Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-15, 17:02   #2761
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Moja koleżanka jest na kwarantannie, bo syn miał covid. Ale że była z synem w szpitalu, to test mogła zrobić dopiero jak wyjdzie ze szpitala. A to jej się kompletnie nie opłaca, bo kwarantanna kończy jej się za 2 dni, jeśli test wyszedłby pozytywny, to izolacja byłaby dłuższa.
Tak swoją drogą dziwne, że w szpitalu jej nie zrobili, kiedy siedziała tam z synem.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-02-15 o 17:03
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 17:03   #2762
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Czyli ryzykujesz wydłużenie o jeden dzień. Dla mnie warte ryzyka jeśli jest szansa na skrócenie o kilka dni, a wydłużenie max o jeden dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ehem, plus status ozdrowienca.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 17:05   #2763
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Czyli ryzykujesz wydłużenie o jeden dzień. Dla mnie warte ryzyka jeśli jest szansa na skrócenie o kilka dni, a wydłużenie max o jeden dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No w sumie masz rację

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ehem, plus status ozdrowienca.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Nieszczególnie zależy mi na tym statusie ozdrowiency
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 17:08   #2764
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Daisy0514 Pokaż wiadomość
No w sumie masz rację

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:04 ----------





Nieszczególnie zależy mi na tym statusie ozdrowiency
Na status zaszczepionej tez Ci nie zalezalo a teraz się meczysz na kwaratannie z ciągłym postami o tym.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 17:25   #2765
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Na status zaszczepionej tez Ci nie zalezalo a teraz się meczysz na kwaratannie z ciągłym postami o tym.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Nie męczę się, mam czasu dużo to sobie piszę.
Poza tym ten status ozdrowienca teraz niewiele daje

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

A jak będę chciała tego 21 zrobić test to muszę mieć skierowanie od lekarza rodzinnego?
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 17:39   #2766
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Daisy0514 Pokaż wiadomość
Nie męczę się, mam czasu dużo to sobie piszę.
Poza tym ten status ozdrowienca teraz niewiele daje

---------- Dopisano o 18:25 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

A jak będę chciała tego 21 zrobić test to muszę mieć skierowanie od lekarza rodzinnego?
Skierowanie możesz sobie wygenerować przez internet - potwierdzasz tożsamość profilem zaufanym lub bankowością elektroniczną, a jak nie masz takiej możliwości to dzwoni konsultant i potwierdza.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 17:44   #2767
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Skierowanie możesz sobie wygenerować przez internet - potwierdzasz tożsamość profilem zaufanym lub bankowością elektroniczną, a jak nie masz takiej możliwości to dzwoni konsultant i potwierdza.
Dzięki
I jeszcze pytanko a jak wynik testu wyjdzie niejednoznaczny to muszę go powtarzać czy po prostu kwarantanna skończy się tego 26...wiem mam dużo pytań, ale obawiam się że z moim ostatnim pechem sobie pogorszę zamiast polepszyć ... 26 przypada w sobotę więc nawet jakby tego 21 test wyszedł pozytywny to 28 wracam do pracy, gorzej jak wyjdzie jakiś niejednoznaczny i będę musiała go powtórzyć po 48 h.....
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-15, 18:17   #2768
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Daisy0514 Pokaż wiadomość
Dzięki
I jeszcze pytanko a jak wynik testu wyjdzie niejednoznaczny to muszę go powtarzać czy po prostu kwarantanna skończy się tego 26...wiem mam dużo pytań, ale obawiam się że z moim ostatnim pechem sobie pogorszę zamiast polepszyć ... 26 przypada w sobotę więc nawet jakby tego 21 test wyszedł pozytywny to 28 wracam do pracy, gorzej jak wyjdzie jakiś niejednoznaczny i będę musiała go powtórzyć po 48 h.....
Niejednoznaczny trzeba powtórzyć. Kwarantanna trwa do uzyskania ujemnego wyniku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 18:36   #2769
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Niejednoznaczny trzeba powtórzyć. Kwarantanna trwa do uzyskania ujemnego wyniku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i właśnie tego niejednoznacznego wyniku się obawiam
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 19:57   #2770
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Daisy weź zadzwoń do sanepidu i tam się dopytuj, a nie na forum piszesz w kółko jedno i to samo. Jak ktoś tutaj ma Ci pomóc?

Czy prof Kuna pierdzieli bzdury- nie wiem, ale jakąś wiedzę chyba posiada, raczej nie znalazł tytułu w kapuście?
Nie twierdzę, że respiratory zabijają ludzi, ale temat zbyt szybkiego podłączania do respiratorów był obecny i nie tylko w polskich mediach. Jeśli Wy o tym nie słyszałyście, nie oznacza że to wymysły wyssane z palca.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dziwne, że po tym wałkowaniu nie został żaden ślad poza postem kuny i wywiadem, do którego wstawiałam link.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 20:05   #2771
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Daisy weź zadzwoń do sanepidu i tam się dopytuj, a nie na forum piszesz w kółko jedno i to samo. Jak ktoś tutaj ma Ci pomóc?

Czy prof Kuna pierdzieli bzdury- nie wiem, ale jakąś wiedzę chyba posiada, raczej nie znalazł tytułu w kapuście?
Nie twierdzę, że respiratory zabijają ludzi, ale temat zbyt szybkiego podłączania do respiratorów był obecny i nie tylko w polskich mediach. Jeśli Wy o tym nie słyszałyście, nie oznacza że to wymysły wyssane z palca.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie byłaby to ani pierwsza, ani ostatnia osoba na świecie
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-15, 20:32   #2772
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
To dziwne, że po tym wałkowaniu nie został żaden ślad poza postem kuny i wywiadem, do którego wstawiałam link.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wystarczy wpisać frazę w google a wyskakują artykuły na ten temat. Zdania są podzielone, ale jednak problem zbyt wczesnego podpinania pod respirator miał miejsce.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie byłaby to ani pierwsza, ani ostatnia osoba na świecie
To samo dotyczy lekarzy, czy naukowców którzy ciągle straszyli i snuli ponure wizje przebiegu pandemii i forsowali wprowadzenie restrykcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 20:37   #2773
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
To samo dotyczy lekarzy, czy naukowców którzy ciągle straszyli i snuli ponure wizje przebiegu pandemii i forsowali wprowadzenie restrykcji.
owszem

wiem, że jesteś wkurzona, bo w kraju gdzie mieszkasz wyszły machlojki z prognozami i wprowadzaniem lockdownów, ale to jeszcze nie znaczy, że rację ma środowisko antypandemiczne, a wszystko co dotyczy pandemii zostało zmanipulowane
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 20:57   #2774
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
owszem

wiem, że jesteś wkurzona, bo w kraju gdzie mieszkasz wyszły machlojki z prognozami i wprowadzaniem lockdownów, ale to jeszcze nie znaczy, że rację ma środowisko antypandemiczne, a wszystko co dotyczy pandemii zostało zmanipulowane
Daleka jestem od środowiska antypandemicznego, natomiast nie ukrywam że jestem wkurzona i obecnie nie wierzę już w to co mówią naukowcy. Bo nie wiem czy można im wierzyć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 21:01   #2775
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Daleka jestem od środowiska antypandemicznego, natomiast nie ukrywam że jestem wkurzona i obecnie nie wierzę już w to co mówią naukowcy. Bo nie wiem czy można im wierzyć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to w co wierzysz w takim razie?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 22:24   #2776
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Może będzie łatwiej jak napisze w co nie wierzę- nie wierzę że wirus jest/był na tyle niebezpieczny by wprowadzać tak drastyczne restrykcje, nie wierzę w modele przebiegu pandemii, statystyki hospitalizacji i zgonów, rekomendację boostera dla wszystkich bez wyjątku i szczepienia dzieci poniżej 12 lat. Po ostatnich rewelacjach które przewinęły się przez UK, mam też wątpliwości czy forsowanie szczepień dla wszystkich miało jakiekolwiek uzasadnienie medyczne.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 23:07   #2777
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Czy prof Kuna pierdzieli bzdury- nie wiem, ale jakąś wiedzę chyba posiada, raczej nie znalazł tytułu w kapuście?
Oj, akurat znałam takich profesorów (akurat fizyki), którym tytuł chyba bocian przyniósł.

Oczywiście wielu bardzo inteligentnych spotkałam i niejeden jest dla mnie niedoścignionym autorytetem. I więcej widziałam bardzo dobrych niż beznadziejnych. Ale naprawdę , czasem jak się trafi egzemplarz, to strach na wykład iść, bo człowiek wychodzi głupszy niż przyszedł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-15, 23:08   #2778
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 139
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
owszem

wiem, że jesteś wkurzona, bo w kraju gdzie mieszkasz wyszły machlojki z prognozami i wprowadzaniem lockdownów, ale to jeszcze nie znaczy, że rację ma środowisko antypandemiczne, a wszystko co dotyczy pandemii zostało zmanipulowane
Bo prawda leży, jak zwykle zresztą, po środku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 07:20   #2779
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Może będzie łatwiej jak napisze w co nie wierzę- nie wierzę że wirus jest/był na tyle niebezpieczny by wprowadzać tak drastyczne restrykcje, nie wierzę w modele przebiegu pandemii, statystyki hospitalizacji i zgonów, rekomendację boostera dla wszystkich bez wyjątku i szczepienia dzieci poniżej 12 lat. Po ostatnich rewelacjach które przewinęły się przez UK, mam też wątpliwości czy forsowanie szczepień dla wszystkich miało jakiekolwiek uzasadnienie medyczne.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nalezy do tego dodac, jak trudno jest uzyskac pomoc majac problem zdrowotny po szczepieniu, bo wedlug lekarzy ''to nie moze byc od szczepienia'', a poradnie long covid przyjmuja tylko z potwierdzeniem testu pcr sprzed 6 miesiecy.
I zeby mi tutaj nikt nie zarzucal szurostwa, jak kogos to interesuje, to moge podac dokladne informacje, w kazdym razie nawet uniwersytet, ktory pracuje wlasnie nad lekiem na long covid (bc007), przyznaje, ze mozliwy jest tez long covid po szczepieniu.

Aha, i prosze nie mowic, ze to tak w ogole nie jest, ze lekarze olewaja kogos, kto nie ma wyraznych obrazow chorobowych w wynikach, bo osoby cierpiace na chronic fatigue i bedace nagle niezdolne do normalnego zycia juz od lat sa odsylane na psychoterapie. Szczescie w nieszczesciu, ze na fali long covid byc moze i dla nich znajdzie zastosowanie lek bc007.

Edytowane przez 4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Czas edycji: 2022-02-16 o 07:27
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-16, 08:31   #2780
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Może będzie łatwiej jak napisze w co nie wierzę- nie wierzę że wirus jest/był na tyle niebezpieczny by wprowadzać tak drastyczne restrykcje, nie wierzę w modele przebiegu pandemii, statystyki hospitalizacji i zgonów, rekomendację boostera dla wszystkich bez wyjątku i szczepienia dzieci poniżej 12 lat. Po ostatnich rewelacjach które przewinęły się przez UK, mam też wątpliwości czy forsowanie szczepień dla wszystkich miało jakiekolwiek uzasadnienie medyczne.
rozumiem, ale ja pytałam w co wierzysz... naukowcom nie wierzysz, lekarzom nie wierzysz (a przynajmniej części z nich, bo Kunie byłaś skłonna wierzyć), mediom czy rządowi podejrzewam, że też nie.
to komu wierzysz, skoro równocześnie jesteś daleka od środowisk antypandemicznych?
zostają chyba dowody anegdotyczne i... wizaż (żart)
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 09:10   #2781
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89119312] Nalezy do tego dodac, jak trudno jest uzyskac pomoc majac problem zdrowotny po szczepieniu, bo wedlug lekarzy ''to nie moze byc od szczepienia'', a poradnie long covid przyjmuja tylko z potwierdzeniem testu pcr sprzed 6 miesiecy.
I zeby mi tutaj nikt nie zarzucal szurostwa, jak kogos to interesuje, to moge podac dokladne informacje, w kazdym razie nawet uniwersytet, ktory pracuje wlasnie nad lekiem na long covid (bc007), przyznaje, ze mozliwy jest tez long covid po szczepieniu.

Aha, i prosze nie mowic, ze to tak w ogole nie jest, ze lekarze olewaja kogos, kto nie ma wyraznych obrazow chorobowych w wynikach, bo osoby cierpiace na chronic fatigue i bedace nagle niezdolne do normalnego zycia juz od lat sa odsylane na psychoterapie. Szczescie w nieszczesciu, ze na fali long covid byc moze i dla nich znajdzie zastosowanie lek bc007.[/QUOTE]No przecież powikłania po szczepionce to tylko paranoja i hipochondria
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
rozumiem, ale ja pytałam w co wierzysz... naukowcom nie wierzysz, lekarzom nie wierzysz (a przynajmniej części z nich, bo Kunie byłaś skłonna wierzyć), mediom czy rządowi podejrzewam, że też nie.
to komu wierzysz, skoro równocześnie jesteś daleka od środowisk antypandemicznych?
zostają chyba dowody anegdotyczne i... wizaż (żart)
Ok, moje podejście gdy widzę artykuł dot covida jest "bla bla bla, znów coś pierdzielą". I nie ważne czy wypowiada się lekarz, naukowiec, czy antypandemowiec.
Nie wierzę żadnej ze stron.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 09:40   #2782
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

W sytuacji gdy w gre wchodzą olbrzymie pieniądze ,gdy media od początku nakręcają spirale strachu ,pokazując trumny z Bergamo czy doły w Brazylii ,gdy zdanie tzw ekspertów zmienia sie w ciągu roku 3 x a nie da sie ukryc ,ze są powiązani z korporacjami farmaceutycznymi, ciężko wierzyć w cokolwiek. Generalnie ,gdy widze w tv info informacje o covid wyłączam .
To co znamienne na wizazu : nie jestes lekarzem =nie odzywaj sie szurze ,g..o wiesz, jesteś lekarzem ale masz inne zdanie = nie odzywaj sie ,g..o wiesz.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 09:44   #2783
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Może będzie łatwiej jak napisze w co nie wierzę- nie wierzę że wirus jest/był na tyle niebezpieczny by wprowadzać tak drastyczne restrykcje, nie wierzę w modele przebiegu pandemii, statystyki hospitalizacji i zgonów, rekomendację boostera dla wszystkich bez wyjątku i szczepienia dzieci poniżej 12 lat. Po ostatnich rewelacjach które przewinęły się przez UK, mam też wątpliwości czy forsowanie szczepień dla wszystkich miało jakiekolwiek uzasadnienie medyczne.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



no coś musi być w powietrzu bo ludzie chorują i to mocno.
Ale czy to jest zasługa wirusa czy mocniejszej grypy, tak naprawdę do końca nie wiadomo.
Lepiej dmuchać na zimne.
Choć Szwecja swojego czasu nic nie robiła pod kątem pandemi i mają się bardzo dobrze
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 09:55   #2784
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez KathyLeonia Pokaż wiadomość
no coś musi być w powietrzu bo ludzie chorują i to mocno.
Ale czy to jest zasługa wirusa czy mocniejszej grypy, tak naprawdę do końca nie wiadomo.
Lepiej dmuchać na zimne.
Choć Szwecja swojego czasu nic nie robiła pod kątem pandemi i mają się bardzo dobrze
Dalej masz wątpliwości dotyczące tego jaki mikroorganizm powoduje covid??

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez KathyLeonia Pokaż wiadomość
no coś musi być w powietrzu bo ludzie chorują i to mocno.
Ale czy to jest zasługa wirusa czy mocniejszej grypy, tak naprawdę do końca nie wiadomo.
Lepiej dmuchać na zimne.
Choć Szwecja swojego czasu nic nie robiła pod kątem pandemi i mają się bardzo dobrze
Może bakcyl?🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 10:01   #2785
Daisy0514
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 222
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Jeszcze mam pytanie np w piątek wygeneruję sobie skierowanie na test, a w poniedziałek jednak stwierdze, że nie jadę i chcę siedzieć na kwarantannie do 26.02. Mogę tak zrobić?
Daisy0514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 10:23   #2786
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Może będzie łatwiej jak napisze w co nie wierzę- nie wierzę że wirus jest/był na tyle niebezpieczny by wprowadzać tak drastyczne restrykcje, nie wierzę w modele przebiegu pandemii, statystyki hospitalizacji i zgonów, rekomendację boostera dla wszystkich bez wyjątku i szczepienia dzieci poniżej 12 lat. Po ostatnich rewelacjach które przewinęły się przez UK, mam też wątpliwości czy forsowanie szczepień dla wszystkich miało jakiekolwiek uzasadnienie medyczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a propos drastycznych restrykcji -a bierzesz pod uwage, ze w drugiej fali juz wielu ludzi tych restrykcji zwyczajnie nie przestrzegali- zwlaszcza tego 'dystansu spolecznego'? bo co z tego,ze pozamykali knajpy, fryzjerów, siłownie, jak normalni ludzie, mający normalne ludzkie potrzeby (w tym i pracy=pieniedzy!) i tak sie spotykali - i towarzysko, rekreacyjnie, w celu upiekszania (a raczej niezarośnięcia itp. itd.
tak ze tak- restrykcje byly niepotrzebne- bo nierealne do realizacji na dluzsza mete.
Jakos jak ludzi wystraszyli w marcu 2020r. i ludzie faktycznie 'zostan w domu' siedzieli to sie koronawirus nie roznosil specjalnie - żadne wirusy
Z reszta Twojej 'niewiary' sie zgadzam - statystyki głupio liczone (i pewnie czesto na papierze, bo czasu i chęci nie bylo tego raportowac tyle, bo kiedy leczyc??
Rekomendacja szczepień - zbyt nachalne i prostacka, zamiast jakoś bardziej 'naukowo' w mediach przekonywac, nawet te reklamy rządowe mozna by ciut bardziej z liczbami pokazywac- skoro i tak taki ogrom kasy na to wydawano. A nie za aktor szczepienie reklamuje durnym sloganem. Z rekomendacja dla dzieci - też sie zgadzam- że mocno 'do rozważenia' indywidualnie.
No ale... INTERES i KASA! Zawsze na takich duzych dramatach wielu chce ugrac swoje interesy



A pamiętam, ze Chinczycy jeszcze na początku 2020 r. pokazywali swoje statystyki - że koronawirus nie 'kosi' dzieci. Nawet pamiętam żart z placu zabaw- że dzieci nie są 'uczulone na koronawirusa" więc mogą się bawić
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 10:30   #2787
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Daisy0514 Pokaż wiadomość
Jeszcze mam pytanie np w piątek wygeneruję sobie skierowanie na test, a w poniedziałek jednak stwierdze, że nie jadę i chcę siedzieć na kwarantannie do 26.02. Mogę tak zrobić?
Nie mogę zrozumieć o co ci chodzi caly czas. Weź si na coś zdecyduj i to zrób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 10:32   #2788
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez KathyLeonia Pokaż wiadomość
no coś musi być w powietrzu bo ludzie chorują i to mocno.
Ale czy to jest zasługa wirusa czy mocniejszej grypy, tak naprawdę do końca nie wiadomo.
no... w powietrzu aktualnie jest od kilku tygodni - i przypuszczam, ze jeszcze z miesiąc - półtora- bardzo kiepska aura pogodowa i czasowa dla odporności ludzi , za to super warunki dla atakowania przez zarazki (wirusy, bakterie, grzyby) więc- jak zwykle późna zimą ludzie chorują i to mocno i często.


Też mi odkrycie


U mnie w pracy łażą tacy zasmarkani i zakaszlani, mam dobrze jak w Szwecji (od dawna)
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 10:35   #2789
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez KathyLeonia Pokaż wiadomość
no coś musi być w powietrzu bo ludzie chorują i to mocno.
Ale czy to jest zasługa wirusa czy mocniejszej grypy, tak naprawdę do końca nie wiadomo.
Lepiej dmuchać na zimne.
Choć Szwecja swojego czasu nic nie robiła pod kątem pandemi i mają się bardzo dobrze
No wirus jest, nigdy nie twierdziłam że to wymysł. Ale napompowany do granic możliwości. [1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89119581]a propos drastycznych restrykcji -a bierzesz pod uwage, ze w drugiej fali juz wielu ludzi tych restrykcji zwyczajnie nie przestrzegali- zwlaszcza tego 'dystansu spolecznego'? bo co z tego,ze pozamykali knajpy, fryzjerów, siłownie, jak normalni ludzie, mający normalne ludzkie potrzeby (w tym i pracy=pieniedzy!) i tak sie spotykali - i towarzysko, rekreacyjnie, w celu upiekszania (a raczej niezarośnięcia itp. itd.
tak ze tak- restrykcje byly niepotrzebne- bo nierealne do realizacji na dluzsza mete.
Jakos jak ludzi wystraszyli w marcu 2020r. i ludzie faktycznie 'zostan w domu' siedzieli to sie koronawirus nie roznosil specjalnie - żadne wirusy
Z reszta Twojej 'niewiary' sie zgadzam - statystyki głupio liczone (i pewnie czesto na papierze, bo czasu i chęci nie bylo tego raportowac tyle, bo kiedy leczyc??
Rekomendacja szczepień - zbyt nachalne i prostacka, zamiast jakoś bardziej 'naukowo' w mediach przekonywac, nawet te reklamy rządowe mozna by ciut bardziej z liczbami pokazywac- skoro i tak taki ogrom kasy na to wydawano. A nie za aktor szczepienie reklamuje durnym sloganem. Z rekomendacja dla dzieci - też sie zgadzam- że mocno 'do rozważenia' indywidualnie.
No ale... INTERES i KASA! Zawsze na takich duzych dramatach wielu chce ugrac swoje interesy



A pamiętam, ze Chinczycy jeszcze na początku 2020 r. pokazywali swoje statystyki - że koronawirus nie 'kosi' dzieci. Nawet pamiętam żart z placu zabaw- że dzieci nie są 'uczulone na koronawirusa" więc mogą się bawić [/QUOTE]W Anglii ludzie przestrzegali dość rygorystycznie,. Na pewno jakiś % społeczeństwa miał restrykcje daleko i głęboko, ale była to mniejszość.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 13:40   #2790
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Czarina Pokaż wiadomość
Wystarczy wpisać frazę w google a wyskakują artykuły na ten temat. Zdania są podzielone, ale jednak problem zbyt wczesnego podpinania pod respirator miał miejsce.

To samo dotyczy lekarzy, czy naukowców którzy ciągle straszyli i snuli ponure wizje przebiegu pandemii i forsowali wprowadzenie restrykcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi nie wyskakuje. Tylko kuna, linkowany przeze mnie antykunowy wywiad, artykuł z kwietnia 2020. Tyle tego wałkowania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:52.