przetłuszczające się włosy - wątek zbiorczy cz. II - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-05-26, 07:29   #271
Angesi
Angelika
 
Zarejestrowany: 2022-05
Lokalizacja: Dolna część mazowieckiego.
Wiadomości: 6
GG do Angesi
Dot.: Codzienne mycie włosów rano

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Może przetłuszczanie to właśnie efekt suchej skóry? Pozostało jeszcze zainteresować się nawilżeniem skóry głowy: "glutek" lniany, u mnie kozieradka przynosiła dobre efekty, może jakiś olej- ale tu bym uważała i trzeba umieć to potem zmyć. Na pewno są jeszcze jakieś sposoby na nawilżenie. Ostatecznie może po prostu wizyta u trychtologa? Może chociaż podpowie czy to wysuszenie czy łupież/łzs czy coś całkiem innego.


Dodam, że ja nigdy nie przerzuciłam się na mycie codziennie, bo kiedy tylko zaczyna być źle na drugi dzień zaczynam nawilżać i jest poprawa. Niestety i tak muszę myć co dwa dni, także szału nie ma
Bardzo możliwe, że jest to efekt wysuszenia. Kiedyś (dawno) stosowałam przepis Alinyrose na szampon z sody i glutka. Pamiętam, że byłam zaskoczona, że włosy mam znośne po upływie doby. Ale jestem już tak zmęczona gotowaniem tych wszystkich orzechów, glutków, że raczej stawiam teraz na gotowe produkty.

Ale może jeszcze się zmuszę do tego, żeby coś popróbować. Dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego dandelion przy użyciu Tapatalka
Angesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-27, 14:47   #272
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Codzienne mycie włosów rano

Cytat:
Napisane przez Angesi Pokaż wiadomość
Bardzo możliwe, że jest to efekt wysuszenia. Kiedyś (dawno) stosowałam przepis Alinyrose na szampon z sody i glutka. Pamiętam, że byłam zaskoczona, że włosy mam znośne po upływie doby. Ale jestem już tak zmęczona gotowaniem tych wszystkich orzechów, glutków, że raczej stawiam teraz na gotowe produkty.

Ale może jeszcze się zmuszę do tego, żeby coś popróbować. Dziękuję za odpowiedź.

Wysłane z mojego dandelion przy użyciu Tapatalka
Doskonale Cię rozumiem, przyznam że mi siemie lniane nie pomagało za bardzo, za to kozieradka tak, ja się tylko zalewa a potem wciera, może też spróbować aloesu chyba, a to gotowy produkt. A czy teraz coś fajnego jeszcze "wymyślili" to niestety nie wiem, bo właśnie też mnie przytłoczyła trochę ta cała pielęgnacja z marnymi efektami
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-27, 14:59   #273
Angesi
Angelika
 
Zarejestrowany: 2022-05
Lokalizacja: Dolna część mazowieckiego.
Wiadomości: 6
GG do Angesi
Dot.: Codzienne mycie włosów rano

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Doskonale Cię rozumiem, przyznam że mi siemie lniane nie pomagało za bardzo, za to kozieradka tak, ja się tylko zalewa a potem wciera, może też spróbować aloesu chyba, a to gotowy produkt. A czy teraz coś fajnego jeszcze "wymyślili" to niestety nie wiem, bo właśnie też mnie przytłoczyła trochę ta cała pielęgnacja z marnymi efektami
Wczoraj w Hebe kupiłam sobie nawilżające serum do skóry głowy od Anwen. Spróbuję nawilżania na gotowcach, może to coś da. Zaryzykowałam z porannym myciem włosów i już pod wieczór nie są świeże. Jest to dla mnie dziwne, bo też niby 24h przerwy między myciami, jak w przypadku mycia wieczorem. Dziwne.

Wysłane z mojego dandelion przy użyciu Tapatalka
Angesi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-14, 08:22   #274
plumss
Raczkowanie
 
Avatar plumss
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 96
Dot.: przetłuszczające się włosy - wątek zbiorczy cz. II

Cześć dziewczyny!

Od półtora miesiąca mam problem z przetłuszczającymi się włosami.
Zawsze myłam włosy co 2 dni, stosowałam klasyczne szampony z Rossmana (ale starałam się wybierać te z lepszym składem), lekko podsuszałam suszarką i zaplatałam włosy w warkocz na noc (bo mam długie).

W pewnym momencie coś się zmieniło. Jak umyję i podsuszę włosy to widzę, że od spodu (koło uszu) już są jakby lekko przetłuszczone. Myje je naprawdę bardzo dokładnie, byłam u fryzjera na podcięciu i spytałam czy widzi jakiś problem ze skórą głowy ale powiedział, że wszystko jest w porządku. Już naprawdę nie wiem co mam robić. W trakcie niniejszego miesiąca zmieniłam szampon na "dla włosów przetłuszczających się" - nic nie pomogło, teraz kupiłam szampon oraz maskę La Biosthetique na volume ale też nic.

Czy jest jakiś naturalny sposób na zastopowanie tego? Nie wiem jakaś maseczka z naturalnych produktów, cokolwiek? Już mam dość chodzenia w związanych włosach i suchego szamponu.

Z góry dziekuje
plumss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-03, 20:58   #275
Matylda9191
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 1
Tluste wlosy

Witam,

Potrzebuje pomocy bo czuje się już bezradna. Czy któraś z Was borykała się z problemem bardzo tłustych włosów oraz skory na twarzy? Moje włosy już po paru godzinach są oklaple i tłuste u nasady, po dobie są już tluste na całej długości, dosłownie wyglądają jak mokre. Muszę je myć codziennie rano, a i tak na wieczorne wyjścia wieczorem od nowa je myje i układam. Makijaż schodzi mi z twarzy już po 3-4 godzinach, po całym dniu nie mam już nic na twarzy, wszystko spłynęło. Mocno oczyszczające szampony, przetrzymywanie ich bez mycia, nic się nie sprawdza. Już nie mam siły, czy ktoś miał taki problem i jakoś z tym skutecznie zawalczył?
Matylda9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 08:57   #276
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Tluste wlosy

Jeśli masz tak dużo sebum to skalp jest pewnie przesuszony. Może zamiast na oczyszczanie postaw na dobre nawilżanie skory głowy?

Zajrzyj tez może tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278639, było trochę dyskusji o pielęgnacji przykładu i tłustych włosów.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-19, 20:25   #277
Lianhua
Rozeznanie
 
Avatar Lianhua
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 611
Dot.: przetłuszczające się włosy - wątek zbiorczy cz. II

Cześć dziewczyny. Szukam dobrego szamponu, maski i odżywki do włosów.

Moje włosy są wysokoporowate. Po wysuszeniu (nie ważne, że używam szczotki do układania, czy po prostu "pomacham" na nie suszarką) puszą się i są sianowate. Jeśli dam im wyschnąć samym sobie - dalej jest siano, ale już bez puszenia. Na dobrą sprawę, jak rano je umyję, to już pod wieczór swędzi mnie cały skalp, a rano są znowu tłuste. Bez suszenia tłuste robią się już wieczorem. Układają się ciężko. Jak je wyprostuję, to one po godzinie się wywijają (nie kręcą - wywijają), jak zakręcę - to się same po krótszym czasie rozprostują. Dodatkowo, jeśli nie użyję żadnej maski, to strasznie się kołtunią. No i są sztywne jak druty.

Znacie może jakieś dobre specyfiki do tego rodzaju włosów?
__________________

(...)There's no life, emotion
Or warmth, but just garbage language
A desolately rolling meadow
Loneliness adds as the days go by
We have to be humans
Because we get scars
Lianhua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-20, 19:29   #278
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: przetłuszczające się włosy - wątek zbiorczy cz. II

Cytat:
Napisane przez Lianhua Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Szukam dobrego szamponu, maski i odżywki do włosów.



Moje włosy są wysokoporowate. Po wysuszeniu (nie ważne, że używam szczotki do układania, czy po prostu "pomacham" na nie suszarką) puszą się i są sianowate. Jeśli dam im wyschnąć samym sobie - dalej jest siano, ale już bez puszenia. Na dobrą sprawę, jak rano je umyję, to już pod wieczór swędzi mnie cały skalp, a rano są znowu tłuste. Bez suszenia tłuste robią się już wieczorem. Układają się ciężko. Jak je wyprostuję, to one po godzinie się wywijają (nie kręcą - wywijają), jak zakręcę - to się same po krótszym czasie rozprostują. Dodatkowo, jeśli nie użyję żadnej maski, to strasznie się kołtunią. No i są sztywne jak druty.



Znacie może jakieś dobre specyfiki do tego rodzaju włosów?
Przede wszystkim zacznij od wizyty u dermatologa lub trychologa. Najpierw proponuję zająć się skórą głowy, bo twoje problemy mogą mieć źródło wewnątrz organizmu.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 09:31   #279
Edytka32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 3
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Czasem warto skorzystać z pomocy trychologa. Ja nie mogłam się zdecydować, aż w końcu postanowiłam wybrać się do Kliniki XXXXXX , gdzie Pani poleciła mi bardzo dobry szampon )

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2023-04-24 o 19:17 Powód: Edytowane przez Moderatora-Nieoplacona Reklama
Edytka32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 10:54   #280
Magy40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 6
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Przetłuszczające się włosy to raczej problem związany z przewlekłym stresem. Na głowie znajduje się wiele gruczołów łojowych, podczas stresu, napięć gruczoły produkują sebum. Stąd przetłuszczające się włosy. Czasami za nadmiar produkcji sebum odpowiada nadmiar zjadanych słodyczy. Jednak to stres jest głównym winowajcą. Polecam artykuł: XXXXX

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2023-07-18 o 13:16 Powód: Edytowane przez Moderatora-link do strony
Magy40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-07-18 11:54:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:49.