Protesty nauczycieli i innych grup społecznych. - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-04, 15:08   #4351
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

To co to jest te 40 godzin które podobno pracują nauczyciele? Bez sensu te nadgodziny. 20 godzin na tydzień przy tablicy to nadgodziny
Nadgodziny to nadgodziny. Jeśli czas pracy to 160h na piesiac to nadgodziny powinny być ponad to a nie nadgodziny po przepracowaniu 72h na miesiac

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 15:20   #4352
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Ale cały etat nauczyciela to (zwykle) 18 h. To nie tak, że etat to magiczne 40 h dla każdego w Polsce



Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 15:42   #4353
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
To co to jest te 40 godzin które podobno pracują nauczyciele? Bez sensu te nadgodziny. 20 godzin na tydzień przy tablicy to nadgodziny
Nadgodziny to nadgodziny. Jeśli czas pracy to 160h na piesiac to nadgodziny powinny być ponad to a nie nadgodziny po przepracowaniu 72h na miesiac

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Nadgodziny to godziny lekcyjne. Poza tym nauczyciele nie spędzają 40 godzin w szkole.
Znowu będzie dyskusja, że nauczyciele pracują TYLKO!!! 18h w tygodniu!!!111!!?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 16:11   #4354
luo_A_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 47
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nadgodziny to godziny lekcyjne. Poza tym nauczyciele nie spędzają 40 godzin w szkole.
Znowu będzie dyskusja, że nauczyciele pracują TYLKO!!! 18h w tygodniu!!!111!!?
Finlora, myślisz, że jest sens to kolejny raz tłumaczyć komuś, kto chce tylko g...burzę zrobić?
milka_70, bez sensu to są Twoje wywody.
Ja zawsze powtarzam- skoro nauczyciele mają tak dobrze, to zapraszam do szkoły. Jakoś drzwiami i oknami chętni nie walą, lecz co szkoła, to braki kadrowe.
Wkurza mnie branie wszystkich pod jedną linijkę. Mój przedmiot to akurat masa pracy i w szkole, i poza nią (ja to wiem, wie moja rodzina). No tak wybrałam, ale niesprawiedliwe jest zrównywanie mnie np. z wuefistami czy n-lami plastyki. A nawet sama praca na lekcjach jakże różna.
luo_A_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 18:46   #4355
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Ja jestem zdziwiona niezmiernie, że ludzie nadal mogą wieszać psy na nauczycielach przy takich kwotach wynagrodzeń. Drugie zdziwienie to fakt, że nie odwołali Czarnka, jak trafił na izbę wytrzeźwień, cóż za przykład dla nauczycieli i młodzieży .
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 18:56   #4356
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Podejrzewam, że wielu nauczycieli z pocałowaniem ręki wzięłoby 40 godzinny etat i pracę 8-16, jeśli:
-w tych ośmiu godzinach dziennie byłyby nie tylko te wystane przy tablicy, ale też godziny na poprawianie prac/przygotowanie się do lekcji/uzupełnianie dziennika i setki innych papierów i nie musiałby brać pracy do domu;
-nauczyciel miałby zapewnione miejsce do ww. pracy;
-oraz zapewnione niezbędne materiały (jak chociażby komputer/laptop, drukarka, biurko do pracy, miejsce, gdzie może zostawić swoje prywatne materiały itd.).

sublips, są ludzie, którzy serio wierzą, że nauczyciel zarabia 6-8k na rękę. Tego typu osobnikom nie przetłumaczysz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 19:07   #4357
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Mnie niezmiernie dziwi, że tyle rodziców rozpacza ile to czasu muszą poświecić na sprawdzenie dziecku lekcji i jakie to męczące, a jakoś nie przyjdzie im do głowy, że tak samo czas i wysiłek pochłania nauczycielom sprawdzanie klasówek czy wypracowań. I że nie są to godziny przy tablicy, tylko długie wieczory po skończeniu właściwej "pracy".
Podobnie w innych tematach opiekuńczo-wychowawczych: zajęcie się jednym dzieckiem dla rodzica? Trudne i wymagające. Zajęcie się 20 dzieci dla nauczyciela? Żadna trudność, każdy głupi by potrafił.
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-01-04, 19:16   #4358
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że wielu nauczycieli z pocałowaniem ręki wzięłoby 40 godzinny etat i pracę 8-16, jeśli:
-w tych ośmiu godzinach dziennie byłyby nie tylko te wystane przy tablicy, ale też godziny na poprawianie prac/przygotowanie się do lekcji/uzupełnianie dziennika i setki innych papierów i nie musiałby brać pracy do domu;
-nauczyciel miałby zapewnione miejsce do ww. pracy;
-oraz zapewnione niezbędne materiały (jak chociażby komputer/laptop, drukarka, biurko do pracy, miejsce, gdzie może zostawić swoje prywatne materiały itd.).

sublips, są ludzie, którzy serio wierzą, że nauczyciel zarabia 6-8k na rękę. Tego typu osobnikom nie przetłumaczysz
Obecnie praca zdalna jest popularna w tak wielu firmach, że nie widzę powodu, dla którego pracy w domu nauczyciela nie można byłoby wliczyć do tygodniowego czasu pracy, także de facto mielibyśmy 40 godzin. Przecież to nie jest zawód, który wymaga wysiedzenia od 8 do 16, bo tak (zresztą w moim odczuciu w wielu zawodach to się powinno zmienić, żeby wykonywać pracę, a nie wysiadywać wiadomo jakie godziny), a gdyby taki wymóg był postawiony, to podejrzewam, że nauczycieli było jeszcze mniej. Sam fakt, że pani X może po lekcjach wyjść o 13, zrobić zakupy, odebrać może własne dzieci albo spożytkować czas jakoś inaczej i usiąść wieczorem np. do planowania zajęć czy sprawdzania prac to i tak marny benefit za takie wynagrodzenie.
W zasadzie dorabianie na korepetycjach czy na część etatu w drugiej szkole to jedyne, co można zrobić też, żeby podnieść to głodowe wynagrodzenie, także pozbawienie tego nauczyciela no byłoby już okrucieństwem.

Ja bym zamiast tych punktów zaproponowała godną pensję. Przecież przy obecnej inflacji naprawdę pensja nauczycielska jest głodowa. Zawody wymagające dużo niższych kwalifikacji są lepiej opłacane. Wiadomo że to nigdy nie będzie pensja nawet 6 tysięcy za rękę, ale chociaż żeby nie była tak absurdalnie niska.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 19:21   #4359
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ja bym zamiast tych punktów zaproponowała godną pensję. Przecież przy obecnej inflacji naprawdę pensja nauczycielska jest głodowa. Zawody wymagające dużo niższych kwalifikacji są lepiej opłacane. Wiadomo że to nigdy nie będzie pensja nawet 6 tysięcy za rękę, ale chociaż żeby nie była tak absurdalnie niska.
No co Ty, przecież za te 18h tygodniowo zarabiają aż nadto. Do tego tyyyle wolnego.
(Sarkazm oczywiście)
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-04, 19:35   #4360
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Mnie szczerze mówiąc bardzo dziwi, że nauczyciele zarabiają tyle samo (albo mniej więcej) niezależnie od nauczanego przedmiotu, miasta czy szkoły. W małym mieście czy na wsi praca nauczyciela to nadal jest marzenie ściętej głowy, ale kto w mieście dajmy na to wojewódzkim pójdzie pracować do szkoły to nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-05, 11:17   #4361
Triszuniek
Rozeznanie
 
Avatar Triszuniek
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 677
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Nie wiem, dla mnie sam fakt, że nauczyciel w pierwszych latach pracy zarabia mniej niż kasjer w Biedronce (nie ujmując nic kasjerom, chodzi po prostu o wagę pracy nad przyszłymi pokoleniami i bycie de facto aparatem państwowym) jest oznaką tego, że polska edukacja nawet nie tyle się sypie, co jest w stanie kompletnego gnicia.
Triszuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-01-08, 02:14   #4362
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez Triszuniek Pokaż wiadomość
Nie wiem, dla mnie sam fakt, że nauczyciel w pierwszych latach pracy zarabia mniej niż kasjer w Biedronce (nie ujmując nic kasjerom, chodzi po prostu o wagę pracy nad przyszłymi pokoleniami i bycie de facto aparatem państwowym)

jest oznaką tego, że

polska edukacja nawet nie tyle się sypie, co jest w stanie kompletnego gnicia.
I o to właśnie rządzącym pewnie chodzi.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-08, 07:19   #4363
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Ja jestem zdziwiona niezmiernie, że ludzie nadal mogą wieszać psy na nauczycielach przy takich kwotach wynagrodzeń. Drugie zdziwienie to fakt, że nie odwołali Czarnka, jak trafił na izbę wytrzeźwień, cóż za przykład dla nauczycieli i młodzieży .
A to chyba nie on trafił na wytrzeźwiałke
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-08, 09:03   #4364
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89459960]A to chyba nie on trafił na wytrzeźwiałke[/QUOTE]

On, on ŹRÓDŁO, przecież to było zaraz po słynnym dawaniu w szyję i wyjaśnieniu Kaczyńskiego "oj był blisko domu". Bo to w końcu całkowicie normalne i każdemu może się zdarzyć - wylądowanie na izbie wytrzeźwień z dwoma promilami we krwi i zaśnięcie na przystanku.

Przynajmniej raczej nie musi się obawiać, że zawiódł zaufanie publiczne.

Cytat:
Napisane przez Triszuniek Pokaż wiadomość
Nie wiem, dla mnie sam fakt, że nauczyciel w pierwszych latach pracy zarabia mniej niż kasjer w Biedronce (nie ujmując nic kasjerom, chodzi po prostu o wagę pracy nad przyszłymi pokoleniami i bycie de facto aparatem państwowym) jest oznaką tego, że polska edukacja nawet nie tyle się sypie, co jest w stanie kompletnego gnicia.
Ja bym powiedziała - bez wartościowania pracy - raczej tak: trudno znaleźć inną tak odpowiedzialną i mało płatną pracę. Nie wiem, czy za roznoszenie ulotek, gdzie umówmy się, wymagane umiejętności są mniejsze, nie płaci się więcej niż nauczycielowi stażyście.

Ja na szczęście nauczycielką nie zostałam, ale gdybym została, to na pewno bym się przekwalifikowała po kilku latach. Głodowa pensja, pretensje ludzi znikąd, bardzo wyczerpująca psychicznie praca, z ogromną odpowiedzialnością. Z tego wszystkiego to już najlepiej być nauczycielem akademickim.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-08, 09:16   #4365
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
On, on ŹRÓDŁO, przecież to było zaraz po słynnym dawaniu w szyję i wyjaśnieniu Kaczyńskiego "oj był blisko domu". Bo to w końcu całkowicie normalne i każdemu może się zdarzyć - wylądowanie na izbie wytrzeźwień z dwoma promilami we krwi i zaśnięcie na przystanku.

Przynajmniej raczej nie musi się obawiać, że zawiódł zaufanie publiczne.



Ja bym powiedziała - bez wartościowania pracy - raczej tak: trudno znaleźć inną tak odpowiedzialną i mało płatną pracę. Nie wiem, czy za roznoszenie ulotek, gdzie umówmy się, wymagane umiejętności są mniejsze, nie płaci się więcej niż nauczycielowi stażyście.

Ja na szczęście nauczycielką nie zostałam, ale gdybym została, to na pewno bym się przekwalifikowała po kilku latach. Głodowa pensja, pretensje ludzi znikąd, bardzo wyczerpująca psychicznie praca, z ogromną odpowiedzialnością. Z tego wszystkiego to już najlepiej być nauczycielem akademickim.
Czarnecki nie Czarnek.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-08, 09:21   #4366
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89460058]Czarnecki nie Czarnek.[/QUOTE]

A rzeczywiście masz rację, nazwiska mi się pomyliły.

W takim razie przepraszam, akurat tego czynu Czarnek winny nie jest.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-08, 19:40   #4367
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
A rzeczywiście masz rację, nazwiska mi się pomyliły.
W takim razie przepraszam, akurat tego czynu Czarnek winny nie jest.
Też bardzo żałuję, ucieszyłam się jak wrzucilas info
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-09, 02:01   #4368
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez sublips Pokaż wiadomość
Z tego wszystkiego to już najlepiej być nauczycielem akademickim.
W tym roku asystenci i wykładowcy będą zarabiali 5 zł brutto ponad płacę minimalną. Tak że kokosy niesamowite. I to już po podwyżkach.
Ale fakt, przynajmniej nie trzeba się użerać z rodzicami i ich pretensjami.
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-09, 11:48   #4369
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Protesty nauczycieli i innych grup społecznych.

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
W tym roku asystenci i wykładowcy będą zarabiali 5 zł brutto ponad płacę minimalną. Tak że kokosy niesamowite. I to już po podwyżkach.
Ale fakt, przynajmniej nie trzeba się użerać z rodzicami i ich pretensjami.
To jest uzależnione od wielu czynników; nauczyciele akademiccy dopiero co rozpoczynający etat dydaktyczny mają kiepskie stawki, ale tutaj powiedziałabym, że dużo jest uzależnione od dziedziny. Jest więcej okazji do nadgodzin, do dodatkowego zarobku przez projekty itd. Wydaje mi się, że nauczyciele kierunków humanistycznych mają gorzej niż ci ścisłych.

Natomiast się nie dziwię, że wiele osób z planami na karierę naukowo-dydaktyczną woli wyjechać za granicę, bo start też jest trudny. Ale powiedziałabym, że i tak lepszy niż w przypadku nauczycieli, bo nauczyciel nawet po kilkudziesięciu latach pracy nadal ma raczej kiepskie zarobki, a profesor już nie najgorsze.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-09 12:48:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.