Błona dziewicza, tampony - problem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-19, 09:03   #1
yyyyyyyyyytania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3

Błona dziewicza, tampony - problem?


Mam taki dość wstydliwy problem
Jestem dziewicą. Od kilkunastu miesięcy używam tamponów.
Czasem uda mi się założyć tampon prawidłowo, a czasem mam z tym duży problem. Nie wiem od czego to zależy. Za każdym razem, poza domem, stresuję się czy tym razem uda mi się prawidłowo włożyć tampon czy też nie. Tak jakby w środku coś się "blokowało" i dalej nie umiem go wepchnąć
(Nie mam żadnych oporów "psychicznych", itp.)

Mam problemy hormonalne, więc chodzę do ginekologa. Kilka razy miałam usg dopochwowe, normalne badanie z założeniem wziernika (podobno najmniejszego ), cytologię. Nigdy nie odczuwałam bólu podczas tych badań, lekarze też nie mówili, żeby coś z moją budową było nie tak... Tylko z tamponami jest problem.
Dodam, że mam 25 lat.
Czy problemem może być błona dziewicza? Czy lekarz mógłby jakoś ten problem rozwiązań, usunąć tę błonę? Dużo podróżuję, uprawiam sport, więc problem z tamponami naprawdę mnie wkurza i utrudnia życie...
Nie chce się ośmieszyć z takim pytaniem

Edytowane przez yyyyyyyyyytania
Czas edycji: 2016-10-19 o 09:04
yyyyyyyyyytania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 09:30   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Błona dziewicza, tampony - problem?

To raczej nie blona, a po prostu stres. Zaciskasz miesnie i nie wychodzi lub wkladasz tampon pod zlym katem.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 09:38   #3
yyyyyyyyyytania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: Błona dziewicza, tampony - problem?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
To raczej nie blona, a po prostu stres. Zaciskasz miesnie i nie wychodzi lub wkladasz tampon pod zlym katem.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Zapoznałam się z budową anatomiczną kobiety ćwiczyłam zakładanie tamponu, wydaje mi się, że za każdym razem robię to w ten sam sposób, pod tym samym kątem i co?
Czasem udaje się za pierwszym razem, wchodzi gładko, bez żadnego problemu.
A (przykładowo) za 2 godziny, przy zmianie, już coś "blokuje" na samym wejściu.
yyyyyyyyyytania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 12:14   #4
snuffy
Raczkowanie
 
Avatar snuffy
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 40
Dot.: Błona dziewicza, tampony - problem?

Miałam podobny problem będąc jeszcze dziewicą. Ba! Nie mogłam nawet zaaplikować chociażby probiotyku dopochwowego. Również myślałam, że powodem jest błona dziewicza.

Wydaje mi się, że robisz to złej pozycji, nie umyślnie ściskając mięśnie. Spróbuj go aplikować z nogą na wannie/sedesie i delikatnie, jednak pewnym ruchem wsunąć. Możesz też spróbować kucając. Tampony najlepiej stosować w pierwszych dniach cyklu, kiedy okres jest obfity i koniecznie dopasowywać do obfitości krwawień, bo kiedy krwi jest mało to wiadomo, że będzie trudniej go zaaplikować. W twoim przypadku sprawdzą się wyłącznie te najmniejsze - ja do dzisiaj stosuję O.B.
snuffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 12:45   #5
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Błona dziewicza, tampony - problem?

Blona dziewicza nie jest z metalu, wiec niemozliwe, ze blokuje Ci pochwe na tyle, ze nie mozesz wlozyc tampona...

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 13:23   #6
himymdk95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 46
Dot.: Błona dziewicza, tampony - problem?

Nie jestem dziewicą i używam tamponów i nie za każdym razem uda się zaaplikować za pierwszym razem i to jest normalne. Wszystko zależy od pozycji, w której go wkładasz. Inaczej się zegniesz, usiądziesz i już jest problem. Jest to normalne i nie masz co się martwić, że Twoja błona coś przeszkadza. Używałam tamponów jak byłam dziewicą również i nie widzę różnicy przed i po.
himymdk95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 17:21   #7
yyyyyyyyyytania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: Błona dziewicza, tampony - problem?

Cytat:
Napisane przez snuffy Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem będąc jeszcze dziewicą. Ba! Nie mogłam nawet zaaplikować chociażby probiotyku dopochwowego. Również myślałam, że powodem jest błona dziewicza.

Wydaje mi się, że robisz to złej pozycji, nie umyślnie ściskając mięśnie. Spróbuj go aplikować z nogą na wannie/sedesie i delikatnie, jednak pewnym ruchem wsunąć. Możesz też spróbować kucając. Tampony najlepiej stosować w pierwszych dniach cyklu, kiedy okres jest obfity i koniecznie dopasowywać do obfitości krwawień, bo kiedy krwi jest mało to wiadomo, że będzie trudniej go zaaplikować. W twoim przypadku sprawdzą się wyłącznie te najmniejsze - ja do dzisiaj stosuję O.B.
Używam OB Normal (?) w każdym razie tych z żółtym oznaczeniem. Nie tych najmniejszych.
Chciałam spróbować "super", bo jednak średnie czasem przeciekają. Mój okres jest krótki (max 3 dni), ale zawsze jeden dzień jest bardzo obfity.

OK, widzę, że nie ma innej rady jak po prostu próbować w innych pozycjach
Ale na wszelki wypadek zapytam lekarza, pewnie nie takie pytania już słyszał
yyyyyyyyyytania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-19, 21:43   #8
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Błona dziewicza, tampony - problem?

Tak samo mam, czasem za pierwszym razem nie włożę go poprawnie, a dziewicą nie jestem. To raczej nie błona ani stres tylko po prostu. Z czasem to wchodzi w nawyk, już nie zdarza mi się tak często, żeby było mi niewygodnie.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-19 22:43:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.