Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-12-23, 09:57   #991
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, nie wiedziałam o tym.

Ja znam przypadki z 2 różnych dużych firm, gdzie ludzie brali bezpłatny mając jeszcze od urlop, więc chyba jest to może być kwestia do dogadania. Kolezanka zostawila sobie płatny urlop na okres wypowiedzenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-23, 13:18   #992
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Witajcie :-)

Odzylam niesamowicie po zakończeniu pracy, całkiem inna jakość życia. :-) Na razie nie zajmowałam się szukaniem nowej, doszłam do wniosku, że teraz i tak każdy żyje świętami i końcem roku i wątpię, żeby z czymś się udało, zwłaszcza że i tak wyjeżdżałam. Przeglądałam ogłoszenia i raczej posucha. Ruszam z poszukiwaniami po nowym roku.
Z okazji świąt chciałam Wam złożyć serdeczne życzenia, żebyście ten wspaniały czas spędziły na spokojnie, zapominając o problemach w miłej, rodzinnej atmosferze. :-) Wesołych świąt! :-) Miejmy nadzieję, że Nowy Rok przyniesie nam nowe możliwości i dobre wiadomości - widzę, że sporo osób rezygnuje z obecnej pracy, oby kolejna była lepsza.:-)
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-23, 18:55   #993
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Odzylam niesamowicie po zakończeniu pracy, całkiem inna jakość życia. Na razie nie zajmowałam się szukaniem nowej, doszłam do wniosku, że teraz i tak każdy żyje świętami i końcem roku i wątpię, żeby z czymś się udało, zwłaszcza że i tak wyjeżdżałam. Przeglądałam ogłoszenia i raczej posucha. Ruszam z poszukiwaniami po nowym roku.
Z okazji świąt chciałam Wam złożyć serdeczne życzenia, żebyście ten wspaniały czas spędziły na spokojnie, zapominając o problemach w miłej, rodzinnej atmosferze. Wesołych świąt! Miejmy nadzieję, że Nowy Rok przyniesie nam nowe możliwości i dobre wiadomości - widzę, że sporo osób rezygnuje z obecnej pracy, oby kolejna była lepsza.
No i super
Czas świąteczno - sylwestrowy nie jest dobrym momentem na szukanie pracy i tak nic nie ma

Cieszmy się Świętami oraz końcem roku i oby kolejny był pełen szczęśliwych zwrotów akcji
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-24, 12:57   #994
Silvia91
Rozeznanie
 
Avatar Silvia91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 955
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dziewczyny trochę mnie tu nie było, stety/niestety skurczył mi się trochę czas w związku z rozpoczętą pracą W każdym bądź razie, chciałabym Wam życzyć zdrowych, spokojnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku. Życzę wszystkim, żeby ten 2019 rok był szczęśliwym rokiem spełnienia marzeń, trafnych wyborów, nowych możliwości i jeśli już to tylko pozytywnych zmian wszystkiego dobrego!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You can't win this game. Follow the rules. Play the game. Be happy.
Silvia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-24, 13:17   #995
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Wszystkim moim rozmówczyniom z tego wątku życzę Wesołych Świąt i ukojenia od perypetii pracowych i poszukiwawczych w rodzinnej atmosferze, a w nadchodzącym Nowym Roku, by znalajdą pracę taką, jakiej naprawdę chcą, miały wokół siebie życzliwych ludzi i nowe perspektywy na rozwój

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2018-12-24 o 15:16
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-24, 13:46   #996
ParasolkaMaryPoppins
Zadomowienie
 
Avatar ParasolkaMaryPoppins
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 897
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Wszystkim szukającym i wspierającym życzę wszystkiego najlepszego pod choinkę!

Dobrze płatnej pracy pełnej wyzwań i samorealizacji, obniżenia podatków i zniesienia dochodowego, podniesienia kwoty wolnej od podatku, życzliwych przełożonych i współpracowników, podniesienia płac i większej swobody gospodarczej!

Oby nam wszystkim Mikołaj przywiózł w prezencie zawodowe sukcesy i awanse!

Edytowane przez ParasolkaMaryPoppins
Czas edycji: 2018-12-24 o 13:51
ParasolkaMaryPoppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-24, 21:41   #997
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

przyłączam się do życzeń dla Was i oby mi też coś pozytywnego z tego skapnęło w Nowym Roku
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2018-12-26 o 20:21
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-25, 09:07   #998
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

I ja się dołączam do życzeń Wszystkiego najlepszego-zdrowia, miłości i dobrej pracy, która nie zniechęca do życia
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-26, 15:15   #999
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Śniło mi się dzisiaj, że zaproponowano mi pracę przy kręceniu filmu Stevena Spielberga
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-26, 15:27   #1000
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Super Ale to twoja podświadomość takie ma pomysły, nono

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-27, 08:07   #1001
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Można wykorzystać urlop bezpłatny przed wykorzystaniem całego płatnego. Decyzja czy nam przyzna urlop bezpłatny w danym terminie zależy od pracodawcy.
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-27, 09:42   #1002
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

I już po świętach.


Znów się dawno nie odzywałam w wątku,a widzę, że jakieś zmiany nastały.


Ostatnio miałam załamanie na zasadzie "nie mam siły", a teraz muszę ruszyć z kopyta. Postawiłam sobie pewien cel i mam nadzieję go zrealizować.


W obecnej pracy umowa mi się kończy 28 lutego i nie będzie przedłużana, ze względów innych (firmowych). Trochę przykro, ale trzeba iść dalej.



Mam lęk przed brakiem pieniędzy, nie powiem, że nie...ale teraz albo nigdy. Bo na bezrobociu bardzo ciężko się czegokolwiek szuka, niestety :/
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-28, 13:17   #1003
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Zaprosili mnie z tej budżetówki na spotkanie 2 stycznia. To praca na pół etatu. I teraz tak. Ja mam urlop macierzyński i 1 msc synka. Chcę iść na rozmowę bo w ofercie pracy jest adnotacja,że warunki grafiku do ustalenia. Ale z drugiej strony wiem,że jak powiem o tym urlopie macierzyńskim to zapytają jak ja to sobie wyobrażam. A no w sumie tak,że ta praca należy do kanona tych co mnie interesuje a w dodatku jest ta informacja o dopasowanie grafiku.

Uważacie że mimo to próbować? Niemowlę w domu mnie ogranicza na 200% ale z drugiej strony to jakaś szansa. A może się uda dogada ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-28, 13:33   #1004
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Zaprosili mnie z tej budżetówki na spotkanie 2 stycznia. To praca na pół etatu. I teraz tak. Ja mam urlop macierzyński i 1 msc synka. Chcę iść na rozmowę bo w ofercie pracy jest adnotacja,że warunki grafiku do ustalenia. Ale z drugiej strony wiem,że jak powiem o tym urlopie macierzyńskim to zapytają jak ja to sobie wyobrażam. A no w sumie tak,że ta praca należy do kanona tych co mnie interesuje a w dodatku jest ta informacja o dopasowanie grafiku.

Uważacie że mimo to próbować? Niemowlę w domu mnie ogranicza na 200% ale z drugiej strony to jakaś szansa. A może się uda dogada ?
No pewnie, że iść A może się właśnie uda dogadać. A jak nie to przynajmniej poćwiczysz rozmowy
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-28, 14:04   #1005
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Nawet się nie zastanawiaj, tylko idź no bo co Ci szkodzi? Nic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-28, 14:13   #1006
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Pójdę. Ogłoszenie i sama instytucja bardzo mi odpowiadają. Najwyżej dowiem się,że szukają kogoś bez zobowiązań. Ale jeszcze ciekawe jaka pensja hahaha bo za 900 zł szkoda mojego zachodu i wolę zostać z dzieckiem. Wiem,że mam duże szansę na te pracę. Spełniam 120% wymagań oprócz tej dyspozycyjności. No i zobaczymy jak kwestia zdobycia plusa u rekrutera wszak to decyduje a nie moje kwalifikacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-28, 16:25   #1007
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Co to za stanowisko?

A jeszcze czy specjalistyczne i potrzebne doświadczenie?
Bo wiesz, w typowej budżetówce to właśnie możesz mieć 2500 brutto na pełen etat. A za połowę to wyjdzie wspomniane przez ciebie 900 na łapkę... Zresztą nawet 3000 brutto to też nie jakiś cymes, na pół etatu ta kwota będzie porywająca.

Chyba że mowa o mega super stanowisku, to co innego

Ja zwykle widzę na ogłoszeniach do urzędu że wynagrodzenie można poznać pod nrem telefonu. Tu nie było?
andra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-28, 16:41   #1008
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

A u mnie jak dotąd ani widu, ani słychu po ostatniej rozmowie. Ogłoszenie wisi, odzewu żadnego. Myślicie, że zrobili sobie przerwę do Nowego Roku?
A może położyć już na nich w duchu krzyżyk?

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2018-12-28 o 16:43
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-28, 19:34   #1009
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Znowu dołączam do wątku. Szukam pracy od jakiegoś czasu, ale raczej rzadko jestem zapraszana na rozmowy kwalifikacyjne. Nawet jak spełniam 100 procent wymagań nie jestem zapraszana na spotkania. Korzystałam nawet z usług doradcy zawodowego odnoście cv, a także z pomocy pewnej Wizażnki, ale niewiele się zmieniło jeżeli chodzi o odzew. Czasami, aż myślę, że jestem przeklęta.

Czuję, że przez problemy ze znalezieniem pracy plus jeszcze inne sprawy mam nawrót nerwicy. Nie mogą już w ogóle spać nocami, martwię się bardzo co się ze mną stanie. Mam wrażenie, że wszystko zmierza do marnego końca.

Do marca muszę znaleźć w miarę sensowną pracę, bo inaczej tylko kamień i nad Wisłę.

Boję się też, że znowu podejmę złą decyzję, w tym jestem mistrzynią.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain

Edytowane przez niv_
Czas edycji: 2018-12-28 o 19:39
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-28, 19:56   #1010
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Co to za stanowisko?

A jeszcze czy specjalistyczne i potrzebne doświadczenie?
Bo wiesz, w typowej budżetówce to właśnie możesz mieć 2500 brutto na pełen etat. A za połowę to wyjdzie wspomniane przez ciebie 900 na łapkę... Zresztą nawet 3000 brutto to też nie jakiś cymes, na pół etatu ta kwota będzie porywająca.

Chyba że mowa o mega super stanowisku, to co innego

Ja zwykle widzę na ogłoszeniach do urzędu że wynagrodzenie można poznać pod nrem telefonu. Tu nie było?
Zgadzam się, jeżeli nie jest to jakieś super stanowisko, to wynagrodzenie za pół etatu będzie wynosić niewiele. Na rozmowę warto jednak pójść, co Ci zależy.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86293608]A u mnie jak dotąd ani widu, ani słychu po ostatniej rozmowie. Ogłoszenie wisi, odzewu żadnego. Myślicie, że zrobili sobie przerwę do Nowego Roku?
A może położyć już na nich w duchu krzyżyk?[/QUOTE]

Jak się już skończy świąteczne zamieszanie i dalej nie będzie odzewu to zadzwoń i zapytaj przynajmniej będziesz wiedzieć na czym stoisz.
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-28, 20:37   #1011
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86293608]A u mnie jak dotąd ani widu, ani słychu po ostatniej rozmowie. Ogłoszenie wisi, odzewu żadnego. Myślicie, że zrobili sobie przerwę do Nowego Roku?
A może położyć już na nich w duchu krzyżyk?[/QUOTE]
Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli się nie odzywają, to znaczy, że po prostu wybrali kogoś innego/szukają dalej. Zdarza się też, że rekrutacje się przedłużają, i czasem po prostu oddzwaniają później. Jeśli będą zainteresowani, zadzwonią sami.


Znam to uczucie niestety, człowiek intensywnie szuka pracy, a tu nie oddzwaniają, rekrutacje przedłużają się w nieskończoność. Jest stres, nerwy, depresja. Mnóstwo miałam takich sytuacji i najczęściej jeśli się nie kontaktują znaczy to niestety, że nie wybrali nas, a nie mają czasu pisać z osobna do każdego kandydata że dziękują za udział w rekrutacji, albo po prostu mają to w d***e.


---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Znowu dołączam do wątku. Szukam pracy od jakiegoś czasu, ale raczej rzadko jestem zapraszana na rozmowy kwalifikacyjne. Nawet jak spełniam 100 procent wymagań nie jestem zapraszana na spotkania. Korzystałam nawet z usług doradcy zawodowego odnoście cv, a także z pomocy pewnej Wizażnki, ale niewiele się zmieniło jeżeli chodzi o odzew. Czasami, aż myślę, że jestem przeklęta.

Czuję, że przez problemy ze znalezieniem pracy plus jeszcze inne sprawy mam nawrót nerwicy. Nie mogą już w ogóle spać nocami, martwię się bardzo co się ze mną stanie. Mam wrażenie, że wszystko zmierza do marnego końca.

Do marca muszę znaleźć w miarę sensowną pracę, bo inaczej tylko kamień i nad Wisłę.

Boję się też, że znowu podejmę złą decyzję, w tym jestem mistrzynią.
Jaki kierunek studiów skończyłaś? I gdzie dotychczas pracowałaś?


Korzystając z okazji że tu jestem, bo ostatnio rzadziej zaglądam, życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku. dla mnie to był fatalny rok, może nie tyle pod względem pracy, bo akurat w tym roku w tym temacie zaczęło się coś sensownego dziać, ale pod prawie każdym innym względem. Oby kolejny był lepszy!

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Mocny Akcent Pokaż wiadomość
Pójdę. Ogłoszenie i sama instytucja bardzo mi odpowiadają. Najwyżej dowiem się,że szukają kogoś bez zobowiązań. Ale jeszcze ciekawe jaka pensja hahaha bo za 900 zł szkoda mojego zachodu i wolę zostać z dzieckiem. Wiem,że mam duże szansę na te pracę. Spełniam 120% wymagań oprócz tej dyspozycyjności. No i zobaczymy jak kwestia zdobycia plusa u rekrutera wszak to decyduje a nie moje kwalifikacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to jak ktoś ma małe dziecko, nie może zostawić w żłobku? Przecież wiele osób rodzi dzieci, potem wraca do pracy. Ale z tego co kojarzę macierzyński jest obowiązkowy przez pierwsze chyba 3 msc i nie można się tego "zrzec". Chyba że się mylę, to proszę mnie poprawić.

Edytowane przez Darine7
Czas edycji: 2018-12-28 o 20:22
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-28, 22:28   #1012
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez niv_ Pokaż wiadomość
Znowu dołączam do wątku. Szukam pracy od jakiegoś czasu, ale raczej rzadko jestem zapraszana na rozmowy kwalifikacyjne. Nawet jak spełniam 100 procent wymagań nie jestem zapraszana na spotkania. Korzystałam nawet z usług doradcy zawodowego odnoście cv, a także z pomocy pewnej Wizażnki, ale niewiele się zmieniło jeżeli chodzi o odzew. Czasami, aż myślę, że jestem przeklęta.

Czuję, że przez problemy ze znalezieniem pracy plus jeszcze inne sprawy mam nawrót nerwicy. Nie mogą już w ogóle spać nocami, martwię się bardzo co się ze mną stanie. Mam wrażenie, że wszystko zmierza do marnego końca.

Do marca muszę znaleźć w miarę sensowną pracę, bo inaczej tylko kamień i nad Wisłę.

Boję się też, że znowu podejmę złą decyzję, w tym jestem mistrzynią.
Hej, na szczęście po Nowym Roku powinno się pojawić więcej ofert, teraz jest najgorszy okres na szukanie pracy. Dlaczego do marca? Kończy Ci się umowa?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-29, 09:04   #1013
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;86293608]A u mnie jak dotąd ani widu, ani słychu po ostatniej rozmowie. Ogłoszenie wisi, odzewu żadnego. Myślicie, że zrobili sobie przerwę do Nowego Roku?
A może położyć już na nich w duchu krzyżyk?[/QUOTE]

Mnie też się niestety wydaje, że już "po ptokach". No ale kto wie, może się odezwą. Ja bym jednak już machnęła na nich ręką

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
A to jak ktoś ma małe dziecko, nie może zostawić w żłobku? Przecież wiele osób rodzi dzieci, potem wraca do pracy. Ale z tego co kojarzę macierzyński jest obowiązkowy przez pierwsze chyba 3 msc i nie można się tego "zrzec". Chyba że się mylę, to proszę mnie poprawić.
Zanim Mocny Akcent zdecyduje się na żłobek to musi dziecko odchować, bo to dzieciątko ledwo co urodzone jest więc może to być pewna przeszkoda z punktu widzenia pracodawcy


Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
Hej, na szczęście po Nowym Roku powinno się pojawić więcej ofert, teraz jest najgorszy okres na szukanie pracy. Dlaczego do marca? Kończy Ci się umowa?
Mam nadzieję, że tak będzie dla nas wszystkich

Hej niv_ Pamiętaj, że każda zła decyzja nas jednak czegoś uczy, więc, jak to mówią, nie ma tego złego
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2018-12-29 o 09:05
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-29, 10:21   #1014
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli się nie odzywają, to znaczy, że po prostu wybrali kogoś innego/szukają dalej. Zdarza się też, że rekrutacje się przedłużają, i czasem po prostu oddzwaniają później. Jeśli będą zainteresowani, zadzwonią sami.


Znam to uczucie niestety, człowiek intensywnie szuka pracy, a tu nie oddzwaniają, rekrutacje przedłużają się w nieskończoność. Jest stres, nerwy, depresja. Mnóstwo miałam takich sytuacji i najczęściej jeśli się nie kontaktują znaczy to niestety, że nie wybrali nas, a nie mają czasu pisać z osobna do każdego kandydata że dziękują za udział w rekrutacji, albo po prostu mają to w d***e.


---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------


Jaki kierunek studiów skończyłaś? I gdzie dotychczas pracowałaś?


Korzystając z okazji że tu jestem, bo ostatnio rzadziej zaglądam, życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku. dla mnie to był fatalny rok, może nie tyle pod względem pracy, bo akurat w tym roku w tym temacie zaczęło się coś sensownego dziać, ale pod prawie każdym innym względem. Oby kolejny był lepszy!

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------


A to jak ktoś ma małe dziecko, nie może zostawić w żłobku? Przecież wiele osób rodzi dzieci, potem wraca do pracy. Ale z tego co kojarzę macierzyński jest obowiązkowy przez pierwsze chyba 3 msc i nie można się tego "zrzec". Chyba że się mylę, to proszę mnie poprawić.
Z tego co kojarzę macierzyński trwa 20 tyg, można go skrócić do 14 ale pod warunkiem przejęcia pozostałych 6 przez ojca. Jeśli się mylę poprawcie. Żłobek przynajmniej u nas jest dla dzieci 6 miesięcy a Mocny Akcent pisała, że jej dziecko ma miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-29, 10:29   #1015
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
Z tego co kojarzę macierzyński trwa 20 tyg, można go skrócić do 14 ale pod warunkiem przejęcia pozostałych 6 przez ojca. Jeśli się mylę poprawcie. Żłobek przynajmniej u nas jest dla dzieci 6 miesięcy a Mocny Akcent pisała, że jej dziecko ma miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, tych 20 tygodni się zrzec nie można, są obowiązkowe. Do żłobków nie przyjmują mniejszych dzieci, te minimum to właśnie 20 tygodni.

Witam się po świętach, a przed Nowym Rokiem. Życzę, żeby 2019 przyniósł wszystkim lepszą pracę, żeby też poszukiwania były owocne. Dla mnie po Nowym Roku poszukiwania ruszyły z kopyta i na bezrobociu byłam raptem miesiąc, więc wierzę, że innym się też uda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-29, 10:56   #1016
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

W ogóle uważam, że to kto się zajmie dzieckiem w takim przypadku nie powinien być przedmiotem rozmowy rekrutacyjnej. Kobieta zgadzając się na pracę na pół etatu deklaruje taką dostępność, a to jak sobie poradzi ze sprawami rodzinnymi to jej sprawa.
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-29, 11:02   #1017
Mocny Akcent
Dolce vita
 
Avatar Mocny Akcent
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 409
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Ta praca to specjalistyczne stanowisko do pracy z obcokrajowcami. Tyle wiem,oprócz jakiś podstawowych zajęć.

Co do opieki nad dzieckiem to spokojnie- najpierw chciałabym się dowiedzieć na ile pracodawca faktycznie chciałby mnie zatrudnic. Poza tym bardzo mnie ciekawi ten grafik do ustalenia. No i warunki umowy. Na macierzyńskim można pracować tylko pracodawca nie odprowadza składek bo te są już odprowadzane przez kogoś innego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mocny Akcent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-29, 11:42   #1018
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Dziewczyny, miałyście kiedyś wrażenie, że ktoś odrzucił Waszą aplikację, bo miałyście za wysokie kwalifikacje w porównaniu do... osoby, która Was rekrutowała?
Już powoli zaczynam rozglądać się za czymś nowym, ale na spokojnie, i przed świętami akurat miałam urlop, byłam na rozmowie w agencji rekrutacyjnej (nie żadne korpo, firma ma 2 oddziały w Polsce i w jednym pracuje ok. 50 osób, w drugim 15). Aplikowałam bo mają ciekawe, różnorodne projekty i takie doświadczenie mogłoby mi się przydać, w tej chwili pracuję w korpo-agencji jako researcher w branży IT, ale nie ma tutaj zbytnio możliwości rozwoju w HR. Researcher pozostaje researcherem, dla wybranych możliwość awansu na project managera, a nie tym chciałabym się zajmować. Ale do rzeczy, w tej agencji team leaderką była osoba, która miała tylko licencjat z politologii (znalazłam ją na LinkedIn i goldenline). Ja też nie mam jakiegoś super wykształcenia kierunkowego, bo jestem po polonistyce i egzotycznej filologii, do tego skończyłam podyplomówkę z ZZL, ale znam biegle angielski który był sprawdzany na rozmowie i team leaderka miała problem z poprawnym skonstruowaniem dłuższego pytania, i mimo że pytania były proste, standardowe, to pewnie i tak wyczuła że jestem kilka poziomów wyżej niż ona. Pytam bo spełniałam wymagania zawarte w ogłoszeniu ponad normę, i miałam wrażenie że rekruterka już podczas rozmowy telefonicznej była nieprzychylnie do mnie nastawiona, twierdziła że teraz zajmuję się działką IT więc nie jest przekonana czy interesowałaby mnie rekrutacja mechaników czy operatorów CNC (ja aplikowałam do nich głównie ze względu na różnorodność projektów właśnie, od mechanika do menedżera). Mimo nieprzychylnego nastawienia musiała pewnie zadzwonić w razie gdyby ktoś to skontrolował bo ogłoszenie wstawiali na drogim portalu.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-29, 11:44   #1019
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, miałyście kiedyś wrażenie, że ktoś odrzucił Waszą aplikację, bo miałyście za wysokie kwalifikacje w porównaniu do... osoby, która Was rekrutowała?
Nie miałem tak, ale to sygnał na tyle alarmowy, by wręcz cieszyć się z niebycia zatrudnionym.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-29, 12:02   #1020
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XIV

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Nie miałem tak, ale to sygnał na tyle alarmowy, by wręcz cieszyć się z niebycia zatrudnionym.
Dlaczego sygnał alarmowy? Firma wydaje się akurat bardzo fajna, mają naprawdę ciekawe projekty i żałuję, że nie wzięli mnie tam. Nawet mają fajne ścieżki awansu, chociaż dla mnie agencje wszelakie to i tak tylko praca na jakiś czas, oby jak najkrótszy, bo docelowo chcę do wewnętrznego HR. Niby było kilka rzeczy które mi w żaden sposób nie pasują tam (w agencji do której aplikowałam), np. oznaczają prywatne profile z facebooka na jakichś imprezach firmowych i przy różnych innych okolicznościach na swoim firmowym fanpejdżu. Nie jest to pewnie przymus, ale głupio bym się czuła gdyby ktoś chciał mnie oznaczyć a ja musiałabym kategorycznie odmówić. No i nie do końca pasują mi tym razem obowiązkowe, bo w godzinach pracy, imprezy integracyjne i wyjazdy, ale reszta spoko. Tylko ta zakompleksiona team leaderka Mogłabym uznać, że wybrali lepszego kandydata, ale widziałam że tam ludzie na stanowisku specjalisty ds rekrutacji pracują nawet bez wcześniejszego doświadczenia w tej materii. Dlatego nie wierzę, że nagle mieli 10 chętnych o lepszych kwalifikacjach.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-30 14:00:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:08.