Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-23, 10:07   #1
Chachee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2

Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę


Miałam ostatnio taką nie miłą sytuację

Miałyśmy ostatni egzamin ustny i do tego potwornie trudny. To taki gość który nigdy nie daje 5, czasem jedynie 4+, no więc wszystkie się śmiałyśmy że dostaniemy 3= lub będą poprawki.

Weszłam pierwsza i akurat trafiłam na najłatwiejszy zestaw pytań. Dostałam 4 bo wszystko wiedziałam, tylko twierdził że mówię trochę chaotycznie. Powiedziałam dziewczynom że nie jest tak źle (były po mnie) i okazało się że 2 nie zdały a jednej ledwo się udało. Głupio się czułam.

Po egzaminie, bez względu na wyniki, umówiłyśmy się przedtem że pójdziemy na piwo. Wtedy powiedzialy że nie chcą abym z nimi szła, bo będą się dołować że im poszło źle a mi nie i że pewnie kłamałam że tak sobie umiem, a naprawdę byłam obkuta. One chciały iść sobie na piwko żeby się nawzajem pocieszać za tą niesprawiedliwość profesora i o tym jak niemożliwy ten egzamin był bla bla bla Niby powiedziały półżartem, no ale kurde.. było mi strasznie przykro i nadal jakoś jest.
Chachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 10:19   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 10:20   #3
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Daj sobie spokój z takimi "pseudo koleżankami". Na prawdę nie warto otaczac się ludźmi, którzy Ci źle życzą lub nie cieszą się z Twojego szczęscia. Sama sobie odpowiedz co to za koleżanki, które wprost mówią Ci, że nie chcą żebyś z nimi szła na piwo, bo będą się dołowac, że dobrze Ci poszło... Dla mnie takie osoby są już stracone.
Wyobraź sobie, że teraz takich ludzi wokół jest pełno. Sama miałam podobną sytuację, kiedy zdałam bardzo trudny egzamin na 5, a jedna z koleżanek w ogóle nie zdała... Przez 2 lata się kumplowałyśmy na studiach. Potem inne dziewczyny doniosły mi, co o mnie mówiła, zrobiłam wielkie oczy i byłam w szoku... 2 dni po obgadywaniu mnie normalnie ze mną rozmawiała jak nigdy nic... także stwierdzam, że bardziej wrednej osoby nie spotkałam w swoim życiu. Trzeba od takich trzymać się z daleka.
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 10:34   #4
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

eh ile takich sytuacji w życiu było... kiedyś napisałam jedno kolokwium na 5.0 ( chociaż myślałam, że nie zdam), kolega, który pisał ze mną ( i nie zdał) w rozmowie telefonicznej powiedział coś a'la "ale jak to TY zdałaś? niemożliwe... TY zdałaś na 5.0 a ja nie zdałem?" i po tym się rozłączył. W sumie powinnam się obrazić, zbesztać go czy coś, ale olałam to. Co nie zmienia faktu, że rywalizacja o oceny na studiach, czy bycie zazdrosnym o oceny znajomych to dziecinada, której nigdy nie zrozumiem.
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 10:35   #5
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez Chachee Pokaż wiadomość
Miałam ostatnio taką nie miłą sytuację

Miałyśmy ostatni egzamin ustny i do tego potwornie trudny. To taki gość który nigdy nie daje 5, czasem jedynie 4+, no więc wszystkie się śmiałyśmy że dostaniemy 3= lub będą poprawki.

Weszłam pierwsza i akurat trafiłam na najłatwiejszy zestaw pytań. Dostałam 4 bo wszystko wiedziałam, tylko twierdził że mówię trochę chaotycznie. Powiedziałam dziewczynom że nie jest tak źle (były po mnie) i okazało się że 2 nie zdały a jednej ledwo się udało. Głupio się czułam.

Po egzaminie, bez względu na wyniki, umówiłyśmy się przedtem że pójdziemy na piwo. Wtedy powiedzialy że nie chcą abym z nimi szła, bo będą się dołować że im poszło źle a mi nie i że pewnie kłamałam że tak sobie umiem, a naprawdę byłam obkuta. One chciały iść sobie na piwko żeby się nawzajem pocieszać za tą niesprawiedliwość profesora i o tym jak niemożliwy ten egzamin był bla bla bla Niby powiedziały półżartem, no ale kurde.. było mi strasznie przykro i nadal jakoś jest.
żartem czy nie żartem powiedziały, dobrze że nie poszłaś. One by zamulały i się dołowały, a Ty bys je musiała pocieszać przejdzie im. A swoją drogą to zachowanie rodem z przedszkola

Ty miałaś szczęście na egzaminie, znałaś odpowiedzi na pytania. Im po prostu nie wyszło, zdarza się. Nie powinny Ci zazdrościć, bo egzaminy na studiach to loteria i często niesprawiedliwość.

Z doświadczenia mogę Ci poradzić, żebys na następnym egzaminie usiadła sobie sama gdzieś z boku, w ustronnym miejscu i powtarzała materiał czy robiła coś innego. Nie ma sensu rozmawiać o tym ile się umie (a przeważnie o tym, że się nic nie umie, nic się nie uczyło i na bank się nie zda), bo potem wychodzą takie dziecinne sytuacje
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 10:48   #6
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

nie ma co walczyć o spotkanie na piwo z laskami, które są na Ciebie złe za to że ładnie zdałaś należy się otaczać ludźmi, dzięki którym się rozwijasz
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 10:51   #7
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez katarzyniak Pokaż wiadomość
Daj sobie spokój z takimi "pseudo koleżankami". Na prawdę nie warto otaczac się ludźmi, którzy Ci źle życzą lub nie cieszą się z Twojego szczęscia.
Ale ona już jest nimi otoczona na amen aż do obrony. Nie ma lekko ;/
U mnie też zawiść była mega, kradzieże notatek, zagladanie ludziom w portfel, wykorzystywanie do odwalania całej roboty akademickiej gdy się samemu siedzi w pracy i zarabia pieniądze.

Jedyna rada na to jaką ja znalazłam to spędzać jak najwięcej czasu ze znajomymi spoza szkoły, z tymi to sie tylko na zajęciach widywać.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 10:51   #8
Blobby
Raczkowanie
 
Avatar Blobby
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Vancouver
Wiadomości: 385
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Powinny się cieszyć razem z tobą,że chociaż tobie się udało,a nie kaprysić jak dzieciarnia :/
Też mi koleżanki,mogły się uczyć,a nie zwalać na gorsze pytania.Chyba materiał był ten sam...

Ja w gimnazjum miałam przechlapane,ludzie się odsuwali bo się dobrze uczyłam i do tego byłam skromna.
Blobby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 10:56   #9
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Pewnie, jakby była odwrotna sytuacja, to by Ciebie zabrały na piwo i się cieszyły, że zdały a Tobie mówił, że "nie przejmuj się, jest drugi termin" .

A tak przy okazji. Wydaje mi się, że ten temat nadaje się do wątku o dziwnych zachowaniach i nie wymaga zakładania nowego wątku.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 11:42   #10
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Miałam bardzo podobną sytuację na anatomii. Zdałam wszystkie tematy, zaliczyłam semestr. Koleżanka, która wchodziła po mnie i 20 minut wcześniej się ze mnie śmiała, że czegoś tam nie umiałam (jakiegoś szczególiku dosłownie) wpadła w taki stupor, że słowa z siebie nie wykrztusiła, nie odpowiedziała na ani jedno pytanie. I potem pretensje, bo ona się uczyła 5 dni po 16 godzin dziennie, a ja dwa dni i to niewiele... I że niesprawiedliwe, że to ona powinna zdać a nie ja. Olałam i przestałam z nią gadać, dla mnie to było żenujące.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 11:59   #11
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Przychodzą mi do głowy dwie grupy ludzi - zawistne gimbusy i ludzie opanowani wyścigiem szczurów. Obie bardzo dbające o to, by przypadkiem nikt nie miał lepiej od nich. To takie stereotypowo polskie

Zastanowiłabym się, czy rzeczywiście chce mi się otaczać ludźmi przejawiającymi taką mentalność, jak te panny.

Gdyby było odwrotnie, stwierdziłyby zapewne, że to nie ich wina, że się nie nauczyłaś i że był banalny
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 12:03   #12
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Nieładnie się zachowały.
Chociaż mnie szczerze mówiąc też wkurza, jak ktoś najpierw jęczy, że nie umie nic, a później wychodzi z 4 lub 5. I nie, nie chodzi o to, że zazdroszczę innym, tylko że po co takie udawanie, że się nie wie, jak się umie.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 12:06   #13
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Nieładnie się zachowały.
Chociaż mnie szczerze mówiąc też wkurza, jak ktoś najpierw jęczy, że nie umie nic, a później wychodzi z 4 lub 5. I nie, nie chodzi o to, że zazdroszczę innym, tylko że po co takie udawanie, że się nie wie, jak się umie.
Ale chyba każdy doświadczył kiedyś sytuacji, gdy umiał jedno jedyne zagadnienie na 50 możliwych i trafił akurat to, które umiał, choć obiektywnie nie umiał nic. Nieczęsto chodzę ,,na strzałę" na zaliczenia, ale zdarzało się. Komuś siądą pytania, komuś innemu nie, proste.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 12:08   #14
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Nieładnie się zachowały.
Chociaż mnie szczerze mówiąc też wkurza, jak ktoś najpierw jęczy, że nie umie nic, a później wychodzi z 4 lub 5. I nie, nie chodzi o to, że zazdroszczę innym, tylko że po co takie udawanie, że się nie wie, jak się umie.
Skąd wiesz, że ta osoba tylko jęczy, że nie umie nic a nic?
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 12:14   #15
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 12:21   #16
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Ale chyba każdy doświadczył kiedyś sytuacji, gdy umiał jedno jedyne zagadnienie na 50 możliwych i trafił akurat to, które umiał, choć obiektywnie nie umiał nic. Nieczęsto chodzę ,,na strzałę" na zaliczenia, ale zdarzało się. Komuś siądą pytania, komuś innemu nie, proste.
Nie no, zdarza się. Ale mi chodzi bardziej o osoby wiecznie marudzące, a wszystko zaliczające. Nie mówię, że Autorka akurat tak robi.

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, że ta osoba tylko jęczy, że nie umie nic a nic?
Wybacz, nie doczytałam, że mówiła, że umie tak sobie. Bo pisała o poprawce i jakoś wyszłam z założenia, że mówiła że nic nie umie.

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No o takie osoby mi chodziło U mnie mnóstwo takich.
Ale faktycznie w tekście było, że Autorka umiała tak sobie.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 12:23   #17
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Nieładnie się zachowały.
Chociaż mnie szczerze mówiąc też wkurza, jak ktoś najpierw jęczy, że nie umie nic, a później wychodzi z 4 lub 5. I nie, nie chodzi o to, że zazdroszczę innym, tylko że po co takie udawanie, że się nie wie, jak się umie.
Uwierz, znam osobę, która robi zupełnie na odwrót. Przed każdym egzaminem/kolokwium mówi, że wszystko jest BANALNE i PROSTE i jak ktoś może tego NIE UMIĆ ( tak, to nie błąd, używa słowa umić zamiast umieć ) a potem wychodzi z 2.0 jak Ci, którzy nie "umili" . Jest to o wiele bardziej denerwujące niż jęczenie. A jak zda na lepszą ocenę/ większą liczbę punktów niż Ty to przechwałkom nie ma końca. Doszło do tego, że nie chcę z tą osobą rozmawiać o wynikach i ocenach. Kiedyś wpadła na pomysł liczenia średniej po zaliczonym semestrze. Nie chciałam się w to pchać, ale naciskała na mnie, widocznie sądząc, że jestem (naj)słabszym ogniwem. Potem okazało się, że średnią miałam wyższą (znałam swoją średnią, wiedziałam, że mam lepszą, ale po co tym się chełpić) , przez chwile był spokój, potem sytuacja wróciła do bądź co bądź ale chorej normy. Ale cóż, są ludzie i parapety.
__________________
Moja zupa

Edytowane przez tempting
Czas edycji: 2013-01-23 o 12:25
tempting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 12:30   #18
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Sama czasem tak marudziłam, ale chłopu w domowym zaciszu, żeby go pownerwiać i odstresować się. Na uczelni chyba nikogo takiego nie znałam, albo nie rzucił mi się teraz nikt konkretny. Za to... miałam kiedyś egzamin z geografii regionalnej obu Ameryk. Uczyłam się, że hoho, trzęsłam gaciami, bo prowadzący bardzo wymagał. Jak podał pytania, to . Napisałam co wiedziałam, co przeczytałam w National Geographic, w książkach, co zapamiętałam z wiadomości na wykładach i z kanałów dokumentalnych. Wyszłam przekonana, że gość tego nie uzna i na bank poprawka. Moje zdziwienie osiągnęło apogeum, jak obok swojego nr indexu zobaczyłam 4.0 . No i przy okazji pokazałam jednej pannie, która mi jechała, że nie mam licencjatu z geografii tylko turystyki i na magisterkę się nie nadaję, że taka tępa dzida od chodzenia po górach i gry w piłkę plażową, nie jestem .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 12:34   #19
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
No i przy okazji pokazałam jednej pannie, która mi jechała, że nie mam licencjatu z geografii tylko turystyki i na magisterkę się nie nadaję, że taka tępa dzida od chodzenia po górach i gry w piłkę plażową, nie jestem :pala:.
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 12:35   #20
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 13:43   #21
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, że ta osoba tylko jęczy, że nie umie nic a nic?
no właśnie..tez tak miałam- często w ogóle nei uczylam sie do testów, egzaminów itp. a jednak miałam lepsze oceny niż inni- bez zakuwania, stresów. Fakt, wydaje mi się, że mam bardzo dobrą pamięć i szybko zapamiętuję- poza tym, ktos może być po prostu bardziej zainteresowany danym zagadnieniem i posiada wiedzę z danej dziedziny po prostu większą, nawet bez nauki. To co dla mnie było łatwe, banalne i wiedziałm o czyms już kilka lat, dla innych może być mega trudnym zagadnieniem.

Przykład: zapamiętanie słowek z lekcji na lekcje nie jest dla mnie problemem, po prostu pamietam je bez nauki- jest niezapowiedziana kartkówka- wszyscy jęczą, że nie umieją i nie zaliczą- jeżeli ktoś sie mnie pyta czy sie uczyłam- odpowiadam, ze nie (zgodnie z prawdą). A potem jak dostawałam 5 to reakcja była: jak to! po co kłamałaś, że sie nie uczyłas? Ty zawsze mówisz, że się nie uczysz a masz 5! No ale ja sie nie uczyłam, a to slownictwo znam już od dawna bądź lub zapamiętałam z zajęć.

A na studiach sytuacje były podobne: skąd ja to wiem, przeciez tego nie było w notatkach! Bo miałam o tym w LO, bo czytałam w książce/ gazecie itd. Często jak ktoś idzie na studia, na cokolwiek, tylko żeby pojsc bo tak wypada ma dziwną postawę rozszczeniową- jak ktoś moze wiedzieć cos poza wiedzą zdobytą na wykładach/ ćwiczeniach.

Moim zdaniem nie powinnaś sie przejmować gadaniem dziewczyn- moze po prostu poczuły się "oszukane"- bo sie uczyły, a Tobie się poszczęściło, a uważają że kułaś. Jeżeli to fajne dziewczyny to nie spisuj ich na straconą pozycję- jest im smutno, ze nei zaliczyły i tyle.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 13:45   #22
Chachee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Mnie też strasznie wkurza to "nic nie umiem! nic nie umiem!"

Cytat:
Napisane przez tempting Pokaż wiadomość
eh ile takich sytuacji w życiu było... kiedyś napisałam jedno kolokwium na 5.0 ( chociaż myślałam, że nie zdam), kolega, który pisał ze mną ( i nie zdał) w rozmowie telefonicznej powiedział coś a'la "ale jak to TY zdałaś? niemożliwe... TY zdałaś na 5.0 a ja nie zdałem?" i po tym się rozłączył. W sumie powinnam się obrazić, zbesztać go czy coś, ale olałam to. Co nie zmienia faktu, że rywalizacja o oceny na studiach, czy bycie zazdrosnym o oceny znajomych to dziecinada, której nigdy nie zrozumiem.
O rany , widzę że dużo z nas miało takich podobnych "przyjaciół"

Najbardziej mi smutno dlatego, że jedną z tych dziewczyn traktowałam jako dobrą przyjaciółkę. W dodatku to jest ta co ledwo zdała, a nie z tych co oblał. Strasznie mi przykro się zrobiło, bo to tak jakby ona rozpaczała z powodu że ma gorszą ocenę niż ja.
W dodatku my jesteśmy na studiach artystycznych więc bardziej się tu liczą zdolności plastyczne. Egzamin był z filozofii, więc mało się to raczej nam w życiu przyda. No chyba że ona chciała dobrą średnią, aby dostać stypendium..
Chachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 14:44   #23
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
dodam jeszcze tekst: "ale powiedz umiesz, uczyłaś się", "Aaaa Ty to pewnie naumiana", "Ty sie pewnie uczyłaś od miesiąca a ja tylko dzień/dwa dni/itp"
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 15:10   #24
dorot_qa
Zakorzenienie
 
Avatar dorot_qa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 971
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Przykład: zapamiętanie słowek z lekcji na lekcje nie jest dla mnie problemem, po prostu pamietam je bez nauki- jest niezapowiedziana kartkówka- wszyscy jęczą, że nie umieją i nie zaliczą- jeżeli ktoś sie mnie pyta czy sie uczyłam- odpowiadam, ze nie (zgodnie z prawdą). A potem jak dostawałam 5 to reakcja była: jak to! po co kłamałaś, że sie nie uczyłas? Ty zawsze mówisz, że się nie uczysz a masz 5! No ale ja sie nie uczyłam, a to slownictwo znam już od dawna bądź lub zapamiętałam z zajęć.
Ja mam dokładnie tak teraz na studiach. Mam zajęcia praktyczne z języka, która prowadzone są po prostu świetnie, można wszystko wynieść z zajęć jeśli tylko się skupisz, bierzesz aktywnie udział, odrabiasz zadania - po prostu uczysz się tut i teraz a nie okładasz "na później, w domu, przed egzaminem". I mi to wystarczy, żeby umieć to co trzeba. Wkurzają mnie reakcje ludzi

A najbardziej denerwuje mnie gadka: "Ale TY miałabyś nie zdać? Ty zawsze zdajesz!" no jak się nie nauczę, to nie zdam, proste. Nie ma nic za darmo i nie wszystko musi mi łatwo przychodzić. Ciekawe co by się stało gdybym kiedyś faktycznie czegoś nie zdała
__________________
The ones that love us never truly leave us...


razem 31.12.2007
zaręczeni 12.08.2014
ślub 19.09.2015

2015
książki 17
filmy 54

2016
książki 8
filmy 63
dorot_qa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 15:25   #25
tempting
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 821
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

dorot_qa mieliby dziką satysfakcję, że nie zdałaś i pewnie miałabyś to wypominane przy każdej okazji

Czekałam dziś na wyniki z egzaminu dyplomowego, nie chciałam dowiedzieć się o swojej ocenie z drugiej ręki, ale w momencie kiedy zadzwonił kolega, wyłączyli prąd i włączyli go dosłownie minutę później, kiedy już znałam swoją ocenę Co nie zmienia faktu, że zostałam przywitana słowami "Czy Ty zawsze musisz mieć pół punktu więcej niż ja" Dobrze, że był to dobry kolega to pojechałam mu od zazdrośników bo czym jest to 0,5 pkt skoro ocenę mamy taką samą Chyba tylko żeby poczuć się lepszym i dowartościować się

A koleżanki nie powinny winić autorki za to, że miała w tym dniu wyższy współczynnik szczęścia niż one
__________________
Moja zupa
tempting jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 15:34   #26
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 16:55   #27
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ale to "nie umiem" też jest bardzo subiektywne- ktos może sie czegos uczyć i pół nocy i tak tego nei zapamięta, a znów inna osoba tylko raz przeczyta i juz to "ogarnia". Zwrot "nie umiem" nie oznacza "nic nie wiem".
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 17:20   #28
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

O mamo co za dziecinada. Zamiast na piwo z takimi koleżankami wolałabym iść na godzinę mordercę katorgi na siłownię
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 17:39   #29
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Pytałam, bo mnie się zdarzało przed egzaminami panikować i jęczeć, bo uczyłam się na przykład dzień, dwa; podczas gdy inni ryli tydzień. Więc przychodziłam prawie "na jana" i na serio czułam, że nic nie umiem, że dwója jak nic i w ogóle co ja tutaj robię!?. Potem się nieraz okazywało, że 4,5 na przykład, bo miałam trochę szczęścia i trafiłam z pytaniem, albo prowadzącemu się akurat spodobała moja radosna tfurczość. Ale za nauczoną się nie uważałam ani trochę, więc myślę że moje "K..., no nie zdam, nie zdam jak nic, o kur..." było jak najbardziej uzasadnione, a już na pewno bardzo szczere
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 18:04   #30
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Koleżanki się ode mnie odsunęły, bo dostałam lepszą ocenę

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Pytałam, bo mnie się zdarzało przed egzaminami panikować i jęczeć, bo uczyłam się na przykład dzień, dwa; podczas gdy inni ryli tydzień. Więc przychodziłam prawie "na jana" i na serio czułam, że nic nie umiem, że dwója jak nic i w ogóle co ja tutaj robię!?. Potem się nieraz okazywało, że 4,5 na przykład, bo miałam trochę szczęścia i trafiłam z pytaniem, albo prowadzącemu się akurat spodobała moja radosna tfurczość. Ale za nauczoną się nie uważałam ani trochę, więc myślę że moje "K..., no nie zdam, nie zdam jak nic, o kur..." było jak najbardziej uzasadnione, a już na pewno bardzo szczere
Mialam tak samo. I co najlepsze, na ten egzamin nie uczyłam się wcale, z braku czasu, poszłam, napisałam co mi tylko wpadlo do głowy---> 4. Do innych uczyłam się bardzo dużo, przyłożyłam się do nauki i co? 2.
Generalnie u mnie nigdy nic nie wiadomo, raz byłam przekonana ze tradycyjnie wyląduje tuż pod progiem zaliczenia, a dostałam 5. I byłam na serio przerażona, że obleje przedmiot. I tak ma większość osób, więc ja podchodzę z rezerwą do "nic nie umiem" albo "kiepsko mi poszło"


Do autorki: zmień koleżanki, bo te są beznadziejne
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.