Pomocy!22 lata i nagle problemy z cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-24, 10:33   #1
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227

Pomocy!22 lata i nagle problemy z cera


Zawsze mialam gladka cere,mozna powiedziec ze byla prawie idealna do 21 roku zycia zadnego pryszcza, malego ani duzego ani zaskornikow nic..normalna skora.A teraz niespodziewanie zaczely wyskakiwac stany zapalne na skorze!Jestem zrozpaczona, bo sa duze grudki czeerwone,co jest tego powwodem??/jak temu zaradzic?
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-08-25 o 08:05
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 11:27   #2
paulinkali
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 23
Dot.: Pomocy!22 lata i nagle problemy z cera

Po pierwsze- przestań panikować z powodu kilku pryszczy na twarzy. Ludzie całe życie zmagają się z trądzikiem, a Tobie wyszło kilka pryszczy i z tego powodu wstydzisz się wychodzić z domu.
Po drugie najlepsze co w tej sytuacji zrobić to iść do dermatologa, nie robić nic na własną rękę, bo tylko sobie to rozniesiesz lub pogorszysz. Ja bym tego nie ruszała- ewentualnie troszkę wysuszała same zmiany punktowo np maścią cynkową albo pastą do zębów ( ale delikatnie).
Jeśli chodzi o przyczynę to nie wykluczałabym tak od razu stresu, u mnie bardzo wpływa to na pogorszenie cery, nawet taki niewielki stres. Tak naprawdę wszystko mogło na to wpłynąć- może jadłaś jakieś wyjątkowo tłuste jedzenie, jakieś gotowe dania z proszku. Może masz po prostu taki okres- związany z hormonami i z cyklem.
Moja rada to niepanikowanie i pójście do lekarza jak najszybciej Bo może samo przejdzie- i pewnie tak będzie, a może trzeba będzie coś zadziałać i wtedy pomoc dermatologa będzie najlepsza )
paulinkali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 20:48   #3
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Pomocy!22 lata i nagle problemy z cera

Cytat:
Napisane przez paulinkali Pokaż wiadomość
Po pierwsze- przestań panikować z powodu kilku pryszczy na twarzy. Ludzie całe życie zmagają się z trądzikiem, a Tobie wyszło kilka pryszczy i z tego powodu wstydzisz się wychodzić z domu.
Dokładnie, nie panikuj. Nikt nie będzie przez to patrzał na Ciebie inaczej, a niektórymi korektorami można sobie zaszkodzić jeszcze bardziej.

Cytat:
Napisane przez paulinkali Pokaż wiadomość
Po drugie najlepsze co w tej sytuacji zrobić to iść do dermatologa, nie robić nic na własną rękę, bo tylko sobie to rozniesiesz lub pogorszysz. Ja bym tego nie ruszała- ewentualnie troszkę wysuszała same zmiany punktowo np maścią cynkową albo pastą do zębów ( ale delikatnie).
A z tym się już nie zgodzę. Ja przynajmniej jestem bardzo uczulona na dermatologów, którzy mi w ogóle nie pomogli i dużo lepiej sobie sama radzę, a mniej inwazyjnie.
Z tym cynkiem i pastą to też średni pomysł...


Przyczyna może być różna. To może być stres. Może przez lata było w porządku, ale toksyny kumulują się w organizmie i nagle mogło się pogorszyć. Twoja skóra z czasem też się zmienia, więc może inaczej reagować nawet na te same kosmetyki. A może nie dbasz o siebie odpowiednio i mam tutaj na myśli za krótki sen nawet. Albo może zmieniałaś kosmetyki... Może coś przesuszało stopniowo Twoją skórę, choć nie było to wcześniej zauważalne, a efekty są dopiero teraz.
Więc ciężko jest powiedzieć jednoznacznie, bo wiele osób i po pięćdziesiątce dopiero zaczyna mieć problemy.

A co do zwalczania to ciężko powiedzieć, bo musiałabyś popróbować masę różnych sposobów, a każdemu odpowiada co innego zazwyczaj. Ale ze słabym, nienasilonym jeszcze trądzikiem nie polecam dermatologa, bo bardziej może sprawę spaprać, niż naprawić. Po prostu używaj delikatnych produktów do mycia twarzy, niezapychających kosmetyków i staraj się odżywiać trochę lepiej. A jeśli nie pomoże to się później zobaczy...
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 08:34   #4
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Pomocy!22 lata i nagle problemy z cera

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
Dokładnie, nie panikuj. Nikt nie będzie przez to patrzał na Ciebie inaczej, a niektórymi korektorami można sobie zaszkodzić jeszcze bardziej.



A z tym się już nie zgodzę. Ja przynajmniej jestem bardzo uczulona na dermatologów, którzy mi w ogóle nie pomogli i dużo lepiej sobie sama radzę, a mniej inwazyjnie.
Z tym cynkiem i pastą to też średni pomysł...


Przyczyna może być różna. To może być stres. Może przez lata było w porządku, ale toksyny kumulują się w organizmie i nagle mogło się pogorszyć. Twoja skóra z czasem też się zmienia, więc może inaczej reagować nawet na te same kosmetyki. A może nie dbasz o siebie odpowiednio i mam tutaj na myśli za krótki sen nawet. Albo może zmieniałaś kosmetyki... Może coś przesuszało stopniowo Twoją skórę, choć nie było to wcześniej zauważalne, a efekty są dopiero teraz.
Więc ciężko jest powiedzieć jednoznacznie, bo wiele osób i po pięćdziesiątce dopiero zaczyna mieć problemy.

A co do zwalczania to ciężko powiedzieć, bo musiałabyś popróbować masę różnych sposobów, a każdemu odpowiada co innego zazwyczaj. Ale ze słabym, nienasilonym jeszcze trądzikiem nie polecam dermatologa, bo bardziej może sprawę spaprać, niż naprawić. Po prostu używaj delikatnych produktów do mycia twarzy, niezapychających kosmetyków i staraj się odżywiać trochę lepiej. A jeśli nie pomoże to się później zobaczy...
A moze to po opalaniu z przesuszenia? chociaz nigdy nie milama takich objawow, a zawsze sie opalalam latem..
Rowniez tonik mam z alkoholem i kwasami.moze to nei dobre dla normalnej cery?.Tez jestem uczulona na dermatologów i mysle ze wiecej mozna dzialac mniej inwazyjnie. Kosmetyki pielegnacyjne od wielu lat mam te same , podobnie ten sam puder uzywam...wiec to dziwne.Ale moze powinnam zmienic kosmetyki na inne, zastnawialam sie nad zakupem dropzdzy piwnych i picidm bratka ale boje sie , ze bedzie gorzej.....

No i musze odstawic slodycze na jakis miesiac i pic mniej slodzonej herbaty a wiecej wody..I zobaczyc czy cos sie zmieni.Moze dieta oczyszczajaca by sie przydala...

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinkali Pokaż wiadomość
. Może masz po prostu taki okres- związany z hormonami i z cyklem.
Moja rada to niepanikowanie i pójście do lekarza jak najszybciej Bo może samo przejdzie- i pewnie tak będzie, a może trzeba będzie coś zadziałać i wtedy pomoc dermatologa będzie najlepsza )
takw tym czasie mialam okre, ale to nic nie zmienia. Bo okres mam co miesiac a nie bylo nigdy krost.Poza tym nie zeszly rowno z okresem.U lekarza bylam dostalam cos miejscowego davercin i tyle..A cudow to nie dziala.Chodzi , zeby zapobiegac a lekarze sa nauczeni walczyc z objawamiCo jest o wiele trudniejsze..i czest walka z wiatrakami
Chodzi , zeby cera wrocila do swojego stanu..tyle , tylko tyle. I profilaktyke ,zeby cera sie uspokoila
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-08-28 o 08:37
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 00:21   #5
s_pinka
Raczkowanie
 
Avatar s_pinka
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: p-ń
Wiadomości: 222
Dot.: Pomocy!22 lata i nagle problemy z cera

Kaska a mogłabyś wkleić zdjęcie poglądowe tych zmian na skórze (takie z googla).
Ja z trądzikiem zmagam się od 13 roku życia ale był taki moment, że wszystko sięe wyciszyło i uspokoiło. Cerę miałam ładną i gładka aż tu pewnego razu ( w okolicach lat 24) bach wszystko wróciło ze zdwojona siłą. Prawie dwa lata zmagałam się z problemem, do tego dochodziły inne objawy z pozoru nie mające związku z cerą. Koniec końców okazało się, że mam ropne migdałki. Leczyć tego się już nie dało więc poszły do kasacji a wraz z nimi większa część trądziku .
Absolutnie nie namawiam Cię, żebyś od razu szla pod nóż ale może warto zrobić sobie wymaz z gardła.
Jest też coś takiego jak pasożyt - nużeniec (demodex) który też może powodować zmiany trądzikowe.
s_pinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.