam jeszcze na przegenialny pomysł - człowiek po ciązy to jednak ma o wiele mniej szaryk komórek..że do tego mleczka to od razu kaszę manne wrzucę bo mu nie dawałam, a codziennie powinnam.. DZiurka w smoczku mała bo ja ciągle mam smoczki 0+ wiem wiem wstyd ze nie wymieniłam, ale używam butelki raz na ruski rok, a smoczków mam az 3 i funkiel nówka..

Do rzeczy.. Tak czułam, że ta kaszka to może przez smoka nie przeleciec ale co tam, to najwyzej zostanie..

Zaczęłam karmic Wojtusia, jeszcze po ciemku zeby się nie rozbudził, ale czuje ze mi coś cieknie.. No i źle skręciłam butelkę mleczko ciekło bokiem, jak nacisnęłam to zalało bodziaka..Jak rozkręciłam, żeby lepiej skręcic butelke to jeszcze ja sie zalałam.. DZiecko się obudziło..No i chciało mleczka bo mu smaku narobiłam..

No ale patrze ciumka i ciumka a jakoś tego mleczka nie ubywa.. no nie ubywa bo kaszka smoczek zatkała, to poszukiwanie drugiego smoczka..

Dziecko trzeba było przebierać, obudził się zupełnie, zły, że w srodku karmienia przerywam.., potem Wojtusiowi się pomerdało ze to pewnie rano jak się obudził wiec zabawa na całego..

Także karmieniu na śpiocha mówie stanowczo nie:p
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:11   #499
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Zuza to zdolna dziewczyna! Moja to jest jakoś bardzo w tyle do forumowych dzieciaków, może coś źle robię
moja też ale ja wiem co źlę robię chociaż nie umię z tego wybrnąć. Za bardzo się z nią cyrtolę. Moje dziecko jak ma ochotę na coś to tylko włącza syrene, ja przybiegam zabawiam, a ona leży jak kłoda i raczy wyciągnąć rekę do zabawki, jak znikam to ją przestaje wszystko interesować. Muszę ciagle zagadywać, pokazywać, a ona sama nie raczy się światem zainteresować. A to ciekawość świata powinna ja skłonić do obrotów, aktywności i rozwoju. Jest też dużo noszona na rękach, i to też w rozwoju jej nie pomaga... Ja jej nie potrafię zostawic ryczącej w łóżeczku czy na macie.. a ona to wie i świetnie to wykorzystuje.
__________________
16.05.2013
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:13   #500
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez vvgh Pokaż wiadomość
Smęć babo!
Chyba kupię sobie taki domek ogrodowy z OBI i tam zamieszkam
taki dziecięcy...Jurek się ucieszy. ejjj, jeszcze trochę i igloo sobie możecie ulepic

Cytat:
Napisane przez colorblue Pokaż wiadomość
Witam

W nowym wątku się jeszcze nie witałam.

Nadrobię te 15 stron dzisiaj w wolnej chwili. A może nawet zaraz mi się uda..
Coś ostatnio mam za dużo latania i nie mogę się zebrać
Biegam na 2 domy.. Do mamy.. jej zakupy, coś u niej posprzątam,pomogę by tatę odciążyć bo wraca po 19stej z pracy i pada na pysk a tam w domu jeszcze pranie,sprzątanie, młodego wyszykować do szkoły,mycie,sranie za przeproszeniem Także latam ja robię co mogę by było im lżej, w między czasie u siebie rano szkoła,potem zakupy,biegiem obiad,sprzątnąć coś,poprać.. chłopcy, Tymek..

Armagedon
dzielna mamuska! podziwiam za tak wielka organizacje. nie dałabym rady nawet z polowa Twoich obowiazkow.

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
Hej, jestem po dentyscie mam znieczulone pol twarzy, nawet ucho, ale nic nie czuje a i dowiedziałam się bardzo waznej rzeczy od pana w poczekalni kiedy Was czytałam na kom, zeby tel nie byl szkodzliwy dla naszego zdrowia trzeba korzystać z niego w pudełku kartonowym, a kiedy siedzisz przy kompie to trzeba ubierac plastikowy fartuch wlasnie w takim siedze
fajny pan a gdzie można kupic takie fartuchy?
i braaaawo za bycie dzielnym pacjentem

Cytat:
Napisane przez salviae Pokaż wiadomość
fajne panele, mi tez podobał się skandynawski styl, ale mezowi nie, wiec z skandynawskiego zostały tylko białe sciany
niezły kompromis heheheeh.
no i jak zawsze rozbawilas mnie "nie mogę mieć skip hop" ja tez nie mogę...tzowi się nie podoba

Cytat:
Napisane przez cynamon_owa Pokaż wiadomość
Zgadnijcie kto sie wybudza i kto mnie złapał rano za palec? .
i na takie wieści czekamy! buziaki mamuska dla Ciebie i dla dzielnego małego baczka. Adasiowi przesylam milion piegów od Pana Kleksa

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
a dziękuję, zakochałam się w tych panelach jak je pierwszy raz zobaczyłam i wiedziałam, że MUSZĘ je mieć Listone bianco
fajne, pomyślimy nad salonem
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:16   #501
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a wlasnie, a propos obrotow! Flo jeszcze nie szaleje w tym temacie, ale w ramach reha polozylam go dzisiaj na chwile na brzuszku i juz mielismy zakonczyc cwiczenie, a ten siup na boczek i na plecy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A to siłacz jeden

Cytat:
Napisane przez axella Pokaż wiadomość

kup mu w Lidlu rajstopy do raczkowania-re we la cja!! Maja antyposlizgowe glutki na stopkach i kolankach
Z tez zaczyna pelzac wiec po domu fika w tych rajtach
O dzięki, faktycznie kupię. Raczkować to on nie będzie, ale łatwiej mu pełzanie pójdzie.

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Mąż się zgodził na zakup puzzli nie wie tylko że kupiłam dzisiaj na all pianionko dla małej chyba mnie ukatrupi bo o książeczkach z arosa też nie wie chyba on powinien zarządzać naszymi finansami bo mi coś ostatnio kiepsko to wychodzi
Nic mi nie mów, ja też ciągle kupuję i kupuję. Mąż już się poddał i tylko jak wchodzi to pyta co dziś nowego przyszło ;p
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:18   #502
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

ale dziś przyjemny dzień mieliśmy. rano wstaliśmy, posprzątałam, zaczęłam gotować obiad, Młody w międzyczasie się zdrzemnął, potem pobawiliśmy się, odłożyłam go na matę, poszłam do garów, bardzo marudził, nie wiedziałam o co chodzi, położyłam pod karuzelkę, padł ... spał 3 h a ja nie miałam nic na jakiś dodatek do obiadu i potem już tylko chodziłam i kombinowałam co by tu jeszcze zrobić w domu obudził się po 15 to w końcu poszliśmy na spacer i na zakupy, a byłą piękna pogoda to spacerowaliśmy prawie 3 h wróciliśmy, przyszli dziadkowie do Młodego (nie musieli się zapowiadać, mieszkają piętro niżej ) i zasponsorowali nam nosidełko
zanim mąż wrócił z pracy o 21 (mieli awarię i musiał na stację jechać) to my byliśmy wykąpani, w domu posprzątane

Przemek bardzo nieładnie kaszle, nie wiem czy znów nie iść do pediatry, no ale jak we wt było ok to chyba nie poszło mu na płucka czy oskrzela od tego czasu?


Color jestem pełna podziwu że to wszystko ogarniasz ... i jeszcze forum

Cytat:
Napisane przez gosiulka22 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ja tak na szybko mam pytanie jaką marchewkę dawałyście swoim dzieciom? jeśli któraś dawała. chodzi mi o to czy gotowałyście czy może ze słoiczka?
i taką i taką z przewagą słoiczka

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a z tym sniegiem no to tak juz jest. ja na granicy alp jestem i tu w pazdzierniku zawsze pierwszy snieg i tak do poznego kwietnia sypie najsmieszniejsze sa te skoki - upal, lato pelna para, i nagle mroz, pol metra sniegu i narty trza wyciagac. wiosny tez nie ma, od razu lato z grubej rury.
spojrzmy na to pozytywnie: niedlugo bede mogla z mlodym lepic balwana
masakra my dziś byliśmy na spacerze to ja w cienkim sweterku a Przemo w krótkim bodziaku, lekkiej koszulce i lekkim polarku
no ale zazdroszczę prawdziwej zimy. tutaj nawet nie ma sensu sanek kupować

Cytat:
Napisane przez Elusiek85 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o rozszerzanie diety, to ile razy dziennie podajecie inne produkty niż mleko? np. raz dziennie marchewkę, a potem kaszę? czy jednego dnia jakieś danie, a drugiego kaszę. Od lektury wszystkich poradników żywieniowych mam mętlik w głowie
raz, dwa razy. dziś tylko jabłka z bananem ze słoiczka bo potem Młody spał a jak wróciliśmy ze spaceru było zamieszanie i szybko mleko robiłam, a już nie jadł potem.
ogólnie staram się raz dziennie jakiś owoc czy warzywko jako przekąskę lub kaszkę i obiadek ze słoiczka ale nie zawsze wychodzi. w ogóle teraz już żółtko powinnam podawać

Cytat:
Napisane przez deb Pokaż wiadomość
Mąż się zgodził na zakup puzzli nie wie tylko że kupiłam dzisiaj na all pianionko dla małej chyba mnie ukatrupi bo o książeczkach z arosa też nie wie chyba on powinien zarządzać naszymi finansami bo mi coś ostatnio kiepsko to wychodzi
ja nawet nie mówiłam o nosidełku bo z góry wiedziałam jaka będzie odpowiedź, ale że dziadkowie zasponsorowali to nie ma nic do gadania
(co do zakupów które miały być od gapa też nic nie mówiłam )

u nas zarządzanie finansami wygląda tak że mąż obecnie zarabia, płaci rachunki a ja kupuje ciągle jakieś pierdoły dla Przemka, a jak kończy mi się kasa z macierzyńskiego to robię słodkie oczka i mówię że lodówka pusta i ma zrobić zakupy po drodze z pracy i też bym potrzebowała na jakieś drobne zakupy
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:20   #503
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość
mam takie panele w kuchnisuper są
ooo, a sciany jakie? ciemne? bo nadal rozmyślam czy dobrze kombinuje z tymi kolorami hehe.

i uściskaj ode mnie Piotrusia biedny. kurcze, jak mnie rosly osemki to miałam dość, a tu takie male baczki musza cierpieć z powodu caaalej szczeki klow niesprawiedliwe to nie?

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś miała kryzys laktacyjny w okolicach 4 mies? U nas ewidentnie coś się dzieje, obecnie jemy co 2h i on naprawde jest głodny. Mam ogromną nadzieję, że uda nam się pokonać ten kryzys i będę mogła jeszcze choć do 6 mies. karmić cyckiem.
ja. pisałam Wam wtedy, ze cyce strajkują i zaczynam w nie watpic...ale przystawialysmy się częściej i już. po pewnym czasie wszystko się unormowalo, a później szpital znow namieszal.
caly czas czułam flaczki, nie napelnialy się tak fajnie jak wcześniej. mala ciagnela, szarpala, zloscila się. karmilysmy się na dwa cyce i było lepiej, ale jednak i tak częściej niż normalnie. przetrwaj i będzie ok.
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:24   #504
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez Magiusa Pokaż wiadomość
Nic mi nie mów, ja też ciągle kupuję i kupuję. Mąż już się poddał i tylko jak wchodzi to pyta co dziś nowego przyszło ;p

ja o połowie rzeczy nie mówię

chyba że upoluje coś fajnego na allegro, jak ostatnio piękny ciepły polarek za 4 zł - wtedy się chwalę no i jak coś koniecznego typu śpiworek do wózka czy kombinezon.

swoją drogą nie wiem czy faceci tacy ślepi czy raczej nie chcą wiedzieć
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:26   #505
Innocence_89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 956
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no, banka, to prawdziwy rosol robisz ja ostatnio na calej kurze robilam, potem ta kure podpieklam i byla na drugie danie - soczysta w srodku i chrupiaca z wierzchu! no a rosol tez pycha. i absolutnie nie potrzeba wegety, ziarenek smaku czy kostek rosolowych dodawac. trzeba tylko cierpliwosci, bo dobry rosol potrzebuje czasu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja daje jeszcze kawałek kaczki .Kaczka daje super smak
__________________
Mateuszek - Nasze Szczęście

Storczykomaniaczka : 25
Innocence_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:38   #506
Magiusa
Zakorzenienie
 
Avatar Magiusa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 926
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez diabli Pokaż wiadomość

ja. pisałam Wam wtedy, ze cyce strajkują i zaczynam w nie watpic...ale przystawialysmy się częściej i już. po pewnym czasie wszystko się unormowalo, a później szpital znow namieszal.
caly czas czułam flaczki, nie napelnialy się tak fajnie jak wcześniej. mala ciagnela, szarpala, zloscila się. karmilysmy się na dwa cyce i było lepiej, ale jednak i tak częściej niż normalnie. przetrwaj i będzie ok.
No najważnijsze, że się normuje, więc przetrwam. Dziś też już 2x dawałam 2 cycki, mam nadzieję, że pije z nich mleczka obu faz.

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość

ja o połowie rzeczy nie mówię

chyba że upoluje coś fajnego na allegro, jak ostatnio piękny ciepły polarek za 4 zł - wtedy się chwalę no i jak coś koniecznego typu śpiworek do wózka czy kombinezon.

swoją drogą nie wiem czy faceci tacy ślepi czy raczej nie chcą wiedzieć
U mnie do tego Wy jesteście prowokatorkami tych zakupów. Bo co chwila któraś wrzuca jakąś super fajną rzecz.
__________________
Dziś oprócz Was, wiem, nie mam nic

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ



Magiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:43   #507
banka26
Zakorzenienie
 
Avatar banka26
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 218
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez Ashyshqa Pokaż wiadomość
Cloche Sofia tez.dzis sie z brzuszka na.plecy przewrocila (pierwszy raz od dawna) i tez.musze z nia lezec i glaskac bo.sie budzi (ogladamy z tz filmy w 10 odcinkach )

I snieg?! mam nadzieje, ze chociaz w domu macie cieplutko. u nas na zewnatrz 9°, a w domu nie mogw dogrzac do 19 jako dziecko PRLu i blokow z wielkej plyty nigdy w zyciu nie musialam funkcjonowac w takich temperaturach w mieszkaniu i przezywam szok...

Marchewka, a to nie tesciowa pytala Was w ciazy czy normalnych imion to nie ma? ach te tesciowki.niektore

Puchatkowa kaszki Holle sa bez cukru. Sinlac ponoc bardzo slodki... Ja nie rozumiem po.co.oni pakuja cukier do tych kasz. jak rodzic tak bardzo chce slodkie.podac to przeciez moze doslodzic.

Bartus za to, ze dzielnie zniosles szczepienie i za wage. A mama niech sie cieszy z wolniejszego.przyrostu, jeszcze sie nadzwiga tych kochanych kilogramow
Hmm daje sinlacka i probowalam i czy on slodki? Moze moje kubki smakowe przyzwyczqjone do slodkiego i ciezko wyczuc hehe jutro dprawdze sklad





Cytat:
Napisane przez maarchewka Pokaż wiadomość
A w ogóle..

Miałam sporo mleczka odciągniętego w lodówce, ale już powoli mu się "termin ważności" konczył. Godzina 23.00 Wojtuś zaczął się troche wiercić wiec stwierdziłam ze to idealnie to nakarmie go na spiocha tym mlekiem bo jutro to juz może będzie do wylania..

Wpadłam jeszcze na przegenialny pomysł - człowiek po ciązy to jednak ma o wiele mniej szaryk komórek..że do tego mleczka to od razu kaszę manne wrzucę bo mu nie dawałam, a codziennie powinnam.. DZiurka w smoczku mała bo ja ciągle mam smoczki 0+ wiem wiem wstyd ze nie wymieniłam, ale używam butelki raz na ruski rok, a smoczków mam az 3 i funkiel nówka..

Do rzeczy.. Tak czułam, że ta kaszka to może przez smoka nie przeleciec ale co tam, to najwyzej zostanie..

Zaczęłam karmic Wojtusia, jeszcze po ciemku zeby się nie rozbudził, ale czuje ze mi coś cieknie.. No i źle skręciłam butelkę mleczko ciekło bokiem, jak nacisnęłam to zalało bodziaka..Jak rozkręciłam, żeby lepiej skręcic butelke to jeszcze ja sie zalałam.. DZiecko się obudziło..No i chciało mleczka bo mu smaku narobiłam..

No ale patrze ciumka i ciumka a jakoś tego mleczka nie ubywa.. no nie ubywa bo kaszka smoczek zatkała, to poszukiwanie drugiego smoczka..

Dziecko trzeba było przebierać, obudził się zupełnie, zły, że w srodku karmienia przerywam.., potem Wojtusiowi się pomerdało ze to pewnie rano jak się obudził wiec zabawa na całego..

Także karmieniu na śpiocha mówie stanowczo nie:p
Hehe a widzisz rozzloscilas dziecko

M. Chyba przezywa wizyte tesciowej jeczy przez sen hehhe
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
testowanie było 4x II słabe kreseczki Michaś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64773.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64774.png

Edytowane przez banka26
Czas edycji: 2013-10-10 o 21:46
banka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:47   #508
maarchewka
Zakorzenienie
 
Avatar maarchewka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 4 120
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez Mysia mysz Pokaż wiadomość

zahaczyłam rano małym palcem u stopy o łóżko i okazało się, że złamany i cala stopa w gipsie ;(

o matko

Cytat:
Napisane przez MoTyleKsw Pokaż wiadomość
Słyszałyście co się stało?
Jedna mama przyjęła mleko od drugiejz tablicy.pl już otwarte i dziecko leży nieprzytomne pod respiratorem w szpitalu. Stan bardzo ciężki. 4 miesięczne. Zbadali mleko i okazało się, że była w nim amfetamina. Sprawa lada dzień ma być nagłośniona.
ale ze jak, może mama nie tą puszkę sprzedała.. tak abstrakcyjne ze nieogarniam...

Cytat:
Napisane przez vil84 Pokaż wiadomość
tak sentymentalnie, z okazji pół roczku

Cloche ja czasem jak Przemek zasypia (dziwnym trafem głównie wtedy) się przytulam do niego i myślę tylko o tym żeby był zdrowy, szczęśliwy, żeby był zawsze z nami ... nie przeżyłabym jakby coś mu się stało ...
o jaki malutki byl!!

Cytat:
Napisane przez Veronic Pokaż wiadomość
noo ja tylko ten gluten ciągnę ,ale dzisiaj to już też mi się odechciało, bo W zrobił cyrk podczas jedzenia- pierwsze 3 łyżeczki pięknie otwierał dziubka, a potem zaczął marudzić, pluć i płakać wszystko było w kaszce mannej, skończyło się na tym, że podałam mu resztę ze strzykawki
jak takie rzeczy mają się dziać podczas karmienia marchewką to dziękuję bardzo

a właśnie bo jeszcze w mojej historii zapomniałam napisać, że drugiego smoczka nie wzięłam bo po drodze złapałam strzykawkę.. Za mocno mi się wchlustnęło do buzi i wojtusiowi się trochę zachłysnęło. Bylo odbijanie, potem mu chrobotało.. nie no masakra..

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość


no właśnie, ja chce aby brzuszek Bartusia w nocy odpoczywał jak najdłużej się da

ja ogólnie chcę zrezygnować z butli jak już dojdziemy do obiadku i kaszki na śniadanie to jak będę w szkole to Bartuś będzie dostawał pierś rano, później kaszkę, obiadek i pierś jak wrócę, ewentualnie do popicia moje mleko z kubeczka doidy baj baj butlo (której i tak Bartek nie lubi)

A marchew też możesz podać strzykawką
nie mogę się doczekać BLW

to ja wam powiem, ze ja to w ogóle nie mam wizji jak to ma wyglądać, ale powem wam ze z cycem to jednak wygoda.. potem się zacznie podgrzewanie tego, mycie sprzątanie, przebieranie..
__________________
/// tralalala///

Wojtek
maarchewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 21:55   #509
diabli
Zakorzenienie
 
Avatar diabli
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 7 237
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
dziewczyny w miesięczniku Dziecko jest miseczka z 2 przegrodami z zamknięciem i łyżeczka do karmienia na 6,99 lub 7,99 nie pamietam już, ale ogólnie fajne i polecam


Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
dokladnie i tak, od 12.10. mozesz leciec z glutenem. ja jednak nie bede podawala z moim mlekiem... odciagac mi sie nie chce, a to mrozone faktycznie jest jakies bleeeee (Agnes mialas racje, tak jakos mydlano zalatuje, nawet nie bede probowac. wylalam )
nie wiem od czego to zależy, ale tez kilka razy miałam "mydlane"... gdzies wyczytałam, ze to za szybko scinajace się bialko. hmm. podobno dzieciom to nie przeszkadza
biedna nela zyla na mrożonkach 4 dni lezalam w szpitalu, a siostra napisala mi smsa "wracaj do chałupy, bo nela ma już dość mrożonych fast foodow"

Cytat:
Napisane przez Hawwa87 Pokaż wiadomość
Spędziłyśmy dziś w sumie 6h na spacerach, na jednym mała przespała 3h bez przerwy, cud
my tak mamy codziennie i nie ukrywam, ze wieczorem jedyne o czym marze to masaz stop Nela zasypia w chwili wyjazdu z mieszkania, budzi się jak wjezdzam do windy :P czasem otworzy oczy na spacerze, porozglada się, ale szybko zasypia. dlatego zaczynam obawiać się zimy - chyba tez potrzebuje kombinezon w domu drzemki sa często, ale krótkie, dlatego wolimy te na spacerkach.
diabli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-10, 22:01   #510
antoinettee
Zadomowienie
 
Avatar antoinettee
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 407
Dot.: Mamo, Tato kończcie spanie, bo przeżywam ząbkowanie! Mamusie MAJ-CZERWIEC 2013

Cytat:
Napisane przez Ag_nes Pokaż wiadomość
Cloche, co do zapasów mleczka mrożonego to ja myslę, że podam je w kaszkach za jakis czas. Wiem wiem, te nieszczęsne 6 miesięcy można przechowywać ale jak potrzymam dłużej w zamrażalce to chyba nic się nie stanie co ?Wam teraz kaszki sie przydadza żeby Florka przypakować. Tylko te mleko odmrożone ma taki mydlany posmak bleee. A ta kuzynka jakim cudem 40 l zamroziła ? chyba musiała się doić dzień i noc.. szalona. Jeszcze są banki mleka na oddziałach neonatologicznych, u nas to nowość, u Was pewnie praktykowane od dawna.. ciekawe czy można takie mrożone oddać
Co do straty.. odpędzaj od siebie takie myśli, powinnaś się tak jak Flo regenerować po stresie związanym z operacją. Chociaż ja sama myslę o Flo i Adasiu cymonowej i mnie dreszcze przechodzą, bo gdzieś tam cząstka mnie siedzi w dalszym ciągu "w tym temacie". A ta miłośc o której piszesz jest szczególna. Inaczej kocham Oskara (chociaż Jego już nie ma ja ciąglę kocham) inaczej kocham Ninę. Miłośc do chorego dziecka jest inna, inna jest nasza rola jako matki, wszystko jest głębsze, bardziej kontrastowe .. prosty przykład, ile razy dziennie wkurzamy sie na nasze zdrowe dzieci, ile razy czujemy się zmęczone? Bo nie chce spać, bo marudzi, bo karze się nosić? A przy chorym .. tego po prostu nie ma. Trudna jest to miłość ale jaka piękna, zawsze mówiłam do mojego syna, że bycie jego matką to dla mnie najważniejsza rola w życiu i zaszczyt, że mogłam go przeprowadzić przez 9 miesięcy jego życia tutaj i oddac tam do lepszego świata.


Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a w ogole to chyba wszystkie dzieciaki maja skok albo zabkuja, bo tu cos maly ruch ja juz w lozku, mlody spi, ale nie zostawie go tak samego bo mi sie dzisiaj budzil z placzem pare razy... musze byc i glaskac i tulic ta moja skrzeczaca zabe...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja Ci powiem czemu tu mały ruch ! To przez Facebooka, mamy tam fajną grupę i wszyscy piszą na czacie Samej ciężko mi tu nadrobić i coś napisać
__________________
Nasze szczęście Julia
antoinettee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.