Pierwszy dzień w pracy, jak mam się zachować... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-14, 18:32   #1
natkass
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Wink

Pierwszy dzień w pracy, jak mam się zachować...


Hej mam pewnien problem, ponieważ zaczynam jutro swoją pierwszą poważną pracę a właściwie staż w firmie ubezpieczeniowej aviva. Nie wiem jeszcze do końca co będę tam robić, ale zmierzam do tego że jestem osobą nieśmiałą, trochę wstydliwą i nie wiem czy sobie poradzę Boję się, że ludzie z firmy którzy już pracują tam jakiś czas mnie nie zaakceptują, mam 20 lat a oni na pewno są troszkę bardziej starsi, ja jestem dla nich zwykłą gówniarą Macie dla mnie jakieś rady jak mogłabym się zachować? Bardzo się stresuję tym pierwszym dniem i byłabym wdzięczna za jakieś małe porady
natkass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 19:03   #2
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pierwszy dzień w pracy, jak mam się zachować...

przede wszystkim to podejdź do każdego i się przywitaj. zorientuj się, kto będzie Twoim "opiekunem" i tej osoby się trzymaj, a dalej samo pójdzie
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 19:38   #3
natkass
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwszy dzień w pracy, jak mam się zachować...

Wiem że jest tam z 6 osób i mam tak podejść do każdego i się przywitać ? Jeśli chodzi o "opiekuna" to raczej będzie nią szefowa a już zdążyłam ją poznać, porozmawiać to z tym problemu nie powinno być
natkass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 19:55   #4
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pierwszy dzień w pracy, jak mam się zachować...

podejdź do każdego i przedstaw się z uśmiechem na twarzy. pamiętaj, ze rękę wyciąga pierwszy ten, kto jest starszy więc nie bądź z tym za wyrywna
możesz też poprosić "opiekunkę" żeby Cię ze wszystkimi poznała, ale w każdym razie zrób to pierwsza bez czekania, aż to inni do Ciebie podejdą.
dzisiaj mi w oczy wpadły dwa artykuły, możesz się z nimi zapoznać, bedą akurat
http://praca.gratka.pl/poradnik/art/...azu-11793.html
http://praca.gratka.pl/poradnik/art/...sty-11781.html
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 20:47   #5
natkass
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Pierwszy dzień w pracy, jak mam się zachować...

Dziękuję, na pewno troszkę mi to pomogło i mam nadzieje że nie będzie taki zły ten pierwszy dzień
natkass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 22:31   #6
music_junkie
Raczkowanie
 
Avatar music_junkie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Łódź/Bełchatów
Wiadomości: 55
Dot.: Pierwszy dzień w pracy, jak mam się zachować...

beatrix bardzo dobrze Ci radzi też miałam takie dylematy kiedy pierwszy raz szłam do pracy. Szefowa nie wyrywała się z zapoznaniem nas, nowych pracowników z resztą starych wyjadaczy, którzy są znacznie starsi ode mnie i pracują już firmie nawet 2o lat. Więc też pierwszego dnia przedstawiłam się współpracownikom, przygotowałam nawet za namową mamy muffiny, które rozdałam chętnym najważniejsze to podejść do nich z uśmiechem i energią, bo chyba nikt nie lubi ponuraków, starać się zagadać, podpytać o prace co nieco, a na pewno z chęcią poopowiadają o atmosferze i warunkach (lub ponarzekają jak to było w moim przypadku ) Najważniejsze nie zamykać się w swojej kanciapie tylko poświęcić ten dzień na poznanie środowiska
Powodzenia!
music_junkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-14 23:31:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.