Miejsce urodzenia a życie człowieka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-25, 14:54   #1
Justinka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 686

Miejsce urodzenia a życie człowieka


Zastanawialiście się może nad wplywem miejsca urodzenia na życie człowieka? Na ile to jest ważne,gdzie sie urodzilismy? Czy lepiej żyje sie np. w Europie czy moze na Zachodzie (USA,Kanda,itp)? Czy jesli ktos urodzi sie w tych biedniejszych krajach to ma szanse wyrwac sie stamtad,ma szanse na lepsze zycie?
Gdzie chcielibyscie żyć?
Podzielmy sie naszymi spostrzezeniami .
Justinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 15:24   #2
NoLQa
Zakorzenienie
 
Avatar NoLQa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mediolan;)
Wiadomości: 3 844
GG do NoLQa Wyślij wiadomość przez MSN do NoLQa
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

Ja byc moze jestem marzycielka, ale mysle ze kazdy ma szanse na osiagniecie WIELKICH rzeczy w zyciu.
Chociaz nie oszukujmy sie bo wiadome jest, ze ludzie urodzeni na wyzszym stanowisku spolecznym maja latwiej - ale czasem mimo tego trudniej jest im osiagnac szczescie.
Po za tym uwazam, ze lepiej pracowac na cos kilka lat dluzej i osiagnac to dzieki wlasnym poswiecenia niz po prostu dzieki znajomoscia.
__________________
Ti vorrei... condividere con il mondo e tenerti solo per me...


Studentka!

BLOG - zapraszam
NoLQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 17:01   #3
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

mi jest dobrze w moim domku
a tak poważnie to chyba nie zamieszkanie wpływa na życiowe osiągnięcia bo przecież zarówno w Europie jak i w Ameryce żyją ludzie, którzy tylko liczą na zasiłek itp jak i ludzie, którzy harują dniami i nocami żeby coś osiągnąć.

I nie wiem co rozumieć pod stwierdzeniem wyrwać się stamtąd, chodzi o wyjazd do innego (bogatszego)kraju czy wyrwanie z biedy?
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 17:12   #4
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

w pewnym sensie miejsce urodzenie kształtuje nasza osobowość, tak jak wszystko, co nas otacza.
Na pewno byłabym inna, gdybym zamiast w Polsce urodziła się w USA, albo w Indiach.
Tak samo byłabym inna, gdybym urodziła się w Polsce 50 lat temu.

Myślę, że jeśli ktoś bardzo chce się wyrwać, to może to zrobić. O ile się nie poddaje i stara się jak może.
Gdzie chciałabym żyć? Dobrze mi tu, gdzie jestem. Chociaż wolałabym mieszkać w większym mieście, by nie martwic się o to, że nie będzie mnie stać na studia. Ot, takie przyziemne sprawy.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 19:18   #5
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

Zdecydowanie miejsce urodzenia determinuje w sytuacji nie przemieszczenia. Myślę intesnywnie o Korei Płn To taki skrajny przykład wiem. Ostanio oglądałam reportaż. To wydaje się być niemożliwe!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 21:38   #6
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

Napewno determinuje, nie tylko z uwagi na kulture rozumiana przez doswiadczenia danych narodow, ale tez, a w zasadzie glownie, przez ich mentalnosc.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 21:54   #7
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

Miejsce urodzenia ma ogromny wpływ. Szczególnie jeśli jest się kobietą. My miałyśmy wybór między życiem jak normalny człowiek, a byciem traktowanym jak towar drugiej kategorii gorszy od zwierząt. I na szczęście mamy to pierwsze ale wiele jest takich krajów, w których przypuszczam, że moje życie byłoby koszmarem.

A co do bogactwa kraju to na pewno tez. Pewien standart w życiu kształtuje charakter, stosunek do świata, pracy, poczucia obowiązku i siebie.

Ale wg mnie najważniejsza jest rodzina w jakiej ktoś się wychowa i wartości jakie z niej wyniesie. Bo to ma ogromny wpływ na to jakim się będzie człowiekiem i jak samemu zbuduje się swoją przyszłość
__________________
WYMIANA

Edytowane przez mary_alice_young
Czas edycji: 2009-07-25 o 21:56
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 05:13   #8
Wołodia
Raczkowanie
 
Avatar Wołodia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 188
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

Miejsce urodzenia, a dokladniej zamieszkania ma ogromny wplyw na zycie czlowieka. Ksztaltuje on swoja osobowosc pod w plywem kultury danego kraju, ponadto uzywa jezyka ojczystego. A jezyk jakiego uzywamy w niebagatelny sposob wpywa na to jak postregamy swiat a nawet jak myslimy.

Smieszy mnie tez troszke podejscie jakoby to tylko na "zachodzie" mozna osiagnac szczescie...choc oczywiscie doceniam wolnosc wyboru sciezki zyciowej jaka posiadam, bedac Polka
Wołodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 06:59   #9
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

Moim zdaniem miejsce urodzenia ma ogromy wpływ na nasze życie. Obserwujące siebie, ale także życie w USA i UK mogę z 90% pewnościa stwierdzić, że byłabym inaczej ukształtowana psychicznie i oczywiście kulturowo. Czy lepiej czy gorzej??? Nie wiem. Czy byłoby mi łatwiej??? Zależy czy urodziłabym się w zamożnej rodzinie. Lepiej chyba urodzić się w zamożnej rodzinie w Polsce niż w bidzie w USA. Ale ogólnie lepiej w bidzie w kraju z wysokim PKB niż na Białorusi, w Rosji czy w Somalii.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 08:50   #10
anka33kr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

Myślę, że miejsce urodzenia nie zawsze ma wpływ na nasze życie. Ja urodziłam się na wsi, teraz mieszkam w mieście.... nie wstydzę się pochdzenia...
Zapraszam tu - сo jest po śmierci kilka pytań daje do myślenia i warto zastanowić się co jest po śmierci.

Edytowane przez anka33kr
Czas edycji: 2011-06-06 o 08:51
anka33kr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 13:22   #11
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

nawet w Polsce - porównaj sobie start życiowy dziecka z patologicznej rodziny alkoholików, a dziecka z wykształconej, zamożnej rodziny. Które z nich ma większe szanse na zdobycie dobrego wykształcenia i załatwienia dobrej posady?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 20:09   #12
Alejka
Rozeznanie
 
Avatar Alejka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 827
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

Oczywiście..szereg czynników wywiera wpływ na kształtowanie się jednostki. Polska nie należy do krajów, które prężnie rozwijają się pod względem gospodarczym (grupa G8), więc tutaj należy wspomnieć o postępującym bezrobociu, które budzi w Nas chęć emigracji, zapewnienia rodzinie stałych dochodów, to wszystko wpływa na krystalizowanie się pewnych wartości. Musimy dokonywać wyborów pomiędzy tym, co chcemy, a co powinniśmy zrobić dla dobra ogółu.

Myślę, że gdybym urodziła się np. w Indiach moja hierarchia uległaby całkowitemu przewartościowaniu. Wstawałabym z rana, wykonując 108pokłonów, aby oddać szacunek Buddzie i nie zastanawiałbym się nad wieloma materialnymi kwestiami.

Elfir, rodziny dysfunkcyjne, patologie są obecne w każdym kraju, ale biorąc pod uwagę sytuację krajów tj. Sierra Leone, Gabon itd to możemy jedynie z wygodnej kanapy przyglądać się, jaka bieda panuję w krajach trzeciego świata i rozczulać się na ich losem. Mamy opieką medyczną, instytucje wspierające samotne matki, alkoholików, domy dziecka..
Tam nikt nie zastanawia się nad 'startem' w dorosłość, tylko modli się o dostęp do czystej wody i martwi się, czy aby na pewno nie wybuchnie w tej chwili wojna domowa.

Możemy również porównać status kobiety w Polsce i k. muzułmańskich. Jesteśmy wolne, bo możemy realizować się w każdej dziedzinie życia i nikt Nam tego nie zabroni. W związku z dążeniem kobiety do samodoskonalenia, zanika potrzeba posiadania dziecka. Skupiamy się wokół nauki, pracy, wewnętrznego zaspokajania swoich potrzeb.

Można tu przykładów mnożyć i mnożyć
Alejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 20:40   #13
Smoke
Raczkowanie
 
Avatar Smoke
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: płn. Szwecja
Wiadomości: 207
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
nawet w Polsce - porównaj sobie start życiowy dziecka z patologicznej rodziny alkoholików, a dziecka z wykształconej, zamożnej rodziny. Które z nich ma większe szanse na zdobycie dobrego wykształcenia i załatwienia dobrej posady?
Zależy jak się na to patrzy. Status społeczny rodziny to nie wszystko, dużo zalezy od tego, jak rodzice pokierują dzieckiem.
Znam ludzi z niezamożnych rodzin, które nauczyły sie zaradności i doszły do pewnego sukcesu w dorosłym życiu dzięki temu, że życie dało im w d... w dzieciństwie, że do wszystkiego musieli dojść sami, na wszystko sami zapracować.
Może być tak, że dziecko z zamożnej rodziny wszystko dostaje pod nos i nie rozumie, że na to wszystko ktoś ciężko zapracował (w tym przypadku rodzice).
Wszystko wychodzi na jaw, gdy nadchodzi w życiu sytuacja zmuszająca do samodzielności.
Smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-20, 12:54   #14
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 130
Dot.: Miejsce urodzenia a życie człowieka

Cytat:
Napisane przez mary_alice_young
Miejsce urodzenia ma ogromny wpływ. Szczególnie jeśli jest się kobietą.
: cojest: Co za bzdury...
No tak, bo będąc facetem nie ma to żadnego znaczenia. Lol.

Cytat:
Napisane przez Wołodia
Smieszy mnie tez troszke podejscie jakoby to tylko na "zachodzie" mozna osiagnac szczescie...choc oczywiscie doceniam wolnosc wyboru sciezki zyciowej jaka posiadam, bedac Polka☠
Mam dokładnie to samo, poza tym, że nie jestem Polką, i też nie rozumiem tego podejścia, że tylko na Zachodzie życie może być lepsze.

Cytat:
Napisane przez Marbella85
Ale ogólnie lepiej w bidzie w kraju z wysokim PKB niż na Białorusi, w Rosji czy w Somalii.
Ja bym tego tak nie oceniał, bo przecież pieniądze to nie wszystko. To sprawa indywidualna. Są tacy którzy się odnajdą w tej Białorusi, a są tacy którym złoto wadzi, nie ważne gdzie.

Cytat:
Napisane przez Alejka
Oczywiście..szereg czynników wywiera wpływ na kształtowanie się jednostki. Polska nie należy do krajów, które prężnie rozwijają się pod względem gospodarczym (grupa G8), więc tutaj należy wspomnieć o postępującym bezrobociu, które budzi w Nas chęć emigracji, zapewnienia rodzinie stałych dochodów, to wszystko wpływa na krystalizowanie się pewnych wartości.
1. Właśnie Polska się bardzo rozwija, a tempo wzrostu jest wyższe w krajach wschodnich niż zachodnich.
2. Pomyliłaś kraje rozwijające się z rozwiniętymi, które właśnie przynależą do tej grupy G8 (teraz pewnie więcej).
3. Nie każdy emigruje z przyczyn ekonomicznych, i nie tylko to się w życiu liczy. Prawdę mówiąc, emigracja ekonomiczna w której głównym czynnikiem są tylko pieniądze, to jak dla mnie jest jakieś nieporozumienie.

Cytat:
Napisane przez Alejka
ale biorąc pod uwagę sytuację krajów tj. Sierra Leone, Gabon itd to możemy jedynie z wygodnej kanapy przyglądać się, jaka bieda panuję w krajach trzeciego świata i rozczulać się na ich losem. Mamy opieką medyczną, instytucje wspierające samotne matki, alkoholików, domy dziecka..
Tam☠nikt nie zastanawia się nad 'startem' w dorosłość, tylko modli się o dostęp do czystej wody i martwi się, czy aby na pewno nie wybuchnie w tej chwili wojna domowa.
Szkoda tylko, że ta pomoc tyczy się głównie kobiet, i już nikt w tym nie widzi hipokryzji.
A co do nich, to pewnie, że się nie rozczulają. Żyją chwilą życia i nie w głowie im materialne luksusy. Tak jak zresztą pisałem, pieniądze nie dla każdego są najważniejsze. Jest masa bardziej wartościowych rzeczy, które kraje pogrążone w konsumpcjonizmie zdają się nie zauważać. I choćby dlatego uważam, że nie tyle miejsce, co przede wszystkim mentalność i kultura danej jednostki determinuje jej stosunek do świata.

Cytat:
Napisane przez Justinka
Gdzie chcielibyscie żyć?
Długo się nad tym zastanawiałem, i doszedłem do wniosku, że takie państwo musiałoby łączyć wszystko to, co lubię z innych państw. Wtedy pewnie byłbym usatysfakcjonowany w 100%, a akurat pod tym względem jestem bardzo wybredny.
Ale tak po prawdzie, to w sumie całkiem nieźle mi w Polsce, choć wkurza mnie mentalność ludzi. Jeśli już, to wolałbym kraje takie jak Chiny/Tajwan bądź Japonia, ponieważ uważam, że nie tylko na Zachodzie można czuć się szczęśliwym.
Ewentualnie gdzieś nad morzem śródziemnym.
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-20 13:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.