Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-19, 06:10   #2851
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć.
Dziewczyny, wyprobowałam wczoraj te kompresy Multi Mam. Na razie tylko 2. Rewelacja! ulga dla poranionych sutków. Wielkie dzięki za polecenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 08:02   #2852
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry

Ale pospałam w nocy, raz prawie 4h i potem jeszcze z dwa razy po 2h, czuję się jakby luksusowo po ostatnich nocach z pobudkami co godzinę

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć.
Dziewczyny, wyprobowałam wczoraj te kompresy Multi Mam. Na razie tylko 2. Rewelacja! ulga dla poranionych sutków. Wielkie dzięki za polecenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Drogie ale naprawdę warte swojej ceny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 08:45   #2853
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć
U mnie chyba nawał jeszcze trochę dokarmiam mm ale widzę, że kp się nieźle rozkręca.
I chyba wyśle męża po te kompresy bo cierpię karmiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 08:53   #2854
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dziewczyny co na problemy z brzuszkiem ? Wojtuś ma dopiero 6 dni dzisiaj cała noc płakał, prężył się i prawie nie spał już nie wiem co robić, czy to dlatego że ma jeszcze nie dojrzały układ trawienny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 09:06   #2855
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Ale pospałam w nocy, raz prawie 4h i potem jeszcze z dwa razy po 2h, czuję się jakby luksusowo po ostatnich nocach z pobudkami co godzinę

Drogie ale naprawdę warte swojej ceny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cena czyni cuda dziś wpadłam na pomysł żeby je przeciąć na pół, na 2x dłużej starczą a że mi tylko o same sutki chodzi, to kwadracik wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
Cześć
U mnie chyba nawał jeszcze trochę dokarmiam mm ale widzę, że kp się nieźle rozkręca.
I chyba wyśle męża po te kompresy bo cierpię karmiąc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Warto sprawdzić na stronie ktomalek.pl bo np. u mnie w mieście tylko w aptekach Gemini są dostępne te kompresy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny co na problemy z brzuszkiem ? Wojtuś ma dopiero 6 dni dzisiaj cała noc płakał, prężył się i prawie nie spał już nie wiem co robić, czy to dlatego że ma jeszcze nie dojrzały układ trawienny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też przed prykami popłakuje i mnie to martwi. Właśnie próbuję się do naszej pediatry sprawdzonej dodzwonić, zapytam i dam znać co ona na to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 09:08   #2856
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny co na problemy z brzuszkiem ? Wojtuś ma dopiero 6 dni dzisiaj cała noc płakał, prężył się i prawie nie spał już nie wiem co robić, czy to dlatego że ma jeszcze nie dojrzały układ trawienny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety pewnie niedojrzały układ, bo kolki dopiero po 3 tygodniu. Możesz mu ulżyć nosząc przodem do siebie żeby brzuszek dotykal do Ciebie, termoforek z pestek wiśni na brzuszek(na ubranko nie na gola skore), masowanie brzuszka polkolami w stronę jak wskazówki zegara. Ja takie rzeczy stosuje od początku jak mi się wydaje że mała boli brzuch. Teraz jak skończyła miesiąc włączyłam jeszcze przed większym jedzeniem krople z symeticonem (espumisan lub sab simplex)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 09:08   #2857
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Justysia89 a jak twój drugi maluch reaguje na młodsze rodzeństwo? Nasz Wiktor trochę się boi młodszego brata jak ten płacze ale ogólnie zadowolony. Robi się zazdrosny np. wczoraj Kornel leżał na łóżku a obok chrupki Wiktora. Jak tylko zobaczył od razu je zabrał w obawie, że młodszy mu zje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-19, 09:28   #2858
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Hejka odpadł dziś kikut Oliwci jeju jak dobrze, że mam tżta teraz w domu, jak on wróci do pracy, to zupełnie nie wiem, jak to wszystko ogarnę... Ale on wraca dopiero w przyszłą środę, więc póki co, doceniam to, co mam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 09:52   #2859
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny co na problemy z brzuszkiem ? Wojtuś ma dopiero 6 dni dzisiaj cała noc płakał, prężył się i prawie nie spał już nie wiem co robić, czy to dlatego że ma jeszcze nie dojrzały układ trawienny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też jest trochę poplakiwania i prężenia. Miałam wrażenie, że głównie po mm. Jeszcze pytałam w szpitalu lekarza to powiedziała, że to właśnie niedojrzały układ trawienny
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cena czyni cuda dziś wpadłam na pomysł żeby je przeciąć na pół, na 2x dłużej starczą a że mi tylko o same sutki chodzi, to kwadracik wystarczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Warto sprawdzić na stronie ktomalek.pl bo np. u mnie w mieście tylko w aptekach Gemini są dostępne te kompresy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

U nas też przed prykami popłakuje i mnie to martwi. Właśnie próbuję się do naszej pediatry sprawdzonej dodzwonić, zapytam i dam znać co ona na to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie sprawdzałam na stronie gdzie są dostępne bo tak myślałam, że będzie problem. Podobno są u nas w aptece pod blokiem i właśnie w aptece Gemini

Moja córka na początku bała się Hani, mówiła szeptem i nie chciała podejść do niej. A teraz juz się oswoiła i przynosi pampersy itp taka troskliea się zrobiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 10:05   #2860
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Moje dziecko mi dzisiaj też dało pospać. Obudził się tylko 2 razy, spał po 3 godziny. Zjadł i szedł dalej spać.
I w nocy też odpadł mu kikut, to już teraz będzie lepiej, nie trzeba będzie tak uważać na brzuszek.

Jedziemy dziś po wypisy do szpitala i zapisać go w urzędzie.
Dziś po raz pierwszy założyłam normalne dżinsy i bluzkę. Czuję się w końcu sobą. TŻ się śmieje, że jestem seksi mama, zapomniał już jak wyglądałam bez brzucha.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 10:17   #2861
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Justysia89 a jak twój drugi maluch reaguje na młodsze rodzeństwo? Nasz Wiktor trochę się boi młodszego brata jak ten płacze ale ogólnie zadowolony. Robi się zazdrosny np. wczoraj Kornel leżał na łóżku a obok chrupki Wiktora. Jak tylko zobaczył od razu je zabrał w obawie, że młodszy mu zje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwsza noc była straszna. Jak wyszliśmy po 14 ze szpitala to mała głównie spała a w nocy pierwszy raz konkretnie się rozpłakała i Hania się strasznie tego wystraszyła, płakała z dwie godziny i mąż nie mógł jej uspokoić Druga i kolejne noce już spała jak suseł. W ciągu dnia na początku była raczej obojętna a teraz zagląda do kosza jak mała leży, jak ją trzymam lub karmię to przychodzi, daje jej buziaczki, łapie za rączki i stópki także jest coraz lepiej Czasem się denewuje jak np. mała leży na łóżku i ona nie może fikać tak jak lubi żeby jej nic nie zrobić ale zaraz potem przychodzi dać całuska więc chyba zaczyna rozumieć co i jak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2020-08-19 o 10:19
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-19, 10:26   #2862
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas też kikut odpadł dziś w nocy.

U nas z kolei syn bardzo fajnie przyjął brata, córka gorzej, ale już się przyzwyczaja i tak się go nie boi. Ale często chce go uderzyć, więc muszę ich bardzo pilnować.


Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 10:33   #2863
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A dziewczyny kiedy zaliczylyscie pierwszy spacer?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 10:33   #2864
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Niestety pewnie niedojrzały układ, bo kolki dopiero po 3 tygodniu. Możesz mu ulżyć nosząc przodem do siebie żeby brzuszek dotykal do Ciebie, termoforek z pestek wiśni na brzuszek(na ubranko nie na gola skore), masowanie brzuszka polkolami w stronę jak wskazówki zegara. Ja takie rzeczy stosuje od początku jak mi się wydaje że mała boli brzuch. Teraz jak skończyła miesiąc włączyłam jeszcze przed większym jedzeniem krople z symeticonem (espumisan lub sab simplex)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam to samo pisać (z tym że ja nie podaje żadnych kropelek), u nas dodatkowo pomaga spanie na brzuchu w ciągu dnia. Nie dość że to lubi i śpi dlugo to ma mniejszy problem z brzuszkiem potem. Czasami też nosimy Mała na rękach brzuchem do dołu, też wg mnie pomaga.

Właśnie była u nas położna. Malutka pieknie przybiera i w tydzień wpadło 300g także nie mam się co martwić że kp nam nie idzie nareszcie zrobiło się trochę ciałka a nie suche nóżki i rączki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 11:00   #2865
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny co na problemy z brzuszkiem ? Wojtuś ma dopiero 6 dni dzisiaj cała noc płakał, prężył się i prawie nie spał już nie wiem co robić, czy to dlatego że ma jeszcze nie dojrzały układ trawienny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak mamy Płacze, pręży się, wpada w szał i nie da się go uspokoić. Czasami pomaga jak go mąż na klacie sobie kładzie brzuszkiem do dołu. Albo właśnie masowanie brzuszka. Dużo gazów wychodzi..
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Moje dziecko mi dzisiaj też dało pospać. Obudził się tylko 2 razy, spał po 3 godziny. Zjadł i szedł dalej spać.
I w nocy też odpadł mu kikut, to już teraz będzie lepiej, nie trzeba będzie tak uważać na brzuszek.

Jedziemy dziś po wypisy do szpitala i zapisać go w urzędzie.
Dziś po raz pierwszy założyłam normalne dżinsy i bluzkę. Czuję się w końcu sobą. TŻ się śmieje, że jestem seksi mama, zapomniał już jak wyglądałam bez brzucha.
Wow, zazdroszczę. Ja się nie mieszczę w dżinsy.. Mam jeszcze brzuszek A poza tym noszę jeszcze majty siateczkowe i wietrze ranę. Nie wiem czy jeszcze trzeba?

Umówiłam się do fizjo uroginekologicznego na wrzesień, żeby zająć się aktywizacją blizny.
Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
A dziewczyny kiedy zaliczylyscie pierwszy spacer?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W niedzielę, czyli tydzień po narodzinach byliśmy na 5 minut, we wtorek na trochę dłużej. Słabo nam wychodzą te spacery, bo Mały cały czas wisi na cycu albo śpi przy cycu, a jak nie, to płacze.. Takiego mam cycoholika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 11:23   #2866
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzięki dziewczyny za rady odnośnie brzuszka, termofor od wczoraj w użyciu, postaramy się jednak więcej go na tym brzuszku trzymać, mam nadzieję że to pomoże

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 11:41   #2867
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My na spacerze okolo 15 minut bylismy drugiego dnia po powrocie do domu. Potem juz od razu na godzinę, dwie.

U nas tez byla położna. Malutki przybrał w 6 dni 350 g, więc na razie idzie nam z górki.

Chyba przez to to, że mam małe dzieci to dobrze pamiętam wszystkie problemy jakie z nimi przechodziłam i cały czas trochę się martwię, że i tu dobra passa nam się prędko skończy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 11:46   #2868
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
A dziewczyny kiedy zaliczylyscie pierwszy spacer?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na dzień następny po wyjściu ze szpitala. I to od razu na takim dłuższym bo Mała ładnie spała w wózku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 12:08   #2869
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez sunshine16 Pokaż wiadomość
A dziewczyny kiedy zaliczylyscie pierwszy spacer?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po tygodniu, ale wtedy jej się absolutnie nie podobało. Teraz jak są takie upały to wychodzę z nią tylko po starszą córkę do przedszkola, dopóki śpi sama w leżaczku to ja w tym czasie odpoczywam/sprzątam. Myśle, że niedługo zacznę więcej, tym bardziej, że to dobre dla niej i dla mojej figury ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-19, 13:32   #2870
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My jeszcze nie byliśmy na spacerze a wyszliśmy w sobotę. Ciągle nam schodzi bo jest mnóstwo rzeczy do zrobienia i non stop cyc do tego już się zaczęłam zastanawiać czy my tacy nieogarnięci z mężem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 14:27   #2871
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My jeszcze nie byliśmy na spacerze a wyszliśmy w sobotę. Ciągle nam schodzi bo jest mnóstwo rzeczy do zrobienia i non stop cyc do tego już się zaczęłam zastanawiać czy my tacy nieogarnięci z mężem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mysmys byli dwa razy. Z czego tylko raz maz sam na takim dluzszym bo ja sie ciagle fatalnie czuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 15:08   #2872
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My jeszcze nie byliśmy na spacerze a wyszliśmy w sobotę. Ciągle nam schodzi bo jest mnóstwo rzeczy do zrobienia i non stop cyc do tego już się zaczęłam zastanawiać czy my tacy nieogarnięci z mężem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też jeszcze nie byłam, tż wychodzi non stop ze starszakiem a my cycujemy w domu... Ale głównie dlatego, że ja się słabo czułam jeszcze po cc, myślę, że może dziś wieczorem albo jutro rano już się ogarniemy. Ale wietrzymy się na balkonie, jeśli oczywiście akurat nie leje się żar z nieba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-19, 20:45   #2873
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Mysmys byli dwa razy. Z czego tylko raz maz sam na takim dluzszym bo ja sie ciagle fatalnie czuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co Ci się dzieje?



My dziś byliśmy we trójkę na mieście i czułam się naprawdę dobrze, ale teraz popołudnie i wieczór mnie wymęczyły. Nie dość, że rana boli, jakiś mięsień z jednej strony brzucha boli, to jeszcze mały dał mi popalić. Chyba za bardzo go ostatnio pochwaliłam. Ciągle marudził i kilka godzin wisiał na cycu. Nic nie mogłam zrobić i już nienwiedziałam w jakiej pozycji go trzymać i karmić, bo tak mnie ten brzuch bolał.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 08:48   #2874
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć Mamuśki
Jak nocka u Was? U nas trochę atrakcji, bo odpadł kikut około 03:00, zorientowałam się przebierając smyka. Dość szybko, bo z tego co pamiętam starszakowi trzymał się prawie 3 tygodnie. Czyli teraz kładzenie i ćwiczenia na brzuszku nas czekają. Jutro przychodzi do nas położna na pierwszą wizytę a w przyszłym tygodniu wizyta u pediatry naszej. Muszę się też umówić w przychodni do pediatry, to zawsze dodatkowa kontrola wagi. Synek zarejestrowany w urzędzie, czekamy na akt, pesel i zameldowanie. Będę mogła dalej działać z macierzyńskim. Czy oprócz becikowego jeśli są spełnione kryteria dochodu jakieś inne świadczenia nam przysługują oprócz 500+ i bonu wakacyjnego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 08:59   #2875
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Cześć Mamuśki
Jak nocka u Was? U nas trochę atrakcji, bo odpadł kikut około 03:00, zorientowałam się przebierając smyka. Dość szybko, bo z tego co pamiętam starszakowi trzymał się prawie 3 tygodnie. Czyli teraz kładzenie i ćwiczenia na brzuszku nas czekają. Jutro przychodzi do nas położna na pierwszą wizytę a w przyszłym tygodniu wizyta u pediatry naszej. Muszę się też umówić w przychodni do pediatry, to zawsze dodatkowa kontrola wagi. Synek zarejestrowany w urzędzie, czekamy na akt, pesel i zameldowanie. Będę mogła dalej działać z macierzyńskim. Czy oprócz becikowego jeśli są spełnione kryteria dochodu jakieś inne świadczenia nam przysługują oprócz 500+ i bonu wakacyjnego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas noc jako tako. Starszy syn miał jakieś złe sny, córka też jakoś gorzej spała, a maluchowi najlepiej u nas w łóżku, więc spał jak suseł z przerwami na kupę i karmienie.


My się jeszcze łapiemy na kartę dużej rodziny . Innych świadczeń już chyba nie ma.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A co Ci się dzieje?



My dziś byliśmy we trójkę na mieście i czułam się naprawdę dobrze, ale teraz popołudnie i wieczór mnie wymęczyły. Nie dość, że rana boli, jakiś mięsień z jednej strony brzucha boli, to jeszcze mały dał mi popalić. Chyba za bardzo go ostatnio pochwaliłam. Ciągle marudził i kilka godzin wisiał na cycu. Nic nie mogłam zrobić i już nienwiedziałam w jakiej pozycji go trzymać i karmić, bo tak mnie ten brzuch bolał.
Współczuję. Jednak po sn jest prościej

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 09:20   #2876
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć dziewczyny! U nas dziś noc super jak na ostatnie dni, bo jedna pobudka od 1.30 do 2.30 i potem dopiero o 5.00 karmienie. Ja spałam już od 21, więc jestem wyspana chociaż pogoda u nas smętna, bo pochmurno i wilgotno. Ale w weekend znów zapowiadają tropikalne upały. Dziś planujemy jechać zrobić wyprawkę do szkoły dla starszej córki, bo w następnym tygodniu mamy napięty terminarz.
My o becikowe skladalismy ponad 3tygodnie temu i nie dostaliśmy żadnej decyzji czy nam się należy czy nie, o pieniądzach nie wspomnę Jeśli macie prywatne ubezpieczenie to jeszcze można dostać pieniądze z tytułu urodzenia dziecka - mąż dostał z PZU 1200zl. Sprawdźcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 10:07   #2877
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A co Ci się dzieje?



My dziś byliśmy we trójkę na mieście i czułam się naprawdę dobrze, ale teraz popołudnie i wieczór mnie wymęczyły. Nie dość, że rana boli, jakiś mięsień z jednej strony brzucha boli, to jeszcze mały dał mi popalić. Chyba za bardzo go ostatnio pochwaliłam. Ciągle marudził i kilka godzin wisiał na cycu. Nic nie mogłam zrobić i już nienwiedziałam w jakiej pozycji go trzymać i karmić, bo tak mnie ten brzuch bolał.
Ehh juz tydzien temu dopadla mnie jakas infekcja. Bol gardla, glowy, takie ogolne rozbicie i dreszcze (ale bez goraczki). No i tak sie wyleczyc z tego nie moge :/
Dostalam po tym odsyssaniu antybiotyk i dzis juz wzielam 4 tabletka i mam wrazenie ze jest ciut lepiej w koncu. Wiec moze akurat on na to pomoze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 10:13   #2878
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas noc w porządku, ale wieczór mieliśmy cały zapłakany i wyraźnie brzuszek dawał się we znaki

Dziś już w porządku na szczęście. Ja mam dzisiaj jeszcze czwartą od ciąży wizytę u dentysty, masakra. Odezwał mi się ząb dosłownie kilka dni po porodzie i jestem w trakcie kanałowego, dzisiaj już mam nadzieję ostatnia wizyta.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 10:29   #2879
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ehh juz tydzien temu dopadla mnie jakas infekcja. Bol gardla, glowy, takie ogolne rozbicie i dreszcze (ale bez goraczki). No i tak sie wyleczyc z tego nie moge :/
Dostalam po tym odsyssaniu antybiotyk i dzis juz wzielam 4 tabletka i mam wrazenie ze jest ciut lepiej w koncu. Wiec moze akurat on na to pomoze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczę, nie dość że połóg to jeszcze jakieś chorobsko się Ciebie czepilo. Oby w końcu przeszło
Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
U nas noc w porządku, ale wieczór mieliśmy cały zapłakany i wyraźnie brzuszek dawał się we znaki

Dziś już w porządku na szczęście. Ja mam dzisiaj jeszcze czwartą od ciąży wizytę u dentysty, masakra. Odezwał mi się ząb dosłownie kilka dni po porodzie i jestem w trakcie kanałowego, dzisiaj już mam nadzieję ostatnia wizyta.
Współczuję! Ale dobrze, że już końcówka leczenia. Ja też planuje we wrześniu zapisać się do dentysty żeby sprawdziła mi zęby po ciąży, myślę że będą jakieś ubytki, bo ostatni raz byłam na wizycie rok temu, a potem przez koronawirusa mi przepadła...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 10:34   #2880
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć

U nas dziś nocka była super ale to ja wybudzalam córkę na karmienia dwa razy..

My już ogarnelismy PESEL, mąż teraz załatwia sprawy związane z urlopem ojcowskim itp.
Położna ma przyjść dopiero po niedzieli bo jest na urlopie a nie chcemy brać tej którą ja zastępuje.

Wczoraj złożyłam jeszcze wniosek o wyprawkę warszawiaka. Ciekawe kiedy dostaniemy. Kosz Mojżesza mi się przydałby już

Ogólnie po porodzie czuję się bardzo dobrze, w ogóle mnie nie boli i nie ciągnie krocze więc w zasadzie mogę śmigać. Tylko dziś boli mnie kręgosłup. Nie wiem czy to efekt znieczulenia czy niewygodnej pozycji podczas snu (obudziłam się połamana)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:25.