Brązowa wydzielina z pochwy i mocne swędzenie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-14, 05:32   #1
smutna123321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 7
Unhappy

Brązowa wydzielina z pochwy i mocne swędzenie...


mam 18 lat. od tygodnia swędzi mnie pochwa. otatnio tez mnie piekło,ale to krótko i zaraz przeszło. ogólnie dbam o higienę. swędzenie jest bardzo uciążliwe. nie wiem co mam robić. zauważyłam również powiększoną lewą wargę sromową.;/ a od wczoraj leci mi brązowa wydzielina jest jej dość sporo. nie powinnam jeszcze dostać okresu;/ nie wiem co się dzieję. na razie nie mogę wybrać się do ginekologa. może ktoś móglby mi polecic jakis krem. płyn . chciałabym jakoś sama sobie z tym poradzić...
smutna123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 07:41   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Brązowa wydzielina z pochwy i mocne swędzenie...

leć do apteki bo jakies leki przeci grzybicy, bo tak mi to wygląda, chociaz moze być to powazniejsze skoro leci jakby był to okres.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 08:25   #3
nowy99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 22
Dot.: Brązowa wydzielina z pochwy i mocne swędzenie...

Tez mi to wyglada na zapalenie pochodzenia grzybicznego. Niestety bez wizyty i badania ginekologicznego dziewczyna leków nie dostanie. No, chyba że jakieś czopki Clotrimazolum, jak mocno poprosi aptekarkę.
Takie stany biorą się nie z braku higieny, ale z powodu zachwiania równowagi kwasowego środowiska pochwy, czy to po antybiotykach , czy wlasnie np po bezzasadnych irygacjach pochwy, ktore wyplukuja kwasne srodowisko.
Najlepiej teraz, w stanie chorobowym, zrobić irygację z Tantum Rosa ( niestety trzeba sobie kupic irygator), a potem zaaplikować na noc czopek, jesli sie ma. I tak do skonczenia opakowania codziennie na noc czopek, juz bez kolejnych irygacji. Po czopkach, jesli pomogly, od razu wejsc z czopkami typu Lactovaginal - na odbudowanie kwasnego srodowiska, zeby znow grzyby szybciej nie weszly po leczeniu. Co wieczor Lactovaginal i tak do skonczenia opakowania.
Grzybice leczy sie latami niestety, dlatego trzeba byc bardzo sumiennym w braniu czopkow.
No i na czas leczenia zero kontaktow seks.
nowy99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 06:44   #4
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Brązowa wydzielina z pochwy i mocne swędzenie...

Dziewczyny mają rację. U mnie tak zaczynał się stan zapalny pochodzenia grzybicznego. Bez ginekologa się nie obejdzie, jak nie możesz iść do swojego to idź do innego, bo z tym nie ma żartów, wiem coś o tym niestety.
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 19:46   #5
angie931210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Unhappy Dot.: Brązowa wydzielina z pochwy i mocne swędzenie...

Mam dość podobny problem. 15.08 zauważyłam u siebie brązową wydzielinę ( nie jestem pewna czy to plamienie czy upławy). Ponadto ostatnio mam trochę nieregularnie okres, zwykle cykl trwał 30-31 dni, w czerwcu spóźnił się okres mniej więcej tydzień ( i trwał jeden dzień, choć zazwyczaj trwa 5-6 dni), kolejny o dwa tygodnie około, a teraz 8 dni po okresie pojawiła się ta wydzielina. Nie wiem czym to może być spowodowane... Może któraś z wizażanek podejrzewa/domyśla się co to może być? Będę wdzięczna za pomoc.
angie931210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 07:45   #6
Aniawan
Przyczajenie
 
Avatar Aniawan
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4
Dot.: Brązowa wydzielina z pochwy i mocne swędzenie...

No kandydoza jak nic. Odgrzewam watek, bo jestem na bieżąco...
Grzybice pochwy można złapać wszędzie, jest cholera wiatropylna, ze tak powiem Clotrimazol jej nie leczy niestety, wcześniej czy później wroci po takim leczeniu. Trzeba specjalisty, najlepiej żeby zrobił posiew. ja ze swojej strony mogę polecić tę klinikę, ale grzybica jest na tyle powszechną przypadlościa, że przeciętny lekarz też sobie poradzi.
Aniawan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-10 08:45:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.