Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-10-27, 15:11   #4231
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Wczoraj wieczorem miał też podwyższoną temperaturę.
Ojeju bidulek moja ma na razie katar, ale już pokasluje odciagam jej co mogę, ale też ma taki gesty głęboko, więc średnio to idzie... Zastanawiam się, czy iść do lekarza, sama nie wiem...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 15:19   #4232
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Hej hej, podczytuje, ale jakos nigdy nie ma czasu odpisac u nas Maja też ma katarek.. psikam woda morską i odciągam, wietrzymy pokoj w miare mozliwosci (plaga biedronek jest i wlaza do domu....), chodzimy na spacery bo ostatnio piekna pogoda!! I Maja pokasluje.. ale juz sama nie wiem czy slina bo jej ma duzo czy cos sie zaczyna.. katar na tyle maly ze oddycha noskiem furczy moze z 2 razy w ciagu doby i wystarczy nam 1-2 wyciagnac katarek bardziej to kozy niz katar..
na listipad zapisalam ja do dermatologa bo juz mam dosc teleporad z pediatra odnosnie jej skory wiec idziemy prywatnie do dermatologa i nikt teleporady nie proponowal :p i mysle ze do pediatry tez sie z nia wybiore na osluchanie, ale w listopadzie prywatnie (pakiet medicover od wtedy bedzie miala) i sama nie wiem czy na razie na teleporade nie zadzwonic bo coraz czesciej sluz w kupce nam sie pojawia mam dosc tej pandemii niech juz bedzie normalnie.. poszlabym do pediatry i byloby po problemie badania zlecone itd a takto kazdy na chybil trafil .. a z takimi maluszkami nie powinno tak byc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 15:29   #4233
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Hej hej, podczytuje, ale jakos nigdy nie ma czasu odpisac u nas Maja też ma katarek.. psikam woda morską i odciągam, wietrzymy pokoj w miare mozliwosci (plaga biedronek jest i wlaza do domu....), chodzimy na spacery bo ostatnio piekna pogoda!! I Maja pokasluje.. ale juz sama nie wiem czy slina bo jej ma duzo czy cos sie zaczyna.. katar na tyle maly ze oddycha noskiem furczy moze z 2 razy w ciagu doby i wystarczy nam 1-2 wyciagnac katarek bardziej to kozy niz katar..
na listipad zapisalam ja do dermatologa bo juz mam dosc teleporad z pediatra odnosnie jej skory wiec idziemy prywatnie do dermatologa i nikt teleporady nie proponowal i mysle ze do pediatry tez sie z nia wybiore na osluchanie, ale w listopadzie prywatnie (pakiet medicover od wtedy bedzie miala) i sama nie wiem czy na razie na teleporade nie zadzwonic bo coraz czesciej sluz w kupce nam sie pojawia mam dosc tej pandemii niech juz bedzie normalnie.. poszlabym do pediatry i byloby po problemie badania zlecone itd a takto kazdy na chybil trafil .. a z takimi maluszkami nie powinno tak byc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zmiany na skórze plus śluz w kupie źle wróży .


Ignaś też ma taki gesty katar. Ja z nim chodzę co jakiś czas na osłuchanie. Dzisiaj też byłam bo mokry kaszel mnie dość przeraża, ale na razie jest ok. Dostał do inhalacji jakiś lek.
Starszak z kolei dostał antybiotyk na swój kaszel, ale to dobrze, bo to trwa już ponad miesiąc i zaczęło mu schodzić na oskrzela.
Naprawdę czuję, że w tym sezonie nie wygrzebiemy się z chorób

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 15:33   #4234
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Zmiany na skórze plus śluz w kupie źle wróży .


Ignaś też ma taki gesty katar. Ja z nim chodzę co jakiś czas na osłuchanie. Dzisiaj też byłam bo mokry kaszel mnie dość przeraża, ale na razie jest ok. Dostał do inhalacji jakiś lek.
Starszak z kolei dostał antybiotyk na swój kaszel, ale to dobrze, bo to trwa już ponad miesiąc i zaczęło mu schodzić na oskrzela.
Naprawdę czuję, że w tym sezonie nie wygrzebiemy się z chorób

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Tzn problemy skorne - suche plamy na raczkach nozkach i glowce ale juz sa chwile teraz po emoliencie duzo lepiej. A sluz w kupce dopiero co i nie ma go duzo.. ani w kazdej.. juz sama nie wiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 15:45   #4235
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Tzn problemy skorne - suche plamy na raczkach nozkach i glowce ale juz sa chwile teraz po emoliencie duzo lepiej. A sluz w kupce dopiero co i nie ma go duzo.. ani w kazdej.. juz sama nie wiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mi to się kojarzy z alergią. U mojego starszego tak było.
Ale śluz też może być od kataru, które dziecko połyka.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 15:51   #4236
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Lekarka byla fajna. Sklaniala sie ku temu ze probka moczu byla zanieczyszczona i kazala powtorzc, ale na wszelki wypadek wypisala recepte na antybiotyk jakby sie pojawily jakies objawy. U nas tez jest problem z ta nerka na usg wiec caloksztaltowo bedzie to ocenial nefrolog w przysalym tyg.
Tak wiec jutro powtorka z lapania moczu ale ciesze sie ze nie od razu antybiotyk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 16:00   #4237
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Mi to się kojarzy z alergią. U mojego starszego tak było.
Ale śluz też może być od kataru, które dziecko połyka.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Kurcze juz sama nie wiem moze zrobie ta diete bezmleczna i zobaczymy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-27, 16:10   #4238
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Tzn problemy skorne - suche plamy na raczkach nozkach i glowce ale juz sa chwile teraz po emoliencie duzo lepiej. A sluz w kupce dopiero co i nie ma go duzo.. ani w kazdej.. juz sama nie wiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja siostrzenica tak miała i ma w sumie do tej pory. Okazało się, że to skaza białkowa.

A w czym do tej pory kąpałaś?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-27, 20:40   #4239
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Moja siostrzenica tak miała i ma w sumie do tej pory. Okazało się, że to skaza białkowa.

A w czym do tej pory kąpałaś?

W hippie i nie bylo problemow ale jak zaczelo sie od potowki tak juz coagle cos demratolog 9 listopada prywatnie dopiero. Postaram sie isc jeszcze do pediatry wczesniej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:32   #4240
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
W hippie i nie bylo problemow ale jak zaczelo sie od potowki tak juz coagle cos demratolog 9 listopada prywatnie dopiero. Postaram sie isc jeszcze do pediatry wczesniej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A spróbuj może jeszcze Emolium albo Oilatum. Płyn do kąpieli i emulsję do smarowania.
Jak mój po wyjściu ze szpitala miał suchą i łuszczącą się skórę, to pomogło po kilku kąpielach.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 09:40   #4241
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Literka28, to może być skaza białkowa, ale nie musi. Może spróbuj u alergologa raczej?
Mój starszak miał krew w kupie i dużo śluzu i pediatra oczywiście zaleciła mi dietę bezmleczną. Była lekka poprawa, ale później miałam wrażenie, że reaguje tak samo na wszystkie alergeny, które zjadłam, czyli na ryby, sezam, czekoladę... Poszliśmy do alergologa, ale on stwierdził, że Tymek na alergika nie wygląda... Okazało się, że miał problemy z jelitami po prostu, robił też dużo kup dziennie. On dostał leki, ja jadłam normalnie i przeszło.
Daj znać, jak będzie u Was.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Miałyśmy dziś kolejną próbę z wózkiem z Oliwką... No i byłyśmy na spacerze dokładnie 33 minuty, z czego 30 minut niosłam ją na rękach zatrzymał się przy mnie znajomy pan, z którym często się widzę, jak wychodzę rano z psem (on też ma psa), pogadaliśmy chwilę, bo jego córka właśnie będzie miała cc no i na koniec popatrzył się na mnie, marudzącą Oliwkę i pusty wózek i spytał się, czy mam chustę a on ma ze 60 lat, no zdziwiłam się bardzo powiedziałam, że mam, ale próbuję co kilka dni z wózkiem... Bez skutku jak czytam, że Wasze dzieci śpią w wózku 3-4 h, to w głowie mam tylko pytanie: JAK to jest możliwe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez baby blues
Czas edycji: 2020-10-28 o 09:50
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-28, 10:06   #4242
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Literka28, to może być skaza białkowa, ale nie musi. Może spróbuj u alergologa raczej?
Mój starszak miał krew w kupie i dużo śluzu i pediatra oczywiście zaleciła mi dietę bezmleczną. Była lekka poprawa, ale później miałam wrażenie, że reaguje tak samo na wszystkie alergeny, które zjadłam, czyli na ryby, sezam, czekoladę... Poszliśmy do alergologa, ale on stwierdził, że Tymek na alergika nie wygląda... Okazało się, że miał problemy z jelitami po prostu, robił też dużo kup dziennie. On dostał leki, ja jadłam normalnie i przeszło.
Daj znać, jak będzie u Was.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Miałyśmy dziś kolejną próbę z wózkiem z Oliwką... No i byłyśmy na spacerze dokładnie 33 minuty, z czego 30 minut niosłam ją na rękach zatrzymał się przy mnie znajomy pan, z którym często się widzę, jak wychodzę rano z psem (on też ma psa), pogadaliśmy chwilę, bo jego córka właśnie będzie miała cc no i na koniec popatrzył się na mnie, marudzącą Oliwkę i pusty wózek i spytał się, czy mam chustę a on ma ze 60 lat, no zdziwiłam się bardzo powiedziałam, że mam, ale próbuję co kilka dni z wózkiem... Bez skutku jak czytam, że Wasze dzieci śpią w wózku 3-4 h, to w głowie mam tylko pytanie: JAK to jest możliwe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dziś ide do pediatry prywatnie. Zobaczymy co powie wczoraj wykapalam ja w tym emoliencie mamy pharmacis i posmarowalam ziajka probka bo mialam i powiem wam ze skora duzo lepsza. Do alergologa tez postaram sie isc z nia w takim razie - dzieki dziewczyny ;*


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Literka28, to może być skaza białkowa, ale nie musi. Może spróbuj u alergologa raczej?
Mój starszak miał krew w kupie i dużo śluzu i pediatra oczywiście zaleciła mi dietę bezmleczną. Była lekka poprawa, ale później miałam wrażenie, że reaguje tak samo na wszystkie alergeny, które zjadłam, czyli na ryby, sezam, czekoladę... Poszliśmy do alergologa, ale on stwierdził, że Tymek na alergika nie wygląda... Okazało się, że miał problemy z jelitami po prostu, robił też dużo kup dziennie. On dostał leki, ja jadłam normalnie i przeszło.
Daj znać, jak będzie u Was.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Miałyśmy dziś kolejną próbę z wózkiem z Oliwką... No i byłyśmy na spacerze dokładnie 33 minuty, z czego 30 minut niosłam ją na rękach zatrzymał się przy mnie znajomy pan, z którym często się widzę, jak wychodzę rano z psem (on też ma psa), pogadaliśmy chwilę, bo jego córka właśnie będzie miała cc no i na koniec popatrzył się na mnie, marudzącą Oliwkę i pusty wózek i spytał się, czy mam chustę a on ma ze 60 lat, no zdziwiłam się bardzo powiedziałam, że mam, ale próbuję co kilka dni z wózkiem... Bez skutku jak czytam, że Wasze dzieci śpią w wózku 3-4 h, to w głowie mam tylko pytanie: JAK to jest możliwe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Maja 2,5 miesiaca jezdzila w wozku bez problemu od kilku razy jest dramat... jezdzi tylko jak spi i to wcale nie jest dlugo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 10:53   #4243
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość

[/COLOR]Miałyśmy dziś kolejną próbę z wózkiem z Oliwką... No i byłyśmy na spacerze dokładnie 33 minuty, z czego 30 minut niosłam ją na rękach zatrzymał się przy mnie znajomy pan, z którym często się widzę, jak wychodzę rano z psem (on też ma psa), pogadaliśmy chwilę, bo jego córka właśnie będzie miała cc no i na koniec popatrzył się na mnie, marudzącą Oliwkę i pusty wózek i spytał się, czy mam chustę a on ma ze 60 lat, no zdziwiłam się bardzo powiedziałam, że mam, ale próbuję co kilka dni z wózkiem... Bez skutku jak czytam, że Wasze dzieci śpią w wózku 3-4 h, to w głowie mam tylko pytanie: JAK to jest możliwe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będzie super dziadek ;-) ja zazwyczaj muszę godzinę chodzić, jak ją dobrze zaśnie to potem śpi dalej w domu, ale dzisiaj np kiepsko a super pogoda była rano, w połowie jeziora zaczęło się marudzenie .... dzieci są nie przewidywalne i jak na złość jak sobie coś zaplanuje, np porządki w pokoju starszej córki to marudzi ;-)
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 12:02   #4244
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Będzie super dziadek ;-) ja zazwyczaj muszę godzinę chodzić, jak ją dobrze zaśnie to potem śpi dalej w domu, ale dzisiaj np kiepsko a super pogoda była rano, w połowie jeziora zaczęło się marudzenie .... dzieci są nie przewidywalne i jak na złość jak sobie coś zaplanuje, np porządki w pokoju starszej córki to marudzi ;-)
No dokładnie! A my zaraz powinnyśmy iść po starszaka do przedszkola, a ta śpi w najlepsze!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 14:26   #4245
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry
my dziś pół dnia w ogrodzie bo piękna pogoda młoda spała, mama kopała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 14:45   #4246
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
Literka28, to może być skaza białkowa, ale nie musi. Może spróbuj u alergologa raczej?
Mój starszak miał krew w kupie i dużo śluzu i pediatra oczywiście zaleciła mi dietę bezmleczną. Była lekka poprawa, ale później miałam wrażenie, że reaguje tak samo na wszystkie alergeny, które zjadłam, czyli na ryby, sezam, czekoladę... Poszliśmy do alergologa, ale on stwierdził, że Tymek na alergika nie wygląda... Okazało się, że miał problemy z jelitami po prostu, robił też dużo kup dziennie. On dostał leki, ja jadłam normalnie i przeszło.
Daj znać, jak będzie u Was.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:40 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Miałyśmy dziś kolejną próbę z wózkiem z Oliwką... No i byłyśmy na spacerze dokładnie 33 minuty, z czego 30 minut niosłam ją na rękach zatrzymał się przy mnie znajomy pan, z którym często się widzę, jak wychodzę rano z psem (on też ma psa), pogadaliśmy chwilę, bo jego córka właśnie będzie miała cc no i na koniec popatrzył się na mnie, marudzącą Oliwkę i pusty wózek i spytał się, czy mam chustę a on ma ze 60 lat, no zdziwiłam się bardzo powiedziałam, że mam, ale próbuję co kilka dni z wózkiem... Bez skutku jak czytam, że Wasze dzieci śpią w wózku 3-4 h, to w głowie mam tylko pytanie: JAK to jest możliwe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje też nie śpi w wózku. Starszy uwielbiał wózek a ta za nim nie przepada. Dzisiaj mój spacer to głównie składał z kołysania jej na ławce obok bloku. Nosidełko lepiej toleruje ale też szału nie ma.

W ogóle to mi się dziecko ostatnio popsuło. W nocy się budziła co 1.5 godziny a w dzień dużo płacze bo ja brzuszek męczy. No i cały czas chce być ze mną. Jak mój mąż ją nosić to jeszcze większy ryk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 15:25   #4247
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć.
My nie byliśmy na spacerze dzisiaj, za to byłam ze starszym u lekarza... tadam...zapalenie oskrzeli i pierwszy antybiotyk. Kornelek z katarem. Znowu sobie dziś ponarzekałam, a czas leci i trzeba się wziąć w garść. Na polepszenie humoru mamy z mężem w planach zrobić gofry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 15:37   #4248
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Hej

Ja jak zwykle jestem tu z doskoku. Choć staram się ogarniać co u was słychać

Od wyroku TK ciężko mi myśleć o czymkolwiek innym. Sama kiedyś stanęłam przed wyborem, którego teraz chcą zakazać i wszystko do mnie wraca. Nie potrafię pojąć tego co się dzieje i to jeszcze specjalnie ruszyli ten temat w dobie pandemii. Brakuje mi słów, naprawdę.

U naszego synka wszystko dobrze, za nieco ponad tydzień skończy już 4 miesiące!
Też walczyliśmy z katarem, ale obyło się bez antybiotyku. Robiliśmy inhalacje z nebbudu przed tydzień i pomogły.

Córka miała zamknięty żłobek przez półtora tygodnia z powodu koronawirusa wśród personelu. Od poniedziałku chodzi ponownie, jestem ciekawa jak długo tym razem.

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

baby blues u nas też najlepsze drzemki w wózku :P
I to do tego stopnia, że inaczej to już porządnie na drzemkę nie zaśnie więc robimy spacery dwa razy dziennie. Zazwyczaj spacer do godziny a potem dosypianie w wózku już w domu. 3h bardzo często mu się zdarza spać
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 16:09   #4249
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My po wizycie u pediatry na szczescie Maja osluchowo czysto! Na katarek mamy psikac sola i smarowac mascia majerankowa, do tego mamy brac wit C. Jesli chodzi o wysypke/sucha skore- wczoraj jak posmarowalam ziajka po kapieli to malo co dzis bylo widac - ale mamy stosowac kosmetyki dermo, brac latopic 3 miesiace i najlepiej zebym odstawila z diety nabial ehh Maja ma 12 tygodni skonczone a wazy dopiero 5055g urodzeniowa 2880 spadkowa 2740.. mi sie wydaje malutko pediatra uspokaja, ze moze byc drobna, ze wszystko inne jest ok to nie ma co sie kurczowo trzymac wagi i w sumie patrzylam w swoja ksiazeczke - zawsze ponizej 3 centyla wagowo bylam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-28, 18:56   #4250
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć

Ja też Was staram się podczytywac na bieżąco.
Ostatnie dwa tygodnie czułam się okropnie, no ale wszytskie badania wyszły ok. Byłam też u neurologa bo i internista na teleporadzie najwyraźniej podejrzeń stwardnienie rozsiane lub coś podobnego. No ale neurologicznie jest wszytsko spoko. Nie wiem więc skąd te dziwne objawy. Całe szczęście już mi przeszło.

Z Hania póki co wszystko w porządku. Mielismy dziś super noc z jedna pobudka. No ale bardzo zaczęlo jej ropieć oczko.

Poza tym musieliśmy dziś zabrać starsza z przedszkola bo nauczycielka ma Covid

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 19:25   #4251
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Literka no to po mamusi jest drobna i tyle

Jeju a ja dodstalam dzis kolejna wyplata i tym razem jest jednak o 600 zl wieksza niz tamta z zeazlego miesiaca. Kamien z serca ... ale i tak pisze do biura prosbe o wyjasnienie skad te rozbieznosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 19:56   #4252
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
My po wizycie u pediatry na szczescie Maja osluchowo czysto! Na katarek mamy psikac sola i smarowac mascia majerankowa, do tego mamy brac wit C. Jesli chodzi o wysypke/sucha skore- wczoraj jak posmarowalam ziajka po kapieli to malo co dzis bylo widac - ale mamy stosowac kosmetyki dermo, brac latopic 3 miesiace i najlepiej zebym odstawila z diety nabial ehh Maja ma 12 tygodni skonczone a wazy dopiero 5055g urodzeniowa 2880 spadkowa 2740.. mi sie wydaje malutko pediatra uspokaja, ze moze byc drobna, ze wszystko inne jest ok to nie ma co sie kurczowo trzymac wagi i w sumie patrzylam w swoja ksiazeczke - zawsze ponizej 3 centyla wagowo bylam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czy ja wiem czy tak mało, u mnie przecież miała tyle samo jak się urodziła z tym że spakowa 2680, w 11 tygodniu ważyła 4895 i pediatra nam zawsze mówi że super przybiera i ładnie rośnie. Podobnie w szpitalu mówili. Myślę że teraz w 12 waży podobnie jak Twoja. A sprawdzałaś u niej siatkę? Myślę że nie masz się czym martwić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 20:00   #4253
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Zakłada się że dziecko powinno podwoic swoją wagę na 5 miesięcy więc myślę że na 12 tygodni jest wszystko w normie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 20:43   #4254
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Jest taka aplikacja child growth tracker i tam wpisuje sie wagi dziecka od narodzi i sie sprawdza jak to wyglada na wykresie. Waga nie powinna spasc o wiecej niz dwa kanaly tym wykresie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness

Edytowane przez Roselyn
Czas edycji: 2020-10-29 o 11:33
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 20:54   #4255
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Też mi się wydaje, że taka waga jest ok.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Literka no to po mamusi jest drobna i tyle

Jeju a ja dodstalam dzis kolejna wyplata i tym razem jest jednak o 600 zl wieksza niz tamta z zeazlego miesiaca. Kamien z serca ... ale i tak pisze do biura prosbe o wyjasnienie skad te rozbieznosci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super! Może zaszła jakaś pomyłka.


Ja do tej pory nie mam macierzyńskiego. Jutro chyba w końcu zadzwonię do ZUSu. Jest prawie listopad, a wniosek był złożony pod koniec sierpnia, no bez jaj... Na ZUS PUE nie ma do tej pory żadnej informacji o przyznaniu zasiłku.



Nam się wieczory i noce teraz zepsuły. Wcześniej było fajnie, zasypiał około 20. W nocy budził się raz czy dwa, najadał się i dalej spał. A teraz często wieczorem jest problem z zaśnięciem i w nocy minimum 3-4 pobudki na jedzenie. Czasami zanim go ułożę do snu, to mija godzina, półtorej. Zdążę zasnąć i za godzinę kolejna pobudka.

Dzisiaj też już myślałam, że zasnął na noc. Poszłam się wykąpać, chciałam sama już iść spać, ale synek urządza sobie jeszcze zabawy. Zjadł kolejny raz i ani myśli spać, więc siedzę dalej...
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 22:15   #4256
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja nie moge jak czytam co ten ZUS wyprawia z tymi spoznieniami. Przeciez bez tych pieniedzy wiele rodzin moze doslownie nie miec za co zyc...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 22:42   #4257
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
Zakłada się że dziecko powinno podwoic swoją wagę na 5 miesięcy więc myślę że na 12 tygodni jest wszystko w normie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
z tego co czytałam to do 6 miesięcy powinno podwoić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Też mi się wydaje, że taka waga jest ok.

Super! Może zaszła jakaś pomyłka.


Ja do tej pory nie mam macierzyńskiego. Jutro chyba w końcu zadzwonię do ZUSu. Jest prawie listopad, a wniosek był złożony pod koniec sierpnia, no bez jaj... Na ZUS PUE nie ma do tej pory żadnej informacji o przyznaniu zasiłku.



Nam się wieczory i noce teraz zepsuły. Wcześniej było fajnie, zasypiał około 20. W nocy budził się raz czy dwa, najadał się i dalej spał. A teraz często wieczorem jest problem z zaśnięciem i w nocy minimum 3-4 pobudki na jedzenie. Czasami zanim go ułożę do snu, to mija godzina, półtorej. Zdążę zasnąć i za godzinę kolejna pobudka.

Dzisiaj też już myślałam, że zasnął na noc. Poszłam się wykąpać, chciałam sama już iść spać, ale synek urządza sobie jeszcze zabawy. Zjadł kolejny raz i ani myśli spać, więc siedzę dalej...
mi młoda też padła dopiero o 23... tzn najpierw po kąpieli o 20 zasnęła, pospała 40 minut i gotowa do zabawy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-28, 22:51   #4258
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
z tego co czytałam to do 6 miesięcy powinno podwoić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

mi młoda też padła dopiero o 23... tzn najpierw po kąpieli o 20 zasnęła, pospała 40 minut i gotowa do zabawy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak myślałam, ale nasza pediatra twierdzi że do 5 miesiąca.

Myślę, że to bez znaczenia tak dokładnie. Co by nie było, waga na 12 tygodni wydaje się właściwą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 09:13   #4259
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Jest taka aplikacja child growth tracker i tam wpisuje sie wagi dziecka od narodzi i sie sprawdza jak to wyglada na wykresie. Waga nie powinna spasc o wiecej niz jeden kanalna tym wykresie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co wiem to można spaść nawet do dwóch kanałów a jak więcej to wtedy jest niepokojące.



U nas ... Moja mama ma pozytywny test, ja się na test nie wybieram ale wiem że mam bo mam typowe objawy jak chociażby brak smaku i węchu. Mąż i dziewczynki bez objawów. I tak siedzimy wszyscy w domu więc po prostu robimy sobie kwarantannę i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-10-29, 09:14   #4260
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Ja nie moge jak czytam co ten ZUS wyprawia z tymi spoznieniami. Przeciez bez tych pieniedzy wiele rodzin moze doslownie nie miec za co zyc...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie. My mamy za co żyć na szczęście, pieniędzy nam nie brakuje, ale no właśnie - gdyby nie mąż to chyba jadłabym tynk ze ścian. A co mają powiedzieć inni ludzie, chorzy, którzy są na L4 i też nie mają kasy na czas? Brak słów, serio.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.