Problem :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-12, 10:38   #1
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa

Problem :/


Witam dziewczyny. Mam pewien problem. Na wstępie zaznaczam że mam już umówioną wizytę u ginekologa- 21.09. Niestety wcześniej się nie dało. Mimo tego martwię się i wolałabym wiedziec co to może byc, jakie są tego przyczyny i czy łatwo się z tym uporam.

A więc mój problem pojawił się pewnego dnia wieczorem. Popołudniu tego samego dnia niestety musiałam skorzystac z publicznej toalety (staram się tego unikac jak tylko mogę ale wtedy nie dałam rady :/ ) Nie wiem czy to może byc tego przyczyna, czy tylko przypadek.
Później jak to często bywa pieściłam się z moim chłopakiem (nie uprawiamy jeszcze seksu). Przyznam, że zdarzało mu się byc bardziej delikatnym niż wtedy (mam na myśli palcówkę). Wieczorem troszkę piekło mnie miejsce przy samym wejściu do pochwy, ale uznałam że to wynik właśnie tych pieszczot i że do rana mi to przejdzie. Pomyliłam się. Rano odczuwałam może nie dokońca pieczenie, raczej takie `łaskotanie`- naprawdę nie wiem jak to ując. Występowało to nie tylko przy wejściu ale też na wargach sromowych i łechtaczce. Nie boli mnie to , ale przeszkadza. Do tego przez cały dzień pojawiało się mnóstwo śluzu- nigdy tak wiele go nie było. Był przezroczysty, jednak czasem pojawiały się bielsze plamy. Był `normalnego` zapachu. Po 3 dniach nie przeszło mi, zaczęłam więc stosowac maśc Clotrimazolum. Dziwne uczucie ustąpiło po 2 dniach, ale śluz pozostał. Akurat tak się złożyło że to wszystko działo się w okolicach dni płodnych dlatego może tego śluzu było więcej. Przeszkadzało mi to bardzo, bo nawet wkładka po godzinie była już bardzo wilgotna. Ale po 8 dniach przeszło mi- myślałam że to już koniec problemu i odstawiłam maśc. Przez cały okres gdy ją stosowałam oczywiście powstrzymywaliśmy się z moim TŻ od pieszczot. W drugim dniu po odstawieniu maści jednak postanowiliśmy trochę popróbowac. Było okej, a gdy zaczęło troszkę mnie piec to chłopak przestał. Później znów trochę piekło mnie w okolicach samego wejścia a rano powtórka z rozrywki- to dziwne uczucie nie tylko przy wejściu ale też na całych wargach sromowych i na łechtaczce. Zaczęłam znowu smarowac się maścią i jest trochę lepiej chociaż wczoraj trochę nas poniosło i chłopak chwilę mnie popieścił (wiem że to nieodpowiedzialne :/) i doszło chyba do zadrapania bo polecialo troszkę krwi i bardzo mnie bolało.

Moje pytanie jest takie: czy wiecie co to może byc? Co mam robic do czasu wizyty u gniekologa aby jakoś z tym walczyc? Bardzo proszę o pomoc.
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 11:04   #2
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Problem :/

Cytat:
Napisane przez Katalonkaaa Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny. Mam pewien problem. Na wstępie zaznaczam że mam już umówioną wizytę u ginekologa- 21.09. Niestety wcześniej się nie dało. Mimo tego martwię się i wolałabym wiedziec co to może byc, jakie są tego przyczyny i czy łatwo się z tym uporam.

A więc mój problem pojawił się pewnego dnia wieczorem. Popołudniu tego samego dnia niestety musiałam skorzystac z publicznej toalety (staram się tego unikac jak tylko mogę ale wtedy nie dałam rady :/ ) Nie wiem czy to może byc tego przyczyna, czy tylko przypadek.
Później jak to często bywa pieściłam się z moim chłopakiem (nie uprawiamy jeszcze seksu). Przyznam, że zdarzało mu się byc bardziej delikatnym niż wtedy (mam na myśli palcówkę). Wieczorem troszkę piekło mnie miejsce przy samym wejściu do pochwy, ale uznałam że to wynik właśnie tych pieszczot i że do rana mi to przejdzie. Pomyliłam się. Rano odczuwałam może nie dokońca pieczenie, raczej takie `łaskotanie`- naprawdę nie wiem jak to ując. Występowało to nie tylko przy wejściu ale też na wargach sromowych i łechtaczce. Nie boli mnie to , ale przeszkadza. Do tego przez cały dzień pojawiało się mnóstwo śluzu- nigdy tak wiele go nie było. Był przezroczysty, jednak czasem pojawiały się bielsze plamy. Był `normalnego` zapachu. Po 3 dniach nie przeszło mi, zaczęłam więc stosowac maśc Clotrimazolum. Dziwne uczucie ustąpiło po 2 dniach, ale śluz pozostał. Akurat tak się złożyło że to wszystko działo się w okolicach dni płodnych dlatego może tego śluzu było więcej. Przeszkadzało mi to bardzo, bo nawet wkładka po godzinie była już bardzo wilgotna. Ale po 8 dniach przeszło mi- myślałam że to już koniec problemu i odstawiłam maśc. Przez cały okres gdy ją stosowałam oczywiście powstrzymywaliśmy się z moim TŻ od pieszczot. W drugim dniu po odstawieniu maści jednak postanowiliśmy trochę popróbowac. Było okej, a gdy zaczęło troszkę mnie piec to chłopak przestał. Później znów trochę piekło mnie w okolicach samego wejścia a rano powtórka z rozrywki- to dziwne uczucie nie tylko przy wejściu ale też na całych wargach sromowych i na łechtaczce. Zaczęłam znowu smarowac się maścią i jest trochę lepiej chociaż wczoraj trochę nas poniosło i chłopak chwilę mnie popieścił (wiem że to nieodpowiedzialne :/) i doszło chyba do zadrapania bo polecialo troszkę krwi i bardzo mnie bolało.

Moje pytanie jest takie: czy wiecie co to może byc? Co mam robic do czasu wizyty u gniekologa aby jakoś z tym walczyc? Bardzo proszę o pomoc.
Być może to jakieś zapalenie!
Ewentualnie do wizyty u lekarza, możesz stosować globulki dopochwowe np. z propilisu(ale ciężko je dostać, przynajmniej u mnie w mieście) lub vagical-główny składnik to nagietek, przyśpiesza gojenie ran.
No i oczywiście radzę się powstrzymać od pieszczot.
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 11:09   #3
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Problem :/

możesz tez zastosowac mast clotrimazolum-tez jest dobra na takie dolegliwości
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 11:09   #4
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Problem :/

To pewnie jakaś infekcja skoro piecze. Możesz stosowac tą masc, może trochę pomoże to przetrwac, możesz wyprobowac Tantum rosa. Ale do czasu wyleczenia lepiej się powstrzymajcie od pieszczot bo tylko na tym cierpisz.

A i pilnuj zeby chłopak zawsze mia czyste dłonie bo może on coś przeniósł.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 11:13   #5
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Problem :/

jeśli chodzi o czystośc- to napewno nie jest powód bo oboje przesadnie dbamy o higienę

jak już mówiłam- to nie jest zwykłe pieczenie.

Myślicie że można to w miarę łatwo wyleczyc?
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 12:53   #6
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Problem :/

Cytat:
Napisane przez Katalonkaaa Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o czystośc- to napewno nie jest powód bo oboje przesadnie dbamy o higienę

jak już mówiłam- to nie jest zwykłe pieczenie.

Myślicie że można to w miarę łatwo wyleczyc?
jak trafisz na lekarza-kretyna to mozesz sie leczyc rok-tak jak ja
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 13:49   #7
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: Problem :/

ja mialam podobne objawy gdy dosyc czesto lapalam tak zwanego grzybka i objawy byly bardzo podobne sama masc nie wystarczala ona tylko lagodzila objawy dopiero pomagal mi lek dopochwowy lub mozesz spytac lekarza o doustny jest duzo wygodniejszy i po lekach szybko to wszystko przechodzi mi lekarz rowniez zalecal czasem aby moj partner smarowal sie mascia ale skoro wy nie wspolzyjecie to chyba nie bedzie takiej potrzeby
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 13:51   #8
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Problem :/

Cytat:
Napisane przez Katalonkaaa Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o czystośc- to napewno nie jest powód bo oboje przesadnie dbamy o higienę

jak już mówiłam- to nie jest zwykłe pieczenie.

Myślicie że można to w miarę łatwo wyleczyc?
przesadnie dbac tez nie mozna!
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 13:54   #9
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Problem :/

miałam na myśli to , że przed każdą `zabawą` dokładnie myjemy ręcę i narządy rozrodcze

dziękuję dziewczyny za wszystkie odpowiedzi
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 19:37   #10
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Problem :/

Cytat:
Napisane przez studi Pokaż wiadomość
możesz tez zastosowac mast clotrimazolum-tez jest dobra na takie dolegliwości
Eee... Czy to nie umiesz czytać czy to ja widzę rzeczy, których nie ma? Dziewczyna napisała przecież, że właśnie tej maści używa... I napisała to nawet kilka razy...
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 09:46   #11
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Problem :/

Lakhi- ja uznałam że lepiej to zignorowac.

Kupiłam sobie wczoraj globulki Vagical. Myślicie że mogę połączyc globulki z maścią jednocześnie, czy lepiej nie kombinowac?
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 10:08   #12
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: Problem :/

nie wiem ale przeczytaj ulotke tam powiniene byc podpunkt w stylu "łączenie z innymi lekami" to powinno rozwiac twoje watpliwosci
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:12   #13
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: Problem :/

Vagical można łączyc z innymi lekami, ale Clotrimazolum już nie. No trudno.

I jeszcze jedna mała wątpliwośc- wybaczcie że tak pytam. Na ulotce pisze że globulki nie plamią bielizny i wogóle, a ze mnie niestety trochę tego wyciekło. Może źle to zaaplikowałam?
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 13:34   #14
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Problem :/

Cytat:
Napisane przez Katalonkaaa Pokaż wiadomość
Vagical można łączyc z innymi lekami, ale Clotrimazolum już nie. No trudno.

I jeszcze jedna mała wątpliwośc- wybaczcie że tak pytam. Na ulotce pisze że globulki nie plamią bielizny i wogóle, a ze mnie niestety trochę tego wyciekło. Może źle to zaaplikowałam?
Takie wycieki się zdarzają, więc się nie przejmuj po prostu noś wkładkę
Mi za każdym razem coś wycieka najważniejsze żeby dość głęboko zaaplikować.
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 15:50   #15
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Problem :/

Cytat:
Napisane przez Katalonkaaa Pokaż wiadomość
Vagical można łączyc z innymi lekami, ale Clotrimazolum już nie. No trudno.

I jeszcze jedna mała wątpliwośc- wybaczcie że tak pytam. Na ulotce pisze że globulki nie plamią bielizny i wogóle, a ze mnie niestety trochę tego wyciekło. Może źle to zaaplikowałam?
Globulki się rozpuszczają i muszą wyleciec przeciez.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.