Co ze mnie za żona? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-11, 15:12   #121
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez kalinkakalinowska Pokaż wiadomość
Nie, finalnie moja kuzynka tam zamieszkała. Właścicielką jest moja ciotka ale wyjechała na stałe za granicę
No to się nie dziwię, że mąż nie chciał inwestować własnych pieniędzy w nie swój dom.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 15:15   #122
kalinkakalinowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 47
Dot.: Co ze mnie za żona?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86106262]No to się nie dziwię, że mąż nie chciał inwestować własnych pieniędzy w nie swój dom.[/QUOTE]To miała być darowizna ale zrezygnowaliśmy. Skorzystała kuzynka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalinkakalinowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 15:27   #123
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez GdyKochamy Pokaż wiadomość
Skoro zgodziliście się na rozdzielność, a ty ze swojej pensji nie jesteś w stanie nic odłożyć, bo jest za mała, to nie rozumiem oburzenia, że mieszkanie ma być na niego. Pomijając kwestię uczuć, taka sytuacja jest ok.

Dla mnie robienie obiadów nie ma żadnego znaczenia, ale jestem w stanie go zrozumieć. Zazwyczaj to on robi obiad, to on odkłada na wasze mieszkanie, razem z tobą sprząta, więc miał nadzieję, że go wyręczysz w gotowaniu, skoro zostałaś w domu. Oczywiście nie powinno być to twoim obowiązkiem, ale wydaje mi się, że on po prostu daje z siebie więcej, więc dlatego się tego obiadu przyczepił.
Autorka ma dopiero 24 lata i jeszcze studiuje, jednocześnie pracując, to raczej całkiem normalna rzecz, że nie zarabia teraz kokosów i chyba jej mąż był w stanie to przewidzieć. Więc o co ma pretensje? On w jej wieku też zarabiał podobnie, już zapomniał? Małżeństwo powinno być drużyną, raz zarabia lepiej jedno, raz drugie, a raz tylko jedno w ogóle, sytuacja może się zmienić 10 razy. Niech nie będzie taki pewny siebie i patrzący z góry, bo może się zdarzyć, że sam przez długie lata będzie utrzymywany przez autorkę.

Sama potrafię przysknerzyć, ale nawet ja nie wyobrażam sobie zbierać latami gotówkę na mieszkanie, a wydatki rzędu 40zł traktować jako sabotaż całego przedsięwzięcia. Ile lat tak jeszcze mają żyć, przecież to chore, żeby odmawiać sobie przyjemności, bo wiecznie mieszkanie i ciułanie.

Oburzenie męża mogłabym zrozumieć jedynie w sytuacji, gdyby facet widział, że ma w domu lenia i pasożyta, który zamiast uczestniczyć we wspieraniu się nawzajem w codziennym życiu ma na wszystko wywalone i mu daj i zrób. Nie wiem, może tak jest, ale sytuacja została opisana jako jednorazowe przyleniuchowanie i od razu mąż oburzony. Jeśli tak to nie wróżę przyszłości z taką chorobliwą sknerą i fiksatem na punkcie obranego celu. Plus nie wyobrażam sobie, żeby kiedy nie zaniedbuję związku i wspólnego domu, maż pilnował mnie jak perszing, czy czasem mój tyłek za długo nie stykał się z kanapą przed tv, ani żebym nie miała prawa do zwykłego, ludzkiego lenistwa, bo nie każdy jest chodzącym robotem. No ale to już szczerze autorka tylko wie, czy niczego nie zaniedbuje i czy rzecz rozbija się o jedną pierdołę, przy której wylazł paskudny charakter męża, czy nawarstwione, uzasadnione żale.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 15:32   #124
kalinkakalinowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 47
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Autorka ma dopiero 24 lata i jeszcze studiuje, jednocześnie pracując, to raczej całkiem normalna rzecz, że nie zarabia teraz kokosów i chyba jej mąż był w stanie to przewidzieć. Więc o co ma pretensje? On w jej wieku też zarabiał podobnie, już zapomniał? Małżeństwo powinno być drużyną, raz zarabia lepiej jedno, raz drugie, a raz tylko jedno w ogóle, sytuacja może się zmienić 10 razy. Niech nie będzie taki pewny siebie i patrzący z góry, bo może się zdarzyć, że sam przez długie lata będzie utrzymywany przez autorkę.

Sama potrafię przysknerzyć, ale nawet ja nie wyobrażam sobie zbierać latami gotówkę na mieszkanie, a wydatki rzędu 40zł traktować jako sabotaż całego przedsięwzięcia. Ile lat tak jeszcze mają żyć, przecież to chore, żeby odmawiać sobie przyjemności, bo wiecznie mieszkanie i ciułanie.

Oburzenie męża mogłabym zrozumieć jedynie w sytuacji, gdyby facet widział, że ma w domu lenia i pasożyta, który zamiast uczestniczyć we wspieraniu się nawzajem w codziennym życiu ma na wszystko wywalone i mu daj i zrób. Nie wiem, może tak jest, ale sytuacja została opisana jako jednorazowe przyleniuchowanie i od razu mąż oburzony. Jeśli tak to nie wróżę przyszłości z taką chorobliwą sknerą i fiksatem na punkcie obranego celu. Plus nie wyobrażam sobie, żeby kiedy nie zaniedbuję związku i wspólnego domu, maż pilnował mnie jak perszing, czy czasem mój tyłek za długo nie stykał się z kanapą przed tv, ani żebym nie miała prawa do zwykłego, ludzkiego lenistwa, bo nie każdy jest chodzącym robotem. No ale to już szczerze autorka tylko wie, czy niczego nie zaniedbuje i czy rzecz rozbija się o jedną pierdołę, przy której wylazł paskudny charakter męża, czy nawarstwione, uzasadnione żale.
Ja raczej dużo więcej zarabiać nie będę od tego co teraz zarabiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalinkakalinowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 15:36   #125
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez kalinkakalinowska Pokaż wiadomość
Kupno mieszkania wyszło po ślubie, bo początkowo mieliśmy remontować dom po mojej ciotce ale zrezygnowaliśmy bo znaleźliśmy pracę w mieście i po dyskusjach uznaliśmy że mieszkaniec kupujemy ale on chce je kupić bez kredytu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

To że mieszkanie według niego powinno być na niego to dlatego że to głównie on odklada na nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jasne. Jeśli już teraz zaczyna z takim rozumowaniem, to co będzie później? My z narzeczonym zarabiamy w podobnych proporcjach, co Wy i mamy mieszkanie jako współwłasność. Nie słuchaj takiego gadania - widać, jaka paskudna sknera z niego wychodzi.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 15:38   #126
kalinkakalinowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 47
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Jasne. Jeśli już teraz zaczyna z takim rozumowaniem, to co będzie później? My z narzeczonym zarabiamy w podobnych proporcjach, co Wy i mamy mieszkanie jako współwłasność. Nie słuchaj takiego gadania - widać, jaka paskudna sknera z niego wychodzi.
Tutaj się zgadzam. Nie wiem dlaczego ale on nie chce słyszeć o kredycie, jest oszczędny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalinkakalinowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 15:48   #127
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez kalinkakalinowska Pokaż wiadomość
Tutaj się zgadzam. Nie wiem dlaczego ale on nie chce słyszeć o kredycie, jest oszczędny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Również baliśmy się kredytu, jednak teraz z perspektywy czasu uważamy, że to było najlepsze, co mogliśmy zrobić - nie ma nic lepszego niż mieszkanie "na swoim". Piszę to siedząc na własnej kanapie, w mieszkaniu, po którym nie chodzi mi żaden współlokator i gdzie mogę robić, co mi się żywnie podoba. Z tym, co uzbieraliscie możecie, możecie za jakiś czas wziąć kredyt na mieszkanie na dosyć korzystnych warunkach. Zamiast płacić za wynajem, będziecie spłacać swój kąt. Pamiętaj też, że cena za mieszkanie to tylko połowa - dochodzi jeszcze spora suma potrzebna na wykończenie, bierzecie to pod uwagę? Ile czasu będziecie na to odkładać?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-11, 15:52   #128
kalinkakalinowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 47
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Również baliśmy się kredytu, jednak teraz z perspektywy czasu uważamy, że to było najlepsze, co mogliśmy zrobić - nie ma nic lepszego niż mieszkanie "na swoim". Piszę to siedząc na własnej kanapie, w mieszkaniu, po którym nie chodzi mi żaden współlokator i gdzie mogę robić, co mi się żywnie podoba. Z tym, co uzbieraliscie możecie, możecie za jakiś czas wziąć kredyt na mieszkanie na dosyć korzystnych warunkach. Zamiast płacić za wynajem, będziecie spłacać swój kąt. Pamiętaj też, że cena za mieszkanie to tylko połowa - dochodzi jeszcze spora suma potrzebna na wykończenie, bierzecie to pod uwagę? Ile czasu będziecie na to odkładać?
Nie płacimy za wynajem, mieszkamy aktualnie w mieszkaniu jego ojca(ja teraz jestem u rodziców) Ale to kawalerka więc malutka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Właśnie powiedział że kredyt jeśli już to na wykończenie, wyposażenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kalinkakalinowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 16:00   #129
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez kalinkakalinowska Pokaż wiadomość
Nie płacimy za wynajem, mieszkamy aktualnie w mieszkaniu jego ojca(ja teraz jestem u rodziców) Ale to kawalerka więc malutka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:51 ----------

Właśnie powiedział że kredyt jeśli już to na wykończenie, wyposażenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A Ty już nie masz nic do powiedzenia w tym temacie?
Ja, gdy nie pracowałam też nie zawsze robiłam obiady i nikt mi nie robił z tego tytułu wyrzutów. Jesteśmy tylko ludźmi, czasami mamy prawo do lenistwa - zwłaszcza w dzień wolny od pracy.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 18:56   #130
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Co ze mnie za żona?

Mieszkanie za gotówkę kupuje się wtedy, jeśli kogoś na to stać.
Jeśli ktoś sobie odejmuje ciągle od ust, liczy każdy grosz, to chyba jednak nie warto. Tym bardziej, że takie odkładanie to kilka/kilkanaście lat, a nie kilka miesięcy. To jest katowanie się.
Naprawdę lepiej wziąć kredyt, chociaż sama jestem im przeciwna. Jednak w waszej sytuacji takie ciułanie nie jest dobre. Macie już coś na wkład własny może warto to poważnie przemyśleć.
Chociaż moim zdaniem to ty powinnaś przemyśleć przede wszystkim ten związek, bo to jest żart, naprawdę.
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 20:31   #131
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Co ze mnie za żona?

Macie niedogadane podstawowe sprawy, jak choćby, lub zwłaszcza, to, czy kupujecie to mieszkanie za gotówkę, czy w kredycie.

Co do oszczędzania, a jak to jest na co dzień? Macie wspólne konto, facet z tego, co piszesz, przykłada się do oszczędzania. Rozumiem, że na oszczędzanie się umówiliście (?), albo że taki układ zaakceptowałaś. Jeśli tak, to czy Ty w jakikolwiek sposób oszczędzasz? Czy nie macie innych problemów na tle wydawania, takich, że on sądzi, że wydajesz za dużo w Waszej sytuacji?

Dla mnie ta kłótnia o za drogi obiad wygląda jak wierzchołek góry lodowej, z nieporozumień na tle finansowym.
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-11, 20:36   #132
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Co do oszczędzania, a jak to jest na co dzień? Macie wspólne konto, facet z tego, co piszesz, przykłada się do oszczędzania. Rozumiem, że na oszczędzanie się umówiliście (?), albo że taki układ zaakceptowałaś. Jeśli tak, to czy Ty w jakikolwiek sposób oszczędzasz? Czy nie macie innych problemów na tle wydawania, takich, że on sądzi, że wydajesz za dużo w Waszej sytuacji?

Dla mnie ta kłótnia o za drogi obiad wygląda jak wierzchołek góry lodowej, z nieporozumień na tle finansowym.
Ja jeszcze się zastanawiam czy sytuacja z kupieniem gotowego jedzenia to była jedyna taka, gdzie autorka wydała wspólne pieniądze w sposób, który nie odpowiadał mężowi. Jego reakcja, o ile nie jest furiatem, wygląda raczej na przelanie czary goryczy niż jednorazowy odpał.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 20:45   #133
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez kalinkakalinowska Pokaż wiadomość
Właśnie powiedział że kredyt jeśli już to na wykończenie, wyposażenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ty w ogóle masz swoje zdanie w jakiejś kwestii?
__________________
kiedy się naprawdę kogoś kocha, wierność nie jest żadną zasługą...
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 21:24   #134
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez kalinkakalinowska Pokaż wiadomość
Ok 180 tys. Na dzień dzisiejszy mamy 70tys

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zbieracie na kawalerkę dla dwóch osób?
180 tys. to b. mało. Chyba że chcecie zmieścić się na 30 m2.
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 21:29   #135
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Zbieracie na kawalerkę dla dwóch osób?
180 tys. to b. mało. Chyba że chcecie zmieścić się na 30 m2.
Zalezy jakie miasto, w takim 100tys za ta kwote masz 50-60m2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 21:39   #136
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Zbieracie na kawalerkę dla dwóch osób?
180 tys. to b. mało. Chyba że chcecie zmieścić się na 30 m2.
Przecież to zależy od miasta, a nawet od dzielnicy, bo różnice potrafią być gigantyczne.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 21:59   #137
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Co ze mnie za żona?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;86107621]Przecież to zależy od miasta, a nawet od dzielnicy, bo różnice potrafią być gigantyczne.[/QUOTE]

Z ciekawości zajrzałam ile metrów w mieście, w którym mieszkam, można za dostać za taką kasę.

20m2
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 22:32   #138
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Z ciekawości zajrzałam ile metrów w mieście, w którym mieszkam, można za dostać za taką kasę.

20m2

U mnie 24mkw. Też z ciekawości.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 22:53   #139
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez kalinkakalinowska Pokaż wiadomość
Ok 180 tys. Na dzień dzisiejszy mamy 70tys

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli to właściwie on ma, czy część wkładu pochodzi od ciebie lub twojej rodziny?
Przedstawione rozumowanie nie ma logiki, bo jak ktoś wcześniej wspomniał, jeśli on chce mieć zabezpieczenie na wpadek, że interesy mu nie wyjdą, to powinien przepisać mieszkanie na ciebie, lub kogoś z rodziny.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-12, 06:08   #140
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Czyli to właściwie on ma, czy część wkładu pochodzi od ciebie lub twojej rodziny?
Przedstawione rozumowanie nie ma logiki, bo jak ktoś wcześniej wspomniał, jeśli on chce mieć zabezpieczenie na wpadek, że interesy mu nie wyjdą, to powinien przepisać mieszkanie na ciebie, lub kogoś z rodziny.
Ma logike. Ona da 70 tys, on jej bedzie zalowal kotleta na wynos. W koncu kupi mieszkanie i przepisze go na brata czy ojca. Potem rozwod. Autorka wraca w samych skarpetkach do mamy. Kurtyna.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2018-11-12 o 06:14
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 06:38   #141
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez wiktoriol Pokaż wiadomość
Zalezy jakie miasto, w takim 100tys za ta kwote masz 50-60m2

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miasto moich rodzicow, niecale 50 tysiecy mieszkancow. Mieszkania po 50-60m2 kosztuja powyzej 220 tysiecy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 06:44   #142
wiktoriol
Raczkowanie
 
Avatar wiktoriol
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 466
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Miasto moich rodzicow, niecale 50 tysiecy mieszkancow. Mieszkania po 50-60m2 kosztuja powyzej 220 tysiecy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zalezy od miasta, ja akurat napisalam na przykladzie siostry ktora za 188tys kupila 56m2 niedaleko centrum, na obrzezach miasta byloby taniej Ale z kolei tu gdzie ja mieszkam to mialabym wlasnie ok. 20m2 za ta kwote

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wiktoriol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 07:47   #143
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Czyli to właściwie on ma, czy część wkładu pochodzi od ciebie lub twojej rodziny?
Przedstawione rozumowanie nie ma logiki, bo jak ktoś wcześniej wspomniał, jeśli on chce mieć zabezpieczenie na wpadek, że interesy mu nie wyjdą, to powinien przepisać mieszkanie na ciebie, lub kogoś z rodziny.
Ma logikę, bo trudniej zlicytować 1/2 mieszkania, niż całe, więc są mniejsze szanse utraty mieszkania (o ile jest kupiony na obojga, nie na jedno). Poza tym z rozdzielnością to, czego żona się dorobi, nie pójdzie na jego długi.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ona da 70 tys, on jej bedzie zalowal kotleta na wynos.
Póki co, to nie wiadomo, czy to jest jej 70 tys.
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 07:54   #144
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Z ciekawości zajrzałam ile metrów w mieście, w którym mieszkam, można za dostać za taką kasę.

20m2
U mnie też, a nawet mniej, bo 19 m2 często widziałam
Po co Wam taka klitka? nie chcecie założyć rodziny w przyszłości? Nawet we dwoje to ciasnota.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 08:10   #145
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez golgie Pokaż wiadomość
U mnie też, a nawet mniej, bo 19 m2 często widziałam
Po co Wam taka klitka? nie chcecie założyć rodziny w przyszłości? Nawet we dwoje to ciasnota.
Już teraz mieszkają w kawalerce i im ciasno. Po prostu facet albo nie zna realiów albo świadomie oszukuje autorkę, która swoją drogą też mogłaby się sama rozeznać w sprawie i mieć swoje zdanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 08:29   #146
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez ParasolkaMaryPoppins Pokaż wiadomość
Z ciekawości zajrzałam ile metrów w mieście, w którym mieszkam, można za dostać za taką kasę.

20m2
A w mieście, z którego pochodzę, za taką kasą jest już ~70m^2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 09:12   #147
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Ma logikę, bo trudniej zlicytować 1/2 mieszkania, niż całe, więc są mniejsze szanse utraty mieszkania (o ile jest kupiony na obojga, nie na jedno). Poza tym z rozdzielnością to, czego żona się dorobi, nie pójdzie na jego długi.
Ale właśnie rozumiem, że on chce przepisać całe na mieszkanie na siebie w tym aspekcie nie rozumiem tej całej idei rozdzielności w celu zabezpieczenia się przed długami, bardziej wygląda mi na to co napisała srebrnykot, aby po ewentualnym rozwodzie, autorka nie miała praw do niczego.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 09:30   #148
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Ale właśnie rozumiem, że on chce przepisać całe na mieszkanie na siebie w tym aspekcie nie rozumiem tej całej idei rozdzielności w celu zabezpieczenia się przed długami, bardziej wygląda mi na to co napisała srebrnykot, aby po ewentualnym rozwodzie, autorka nie miała praw do niczego.
Pytanie, czy on naprawdę chce to mieszkanie na siebie, czy tak rzucił w kłótni. Bo ja rozumiem, że aż do tej kłótni o oszczędzanie ustalenia były inne, a dopiero teraz ten tekst padł. (A ten tekst o puszczeniu żony w skarpetkach po rozwodzie to chyba Reny był.)

Jak mieszkanie będzie na niego, to przed stratą mieszkania to ich nie zabezpiecza.

Natomiast osobną kwestią jest to, czy materialnie to Autorka cokolwiek planuje włożyć w to mieszkanie - bo póki co, na bieżąco nie może odłożyć, a 70 tys. nie wiadomo, czy było jej. Mogą ustalic dowolnie, ale wtedy bardziej rozumiem jego podejście.

Ciężko wyrokować, skoro do części pytań Autorka się nie odnosi. Natomiast tak czy inaczej, moim zdaniem na przykładzie jednej kłótni o wydatki, zwłaszcza w kontekście tych kilku skąpych informacji, które padły (umówili się, że zbierają na mieszkanie, facet na to konto rzucił palenie i stołowanie się na mieście - chyba że z nią albo ze znajomymi, Autorka chyba (?) nie oszczędza) ciężko mówić, że jest tutaj przemoc ekonomiczna. Za mało danych.
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 09:53   #149
paczanga
Zadomowienie
 
Avatar paczanga
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 341
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez paczanga Pokaż wiadomość
Ale właśnie rozumiem, że on chce przepisać całe na mieszkanie na siebie w tym aspekcie nie rozumiem tej całej idei rozdzielności w celu zabezpieczenia się przed długami, bardziej wygląda mi na to co napisała srebrnykot, aby po ewentualnym rozwodzie, autorka nie miała praw do niczego.
Przepraszam, pomyliłam nicki o rozwodzie napisała Rena.

Cytat:
Napisane przez srebrnykot Pokaż wiadomość
Pytanie, czy on naprawdę chce to mieszkanie na siebie, czy tak rzucił w kłótni. Bo ja rozumiem, że aż do tej kłótni o oszczędzanie ustalenia były inne, a dopiero teraz ten tekst padł. (A ten tekst o puszczeniu żony w skarpetkach po rozwodzie to chyba Reny był.)

Jak mieszkanie będzie na niego, to przed stratą mieszkania to ich nie zabezpiecza.

Natomiast osobną kwestią jest to, czy materialnie to Autorka cokolwiek planuje włożyć w to mieszkanie - bo póki co, na bieżąco nie może odłożyć, a 70 tys. nie wiadomo, czy było jej. Mogą ustalic dowolnie, ale wtedy bardziej rozumiem jego podejście.

Ciężko wyrokować, skoro do części pytań Autorka się nie odnosi. Natomiast tak czy inaczej, moim zdaniem na przykładzie jednej kłótni o wydatki, zwłaszcza w kontekście tych kilku skąpych informacji, które padły (umówili się, że zbierają na mieszkanie, facet na to konto rzucił palenie i stołowanie się na mieście - chyba że z nią albo ze znajomymi, Autorka chyba (?) nie oszczędza) ciężko mówić, że jest tutaj przemoc ekonomiczna. Za mało danych.
Tak tu się zgadzam, ze wypowiedzi są tak mało szczegółowe (ostatnio to chyba częste na forum), że ciężko powiedzieć czy facet odnosił się do konkretnych sytuacji, czy go poniosło, a potem się wycofał z tych tekstów.
paczanga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-12, 12:43   #150
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Co ze mnie za żona?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Miasto moich rodzicow, niecale 50 tysiecy mieszkancow. Mieszkania po 50-60m2 kosztuja powyzej 220 tysiecy.

Wioska moich rodziców. Bardzo bogata, o krok od wchłonięcia przez większe miasto. Stosunkowo mała, ale upodobała sobie ją pewna czysta, bardzo dochodowa branża, która daje mnóstwo dobrych miejsc pracy, plus miasto, w którym zarabia się prawie jak w Warszawie.



Domy droższe niż w tymże mieście. Bo ludzie ukochali sobie domki za miastem i kupują na potęgę za niebotyczne pieniądze. Pełno nuworyszowstwa na każdym kroku (to nic złego).



Ja jakbyś pomyślała, ile może dom na wsi kosztować?



Wszystko zależy - jakie miasto, blisko czego, jakie możliwości pracy, kto jest zainteresowany ofertami i ile może dać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-12 18:06:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:52.