Zdjęcia, lustra a rzeczywistość.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-11, 13:47   #1
A glimmer of hope
Przyczajenie
 
Avatar A glimmer of hope
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9

Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....


Witam was serdecznie! Założyłam konto, ponieważ wpisując w google, ten temat, nie widzialam wielu wątków, więc postanowiłam takowy tu założyć, gdyż wizaz zawsze było dla mnie przyjemnym portalem, a mam taki problem. Gdy widzę siebie w lustrze, jestem ładna, gdy widzę się na zdjęciach jestem koszmarna... komu wierzyć? zdjęciom czy lustrom? Gdy widzę swoją siostrę, w lustrze jest praktycznie taka sama jaką ją widzę w rzeczywistości, więc czy ze mną jest tak samo? Druga sprawa to to, że w każdym lustrze wyglądam inaczej, inaczej w sklepowym, łazienkowym... Sama już nie wiem, a wpadłam przez to w kompleksy, ponieważ nie narzekam na brak zainteresowania i adoratorów, ale moje zdjęcia przyprawiają mnie o ból głowy. Macie podobnie? Z góry dziękuję, i przepraszam, że mogę wydawać się płytka, ale po prostu zaciekawiło mnie to i pragnę poznać wasze zdanie na ten temat.
A glimmer of hope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 13:55   #2
IBBIEone
Raczkowanie
 
Avatar IBBIEone
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 60
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Wiele zależy od oświetlenia pomieszczenia, w którym się chociażby przeglądasz w lustrze. Kolejna sprawa to to, że nie każdy jest fotogeniczny, a to już sprawa genów(z tego co mi wiadomo). A i jeszcze jeśli robisz sobie zdjęcia z rąsi to nie dziw się, że wyglądasz źle, bo to strasznie zniekształca obraz. Oczywiście Cię o to nie podejrzewam po prostu wśród moich znajomych na fb wciąż panuje taka moda i strasznie dziwnie to nie raz wygląda
IBBIEone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 13:56   #3
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

słyszałam kiedyś, że w lustrze wydajemy się sobie 5x ładniejsi niż jesteśmy w rzeczywistości ile w tym prawdy nie wiem sama jestem raczej osobą mało fotogeniczną i na zdjęciach wyglądam zwykle gorzej niż w rzeczywistości (i to nie tylko moje subiektywne zdanie ale też innych znanych mi osób ) ale myślę sobie, że jednak chyba lepiej prezentować się na żywo lepiej niż na zdjęciach aniżeli odwrotnie
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 13:57   #4
AzumiSan
Przyczajenie
 
Avatar AzumiSan
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 17
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

podobno w lustrze widzimy się kilka razy bardziej atrakcyjnymi niż jesteśmy w rzeczywistości ale czy tak jest naprawdę?
W każdym razie, mam tak samo jak Ty... jednak to jak siebie widzimy, zależy oczywiście od wielu czynników- światła, itd.
Nie przejmuj się tym, że na zdjęciach możesz trochę gorzej wychodzić
__________________
Gdy zakładam kask, zaczynam inaczej patrzeć na świat
AzumiSan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:01   #5
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
słyszałam kiedyś, że w lustrze wydajemy się sobie 5x ładniejsi niż jesteśmy w rzeczywistości
w takim razie czas bym kupiła sobie worek na twarz
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:02   #6
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Mnie się wydaje, że i w lustrze i na zdjęciach to rzeczywistość. Po prostu moze jesteś niefotogeniczna i nie potrafisz zrobić do zdjęcia ładnej miny, a w lustrze możemy dowolnie zmieniać mimikę twarzy na taką, która nam się podoba. Przeciez zdjęcie to tylko jedna nasza mina, którą w danym momencie robimy, nie zawsze udana. Niektórzy mówią, że lustro kłamie, ale ja w to nie wierzę, bo musielibyśmy niezłe halucynacje mieć. A to, że w róznych lustrach widzimy się różnie zależy pewnie od światła.
Mam znajomą, która na zdjęciach wygląda zupełnie ianczej niż w rzeczywistości i nie tylko ja to potwierdzam, więc nawet bardziej jestem skłonna twierdzić, ze to zdjęcia kłamią. Szczególnie, jak ktoś tutaj zauważył - te z rąsi. No i ja też myslę, ze jednak lepiej jest być niefotogenicznym i ładnym na żywo niż na odwrót.
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:17   #7
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

to, że w różnych lustrach wyglądamy inaczej to nie tylko kwestia światła, ale i samego lustra. byłaś kiedyś w gabinecie luster? tą samą technikę stosują np sklepy z ubraniami, wyszczuplają sylwetkę żeby utwierdzic klienta w przekonaniu, że świetnie wygląda w danym ciuszku. niekoniecznie przekłada się to na rzeczywistosc zdjęcie to natomiast tylko ułamek sekundy, jestem pewna że są jakieś zdjęcia na których wyglądasz dobrze. a może musisz znalezc dobrego fotografa? słabe aparaty często zniekształcają obraz, kąt też ma ogromne znaczenie, czasem dobre oko i sprzęt robią ogromną różnicę.
podsumowując - i w lustrze i w aparacie jesteś tą samą osobą co w rzeczywistości.
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 14:34   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
słyszałam kiedyś, że w lustrze wydajemy się sobie 5x ładniejsi niż jesteśmy w rzeczywistości ile w tym prawdy nie wiem
Ja słyszałam coś odwrotnego
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:39   #9
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

A glimmer of hope, i w lustrze, i na zdjęciach, to jesteś Ty. Tylko że tak powiem — inaczej ujęta. Zdjęcie to uchwycenie Ciebie w jednym konkretnym momencie. Albo się wyjdzie wtedy ładnie, albo nie. Za to to, jak wyglądasz w jednym konkretnym ułamku sekundy, nie jest widoczne jak stoisz przed lustrem, czy jak ktoś na Ciebie patrzy, bo patrzy na Ciebie całą i to zwykle przez jakiś czas.
Jeśli masz problem z tym, że źle wychodzisz na zdjęciach, to problem może tkwić w tym, że się np. źle ustawiasz do zdjęć, w jakichś niekorzystnych dla Ciebie pozycjach, robisz nieodpowiednie miny… A może być to też wina fotografa, który wybiera złe ujęcia

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
to, że w różnych lustrach wyglądamy inaczej to nie tylko kwestia światła, ale i samego lustra. byłaś kiedyś w gabinecie luster? tą samą technikę stosują np sklepy z ubraniami, wyszczuplają sylwetkę żeby utwierdzic klienta w przekonaniu, że świetnie wygląda w danym ciuszku. niekoniecznie przekłada się to na rzeczywistosc
To sklepy, do których chodzę, mają chyba lustra pogrubiające. Zawsze gorzej wyglądam w lustrach sklepowych niż w tych, które mam w domu

Dopisek:
Albo się komuś wieszającemu lustro pomyliło. I powiesił wyszczuplające w poprzek
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)

Edytowane przez Chatul
Czas edycji: 2012-09-11 o 14:39 Powód: dopisek
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:51   #10
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
To sklepy, do których chodzę, mają chyba lustra pogrubiające. Zawsze gorzej wyglądam w lustrach sklepowych niż w tych, które mam w domu

Dopisek:
Albo się komuś wieszającemu lustro pomyliło. I powiesił wyszczuplające w poprzek
Moim hitem ostatnio był Top Secret. Bywam tam sporadycznie i raczej nic nie kupuje, ale ostatnio tak przelotem wpadłam i przechodząc koło takiego wielkiego lustra na środku sklepu spojrzałam w nie i aż się zatrzymałam, bo było tak wydłużająco-wyszczuplające, że własnej paszczy nie poznałam w pierwszej chwili Aż karykaturalnie

Sklepowe lustra w przymierzalniach często są fatalnie oświetlone, co może potęgować efekt tego negatywnego wrażenia
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 14:55   #11
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Ja w lustrze tez wygladam zupelnie inaczej niz na zdjeciach. Moja siostra super wychodzi na zdjeciach, ja nie jestem fotogeniczna, moja mama tez nie, chyba takie geny.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 15:31   #12
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
słyszałam kiedyś, że w lustrze wydajemy się sobie 5x ładniejsi niż jesteśmy w rzeczywistości ile w tym prawdy nie wiem sama jestem raczej osobą mało fotogeniczną i na zdjęciach wyglądam zwykle gorzej niż w rzeczywistości (i to nie tylko moje subiektywne zdanie ale też innych znanych mi osób ) ale myślę sobie, że jednak chyba lepiej prezentować się na żywo lepiej niż na zdjęciach aniżeli odwrotnie
kiedyś moja znajoma, zdegustowana swoimi zdjęciami, narzekała- czemu ja nie mogę wyjść na zdjęciu tak ładnie, jak ja siebie widzę w lustrze?!
wydaje mi się, że w lustrze patrzymy na siebie subiektywnie, wybiórczo, a na zdjęciu jest to bardziej obiektywny portret, widać wszystko, także niedoskonałości, na które się nie zwraca uwagi. Czyli nie jest to wina ani lustra, ani aparatu, tylko psychiki no i fotogeniczności
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 15:31   #13
Melkorka
Raczkowanie
 
Avatar Melkorka
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 227
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
słyszałam kiedyś, że w lustrze wydajemy się sobie 5x ładniejsi niż jesteśmy w rzeczywistości ile w tym prawdy nie wiem sama jestem raczej osobą mało fotogeniczną i na zdjęciach wyglądam zwykle gorzej niż w rzeczywistości (i to nie tylko moje subiektywne zdanie ale też innych znanych mi osób ) ale myślę sobie, że jednak chyba lepiej prezentować się na żywo lepiej niż na zdjęciach aniżeli odwrotnie
teraz to mnie załamałaś

To wyjaśnia wszystko, raz na jakiś czas próbuję zrobić sobie jakiś ładny autoportret, w lustrze wszystko wygląda ok, a na zdjęciu? Hmm czasem zrobię ich ze 100 i nawet jedno nie będzie ładne!
__________________
The Knife: Kino

Edytowane przez Melkorka
Czas edycji: 2012-09-11 o 15:33
Melkorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 15:38   #14
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Ja czytałam, że w lustrze bardziej się sovbie podobamy, bo jesteśmy przyzwyczajeni do naszej buzi z lustra - bo to w nim najczęściej oglądamy swoją twarz. Za to na zdjęciach często są ujęcia jakich nie zaobserwowalibyśmy w lustrze, przez co wydają nam się dziwne i obce.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 15:41   #15
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
słyszałam kiedyś, że w lustrze wydajemy się sobie 5x ładniejsi niż jesteśmy w rzeczywistości
Haha, ale niby jak ktoś zmierzył ile razy? A skąd wiadomo, że nie 2x albo 3x bardziej tylko akurat 5? Bzdura jakaś.
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 15:49   #16
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Ciekawe w jaki sposób to zmierzono Ankieta, obserwacja, wprowadzenie jednostki sięsobiepodobania ...
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 15:53   #17
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

co do odbicia w lustrze czy uchwyceniu nas w kadr zdjęcia uważam,że dużo zależy od oświetlenia. Zauważyłam , że dość szczupło wychodzę na zdjęciach jeżeli głowę lekko do góry unoszę i jedną z nóg nieco do przodu daję
taki gwiazdorski trick
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 15:58   #18
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez isabelka00 Pokaż wiadomość
co do odbicia w lustrze czy uchwyceniu nas w kadr zdjęcia uważam,że dużo zależy od oświetlenia. Zauważyłam , że dość szczupło wychodzę na zdjęciach jeżeli głowę lekko do góry unoszę i jedną z nóg nieco do przodu daję
taki gwiazdorski trick
Ooo, Ty to widzę już masz pozę do zdjęć wypracowaną Ja to nie wiem, zawsze na zdjęciach jestem albo pijana, albo roześmiana, albo coś jem
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 16:26   #19
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Ooo, Ty to widzę już masz pozę do zdjęć wypracowaną Ja to nie wiem, zawsze na zdjęciach jestem albo pijana, albo roześmiana, albo coś jem
haha, ja tak samo, jak patrzę na swoje zdjęcia jak się z czegoś śmieję (nie uśmiecham, tylko rżę jak koń ) wyglądam jak jakaś niedorobiona
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 16:37   #20
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Teoria o widzeniu się w lustrze 5x lepiej niż normalnie pochodzi jak sądzę ze strony bezuzyteczna.pl Jak dobrze pamiętam to chyba tam była taka informacja. Nie sugerowałabym się tym aż tak. Myślę, że to zależy od podejścia. Bo niby skąd w takim razie tyle kompleksów u pięknych kobiet?

Ja się w lustrze jakoś znoszę- choć nie zawsze. Natomiast na zdjęciach makabra Zdarzają się jakieś normalniejsze ale większość to koszmar. A takie z zaskoczenia to już w ogóle.

Może jest to też kwestia tego, że w lustrze widzimy się dokładniej, bardziej przestrzennie , w delikatnym ruchu natomiast zdjęcie wychwytuje tylko moment i w dodatku spłaszcza obraz. Może kiedy nadejdzie era zdjęć 3D to będzie lepiej
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 18:23   #21
Milena_12
Rozeznanie
 
Avatar Milena_12
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 554
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Boże, dziewczyny... Czytając Wasze posty myślałam, że zacznę czesać zębami dywan ze śmiechu!!! Jesteście świetne
Ale mam podobnie jak większość: tragedia na zdjęciach, ale w rzeczywistości wyglądam inaczej. Nawet mój facet (!) to zauważył.
Podobno też, nie powinno się zupełnie kierować tymi lustrami w sklepach (w szczególności CH), bo mają zbyt silne oświetlenie, które uwydatnia wszystkie niedoskonałości skóry, które przy normalnym świetle są dla ludzi niewidoczne.

Także nie ma się czym przejmować. Ja na zdjęciach zawsze mam jakieś szalone miny, wtedy mogę zwalić winę na głupotę, a nie na "nieurodziwość"
Milena_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 18:40   #22
malyszkicownik
Zadomowienie
 
Avatar malyszkicownik
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 048
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
to, że w różnych lustrach wyglądamy inaczej to nie tylko kwestia światła, ale i samego lustra. byłaś kiedyś w gabinecie luster? tą samą technikę stosują np sklepy z ubraniami, wyszczuplają sylwetkę żeby utwierdzic klienta w przekonaniu, że świetnie wygląda w danym ciuszku. niekoniecznie przekłada się to na rzeczywistosc
Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
[B]A glimmer of hope[/B
To sklepy, do których chodzę, mają chyba lustra pogrubiające. Zawsze gorzej wyglądam w lustrach sklepowych niż w tych, które mam w domu

Dopisek:
Albo się komuś wieszającemu lustro pomyliło. I powiesił wyszczuplające w poprzek
Haha ja mam tak samo, w niektórych przebieralniach czuję się okropnie, bo często oświetlenie jest halogenowe i jeszcze na dodatek gdzieś tam prosto z góry pada, więc wszelkie nasze mankamenty jeszcze bardziej się uwypuklają.

Ja wiem, co to za technika Chodzi o to, żebyśmy jak najwięcej ubrań musiały kupić, żeby zasłonić się w tym cholernym lustrze i wreszcie mieć spokój
malyszkicownik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 18:43   #23
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Dlaczego na zdjęciach wychodzimy inaczej niż gdy widzimy siebie w lustrze? Bo w lustrze widzimy swoje odbicie lustrzane a na zdj. tak jak wyglądamy. Pomijając świetne obiektywy, filtry i zdolności fotografa - mozemy wyglądać świetnie - ale gdy nam się zrobi zdjęcie od dołu to łojeny, tyłek jak szafa trzydrzwiowa
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 18:47   #24
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

ja w normalnym lustrze się nawet lubię - ale pamiętam, zdarzyło mi się jakoś ładniej pomalować, patrzę w lustro i myślę - ale zaje...., zrobię sobie zdjęcie! po czym na żadnym z 30 nie wyglądałam ładnie patrzę na te zdjęcia i wydaje mi się że mam jakąś krzywą twarz, fatalny kształt oczu, w lustrze z kolei tego nie widzę

jednym z najgorszych możliwych oświetleń jest chyba takie, jak w łazienkach w np. galeriach handlowych. w tamtejszych lustrach zawsze się świecę i jestem cała czerwona
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 18:58   #25
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Kiedyś przewertowałam pół Internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie . I wyszło, że raczej lustro (chociaż widzimy się tam oczywiście "odwrotnie", wiecie o co mi chodzi ). Głównie dlatego, że 1.aparat uchwyca Twoją minę, pozę, w jednym danym momencie, 2.zdjęcia są "płaskie", w lustrze widzisz się w 3d .

Oczywiście to wszystko zależy też od wielu innych czynników. I sama nadal się zastanawiam. Na zdjęciach wyglądam tragicznie, ale jak popatrzę na zdjęcia z dzieciństwa, to na niektórych wyglądam ślicznie, a na niektórych już gorzej . Aktualnie jak robię zdjęcia, to wychodzą mi wszelkie niedoskonałości, wyglądam jakbym dopiero co z łóżka wstała, sińce wydają się 10x większe . To samo tyczy się niektórych luster sklepowych, wyłażą mi jakieś przebarwienia, w domu mam za to lustro z fajnym oświetleniem gdzie wyglądam ładnie .

Ale i tak najlepsze są lustra "ciemne" tzn. z witryn sklepowych, na przystankach . Tam się wygląda zaje*iście
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 21:24   #26
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

A ja Wam powiem, że to zależy od osoby i wszelkie tutaj podane średnie pewnie nie mają przełożenia na rzeczywistość

Moja znajoma jest bardzo ładna, ma prostą urodę, która wielu osobom się podoba, ale jej urodzie dużo daje mimika, ruchy, sposób ułożenia ust gdy mówi itp. Natomiast na zdjęciu wychodzi bardzo przeciętnie, bo nie są w stanie tych cech uchwycić
Natomiast w moim przypadku jest odwrotnie. O ile na zdjęciach wychodzę zwykle dobrze, tak na żywo, po odezwaniu się, po ruchach wiele tracę- widać uroku mi nie dodają niestety :P
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2012-09-12 o 09:09 Powód: literówka :(
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 21:45   #27
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

A ja wyglądam tak samo w lustrze (każdym) jak i na zdjęciach Za to mój tż ZAWSZE wychodzi wstrętnie obojętnie na jakim zdjęciu, niektórzy nie są fotogeniczni i tyle. Chociaż przyznam, że lubię lustra poszczuplające...
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 21:59   #28
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez AzumiSan Pokaż wiadomość
podobno w lustrze widzimy się kilka razy bardziej atrakcyjnymi niż jesteśmy w rzeczywistości
To żeś mnie załamała

Cytat:
Napisane przez kasiencja Pokaż wiadomość
ja w normalnym lustrze się nawet lubię - ale pamiętam, zdarzyło mi się jakoś ładniej pomalować, patrzę w lustro i myślę - ale zaje...., zrobię sobie zdjęcie! po czym na żadnym z 30 nie wyglądałam ładnie patrzę na te zdjęcia i wydaje mi się że mam jakąś krzywą twarz, fatalny kształt oczu, w lustrze z kolei tego nie widzę
mam to samo
patrząc w lustro bardzo się sobie podobam i uważam, że jestem atrakcyjna- może to trochę narcystyczne, ale tak jest co najlepsze, na swoje zdjęcia, nie daj Boże filmy/nagrania z moim udziałem nie mogę po prostu patrzeć, wyglądam inaczej, widzę innego człowieka. Może rzeczywiście jest tak, że idealizujemy swój wygląd w lustrze, sami widzimy siebie inaczej. tak jak z głosem - prawie każdy chyba słuchając swego głosu nagranego np. na dyktafon, chowa głowę w piach
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra


iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 22:03   #29
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
tak jak z głosem - prawie każdy chyba słuchając swego głosu nagranego np. na dyktafon, chowa głowę w piach
To to już w ogóle jest żenada w moim przypadku ...
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 22:12   #30
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Zdjęcia, lustra a rzeczywistość....

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
To to już w ogóle jest żenada w moim przypadku ...
U mnie tak samo! Mam głos jak jakieś niedorobione dziecko!
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-18 15:24:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.