Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :) - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-15, 20:28   #631
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Położna mi dała namiar na fizjoterapeutke, która się na tym doskonale zna. W moim szpitalu tego nie oferują, ale cena wypożyczenia aparatu to mniej niz 200 zł także myślę sobie, że to opcja warta rozważenia.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 21:08   #632
misi8a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 96
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez vidia9 Pokaż wiadomość
Mam bambusowy kocyk interesuje mnie taki na spacerki, który bezpośrednio nie będzie dotykal skóry dziecka, merino niestety drogie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


A patrzyłaś na olx? Nie wiem jak kocyki, ale ja dorwalam świetny kombinezon rozmiar 62 100% wełna merino za 35pln

Co do zzo to chciałbym sprawdzić jak będzie szło bez, a jak będzie źle to wtedy, ale jeszcze czekam na szkole rodzenia, na której powiedzą jak to wyglada u mnie w szpitalu

U nas tez ubezpieczenie wypłaca z okazji narodzin chyba 1000PLN? Jeśli oboje jesteśmy ubezpieczeni to chyba oboje dostaniemy?
misi8a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 21:45   #633
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez misi8a Pokaż wiadomość
A patrzyłaś na olx? Nie wiem jak kocyki, ale ja dorwalam świetny kombinezon rozmiar 62 100% wełna merino za 35pln

Co do zzo to chciałbym sprawdzić jak będzie szło bez, a jak będzie źle to wtedy, ale jeszcze czekam na szkole rodzenia, na której powiedzą jak to wyglada u mnie w szpitalu

U nas tez ubezpieczenie wypłaca z okazji narodzin chyba 1000PLN? Jeśli oboje jesteśmy ubezpieczeni to chyba oboje dostaniemy?
Tak oboje, jeśli opłacie dwie składki , my też tak poprzednio dostaliśmy. Tylko u nas wyższa kwota jest

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AnnLady
Czas edycji: 2021-01-15 o 22:00
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-15, 23:45   #634
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Vidia ja kupiłam z baby steps otulacz do fotelika na vinted, minky z jednej strony mam jakiś kocyk awaryjny, kocykiw mam kilka rożnej grubości , bawelna, merino, spiworka do gondoli nie kupowałam



Co do wydatków przy staraniach o bejbi, tez podobnie wydaliśmy, a udało się gdy nie miało prawa się udać i była to ostatnia rzecz jakiej chciałam wtedy, ale od początku starań myśle ze jakieś 3 lata minęły ...



Justysia nie pocieszę, ja się czuje coraz słabsza, dziś byliśmy w ikei po ostatnie brakujące rzeczy i ledwo doczłapałam do kas, jestem już bardzo zmęczona, sily nie mam po prostu, najchętniej bym się nie ruszała :p

co noc nie śpię od 3 albo 4 do rana, to już jest reguła, Bobcio bardzo mocno i boleśnie kopie, plus latanie na siku co 10 minut, dziś 33+5... jeszcze trochę
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 06:32   #635
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Dzień dobry
Dobrze że TŻ poszedł do pracy bo zaczynam ogarniać kiedy jest weekend a kiedy nie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Jestem po dwóch porodach i to z bólami krzyżowymi czyli mówią najgorsze . Powiem tak , da się przeżyć ale gdybym miała możliwość bralabym zzo i wszystko co mają . Ja chciałam Tz podciąć ale nie chce się zgodzić
Dzięki za pamięć o córce , z brzuszkiem coraz lepiej , już sama wolą że chce zrobić i aż takiego bolu jej nie sprawia , ale za to ospa daje znać . Gorączkuje po 39 stopni , jest marudna , płacze że ją boli masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy ja dobrze rozumiem? Ty chcesz zzo ale TŻ się nie zgadza?
Ehhh biedna ale dobrze że z kupa poszło i chce bez problemu robić A jak synek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Ja też stawiam na kocyk. Moje dziewczyny sobie chwalą, ale podkreślają że to fajne rozwiązanie wtedy kiedy trzeba podejść kawałek z nosidłem. A ja zjeżdżam w ciepełku do hali garażowej, wysiadam w garażu u mamy, parkuję pod drzwiami przychodni (jest duży parking) i na dobrą sprawę jak sobie pomyślę, to nie ma opcji na spacer z nosidłem dłuższy niż 5m.

Ja jestem niemal zdecydowana na spirale (pozostało przedyskutować z lekarzem). Są również takie które można stosować w okresie karmienia i w zasadzie to mam same rekomendacje wśród koleżanek.

Jesu moje dziecko dziś tak strasznie kopie w okolice pępka, że mam wrażenie że się przekręciło i łeb ma gdzieś w okolicy krzyża a syry prostuje przy pępku wlaśnie. Normalnie taką mikrostopę przez skórę widzę ;o Trochę to przerażające.

Tak! I wszystko, co w ofercie. Ja mam dość wysoki próg bólu i od małego zbieram medale za dzielność u dentysty, ale jestem zdania, że tam, gdzie mogę sobie ulżyć, to należy skorzystać. Poważnie zastanawiam się nad tensem, ale muszę o tym poczytać.

Obstawiam że dzidziuś Ci się przekręcił i zajął pozycję głową w dół. Miałam taki moment ze 2-3 tyg temu (w okolicy Świąt a po Świętach zaczęłam 3 trymestr), że z dnia na dzień poczułam ulgę w mostku i odzyskałam oddech. Kształt brzucha też się zmienił z piłki na łezkę.
Muszę poczytać o tej spirali... Ale to chyba bardziej po drugim bejbiku bo chcemy tak w miarę jedno po drugim, w sensie jak się pakować w pieluchy to raz a porządnie
Widzę że masz podobne podejście do znieczulenia co ja ja już chyba z samochodu będę dzwonić żeby anastezjolog czekał przy wejściu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Cytat:
Napisane przez misi8a Pokaż wiadomość
A patrzyłaś na olx? Nie wiem jak kocyki, ale ja dorwalam świetny kombinezon rozmiar 62 100% wełna merino za 35pln

Co do zzo to chciałbym sprawdzić jak będzie szło bez, a jak będzie źle to wtedy, ale jeszcze czekam na szkole rodzenia, na której powiedzą jak to wyglada u mnie w szpitalu

U nas tez ubezpieczenie wypłaca z okazji narodzin chyba 1000PLN? Jeśli oboje jesteśmy ubezpieczeni to chyba oboje dostaniemy?
Jak oboje płacicie składki to oboje dostaniecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 06:36   #636
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Dobrze że TŻ poszedł do pracy bo zaczynam ogarniać kiedy jest weekend a kiedy nie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:22 ----------

Czy ja dobrze rozumiem? Ty chcesz zzo ale TŻ się nie zgadza?
Ehhh biedna ale dobrze że z kupa poszło i chce bez problemu robić A jak synek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

Muszę poczytać o tej spirali... Ale to chyba bardziej po drugim bejbiku bo chcemy tak w miarę jedno po drugim, w sensie jak się pakować w pieluchy to raz a porządnie
Widzę że masz podobne podejście do znieczulenia co ja ja już chyba z samochodu będę dzwonić żeby anastezjolog czekał przy wejściu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Jak oboje płacicie składki to oboje dostaniecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie nie ma w szpitalu zoo . Tz nie zgadza się na podcięcie jajeczek wtedy byłabym bezpieczniejsza przed 4 ciąża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 07:11   #637
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Vidia ja kupiłam z baby steps otulacz do fotelika na vinted, minky z jednej strony mam jakiś kocyk awaryjny, kocykiw mam kilka rożnej grubości , bawelna, merino, spiworka do gondoli nie kupowałam



Co do wydatków przy staraniach o bejbi, tez podobnie wydaliśmy, a udało się gdy nie miało prawa się udać i była to ostatnia rzecz jakiej chciałam wtedy, ale od początku starań myśle ze jakieś 3 lata minęły ...



Justysia nie pocieszę, ja się czuje coraz słabsza, dziś byliśmy w ikei po ostatnie brakujące rzeczy i ledwo doczłapałam do kas, jestem już bardzo zmęczona, sily nie mam po prostu, najchętniej bym się nie ruszała

co noc nie śpię od 3 albo 4 do rana, to już jest reguła, Bobcio bardzo mocno i boleśnie kopie, plus latanie na siku co 10 minut, dziś 33+5... jeszcze trochę
No i może dlatego właśnie się udało i dobrze i jesteś z nami
A straty miałaś w początkowych etapach ciąży czy trochę później?
Ooo siostro! to mi dziś wypada 33+1 i jakoś od 2-3 dni mam taką niemoc za to Milutek wręcz przeciwnie robi mi z brzucha jesień średniowiecza wczoraj jak mi przejechała stópką (chyba?) to z godzinę mnie brzuch bolał w tym miejscu ostatnio na USG przywaliła lekarzowi bo jej nacisnął tak gdzie nie trzeba to jak mu oddała, nooo zdziwił się i powiedział że ma tę moc
Roma a jak się zapatrujesz na wychowanie dziecka po przeczytaniu "w Paryżu dzieci nie grymaszą"? Będziesz korzystała z tych wskazówek czy raczej niebardzo bo ja już wyczaiłam że może coś trochę w tym systemie być, bo jak znajoma zapytała czy mamy pokoik dla małej a my powiedzieliśmy że będzie z nami spała nooo była zdziwiona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
U mnie nie ma w szpitalu zoo . Tz nie zgadza się na podcięcie jajeczek wtedy byłabym bezpieczniejsza przed 4 ciąża

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aaaaa no u mnie TŻ jest w sumie na tak ale to też mówi zawsze z takim "lekkim" niepokojem w głosie jak to ujął "takie to trochę niekomfortowe, że lekarz mu będzie przy jajkach gmerał", no ale mimo wszystko jest na tak
Ejjj zostaw go na tydzień samego z trójką dzieci, myślę że mógłby zmienić zdanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-16, 07:58   #638
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Justysia pierwsza ciąża zakończyła się w 5 mcu, a druga na poczatku, jakoś w 8 tygodniu.

Co do podejścia to chciałabym bardzo wprowadzić w życie te wskazówki, zawsze chciałam być mama ale „nie na pełen etat” jeśli mnie dobrze rozumiesz, u nas w PL trochę jest to utrudnione, wczoraj widziałam na fb artykuł który miał w tytule coś w stylu „ co dzień widzę na placu zabaw matkę dwulatka, dziecko walczy o jej uwagę, a ona siedzi na ławce z telefonem” i w komentarzach gownoburza, ze teraz matkom się w głowie poprzewracało, ze maja pralki automatyczne :p a kiedyś była Frania i nie było bajek, a teraz są i puszczają bajki, oraz ze przecież dwulatek nie umie się zając sobą wiec ta matka powinna się z nim bawić na tym placu zabaw...



Od razu mi się przypomniał ten fragment książki o placu zabaw



Zrobiłam już wstępny research i niedaleko nas jest leśne przedszkole, dzieciaki o ile pogoda pozwala cały dzień spędzają na dworzu, uczą się różnych czynności domowych, pieką bułeczki w czwartki, muszę się dowiedzieć ile hajsu takie leśne przedszkole kosztuje



A Ty jak obserwujesz mamy we Francji to widzisz jakaś różnice w zachowaniu ich i ich dzieci czy nie zwracałas uwagi do tej pory?
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 08:35   #639
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Vidia ja kupiłam z baby steps otulacz do fotelika na vinted, minky z jednej strony mam jakiś kocyk awaryjny, kocykiw mam kilka rożnej grubości , bawelna, merino, spiworka do gondoli nie kupowałam



Co do wydatków przy staraniach o bejbi, tez podobnie wydaliśmy, a udało się gdy nie miało prawa się udać i była to ostatnia rzecz jakiej chciałam wtedy, ale od początku starań myśle ze jakieś 3 lata minęły ...



Justysia nie pocieszę, ja się czuje coraz słabsza, dziś byliśmy w ikei po ostatnie brakujące rzeczy i ledwo doczłapałam do kas, jestem już bardzo zmęczona, sily nie mam po prostu, najchętniej bym się nie ruszała

co noc nie śpię od 3 albo 4 do rana, to już jest reguła, Bobcio bardzo mocno i boleśnie kopie, plus latanie na siku co 10 minut, dziś 33+5... jeszcze trochę
Dziękuję za opinię
Ehh, ważne że już czekamy na te Skarby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 08:40   #640
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Ja ostatni tydzień coś słabo stoję z czytaniem, prasuje małego ciuszki w chomiczych rozmiarach i pieluchy tetrowe i oglądam do prasowania szkole dla elity, niezły odmóżdżacz

Swoją droga nie rozumiem fenomenu tetrowych pieluch na razie, flanela jest przeciec taka mięciutka w dotyku, mam sporo flanelowych, ale może w użyciu docenie tetrę



Dziewczyny jak gemini ma opoznienia to polecam alternatywę apteka melissa, sprawdzalam koszyk i było nawet minimalnie taniej w melissa a zamówienie do mnie przyszło chyba w 2 dni robocze, zamawiałam u nich bo mieli ten termometr który chciałam i już poleciało całe zamówienie za jednym zamachem
Mi się flanelowe bardziej sprawdziły niż tetrowe, są grubsze więc w razie jakichś przecieków/ulań wolałam podłożyć flanelke a nie tetrę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 08:41   #641
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Mam już walizki ostatecznie zamówiłam z Wings, od poniedziałku zaczynam pranie i prasowanie wrzucę Wam na fb co kupiłam Małemu ze Smyka teraz, dotarła też poduszka ciążowa, w kształcie C, niesamowitą ulga, w końcu nie wiercę się we wszystkie strony i nie jestem taka połamana po nocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-16, 09:04   #642
Kiwi_898
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 242
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Pani Auto też myślę, że się podniósł, ewentualnie zaczęły się tejpy odklejać, jak długo już je masz? Jakby opadł to powinny się naciągnąć?
Jak mu powiedziałam o tym śnie, to zaraz chciał iść do sypialni
Przyszły koszule z dolce sonno (taka odcięta pod pod biustem na zakładkę (m) I wzięłam gładką, granatową na napy (s). M już nie było, miała mieć 100cm w biuście i faktycznie ma, chociaż jest taka dopasowana. Jak się skurczą po praniu to trochę lipa, ale wierzę, że będzie ok. Bardzo fajna bawełna, wyglądają na porządne. Tym oto sposobem walizkę do szpitala mam prawie gotową, tylko ja spakować, ale prawda jest taka, że nic nie trzeba brać

Przyszykowałam rzeczy do prania i wyszły mi 4, 5 pralek plus jeszcze pranie ręczne wełny, bo się boję wstawić do automatu. Ale to pranie to nasze + małej, więc trochę "oszukane".

Zaliczyłam 15 min drzemkę i jestem jak nowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam je przy pierwszym porodzie, nic się nie skurczyly a prałam je na okrągło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi_898 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 09:57   #643
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Kiwi_898 Pokaż wiadomość
Miałam je przy pierwszym porodzie, nic się nie skurczyly a prałam je na okrągło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dobrze, bo ja też kupiłam te koszule, zaszalalam bo wzięłam 4, 1 na ramiączkach taką tanią do porodu , 2 w kwiaty z napami z krotkim rekawem i jedna z napami na ramiączkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 10:12   #644
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Ją zacznę powoli się pakować już do szpitala. Jakie macie długie szyjki? Ja mam już 2.5 cm więc już zaczyna się skracać... Zawsze miałam na tyle długą że nie mierzyła ale tym razem już widać skracanie. Mały ma 2400

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 10:31   #645
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Justysia pierwsza ciąża zakończyła się w 5 mcu, a druga na poczatku, jakoś w 8 tygodniu.

Co do podejścia to chciałabym bardzo wprowadzić w życie te wskazówki, zawsze chciałam być mama ale „nie na pełen etat” jeśli mnie dobrze rozumiesz, u nas w PL trochę jest to utrudnione, wczoraj widziałam na fb artykuł który miał w tytule coś w stylu „ co dzień widzę na placu zabaw matkę dwulatka, dziecko walczy o jej uwagę, a ona siedzi na ławce z telefonem” i w komentarzach gownoburza, ze teraz matkom się w głowie poprzewracało, ze maja pralki automatyczne a kiedyś była Frania i nie było bajek, a teraz są i puszczają bajki, oraz ze przecież dwulatek nie umie się zając sobą wiec ta matka powinna się z nim bawić na tym placu zabaw...



Od razu mi się przypomniał ten fragment książki o placu zabaw



Zrobiłam już wstępny research i niedaleko nas jest leśne przedszkole, dzieciaki o ile pogoda pozwala cały dzień spędzają na dworzu, uczą się różnych czynności domowych, pieką bułeczki w czwartki, muszę się dowiedzieć ile hajsu takie leśne przedszkole kosztuje



A Ty jak obserwujesz mamy we Francji to widzisz jakaś różnice w zachowaniu ich i ich dzieci czy nie zwracałas uwagi do tej pory?
Jezuuuu strasznie Ci współczuję takich przeżyć w ogóle to jest dla mnie niewyobrażalnie, ale teraz już musi być wszystko dobrze
Ojjj doskonale Cię rozumiem, mnie trochę przeraża takie macierzyństwo na pełen etat, być może po porodzie zmienia się myślenie ale na chwile obecną nooo nie chciałabym tak. I na pewno też będę chciała te wskazówki wprowadzać w życie
Co do dzieci i rodziców we Francji to pewnie teraz będę bardziej zwracać na to uwagę ale faktycznie na placu zabaw wydaje mi się te dzieci mają sporo luzu, tak samo w parkach czy na deptakach, nad oceanem zresztą jak dziecko było całe w piachu czy wrąbało się do wody to nie było tragedii i szybkiego uciekania do domu. W sklepach też raczej nie widzę ataków histerii, a dziś właśnie widziałam takiego dzieciaka 3-4 lata jak pakował bułeczki do worka, mama mu dała szczypce i powoli zapakował bułki, nikt się nie wkurzał nikt nie poganiał. W restauracjach to różnie ale faktycznie było widać dzieciaki które siedziały i spokojnie jadły więc no chyba coś musi być trochę na rzeczy Jak gdzieś tam rozmawiałam z dziewczynami z pracy to było widać ich zachwyt macierzyństwem, raczej nie spotkałam się z narzekaniem że to czy tamto nie tak, a może się nie wsłuchiwałam... Nawet była grupa dziewczyn która mnie mocno namawiała na macierzyństwo bo to tak super jest
Co do takich przedszkoli to wydaje mi się to super sprawa, moja bratanica miała właśnie sporo manualnych zajęć w żłobku, często na podwórku byli, mieli kiedyś taką akcję że raz w tyg chodzili na różne zajęcia po za żłobkiem, np do restauracji i gotowali, chyba w jakimś rezerwacie też byli i sądzili roślinki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Kiwi_898 Pokaż wiadomość
Mi się flanelowe bardziej sprawdziły niż tetrowe, są grubsze więc w razie jakichś przecieków/ulań wolałam podłożyć flanelke a nie tetrę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A miałaś może bambusowe?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 13:21   #646
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Kto nie zamówił ciuszków w smyku na wyprzedaży niech pierwszy rzuci kamieniem!

tylko ja moich polowe wczoraj odesłałam niestety, bo to 62 co przyszło to jak 74, akurat Borys by miał ciepłe pajace na lipiec sierpień

Vidia co to za poducha ciazowa c taka super? Pokaz model

Może by mi pomogła, bo ta która mam w ogóle nie zdaje egzaminu, jest zbyt nabita i ciasna w sensie krótka, chyba wolałabym zwykły wałek ale teraz to już jakoś wyszłam z założenia ze nie warto w moim przypadku na koniec drugiej kupować, najwyżej nie będę spać te ostatnie 6 tygodni



A poduchy do karmienia kupujecie? Na szkole rodzenia dużo tych poduszek różnych było i najbardziej położna polecała pooofi, faktycznie była taka akurat, nie za duża nie za mała, nie jakaś nabita

Oczywiście mi się podobała najbardziej kura babci Dany ale tu musi zwyciężyć po raz kolejny rozsądek



W tym tygodniu spotykają mnie miłe rzeczy dla odmiany poprzednich ciążowych miesięcy

Zamówiłam na vinted matę, nowa kosztuje 350 zł, ma ściankę kontrastowa i lusterko, uzywana z wysyłka wyszła za 123 zł

No i otwieram wczoraj ta matę, naprawdę solidnie zapakowana aż się zgrzalam rozpakowujac, a tam dziura na środku na 2 cm i zielona plamka wokół dziury, pisze do dziewczyny ze nic nie pisała o tym, stan miał być bardzo dobry, a tu nawet nie mam jak wyprać bo mi to rozdarcie dalej pójdzie, zaproponwoalam ze może się umówimy na 50% zniżki i krawcowa mi jakaś łatkę naszyje ale dziewczyna mi całość przelała i nie chciała absolutnie nic, bo mąż pakował i pewnie nie zauważył i jej było widać bardzo niezręcznie, pocieszałam ja ze moj na bank tez by nie zauważył, bo jestem pewna ze by nie zauważył tak wiec mam matę za darmo...



A dziś w leclercu mnie panie przepuściły w kasie i było bardzo miło i bez żadnych problemów, drugi raz mi się zdarzyło

Zdjęcie maty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpeg DED7505A-8F6F-4C52-AACA-1DBFC7CAB360.jpeg (50,6 KB, 50 załadowań)
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 14:35   #647
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Kto nie zamówił ciuszków w smyku na wyprzedaży niech pierwszy rzuci kamieniem!

tylko ja moich polowe wczoraj odesłałam niestety, bo to 62 co przyszło to jak 74, akurat Borys by miał ciepłe pajace na lipiec sierpień

Vidia co to za poducha ciazowa c taka super? Pokaz model

Może by mi pomogła, bo ta która mam w ogóle nie zdaje egzaminu, jest zbyt nabita i ciasna w sensie krótka, chyba wolałabym zwykły wałek ale teraz to już jakoś wyszłam z założenia ze nie warto w moim przypadku na koniec drugiej kupować, najwyżej nie będę spać te ostatnie 6 tygodni



A poduchy do karmienia kupujecie? Na szkole rodzenia dużo tych poduszek różnych było i najbardziej położna polecała pooofi, faktycznie była taka akurat, nie za duża nie za mała, nie jakaś nabita

Oczywiście mi się podobała najbardziej kura babci Dany ale tu musi zwyciężyć po raz kolejny rozsądek



W tym tygodniu spotykają mnie miłe rzeczy dla odmiany poprzednich ciążowych miesięcy

Zamówiłam na vinted matę, nowa kosztuje 350 zł, ma ściankę kontrastowa i lusterko, uzywana z wysyłka wyszła za 123 zł

No i otwieram wczoraj ta matę, naprawdę solidnie zapakowana aż się zgrzalam rozpakowujac, a tam dziura na środku na 2 cm i zielona plamka wokół dziury, pisze do dziewczyny ze nic nie pisała o tym, stan miał być bardzo dobry, a tu nawet nie mam jak wyprać bo mi to rozdarcie dalej pójdzie, zaproponwoalam ze może się umówimy na 50% zniżki i krawcowa mi jakaś łatkę naszyje ale dziewczyna mi całość przelała i nie chciała absolutnie nic, bo mąż pakował i pewnie nie zauważył i jej było widać bardzo niezręcznie, pocieszałam ja ze moj na bank tez by nie zauważył, bo jestem pewna ze by nie zauważył tak wiec mam matę za darmo...



A dziś w leclercu mnie panie przepuściły w kasie i było bardzo miło i bez żadnych problemów, drugi raz mi się zdarzyło

Zdjęcie maty
Mata super wrzuciłam fotkę poduszki na fb bo ja tu klikam tylko z apki i nie mogę zdjęć wrzucać te moje ze Smyka to takie 68 raczej, ale trudno, zamówiłam jeszcze komplet bluza i spodnie, oraz sweterek 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 14:59   #648
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Mam przedpokoj!

I jeszcze stary dał się namówić, żeby pojechać do ikei. Nie wie co mam w planach sesese (nowy dywan, stoliki nocne, sortery do szuflad dzidziusia...) 😈



Tymczasem pezrszukuje internet w poszukiwaniu jakiegoś polarowego/misiowego kombinezonu dla dzidziusia (żaluje że przegapiłam te ze smyka). Gadalam z bratową, która urodziła we wrześniu i dzidzia też wrocila w czymś takim ze szpitala. Także to chyna jednak dobry pomysł na pierwsze dni.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 15:41   #649
majkela12
Zadomowienie
 
Avatar majkela12
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 656
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej

aga fe może faktycznie będziesz pierwsza rozpakowana

Gemini dostałam coś ok po tygodniu od zamòwienia.

Justysia ciśnienie na razie ok, ale puls szaleje, ale kardiolog czuwa a Tobie mierzył na wizycie lekarz? Czy już odpuścił?

aaska92 gratuluję wizyty

Ja ze smyka nic jeszcze nie zamowilam miałam kilka rzeczy w koszyku, ale przepadły.

Bazille u mnie z każdą kolejną ciążą gorzej, czwarta upewnia mnie ze to już będzie ostatnia. Ciało, wiek, zdrowie. .to już nie to samo co przy 1 dziecku. Wiem że są kobiety które mają gorzej, leżą w ciazy itp. Ja ja już nie mam siły. Siła matek, tak jak to napisała Justysia. Wiem, że my kobiety możemy wszystko...tym bardziej podziwiam takie mamy jak Ty, a mam w swoim bliskim otoczeniu kilka mam z chorymi dziećmi...jestescie Wielkie.

Whimmix super, że zadowolona jesteś z wizyty i super, że Zuzanna zdrowa

Roma pschychicznie czuje sie ok, choć w ciągu tygodnia zdarzają się doly. Sama jestem w szoku, bo w tej ciazy jeszcze nie płakałam tfu tfu
Kącik mamy w połowie zrobiony, a resztę może na początku lutego ogarniemy. Fajna mata, a jeszcze fajniejsza za free

Pani Smith brawo za przedpokój. Zazdro Ikeii mój tz nie dał się namowic

Ja tam też wolę flanele. Też się waham nad otulaczem do fotelika, w razie czego mam kocyki.
U nas 1 dziecko za 1 razem, drugie prawie 1,5 roku staran, 3 po prawie pół roku, a teraz ciężko stwierdzić ja się zastanawiam nad spirala, bo nie chce tabsow, no chyba że tz się zabezpieczy
Ubezpieczenie mamy i wpadnie dodatkową kasiorka
Znieczulenie miałam tylko przy 3 porodzie i jeśli poród będzie się przedłużal to znowu wezme (oczywiście jak będzie dostępny anestezjolog) i potwierdzam to skurcze krzyżowe to jazda bez trzymanki.

Ponowny mocz wyszedł jeszcze gorzej, więc czekam na posiew i muszę podskoczyć do lekarza.
Młody dalej uparcie leży w poprzek. Chodzę na czworaka, bujam biodrami i nic. Gadam, proszę...uparty.
A czy tylko nasz bobas jest bezimienny? Czy macie już wybrane imię dla dziecka?

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
__________________
majkela12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-16, 15:42   #650
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez stookrotka1991 Pokaż wiadomość
Ją zacznę powoli się pakować już do szpitala. Jakie macie długie szyjki? Ja mam już 2.5 cm więc już zaczyna się skracać... Zawsze miałam na tyle długą że nie mierzyła ale tym razem już widać skracanie. Mały ma 2400

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w drugiej ciąży wiecznie miałam 4cm . 2,5 cm miałam w dniu przyjęcia 7 dni po terminie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 17:13   #651
whimxx
pani.dietetyk
 
Avatar whimxx
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 560
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że końcem przyszłego tygodnia, najpóźniej początkiem następnego paczka będzie u mnie bo walizki nie mam ruszonej i nie ruszę póki te rzeczy nie przyjdą bo tam jest 2/3 rzeczy właśnie do walizki
Co fajnego ma Ci przyjść?
Ja zapomniałam zmienić sobie pakiet ubezpieczeniowy na rodzinny i nic nie dostanę
We Francji chyba też jest darmowa a masz coś już na oku?
Słuszna była "awantura" czy rośnie Ci córeczka tatusia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Awantura była, no bądźmy szczere - o nic xD o to, że wypił moją wodę i musiałam w środku nocy wstawać z ciepłego łózka na chłodne mieszkanie i sobie nalać, hahahahah xD
Dobrze, że już niedługo Ci paczka dojdzie, od razu będzie większy spokój. Kurde, jak się czyta te historie o wczesnych porodach to stres, że wszystko jest w Pl a w każdym momencie może się tu akcja zacząć
Jeszcze nie mam - będę myśleć po porodzie. Widzę, że Ty się póki co nie będziesz decydować i "jedziecie dalej z koksem"? Szaleni! W sensie, serio podziwiam! I oby udało się tak jak chcecie

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak się czujecie fizycznie? Bo ja chyba zaczynam powoli okres leżakowania przez chwilę coś porobię i muszę się położyć bo zaczyna mi brzuch ciągnąć... To już tak zostanie czy mogę liczyć na poprawę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo, to ja na odwrót - biegam za kotem jak szalona. Aż się musze pilnować przy TŻcie, bo potem mu gadam że "oo ja tego nie mogę robić i tego i tego, bo mi tak ciężko z tym brzuchem w tej ciąży" , już mi gada, że chyba coś go kręcę, hahaha

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość

Ja jestem niemal zdecydowana na spirale (pozostało przedyskutować z lekarzem). Są również takie które można stosować w okresie karmienia i w zasadzie to mam same rekomendacje wśród koleżanek.


Tak! I wszystko, co w ofercie. Ja mam dość wysoki próg bólu i od małego zbieram medale za dzielność u dentysty, ale jestem zdania, że tam, gdzie mogę sobie ulżyć, to należy skorzystać. Poważnie zastanawiam się nad tensem, ale muszę o tym poczytać.
Ooo, to dobrze wiedzieć, że spirala zbiera takie rekomendacje. Do przemyślenia.
Byłby ktoś skłonny rozwinąć mi temat, czymże jest ta Tensa? / ten Tens?

[QUOTE=Justysia2203;884394 72]Dzień dobry
Dobrze że TŻ poszedł do pracy bo zaczynam ogarniać kiedy jest weekend a kiedy nie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]


Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Zrobiłam już wstępny research i niedaleko nas jest leśne przedszkole, dzieciaki o ile pogoda pozwala cały dzień spędzają na dworzu, uczą się różnych czynności domowych, pieką bułeczki w czwartki, muszę się dowiedzieć ile hajsu takie leśne przedszkole kosztuje

A Ty jak obserwujesz mamy we Francji to widzisz jakaś różnice w zachowaniu ich i ich dzieci czy nie zwracałas uwagi do tej pory?
Ja wiem, że pytasz o Fr, ale też trochę napiszę jak to widze w Norwegii, tu dzieciaki 2h minimum na dworze, czy deszcz nie deszcz widze latają w deszczu; Mam wrażenie, że z jednej strony jest o wiele mocniejsza kontrola - bardzo częste jest np. podpierniczanie przez sąsiadów, np. jak jest dziecko to jedna osoba w gronie MUSI byc totalnie trzeźwa, czyli gdybym sobie wypiła nawet pół kieliszka winka i ktoś by mnie podj*** to miałabym ogromnyyyyyyy problem. Ale z drugiej strony zapobiega to też takim patologiom w domu, co jest super.
Z drugiej strony natomiast widzę tu o wiele luźniejsze wychowanie, w sensie te dzieciaki latają po tym brudnym i zimnym dworze, po kałużach, jak się pobrudzą / upadają itp nie ma takiego jojkania się nad dziećmi. Mi tam osobiście to pasuje. Dzieciaki tu wszędzie latają w kaskach - nie wiem czy w Pl też tak jest?

Co mi z kolei troszeczkę nie pasuje, to bardzo luźne podejscie do nauki, jedyny obowiązek dzieci to się bawić A potem w szkole do którejś klasy też jest to bardziej tylko zabawa niż jakaś nauka. Ciekawe jak to w praniu wychodzi.

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Vidia co to za poducha ciazowa c taka super? Pokaz model

Może by mi pomogła, bo ta która mam w ogóle nie zdaje egzaminu, jest zbyt nabita i ciasna w sensie krótka, chyba wolałabym zwykły wałek ale teraz to już jakoś wyszłam z założenia ze nie warto w moim przypadku na koniec drugiej kupować, najwyżej nie będę spać te ostatnie 6 tygodni

A poduchy do karmienia kupujecie? Na szkole rodzenia dużo tych poduszek różnych było i najbardziej położna polecała pooofi, faktycznie była taka akurat, nie za duża nie za mała, nie jakaś nabita

Oczywiście mi się podobała najbardziej kura babci Dany ale tu musi zwyciężyć po raz kolejny rozsądek

Zdjęcie maty
Gratuluję udanego darmowego zakupu w takim razie!

Co do poduszki ciążowej - może by się przydała na dłużej niż 6 tygodni? Tak ją lubię, że na pewno nie będę sprzedawać. A mój TŻ to już w ogóle kocha - już teraz się obraża, że nie śpimy z nią na zmianę....... więc pewnie nawet by mi nie pozwolił sprzedać, hahaha

Słyszałam że kura się sprawdza ale tylko w przypadku b. dużego biustu.
Ja na pewno będę kupować do karmienia.

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Mam przedpokoj!

Tymczasem pezrszukuje internet w poszukiwaniu jakiegoś polarowego/misiowego kombinezonu dla dzidziusia (żaluje że przegapiłam te ze smyka). Gadalam z bratową, która urodziła we wrześniu i dzidzia też wrocila w czymś takim ze szpitala. Także to chyna jednak dobry pomysł na pierwsze dni.
No to już bliżej niż dalej.
Widziałam dzisiaj taki eeeekkkstraaaaa kombinezon 100% merino w Cubusie. Był piękny. Tylko dość drogo, 500NOK (ok 220pln) i mi TŻ nie pozwolił kupić.

Cytat:
Napisane przez majkela12 Pokaż wiadomość
Hej
Ja ze smyka nic jeszcze nie zamowilam miałam kilka rzeczy w koszyku, ale przepadły.

Bazille u mnie z każdą kolejną ciążą gorzej, czwarta upewnia mnie ze to już będzie ostatnia. Ciało, wiek, zdrowie. .to już nie to samo co przy 1 dziecku. Wiem że są kobiety które mają gorzej, leżą w ciazy itp. Ja ja już nie mam siły. Siła matek, tak jak to napisała Justysia. Wiem, że my kobiety możemy wszystko...tym bardziej podziwiam takie mamy jak Ty, a mam w swoim bliskim otoczeniu kilka mam z chorymi dziećmi...jestescie Wielkie.

Whimmix super, że zadowolona jesteś z wizyty i super, że Zuzanna zdrowa

Roma pschychicznie czuje sie ok, choć w ciągu tygodnia zdarzają się doly. Sama jestem w szoku, bo w tej ciazy jeszcze nie płakałam tfu tfu
Kącik mamy w połowie zrobiony, a resztę może na początku lutego ogarniemy. Fajna mata, a jeszcze fajniejsza za free

Ja tam też wolę flanele. Też się waham nad otulaczem do fotelika, w razie czego mam kocyki.
U nas 1 dziecko za 1 razem, drugie prawie 1,5 roku staran, 3 po prawie pół roku, a teraz ciężko stwierdzić ja się zastanawiam nad spirala, bo nie chce tabsow, no chyba że tz się zabezpieczy
Ubezpieczenie mamy i wpadnie dodatkową kasiorka
Znieczulenie miałam tylko przy 3 porodzie i jeśli poród będzie się przedłużal to znowu wezme (oczywiście jak będzie dostępny anestezjolog) i potwierdzam to skurcze krzyżowe to jazda bez trzymanki.

Ponowny mocz wyszedł jeszcze gorzej, więc czekam na posiew i muszę podskoczyć do lekarza.
Młody dalej uparcie leży w poprzek. Chodzę na czworaka, bujam biodrami i nic. Gadam, proszę...uparty.
A czy tylko nasz bobas jest bezimienny? Czy macie już wybrane imię dla dziecka?

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
Majkela, ja Ci się w ogóle nie dziwie, przecież to nie tylko o ciało, wiek chodzi, ale to jaką masz odpowiedzialność z trójką, to nie jest tak., że w każdym momencie możesz się położyć, odpocząć.
Ja sobie teraz nie wyobrażam mieć jednego dodatkowego dziecka, "przez które" nie mogłabym sobie teraz odpocząć, położyć się itd a co dopiero dwójkę czy trójkę. Toż to musi być niesamowita organizacja, a jak wiadomo zorganizować coś z dziećmi nie jest tak łatwo.

Jak masz chwilkę, spróbuj sobie tę jogę! To 15 min dziennie Zawsze warto spróbować.


Aleee się rozpisałam. No nic

Doszedł nam wczoraj wieczorem wózek! Zdziwilam się, bo nie miałam żadnego maila że wysłali, a tu o 20:00 w piątek dzwoni kurier z Litwy, że za godzinę będzie. Dzisiaj będziemy składać, bo nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć w całości W końcu pierwsza konkretna rzecz dla małej na miejscu ))

Jeszcze muszę ponarzekać troszczkę na TŻ-ta bo oczywiście z tego kombinezoniku, który chcialam kupić a on mi nie pozwolił, wywiązała się ogromna dyskusja na temat tego jak ubrac dziecko po wyjsciu ze szpitala. I wiecie, on nic nie czyta tylko "no ja to przecież biorę na logikę" i mówi mi, że przecież w WÓZKU dziecko jeszcze będzie przykryte dodatkowo czymś. Ja mówię - w jakim wózku? Po co Ty chcesz wózkiem dziecko ze szpitala zabierać? a On: "no jak to, przecież to blisko, podjedziemy tramwajem, nie???? ZA CZASÓW SPARTY musieli od razu na dwór zabierać te dzieci" ....... ehhh i gadaj tu z takim xD "rence" opadają -.- xD
__________________
Dietetyk kliniczny

Edytowane przez whimxx
Czas edycji: 2021-01-16 o 17:16
whimxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 19:02   #652
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

[QUOTE=whimxx;88440758]Awantura była, no bądźmy szczere - o nic xD o to, że wypił moją wodę i musiałam w środku nocy wstawać z ciepłego łózka na chłodne mieszkanie i sobie nalać, hahahahah xD
Dobrze, że już niedługo Ci paczka dojdzie, od razu będzie większy spokój. Kurde, jak się czyta te historie o wczesnych porodach to stres, że wszystko jest w Pl a w każdym momencie może się tu akcja zacząć
Jeszcze nie mam - będę myśleć po porodzie. Widzę, że Ty się póki co nie będziesz decydować i "jedziecie dalej z koksem"? Szaleni! W sensie, serio podziwiam! I oby udało się tak jak chcecie



Ooo, to ja na odwrót - biegam za kotem jak szalona. Aż się musze pilnować przy TŻcie, bo potem mu gadam że "oo ja tego nie mogę robić i tego i tego, bo mi tak ciężko z tym brzuchem w tej ciąży" , już mi gada, że chyba coś go kręcę, hahaha



Ooo, to dobrze wiedzieć, że spirala zbiera takie rekomendacje. Do przemyślenia.
Byłby ktoś skłonny rozwinąć mi temat, czymże jest ta Tensa? / ten Tens?

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Dobrze że TŻ poszedł do pracy bo zaczynam ogarniać kiedy jest weekend a kiedy nie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]




Ja wiem, że pytasz o Fr, ale też trochę napiszę jak to widze w Norwegii, tu dzieciaki 2h minimum na dworze, czy deszcz nie deszcz widze latają w deszczu; Mam wrażenie, że z jednej strony jest o wiele mocniejsza kontrola - bardzo częste jest np. podpierniczanie przez sąsiadów, np. jak jest dziecko to jedna osoba w gronie MUSI byc totalnie trzeźwa, czyli gdybym sobie wypiła nawet pół kieliszka winka i ktoś by mnie podj*** to miałabym ogromnyyyyyyy problem. Ale z drugiej strony zapobiega to też takim patologiom w domu, co jest super.
Z drugiej strony natomiast widzę tu o wiele luźniejsze wychowanie, w sensie te dzieciaki latają po tym brudnym i zimnym dworze, po kałużach, jak się pobrudzą / upadają itp nie ma takiego jojkania się nad dziećmi. Mi tam osobiście to pasuje. Dzieciaki tu wszędzie latają w kaskach - nie wiem czy w Pl też tak jest?

Co mi z kolei troszeczkę nie pasuje, to bardzo luźne podejscie do nauki, jedyny obowiązek dzieci to się bawić A potem w szkole do którejś klasy też jest to bardziej tylko zabawa niż jakaś nauka. Ciekawe jak to w praniu wychodzi.



Gratuluję udanego darmowego zakupu w takim razie!

Co do poduszki ciążowej - może by się przydała na dłużej niż 6 tygodni? Tak ją lubię, że na pewno nie będę sprzedawać. A mój TŻ to już w ogóle kocha - już teraz się obraża, że nie śpimy z nią na zmianę....... więc pewnie nawet by mi nie pozwolił sprzedać, hahaha

Słyszałam że kura się sprawdza ale tylko w przypadku b. dużego biustu.
Ja na pewno będę kupować do karmienia.



No to już bliżej niż dalej.
Widziałam dzisiaj taki eeeekkkstraaaaa kombinezon 100% merino w Cubusie. Był piękny. Tylko dość drogo, 500NOK (ok 220pln) i mi TŻ nie pozwolił kupić.



Majkela, ja Ci się w ogóle nie dziwie, przecież to nie tylko o ciało, wiek chodzi, ale to jaką masz odpowiedzialność z trójką, to nie jest tak., że w każdym momencie możesz się położyć, odpocząć.
Ja sobie teraz nie wyobrażam mieć jednego dodatkowego dziecka, "przez które" nie mogłabym sobie teraz odpocząć, położyć się itd a co dopiero dwójkę czy trójkę. Toż to musi być niesamowita organizacja, a jak wiadomo zorganizować coś z dziećmi nie jest tak łatwo.

Jak masz chwilkę, spróbuj sobie tę jogę! To 15 min dziennie Zawsze warto spróbować.


Aleee się rozpisałam. No nic

Doszedł nam wczoraj wieczorem wózek! Zdziwilam się, bo nie miałam żadnego maila że wysłali, a tu o 20:00 w piątek dzwoni kurier z Litwy, że za godzinę będzie. Dzisiaj będziemy składać, bo nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć w całości W końcu pierwsza konkretna rzecz dla małej na miejscu ))

Jeszcze muszę ponarzekać troszczkę na TŻ-ta bo oczywiście z tego kombinezoniku, który chcialam kupić a on mi nie pozwolił, wywiązała się ogromna dyskusja na temat tego jak ubrac dziecko po wyjsciu ze szpitala. I wiecie, on nic nie czyta tylko "no ja to przecież biorę na logikę" i mówi mi, że przecież w WÓZKU dziecko jeszcze będzie przykryte dodatkowo czymś. Ja mówię - w jakim wózku? Po co Ty chcesz wózkiem dziecko ze szpitala zabierać? a On: "no jak to, przecież to blisko, podjedziemy tramwajem, nie???? ZA CZASÓW SPARTY musieli od razu na dwór zabierać te dzieci" ....... ehhh i gadaj tu z takim xD "rence" opadają -.- xD
Faceci i branie na logikę , jeszcze wiele przed Tobą i tłumaczenia przy pierwszym dziecku prawie doszło do rozwodu jak Tz zaczął mi na logikę wychowywać na szczęście przy drugim się ogarną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 19:50   #653
stookrotka1991
Zadomowienie
 
Avatar stookrotka1991
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

[QUOTE=Persefonia;88440973]
Cytat:
Napisane przez whimxx Pokaż wiadomość
Awantura była, no bądźmy szczere - o nic xD o to, że wypił moją wodę i musiałam w środku nocy wstawać z ciepłego łózka na chłodne mieszkanie i sobie nalać, hahahahah xD
Dobrze, że już niedługo Ci paczka dojdzie, od razu będzie większy spokój. Kurde, jak się czyta te historie o wczesnych porodach to stres, że wszystko jest w Pl a w każdym momencie może się tu akcja zacząć
Jeszcze nie mam - będę myśleć po porodzie. Widzę, że Ty się póki co nie będziesz decydować i "jedziecie dalej z koksem"? Szaleni! W sensie, serio podziwiam! I oby udało się tak jak chcecie



Ooo, to ja na odwrót - biegam za kotem jak szalona. Aż się musze pilnować przy TŻcie, bo potem mu gadam że "oo ja tego nie mogę robić i tego i tego, bo mi tak ciężko z tym brzuchem w tej ciąży" , już mi gada, że chyba coś go kręcę, hahaha



Ooo, to dobrze wiedzieć, że spirala zbiera takie rekomendacje. Do przemyślenia.
Byłby ktoś skłonny rozwinąć mi temat, czymże jest ta Tensa? / ten Tens?

Faceci i branie na logikę , jeszcze wiele przed Tobą i tłumaczenia przy pierwszym dziecku prawie doszło do rozwodu jak Tz zaczął mi na logikę wychowywać na szczęście przy drugim się ogarną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tens to takie urządzenie które łagodzi ból przy bólach krzyżowych podłącza się elektrody na plecach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


kocham ...
stookrotka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 19:57   #654
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Haha Whimx This is Sparta!



Właśnie skandynawskie podejscie tez mnie bardzo ciekawi, z dobrych rzeczy kojarzy mi się z hartowaniem tak jak mowisz, ale pamietam ze znajoma która urodziła dziecko w Norwegii mowila ze tam dziecko jak się wkurzy na rodzica to każde nawet malutkie zna jakiś numer telefonu specjalny i może zadzwonić żeby interweniowali, domyślam się oczywiscie ze poza przypadkami gdzie to ratuje zdrowie albo nawet życie bo w każdym państwie sa patologiczne rodziny to może stwarzać dużo nieporozumień i kłopotów z jakimiś służbami, a dziecko nie zdaje sobie sprawy co zrobiło, nadal tak jest? To było jakieś 8-9 lat temu jak ona mi to opowiadała, może coś się zmieniło?



Co do wypraw do ikei, kiedyś motywatorem dla mojego były klopsiki, dziś już nawet tego argumentu nie ma jak użyć, ale zjadł wczoraj na koniec hot doga ikeowego w aucie i był całkiem zadowolny, wyprawa po patyki do gniazda bez traumy

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

A właśnie a propos antykoncepcji, brałam 6 lat tabsy, niedawno się dowiedziałam ze cud ze zakrzepu albo zatoru nie dostałam przy moich problemach, oczywiście nikt mi żadnych badań poza watrobowymi nie zlecał, a po drodze chyba 3 ginekologów przerobiłam



Fanami lateksu nie jesteśmy, będę się dowiadywać czy spirala bez hormonów u mnie przejdzie (jakaś miedziana)

Raczej planuje jedno bobo, przynajmniej na dzień dzisiejszy, mam 33 lata, będę naprawdę szczęśliwa jak już będzie z nami
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 08:32   #655
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

@whimxx - tens to urządzenie do elektrostymulacji, a traktowanie dolegliwości bólowych wszelkiej maści prądem przynosi ulgę. Od dawna stosuje się to przy bólach pleców czy po kontuzjach, a od pewnego czasu do łagodzenia bólu porodowego i wedle dostępnych badań (były prowadzone w szpitalu, w którym chcę rodzić) to działa, a pacjentki były bardzo zadowolone. No i można to łączyć z innymi sposobami np. farmakologicznymi.



Zaciągnęłam Starego jeszcze wczoraj do ikei i jestem dziś tak umordowana, że chyba pół dnia na leżąco. Biodra i miednica pobolewają przy każdym kroku
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 10:49   #656
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Znów weekend uciekł. W piątek mieliśmy panieński i kawalerski dobrych znajomych. Panieński był organizowany u mnie w mieszkaniu więc było spoko przygotowań i pracy. Wczoraj z mężem odsypialismy jak goście wyszli a dziś dalej jestem zmęczona. Boli mnie dziś dość mocno podbrzusze co do brzucha to na pewno mi się obniżył. Tejpy się pomarszczyly tak jak plaster który nalepi się na naciągnięta skórę a później ja puści. Nawet Tz zauważył że jest duuuzo mniejszy. No ale może po prostu mały ułożył się tak że zajmuje mniej miejsca wizytą dopiero za 1.5 tyg ale staram się wyluzować. Jutro na wszelki spakuje torbę do szpitala bo większość rzeczy już mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 13:22   #657
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Dzień dobry
Jak Wam mija weekend?

Mi od dwóch dni trochę dokucza żołądek, ale jestem z siebie dumna bo poszłam na spacer z TŻ, całe 2.5km i to nie po równym terenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Kto nie zamówił ciuszków w smyku na wyprzedaży niech pierwszy rzuci kamieniem!

tylko ja moich polowe wczoraj odesłałam niestety, bo to 62 co przyszło to jak 74, akurat Borys by miał ciepłe pajace na lipiec sierpień

Vidia co to za poducha ciazowa c taka super? Pokaz model

Może by mi pomogła, bo ta która mam w ogóle nie zdaje egzaminu, jest zbyt nabita i ciasna w sensie krótka, chyba wolałabym zwykły wałek ale teraz to już jakoś wyszłam z założenia ze nie warto w moim przypadku na koniec drugiej kupować, najwyżej nie będę spać te ostatnie 6 tygodni



A poduchy do karmienia kupujecie? Na szkole rodzenia dużo tych poduszek różnych było i najbardziej położna polecała pooofi, faktycznie była taka akurat, nie za duża nie za mała, nie jakaś nabita

Oczywiście mi się podobała najbardziej kura babci Dany ale tu musi zwyciężyć po raz kolejny rozsądek



W tym tygodniu spotykają mnie miłe rzeczy dla odmiany poprzednich ciążowych miesięcy

Zamówiłam na vinted matę, nowa kosztuje 350 zł, ma ściankę kontrastowa i lusterko, uzywana z wysyłka wyszła za 123 zł

No i otwieram wczoraj ta matę, naprawdę solidnie zapakowana aż się zgrzalam rozpakowujac, a tam dziura na środku na 2 cm i zielona plamka wokół dziury, pisze do dziewczyny ze nic nie pisała o tym, stan miał być bardzo dobry, a tu nawet nie mam jak wyprać bo mi to rozdarcie dalej pójdzie, zaproponwoalam ze może się umówimy na 50% zniżki i krawcowa mi jakaś łatkę naszyje ale dziewczyna mi całość przelała i nie chciała absolutnie nic, bo mąż pakował i pewnie nie zauważył i jej było widać bardzo niezręcznie, pocieszałam ja ze moj na bank tez by nie zauważył, bo jestem pewna ze by nie zauważył tak wiec mam matę za darmo...



A dziś w leclercu mnie panie przepuściły w kasie i było bardzo miło i bez żadnych problemów, drugi raz mi się zdarzyło

Zdjęcie maty
A ja miałam smyku chyba z 10 rzeczy w koszyku i w końcu uznałam że nie będę zamawiać ufff
Ale Ci się udało z tą mata
Ja poduchy do karmienia póki co nie kupuje, jak młodej siądzie kp to pewnie kupię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Mam przedpokoj!

I jeszcze stary dał się namówić, żeby pojechać do ikei. Nie wie co mam w planach sesese (nowy dywan, stoliki nocne, sortery do szuflad dzidziusia...)



Tymczasem pezrszukuje internet w poszukiwaniu jakiegoś polarowego/misiowego kombinezonu dla dzidziusia (żaluje że przegapiłam te ze smyka). Gadalam z bratową, która urodziła we wrześniu i dzidzia też wrocila w czymś takim ze szpitala. Także to chyna jednak dobry pomysł na pierwsze dni.
Pani_smith ja mam wrażenie że Wasz remont to jak ciąża 9 miesięcy trwa ale dobrze że zbliża się ku końcowi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez majkela12 Pokaż wiadomość
Hej

aga fe może faktycznie będziesz pierwsza rozpakowana

Gemini dostałam coś ok po tygodniu od zamòwienia.

Justysia ciśnienie na razie ok, ale puls szaleje, ale kardiolog czuwa a Tobie mierzył na wizycie lekarz? Czy już odpuścił?

aaska92 gratuluję wizyty

Ja ze smyka nic jeszcze nie zamowilam miałam kilka rzeczy w koszyku, ale przepadły.

Bazille u mnie z każdą kolejną ciążą gorzej, czwarta upewnia mnie ze to już będzie ostatnia. Ciało, wiek, zdrowie. .to już nie to samo co przy 1 dziecku. Wiem że są kobiety które mają gorzej, leżą w ciazy itp. Ja ja już nie mam siły. Siła matek, tak jak to napisała Justysia. Wiem, że my kobiety możemy wszystko...tym bardziej podziwiam takie mamy jak Ty, a mam w swoim bliskim otoczeniu kilka mam z chorymi dziećmi...jestescie Wielkie.

Whimmix super, że zadowolona jesteś z wizyty i super, że Zuzanna zdrowa

Roma pschychicznie czuje sie ok, choć w ciągu tygodnia zdarzają się doly. Sama jestem w szoku, bo w tej ciazy jeszcze nie płakałam tfu tfu
Kącik mamy w połowie zrobiony, a resztę może na początku lutego ogarniemy. Fajna mata, a jeszcze fajniejsza za free

Pani Smith brawo za przedpokój. Zazdro Ikeii mój tz nie dał się namowic

Ja tam też wolę flanele. Też się waham nad otulaczem do fotelika, w razie czego mam kocyki.
U nas 1 dziecko za 1 razem, drugie prawie 1,5 roku staran, 3 po prawie pół roku, a teraz ciężko stwierdzić ja się zastanawiam nad spirala, bo nie chce tabsow, no chyba że tz się zabezpieczy
Ubezpieczenie mamy i wpadnie dodatkową kasiorka
Znieczulenie miałam tylko przy 3 porodzie i jeśli poród będzie się przedłużal to znowu wezme (oczywiście jak będzie dostępny anestezjolog) i potwierdzam to skurcze krzyżowe to jazda bez trzymanki.

Ponowny mocz wyszedł jeszcze gorzej, więc czekam na posiew i muszę podskoczyć do lekarza.
Młody dalej uparcie leży w poprzek. Chodzę na czworaka, bujam biodrami i nic. Gadam, proszę...uparty.
A czy tylko nasz bobas jest bezimienny? Czy macie już wybrane imię dla dziecka?

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
A to puls to chyba jest normą w ciąży że szaleje, przynajmniej jakiś czas temu tak czytałam... A jaki miałaś wynik?
Mierzy na każdej wizycie ale ostatnio to już tak z przymrużeniem oka robił, chyba dla formalność i żeby było w karcie że zmierzył zawsze też sobie spisuje najwyższy wynik z moich pomiarów w domu.
Mocny charakter ma jeszcze ma chwilę na pewno się odwróci, tylko pewnie Ci niewygodnie?
My mamy imię od hmm chyba w 3 miesiącu ciąży wybraliśmy jeszcze się zastanawialiśmy nad Polą, Michaliną i chyba Lilianą ale ten Milutek tak nam siadł że już nie kombinowaliśmy, no i w miarę proste imię dla Francuzów, wystarczy że z nazwiskiem będzie miała przejumane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

[QUOTE=whimxx;88440758]Awantura była, no bądźmy szczere - o nic xD o to, że wypił moją wodę i musiałam w środku nocy wstawać z ciepłego łózka na chłodne mieszkanie i sobie nalać, hahahahah xD
Dobrze, że już niedługo Ci paczka dojdzie, od razu będzie większy spokój. Kurde, jak się czyta te historie o wczesnych porodach to stres, że wszystko jest w Pl a w każdym momencie może się tu akcja zacząć
Jeszcze nie mam - będę myśleć po porodzie. Widzę, że Ty się póki co nie będziesz decydować i "jedziecie dalej z koksem"? Szaleni! W sensie, serio podziwiam! I oby udało się tak jak chcecie



Ooo, to ja na odwrót - biegam za kotem jak szalona. Aż się musze pilnować przy TŻcie, bo potem mu gadam że "oo ja tego nie mogę robić i tego i tego, bo mi tak ciężko z tym brzuchem w tej ciąży" , już mi gada, że chyba coś go kręcę, hahaha



Ooo, to dobrze wiedzieć, że spirala zbiera takie rekomendacje. Do przemyślenia.
Byłby ktoś skłonny rozwinąć mi temat, czymże jest ta Tensa? / ten Tens?

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Dobrze że TŻ poszedł do pracy bo zaczynam ogarniać kiedy jest weekend a kiedy nie


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[COLOR="Silver"]




Ja wiem, że pytasz o Fr, ale też trochę napiszę jak to widze w Norwegii, tu dzieciaki 2h minimum na dworze, czy deszcz nie deszcz widze latają w deszczu; Mam wrażenie, że z jednej strony jest o wiele mocniejsza kontrola - bardzo częste jest np. podpierniczanie przez sąsiadów, np. jak jest dziecko to jedna osoba w gronie MUSI byc totalnie trzeźwa, czyli gdybym sobie wypiła nawet pół kieliszka winka i ktoś by mnie podj*** to miałabym ogromnyyyyyyy problem. Ale z drugiej strony zapobiega to też takim patologiom w domu, co jest super.
Z drugiej strony natomiast widzę tu o wiele luźniejsze wychowanie, w sensie te dzieciaki latają po tym brudnym i zimnym dworze, po kałużach, jak się pobrudzą / upadają itp nie ma takiego jojkania się nad dziećmi. Mi tam osobiście to pasuje. Dzieciaki tu wszędzie latają w kaskach - nie wiem czy w Pl też tak jest?

Co mi z kolei troszeczkę nie pasuje, to bardzo luźne podejscie do nauki, jedyny obowiązek dzieci to się bawić A potem w szkole do którejś klasy też jest to bardziej tylko zabawa niż jakaś nauka. Ciekawe jak to w praniu wychodzi.



Gratuluję udanego darmowego zakupu w takim razie!

Co do poduszki ciążowej - może by się przydała na dłużej niż 6 tygodni? Tak ją lubię, że na pewno nie będę sprzedawać. A mój TŻ to już w ogóle kocha - już teraz się obraża, że nie śpimy z nią na zmianę....... więc pewnie nawet by mi nie pozwolił sprzedać, hahaha

Słyszałam że kura się sprawdza ale tylko w przypadku b. dużego biustu.
Ja na pewno będę kupować do karmienia.



No to już bliżej niż dalej.
Widziałam dzisiaj taki eeeekkkstraaaaa kombinezon 100% merino w Cubusie. Był piękny. Tylko dość drogo, 500NOK (ok 220pln) i mi TŻ nie pozwolił kupić.



Majkela, ja Ci się w ogóle nie dziwie, przecież to nie tylko o ciało, wiek chodzi, ale to jaką masz odpowiedzialność z trójką, to nie jest tak., że w każdym momencie możesz się położyć, odpocząć.
Ja sobie teraz nie wyobrażam mieć jednego dodatkowego dziecka, "przez które" nie mogłabym sobie teraz odpocząć, położyć się itd a co dopiero dwójkę czy trójkę. Toż to musi być niesamowita organizacja, a jak wiadomo zorganizować coś z dziećmi nie jest tak łatwo.

Jak masz chwilkę, spróbuj sobie tę jogę! To 15 min dziennie Zawsze warto spróbować.


Aleee się rozpisałam. No nic

Doszedł nam wczoraj wieczorem wózek! Zdziwilam się, bo nie miałam żadnego maila że wysłali, a tu o 20:00 w piątek dzwoni kurier z Litwy, że za godzinę będzie. Dzisiaj będziemy składać, bo nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć w całości W końcu pierwsza konkretna rzecz dla małej na miejscu ))

Jeszcze muszę ponarzekać troszczkę na TŻ-ta bo oczywiście z tego kombinezoniku, który chcialam kupić a on mi nie pozwolił, wywiązała się ogromna dyskusja na temat tego jak ubrac dziecko po wyjsciu ze szpitala. I wiecie, on nic nie czyta tylko "no ja to przecież biorę na logikę" i mówi mi, że przecież w WÓZKU dziecko jeszcze będzie przykryte dodatkowo czymś. Ja mówię - w jakim wózku? Po co Ty chcesz wózkiem dziecko ze szpitala zabierać? a On: "no jak to, przecież to blisko, podjedziemy tramwajem, nie???? ZA CZASÓW SPARTY musieli od razu na dwór zabierać te dzieci" ....... ehhh i gadaj tu z takim xD "rence" opadają -.- xD
Drugim razem go obudź i niech popyla po wodę jak wypił
No wiesz co ja za każdym razem jak myślę że kurde coś się dzieje to w pierwszej kolejności "koorwa a 2/3 walizki w Polsce" więc jak to przyjdzie to myślę że spory stres ze mnie zejdzie
Tzn na rok musimy ogarnąć jakieś zabezpieczenie a później zobaczymy jak bardzo nam Mia da popalić, ale wstępnie rok po pierwszym myślimy się zacząć starać o drugie a później zamykamy fabrykę
No zazdroszczę Ci tej energii, ale dobrze kombinujesz uważaj przy TŻ
Wiesz co zapytaj się go tak na logikę czy jak by mu ktoś czymś bardzo ciężkim przywalił w krocze i na dodatek coś by mu tak pękło czy byłby chętny 3dni po czymś takim na spacerek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 16:15   #658
aaska92
Zadomowienie
 
Avatar aaska92
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 342
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Hej my korzystamy z zimy i codziennie spacerujemy na sankach i jakieś mini górki znajdujemy dla małego do zjeżdżania, ale dziś już potrzebowałam po tych spacerach polezakowac bo czuję krzyze. Zajadam szarlotkę od mamy mimo, że będę cierpieć na zgage

Rozglądam się za jakimiś tshirt ami jeszcze na ciąże, ale juz z opcją do karmienia na pierwsze miesiace. Jakieś z luźnym dekoltem oversize lub rozpinane, ale nic nie mogę takiego znaleźć
Może któraś z Was poleci mi jakiś sklep do zlukania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aaska92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 16:16   #659
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Co tu dziś tak cicho ?

Justysia ja tez dziś zrobiłam z przyjaciółka 2,5 km, zajęło nam to godzinę

A propos książek to czaje się na jedna książkę, napisana przez Polkę, ale wydana na razie tylko we Francji gdzie autorka mieszka od 8 lat, czytałam fragmenty na wysokich obcasach i może być bardzo ciekawa, tytuł to Mamans du Monde, czyli mamy świata, jest zbiór ciekawych informacji o wychowaniu dzieci w różnych państwach, najbardziej rozwalił mnie fragment o tym ze we Włoszech po narodzeniu dziecka często mama albo teściowa się wprowadzają do rodziców, śpią z dzieckiem i świeżo upieczona mama w jednym pokoju a ojciec jest eksmitowany na kanapę do salonu

Autorka Pola Anna Pamula, mysle jak zdobyć ta ksiazke
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 17:02   #660
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Mamuśki marcóweczki 2021 cz. II :)

Cytat:
Napisane przez aaska92 Pokaż wiadomość
Hej my korzystamy z zimy i codziennie spacerujemy na sankach i jakieś mini górki znajdujemy dla małego do zjeżdżania, ale dziś już potrzebowałam po tych spacerach polezakowac bo czuję krzyze. Zajadam szarlotkę od mamy mimo, że będę cierpieć na zgage

Rozglądam się za jakimiś tshirt ami jeszcze na ciąże, ale juz z opcją do karmienia na pierwsze miesiace. Jakieś z luźnym dekoltem oversize lub rozpinane, ale nic nie mogę takiego znaleźć
Może któraś z Was poleci mi jakiś sklep do zlukania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo smacznego
No kurcze zazdroszczę Wam troszkę tego śniegu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-15 20:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:13.