II Trymestr a samopoczucie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-15, 11:28   #1
agi4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 26

II Trymestr a samopoczucie


Witajcie!
Jestem w 20 tyg., czyli II trymestr, wszędzie piszą i mówią, że skoro II to już pewnie czuję się bosko i błogo..... A to nieprawda! Fakt nie ma już nudności, ale pojawily się nowe "doznania", otóż zaczęłam odczuwać takie dziwne, delikatne ale mało przyjemne skurcze, najpierw sądziłam, że to coś z pęcherzem moczowym, ale nie, z nim wszystko ok, pobuszowałam trochę po internecie i dopiero na stronkach forum ginekologicznego znalazłam info, iż II trymestr wcale nie jest taki cool, bo właśnie zaczynają pojawiać się delikatne skurcze macicy, która juz!!! przygotowuje sie do porodu, i które wcale nie są przyjemne dla kobiety! Troche mnie to uspokoiło, chociaż szkoda, ze jestem taka książkowa....bo to naprawde miłe nie jest.
A jak Wy to przechodziłyście? Można sobie w tym jakoś ulżyć?
To coprawda nie trwa bezprzerwy, tylko pojawia sie i znika, ale czuję się jakbym miała "znieść jajko".
Pozdrawiam Was wszystkie wizażanki
P.S. Jak sobie radzicie z brzuszkami w te upały?
Agi
agi4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 12:39   #2
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: II Trymestr a samopoczucie

Witaj Agi , wprawdzie moja córka ma prawie 5 lat ale nie zapomniałam jeszcze jak to jest być z brzuszkiem . Otóż u mnie w drugim trymastrze zaczęło się takie uczucie jakbym miała motyle w brzuszku, było to dla mnie przedziwne, ale dało sie znieść i nie było tak uciążliwe jak "stawianie się macicy" już pod koniec ciąży . Troszkę irytowało nic więcej.
Rodziłam na początku sierpnia, więc latem brzuszek miałam imponującej wielkosci, dokuczały mi popuchnięte nogi i niemoc swobodnego wstawania z pozycji siedzącej, reszta obleciała
Pozdrawiam 3 maj sie
_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 13:14   #3
edytka250
Rozeznanie
 
Avatar edytka250
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 648
Dot.: II Trymestr a samopoczucie

ja tez jestem prawie w 20-tym tygodniu i... w sumie czuje sie swietnie... jednak czasami tak mnie ściska brzuch, ze... mozna oszalec... niby to są nerwobóle albo... właśnie rośnie macica... tak tłumaczy doktor... mam nadzieje, że bedzie lepiej
edytka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 16:16   #4
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: II Trymestr a samopoczucie

A ja słyszałam, że motylki w brzuszku to ruchy dziecka
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 16:59   #5
agi4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 26
Dot.: II Trymestr a samopoczucie

oj, dzieki za info to pocieszające, że nie jest się samemu, ja naprawde dziwnie sie czuję, no tak naporawdę to nic nie boli a jednak mam wrażenie, że zaraz coś ze mnie wyleci. I nie nazwałabym tego motylkami....
w pierwszej ciąży tez miałam coś w tym stylu, ale to było pare lat temu, zupełnie inne podejście lekarzy do młodej dziewczyny w ciąży, no i nie było wizażu!
Poza tym powiem Wam, ze po pierwszej ciąży i po pierwszym porodzie jestem o wiele ostrozniejsza i przezorniejsza, jak pomysle jak szalałam wtedy, i dzieki Bogu, wszystko OK! W ogóle zauważyłam ze teraz w większości pism, artykułów ciągle piszą o zagrożeniach, może dlatego tak się wyczuliłam i tak się stesuje.
Czasami coś lekko zakuje a ja juz w nerwach......
Pozdrowionka!
ponoc od jutra ma byc chłodniej
agi4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 17:24   #6
_Bjeata_
Zadomowienie
 
Avatar _Bjeata_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Silesia City
Wiadomości: 1 792
GG do _Bjeata_
Post Dot.: II Trymestr a samopoczucie

Agi nie możesz się denerwować aż tak bardzo bo dzidziusia nadpobudliwego urodzisz . Ja rodziłam tylko raz ale byłam nerwus i z byle powodem wydzwaniałam do mojego lekarza, a że jest zaprzyjaźniony to cierpliwie mnie słuchał i wyjaśniał .
No a teraz moje dziecko daje mi swoimi mądrosciami w kość
_Bjeata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-16, 10:07   #7
Alien
Wtajemniczenie
 
Avatar Alien
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: II Trymestr a samopoczucie

A ja chciałam zapytac, od którego tygodnia zaczyna się II trymestr ? Bo wyczytałam że od 13, a III od 26 ale też czytalam że od 28 ?
Alien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.