Co robicie na obiad? część XX. - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-12-29, 18:41   #601
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O rety, w tym wieku podawałam niewymoczone śledzie w śmietanie, racuchy posypane mąką ziemniaczaną, a ziemniaki liśćmi selera naciowego zamiast koperku, tak więc mega szacun


Pycha

Ja dziś wróciłam do normalnego gotowania. Na pierwsze danie była zupa krem z pieczonych warzyw (TŻ reszta grzybowej z domowym makaronem), na drugie racuchy z ciasta ptysiowego + dżem truskawkowy (TŻ z nutellą). Ale nie wyszły za specjalnie, przy normalnych drożdżowych mogą się schować. I diablo tłuste
Racuchy z ciasta drożdżowego? Pierwsze słysze
No my razem gotujemy już ponad 8 lat. Bardzo szybko się uczy. Ale fakt, ją w tym wieku ledwo placki ziemniaczane ogarniałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 19:06   #602
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Racuchy z ciasta drożdżowego? Pierwsze słysze
Wydawało mi się, że to taka klasyka, hmm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 19:17   #603
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Wydawało mi się, że to taka klasyka, hmm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie mama robiła na kolacje lub deser i siostra z ojcem jedli posypywane cukrem kryształem
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 21:02   #604
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie w domu też się zawsze robiło z ciasta drożdżowego

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 21:15   #605
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
U mnie w domu też się zawsze robiło z ciasta drożdżowego

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 21:48   #606
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Dzis kotetly mielone z kuskusem i marynowanymi warzywami od babci

Jutro organizuje zamiast-sylwestrowa kolacja Ale taka skladkowa. Beda cztery pary i ja jestem odpowiedzialna za danie glowne. Dlugo myslalam co by tu zrobic ,aby sie nie narobic i bedzje gratin ziemniaczane, losos z piekarnika i salatka mam nadzieje ze sie uda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness

Edytowane przez Roselyn
Czas edycji: 2020-12-29 o 22:59
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-29, 22:43   #607
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Wydawało mi się, że to taka klasyka, hmm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ją się pomylilam Pelagia pisała o ptysiowym, i o takie mi chodziło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-12-30, 10:20   #608
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Ale ją się pomylilam Pelagia pisała o ptysiowym, i o takie mi chodziło
ja się domyśliłam,że chodzi o ptysiowe, i też o takich nie słyszałam
Jutro sylwester domowy, nic wielkiego, sałatka jakaś i robię sernik z białą czekoladą i imbirem
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 11:10   #609
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
robię sernik z białą czekoladą i imbirem
O mamo... Na samą myśl już się ślinię

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 12:07   #610
Greengurl95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 172
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie makaraon z pesto bazyliowym (Monini maja fajny), suszone pomidorki, oliwki i cebulka
Greengurl95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 17:43   #611
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Jutro organizuje zamiast-sylwestrowa kolacja Ale taka skladkowa. Beda cztery pary i ja jestem odpowiedzialna za danie glowne. Dlugo myslalam co by tu zrobic ,aby sie nie narobic i bedzje gratin ziemniaczane, losos z piekarnika i salatka mam nadzieje ze sie uda
Ale pysznie

Ja dziś zrobiłam makaronem z sosem włoszczyznowo-pomidorowo-ziołowym. Wyszedł super pysznie chociaż niezbyt pięknie
Na jutro natarłam już przyprawami golonki. W tym roku dostanie świeżej graniczyło z cudem. Mój tata przywiózł mi zdobyte spod lady (dosłownie!) 2 sztuki. Ale małe, raptem po 350g. Z miłą chęcią oddam obie TŻ-towi bo ja nie jestem fanką ani tej po bawarsku ani w ogóle żadnej.
Może sushi zamówię? Albo bigos zjem z kiełbasą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20201230_165543.jpg (147,0 KB, 50 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 18:12   #612
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ale pysznie

Ja dziś zrobiłam makaronem z sosem włoszczyznowo-pomidorowo-ziołowym. Wyszedł super pysznie chociaż niezbyt pięknie
Na jutro natarłam już przyprawami golonki. W tym roku dostanie świeżej graniczyło z cudem. Mój tata przywiózł mi zdobyte spod lady (dosłownie!) 2 sztuki. Ale małe, raptem po 350g. Z miłą chęcią oddam obie TŻ-towi bo ja nie jestem fanką ani tej po bawarsku ani w ogóle żadnej.
Może sushi zamówię? Albo bigos zjem z kiełbasą
Też mam plan na zamówienie sushi, o ile to się w ogóle jutro uda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-30, 19:15   #613
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
I najgorsze jest to, że w każdej złej sytuacji życiowej była przy mnie mama - niepoprawna optymistka, która zawsze mówiła, że będzie dobrze, że sobie poradzimy. I zawsze tak było, a teraz bez niej trochę się wszystko wali.
Może to truizm, a może banalne, ale ja wierzę, że nasi bliscy nawet po śmierci się nami opiekują. Zostaje przy nas ich energia i miłość.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Melduję, że lodówka naprawiona i hula aż miło ale nie było łatwo, Pan Lodówkowy przywiózł naprawiony panel 23.12., lodówka pochodziła 15 minut i padła znowu. Już pogodziłam się z tym, że kupimy nową i nawet wypytałam Pana jak wyglądają jego statystyki tzn. której marki lodówki najczęściej musi naprawić, a które są jego zdaniem najlepsze. Ale upór TŻ-ta i samego Pana Lodówkowego sprawił, że w Wigilię około 12 w południe po ponownym podłączeniu zaczęła działać. Co prawda po około 2 godzinach już jechaliśmy do mojego taty, tam spaliśmy, a w pierwsze święto jechaliśmy prosto od niego do moich teściów. Potem tatę odwoziliśmy no i dopiero wieczorem do domu. Nie odważyłam się zabrać moich rzeczy z zamrażalnika na wypadek gdyby lodówka jednak odmówiła posłuszeństwa. Na szczęście jest ok. Teraz nawet się cieszę - zamrażalnik odmrożony, lodówka wypucowana, za lodówką też czysto. Nie ma tego złego... chociaż 450 zł. trochę boli
Wczoraj byliśmy u przyjaciół na obiedzie, kawie i kolacji. Mieli m.in. tę sałatkę o której wspominała Karolina z selerem konserwowym i szynką. Była pyszna! Mówią, że zużyli do niej duży słoik majonezu dobrze, że dostałam w prezencie hantle 2x2kg
Z tematów jedzeniowych - super wyszły mi zupy: barszcz i grzybowa. Miałam porobić foty, ale pozapominałam i jest tylko kilka, wypieki no i ryba w galarecie mojego taty, śmieszna co?
To łosoś, almette chrzanowy, ogórek zielony no i galareta. Uwielbiam połączenie łososia z ogórkiem, w sushi też
Za chwilę robię na obiad rybę po grecku, ryby jeszcze z Wigilii i barszcz. Ziemniaków nie chce mi się gotować, a chleba nie mamy bo zapomniałam kupić/upiec, nawet na śniadanie ledwo starczyło, na szczęście w szufladzie była paczka chrupkiej Wasy
Uff dobrze, że lodówka się zreanimowała Pyszności, jak zwykle u Ciebie Ryba taty bombowa

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Wczoraj i dziś poświąteczne dojadanie - mamy jeszcze bigos, pierogi, mój ukochany sos z suszonych grzybów i rybę po grecku. Jednym słowem, jest w czym wybierać
Nie umiem się do niej przekonać, próbowałam dwa razy i kurczę to nie to...

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Też mam plan na zamówienie sushi, o ile to się w ogóle jutro uda.
Też mi to chodzi po głowie

Wpadłam z wir świąteczno-wyjazdowy i nawet nie miałam, jak Wam złożyć życzeń świątecznych, ale jutro się poprawię i złożę noworoczne
My pierwszy dzień świąt spędziliśmy u brata i menu było następujące:
zupa pieczarkowa z kuleczkami mięsnymi, kluski śląskie, gęś pieczona i kotlet de volaille, sałatka z kiszonych buraków, surówka porowo-marchewkowa. Na kolację sałatka jarzynowa i talerz wędlin. I oczywiście cały czas różne ciasta.
My przygotowywaliśmy drugi dzień świąt i ugotowałam:
bulion pomidorowy z cieciorką i groszkiem ptysiowym, ziemniaki, schab w sosie grzybowym, filety zapiekane z krakersami, buraczki z jabłkiem, surówka z kiszonej kapusty z marchewką. Na kolację sałatka z papryki, kukurydzy, jajek, majonezu, talerz wędlin. No i też ciasta i ciasteczka. Dziś wracaliśmy i nic mi się nie chciało gotować po tej drodze, więc była jajecznica, do tego bułki i pokrojona papryka i pomidory.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-31, 08:21   #614
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Może to truizm, a może banalne, ale ja wierzę, że nasi bliscy nawet po śmierci się nami opiekują. Zostaje przy nas ich energia i miłość.


Uff dobrze, że lodówka się zreanimowała Pyszności, jak zwykle u Ciebie Ryba taty bombowa



Nie umiem się do niej przekonać, próbowałam dwa razy i kurczę to nie to...



Też mi to chodzi po głowie

Wpadłam z wir świąteczno-wyjazdowy i nawet nie miałam, jak Wam złożyć życzeń świątecznych, ale jutro się poprawię i złożę noworoczne
My pierwszy dzień świąt spędziliśmy u brata i menu było następujące:
zupa pieczarkowa z kuleczkami mięsnymi, kluski śląskie, gęś pieczona i kotlet de volaille, sałatka z kiszonych buraków, surówka porowo-marchewkowa. Na kolację sałatka jarzynowa i talerz wędlin. I oczywiście cały czas różne ciasta.
My przygotowywaliśmy drugi dzień świąt i ugotowałam:
bulion pomidorowy z cieciorką i groszkiem ptysiowym, ziemniaki, schab w sosie grzybowym, filety zapiekane z krakersami, buraczki z jabłkiem, surówka z kiszonej kapusty z marchewką. Na kolację sałatka z papryki, kukurydzy, jajek, majonezu, talerz wędlin. No i też ciasta i ciasteczka. Dziś wracaliśmy i nic mi się nie chciało gotować po tej drodze, więc była jajecznica, do tego bułki i pokrojona papryka i pomidory.

Ja wcześniej też jakoś nie przepadałam, dopiero kilka lat temu się przekonałam W zeszłym roku jadłam na zimno, a w tym bardziej na ciepło mi podeszła.


Dziś na obiad zupa warzywna z soczewicą (zieloną z dodatkiem czerwonej, bo zielonej miałam trochę za mało).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201230_170938_resized_20201231_091842422.jpg (105,9 KB, 43 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-31, 11:42   #615
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Zamowilam Dominos
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-31, 12:23   #616
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ja wcześniej też jakoś nie przepadałam, dopiero kilka lat temu się przekonałam W zeszłym roku jadłam na zimno, a w tym bardziej na ciepło mi podeszła.


Dziś na obiad zupa warzywna z soczewicą (zieloną z dodatkiem czerwonej, bo zielonej miałam trochę za mało).
Kocham takie rozgrzewajace zupki

U mnie wczoraj zupa pomidorowa z ryżem, a dziś fritatta. Pierwszy raz robiłam ziemniaki, papryka, cebulkaIMG_20201231_131130.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-31, 14:05   #617
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dzisiaj domowa pizza

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-31, 15:00   #618
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ja wcześniej też jakoś nie przepadałam, dopiero kilka lat temu się przekonałam W zeszłym roku jadłam na zimno, a w tym bardziej na ciepło mi podeszła.

Dla mnie słodycz marchewki i selera zabija tam smak ryby

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Zamowilam Dominos
Zostałam przegłosowana i niestety też będzie dominos Zrobiłam jeszcze sałatkę sos tatarski.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość

U mnie wczoraj zupa pomidorowa z ryżem, a dziś fritatta. Pierwszy raz robiłam ziemniaki, papryka, cebulkaZałącznik 7737484
Piękna.

Dziewczyny i jedyny Rodzynku Lego (nawet mi kulinarnie wyszło ): wszystkiego dobrego i dużo zdrowia i inspiracji kulinarnych w Nowym Roku
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-31, 16:31   #619
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wszystkiego Najwspanialszego w Nowym Roku!
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-31, 16:34   #620
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Też mam plan na zamówienie sushi, o ile to się w ogóle jutro uda.
I jak Ci poszło?
U mnie dramat - jedyną opcją na sushi z 3 aplikacji dowozowych jest takie lodówkowe z BP
Trudno, za późno się za to zabrałam, na fb znalazłam jeszcze (około 14) z 2-3 opcje, ale żadna mi nie odpowiadała.

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Wpadłam z wir świąteczno-wyjazdowy i nawet nie miałam, jak Wam złożyć życzeń świątecznych, ale jutro się poprawię i złożę noworoczne
My pierwszy dzień świąt spędziliśmy u brata i menu było następujące:
zupa pieczarkowa z kuleczkami mięsnymi, kluski śląskie, gęś pieczona i kotlet de volaille, sałatka z kiszonych buraków, surówka porowo-marchewkowa. Na kolację sałatka jarzynowa i talerz wędlin. I oczywiście cały czas różne ciasta.
My przygotowywaliśmy drugi dzień świąt i ugotowałam:
bulion pomidorowy z cieciorką i groszkiem ptysiowym, ziemniaki, schab w sosie grzybowym, filety zapiekane z krakersami, buraczki z jabłkiem, surówka z kiszonej kapusty z marchewką. Na kolację sałatka z papryki, kukurydzy, jajek, majonezu, talerz wędlin. No i też ciasta i ciasteczka. Dziś wracaliśmy i nic mi się nie chciało gotować po tej drodze, więc była jajecznica, do tego bułki i pokrojona papryka i pomidory.
Marza dziękuję, tak po prostu
Ale pyszności, lubię totalnie wszystko co wymieniłaś

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj domowa pizza
Mogłam zrobić

Na obiad dziś krem z pasternaku wg Jamiego. To moje pierwsze świadome podejście do tego warzywa. Yyyy może nie, że ostatnie ale już raczej nie chcę go jeść w roli głównej... i seler naciowy był strasznie łykowaty, a nie chciało mi się przecierać TŻ powiedział, że mu pachnie starą rzepą i poszedł kupić sobie słoik flaków
Ponieważ zupełnie nie miałam weny na planowanie sylwestrowego menu będzie ono wyglądało następująco:
- golonki po bawarsku dla TŻ-ta
- bigos ze słoika od taty
- biała surowa kiełbasa (też przez tatę przywieziona od dobrego rzeźnika)
- chleb z marketu bo przed piekarnią za dużo kolejka, a mój się skończył i nie pomyślałam żeby wstawić nowy
- prażynki
- ciastka https://www.kwestiasmaku.com/desery/...e/przepis.html które upiekłam przedwczoraj
- piernikowe resztki ze Świąt
- mojito
- prosecco
- piwo
Ogólnie nastrój mam dziś dość kiepski - zatem 2020 roku kończ się!
A dla Was wspaniałej zabawy nawet jeśli będzie w kameralnym gronie i niech ten Nowy Rok będzie dla nas wszystkich wspaniały
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20201231_170147.jpg (222,5 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20201231_171726.jpg (166,3 KB, 36 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-31, 16:43   #621
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
I jak Ci poszło?
U mnie dramat - jedyną opcją na sushi z 3 aplikacji dowozowych jest takie lodówkowe z BP
Trudno, za późno się za to zabrałam, na fb znalazłam jeszcze (około 14) z 2-3 opcje, ale żadna mi nie odpowiadała.



Ogólnie nastrój mam dziś dość kiepski - zatem 2020 roku kończ się!
A dla Was wspaniałej zabawy nawet jeśli będzie w kameralnym gronie i niech ten Nowy Rok będzie dla nas wszystkich wspaniały
A gdzie, choć w sumie nawet nie próbowałam, bo skończyłam pracę o 15tej, zapomniałam o tym zupełnie. Mój mąż, który miał urlop też o tym zapomniał. Pojechaliśmy na szybkie zakupy i na obiad zjedliśmy kebab frytki były okropne, w moim warzywa były spoko, ale sosu było aż do zemdlenia. Mąż stwierdził, że jaki rok taki ostatni obiad w roku. Mam plan odbić sobie sushi w sobotę albo w niedzielę. Oczywiście na moje pytanie co zrobić na Sylwestra, mąż stwierdził standardowo "aaaa, ja tam wiem". Mamy więc tylko składniki na tortillę, jakieś chipsy i orzeszki. Póki co po tym kebabie nie mam jednak ma nic ochoty.
Dobrze, że jutro jedziemy do teściów.
Wszystkim z Was najlepszego🥂
Ja też mam dzisiaj nastrój kiepski. Jakoś mam wrażenie, że nic mi się ostatnio nie udaje, a zmiana roku tego nie odmieni. Chyba się starzeję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-31, 17:00   #622
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Ja jakoś źle nie wspominam tego roku, ale mam nadzieję,że pandemia się w końcu skończy i to będzie normalniejszy rok!
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-12-31, 21:53   #623
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Zdrowia, normalności, i dużo kulinarnej fantazji moi drodzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-01, 09:02   #624
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Wszystkiego najlepszego Wam zycze w nowym roku zeby 2021 był duzo łatwiejszy niz poprzedni i takich samych inspiracji kulinarnych jak zawsze !
My w lozku juz od 21 . Tydzien zycia mi zostal w UK .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-01, 15:20   #625
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Niech nam wszystkim wiedzie się w tym nowym roku!

Obiad dziś mało odświętny, ale bardzo smaczny i dość szybki:
- dorsz w sosie porowo-smietanowym
- ziemniaki z wody
- surówka z marchwi, selera i pomarańczy
Gotuje się teraz jeszcze rosół z perliczki, ale pewnie zjemy go dopiero jutro

Wczoraj też prosto: kurczak z kaszą jaglaną i warzywami.
Na wieczór tylko paluchy krucho-drozdzowe z czarnuszką i słonecznikiem + piwko 0%
JPEG_20210101_161949_23351653.jpg

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-01, 16:41   #626
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Niech nam wszystkim wiedzie się w tym nowym roku!

Obiad dziś mało odświętny, ale bardzo smaczny i dość szybki:
- dorsz w sosie porowo-smietanowym
- ziemniaki z wody
- surówka z marchwi, selera i pomarańczy
Gotuje się teraz jeszcze rosół z perliczki, ale pewnie zjemy go dopiero jutro

Wczoraj też prosto: kurczak z kaszą jaglaną i warzywami.
Na wieczór tylko paluchy krucho-drozdzowe z czarnuszką i słonecznikiem + piwko 0%
Załącznik 7737550

Wysłane z mojego Moto C Plus przy użyciu Tapatalka
Haha, na wieczór tylko paluchy chyba aż. Zabrzmiało jak Pelagia, a tam o 7mej rano machnęłam 3 daniowy obiad i bułeczki.

_________________________ ________________
Wczoraj się ogarnęłam i zrobiłam karkówkę w piwie z cebulą i żurawiną. Na deser wegańskie banoffee.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-01, 17:09   #627
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Niech nam wszystkim wiedzie się w tym nowym roku!

Obiad dziś mało odświętny, ale bardzo smaczny i dość szybki:
- dorsz w sosie porowo-smietanowym
- ziemniaki z wody
- surówka z marchwi, selera i pomarańczy
Gotuje się teraz jeszcze rosół z perliczki, ale pewnie zjemy go dopiero jutro

Wczoraj też prosto: kurczak z kaszą jaglaną i warzywami.
Na wieczór tylko paluchy krucho-drozdzowe z czarnuszką i słonecznikiem + piwko 0%
Pyszności wszystko

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Haha, na wieczór tylko paluchy chyba aż. Zabrzmiało jak Pelagia, a tam o 7mej rano machnęłam 3 daniowy obiad i bułeczki.

_________________________ ________________
Wczoraj się ogarnęłam i zrobiłam karkówkę w piwie z cebulą i żurawiną. Na deser wegańskie banoffee.
Hyhy
Fajny pomysł na karkówkę

Ja dziś upiekłam w folii łososia. Do tego zrobiłam gnocchi z kalafiora, najpierw je ugotowałam potem odsmażyłam. Do tego warzywa na patelnię włoskie, do których dorzuciłam pieczarki, pomidorki i czosnek. Na końcu sypnęłam ser bursztyn żeby nie było suche.
Leniwy dzień dziś. Miałam ćwiczyć, ale nie chce mi się. Dopiję prosecco z wczoraj i coś tam poczytam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20210101_173059.jpg (204,7 KB, 45 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-01, 18:57   #628
monika_bombka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 51
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie z nowym rokiem postanowienie na zdrowe posiłki i dzisiaj przy sklepach zamkniętych odkryłam fajne danie z wszystkiego co w sumie było już zrobione i zawsze może na mnie czekać na tzw. czarną godzinę wyciągnęłam z zamrażarki worek warzyw na patelnie, ser feta i opakowanie rice&more, a do tego przyprawy i dobra oliwa ... wyszło pysznie i zdrowo
monika_bombka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-01, 20:56   #629
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dziś indyk w sosie kokosowym i masa sernika imbirowego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20201231_151004.jpg (133,4 KB, 51 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-01-02, 12:37   #630
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? część XX.

U mnie dziś puree, omlet ze swojskich jaj, buraczki robione przeze mnie do sloika

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-17 11:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.