Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-02, 08:26   #1
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420

Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach


Witajcie,
mam zamiar wybrać się w tym roku do Tunezji, za często nie podróżuję, więc potrzebuję porady. Otóż podoba mi się jeden hotel, z tym że mam do wyboru jechac z jednym biurem za 1400zł /2 tyg albo z innym biurem za 1900/2 tyg (również ten sam hotel). No i mam pytanie do doświadczonych, czym może się różnić oferta tych biur, jedzenie proponują i tu i tam 2 razy dziennie. Czy tańsze biuro znaczy gorsze?Czy z tym tańszym dostaniemy gorsze pokoje, gorszą obsługę i jedzenie?Jak to jest? Czemu ich ceny sa zróżnicowane?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 08:40   #2
ikonka86
Rozeznanie
 
Avatar ikonka86
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 567
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

a oplaty lotniskowe sa w cenie? (jezeli lecisz samolotem...)
ja w tym roku tez jade do tunezji, ale dopiero we wrzensiu


PS kolega, ktory byl tam kiedys powiedzial, ze klasy hoteli sa zanizone i zeby brac 4*...
ikonka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 08:47   #3
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

opłaty lotniskowe są w cenie i tej i tej. I to jest lot samolotem. Ja tez bym raczej leciała we wrześniu, chodzi o to czy 1400 to nie jest za tanio , czy mam się pokusić.ale z drugiej strony za 1900 to jest ten sam hotel.Czy warunki będa aż tak zróżnicowane jeśli pojadę z tym tańszym biurem?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 08:57   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

a to w tym samym terminie? bo wiesz, sa sezony wyzsze i nizsze...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:04   #5
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

TAk, obydwie są we wrześniu. Ja bym sie skusiła na tą tańszą, za różnicę wolałabym opłacić wycieczkę po safari. Ale mój TŻnie za bardzo chce z tym tańszym bo ta różnica jest dla niego podejrzana. Nie wiem jak mam mu wytłumaczyć.On chyba myśli że będziemy jedli ochłapy i bedziemy gorzej traktowani jeśli wykupimy tą tańszą wycieczkę.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:06   #6
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez Seagirl
TAk, obydwie są we wrześniu. Ja bym sie skusiła na tą tańszą, za różnicę wolałabym opłacić wycieczkę po safari. Ale mój TŻnie za bardzo chce z tym tańszym bo ta różnica jest dla niego podejrzana. Nie wiem jak mam mu wytłumaczyć.On chyba myśli że będziemy jedli ochłapy i bedziemy gorzej traktowani jeśli wykupimy tą tańszą wycieczkę.

A to tańsze biuro to jakieś znane w brańzy czy jakieś nowe? Wiesz różnica w cenie może być związana z nałożona marżą . Pozatym droższa wycieczka może być ''all inclusive''.
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:11   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

wycieczki sa roznych biur stad zazwyczaj wyplywa roznica cenowa.

tunezja polecam podobnie jak egipt brac hotel najmniej 3 gwiazdkowy i prosic o dokladne zdjecia hotelii,dopytac o widok z okna ,itp szczegoly.

miasteczka turystyczne to sama budowle hoteli wiec mozna trafic na widok np .na buldozer
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 09:14   #8
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez Kaisandra
A to tańsze biuro to jakieś znane w brańzy czy jakieś nowe? Wiesz różnica w cenie może być związana z nałożona marżą . Pozatym droższa wycieczka może być ''all inclusive''.
To tańsze to jest studenckie biuro podrózy (załatwiają nawet pracę za granicą), które powstało chyba w 1998roku, ale opiekę rezydenta na miejscu mamy z dużego znanego biura podróży. Ktoś mi mówił że to studenckie biuro ma tak tanio bo mają jakieś zniżki od tego biura, z którego jest rezydent.
W tym droższym nie ma all inclusive, warunki oferują takie same. Nie wiem jak przekonać TŻ-ta.
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:16   #9
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez paula78
wycieczki sa roznych biur stad zazwyczaj wyplywa roznica cenowa.

tunezja polecam podobnie jak egipt brac hotel najmniej 3 gwiazdkowy i prosic o dokladne zdjecia hotelii,dopytac o widok z okna ,itp szczegoly.

miasteczka turystyczne to sama budowle hoteli wiec mozna trafic na widok np .na buldozer
Podejrzewam że widoki z okna są różne, o to chodzi czy to tańsze biuro oferuje np. gorsze pokoje czy niekoniecznie?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:35   #10
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez Seagirl
Witajcie,
mam zamiar wybrać się w tym roku do Tunezji, za często nie podróżuję, więc potrzebuję porady. Otóż podoba mi się jeden hotel, z tym że mam do wyboru jechac z jednym biurem za 1400zł /2 tyg albo z innym biurem za 1900/2 tyg (również ten sam hotel). No i mam pytanie do doświadczonych, czym może się różnić oferta tych biur, jedzenie proponują i tu i tam 2 razy dziennie. Czy tańsze biuro znaczy gorsze?Czy z tym tańszym dostaniemy gorsze pokoje, gorszą obsługę i jedzenie?Jak to jest? Czemu ich ceny sa zróżnicowane?
Już Ci odpowiadam na pytanie z PW. Mnie osobiście hotel El hana beach przypadł do gustu, jedzenie w hotelu było naprawdę bardzo dobre ale przygotuj się na to, że po pierwszym posiłku może Ci się odezwać brzucho. Kup Stopperan, ja pierwszego dnia po jedzeniu wzięłam dwie tabletki i wszystkie objawy biegunkowe minęły. A teraz o samym hotelu: położony jest w centrum Sousse nad samym morzem. Jest naprawdę ogromny. Spróbuj zarezerwowac sobie pokój z centralnym widokiem na morze. My mieliśmy widok morza z boku ale przechodząc korytarzem zauważyliśmy pokój z bezpośrednim widokiem na morze, extra po prostu. W naszym pokoju było łózko z dwoma osobnymi materacami, toaletka z ogromnym lustrem. Łazienka jest jedna tzn.kibelek nie jest osobno. W naszej była wanna ale zamontowany był uchwyt gdyby ktoś chciał wziaść tylko prysznic. W hotelu jest również sejf, my tam trzymaliśmy aparat, dokumenty i pieniądze. A biuro podróży to Oasis. Pytaj jeśli będę jeszcze mogła jakoś pomóc.
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:42   #11
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

i moim zdaniem nie będzie większej różnicy jeśli wyjedziesz z biura podróży które jest tańsze. Posiłki są faktycznie dwa czyli śniadania i kolacje a między pokojami nie ma większej różnicy. Nie sadzę, że w momencie kiedy zapłacisz więcej za wycieczkę będziesz miała np. pokój z telewizorem. W naszym pokoju takowego nie było (i dobrze ).
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 09:51   #12
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez Justek
i moim zdaniem nie będzie większej różnicy jeśli wyjedziesz z biura podróży które jest tańsze. Posiłki są faktycznie dwa czyli śniadania i kolacje a między pokojami nie ma większej różnicy. Nie sadzę, że w momencie kiedy zapłacisz więcej za wycieczkę będziesz miała np. pokój z telewizorem. W naszym pokoju takowego nie było (i dobrze ).
A czy można sobie rezerwować od razu pokój z takim widokiem jaki się chce? CZy przydzielają je sami? Ile się płaci za sejf? Myślisz ze neibezpiexcznie jest trzymać w pokoju wartościowe rzeczy?Zdarzają się kradzieże?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:53   #13
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez Seagirl
A czy można sobie rezerwować od razu pokój z takim widokiem jaki się chce? CZy przydzielają je sami? Ile się płaci za sejf? Myślisz ze neibezpiexcznie jest trzymać w pokoju wartościowe rzeczy?Zdarzają się kradzieże?
Justek, a masz moze zdjęcia pokoju albo hotelu zrobione przez was? Jeśli mogłabyś mi jakieś pokazać to podaję maila Seagirl2@tlen.pl
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:54   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

dopytaj w jakies forme sa sniadania ?
tv chyba nie potrzebny

sejf w pokoju to fajna sprawa ,fakt trzeba doplacic.ile zalezy od hotelu.
boje sie zostaiwac dokumenty itp ot tak w pokoju.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:56   #15
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez Seagirl
A czy można sobie rezerwować od razu pokój z takim widokiem jaki się chce? CZy przydzielają je sami? Ile się płaci za sejf? Myślisz ze neibezpiexcznie jest trzymać w pokoju wartościowe rzeczy?Zdarzają się kradzieże?
na te pytania odpowiem Ci jutro, dlatego że wszystkim zajmował się mój narzeczony. Nie pamiętam ile płaci się za sejf ale zapytam. Nie były to jakieś ogromne koszty. I napewno jest niebezpiecznie trzymać wartościowe rzeczy w pokoju. Nam kradzież się nie zdarzyła ale pamiętam jak wyjeżdzałam, dziewczyny tutaj na wizażu radziły mi żeby skorzystać z sejfu nie zostawiać cennych rzeczy na widoku w pokoju. W pokoju masz szafę i jedna jej strona jest zamykana na klucz. My ten kluczyk odczepiliśmy od pokojowego i nosiliśmy ze sobą. W tej zamykanej stronie trzymałam swoją komórkę np. ale na wszelki wypadek chowałam ja dodatkowo między ubrania. Niestety kradzieże się zdarzają ale podczas mojego pobytu nie słyszałam, żeby komuś coś zginęło.
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:57   #16
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez Seagirl
Justek, a masz moze zdjęcia pokoju albo hotelu zrobione przez was? Jeśli mogłabyś mi jakieś pokazać to podaję maila Seagirl2@tlen.pl
tak zaraz Ci pokaże, nie mam zdjęc pokoju ale chyba mam tutaj jakieś zdjęcia.
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 09:58   #17
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez paula78
dopytaj w jakies forme sa sniadania ?
tv chyba nie potrzebny

sejf w pokoju to fajna sprawa ,fakt trzeba doplacic.ile zalezy od hotelu.
boje sie zostaiwac dokumenty itp ot tak w pokoju.
śnaidania i kolacje to nic innego jak szwedzki stół i uwierzcie jest w czym wybierać, mniam, mniam A sejf jest w banku hotelowym nie w pokoju.
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:03   #18
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez Justek
śnaidania i kolacje to nic innego jak szwedzki stół i uwierzcie jest w czym wybierać, mniam, mniam A sejf jest w banku hotelowym nie w pokoju.
Justek nie wiem czy mogę zapytać ile kosztowała ta wycieczka z OASIS? Nie wiesz czy jeśłi ktoś był równoczesnie z wami w tym samym hotelu ale z innego biura, to warunki mieliście gorsze/lepsze od innych?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:07   #19
Kaisandra
Wtajemniczenie
 
Avatar Kaisandra
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 221
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez Seagirl
To tańsze to jest studenckie biuro podrózy (załatwiają nawet pracę za granicą), które powstało chyba w 1998roku, ale opiekę rezydenta na miejscu mamy z dużego znanego biura podróży. Ktoś mi mówił że to studenckie biuro ma tak tanio bo mają jakieś zniżki od tego biura, z którego jest rezydent.
W tym droższym nie ma all inclusive, warunki oferują takie same. Nie wiem jak przekonać TŻ-ta.

Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie... to biuro studenckie i wiadomo, że nie ma wygurowanych cen . Pozatym na różnicę w cenie może mieć wpływ ulokowania pokoju w hotelu...ale nie musi . Tak juz jest jedni maja drożej...drudzy taniej ten sam produkt...taki jest wolny rynek i wszystko zależy ile marży naliczył touroperator. A jak mówisz, że to bióro jest już pare lat i nie żaden ''krzak'' to moim zdaniem nie ma się czego obawiać.
Kaisandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-02, 10:09   #20
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez Justek
śnaidania i kolacje to nic innego jak szwedzki stół i uwierzcie jest w czym wybierać, mniam, mniam A sejf jest w banku hotelowym nie w pokoju.
zdjęcia, tu w pracy mam tylko parę

Edytowane przez Justek
Czas edycji: 2006-06-03 o 14:21
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:14   #21
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

wiesz co akurat tu będę miec problem z odpowiedzią bo nasza wycieczkę sposorowała firma mojego narzeczonego, tylko za mnie musielismy dopłacić 800 zł. Warunki chyba były podobne bo przechodząc korytarzem widzieliśmy pootwierane pokoje jak sprzataczki sprzątały i nie zauważyliśmy zadnej różnicy
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:35   #22
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

Cytat:
Napisane przez Justek
śnaidania i kolacje to nic innego jak szwedzki stół i uwierzcie jest w czym wybierać, mniam, mniam A sejf jest w banku hotelowym nie w pokoju.

owszem moze byc szwedzki stol a takze w formie angielskiej ( ?)czyli chleb i dzem codziennie w okreslonej ilosci.

znam historie z pierwszej reki kiedy znajomi trafili na taka wycieczke dzemu od tego czasu nie biora do ust
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 10:38   #23
Seagirl
Zadomowienie
 
Avatar Seagirl
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 420
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

To jakbyś się dowiedziała o tą możliwosc rezerwacji pokoi to byłabym wdzięczna ale to pewnie co innego jak firma TŻ-ta sponsorowała, może firma mogła sobie zarezerwować akurat takie pokoje, a zwykły turysta nie.
Bardzo ładne zdjęcia

Może któraś z innych wizażanek miała mozliwosc rezerwacji pokoju?
Seagirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 11:37   #24
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Proszę o pomoc pdróżujących po ciepłych krajach

ale nasz pokój był naprawdę najzwyklejszy ale oczywiście podpytam
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.