Mycie włosów odżywką - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-29, 16:02   #61
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Świetny wątek, szacun zwłaszcza dla Jolie, która bardzo przejrzyście i konkretnie opisała tą metodę mycia
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 09:18   #62
black_sun
Rozeznanie
 
Avatar black_sun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 705
Dot.: Mycie włosów odżywką

a co tutaj tak cicho ja już chyba od pięciu dni szamponu nie używałam i no muszę przyznać, że jestem zaskoczona tym, że odżywka naprawdę myje
po ziaji czarna rzepa są niestety trochę obciążone [pewnie to kwestia silikonu w niej], po hegronie do spłukiwania ciężko jest je rozczesać..
wczoraj kładłam na skalp castinga i zastanawiam się, czy nie użyć teraz szamponu, bo czy odżywka da radę usunąć ślady po farbie ze skóry?
black_sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 10:27   #63
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez black_sun Pokaż wiadomość
a co tutaj tak cicho ja już chyba od pięciu dni szamponu nie używałam i no muszę przyznać, że jestem zaskoczona tym, że odżywka naprawdę myje
po ziaji czarna rzepa są niestety trochę obciążone [pewnie to kwestia silikonu w niej], po hegronie do spłukiwania ciężko jest je rozczesać..
wczoraj kładłam na skalp castinga i zastanawiam się, czy nie użyć teraz szamponu, bo czy odżywka da radę usunąć ślady po farbie ze skóry?
można spróbować- ale nie na mokry, a na suchy skalp (ja tak robiłam tylko z szamponem jak farbowałam palette która barwiła skalp zawodowo i nie szło tego zmyć- a na sucho + szampon= rewelacja)

Ja dzisiaj zaczynam testing Mrs. Potter's
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 11:50   #64
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Mycie włosów odżywką

Zastanawiam się, czy do mycia nie nada się odżywka ekstraziołowa z fitomedu -

Skład: Aqua, Herbal Extract, Cetearyl Alcohol, Dipalmitolethyl, Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Biotin, Fragrance, Methyldibromoglutaronitri le, Phenoxyethanol.

Nie obciąża, nie okleja, nie zawiera też co prawda detergentów - ale może uda się nią włosy umyć
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 12:04   #65
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Mycie włosów odżywką

Eyna, spróbuj Ja dzisiaj będę szorować głowę odżywką, bo wczoraj mi wodę wyłączyli
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 18:29   #66
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Mycie włosów odżywką

i nie bedziesz jej spłukiwac?
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 18:37   #67
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
i nie bedziesz jej spłukiwac?
Ja? Będę spłukiwać(a raczej już spłukałam), bez tego ani rusz
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 18:48   #68
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Mycie włosów odżywką

tak zapytałam bo napisałas ze Ci wyłaczyli
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 18:52   #69
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
tak zapytałam bo napisałas ze Ci wyłaczyli
Wyłączyli, ale nie zdążyłam nawet odżywki nałożyć, ba, nawet włosów zmoczyć
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 19:11   #70
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy do mycia nie nada się odżywka ekstraziołowa z fitomedu -

Skład: Aqua, Herbal Extract, Cetearyl Alcohol, Dipalmitolethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Biotin, Fragrance, Methyldibromoglutaronitri le, Phenoxyethanol.

Nie obciąża, nie okleja, nie zawiera też co prawda detergentów - ale może uda się nią włosy umyć
zawiera środki powierzchniowo-czynne(pogrubione) i wlosy normalne lub przesuszone w duecie z woda powinna domyć.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 20:18   #71
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Mycie włosów odżywką

a domyje przetłuszcajace sie?
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-01, 20:36   #72
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez gosiaczek6 Pokaż wiadomość
a domyje przetłuszcajace sie?
"tłuściochy" potrzebują konkretnych środków przeznaczonych do mycia(tzw. tenzydy anionowe np. SLES, TEA Lauryl Sulfate, Ammonium Laureth Sulfate), dlatego proponuję delikatny szampon z apteki zamiast metody z odżywką.

odżywka nie domyje nadmiaru łoju, a łoj jest rewelacyjną pozywka dla drobnoustrojów, ktore namnożone moga spowodować łupież tłusty, wypadanie włosow itp.

możesz zrobić tak: myć codzień odżywką, a raz w tygodniu umyć prostym, klasycznym szamponem albo na zmiane: jeden dzien odzywka, drugi- szampon
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 21:11   #73
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Mycie włosów odżywką

Truskawkowawiosna - A, dziękuję To cetearyl alcohol też jest środkiem powierzchniowo-czynnym?
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 21:26   #74
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Truskawkowawiosna - A, dziękuję To cetearyl alcohol też jest środkiem powierzchniowo-czynnym?
tak!

tenzydy jako grupa zwiazkow moga pelnic rozne funkcje w tym samym preparacie: emulgatorow, srodkow myjacych, pieniacych, zmiekczajacych, ulatwiaja przenikanie substancji w glab skory.

dlatego mycie odzywka to nadal mycie- emulgator pozwala sie polaczyc wodzie z brudkiem, ktory nam sie zbiera na wlosach i glowie.

mozna powiedziec, ze mycie odzywka i wodą to mycie bardzo łagodnym szamponem, wlasciwie bez ryzyka wysuszenia wlosow czy podraznienia skory(trzeba tylko zwracac uwage czy konkretne konserwanty nas nie podrazniaja)

mozna to porownac do zmywania bardzo wrazliwej i suchej skory woda z mleczkiem kosmetycznym zamiast zelem, ktory sie pieni.

skora takiej osoby wytwarza malo łoju, nie potrzebuje tak silnego oczyszczania jak osoba z cerą tlusta, ktora uzywa podkladu i pudru

osoby o wlosach suchych, zniszczonych mogą myć zamiast szamponem czy odzywka... zoltkiem jajka kurzego. zawiera lecytyne, ktora tez jest emulgatorem.

podobnie niektore proteiny roslinne zawarte w odzywkach moga przyczyniac sie do usuwania brudu.

trzeba probowac na sobie, ja pozostane biernym obserwatorem waszych prob z odzywka, bo sama nie moge tej metody stosowac, wystarcza mi szampon
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 21:44   #75
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Mycie włosów odżywką

Truskawkowawiosna - Dziękuję za wyjaśnienie

Moje włosy do suchych nie należą - moim zdaniem są gdzieś pośrodku między normalnymi a mieszanymi - nie przetłuszczają się bardzo szybko, a im dłuższe mam włosy tym końce stają się suchsze. Zamierzam wypróbować ten sposób myjąc na zmianę - delikatnym szamponem i odżywką

A z jajkiem też prawda, zawsze się zastanawiałam w jaki sposób myje - czasem człowiekowi trzeba przedstawić przykład z mleczkiem żeby uzmysłowić, że myje nie tylko to, co się pieni
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 21:45   #76
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Mycie włosów odżywką

no i jestem po pierwszym myciu odżywką Mrs. Potter's do włosów farbowanych i jestem bardzo zadowolona. Mycie bardzo dobre, włosy miękkie, błyszczące, nawilżone po same końce. Jeszcze tylko kwestia świeżości (ale to za 2/3 dni)
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 22:04   #77
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Truskawkowawiosna - Dziękuję za wyjaśnienie

Moje włosy do suchych nie należą - moim zdaniem są gdzieś pośrodku między normalnymi a mieszanymi - nie przetłuszczają się bardzo szybko, a im dłuższe mam włosy tym końce stają się suchsze. Zamierzam wypróbować ten sposób myjąc na zmianę - delikatnym szamponem i odżywką

A z jajkiem też prawda, zawsze się zastanawiałam w jaki sposób myje - czasem człowiekowi trzeba przedstawić przykład z mleczkiem żeby uzmysłowić, że myje nie tylko to, co się pieni
ja kiedys też myslalam, ze bez piany brud zostaje, na szczescie tak nie jest, bo osoby z wybitnie sucha cera, AZS mialyby delikatnie mowiac przerąbane

mysle, ze z mleczkiem kosmetycznym to dobre porownanie, jezeli kobieta o tlustej cerze stosuje filtry, podklad, korektor, puder, roż to po zwyklym mleczku moze miec uczucie "niedomycia", twarz zle oczyszczona w niedlugim czasie moze zostac obdarowana "niespodziankami"

a dziewczyna o wlosach przetluszczajacych sie, stosujaca silikonowe odzywki typu Biosilk, do tego srodki do stylingu- pianki, żele, lakiery, moze miec problem z domyciem wlosow odzywka zamiast szamponem. wlosy moga byc po prostu nieoczyszczone, bo srodek, ktorego uzyla, nie nadawal sie do jej typu wlosow.

dlatego nie ma metody uniwersalnej, trzeba wybierac to, co nam najbardziej sluzy.

mozesz sprobować jeszcze takiej metody, jezeli boisz sie o suche końce: rozcieńcz niewielka ilosc szamponu z wodą, wlej do buteleczki z aplikatorem, wymieszaj i nakladaj na sucha glowe jak lotion Seboradin, wymasuj i splucz woda. w taki sposob wlosy na dlugosci nie beda mialy tak dlugie kontaktu z wysuszajacymi srodkami myjacymi. no i zaoszczedzisz na szamponie. najlepiej mieszac z woda bezposrednio przed myciem albo do butelki wlac wody destylowanej zamiast "Kraniczanki", zeby nie skislo.

a co do jajeczka, nasze babcie wiedzialy co robia no i nie wolno zapominać, że żoltko to zrodlo cholesterolu, a jak mowia ksiazkowe zrodla- cholesterol pobudza porost wlosow
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 11:12   #78
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Mycie włosów odżywką

Przeczytalam caly watek, i zastanawiam sie, czy odzywka(balsam) Seboradin z zen-szeniem sie nada...? Jak nie, to wybiore jakas inna, ale akurat to mam pod reka

Skład: Aqua, Cetaeryl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, (and) Panax Ginseng Exstract, Solluble Collagen, Isopropyl Myristrate, Raphanus Nigra Extract, Parfum, Castor (Ricinus Communis) Oli, Jojoba (Buxus chinensis) Oil, Citric Acid, Colour CI 15985.
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 11:20   #79
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Mycie włosów odżywką

Mdz - Wydaje mi się, że jest dobra do mycia, chociaż te oleje - na mój rozum nie powinno ich być o odżywce przeznaczonej do mycia, ale tutaj są na końcu składu, raczej to śladowe ilości.
Sprawdź tylko, ile kosztuje i jaką ma pojemność - szampony/balsamy inter fragrances kosztują 15-20 zł i może się to nie opłacać.

Sama jestem właśnie po pierwszym myciu odżywką - jeszcze włosy nie wyschły, dam znać co z tego wyszło
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-04, 11:47   #80
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
no i jestem po pierwszym myciu odżywką Mrs. Potter's do włosów farbowanych i jestem bardzo zadowolona. Mycie bardzo dobre, włosy miękkie, błyszczące, nawilżone po same końce. Jeszcze tylko kwestia świeżości (ale to za 2/3 dni)
Relacja po kilu dniach- włosy nadal świeże- nadal mięciutkie (trochę "pozlepiane" ale to dlatego, że przesadziłam z ilością spray'u z Nivea). U mnie zero szybszego przetłuszczania. Chyba się polubimy z Mrs. Potter's

Edit: i jeszcze jedno [dla mnie niezwykle ważne] zero uporczywego swędzenia
Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
Przeczytalam caly watek, i zastanawiam sie, czy odzywka(balsam) Seboradin z zen-szeniem sie nada...? Jak nie, to wybiore jakas inna, ale akurat to mam pod reka

Skład: Aqua, Cetaeryl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, (and) Panax Ginseng Exstract, Solluble Collagen, Isopropyl Myristrate, Raphanus Nigra Extract, Parfum, Castor (Ricinus Communis) Oli, Jojoba (Buxus chinensis) Oil, Citric Acid, Colour CI 15985.
Jak zauważyła Eyna są oleje- niby pod sam koniec, ale jeśli masz włosy z tendencją do przetłuszczania to mogą nabroić. Jeśli nie to można śmiało myć. Na NIE jest aspekt finansowy. Zwyczajnie się to nie będzie opłacać. Taki balsam pójdzie na 5 góra 6 razy. Może kup którąś z Mrs. Potter's. Ja mam 500ml za 7zł
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 11:58   #81
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Mycie włosów odżywką

Dzieki dziewczyny za blyskawiczna odpowiedz

Ja wiem ze wlasnie drogo wychodzi Seboradinem, ale sprobuje bo mam ja w domu - zobacze jak to w ogole jest myc wlosy odzywka A jak beda zbyt tluste, ro sprobuje wlasnie tego Pottersa
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 16:44   #82
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Mycie włosów odżywką

No, niestety.
Włosy na długości są ładne i w lepszej kondycji niż po szamponie, jednak przy głowie, zwłaszcza na środku są brudne, przetłuszczone. Widać to. Nie wiem, czy coś źle robię, może muszę zmienić odżywkę - a może jednak takie mycie mi nie służy.

Spróbuję jeszcze użyć odżywki mrs. Potters, ale dopóki jej nie kupię będę myć szamponem.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 17:43   #83
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Mycie włosów odżywką

złapała mnie dziś straszna ulewa (przemokłam do majtek) więc jak dotarłam do domu, wskoczyłam prosto pod prysznic. jako że myłam włosy rano i jutro rano też tego nie uniknę, postanowiłam wypróbować metodę z odżywką. trafiło na odzywkę z castinga (taka o zapachu kocich szczoszków). nie wiem co ma w składzie bo na tubce nie ma ale jest dość ciężka. jak narazie włosy są miłe i puszyste ale po paru godzinach pewnie zlepią się w strąki. postanowiłam korzystać z tej metody gdy myję włosy wiecej niż 1 raz dziennie lub gdy nigdzie nie wychodzę.

mam pytanie - czy balsam Joanny z apteczki babuni nawilżająco- regenerujący do włosów suchych i zniszczonych się nada:

skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Mel Extract, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Triethanolamine, Parfum, Coumarin, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20607

wiem, że ma proteiny ale mam ją w swoich zbiorach i cos wolno mi schodzi
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 18:08   #84
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Mycie włosów odżywką

Effcia82 - odżywka z castinga to nie najlepszy wybór, zawiera silikon - amodimethicone.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 18:56   #85
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Mycie włosów odżywką

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
Effcia82 - odżywka z castinga to nie najlepszy wybór, zawiera silikon - amodimethicone.

no wiem ale akurat była pod ręką
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 22:11   #86
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Mycie włosów odżywką

Eyna obawiam się, że 2-3 razy mogą nie wystarczyć Włosy mogą potrzebować czasu na przywyknięcie do tej metody. Czytałam wypowiedzi dziewczyn, które dopiero po upływie około miesiąca odniosły upragniony efekt i mogły myć tak dalej bez zastrzeżeń. Ja od czasu do czasu stosuję coco betaine Oczywiście nie namawiam do męczenia się miesiąc z brudnym skalpem. Wszystko w granicach rozsądku o czym jako włosomaniaczka na 100% wiesz

Obiecałam, że się wypowiem:
Na moich kręciołach mycie odżywką sprawdziło się znakomicie. Z rozczarowaniami po drodze, bo zdarzało się, że włosy były przyklapnięte, pojawił się łupież kosmetyczny itp. ale na ogół reagowały dobrze, a w tej chwili reagują źle, kiedy zmieniam odżywkę na silniejsze detergenty. Próbowałam nad morzem dokończyć szampon po siostrze - zawierał SLES. Po jednym myciu takim szamponem, przy zachowaniu rytuału nakładania odżywki po, moje włosy były nie do poznania suche. Wróciły problemy, o których zapomniałam. Przy regularnym myciu odżywką, wymiennie z myciem wodą czy myciem jakimś low-poo z cocamidopropyl betaine moje włosy są świetnie nawilżone, czyste, mocniej się kręcą. Co do mycia żółtkiem jajka - moje na jajko reagują tragicznie. Mój organizm w ogóle źle znosi jajka nawet w formie spożywczej. Wiele razy próbowałam się zmuszać mając włosy na względzie, jednak za każdym razem jest mi po nich niedobrze. O ile jestem w stanie spożyć plasterek jajka na kanapce z masą warzyw, o tyle jajecznica czy jajko na miękko powodują zawsze te same, przykre odczucia. Szkoda.

Edytowane przez tulipanna.
Czas edycji: 2008-08-05 o 22:10 Powód: DEBILIZM, blagam o wybaczenie, spowodowany wycienczeniem po podrozy...
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 22:46   #87
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Mycie włosów odżywką

Jak jajka jeść lubię, tak mycie włosów żółtkiem jest dla mnie czymś nie do pojęcia - to okropne
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 23:52   #88
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Mycie włosów odżywką

Oj napaliłam się na tą metodę mycia odżywką i przeczytałam już chyba wszystko co było napisane tutaj i na LU (aż się zasiedziałam przez to do tej nieludzkiej godziny) ...i chyba jutro wypróbuję, jako że przypadkiem jestem w posiadaniu emulsji Gloria - którą notabene znalazłam przypadkiem w sklepie typu "Wszystko za grosik"
Mam nadzieję, że efekt będzie ok. Włosy przetłuszczają mi się trochę przy skórze włosy, ale tragedii nie ma, więc mam nadzieję, że odżywka nie zwiększy tłuszczenia Pozdrawiam
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 08:34   #89
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Mycie włosów odżywką

No i jestem po Umylam tym Seboradinem, efekt fajny, troche klapniete, ale to kwestia tego ze schly same i w dodatku w miedzyczasie sie kladlam :P ale musze kupic inna odzywke, bo faktycznie Seboradin wyjdzie nieekonomicznie. i bede tak myla na razie co 2gie mycie, postaram sie na biezaco relacjonowac efekty
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 09:35   #90
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Mycie włosów odżywką

Ja wczoraj myłam po raz drugi (Mrs. Potter's) a po myciu zaaplikowałam kallosa mlecznego. Efekt- włosy cudne- takie nawilżone, błyszczące i mięsiste. Prawie jak z reklamy
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-27 19:27:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.