Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4 - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-10, 11:36   #2341
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Rosa33 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie zachowanie niektórych mam, co to nie widzą skandalicznego zachowania swoich dzieci. Sytuacja sprzed kilku dni, w autobusie pięcioletni brzdąc kopał stojącą obok niego starszą panią, wylał jej sok na buty, na zwrócenie uwagi, żeby tego nie robił mama oburzona stwierdziła, że to tylko dziecko, a w ogóle to ona wychowuje je bezstresowo
Nóż się w kieszeni otwiera na takie cuda.


takie mamusie wzbudzają we mnie agresję
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2012-07-10 o 11:38
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 11:42   #2342
el_vestido_rojo
beach please
 
Avatar el_vestido_rojo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 205
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Swoją drogą nie rozumiem narodowości w stylu Hiszpanie, którzy w obcych językach ani be ani me. Przecież też chyba je w szkole mają. Ni i chyba czasami wyjeżdżają poza Hiszpanię nie? Nie mówię, żeby każdy był filologiem od razu, ale tak żeby chociaż pokój sobie potrafić wynająć czy obiad zamówić.
Hiszpanie niemal "w genach" mają niechęć do obcych języków,a zwłaszcza do angielskiego. Jako nieliczni opierają się napływowi jęz.angielskiego (mówię tu o hiszpańskim z Półwyspu, bo hiszpański z Am.Łac. to co innego ) nie odczuwają w ogóle potrzeby nauki innych języków bo ich zdaniem to obcokrajowcy powinni umieć hiszpanski
el_vestido_rojo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 11:43   #2343
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

W dniu zakończenia roku szkolnego mijałam się po drodze z młodzieżą licealną. Byłam w szoku. Białe bluzki były. Owszem. Z dekoltami, z wycięciami, szyfonowe przezroczyste, normalne też się zdarzały. Ale... prawie każda dziewczyna miała mini (obcisłe i w kontrafałdy, obojętne, każda wielkości opaski biodrowej). Co jakiś czas zdarzała się osoba w ołówkowej spódnicy, ale i tak w stylu pań lekkich obyczajów. Nieliczne wyjątki były.

Kto te dziewczyny wypuścił z domu? Gdzie rodzice mieli oczy? I czy te dziewczyny wracając z zakończenia roku miały w planach stanąć gdzieś przy trasie szybkiego ruchu? Nie będę ukrywała, że sama lubię długość mini, ale ja jestem dorosła, już wykształcona, w wolnym czasie sobie mogę śmigać jakkolwiek, tak jak one podczas wakacji .
__________________


Edytowane przez dzustam
Czas edycji: 2012-07-10 o 11:46
dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 11:48   #2344
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
W dniu zakończenia roku szkolnego mijałam się po drodze z młodzieżą licealną. Byłam w szoku. Białe bluzki były. Owszem. Z dekoltami, z wycięciami, szyfonowe przezroczyste, normalne też się zdarzały. Ale... prawie każda dziewczyna miała mini (obcisłe i w kontrafałdy, obojętne, każda wielkości opaski biodrowej). Co jakiś czas zdarzała się osoba w ołówkowej spódnicy, ale i tak w stylu pań lekkich obyczajów. Nieliczne wyjątki były.

Kto te dziewczyny wypuścił z domu? Gdzie rodzice mieli oczy? I czy te dziewczyny wracając z zakończenia roku miały w planach stanąć gdzieś przy trasie szybkiego ruchu? Nie będę ukrywała, że sama lubię długość mini, ale ja jestem dorosła, już wykształcona, w wolnym czasie sobie mogę śmigać jakkolwiek, tak jak one podczas wakacji .
Dokładnie, przecież teraz jest ogromny wybór w kwestii eleganckich ubrań. Można ubrać się elegancko i stosownie do wieku.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 11:49   #2345
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Kto te dziewczyny wypuścił z domu? Gdzie rodzice mieli oczy?
Na osiemnasto czy dziewiętnastoletnie dziecko, rodzic już nie ma większego wpływu Czas na wychowywanie był trochę wcześniej.

Pomijam już fakt, że możliwe, że zdaniem rodziców tych dziewczyn, ich strój nie był niestosowny.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 11:57   #2346
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Większość rodziców ma albo w nosie, albo nie mają czasu zobaczyć co robi ich kilkuletnie dziecko a co dopiero nastolatek czy praktycznie dorosła osoba. Dzieciom włączą baję w tv, żeby mieć spokój a starszym dadzą kasę, żeby się odczepili. Na tym kończy się kontrola rodzicielska. Smutne.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 11:57   #2347
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Moja koleżanka urodziła niedawno dziecko i się zaczęło. "Co Ty wiesz o życiu, jak będziesz matką to zobaczysz", "Co Ty masz za problemy, ja całą noc umierałam prawie, bo mały ciągle płakał", "Zobaczysz, jak urodzisz dziecko to Twoje życie nareszcie nabierze kolorów" - no kurde. Moje życie ma sens, kolory i co tam jeszcze, mam problemy i wkurza mnie, że próbuje mi się wmawiać, że jak nie jestem matką, to nie mam o niczym pojęcia. Dziecka w swoim życiu obecnie nie potrzebuję, a dobitniej go nie chcę, bo mam plany, które dziecko wykluczają, a słyszę komentarz: "Nie wiem, co może być ważniejsze od bycia mamą".
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 11:59   #2348
Julie_
Rozeznanie
 
Avatar Julie_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 645
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
W dniu zakończenia roku szkolnego mijałam się po drodze z młodzieżą licealną. Byłam w szoku. Białe bluzki były. Owszem. Z dekoltami, z wycięciami, szyfonowe przezroczyste, normalne też się zdarzały. Ale... prawie każda dziewczyna miała mini (obcisłe i w kontrafałdy, obojętne, każda wielkości opaski biodrowej). Co jakiś czas zdarzała się osoba w ołówkowej spódnicy, ale i tak w stylu pań lekkich obyczajów. Nieliczne wyjątki były.

Kto te dziewczyny wypuścił z domu? Gdzie rodzice mieli oczy? I czy te dziewczyny wracając z zakończenia roku miały w planach stanąć gdzieś przy trasie szybkiego ruchu? Nie będę ukrywała, że sama lubię długość mini, ale ja jestem dorosła, już wykształcona, w wolnym czasie sobie mogę śmigać jakkolwiek, tak jak one podczas wakacji .
Popieram. Jeszcze dorzucę kilkunastocentymetrowe szpilki, na których dana panienka nie potrafi chodzić. Co najwyżej kręcić tyłkiem.
Julie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:00   #2349
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka urodziła niedawno dziecko i się zaczęło. "Co Ty wiesz o życiu, jak będziesz matką to zobaczysz", "Co Ty masz za problemy, ja całą noc umierałam prawie, bo mały ciągle płakał", "Zobaczysz, jak urodzisz dziecko to Twoje życie nareszcie nabierze kolorów" - no kurde. Moje życie ma sens, kolory i co tam jeszcze, mam problemy i wkurza mnie, że próbuje mi się wmawiać, że jak nie jestem matką, to nie mam o niczym pojęcia. Dziecka w swoim życiu obecnie nie potrzebuję, a dobitniej go nie chcę, bo mam plany, które dziecko wykluczają, a słyszę komentarz: "Nie wiem, co może być ważniejsze od bycia mamą".
To masz niezłą koleżankę. Niefajnie, że narzuca swój punkt widzenia. Ja obecnie realizuję się, jako matka i póki co nie w głowie mi kariera zawodowa. Nie zamierzam z tego względu zbawiać świata i kazać ludziom mieć dzieci, bo to głupie.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:04   #2350
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
edit.
Wnerwia mnie bezstresowe wychowywanie dzieci. Dziecko musi znać granice i hierarchię społeczną. Musi wiedzieć, że należy szanować starszych itd.
Bardzo nie lubię tego określenia. Należy szanować wszystkich, wiek nie am tu nic do rzeczy, w innym razie to czysty ageizm Tak samo zawsze uczyłam starszego syna, że w tramwaju nie przepuszczamy starszych, tylko słabszych- słabsza jest pani w ciąży, ktoś o kulach- nie zależnie od wieku, małe dziecko (nie ze względu na wiek, tylko wzrost i siłę, nie utrzyma się i w razie czego może przelecieć przez tramwaj). Bardzo mnie wkurza to utarte "szanuj starszych".

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość


takie mamusie wzbudzają we mnie agresję
Ja jechałam w piątek pociągiem z taką babcią. Sześciolatka bawiła się zamkiem od torby pana obok- babcia zero reakcji. Mała zaczęła zaglądać do torby pani obok- babcia nic. W końcu pani walnęła małej kazanie, takie ewidentnie w stronie babci, babcia bez słów dała małej klapsa i się obraziła

Cytat:
Napisane przez el_vestido_rojo Pokaż wiadomość
Hiszpanie niemal "w genach" mają niechęć do obcych języków,a zwłaszcza do angielskiego. Jako nieliczni opierają się napływowi jęz.angielskiego (mówię tu o hiszpańskim z Półwyspu, bo hiszpański z Am.Łac. to co innego ) nie odczuwają w ogóle potrzeby nauki innych języków bo ich zdaniem to obcokrajowcy powinni umieć hiszpanski
Ale poniekąd mają rację- po hiszpańsku mówi 1/3 świata, więc jest spore prawdopodobienstwo, że się wszędzie dogadają Dlaczego osoby z krajów anglosaskich mogą mówić po swojemu, a oni nie?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:09   #2351
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Może sprecyzuję.... starszych od siebie . Chociaż fakt, szanować trzeba wszystkich. Bardziej mi chodziło o to, że dziecko nie powinno traktować dorosłych, jak swoich kolegów i koleżanki.

To babcia niezła... uderzyła małą bez podania przyczyny. To czy klaps, to przemoc, czy nie, jest kontrowersyjne i w to nie wnikam. Bardziej jestem za powiedzeniem dziecku, że robi źle. Tak, to się dziecko nauczy, że można każdego bić, bo tak.

Edytowane przez MonikaFaustyna
Czas edycji: 2012-07-10 o 12:12
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 12:09   #2352
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Bardzo nie lubię tego określenia. Należy szanować wszystkich, wiek nie am tu nic do rzeczy, w innym razie to czysty ageizm Tak samo zawsze uczyłam starszego syna, że w tramwaju nie przepuszczamy starszych, tylko słabszych- słabsza jest pani w ciąży, ktoś o kulach- nie zależnie od wieku, małe dziecko (nie ze względu na wiek, tylko wzrost i siłę, nie utrzyma się i w razie czego może przelecieć przez tramwaj). Bardzo mnie wkurza to utarte "szanuj starszych".
Zgadzam się

Cytat:
Ale poniekąd mają rację- po hiszpańsku mówi 1/3 świata, więc jest spore prawdopodobienstwo, że się wszędzie dogadają Dlaczego osoby z krajów anglosaskich mogą mówić po swojemu, a oni nie?
Dla mnie sprawa jest oczywista: jeśli jadę do obcego kraju, to muszę umieć chociaż dogadać się na podstawowym poziomie w języku, którego się tam używa. Nawet jeśli to ma być przykre dla ucha kali jeść. Trzeba umieć w razie czego chociaż wezwać pomoc
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:18   #2353
el_vestido_rojo
beach please
 
Avatar el_vestido_rojo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 205
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Ale poniekąd mają rację- po hiszpańsku mówi 1/3 świata, więc jest spore prawdopodobienstwo, że się wszędzie dogadają Dlaczego osoby z krajów anglosaskich mogą mówić po swojemu, a oni nie?
Dokładnie
Btw. bawi mnie to,jak hiszpanie po swojemu wymawiaja różne angielskie słowa np. U2 nie wymowia po angielsku tylko powiedzą [ uwe dos ]
el_vestido_rojo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:19   #2354
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Szkoda, że te wymogi co do używania języka w krajach, do których się jedzie, nie działają w dwie strony. Jakoś wątpię, żeby Hiszpan czy Włoch uczył się polskiego... .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:22   #2355
pannaleksandra
Wtajemniczenie
 
Avatar pannaleksandra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 762
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość



Bo takie zwykle nie golą, 40+. Ogólnie takie golenia się to całkiem nowy wynalazek, w czasach naszych babć to raczej królowała natura i busz pod pachami. Niektórym po prostu to zostało, nie przystosowały się do nowej estetyki.
W życiu nie widziałam kobiety 40+ z nieogolonymi nogami (z pachami tak, kilkudniowy "zarost" ), zazwyczaj widzę to u naprawdę starszych pań, najwidoczniej mam szczęście co do takich widoków.
Chociaż moja babcia ma prawie 80 lat i zwłaszcza teraz- latem, nie wyszłaby z domu z niewydepilowanym ciałem, więc to też nie jest reguła.
__________________
Wymieniam się!
PAŹDZIERNIK
Odpisuj u mnie, proszę.
pannaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:24   #2356
el_vestido_rojo
beach please
 
Avatar el_vestido_rojo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 205
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka urodziła niedawno dziecko i się zaczęło. "Co Ty wiesz o życiu, jak będziesz matką to zobaczysz", "Co Ty masz za problemy, ja całą noc umierałam prawie, bo mały ciągle płakał", "Zobaczysz, jak urodzisz dziecko to Twoje życie nareszcie nabierze kolorów" - no kurde. Moje życie ma sens, kolory i co tam jeszcze, mam problemy i wkurza mnie, że próbuje mi się wmawiać, że jak nie jestem matką, to nie mam o niczym pojęcia. Dziecka w swoim życiu obecnie nie potrzebuję, a dobitniej go nie chcę, bo mam plany, które dziecko wykluczają, a słyszę komentarz: "Nie wiem, co może być ważniejsze od bycia mamą".
Dziwi mnie taka postawa. Każdy ma jakieś problemy, i to ze nie ma dziecka,nie znaczy że są one mniej ważne, i ze w ogóle to nic o życiu nie wie.
Dla jednej kobiety spełnieniem życiowym jest założenie rodziny, a dla drugiej kariera zawodowa. Ani jedna ani druga nie jest lepszą ani gorszą,po prostu każdy ma inne cele w życiu.
el_vestido_rojo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:31   #2357
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez el_vestido_rojo Pokaż wiadomość
Hiszpanie niemal "w genach" mają niechęć do obcych języków,a zwłaszcza do angielskiego. Jako nieliczni opierają się napływowi jęz.angielskiego (mówię tu o hiszpańskim z Półwyspu, bo hiszpański z Am.Łac. to co innego ) nie odczuwają w ogóle potrzeby nauki innych języków bo ich zdaniem to obcokrajowcy powinni umieć hiszpanski
No ja to wiem, ale jednak nie podoba mi się taka postawa. Jak mnie jakiś obcokrajowiec zaczepi to jednak staram się mu pomóc, a nie stwierdzam że powinien znać polski. Poza tym są takie zawody, gdzie po prostu wypadałoby znać języki, żeby nie stracić klientów. Nie chcę im odbierać kultury i języka, chcę tylko zamówić obiad.

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Ale poniekąd mają rację- po hiszpańsku mówi 1/3 świata, więc jest spore prawdopodobienstwo, że się wszędzie dogadają Dlaczego osoby z krajów anglosaskich mogą mówić po swojemu, a oni nie?
Wiki twierdzi, że 386 milionów ludzi, jest na piątym miejscu.

Każde czasy mają jakiś lingua franca, kiedyś to była łacina, teraz padło na angielski (faktycznie Anglosasom się udało). To po prostu bardzo wygodne. Angielski zna wg. wiki 1 755 mln, więc prawdopodobieństwo jest trochę większe. Ile znasz osób, które poza krajami hiszpańskojęzycznymi mówią po hiszpańsku? Jak nie trafisz na instytut iberystyki to może być kiepsko, a chociaż takie podstawowe rzeczy, typu jak trafić na dworzec to jednak wielu ludzi z siebie po angielsku wykrzesa. Na tym polega jego praktyczność.

Swoją drogą jakby patrzeć tylko na liczby, to powinniśmy wszyscy śmigać po mandaryńsku, w hindi albo po arabsku.

Cytat:
W życiu nie widziałam kobiety 40+ z nieogolonymi nogami (z pachami tak, kilkudniowy "zarost" ), zazwyczaj widzę to u naprawdę starszych pań, najwidoczniej mam szczęście co do takich widoków.
Chociaż moja babcia ma prawie 80 lat i zwłaszcza teraz- latem, nie wyszłaby z domu z niewydepilowanym ciałem, więc to też nie jest reguła.
A jesteś z Warszawy? W dużych miastach jednak moda na ogolone ciało chyba panowała wcześniej, tak jak każda moda. Na wsie to dochodzi z opóźnieniem. Ja jestem z małej miejscowości, w zasadzie to ze wsi i tak widok pań ok. 40 z buszem pod pachami to dla mnie normalka. Moja babcia pewnie nawet nie wie, że nogi w ogóle można golić.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2012-07-10 o 12:34
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:31   #2358
el_vestido_rojo
beach please
 
Avatar el_vestido_rojo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 205
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez pannaleksandra Pokaż wiadomość
W życiu nie widziałam kobiety 40+ z nieogolonymi nogami (z pachami tak, kilkudniowy "zarost" )
Ja widziałam. Niejednokrotnie.

Co do kwestii "zarostu" dziwią, i nie ukrywam,że bawią mnie kobiety,które mając wąsik, golą go zwykła maszynką
el_vestido_rojo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:32   #2359
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Szkoda, że te wymogi co do używania języka w krajach, do których się jedzie, nie działają w dwie strony. Jakoś wątpię, żeby Hiszpan czy Włoch uczył się polskiego... .
Są bliższe przykłady, np. Niemcy. W moich rejonach jest mnóstwo niemieckich turystów i emerytów. Przyjeżdżają na wczasy i do sanatorium. Nie wysilą sie nawet na "dziękuje"i "dzień dobry". Wszyscy w mieście za to musza znać niemiecki, bo są święcie oburzeni, że z kimś sie dogadać nie mogą. W życiu nie wiadziałam Niemca z rozmówkami, próbującego powiedzieć cokolwiek po polsku.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-10, 12:32   #2360
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
To masz niezłą koleżankę. Niefajnie, że narzuca swój punkt widzenia. Ja obecnie realizuję się, jako matka i póki co nie w głowie mi kariera zawodowa. Nie zamierzam z tego względu zbawiać świata i kazać ludziom mieć dzieci, bo to głupie.
Fajnie, jeśli kobieta spełnia się w roli matki i fajnie, jeśli spełnia się w pracy. Nikt nikomu nie powinien narzucać swojego punktu widzenia. Ta sama koleżanka parę lat temu mówiła mi, że nie rozumie już, jak można być samemu odkąd poznała swojego Misia i że ci biedni samotni ludzie nie wiedzą co to szczęście
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:33   #2361
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Ja własnie często widuję w autobusie panie po +40 które są zadbane. Strasznie mi się to podoba, bo często spotykam w ogóle nie zadbane. A one mają makijaż, ogolone nogi, widać że ubierają się pod swoją sylwetkę ale nie jak babcie.

A co do golenie nóg to tak jak napisałam: ja widuję kobiety +40 z ogolonymi nogami, a kiedyś poszłam ze znajomą na zakupy która ma 18 i miała nieogolone nogi i krótkie spodenki zasłaniające ledwo uda, więc różnie bywa.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:44   #2362
JeanHarlow
Raczkowanie
 
Avatar JeanHarlow
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kontener na śmieci
Wiadomości: 328
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez pannaleksandra Pokaż wiadomość
W życiu nie widziałam kobiety 40+ z nieogolonymi nogami (z pachami tak, kilkudniowy "zarost" ), zazwyczaj widzę to u naprawdę starszych pań, najwidoczniej mam szczęście co do takich widoków.
Chociaż moja babcia ma prawie 80 lat i zwłaszcza teraz- latem, nie wyszłaby z domu z niewydepilowanym ciałem, więc to też nie jest reguła.
To malo widzialas serio serio Takich kobiet jest nadal troche, moze nie az tak duzo jak 20 lat temu, ale istnieja. Pamietam czasy podstawowki, wczesne lata 90 i tez troche przed, gdy golenie nog to bylo cos nowego. Nigdy nie zapomne mojej owczesnej nauczycielki, ktora zawsze byla elegancko ubrana i umalowana, zawsze spodnice i sukienki, a do tego czarne wlosy na nogach i cienkie rajstopy w kolorze raczej jasnym co podkreslalo te wlosy jeszcze bardziej. wzbudzalo to miedzy nami uczniami usmiech, ale nie bylo to az takie 'wow' jakby moglo byc dzis
Za to w latach 80 na tyle na ile pamietam to nog sie nie golilo raczej wcale, moja mama czy ciotki latem bez krepacji chodzily z "krzakami" do spodnic i nikogo to nie dziwilo [zdjecia nie klamia, slubne i inne]. Kiedys golenie nie bylo utozsamiane z brakiem dbania o siebie, po prostu sie tego nie robilo i juz, a to czy ktos byl umyty i ladnie ubrany itd, to byla odrebna sprawa.
pamietam jak mialam z 12 lat to juz dziewczyny golily nogi i robilo sie to powszechne, ale jeszcze nie tak oczywste jak dzis.

edit - dodam ze spotkalam ow nauczycielke ostatnio w centrum handlowym, nie widziala mnie, wiec pierwsze spojrzenie bylo na jej nogi i teraz juz goli, kto nie idzie z postepem zostaje w tyle a cala podstawowke pamietam ze dzielnie trzymala sie swojemu nie goleniu.
__________________
Mój suwaczek w spodniach ma 20 cm!

Edytowane przez JeanHarlow
Czas edycji: 2012-07-10 o 12:49
JeanHarlow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:44   #2363
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Ostatnio widziałam w tramwaju kilka takich kobiet po 40., czyli dosyć młodych - zarost na łydkach centymetrowy, pod pachami lepiej nie wspominać. Mam wrażenie, że chyba nigdy tych włosków nie usuwały.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:56   #2364
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Julie_ Pokaż wiadomość
U mnie na obronę jedna przyszła w prześwitującej bluzce, a miała pod nią różowy stanik
Ze mną maturę pisała dziewczyna ubrana "na górze" w ten sposób:

Bluzka i stanik były białe, do tego miała klasyczną czarną ołówkową spódnicę. Szczena mi opadła jak ją zobaczyłam, to było niesmaczne po prostu... Nie rozumiem mody na te 100% prześwitujące koszule, ale na wyjście nieformalne jeszcze jestem w stanie to przyjąć - jak ktoś lubi pokazywać bieliznę w imię mody, to nic mi do tego. Ale na maturę...
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 12:58   #2365
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

byłam ostatnio u ciotki, ja blada, bo się nie opalam, na szczęście już zmądrzałam a ona spalona, ramiona całe czerwone i pyta: a co, nie opalasz się? to już niemodne?
zatkało mnie i nie wiedziałam co jej odpowiedzieć, nie wiedziałam, że opalanie może być modą..
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 13:00   #2366
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Na osiemnasto czy dziewiętnastoletnie dziecko, rodzic już nie ma większego wpływu Czas na wychowywanie był trochę wcześniej.

Pomijam już fakt, że możliwe, że zdaniem rodziców tych dziewczyn, ich strój nie był niestosowny.
Nie szły tamtędy same maturzystki, dodatkowo część musiała być w wieku gimnazjalnym, gdyż obie szkoły mieszczą się w tym samym budynku. Prawdę mówiąc nie wiem, które były przypisane do jakiej szkoły, wszystkie wyglądały prawie identycznie. Tak na 25 +

Cytat:
Napisane przez Julie_ Pokaż wiadomość
Popieram. Jeszcze dorzucę kilkunastocentymetrowe szpilki, na których dana panienka nie potrafi chodzić. Co najwyżej kręcić tyłkiem.
A, właśnie, właśnie. Wiekszość w szpilach, nieliczna część w baletkach.

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Tak samo zawsze uczyłam starszego syna, że w tramwaju nie przepuszczamy starszych, tylko słabszych- słabsza jest pani w ciąży, ktoś o kulach- nie zależnie od wieku, małe dziecko (nie ze względu na wiek, tylko wzrost i siłę, nie utrzyma się i w razie czego może przelecieć przez tramwaj). Bardzo mnie wkurza to utarte "szanuj starszych".
Myślę, że to najmądrzejsze rozwiązanie . Praktykowane przeze mnie od wielu lat.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 13:02   #2367
el_vestido_rojo
beach please
 
Avatar el_vestido_rojo
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 205
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Jeszcze mi się przypomniało, mniej więcej rok temu ,jechalam autobusem. Zaraz obok mnie stała dziewczyna ,tak na oko 16-17 letnia. Wymalowane oczy,brwi wyskubane do niteczek. Za to jak spojrzałam w dół, to przyznam ze mnie trochę zmroziło... Miala na sobie biodrowki , ktore "kończyły się" na tyle nisko,ze widać było.. jej odrastające włosy łonowe
el_vestido_rojo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 13:07   #2368
oh Mandy
Zakorzenienie
 
Avatar oh Mandy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Syreni gród
Wiadomości: 10 256
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Brak kultury mnie dziwi, a wczoraj miałam szczęście do takich osób:
- w autobusie: siedziało dwóch facetów, którzy wysiadali na następnym przystanku. Jeden z nich stanął przy drzwiach i zaczął dłubać w nosie, po czym się rozejrzał i wytarł swoje znalezisko o kasownik
- w tramwaju: przede mną siedział facet, któremu śmierdziały niesamowicie stopy. W pewnym momencie zaczął dłubać w nosie i wyrzucać to na siedzenie przed nim.

Ja tego nie rozumiem...
__________________
czasem mniej znaczy więcej, taka szczypta ironii.
oh Mandy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 13:12   #2369
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez el_vestido_rojo Pokaż wiadomość
Co do kwestii "zarostu" dziwią, i nie ukrywam,że bawią mnie kobiety,które mając wąsik, golą go zwykła maszynką
A dlaczego miałyby tego nie robić?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-10, 13:14   #2370
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Ludzkie zachowania i poglądy które dziwią cz.4

Cytat:
Napisane przez oh Mandy Pokaż wiadomość
Brak kultury mnie dziwi, a wczoraj miałam szczęście do takich osób:
- w autobusie: siedziało dwóch facetów, którzy wysiadali na następnym przystanku. Jeden z nich stanął przy drzwiach i zaczął dłubać w nosie, po czym się rozejrzał i wytarł swoje znalezisko o kasownik
- w tramwaju: przede mną siedział facet, któremu śmierdziały niesamowicie stopy. W pewnym momencie zaczął dłubać w nosie i wyrzucać to na siedzenie przed nim.

Ja tego nie rozumiem...
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.