Akcja porodowa w 35/36 tc ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-07, 07:29   #1
Ladyclausia6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4

Akcja porodowa w 35/36 tc ?


Witam,



Jestem w 35 tc, do 36 brakuje mi 2 dni. 2 dni temu trafilam do szpitala z powodow mocnych skurczy, na ktg o 14 po poludniu wyszly one nie zbyt regularnie, rozwarcie bylo na 2cm.



Po wykonaniu kolejnego ktg o 16 skurcze pojawialy sie juz regularnie co 3-4 min, rozwarcie bylo wieksze, na 2 palce i glowka sie obnizyla (wedlug pielegniarki). Z racji tego, ze to wczesniak dostalam zastrzyk na szybszy rozwoj pluc oraz kroplowke, prawdopodobnie na przytrzymanie ciazy. Po kroplowce skurcze lekko ustaly i staly sie nieregularne.



W nocy od godziny 2 zaczely mnie lapac coraz mocniejsze i coraz dluzsze skurcze, co jakies 5min i tak do rana. W nocy dyzurujaca pielegniarka (inna niz w dzien) sprawdzala rozwarcie, twierdzila ze wynosi 5 cm. Rano przyszla kolejna pani doktor i sprawdzila rozwarcie, oznajmila ze wynosi caly czas 5 cm. Zostalo mi zrobione usg, lekarz stwierdzil ze szyjka ma dlugosc 3,4 mm a dziecko wazy ok. 3kg i jest w pierwszej fazie (najpewniej chodzilo mu o pierwsza faze porodu). Nowa pani doktor ktora przyszla mnie zbadac po badaniu usg stwierdzila ze musze chodzic zeby przyspieszyc porod, bo dziecko jest juz duze i nic sie nie stanie ze sie urodzi za wczesnie (wczesniej kazano mi caly czas lezec). Odczuwalam wczoraj caly dzien skurcze co 5min, pozniej jednak ten czas sie troche wydluzyl (do 10min) wciaz regularnych skurczy. Po poludniu poszlam na badanie do nowego lekarza (prawdopodobnie ordynator) i stwierdzil, ze rozwarcie jest na 2 cm nie na 5 tak jak wczesniej wszyscy mowili, lecz kazal mnie zostawic na obserwacji (pomijam fakt, ze uznal iz szyjka macicy jest dluga, bo wynosi 34 mm, nie zobaczyl przez okulary przecinka po trojce..). Zostalam na kolejna noc w szpitalu, skurcze sa coraz rzadsze dzieki czemu moglam przespac prawie cala noc bez budzenia sie.



Czy to mozliwe ze to jednak nie jest porod i tylu lekarzy sie pomylilo? Czy moze od wczoraj sie wszystko cofnelo? To moja pierwsza ciaza, wiec nie wiem jak to powinno byc.. Troche sie martwie. Oczywiscie wole zeby maly posiedzial jeszcze w brzuszku, ale nastawilam sie juz na ten porod..



Czy to mozliwe, ze przez lezenie caly czas (bo tych spacerow mialam jednak malo, bo bardzo bolaly mnie nogi po przejsciu 15min i od razu sie kladlam do lozka) akcja porodowa sie cofnela?
Ladyclausia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 20:30   #2
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Akcja porodowa w 35/36 tc ?

nie odeślą Cię, podłączą pewnie pod oksytocynę, tylko poczekają do 37 tygodnia. Ja urodziłam w środę- koniec 35tygodnia, początek 36 wpisali 36. Z tym, że ja od 19 tygodnia miałam rozwarcie na 3 cm i skurcze. Leżałam do porodu w szpitalu pod zastrzykami i kroplówkami. Zacznij chodzić, nie leż, łatwiej pójdzie. Teraz wg lekarzy wcześniak to przed 35 tygodniem.

Powodzenia
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-07 21:30:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.