Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-20, 16:21   #1
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405

Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić


Na początku roku akademickiego szukałam pracy na weekendy, teraz szukam na całe wakacje. Cały czas zmagam się z jednym problemem - mianowicie gdziekolwiek nie odpowiem na ogłoszenie albo gdziekolwiek nie zostawię swojego CV, nigdy nikt do mnie nie odpisuje ani nie oddzwania, nawet z głupim "dziękujemy, ale mamy już kogoś innego na to stanowisko". Ani razu nie zostałam zaproszona na żadną rozmowę rekrutacyjną i ani razu nikt mi nie odpowiedział.
Nie wiem, co robię źle - może ktoś mnie oświeci i powie, co jest nie tak.
Zgłaszam się do prac, które nie wymagają nie wiadomo jakich kwalifikacji - kasa w sklepie odzieżowym, rozklejanie plakatów, szatniarz w teatrze, tego typu robota.
W CV mam wpisane wykształcenie (studentka dzienna), doświadczenie (zastępstwo w pracy biurowej i miesięczny wolontariat), języki obce (3 na poziomie B2 i 2 na poziomie B1), umiejętność obsługi kasy fiskalnej, komputera itd.

O co chodzi? Czy do pracy w sklepie odzieżowym potrzebuję listu motywacyjnego czy jak? A może chodzi o to, że wszędzie gdzie mówię, że jestem studentką dzienną patrzą na mnie jak na trędowatego? Ale czy to z kolei oznacza, że student dzienny nie ma szans na pracę?
Proszę, pomóżcie, bo nie wiem już co robić.
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:34   #2
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Trudno powiedzieć czy coś robisz nie tak. Na twoim miejscu poszukałabym doradcy zawodowego na swojej uczelni, jakieś biuro karier jest teraz na każdej uczelni. Może cv masz napisane w nieatrakcyjny sposób?
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:36   #3
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Co do CV, jest napisane w czytelny i schludny sposób i są w nim wszystkie potrzebne informacje. Nie wiem, może jeszcze powinno grać i śpiewać?
Dzisiaj współlokator zasugerował mi, że być może nie chcą mnie zatrudniać jako hostessy ani rozklejacza plakatów przez tę ilość języków obcych w cv, w sensie za wysokich kwalifikacji - czy faktycznie tak może być?
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:39   #4
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

A wiesz też zwróciłam uwagę, że masz wpisane aż 5 Ale czy to może odstraszać, no nie wiem? Doradzam jednak kontakt z biurem karier, ktoś rzuci fachowym okiem na twoje CV, może podsunie jakieś ogłoszenie?
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.

Edytowane przez NaturalWomen
Czas edycji: 2012-06-20 o 16:40
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:40   #5
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Mnie się raczej zawsze wydawało, że to atut, ale w sumie kto wie, co tam siedzi w głowach pracodawcom
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:59   #6
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2012-06-20 o 17:00
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 17:04   #7
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Nie sądzę, bo szukam pracy na wakacje, a wcześniej szukałam tylko na weekendy...
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 17:16   #8
Selene _
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 497
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Cytat:
Napisane przez WhySoSerious Pokaż wiadomość
Mnie się raczej zawsze wydawało, że to atut, ale w sumie kto wie, co tam siedzi w głowach pracodawcom
Na początku zazdroszczę tych 5 języków - wow
Ale do rzeczy - jest to atut bez wątpienia, jak się szuka poważniejszej pracy, już na stałe.
Przy takiej wakacyjnej (zwłaszcza szatniarza czy jak to nazwałaś "rozklejacza" plakatów) faktycznie kwalifikacje mogą wydawać się za wysokie. Zresztą wpisywanie 5 języków przy aplikowaniu do tego typu pracy trochę mija się z celem, bo nie sądzę, żeby szatniarz w teatrze ich potrzebował (no chyba że się mieszka w mieście, w którym jest mnóstwo obcokrajowców, do tego preferujących wyższa formę rozrywki, jaką jest teatr )
Selene _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 17:47   #9
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Cytat:
Napisane przez WhySoSerious Pokaż wiadomość
Nie sądzę, bo szukam pracy na wakacje, a wcześniej szukałam tylko na weekendy...
a ulotkowanie?
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 18:10   #10
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Ulotkowanie na razie biorę pod uwagę jako ostateczność, bo jednak wolałabym wpisać sobie do CV coś konkretniejszego...
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 18:13   #11
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

chcesz pracę tylko na wakacje i coś konkretnego? nie dziw się,że nikt nie chce Cię zatrudnić. do "konkretnych" zajęć pracodawcy chcą "konkretnych" ludzi, którzy będą dla nich pracować długoterminowo a nie tylko na 2-3 miesiące

a Ty masz dzienne studia zaczęte wpisane w CV i to dla potencjalnego pracodawcy znak, że nie chcesz stałej pracy, ewentualnie nie wpisuj studiów to może ktoś Cię zaprosi na rozmowę i pójdziesz sobie na umowę próbną i zrezygnujesz po tym czasie

Edytowane przez sylvi_86
Czas edycji: 2012-06-20 o 18:14
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 19:38   #12
201703081551
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 729
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Pracodawcy nie lubią studentów dziennych, więc radzę Ci się nie przyznawać
Jak Cię zaproszą na rozmowę, powiedz że szukasz pracy na stałe- jak słyszą że na wakacje, to też odpuszczają...nikt nie chce inwestować czy zatrudniać kogos na tak krótko, no chyba że chcesz być uczciwa- idź do marketu, tam to raczej nie problem (choć w tych czasach i z tym bym się kłóciła...)

Ale jak marzysz o pracy w odzieżowym, gdzie byłam przy rekrutacji, to naprawdę się nie przyznawaj. Jeżeli chcą statusu studenta- powiedz że jesteś zaocznym. Tego przecież nigdzie nie sprawdzą

Przykro mi to mówić, ale takie prawa rynku i będąc w 100% uczciwą o wiele ciezej Ci będzie znaleźć prace. Pracodawcy lubią DYSPOZYCYJNE OSOBY i takie wrażenie musisz sprawiac
201703081551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:41   #13
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Rozumiem W takim razie wywalam studia z CV... nie umiem za bardzo kłamać, więc mam tylko nadzieję, że żadne kwiatki nie wyjdą na rozmowie kwalifikacyjnej :P (jeśli już ktoś się odezwie)
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 19:54   #14
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Cytat:
Napisane przez WhySoSerious Pokaż wiadomość
Rozumiem W takim razie wywalam studia z CV... nie umiem za bardzo kłamać, więc mam tylko nadzieję, że żadne kwiatki nie wyjdą na rozmowie kwalifikacyjnej :P (jeśli już ktoś się odezwie)
jak się nie przyznasz to nic nie wyjdzie i tak zazwyczaj umowy próbne są na 3 miesiące
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 10:56   #15
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Zgadzam się z poprzednikami, studia i praca na 2 miesiące nie są atrakcyjne dla pracodawcy, nikt nie lubi swoich tajemnic zawodowych rozdawac kazdemu na swiecie, niestety, ale to kapitalizm, teraz się szuka pracowników na stałe którzy nie tylko znają języki obce, ale najważniejsze jest pozyskanie klienta firmie, pracownik pozyskujący klientów jest na wagę złota, a w sprawy objęte tajemnicą zawodową nie wpuście cię nikt kto dba o swój biznes

Z tego co piszesz ze rozsyłasz CV to mieszkasz w większym mieście, u mnie w miasteczku zakładasz plecak na plecy i idziesz pukać od drzwi do drzwi i szukasz kto akurat chce do pracy, wtedy jak pracodawca widzi że naprawdę zależy ci na pracy to czasem z miejsca biorą i od razu każą stawać za kasę, pracodawca musi widzieć ze chcesz pracować, oczywiście jesli chodzi o mniejsze biznesy, jesli chodzi o korporacje to juz wtedy czytają CV, albo jesli jest duże miato, bo w małych iasteczkach liczy się jeszcze kontakt osobisty i spojrzenie sobie głęboko w oczy i poznanie zapału kandytata do pracy, w dzisiejszym swiecie nie idzie sie do pracy odbębnić woje tylko zdobyc i zatrzymac dla firmy klienta

rynek kapitalistyczny, jednak sądzę ze jest to dobra nauka dla ciebie jako doswiadczenie w poszukiwaniu pracy, kolejny raz bedziesz wiedziała co wpiac w cv w zaleznosci gdzie pójdziesz szukac pracy

Powodzenia i napisz jak juz pracę znajdziesz
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 12:59   #16
Safia
Raczkowanie
 
Avatar Safia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WrocLove :)
Wiadomości: 321
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

Mam ten sam problem co autorka tematu , z tym, że dostałam kilak zaproszeń na rozmowy do sklepów, po których mnie nie przyjęli, podejrzewam, że właśnie przez te studia.
Tyle, że na rozmowach kwalifikacyjnych zwykle padało pytanie ,czy się studiuje, i co wtedy, dalej brnąć w tą ściemę?
__________________
Żyję sobie.
Safia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 08:48   #17
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Nikt nie odpowiada na moje zgłoszenia, nie wiem co robić

No właśnie lipa, ewentualnie w wiekszych sklepach ale u prywaciarzy a nie w korporacjach do układania w wakacje towaru, tylko, zeby na kase nie stawiali, to mogą na takie coś pójść, ale to spożywka więc praca ciężka, ewentualni stragan z owocami i warzywami tez w okresie letnim chcą, ale to też cholernie ciążka praca
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.