przeterminowane szczepionki - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-12, 13:06   #121
Dagmara_Ss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: przeterminowane szczepionki

Dokładnie, czasem tego nie odnotują na wypisie wiec dobrze, ze jest to forum.
Nie próbujcie tylk0 oszczedzać i kupcie szczepionke odpłatną. Ja widziałam w aptece Prevenar. ktos wie czy sa jeszcze inne?
Dagmara_Ss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 13:25   #122
szulcklara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: przeterminowane szczepionki

Zadecydowanie za malo mówimy o powikłaniach po chorobie pneumokokowej.

Przebyta zawsze zostawia ślady. Jeśli chory pokona zakażenie, obserwuje się wiele powikłań,takich jak niedosłuch lub głuchota (po zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych), objawy neurologiczne (np. padaczka), trudności w koncentracji i nauce, a nawet głębokie upośledzone.

Dziecko po przebytej inwazyjnej chorobie pneumokokowej może nie chodzić, nie mówić, nie kontaktować się ze światem. Myślę że powyższe mówi samo za siebie.

Wybierzcie dobrą odpłatną szczepionkę na to paskudztwo.
szulcklara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 10:53   #123
szulcklara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: przeterminowane szczepionki

zgadzam się za mało mówimy o chorobie pneumokokowej i powikłaniach jakie moge po niej byc. Wszystkie bardzo powazne. Pewnie ze zaraz ktos napisze ze po szczepionce tez moze byc jakis odczyn czy inne rzeczy, ale pamietajcie mówimy tutaj o zupełnie innej skali. Problemy po podaniu szczepionki pojawiają się stosunkowo rzadko, natomiast powikłania po chorobie pneumokokowej duzo czesciej.

Ale o głos jeszcze poprosimy naszego eksperta Parabelke !
szulcklara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-21, 12:10   #124
ewapeszke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 9
Dot.: przeterminowane szczepionki

zastanawiam się czy nie można sobie szczepionek kupić w aptece np: we Francji, w której medycyna stoi na naprawde wysokim poziomie. Może w ich aptekach byc nieco taniej niz u nas. Wiem bo sprawdzałam w naszych krajowych i wysłałam zapytanie mailem tam. Różnica była nawet 200 zł na jednej szczepionce a to już jest pieniądz nie do pogardzenia.
ewapeszke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-22, 13:57   #125
E_Zawadzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 22
Dot.: przeterminowane szczepionki

pomysł z kupnem szczepionki we Francji to zupełny bezsens. Szczepionke musisz transportowac w specjalnym termoizolacyjnym opakowaniu, które nie dopuszcza do zagrzania szczepionki. Godzina, dwie to jeszcze da rade ale dłużej to szczepionka zupelnie straci swoje wlasciwosci i nie bedzie działać. Tak wiec jakbys ja dowózł do Polski to bedzie bezwartosciowa.
E_Zawadzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-26, 13:00   #126
ewapeszke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 9
Dot.: przeterminowane szczepionki

hej, dzieki za uswiadomienie. Teraz jestem we Francji i zadzwoniłam do kilku aptek, bez problemu moga mi Prevenar czyli szczepionke 13walentna na Pneumokoki zamówić.

Kosztuje troche, ale na dziecku nie bede oszczedzac!
ewapeszke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 12:19   #127
michal_janke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 19
Dot.: przeterminowane szczepionki

Cytat:
Napisane przez ewapeszke Pokaż wiadomość
hej, dzieki za uswiadomienie. Teraz jestem we Francji i zadzwoniłam do kilku aptek, bez problemu moga mi Prevenar czyli szczepionke 13walentna na Pneumokoki zamówić.

Kosztuje troche, ale na dziecku nie bede oszczedzac!
zauwazyłem ze w tak cywilizowanej europie zachodniej nie podchodza tak rygorystycznie do tematu szczepionek jak u nas. To znaczy pytajac jaka szczepionke dac dziecku, mowia ze decyzja nalezy do pacjenta. A przeciez to sluzba zdrowia powinna dac nam wiedze. Uwazam ze u nas w Polsce jest w tym temacie znacznie lepiej.
michal_janke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-31, 09:09   #128
Maggie987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 10
Dot.: przeterminowane szczepionki

zdecydowanie uwazam ze w Polsce za mało sie mówi nie o jakis wydumanych i niepotwierdzonych teoriach na temat rzekomego niebezpieczeństwa ze strony szczepionek, a o tym co sie stanie jak przestaniemy się szczepić.
Wyobraźcie sobie, że przestaniemy szczepić dzieci na pneumokoki i np: co 10 zapalenie płuc u maluchów bedzie śmiertelne, to co dopiero straszne skutki!
Maggie987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-02, 09:16   #129
aneta_kot23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 16
Dot.: przeterminowane szczepionki

a ludzie starsi, po 65 roku zycia wszyscy powinni sie zaszczepic na pneumokoki. W tym wieku zapalenie płuc spowodowane pneumokokami, moze równać się smierci!
aneta_kot23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-02 10:16:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.