Krzywe zęby - muszę czekać do 21 roku życia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-04, 21:26   #1
car00usel
Raczkowanie
 
Avatar car00usel
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 36

Krzywe zęby - muszę czekać do 21 roku życia?


Witam. Mam 18 lat i mam problem z zębami. Otóż nie mam zalążków dwóch zębów na górze (dwójki i piątki) oraz na dole piątki. Przez to porobiły mi się szpary między zębami, także między górnymi jedynkami. Mam już wszystkie ósemki. Byłem u dwóch dentystów i mówili to samo. Że muszę poczekać do ukończenia 21 roku życia, bo moja szczęka jeszcze się rozwija. Wiadomości te o mało nie doprowadziły mnie do płaczu, ponieważ nienawidzę swoich zębów, są krzywe, do tego te szpary między zębami i widoczne braki zębów w których nie mam zalążków. No ale cóż, pomyślałem sobie, że chyba mają racje, w końcu wiedzą lepiej ode mnie. Aż w końcu jakoś miesiąc temu zauważyłem, że zęby na dole zaczęły się nawzajem wypychać, przez co jeden ząb mam odchylony do przodu, drugi do tyłu i tak na zmianę. Pomyślałem, że poczekam jeszcze chwile. Wczoraj przeżyłem szok, gdy spojrzałem w lustro. Kolejne zęby się na siebie nałożyły! Już sam nie wiem co mam robić. Czy naprawdę nic sie nie da z tym zrobić? Mam chodzić jeszcze 3 lata z krzywymi zębami, gdy widze, że ich stan pogarsza się z dnia na dzień? Każdy dentysta mówił, że jak już ukończę 21 lat to żałożą mi stary aparat, który ustawi zęby i zrobi miejsce na implanty. Czytałem gdzieś, że jedna dziewczyna miała podobną sytuację i jej dentysta zaproponował jej, że założą jej aparat stały, który wyprostuje jej zęby a puste miejsca spowodowane brakiem zębów zastapią przesunięte zęby.
__________________
Even though you don't love me, just tell me you love me.
car00usel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 09:33   #2
krystyna762
Przyczajenie
 
Avatar krystyna762
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Krzywe zęby - muszę czekać do 21 roku życia?

Moim zdaniem powinieneś już pójść do ortodonty, oni mają większą wiedzę niż stomatolodzy, przecież to ich praca... Ludzie w wieku 13-14 lat mają już aparaty stałe, nie widzę powodu, dla którego Ty miałbyś czekać do 21.
__________________
Pozdrawiam
krystyna762 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 09:39   #3
zosix90
Raczkowanie
 
Avatar zosix90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 94
Dot.: Krzywe zęby - muszę czekać do 21 roku życia?

Cytat:
Napisane przez krystyna762 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinieneś już pójść do ortodonty, oni mają większą wiedzę niż stomatolodzy, przecież to ich praca... Ludzie w wieku 13-14 lat mają już aparaty stałe, nie widzę powodu, dla którego Ty miałbyś czekać do 21.
No właśnie, dużo nastolatków nosi aparaty. Najlepiej iść do specjalisty i rozwiać wątpliwości
__________________
Razem od 11.06.2012
Zaręczyny 24.12.2014


STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT
zosix90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 19:03   #4
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Krzywe zęby - muszę czekać do 21 roku życia?

13-14 -latkowie noszą aparat, który prostuje krzywe zęby, bo pewnie nie ma u nich problemu braku zawiązków zębów stałych. Tu aparat byłby potrzebny aby wyprostować to co "krzywe", przesunąć zęby i zrobić miejsce na implanty. Skonsultuj się z ortodontą.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-05, 20:00   #5
Faxu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 796
Dot.: Krzywe zęby - muszę czekać do 21 roku życia?

Nie wiem jak z implantami, czy w wieku 18-19 lat można je już założyć czy trzeba czekać do wieku aż już na pewno szczęka przestanie rosnąć. Najlepiej idź do ortodonty bo aparat i tak będziesz nosić ponad rok i dopiero po tym czasie będzie można zamontować implanty.
Faxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 13:43   #6
johnnorton
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 9
Dot.: Krzywe zęby - muszę czekać do 21 roku życia?

Według mnie im wcześniej założysz aparat tym lepiej wyprostują ci się zęby. Nie trzeba z tym zwlekać bo potem może być za późno, poszukaj ortodonty i zapisz się na wizytę.
johnnorton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 10:36   #7
AngryLa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Krzywe zęby - muszę czekać do 21 roku życia?

Zna ktoś dobrego ortodontę w Warszawie? Mam podobny problem z zębami
AngryLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-29, 11:36   #8
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Krzywe zęby - muszę czekać do 21 roku życia?

Z Warszawy na przyszłość mogę polecić dr Marię Redlińską-Górnicką z gabinetu www.dent-saska.pl. Ja miałam wykonywany tam aparat na zęby kilka lat temu. Aparat oczywiście już jest zdjęty a zęby są idealnie proste .
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-29 12:36:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.