Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-18, 21:49   #31
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

To i ja melduję się w tym wątku.
W czasie lockdawnu zainteresowałam się zieleniną, obecnie w gabinecie mam ok 20 roślin, w większości filodendrony

Teraz rozważam ich doświetlanie, bo ciemno za dnia, ale szukam czegoś, co nie wali różowo-fioletowym światłem i szkodzi oczom.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 21:49   #32
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Coś jest w skrzydlokwiatach i dracenach że koty uwielbiają je żreć Dwa koty obgryzaly mojego a draceny (3) zezarly że same pnie zostały.

A czy jest jakis sposób żeby zniechęcić kota do interesowania się roślinami? Moje wszystkie kwiaty są biedne stłamszone w jedynym pokoju do którego kot nie ma wstępu ale im tam wyraźnie źle (bardzo ciemny pokój) i nie wiem już co robic.
Od tej małej ilości światła mój różowy fikus traci kolor i robi się biały :/

Czy któraś z Was ma może sterlicje królewska i czymś ja nawozi?
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 21:57   #33
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Zdarzyło Wam się uciąć fikusowi sprężystemu ten "kokon" z jeszcze nierozwiniętym liściem? Wyrosło nowe, czy roślina poszła na straty?

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
To i ja melduję się w tym wątku.
W czasie lockdawnu zainteresowałam się zieleniną, obecnie w gabinecie mam ok 20 roślin, w większości filodendrony
Piąteczka! U mnie podobnie. W lockdownie kupiłam z nudów 2-3 rośliny, w lato było ich już kilkadziesiąt
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-18, 22:09   #34
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez chitrv Pokaż wiadomość
Zdarzyło Wam się uciąć fikusowi sprężystemu ten "kokon" z jeszcze nierozwiniętym liściem? Wyrosło nowe, czy roślina poszła na straty?[COLOR="Silver"]
Wyrośnie nowe albo z boku, fikusy się przycina czasem jak trzeba i żyją, tylko chyba taki sok puszczają z tego co pamiętam żeby rane zabezpieczyć i on nie powinien mieć kontaktu z dłońmi.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 10:39   #35
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Coś jest w skrzydlokwiatach i dracenach że koty uwielbiają je żreć Dwa koty obgryzaly mojego a draceny (3) zezarly że same pnie zostały.

A czy jest jakis sposób żeby zniechęcić kota do interesowania się roślinami? Moje wszystkie kwiaty są biedne stłamszone w jedynym pokoju do którego kot nie ma wstępu ale im tam wyraźnie źle (bardzo ciemny pokój) i nie wiem już co robic.
Od tej małej ilości światła mój różowy fikus traci kolor i robi się biały :/

Czy któraś z Was ma może sterlicje królewska i czymś ja nawozi?
Moja kota tylko żuje liście, ale po prostu mam tylko rośliny, które są bezpieczne dla kota. Nie znalazłam innych sposobów
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 11:32   #36
694fcdf7a19624f0727048617a838dcb1266be57_641ce80216f07
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 8 556
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Też do Was dołączę bo w czasie pandemii złapałam bakcyla i już powoli brakuje mi miejsca w mieszkaniu

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
694fcdf7a19624f0727048617a838dcb1266be57_641ce80216f07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 11:38   #37
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

[1=694fcdf7a19624f07270486 17a838dcb1266be57_641ce80 216f07;88217052]Też do Was dołączę bo w czasie pandemii złapałam bakcyla i już powoli brakuje mi miejsca w mieszkaniu

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Czuję się za to odpowiedzialna


O, syngonium, też bardzo lubię i samo rośnie
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-19, 11:48   #38
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Zapisuje się! Też zaczęłam kwiatkować przez pandemię. Jako, że mam kota i jednak z tyłu głowy majaczy się myśl, żeby nie przesadzać z trującymi, to kupiłam maranty, fitonnie, kalatee, paprocie i palmy arekę i chamaedorea elegans. Przed pandemią mam kilka lat skrzydło kwiaty, fikusy i aloesy, ale one są na niedostępnej szafie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 12:07   #39
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
cóż... arszenik też można przyjmować tylko w malutkich dawkach tak się kiedyś próbowano uodparniać na trucizny. może Twoje koty podejrzewają was o niecne zamiary



Koty w moim domu rodzinnym są wszystkożerne




Nikt nie wie ile może żyć skrzydłokwiat? Mój ma około 20 lat i trochę łysy się robi, nie wypuszcza za bardzo nowych liści (a to ta duża odmiana, Mauna Loa chyba), tylko multum takich malutkich odnóżek- jest korona rośliny z dużych liści i dywan malutkich siewek przy glebie Nie wiem czy to znak że jego czas nadchodzi czy jak go zmotywować żeby duże liście puszczał a nie te ogryzki małe...
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 15:30   #40
martullenka
Zakorzenienie
 
Avatar martullenka
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 23 256
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

O widzę, że to wątek dla mnie, od dwóch lat stopniowo powiększam kolekcje roślin. Przez pandemię sporo ich u mnie przybyło zarówno w ogrodzie, jak i w domu.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
__________________
18.05.2012
We all need the person who can be true to you

martullenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-19, 16:38   #41
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Macie jakieś doświadczenia z kallami? Bardzo mi się podobają, szczególnie takie meeega ciemne, bordo czy fiolet wpadający aż w czerń.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-19, 18:53   #42
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Załącznik 7730362


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 00:39   #43
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
co robicie z dużymi roślinami, które obracaja się do słońca?
mam dużą monsterę i oczywiście wszystkie liście obracają się w kierunku słońca. i tak się zastanawiam czy powinnam są obracać co jakiś czas aby rosła w miarę pionowo (a nie w jedną stronę)?

jak wy się na to zapatrujecie?
Wszystko obracam, nie ma litości.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Przyznam, że nawoziłam je nawozem do roslin zielonych. Chyba, że to im nie służy?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Trzeba uważać na odżywki. Ja jednym użyciem odżywki zabiłam wszystkie swoje ulubione roślinki, w tym ponad 10 letnie skrzydłokwiaty. Doszłam do wnioski, że chyba trzeba testować każde zakupione opakowanie na jednej roślinie i obserwować, czy coś się złego nie dzieje.
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 09:40   #44
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;88218627]Trzeba uważać na odżywki. Ja jednym użyciem odżywki zabiłam wszystkie swoje ulubione roślinki, w tym ponad 10 letnie skrzydłokwiaty. Doszłam do wnioski, że chyba trzeba testować każde zakupione opakowanie na jednej roślinie i obserwować, czy coś się złego nie dzieje.[/QUOTE]


Nastraszyłaś mnie z tym nawozem Można zapytać jaki to? Ja mam kwiatki od marca i do tej pory używałam: florovitu do roślin zielonych, lidlowych nawóz uniwersalnych, agrecolu w takich ampułkach do wetknięcia w ziemię i jeszcze nie zdarzyła się żadna tragedia. No i trzymam się zasady, żeby nie nawozić roślin pierwsze 2-3 tyg po przesadzeniu.



Polecam też pomocniczo czarną herbatę - tanie, nieśmierdzące i niedocenione. Mam oddzielne pudełko takiej tylko do kwiatków.


Do domowych nawozów na bazie czosnku, bananów jakoś nie mogę się przekonać, bo ich przygotowywanie jest uciążliwe i śmierdzą.
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 10:12   #45
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez chitrv Pokaż wiadomość
Nastraszyłaś mnie z tym nawozem Można zapytać jaki to? Ja mam kwiatki od marca i do tej pory używałam: florovitu do roślin zielonych, lidlowych nawóz uniwersalnych, agrecolu w takich ampułkach do wetknięcia w ziemię i jeszcze nie zdarzyła się żadna tragedia. No i trzymam się zasady, żeby nie nawozić roślin pierwsze 2-3 tyg po przesadzeniu.



Polecam też pomocniczo czarną herbatę - tanie, nieśmierdzące i niedocenione. Mam oddzielne pudełko takiej tylko do kwiatków.


Do domowych nawozów na bazie czosnku, bananów jakoś nie mogę się przekonać, bo ich przygotowywanie jest uciążliwe i śmierdzą.
u mnie to się nie sprawdziło totalnie

https://allegro.pl/oferta/agrecol-pa...hoCBf0QAvD_BwE

pojawiła się pleśń w tych miejscach gdzie te pałeczki były wbite.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 17:53   #46
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Kurcze nie wiedziałam tez, ze mogę zaszkodzić odżywką do roślin....
Może te paprotki dlatego tak się zachowują. Chociaż wszystkie inne rośliny sa ok.
Teraz już mniej się nawozi, to jak zostawię te paprotki, to może sie odrodzą...
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 17:59   #47
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Mnie mama nauczyła sypać do roślin domowych raz na jakiś czas azofoskę :brzydal" Przywozi mi z działki, do doniczki (nie częściej niż raz na miesiąc) idzie szczypta (tak, jakbym sobie jedzenie soliła).
Bezpieczniejszy jest biohummus, bo tego nie da rady przedawkować, chociaż nie wiem czy go lać również zimą. No i on jednak nie zawiera wszystkich tych składników odżywczych.

A czy ktoś tutaj podlewa rośliny wodą z akwarium?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 18:22   #48
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Kurcze nie wiedziałam tez, ze mogę zaszkodzić odżywką do roślin....
Może te paprotki dlatego tak się zachowują. Chociaż wszystkie inne rośliny sa ok.
Teraz już mniej się nawozi, to jak zostawię te paprotki, to może sie odrodzą...
Większość nawozów raczej pomaga niż szkodzi, więc to po prostu pech.


Paprotki podlewać tak często, żeby podłoże nie zdążyło całkiem wyschnąć (wtedy momentalnie schną liście), lubią zraszanie. Ewentualnie jakieś tacki z wodą, bo musi być odpowiednia wilgotność. Podobno woda z mlekiem jest dobra dla paproci, ale jeszcze nie testowałam.


Nawozy uniwersalne, czy tam biohummusy można, a wręcz należy zapodawać chociaż z raz w miesiącu. (z wyjątkiem świeżo przesadzonych roślin - nie nawozić przez pierwsze 2-3 tyg, bo korzenie są wtedy wrażliwe i je wypali).

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Mnie mama nauczyła sypać do roślin domowych raz na jakiś czas azofoskę :brzydal" Przywozi mi z działki, do doniczki (nie częściej niż raz na miesiąc) idzie szczypta (tak, jakbym sobie jedzenie soliła).
Bezpieczniejszy jest biohummus, bo tego nie da rady przedawkować, chociaż nie wiem czy go lać również zimą. No i on jednak nie zawiera wszystkich tych składników odżywczych.

A czy ktoś tutaj podlewa rośliny wodą z akwarium?
Zrobię research o Azofosce, bo brzmi obiecująco.



Ja nie podlewałam (bo nie mam akwarium ), ale na roślinkowych grupach na fb czytałam, że ponoć jest ok.
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-20, 18:48   #49
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Albo azofoska, albo saletra.
Chociaż nie do wszystkiego będzie taki sam nawóz. Np. do roślin, które mają liście z wariegacja, nie powinno dawać się nawozu do roślin zielonych, bo mogą utracić wybarwienie na liściach.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-20, 18:54   #50
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez chitrv Pokaż wiadomość
Większość nawozów raczej pomaga niż szkodzi, więc to po prostu pech.


Paprotki podlewać tak często, żeby podłoże nie zdążyło całkiem wyschnąć (wtedy momentalnie schną liście), lubią zraszanie. Ewentualnie jakieś tacki z wodą, bo musi być odpowiednia wilgotność. Podobno woda z mlekiem jest dobra dla paproci, ale jeszcze nie testowałam.


Nawozy uniwersalne, czy tam biohummusy można, a wręcz należy zapodawać chociaż z raz w miesiącu. (z wyjątkiem świeżo przesadzonych roślin - nie nawozić przez pierwsze 2-3 tyg, bo korzenie są wtedy wrażliwe i je wypali).

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------


Zrobię research o Azofosce, bo brzmi obiecująco.


Ja nie podlewałam (bo nie mam akwarium ), ale na roślinkowych grupach na fb czytałam, że ponoć jest ok.
Kurcze, właśnie ostatnio tak zrobiłam. Dobrze wiedzieć.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 09:47   #51
_hiver_
Kobieta zimowa
 
Avatar _hiver_
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 2 098
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Też zaczęłam hodować rośliny w czasie pandemii , ale z racji alergii na pleśń tylko na balkonie. Mamy 5 róż w dużych donicach, kolejne 2 czekają na posadzenie w weekend. I lilak Meyera, niski krzew kwitnący latem, pachnie jak wysoki bez. W sezonie kwitnienia podlewałam nawozem w płynie humus uniwersalny.

Edytowane przez _hiver_
Czas edycji: 2020-10-21 o 09:50
_hiver_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 11:43   #52
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Też lubię rośliny w domu. Mam kilka "potworów"- np. ponad 20to letnia hoję która zajeła całe kuchenne okno i nie bardzo wiem co z nią zrobić, bo wredna cholera przerosła firankę i ani zdjąć uprać, ani nic.
I wielgachną chyba paproć w jakiejś odmianie, myślałam ze to się nazywa orlik, ale nie znajduję niczego w goglach pod tą nazwą- nie ma liści jak paproć, tylko jakby wielkie rozcapierzone łapy o kolorze srebrno-szaro-zielonym.
Moje oczko w głowie, zaraz po kocie.




IMO najlepszy i najbezpieczniejszy nawóz to banany, skorupki jaj i fusy kawy.
Jka przesadzam swoje rosliny to siekam banany, dodaje fusów i skorupek i wkładam na dno donicy, i to bardzo hojnie Do .średniej donicy nawet calego banana wymieszanego z ziemią, skorupkami i fusami z kawy. Kwiaty na tym rosną jak szalone. czasem wtykam posiekane skórki banana w donice w ziemię.
A każde obrane na co dzień skórki po bananach podrzucam pod rosliny zewnetrzne. One szybko czernieja i się rozkladają, wiec nie ma nieporządku.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2020-10-21 o 11:44
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 12:00   #53
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I wielgachną chyba paproć w jakiejś odmianie, myślałam ze to się nazywa orlik, ale nie znajduję niczego w goglach pod tą nazwą- nie ma liści jak paproć, tylko jakby wielkie rozcapierzone łapy o kolorze srebrno-szaro-zielonym.
Moje oczko w głowie, zaraz po kocie.

Może phlebodium blue star?
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 12:05   #54
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Może phlebodium blue star?

Tak, to to. Dzięki!


Cyknę mu zdjęcie jak wrócę do domu i wkleję.
Pochwale się dzieciakiem.


Ze 2 tygodnie temu dokupiłam mu "braciszka" w odmianie pierzastej, na razie sie berbeć aklimatyzuje i czeka na przesadzenie w większą doniczkę, liczę że tez mu będzie nas tak dobrze i taki urośnie duży jak "starszy brat"
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 20:29   #55
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

@cava ściągnij apkę PlantSnap. Robisz foto nieznanej rośliny i wyszukuje ci w bazie co to może być. O dziwo to nawet działa.
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 22:38   #56
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Cytat:
Napisane przez chitrv Pokaż wiadomość
Nastraszyłaś mnie z tym nawozem Można zapytać jaki to? Ja mam kwiatki od marca i do tej pory używałam: florovitu do roślin zielonych, lidlowych nawóz uniwersalnych, agrecolu w takich ampułkach do wetknięcia w ziemię i jeszcze nie zdarzyła się żadna tragedia. No i trzymam się zasady, żeby nie nawozić roślin pierwsze 2-3 tyg po przesadzeniu.
Użyłam florovit pro natura uniwersalny. Pierwszy raz miałam nawóz tej firmy i nie wiem, czy wszystko od nich jest takie wspaniałe, czy to była jakaś pechowa seria. Pamiętam, że użyłam połowę dawki zalecanej na opakowaniu, więc to nie z winy przelania zbyt mocnym roztworem. Hoduję rośliny od wczesnych lat nastoletnich, to już będzie kilkanaście lat, ale pierwszy raz mi się tak zdarzyło, że wszystkie rośliny umarły w tym samym czasie po podlaniu ich wodą z nawozem. Może jestem histeryczką, ale płakać mi się chce jak o tym pomyślę.



Udało się Wam rozmnożyć zamiokulkasa?

Włożyłam ułamany pęd do wody, na samym końcu wyrosła ta taka bulwa korzeniowa, czy co to jest, posadziłam do ziemi i czekam. Dwieście lat już czekam, aż mi coś wyrośnie.

Miesiąc temu zrobiłam sobie jeszcze dodatkowe szczepki 2 metodami. Ucięte listki wsadziłam do ziemi, na końcówkach widzę, że zaczynają im rosnąć bulwy, dzisiaj mają około 4-5 milimetrów. W drugiej metodzie 2 listki na pędzie wsadziłam do wody, dzisiaj jest bulwa na około 1 centymetr i widzę, że zaczynają się pojawiać na niej korzenie na około 1-1,5 mm.

A, i jeszcze z boku starego zz zaczęły mi kiedyś wyrastać takie dwa małe listki,. Wyrosły z ziemi, nie bezpośrednio z pędu, tak jak zazwyczaj. Przy ostatnim przesadzaniu rozdzieliłam toto od reszty i posadziłam osobno. Na razie wygląda to tak, że jest jeden długi na 12 cm pęd na końcu którego są 2 listki, korzenie wyglądają tak, że jest parę takich małych kuleczek-ziemniaczków połączonych ze sobą korzonkami. Czy miałyście takie sadzonki i się Wam rozrosły?
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 23:21   #57
chitrv
Raczkowanie
 
Avatar chitrv
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 138
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Faktycznie lipa z tym nawozem.


ZZ nie próbowałam, ja nie mam cierpliwości do rozmnażania sukulentów i pochodnych Jak coś mi nie rośnie i nie wiem dlaczego, to kombinuję z oświetleniem/nowym podłożem/innym rozmiarem doniczki Ale jak tyle się tym zajmujesz, to pewnie wzięłaś to pod uwagę. Może pogrzeb na Youtube, jest masa filmów o ZZ.
chitrv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 05:37   #58
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 08:17   #59
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

Mój BlueStar:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 277E20D2-EAC3-4848-8C73-9EFAD8917084.jpg (159,1 KB, 85 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 800C91CF-17D2-467C-A1DE-91D6FD78C06C.jpg (147,0 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 44EBCF76-04C4-493A-A16C-05B82E7F2DA2.jpg (175,6 KB, 71 załadowań)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 08:31   #60
cukierek_z_cykuty
Zadomowienie
 
Avatar cukierek_z_cykuty
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 257
Dot.: Wątek wielbicieli roślin ozdobnych i nie tylko.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;88223981]

Udało się Wam rozmnożyć zamiokulkasa?

Włożyłam ułamany pęd do wody, na samym końcu wyrosła ta taka bulwa korzeniowa, czy co to jest, posadziłam do ziemi i czekam. Dwieście lat już czekam, aż mi coś wyrośnie.

Miesiąc temu zrobiłam sobie jeszcze dodatkowe szczepki 2 metodami. Ucięte listki wsadziłam do ziemi, na końcówkach widzę, że zaczynają im rosnąć bulwy, dzisiaj mają około 4-5 milimetrów. W drugiej metodzie 2 listki na pędzie wsadziłam do wody, dzisiaj jest bulwa na około 1 centymetr i widzę, że zaczynają się pojawiać na niej korzenie na około 1-1,5 mm.

A, i jeszcze z boku starego zz zaczęły mi kiedyś wyrastać takie dwa małe listki,. Wyrosły z ziemi, nie bezpośrednio z pędu, tak jak zazwyczaj. Przy ostatnim przesadzaniu rozdzieliłam toto od reszty i posadziłam osobno. Na razie wygląda to tak, że jest jeden długi na 12 cm pęd na końcu którego są 2 listki, korzenie wyglądają tak, że jest parę takich małych kuleczek-ziemniaczków połączonych ze sobą korzonkami. Czy miałyście takie sadzonki i się Wam rozrosły?[/QUOTE]
U mnie jest podobnie. Zaczynałam już podejrzewać, że mój okaz jest sztuczny. Jak można TAK WOLNO robić cokolwiek? Ani to wywalić ani postawić na widoku.

Cawa piękna roślina.
cukierek_z_cykuty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-02 08:01:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.