okularki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-30, 11:28   #31
lope lope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 111
Dot.: okularki

Cytat:
Napisane przez anulka0016 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie: czy faceci lubią okularnice?

Bo ja się jakoś nie umiem przełamać żeby je nosić do szkoły... i tak już jest 4 lata :/ tylko w domu. Wiem że źle robię ale po prostu odczuwam dyskomfort i mam wrażenie że się na mnie wszyscy gapia
lubiom lubiom, wszak dobrze dobrane okularki to prawdziwa ozdoba . trza tylko sie przekonac, bo okulary poza funkcja ozdobra maja tez kilka innych, o ktorych sie czasem zapomina :P
lope lope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 15:53   #32
ossa
Raczkowanie
 
Avatar ossa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 120
Dot.: okularki

wiecie co, dzis to jest troche inaczej. moja mame przezywali 4-oka itp. Kiedys okularnica byla synonimem brzydoty. Ale dzis....projektuje sie takie cuda, i jak sa dobrze dobrane to naprawd erobia wrazenie i dodaja urody, a kobiecie oryginalnosci i indywidualnosci. Choc to fakt ze wyglada sie powaznej odkad ja nosze wreszcie wygladam na swoj wiek
ossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 16:06   #33
happenstance
Raczkowanie
 
Avatar happenstance
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 363
Dot.: okularki

o jenyyy
ja nosze okulary od małego.( niestety wada geetyczna po mamusi:P) i strrrasznie tego nie lubie. na punkcie swoich okularów mam straszne kompleksy sama nie wiem czemu. może przez przytyki w stylu ,,okularnica'' itp...
happenstance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 16:17   #34
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: okularki

przyłączam sie do osób noszących okulary. swoje planuje zmienić na takie "niewidoczne" nie wiem jak się nazywają :P z przezroczystymi oprawkami.
A może wkleicie zdjęcia was w okularach ?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 14:53   #35
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: okularki

Jak można nie lubić okularów? Ja swoje bardzo lubię ("ślepotę" już mniej ). I uwielbiam mojego TŻ w okularach Taka z nas para okularników
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 15:27   #36
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: okularki

ja swoje oprawki lubię, ale ogolem okularow nie znosze. niegdys mialam takie bez oprawek, ale bardzo szybko sie pokrzywily. sa delikatne, a ja jakos o nie nie dbalam.
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 17:34   #37
wielkaa89
Raczkowanie
 
Avatar wielkaa89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 37
GG do wielkaa89
Dot.: okularki

ja od wielu wielu lat byłam chwalona przez mame że mam sokoli wzrok a tymczasem ostatnio miałam badania takię ogólne do karty na studia bo niedługo mam mature no i kazała mi kobita czytać tablice i doznałam szoku..... widziałam prawym okiem dobrze a lewym 4ch ostatnich rzędów ani w ząb.... zamiast N czytałam H zamiast F to T itd.... kobita skierowała mnei do optyka albo okulisty.... wpierw ją wyśmiałam i ogólnie nie przejęłam się... ale zaczęłam zwarzać uwage na takie szczegóły jak bóle głowy przy czytaniu z takiej dla innych 'normalnej' odległości, po siedzeniu przy komputerze... zauwazyłam że przymrużam oczy patrząc na TV, wypatrując numer autobusu, który nadjeżdża, czy przepisując coś z rzutnika na lekcjach. Dopiero po tym jak sama dostrzegłam to w sobie to wybrałam sie do optyka z mamą (gdyż sama nigdy nie potrafię się zdecydowac w 'poważniejszych' zakupach w czym mi bardziej do twarzy) co się okazało mam obuoczny astygmatyzm.... do tego prawe oko -0,5 a lewe -2. Byłam w totalnym szoku. Nie potrafiłam w to uwierzyć...
tak więc mierzyłam ze smutkiem na twarzy ze 20 par okularów... te tzw 'modne' szerokei platikowe oprawki mi kompletnie nie sa do twarzy.... kolorowe bardzo m isie podobały nawet mierzyłam i przystawałam przy bordowych w kwiatk iz boku... ale doszłam do wniosku że nie są zbyt uniwersalne.... a to nie jest zakup wielorazowy po 50zł tylko wydatek rzędu 400zł... więc wybrałam delikatne oprawki u góry szkieł są czarne ale bardzo słabo to widać .. no i zboku są dość szerokie ale metalowe i jest jakby taka siateczka fajnie to wygląda.. a kolor zależy od słońca.... raz czarny a kiedy indziej bardziej brąz itp.. mam date odbioru na wtorek po świętach.. i sama jestem ciekawa... i troche podekscytowana.... bo to w końcu będę inna JA....nie wiem czy przyzwyczaję się do nowej twarzy. czas pokaże...


a tymczasem pozdrawiam wszystkie kobiety z okularkami i bez również
__________________
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams beneath your feet;
Tread softly because you tread on my dreams..

~W. B. Yeats

my own self-indulgence
wielkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-23, 17:54   #38
Fmm
Raczkowanie
 
Avatar Fmm
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 156
Dot.: okularki

Dziewczyny podziwiam was za takie myslenie. Ja swoich okularów nie cierpię!!! Nosze je odkąd pamietam, oprawki mam ładne, czarno-białe. Jednak mam dużą wadę (-9,-8) i szkła deformują mi twarz z boków. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi... Poza tym jak zawsze miałam problem z malowaniem rzęs, ponieważ zachaczały mi o szkła i robily czarną mozaikę w 5 sekund. Do tego dochodził jeszcze problem, że nie chciałam nosić kolczyków, ponieważ moja twarz wyglądała jak choinka... No i w lato mogłam tylko marzyć o okularach przeciwsłonecznych...
Dlatego już od pół roku noszę soczewki i jestem BARDZO ZADOWOLONA! Nie wyobrażam sobie, że znowu miałabym zacząć nosić okulary...
__________________
I już po...

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310546 <-CIUSZKI. DODATKI. PŁYTY.


Każda kobieta to Judasz
Fmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 17:58   #39
wielkaa89
Raczkowanie
 
Avatar wielkaa89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 37
GG do wielkaa89
Dot.: okularki

Fmm dobrze zrobiłaś.... okulary nie są dla wszystkich 'wygodne' w Twoim wypadku zrobiłabym dokłądnie to samo.... ja sama myśle o tym że w przyszłości zakupię sobie soczewki.... choc nie odstawie na stałe okularów...

pozdrawiam
__________________
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams beneath your feet;
Tread softly because you tread on my dreams..

~W. B. Yeats

my own self-indulgence
wielkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 18:13   #40
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: okularki

Cytat:
Napisane przez Fmm Pokaż wiadomość
No i w lato mogłam tylko marzyć o okularach przeciwsłonecznych...
Dlaczego? Ja jestem zadowolona z moich słonecznych okularów korekcyjnych.
__________________
Język to przede wszystkim melodia i sprawne posługiwanie się słowem, to komponowanie wspaniałej muzyki. Komputerszczyzna melodii nie ma i nigdy mieć nie będzie; jest muzyką współczesną, pełną dziwnych dysonansów i zgrzytliwych współbrzmień.

J. Grabowski
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 18:19   #41
iwulaa
Rozeznanie
 
Avatar iwulaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 977
Dot.: okularki

nosze je od 3 lat. Dla mnie to nie moda tylko lekarstwo
iwulaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-23, 18:20   #42
Fmm
Raczkowanie
 
Avatar Fmm
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 156
Dot.: okularki

Cytat:
Napisane przez _totally_ Pokaż wiadomość
Dlaczego? Ja jestem zadowolona z moich słonecznych okularów korekcyjnych.
Myślę, że przy mojej wadzie dobranie fajnych okularków przeciwslonecznych byoloby tylko marzeniem.. -8 i -9 Chociaz przyznam szczerze, ze nigdy się tym nie zainteresowalam. Ale np. dla mnie byloby to klopotliwe, jakbym weszla do sklepu to musialabym zdjac jedne i zalozyc drugie..
__________________
I już po...

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310546 <-CIUSZKI. DODATKI. PŁYTY.


Każda kobieta to Judasz
Fmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 20:30   #43
Amizuno
Raczkowanie
 
Avatar Amizuno
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 164
GG do Amizuno
Dot.: okularki

Cytat:
Napisane przez Fmm Pokaż wiadomość
Myślę, że przy mojej wadzie dobranie fajnych okularków przeciwslonecznych byoloby tylko marzeniem.. -8 i -9 Chociaz przyznam szczerze, ze nigdy się tym nie zainteresowalam. Ale np. dla mnie byloby to klopotliwe, jakbym weszla do sklepu to musialabym zdjac jedne i zalozyc drugie..

Rozumiem w 100%...moja wada-> -9 i mam straszne kłopoty ze wzrokiem...pogarsza sie z miesiąca na miesiąc... no i raczej nic z tym nie da sie narazie zrobic
Myślę o operacji w przyszlości..ale na razie mam 15 lat, a operacja dopiero można zrobic po 20-stce...i tak czasami nawet operacja nie pomaga...
Nie lubie nosic moich okularow, bo ają naprawde bardzo grube szkiełka...Jak narazie moim jedynym wyjsciem są chyba soczewki.... ale nawet nie wiem czy są do tak dużej wady wzroku soczewki..Koleżanka ma -6 i znalazła soczewki..wiec chyba do -9 tez będą.. Mam taką nadzieję...

W Każdym razie nie traktuje tego jako modę, może gdybym miała mniejszą wadę...
Amizuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 20:31   #44
Amizuno
Raczkowanie
 
Avatar Amizuno
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 164
GG do Amizuno
Dot.: okularki

Cytat:
Napisane przez Fmm Pokaż wiadomość
Myślę, że przy mojej wadzie dobranie fajnych okularków przeciwslonecznych byoloby tylko marzeniem.. -8 i -9 Chociaz przyznam szczerze, ze nigdy się tym nie zainteresowalam. Ale np. dla mnie byloby to klopotliwe, jakbym weszla do sklepu to musialabym zdjac jedne i zalozyc drugie..

Rozumiem w 100%...moja wada-> -9 i mam straszne kłopoty ze wzrokiem...pogarsza sie z miesiąca na miesiąc... no i raczej nic z tym nie da sie narazie zrobic
Myślę o operacji w przyszlości..ale na razie mam 15 lat, a operacja dopiero można zrobic po 20-stce...a i tak czasami nawet operacja nie pomaga...
Nie lubie nosic moich okularow, bo mają naprawde bardzo grube szkiełka...Jak narazie moim jedynym wyjsciem są chyba soczewki.... ale nawet nie wiem czy są do tak dużej wady wzroku soczewki..Koleżanka ma -6 i znalazła soczewki..wiec chyba do -9 tez będą.. Mam taką nadzieję...

W Każdym razie nie traktuje tego jako modę, może gdybym miała mniejszą wadę...
Amizuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 20:49   #45
Fmm
Raczkowanie
 
Avatar Fmm
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 156
Dot.: okularki

Oj dobrze znam ten ból..
Oczywiście, że są soczewki! Mi okulistka poleciła air optix, mają rozmiarowke do -10. Ja za 3 pary (3 miesiace) płace 220zl. + 50zl plyn. Mówię Ci warto
__________________
I już po...

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310546 <-CIUSZKI. DODATKI. PŁYTY.


Każda kobieta to Judasz
Fmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 21:14   #46
Amizuno
Raczkowanie
 
Avatar Amizuno
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 164
GG do Amizuno
Dot.: okularki

Cytat:
Napisane przez Fmm Pokaż wiadomość
Mi okulistka poleciła air optix, mają rozmiarowke do -10. Ja za 3 pary (3 miesiace) płace 220zl. + 50zl plyn. Mówię Ci warto
No to jednak wychodzi ok.1080 zł rocznie...i niekażdego na to stac . . .
Amizuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 21:35   #47
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: okularki

Ja mam narazie małą wadę wzroku ale zauważam że się powiększa i coraz częściej noszę swoje okularki. Są bez oprawek więc nawet nieźle się w nich czuję chociaż i tak bardzo trudno mi jest się przekonac do chodzenia w nich do szkoły :/.
__________________

Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 21:53   #48
klaustrofobia
Raczkowanie
 
Avatar klaustrofobia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Nibylandia:)
Wiadomości: 412
GG do klaustrofobia
Dot.: okularki

Na szczęście nie noszę Jakoś nie umiałąbym sobie wyobrazić siebie w okularach... brrr.
__________________
Chudnę!

46~45~44~43~42~41~40! kg.
klaustrofobia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 23:12   #49
Yvonneee
Raczkowanie
 
Avatar Yvonneee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 96
Dot.: okularki

Cytat:
Napisane przez Amizuno Pokaż wiadomość
Rozumiem w 100%...moja wada-> -9 i mam straszne kłopoty ze wzrokiem...pogarsza sie z miesiąca na miesiąc... no i raczej nic z tym nie da sie narazie zrobic
Myślę o operacji w przyszlości..ale na razie mam 15 lat, a operacja dopiero można zrobic po 20-stce...a i tak czasami nawet operacja nie pomaga...
Nie lubie nosic moich okularow, bo mają naprawde bardzo grube szkiełka...Jak narazie moim jedynym wyjsciem są chyba soczewki.... ale nawet nie wiem czy są do tak dużej wady wzroku soczewki..Koleżanka ma -6 i znalazła soczewki..wiec chyba do -9 tez będą.. Mam taką nadzieję...

W Każdym razie nie traktuje tego jako modę, może gdybym miała mniejszą wadę...

Też mam 15 lat i wadę -4 i -3,5 do tego astygmatyzm, a lewym okiem widzę bardzo źle. I ciągle się pogarsza. Okulary zaczęłam nosić 4 lata temu, początkowo było to -1, -0,5... bardzo się tym przejmuję, czasami myślę, że kiedyś nie będę widzieć nic...

Również myślałam o operacji, ale okulistka powiedziała, że po 20 r.ż i nie daje gwarancji, że się poprawi.

A o soczewkach słyszałam również negatywne opinie.
Okulistki ( byłam u 3) też odradzały, przynajmniej do 18 r.ż i to nie na stałe, tylko czasami. Chciałabym je nosić, ale jeśli miałyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić oczom to się nie zdecyduję.

A okularów nie lubię, mam ich dość, ale nie mogę się bez nich obejść.
Mam takie bez oprawek, wg mnie są najlepsze , bo nie widać ich tak bardzo na twarzy, chociaż trzeba uważać, ponieważ są delikatne.

Ehh... ile ja bym dała, żeby mieć zdrowre oczy !!!
Yvonneee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-23, 23:29   #50
Fmm
Raczkowanie
 
Avatar Fmm
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 156
Dot.: okularki

Cytat:
Napisane przez Yvonneee Pokaż wiadomość
Też mam 15 lat i wadę -4 i -3,5 do tego astygmatyzm, a lewym okiem widzę bardzo źle. I ciągle się pogarsza. Okulary zaczęłam nosić 4 lata temu, początkowo było to -1, -0,5... bardzo się tym przejmuję, czasami myślę, że kiedyś nie będę widzieć nic...

Również myślałam o operacji, ale okulistka powiedziała, że po 20 r.ż i nie daje gwarancji, że się poprawi.

A o soczewkach słyszałam również negatywne opinie.
Okulistki ( byłam u 3) też odradzały, przynajmniej do 18 r.ż i to nie na stałe, tylko czasami. Chciałabym je nosić, ale jeśli miałyby w jakikolwiek sposób zaszkodzić oczom to się nie zdecyduję.

A okularów nie lubię, mam ich dość, ale nie mogę się bez nich obejść.
Mam takie bez oprawek, wg mnie są najlepsze , bo nie widać ich tak bardzo na twarzy, chociaż trzeba uważać, ponieważ są delikatne.

Ehh... ile ja bym dała, żeby mieć zdrowre oczy !!!

Hmm nie wiem skąd złe opinie o soczewkach. U krótkowidzów gałka oczna jest tak zdeformowana, że jest rozciągnięta za bardzo do przodu (nie wiem czy potrafię to wytłumaczyć). W każdym razie soczewka przyciska oko i sa przypadki gdzie wada się zmniejsza, ponieważ oko wraca do bardziej prawidlowego ksztaltu.

A poza tym ja mam 17 lat, i od 7 lat raz w roku jezdze do szpitala na TRENTAL, czyli kroplówki z lekiem (na krotkowzroczność postępującą) plus jontoforezy, jednak ja zostałam wypisana, ponieważ miałam mgłę na oku i bardzo źle widziałam. Muszę powiedzieć, że efekty są. Najważniejsze, że od jaiś 4 lat moja wada jest w miejscu i nic się złego nie dzieje.
__________________
I już po...

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310546 <-CIUSZKI. DODATKI. PŁYTY.


Każda kobieta to Judasz
Fmm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 10:46   #51
wielkaa89
Raczkowanie
 
Avatar wielkaa89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 37
GG do wielkaa89
Dot.: okularki

co do okularów słonecznych to wiem że przy mojej wadzie nie będzie to jakiś duzy problem.... aczkolwiek zdaje sobie sprawę, że nie popłaci mi chodzić przez 3mce w słonecznych bo wada może się pogorszyć i jednak korekcyjne będe musiała nosić ... jak narazie nei mam $ na soczewki. ale w przyszłości może.

zazdroszcze tym których stać na tę wygodę. eh
__________________
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams beneath your feet;
Tread softly because you tread on my dreams..

~W. B. Yeats

my own self-indulgence
wielkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 14:43   #52
Amizuno
Raczkowanie
 
Avatar Amizuno
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 164
GG do Amizuno
Dot.: okularki

oj, nawet ni wiecie ile bym dała zeby muc nosic przeciwsłoneczne
Nosze okulary od kiedy pamietam (tzn zaczełam mając pare lat) i jak narazie marze o soczewkach, no ale niestety moge sobie narazie pomarzyc...Okulistka mowila mi ze lepiej teraz nie zaczynac z soczewkami..lepiej poczekac...
Wiec czekam. . .

A co do wypowiedzi Yvonneee to potwierdzam... mam te same problemy i uczucia, czasami tez boje sie że w przyszłosci operacja nawet moze nic nie dac i nie bede nic widziec
Ale co moge zrobic narazie? nic. . .
Amizuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 16:16   #53
moniuleczka
Zakorzenienie
 
Avatar moniuleczka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 910
Dot.: okularki

ja ostatnio byłam u okulistki i też bede nosic okulary, teraz tylko musze sie wybrac do jakiegos optyka i wybrac odpowiednie oprawki... ech chyba pol dnia na to strace, bo sie nie bede mogla zdecydowac... na szczescie mam niewielka wade bo tylko -0,5 ale niestety do noszenia na codzien, no coz, bede musiala sie przyzwyczaic do okularkow
moniuleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 16:22   #54
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: okularki

a ja okularów nie lubię od niedawna mam nowe, widzę w nich świetnie, oprawki też niby ładne i mi pasują, ale co z tego, kiedy się źle w nich czuję i zakładam tylko na uczelnię, bo inaczej tablicy nie widzę
może to tylko moje subiektywne wrażenie, bo niektóre dziewczyny naprawdę fajnie wyglądają w okularkach...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 16:57   #55
CzekOoOlada
Raczkowanie
 
Avatar CzekOoOlada
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Biała Podlaska ;P
Wiadomości: 44
Dot.: okularki

Dołaczam do grona okularników
Swoje 'drugie oczy' mam od 5 lat i jestem w miare zadowolona bo sa dobrze dobrane i moim zdaniem oryginalne ;P ( same oprawki moze nie sa jakos strasznie wyjatkowe, ale na prawym szkiełku mam 3 kropeczki w kolorze oprawek xD wiec wszyscy zwracaja na to uwage ;P )
Mimo wszystko musze przyznac ze zawsze bede marzyła o życiu bez okularow, bo chcialabym nosic latem okulary przeciwsloneczne, chcialabym miec kolczyk w brwi albo wardze, a teraz niestety nie moge
Dlatego czekam az moj wiek pozwoli na zrobienie operacji...
Wiem ze mam jeszcze jedno wyjscie, czyli soczewki, niestety narazie moi rodzice nie wyrobiliby finansowo z takim zakupem co kilka miesiecy...
__________________
"Nikt nie zrozumie kobiety... ona sama siebie też nie."

"Cały świat i wszystko na nim jest piękne, ale najpiękniejsza jest kochająca kobieta."

"Bóg także próbował być autorem: jego proza - to mężczyzna, jego poezja - to kobieta."
CzekOoOlada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 17:04   #56
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: okularki

Hey
Ja też noszę okulary.
Czasami mi żal - nie mogę nosić SWOBODNIE okularów przeciwsłonecznych.
Miałam soczewki przez krótki czas - niestety koszt zbyt wysoki
Ale się przyzwyczaiłam
Pozdrawiam okularnice
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 19:13   #57
Yvonneee
Raczkowanie
 
Avatar Yvonneee
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 96
Dot.: okularki

Cytat:
Napisane przez Fmm Pokaż wiadomość
Hmm nie wiem skąd złe opinie o soczewkach. U krótkowidzów gałka oczna jest tak zdeformowana, że jest rozciągnięta za bardzo do przodu (nie wiem czy potrafię to wytłumaczyć). W każdym razie soczewka przyciska oko i sa przypadki gdzie wada się zmniejsza, ponieważ oko wraca do bardziej prawidlowego ksztaltu.
Wiem o co Ci chodzi ( z tą deformacją)

Ja nie słyszałam o tym, żeby się zmniejszała ale nie znam się na tym

Okulistki do których chodziłam mówiły, że mam wrażliwe oczy, a soczewki mogą wysuszać i podrażniać (podobno nie u wszystkich).
I że w moim wieku (15 lat) to soczewki na razie raczej odpadają ( nie pytałam dlaczego) . Może za 3 lata...

Znam kilka osób w moim wieku, a nawet młodszych, które noszą soczewki, ale ja jeszcze poczekam.

Chociaż chciałabym je nosić już teraz np. na jakieś wyjścia itp., raz na jakiś czas.
Yvonneee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 19:29   #58
Majka Kurczaczek
Raczkowanie
 
Avatar Majka Kurczaczek
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: okularki

Ja nosze okularki od paru miesięcy, uważam, że to wspaniała sprawa, bo wygladam w nich na starszą No, ale ja je zakładam kiedy chce.... nie zazdroszcze tym, co muszą je nosic na stałe
__________________
POCAŁUNEK JEST OSTATNIM PRZYKŁADEM LUDOŻERSTWA
Dimitrios Kamburoglu

ZA WARGAMI, KTÓRE CAŁUJĄ, SĄ ZĘBY, KTÓRE GRYZĄ
Iason Evangelu
Majka Kurczaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 19:43   #59
anusiaa89
Zadomowienie
 
Avatar anusiaa89
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 295
Dot.: okularki

ja lubie moje okularki, przez te 17 lat noszenia sie przyzwyczailam. lekarz proponowal przerzucic sie na soczewki ale odmowilam-pewniej sie czuje w okularach i uwazam ze wygladam w nich korzystnie, na soczewki moe kiedys przyjdzie czas..
__________________

anusiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 07:17   #60
wielkaa89
Raczkowanie
 
Avatar wielkaa89
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 37
GG do wielkaa89
Dot.: okularki

3majcie dziś kciuki. Ja idze koło 10,00 po odbiór moich 'patrzałek'
ehhh trochę się boję 1wszego wrażenie i zetknięcia ale musi byc dobrze.

wyślę potem zdjęcie (jeśli oczywiście chcecie) chciałabym się dowiedzieć czy dobrze dobrałam oprawki


pozdrawiam
__________________
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams beneath your feet;
Tread softly because you tread on my dreams..

~W. B. Yeats

my own self-indulgence
wielkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.