Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-26, 20:20   #1711
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Podcast o Danielku Litwiniuku. Kurcze, popłakałam się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-26, 20:29   #1712
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Tylko tematyka średnia.
Z mojego punktu widzenia w tym tkwi cały urok. Te historie są takie smutnie zwyczajne, właśnie prowincjonalne. Zresztą autorka sama kiedyś powiedziała, że o takich sprawach nikt nie chce słuchać. Jej sposób narracji nadaje im właściwą oprawę. W wydaniu innych podcasterów rzeczywiście mogłyby zanudzić na śmierć.
Mnie się podoba, że pojawiła się taka nisza.

Wysłuchałam dzisiaj Kryminatorium (włączam tylko jak omawia nieznaną mi sprawę, a zaginięcia nastoletniego skauta w górach jeszcze u nikogo nie widziałam). No i wszystko spoko, do momentu tego teatrzyku na głosy. To brzmi tak strasznie sztucznie i irytująco, że trudno tego słuchać. Nie mam nic przeciwko dodatkowym głosom w podcastach, jeśli akurat jest do przeczytania czyjaś wypowiedź, ale te dialogi są tak sztucznie napisane i odegrane z taką manierą, że aż żenująco to wypada.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 07:43   #1713
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Pewnie, że nisza, tylko te sprawy są najczęściej mało skomplikowane, a ten kanał ma potencjał na sprawy pokroju Dzieci z Kurim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 08:35   #1714
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z mojego punktu widzenia w tym tkwi cały urok. Te historie są takie smutnie zwyczajne, właśnie prowincjonalne. Zresztą autorka sama kiedyś powiedziała, że o takich sprawach nikt nie chce słuchać. Jej sposób narracji nadaje im właściwą oprawę. W wydaniu innych podcasterów rzeczywiście mogłyby zanudzić na śmierć.
Mnie się podoba, że pojawiła się taka nisza.
Zgadzam się, że właśnie w tym tkwi urok. Z tym, że ja w sumie interesuje się głównie sprawami z naszego polskiego podwórka
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 12:05   #1715
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z mojego punktu widzenia w tym tkwi cały urok. Te historie są takie smutnie zwyczajne, właśnie prowincjonalne. Zresztą autorka sama kiedyś powiedziała, że o takich sprawach nikt nie chce słuchać. Jej sposób narracji nadaje im właściwą oprawę. W wydaniu innych podcasterów rzeczywiście mogłyby zanudzić na śmierć.
Mnie się podoba, że pojawiła się taka nisza.

Wysłuchałam dzisiaj Kryminatorium (włączam tylko jak omawia nieznaną mi sprawę, a zaginięcia nastoletniego skauta w górach jeszcze u nikogo nie widziałam). No i wszystko spoko, do momentu tego teatrzyku na głosy. To brzmi tak strasznie sztucznie i irytująco, że trudno tego słuchać. Nie mam nic przeciwko dodatkowym głosom w podcastach, jeśli akurat jest do przeczytania czyjaś wypowiedź, ale te dialogi są tak sztucznie napisane i odegrane z taką manierą, że aż żenująco to wypada.
[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;88236823]Pewnie, że nisza, tylko te sprawy są najczęściej mało skomplikowane, a ten kanał ma potencjał na sprawy pokroju Dzieci z Kurim.

[/QUOTE]

Zgadzam się z opinią Persephone, sprawy są bardzo proste, za proste i przez to też, mało ciekawe. O gustach się nie dyskutuje, więc jeśli komuś się podoba, to dobrze, ale właśnie potencjał jest niewykorzystany.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 17:43   #1716
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Wysłuchałam kolejnego odcinka Śledztwa Pisma, tym razem ze słabnącym zainteresowaniem. Historia całkiem się rozmywa i przestaje trzymać kupy, może dlatego że przypadków tych dziewczyn zdaje się coraz bardziej nic nie łączyć, poza tym że chodziły do tej samej szkoły. Cały odcinek jest poświęcony szkole, zebrane jakieś informacje, z których nic nie wynika i dalej przedstawione w taki sposób, jakby nie wiadomo jaka tajemnica się za tym kryła.

W komentarzach też same zawiedzione głosy. Najbardziej trafny wydaje mi się ten, że to chyba miało być początkowo śledztwo w sprawie śmierci, ale autorce nie udało się niczego dowiedzieć, więc zmieniła koncept pozostawiając niestety formę reportażu kryminalnego. Zresztą ona sama wspominała, że miała tego nie publikować i pandemia stała się dla niej wymówką, żeby porzucić temat, ale czuła że powinna to zrobić dla rodzin tych dziewczyn.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-30, 18:14   #1717
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wysłuchałam kolejnego odcinka Śledztwa Pisma, tym razem ze słabnącym zainteresowaniem. Historia całkiem się rozmywa i przestaje trzymać kupy, może dlatego że przypadków tych dziewczyn zdaje się coraz bardziej nic nie łączyć, poza tym że chodziły do tej samej szkoły. Cały odcinek jest poświęcony szkole, zebrane jakieś informacje, z których nic nie wynika i dalej przedstawione w taki sposób, jakby nie wiadomo jaka tajemnica się za tym kryła.

W komentarzach też same zawiedzione głosy. Najbardziej trafny wydaje mi się ten, że to chyba miało być początkowo śledztwo w sprawie śmierci, ale autorce nie udało się niczego dowiedzieć, więc zmieniła koncept pozostawiając niestety formę reportażu kryminalnego. Zresztą ona sama wspominała, że miała tego nie publikować i pandemia stała się dla niej wymówką, żeby porzucić temat, ale czuła że powinna to zrobić dla rodzin tych dziewczyn.
Meh.
Już ostatni odcinek to takie flaki z olejem, to może kiedyś odpalę, jak będę miała nudne zajęcie do roboty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-30, 18:49   #1718
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Jeszcze sie nie zabralam do 2cz Sledztwa, ale po waszych wpisach widze, ze moze odpuszcze. Pierwsza czesc byla swietna pod wzgledem jakosci, przygotowania i pracy dziennikarskiej, ale ostatni odcinek juz byl tak zagmatwany i cala ta historia dalekiej krewnej leczonej listownie przypominala zmyslony artykul z ‘Samego zycia’ (pod wzgledem samej historii, do warsztatu sie nie przyczepiam). Pamietam ze sluchalam juz na sile zeby poznac zakonczenie, wykonujac najnudniejsza prace swiata podczas samotnego weekendu w pracy wlasnie, teraz za kazdym razem jak wchodze do tej szafki to mi sie przypomina Contessa

Przesluchalam jeden odcinek zbrodni prowincjonalnych, autorka ma fajny glos i dykcje, ale nie jestem pewna czy ta forma z ilosca statystycznych informacji na temat miasteczka/wsi/regionu do mnie przemawia (bo zakladam, ze kazdy odcinek od tego sie zaczyna). Na pewno jeszcze nie skreslam!

Ostatnio za to bardzo mi podpasowalo ‘No nie gadaj...’ ale chyba raczej za wzgledu na klimat i osobowosci niz prezentowane historie.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 07:38   #1719
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Włączyłam sobie z ciekawości Zbrodnie prowincjonalne, a tam historia z moich rodzinnych okolic, o której myślałam wielokrotnie, że nadawałaby się na podcast Ale z racji tego, że to trochę pipidówa, nie spodziewałam się tego.

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wysłuchałam kolejnego odcinka Śledztwa Pisma, tym razem ze słabnącym zainteresowaniem. Historia całkiem się rozmywa i przestaje trzymać kupy, może dlatego że przypadków tych dziewczyn zdaje się coraz bardziej nic nie łączyć, poza tym że chodziły do tej samej szkoły. Cały odcinek jest poświęcony szkole, zebrane jakieś informacje, z których nic nie wynika i dalej przedstawione w taki sposób, jakby nie wiadomo jaka tajemnica się za tym kryła.

W komentarzach też same zawiedzione głosy. Najbardziej trafny wydaje mi się ten, że to chyba miało być początkowo śledztwo w sprawie śmierci, ale autorce nie udało się niczego dowiedzieć, więc zmieniła koncept pozostawiając niestety formę reportażu kryminalnego. Zresztą ona sama wspominała, że miała tego nie publikować i pandemia stała się dla niej wymówką, żeby porzucić temat, ale czuła że powinna to zrobić dla rodzin tych dziewczyn.
Też tak sobie pomyślałam. Autorka zabrała się za historię z myślą o drugim sezonie, bo wydawała ciekawa, a potem okazało się inaczej i próbuje na siłę to jakoś ratować.
Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Jeszcze sie nie zabralam do 2cz Sledztwa, ale po waszych wpisach widze, ze moze odpuszcze. Pierwsza czesc byla swietna pod wzgledem jakosci, przygotowania i pracy dziennikarskiej, ale ostatni odcinek juz byl tak zagmatwany i cala ta historia dalekiej krewnej leczonej listownie przypominala zmyslony artykul z ‘Samego zycia’ (pod wzgledem samej historii, do warsztatu sie nie przyczepiam). Pamietam ze sluchalam juz na sile zeby poznac zakonczenie, wykonujac najnudniejsza prace swiata podczas samotnego weekendu w pracy wlasnie, teraz za kazdym razem jak wchodze do tej szafki to mi sie przypomina Contessa
Dla mnie najbardziej zagmatwany był trzeci odcinek. Zaczynałam zastanawiać się, czy ktoś sobie nie robi jaj. Potem w miarę się to rozprostowało.
__________________


Edytowane przez mc266
Czas edycji: 2020-10-31 o 07:12
mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 09:20   #1720
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wysłuchałam kolejnego odcinka Śledztwa Pisma, tym razem ze słabnącym zainteresowaniem. Historia całkiem się rozmywa i przestaje trzymać kupy, może dlatego że przypadków tych dziewczyn zdaje się coraz bardziej nic nie łączyć, poza tym że chodziły do tej samej szkoły. Cały odcinek jest poświęcony szkole, zebrane jakieś informacje, z których nic nie wynika i dalej przedstawione w taki sposób, jakby nie wiadomo jaka tajemnica się za tym kryła.

W komentarzach też same zawiedzione głosy. Najbardziej trafny wydaje mi się ten, że to chyba miało być początkowo śledztwo w sprawie śmierci, ale autorce nie udało się niczego dowiedzieć, więc zmieniła koncept pozostawiając niestety formę reportażu kryminalnego. Zresztą ona sama wspominała, że miała tego nie publikować i pandemia stała się dla niej wymówką, żeby porzucić temat, ale czuła że powinna to zrobić dla rodzin tych dziewczyn.
Niestety ja też jestem rozczarowana tym odcinkiem. Ogladne następny ale już bez napięcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 09:24   #1721
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja jeszcze nawet 3 nie wysłuchałam, znaczy zaczęłam, ale coś zmęczyć nie mogę, nie porywa mnie po prostu, nie mogę się wciągnąć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-31, 09:31   #1722
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja kończę 4 odcinek, w sumie włączyłam do mycia łazienki

Nic mnie nie porywa, historia bez polotu, ot. Nuda i beznadzieja małomiasteczkowej młodzieży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 14:02   #1723
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Mnie również rozczarował ten sezon Śledztw Pisma, chociaż temat wydawał mi się o niebo ciekawszy niż w 1 sezonie.
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 15:09   #1724
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Jeszcze sie nie zabralam do 2cz Sledztwa, ale po waszych wpisach widze, ze moze odpuszcze. Pierwsza czesc byla swietna pod wzgledem jakosci, przygotowania i pracy dziennikarskiej, ale ostatni odcinek juz byl tak zagmatwany i cala ta historia dalekiej krewnej leczonej listownie przypominala zmyslony artykul z ‘Samego zycia’ (pod wzgledem samej historii, do warsztatu sie nie przyczepiam). Pamietam ze sluchalam juz na sile zeby poznac zakonczenie, wykonujac najnudniejsza prace swiata podczas samotnego weekendu w pracy wlasnie, teraz za kazdym razem jak wchodze do tej szafki to mi sie przypomina Contessa
Znaczy zapadło Ci w pamięć, to dobrze świadczy o historii

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Przesluchalam jeden odcinek zbrodni prowincjonalnych, autorka ma fajny glos i dykcje, ale nie jestem pewna czy ta forma z ilosca statystycznych informacji na temat miasteczka/wsi/regionu do mnie przemawia (bo zakladam, ze kazdy odcinek od tego sie zaczyna). Na pewno jeszcze nie skreslam!

Ostatnio za to bardzo mi podpasowalo ‘No nie gadaj...’ ale chyba raczej za wzgledu na klimat i osobowosci niz prezentowane historie.
Ja to bardzo lubię. Podobnie jak Z notatnika dzielnicowego też zawsze robi wstęp do sprawy informacjami o tym, co ważnego się wydarzyło w roku, kiedy historia miała miejsce.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-31, 15:31   #1725
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=9848198ceafc75373689018 f1c5708ad8ca8cef1_6087464 13ed8e;88248828]Mnie również rozczarował ten sezon Śledztw Pisma, chociaż temat wydawał mi się o niebo ciekawszy niż w 1 sezonie.[/QUOTE]Pierwszy sezon był bardzo zaskakujący,bo historia z biegiem odcinków tak ewoluowała, ze na końcu to już historia była zupełnie o czym innym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 17:57   #1726
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Akt Oskarżenia, znacie, słuchacie?
Dla mnie dobrze się zapowiadało, ale najpierw zaczęły mnie razić wstawki krytykujące pracę konkretnych policjantów w konkretnej sprawie z przytykami do całej grupy zawodowej typu "tego was uczą w szkole policyjnej?". Teraz doszły teksty typu "ladacznica", "puszczalska" o głównej postaci historii. Komentarze o "niestety modnym homoseksualiźmie". Naprawdę nie wiem, na co komu są takie określenia, nic to nie wnosi, nie jest zabawne, chociaż autorka twierdzi, że ona tylko nazywa rzeczy po imieniu i jest sarkastyczna.
No cóż, widocznie target homofobów i konserw też musi zostać zagospodarowany
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 18:44   #1727
februar
jestem kotem
 
Avatar februar
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 845
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Nie znam i po tym co napisałaś nawet nie zamierzam włączać.
Ja chyba mam ostatnio trochę przesyt true crime, albo wszyscy których słucham robią jakieś nieciekawe sprawy, nuda.
__________________
februar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 18:58   #1728
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Akt Oskarżenia, znacie, słuchacie?
Dla mnie dobrze się zapowiadało, ale najpierw zaczęły mnie razić wstawki krytykujące pracę konkretnych policjantów w konkretnej sprawie z przytykami do całej grupy zawodowej typu "tego was uczą w szkole policyjnej?". Teraz doszły teksty typu "ladacznica", "puszczalska" o głównej postaci historii. Komentarze o "niestety modnym homoseksualiźmie". Naprawdę nie wiem, na co komu są takie określenia, nic to nie wnosi, nie jest zabawne, chociaż autorka twierdzi, że ona tylko nazywa rzeczy po imieniu i jest sarkastyczna.
No cóż, widocznie target homofobów i konserw też musi zostać zagospodarowany
Z ciekawości sobie puściłem. Nieźle w komentarzach została zjechana za "modny homoseksualizm" moim zdaniem jak najbardziej słusznie. Moim zdaniem przez takie teksty tylko sobie zaszkodzi.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 20:42   #1729
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez februar Pokaż wiadomość
Nie znam i po tym co napisałaś nawet nie zamierzam włączać.
Ja chyba mam ostatnio trochę przesyt true crime, albo wszyscy których słucham robią jakieś nieciekawe sprawy, nuda.

Mam to samo. Co się zabieram za jakiś podcast np. Przy sprzątaniu, to myśli mi uciekają i nic nie wiem z historii. Chyba muszę zrobić przerwę, bo ewidentnie coś mi się przejadło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-04, 21:10   #1730
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88260981]Mam to samo. Co się zabieram za jakiś podcast np. Przy sprzątaniu, to myśli mi uciekają i nic nie wiem z historii. Chyba muszę zrobić przerwę, bo ewidentnie coś mi się przejadło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Ja też. Dzisiaj z zainteresowaniem wysłuchałam tylko nowych historii chłopaków z No nie gadaj. W sumie jeden z niewielu podcastów, gdzie chyba nigdy nie straciłam wątku.
Reszta albo mi się zlewa w jedno (brak wyraźnych cech kanału), albo historia mi już znana i wałkowana wielokrotnie na innych kanałach (mam wrażenie, że często ostatnio się to zdarza) albo po prostu nie potrafi mnie niczym zainteresować. Albo pradziadki zrzucające talerze z kredensu, bo halloween.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 21:42   #1731
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Wiele spraw ma sporo wspólnych cech/schematów przebiegu. Jak poznaje się którąś z kolei historię, to ten element zaskoczenia jest coraz słabszy. Tak mi się wydaje przynajmniej.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 21:46   #1732
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez mc266 Pokaż wiadomość
Wiele spraw ma sporo wspólnych cech/schematów przebiegu. Jak poznaje się którąś z kolei historię, to ten element zaskoczenia jest coraz słabszy. Tak mi się wydaje przynajmniej.
To też prawda.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 21:51   #1733
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88260981]Mam to samo. Co się zabieram za jakiś podcast np. Przy sprzątaniu, to myśli mi uciekają i nic nie wiem z historii. Chyba muszę zrobić przerwę, bo ewidentnie coś mi się przejadło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Mam to samo mimo ze lubie sluchac o takich sprawach i duzo sluchalam. Moze wlasnie przesyt.

Ja jakos nie moge wlasnie wczuc sie w historie o duchach. Za dzieciaka z zainteresowaniem sie sluchalo, a teraz dla mnie sa zazwyczaj nudne zwlaszcza ze schemat podobny a w duchy za bardzo nie wierze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-11-04 o 21:53
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 21:55   #1734
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Mam to samo mimo ze lubie sluchac o takich sprawach i duzo sluchalam. Moze wlasnie przesyt.

Ja jakos nie moge wlasnie wczuc sie w historie o duchach. Za dzieciaka z zainteresowaniem sie sluchalo, a teraz dla mnie sa zazwyczaj nudne zwlaszcza ze schemat podobny a w duchy za bardzo nie wierze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak mam
Za dzieciaka uwielbiałam, gdzieś w okolicach 14 r.ż. mocno mnie fascynowały książki nt magii, duchów, tabliczek ouija, poltergeistów, telekinezy i reszty tych historyjek. Nawet kiedyś z 2 koleżankami duchy wywoływałyśmy, bujałyśmy wahadełkami i takie tam. Potem całkowicie przestało mnie to interesować, uważam to za zmyślone historyjki, w które ludzie albo chcą wierzyć, bo im to pomaga, albo mają z tego profity.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-11-04 o 22:01
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 22:00   #1735
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Też tak mam
Ok no widzisz Jeszcze niektore filmy o duchach jak dobrze zrobione i klimatyczne to moge obejrzec. No ale podcast jakos srednio.

Jakie sprawy najbardziej lubisz? Ja zaginiecia zwlaszcza te nierowiazane, bo potem dlugo rozmyslam o mozliwych rozwiazaniach. Kazde zaginiecie jest troche inne. Duzo myslalam o Larsu Mittanku (pisalysmy juz o tym), o Brunie Marschaliku, o Brandonie Swansonie, Brandonie Lawsonie itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 22:05   #1736
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Mam to samo mimo ze lubie sluchac o takich sprawach i duzo sluchalam. Moze wlasnie przesyt.

Ja jakos nie moge wlasnie wczuc sie w historie o duchach. Za dzieciaka z zainteresowaniem sie sluchalo, a teraz dla mnie sa zazwyczaj nudne zwlaszcza ze schemat podobny a w duchy za bardzo nie wierze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Duchami sie interesowałam za dziecka. Teraz jak cos to zobaczę sobie film czy serial „nawiedzony dom na wzgórzu”, w jednym odcinku niewyjaśnione tajemnice był odcinek o „duchy z tsunami” itp.
Żadne dokumentalne powieści czy historie mnie nie przejmują. Tak samo jak UFO. Z tym, ze to omijam całkowicie



Ja mam tak, ze słucham podcasty kryminalne, potem sie przepadam i robie dość długa przerwę.
Potem wracam i jestem zadowolona /)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Ok no widzisz Jeszcze niektore filmy o duchach jak dobrze zrobione i klimatyczne to moge obejrzec. No ale podcast jakos srednio.

Jakie sprawy najbardziej lubisz? Ja zaginiecia zwlaszcza te nierowiazane, bo potem dlugo rozmyslam o mozliwych rozwiazaniach. Kazde zaginiecie jest troche inne. Duzo myslalam o Larsu Mittanku (pisalysmy juz o tym), o Brunie Marschaliku, o Brandonie Swansonie, Brandonie Lawsonie itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie filmy takie kinowe to spoko. Ale dokumentalne? Szkoda mi czasu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 22:08   #1737
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Ok no widzisz Jeszcze niektore filmy o duchach jak dobrze zrobione i klimatyczne to moge obejrzec. No ale podcast jakos srednio.

Jakie sprawy najbardziej lubisz? Ja zaginiecia zwlaszcza te nierowiazane, bo potem dlugo rozmyslam o mozliwych rozwiazaniach. Kazde zaginiecie jest troche inne. Duzo myslalam o Larsu Mittanku (pisalysmy juz o tym), o Brunie Marschaliku, o Brandonie Swansonie, Brandonie Lawsonie itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też ciekawią mnie zaginięcia jak np Brian Shaffer w Ugly Tuna, Małgorzata Szabatowska.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 22:16   #1738
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88261259]Duchami sie interesowałam za dziecka. Teraz jak cos to zobaczę sobie film czy serial „nawiedzony dom na wzgórzu”, w jednym odcinku niewyjaśnione tajemnice był odcinek o „duchy z tsunami” itp.
Żadne dokumentalne powieści czy historie mnie nie przejmują. Tak samo jak UFO. Z tym, ze to omijam całkowicie



Ja mam tak, ze słucham podcasty kryminalne, potem sie przepadam i robie dość długa przerwę.
Potem wracam i jestem zadowolona /)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------




No właśnie filmy takie kinowe to spoko. Ale dokumentalne? Szkoda mi czasu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Ok. No ja tez nie lubie dokumentalnych o duchach. Wiele jest kreconych ze slabym aktorstwem i nie wciagaja mnie. Za to lubie program "Zaginieni" na ID.

Chimnay no te sprawy tez bardzo mnie interesuja. Swojego czasu prosilam tworcow o sprawe Briana Schaffera. Mariola z Kartoteki i Lupus in Fabula zrobily o nim i to chyba same z siebie Bardzo sie ucieszylam. To jedna z ciekawszych spraw. Sprawa Malgorzaty Sabatowskiej tak samo. Jak sie pomysli ile dziwnych rzeczy dzialo sie w Krakowie przez lata to wlosy staja deba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 22:24   #1739
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Ok. No ja tez nie lubie dokumentalnych o duchach. Wiele jest kreconych ze slabym aktorstwem i nie wciagaja mnie. Za to lubie program "Zaginieni" na ID.

Chimnay no te sprawy tez bardzo mnie interesuja. Swojego czasu prosilam tworcow o sprawe Briana Schaffera. Mariola z Kartoteki i Lupus in Fabula zrobily o nim i to chyba same z siebie Bardzo sie ucieszylam. To jedna z ciekawszych spraw. Sprawa Malgorzaty Sabatowskiej tak samo. Jak sie pomysli ile dziwnych rzeczy dzialo sie w Krakowie przez lata to wlosy staja deba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w ogóle ostatnio często myślę nt ograniczonego dostępu do aktualnych spraw wokół nas i to nawet w obecnych czasach powszechnego dostępu do informacji różnego rodzaju. Jakiś czas temu Aga Rojek omawiała sprawę zaginięcia chłopaka, która wydarzyła się krótko wcześniej w jej mieście i w momencie, kiedy to się stało, całkiem ją to ominęło.

Musi się zdarzyć naprawdę dużo złego, żeby świadomość toczącej się sprawy trafiła do publicznej świadomości albo sprawę muszą podchwycić media, co oczywiście nie jest sprawiedliwe, bo wielu ludziom przydarzają się kryminalne nieszczęścia, ale mówi się dużo o nielicznych.

Ja ostatnio ze zdumieniem odkryłam, że pod koniec lat 90. w mojej okolicy (10-15 km od mojego domu rodzinnego) ukrywał się przez miesiąc młody facet, który zamordował w Łodzi 3 osoby i przez ten czas trwały poszukiwania. Ani słowem o tym wtedy nie słyszałam,
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 05:05   #1740
februar
jestem kotem
 
Avatar februar
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 845
Dot.: Mroczne historie, kryminalne zagadki, urban exploring

Ja w duchy nie wierzę, wszystkie historie z jakimś paranormalnym akcentem omijam, to dla.mnie raczej bajka niż true crime.

---------- Dopisano o 06:05 ---------- Poprzedni post napisano o 05:31 ----------

Justyna Mazur nagrała nową serię dla Empik go, nazywa się drogą po kres, na razie widzę że są odcinki o Uli Olszowskiej i Elisie Lam.
__________________
februar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-22 06:53:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.