Miesiaczka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-01, 12:56   #1
eyeangel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Wiadomości: 246
GG do eyeangel

Miesiaczka...


Mam problem, nie mam czasu isc z tym do lekarza, a moze powinnam? nie wiem..moze to blahostka..
chodzi o to, ze mam juz miesiaczke od 10roku zycia, niewazne, chodzi o to ze jakis mam czas teraz od dobrego pol roku, ze co 18dni mam okres? to jest niezbyt normalne jak zauwazylam nie mam pojecia co jest tego powodem i co tu robic, bo przeciez nie bede jak mysz ktora co miesiac moze miec male
eyeangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-01, 14:34   #2
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Miesiaczka...

Moim zdaniem powinnaś się wybrać do lekarza
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 19:14   #3
bini6
Wtajemniczenie
 
Avatar bini6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 513
Dot.: Miesiaczka...

Mam taki problem nie wiem moze przesadzam ale od 10 lat miesiaczkuje i mam nieregularne miesiaczki tzn pojawia sie co miesiac co 3 lub 4 dni wczesniej a chcialabym dostawac mesiaczke co do dnia wiec zastanawiam sie czy nie zaczac brac tabletek zeby ja troche wyregulowac ale moj ginekolog powiedzial ze cztery cz trzy dni to nie tak duzo i nie ma sensu faszerowac sie tabletkami ale troche mnie to denerwuje bo nigdy nie wiem kiedy ja dostane a co wy mi radzicie
bini6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 20:01   #4
Soncia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 402
GG do Soncia
Dot.: Miesiaczka...

idz jak najszybciej do lekarza!! musisz miec uregulowane te miesiaczki, bo jak kiedys bedziesz chciala miec dziecko, to mozesz miec problemy.
zycze zdrowka i pozdrawiam serdecznie
Soncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 20:17   #5
bini6
Wtajemniczenie
 
Avatar bini6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 513
Dot.: Miesiaczka...

Dodam jeszcze ze tak rok temu to miesiaczka pojawialam mi sie co dwa dni wczesniej a moze pan doktor rowniez sie wypowie
bini6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 21:56   #6
żabusia
Raczkowanie
 
Avatar żabusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bielawa
Wiadomości: 33
GG do żabusia
Dot.: Miesiaczka...

Bini6, w sumie masz w miarę regularny okres i wydaje mi się, że rzeczywiście lekko przesadzasz Miesiączkujesz już długo, tak więc na pewno potrafisz rozpoznać symptomy nadchodzącego okresu. 3-4 dni różnicy to norma i myślę, że naprawdę nie masz się czym martwić. Zresztą powiedział Ci to Twój lekarz
A co do tabletek... jeśli myślisz o hormonach to uważam, że nie ma sensu, byś się nimi faszerowała tylko po to, by wyregulować okres (no, chyba że przy okazji, a głównie miałyby Ci służyć jako antykoncepcja). Są inne sposoby, np. ziołowe tabletki Castagnus. Z tego, co wiem, pomógł już wielu dziewczynom.
__________________
..::twórz swoje życie, nie kopiuj go::..

żabusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 09:04   #7
Misiaczek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Małopolska/Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 350
Cytat:
Napisane przez eyeangel
Mam problem, nie mam czasu isc z tym do lekarza, a moze powinnam? nie wiem..moze to blahostka..
chodzi o to, ze mam juz miesiaczke od 10roku zycia, niewazne, chodzi o to ze jakis mam czas teraz od dobrego pol roku, ze co 18dni mam okres? to jest niezbyt normalne jak zauwazylam nie mam pojecia co jest tego powodem i co tu robic, bo przeciez nie bede jak mysz ktora co miesiac moze miec male
dziewczyno nad czym ty sie jeszcze zastanawiasz takie krwawienie jest nienormalne u zdrowej kobiety byc mzoe to tylko zaburzenia hormonalne ale moze cos wiecej smigaj natychmiast do ginekologa i zbadaj sie jak trzeba to idz prywatnie ale nie bagatelizuj takich rzeczy bo to nie sa zarty

Cytat:
Napisane przez bini6
Mam taki problem nie wiem moze przesadzam ale od 10 lat miesiaczkuje i mam nieregularne miesiaczki tzn pojawia sie co miesiac co 3 lub 4 dni wczesniej a chcialabym dostawac mesiaczke co do dnia wiec zastanawiam sie czy nie zaczac brac tabletek zeby ja troche wyregulowac ale moj ginekolog powiedzial ze cztery cz trzy dni to nie tak duzo i nie ma sensu faszerowac sie tabletkami ale troche mnie to denerwuje bo nigdy nie wiem kiedy ja dostane a co wy mi radzicie

zdrowa kobieta ma cykle od 26-28 do 36 dni dopuszcza sie takze cykle 20-24 dniowe a takie odstepstwa jak ty mowisz 3-4 dni to sa normalne zadna kobieta to nie zegarek zaprogramowany ze wie kiedy dostanie okres w koncu wiekszy stres jakas infekcja i wszystko sie przesuwa mialabys powody do zmartwien i mogkabys siegac po tak radykalne metody jakby opoznienia byly 3-4 tyg lub 3-miesiace tak wiec na razie nie siegaj po hormony chyba ze chcesz miec je glownie jako metode antykoncepcyjna jak tak to nie wtedy pigulki to dobre wyjscie w innym wypadku nie ma sensu faszerowac sie hormonami tylko po to by okres wystepowal idealnie co 28 dni, a co do tych odstepstw i kiedy mozesz sie spodziewac okresu przeciez skoro miesiaczkujesz od 10 lat to spokojnie mozesz poznac ze okres sie zbliza obserwujac swwoje piersi,majac bole plecow czy tez podbrzusza albo chocby obserwujac swoj sluz takze nie wyolbrzymiaj tylko zacznij obserowac siebie a bedziesz wiedziala kiedy okres nadejdzie
__________________


Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2005-12-20 o 09:54
Misiaczek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-20, 10:32   #8
bini6
Wtajemniczenie
 
Avatar bini6
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 513
Dot.: Miesiaczka...

Czesc dzieki za wszystkie rady wiem czasami rzeczywiscie przesadzam nie mam takich objawow jak bol brzucha piersi czy plecow pojawialy sie jak bylam mlodsza a na sluz jakos tak nigdy nie zwracam uwagi ale chyba bedzie czas zaczac te tabletki bralabym tylko na uregulowanie miesiaczki bo jeszcze nie wspoolzylam i narazie sie na to nie zanosi bo nie mam z kim
bini6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 16:51   #9
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Miesiaczka...

Cytat:
Napisane przez eyeangel
chodzi o to ze jakis mam czas teraz od dobrego pol roku, ze co 18dni mam okres? to jest niezbyt normalne
Niektóre dziewczyny liczą w ten sposób, że uwzględniająostatni dzień miesiączki a następnie pierwszy dzień następnej.
Jeżeli miesiączka trwa np. 6 dni, podają, że mają okres co 19 dni
to wychodzi 6 + 19 = 25 dni, czyli ...norma.
Przepraszam, może tu akurat nie o to chodzi, ale ja często mam do czynienia z takimi niezbyt precyzyjnymi opisami cyklu przez pacjentki.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 15:29   #10
FankaCzekolady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Miesiaczka...

Witam.
Ja od jakiegos czasu mam problem z miesiaczka. Tzn od mniej wiecej 1,5 miesiaca mam krwawienie niemal przez caly czas, dzien w dzien. Nie jest to taka typowa miesiaczka, tzn to sa lekkie krwawienia, ale codziennie. Czasem tylko bywaja mocniejsze w postaci dosc duzych oderwanych fragmentow blony sluzowej. Wiem, ze nie jest to normalne i oczywiscie wybieram sie do ginekologa, ale wizyte mam niestety dopiero za tydzien. Chcialabym wiedziec, co to moze byc, bo strasznie mnie to martwi... Dodam, ze nie zazywam tabletek antykoncepcyjnych, zabezpieczamy sie prezerwatywami... Prosze o pomoc...
FankaCzekolady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.