Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-11-13, 09:12   #4471
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My dopiero wstałyśmy tak się wieczór cieszyłam że w końcu Mała poszła wcześnie spać bo o 20, jak o 21 już była gotowa do zabawy. I tak do 24 znów... Pobudek nocnych nawet nie pamiętam ile było bo śpi z nami więc karmie na pół śpiocha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 09:17   #4472
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry
u nas druga noc z rzędu kiepska :/ a dziś jeszcze szczepienie mieliśmy. teraz odsypia sobie a ja muszę jakieś śniadanie w końcu ogarnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 09:26   #4473
sicianek1
Raczkowanie
 
Avatar sicianek1
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 67
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas też ostatnio gorzej. Od środy Michaś nie chce za bardzo jeść. Jak zjadał ok 120 ml na karmienie to ostatnio po 60 ml. Wczoraj to samo i to tego był senny. Byliśmy u lekarza i dostaliśmy skierowanie do szpiatala jakby się nie poprawiło, bo wszystko na badaniu wyszło ok a jeść nie chce. Na szczęscie wieczorem jadł trochę lepiej i zaczął się głośno śmiać i piszczeć z radości. W nocy o 4 obudził się i zjadł prawie całą butelkę, więc może się poprawi. Zawiozłam rano mocz do badania, może coś wyjdzie. Ale trafiła się fajna lekarka bo przejęła się i kilka razy dzwoniła do nas.
sicianek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 10:07   #4474
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Wróciliśmy do domu.. zrobili Ignasiowi RTG klatki piersiowej, USG brzuszka i główki. wszystko wyszło dobrze. Nadal mamy robić inhalacje, oklepywać i kontrolować ten kaszel w naszej przychodni, czyli dokładnie to co robię od 3ech tygodni . Ale najważniejsze, że to nie zapalenie płuc


A co do ślinienia to chyba to normalny etap, ślinianki zaczynają pracować. Ignaś wczoraj skończył 3 miesiące i od dziś ślina aż cieknie

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Najważniejsze, że to nic poważniejszego.
Cytat:
Napisane przez Roselyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny a czy ktorej maluszek wystawia czesto jezyk ? Bo Emi od miesiaca robi to bardzo czesto (na rozne strony, aczkolwkek troche czesciej na prawo lub do przodu). Wyglada to jakby sie na czyms skupiala lub nim bawila ,no ale sama nie wiem...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój nieraz tak robi. Zazwyczaj jak się bawi i się na czymś skupia.
Cytat:
Napisane przez sicianek1 Pokaż wiadomość
U nas też ostatnio gorzej. Od środy Michaś nie chce za bardzo jeść. Jak zjadał ok 120 ml na karmienie to ostatnio po 60 ml. Wczoraj to samo i to tego był senny. Byliśmy u lekarza i dostaliśmy skierowanie do szpiatala jakby się nie poprawiło, bo wszystko na badaniu wyszło ok a jeść nie chce. Na szczęscie wieczorem jadł trochę lepiej i zaczął się głośno śmiać i piszczeć z radości. W nocy o 4 obudził się i zjadł prawie całą butelkę, więc może się poprawi. Zawiozłam rano mocz do badania, może coś wyjdzie. Ale trafiła się fajna lekarka bo przejęła się i kilka razy dzwoniła do nas.
Karmicie mm?


U nas wczorajszy dzień trochę lepszy, bo i mąż był więcej w domu, to mnie odciążył. Dziś niestety zaraz znowu zostaniemy sami, więc mam cichą nadzieję, że nie będzie źle.
Nocka dziś była bez zarzutu. Zasnął około 21, potem karmienie o 4 i 6 i obudził się dopiero około 9. Pierwszy raz spałam do tak późna odkąd mały się urodził.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 11:04   #4475
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas nocki od dwoch dni moze nie tyle co zle co dziwne. Mala jest tak glodna ze je z obu piersi ( co nigdy przedtem nie mialo miejsca).
Za to udalo mi sie ja o 10 uspic na kanapie a nie na mnie ,wiec mialam 1.5h wolnego ! Zrobilam obiad, pranie, posprzatalam lazienke, zalatwilam sprawe w banku telefonicznie. Cud

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 11:11   #4476
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

u nas chyba skok teraz i stąd ten kiepski sen. wcześniej napisałam że odsypia szczepienie... taaa całe 15 minut odsypiała. wczoraj też pierwszą drzemkę dłuższą niż 10 minut ucięła sobie po 14 i to w chuście a ja musiałam stać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 11:26   #4477
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas znowu zasypianie koło północy od jakiegoś czasu. Już nie pamiętam jak to jest, że dzidzia o 21:00 śpi, bo nawet jak zaśnie, to chwila i się budzi. Dopiero koło północy ostatecznie pada na sen. Za to śpi do 10:00-11:00 z przerwami na kp.
Macie pomysły jak Kornelowi godziny przestawić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-13, 11:30   #4478
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas wczoraj cały dzień nie spała chyba że liczyć dwa razy przy piersi po 5-10 minut... Wieczorem była tak padnięta że zasnęła o 19. Byłam pewna że obudzi się ok. 22 i będzie potem walka pół nocy a ona spała do rana... Tzn. o 5 zaczęła się wiercić a ja miałam już przepełnione piersi to ją przebrałam i nakarmiłam i pospała jeszcze do 7:30. Ale ogólnie jakoś super chętnie nie jadła i dzis też bardzo płacze i się pręży przy jedzeniu Już się zaczęłam zastanawiać czy może ją uszko nie boli bo jakoś tak je trąca i ma czerwone a podobno przy zapaleniu ucha dziecko nie chce jeść. Ale nie ma gorączki ani nic, od rana się uśmiechała i było względnie okej. Teraz z tego płaczu zasnęła i śpi na mnie. Od tej 7:30 jadła łącznie może z 10 minut tylko. Zaczęłam też już się zastanawiać czy nie uwierzyć w "przełamanie" bo podobno wtedy dziecko też nie chce jeść i bardzo płacze... Jestem przerażona i zdesperowana patrząc jak ona się pręży i wygina przy tym karmieniu, płakać mi się chce bo nie wiem co jej jest, czy to napięcie mięśniowe czy co a nawet lekarz nas teraz nie obejrzy żaden póki jesteśmy na kwarantannie. Starsza dziś też od rana drama nie wiadomo o co, wstała z płaczem i płakała praktycznie aż do drzemki co chwilę o byle co... Niech ten piątek 13-tego się kończy bo ja już nie mam siły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 12:45   #4479
sicianek1
Raczkowanie
 
Avatar sicianek1
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 67
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Najważniejsze, że to nic poważniejszego.
Mój nieraz tak robi. Zazwyczaj jak się bawi i się na czymś skupia.
Karmicie mm?


U nas wczorajszy dzień trochę lepszy, bo i mąż był więcej w domu, to mnie odciążył. Dziś niestety zaraz znowu zostaniemy sami, więc mam cichą nadzieję, że nie będzie źle.
Nocka dziś była bez zarzutu. Zasnął około 21, potem karmienie o 4 i 6 i obudził się dopiero około 9. Pierwszy raz spałam do tak późna odkąd mały się urodził.
Tak karmimy mm od urodzenia. Narazie jest lepiej zjadł więcej i zobaczymy o 14 ile zje.
sicianek1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 13:39   #4480
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
U nas wczoraj cały dzień nie spała chyba że liczyć dwa razy przy piersi po 5-10 minut... Wieczorem była tak padnięta że zasnęła o 19. Byłam pewna że obudzi się ok. 22 i będzie potem walka pół nocy a ona spała do rana... Tzn. o 5 zaczęła się wiercić a ja miałam już przepełnione piersi to ją przebrałam i nakarmiłam i pospała jeszcze do 7:30. Ale ogólnie jakoś super chętnie nie jadła i dzis też bardzo płacze i się pręży przy jedzeniu Już się zaczęłam zastanawiać czy może ją uszko nie boli bo jakoś tak je trąca i ma czerwone a podobno przy zapaleniu ucha dziecko nie chce jeść. Ale nie ma gorączki ani nic, od rana się uśmiechała i było względnie okej. Teraz z tego płaczu zasnęła i śpi na mnie. Od tej 7:30 jadła łącznie może z 10 minut tylko. Zaczęłam też już się zastanawiać czy nie uwierzyć w "przełamanie" bo podobno wtedy dziecko też nie chce jeść i bardzo płacze... Jestem przerażona i zdesperowana patrząc jak ona się pręży i wygina przy tym karmieniu, płakać mi się chce bo nie wiem co jej jest, czy to napięcie mięśniowe czy co a nawet lekarz nas teraz nie obejrzy żaden póki jesteśmy na kwarantannie. Starsza dziś też od rana drama nie wiadomo o co, wstała z płaczem i płakała praktycznie aż do drzemki co chwilę o byle co... Niech ten piątek 13-tego się kończy bo ja już nie mam siły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może po prostu taki dzień. Obserwuj i nie załamuj się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 14:19   #4481
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
U nas znowu zasypianie koło północy od jakiegoś czasu. Już nie pamiętam jak to jest, że dzidzia o 21:00 śpi, bo nawet jak zaśnie, to chwila i się budzi. Dopiero koło północy ostatecznie pada na sen. Za to śpi do 10:00-11:00 z przerwami na kp.
Macie pomysły jak Kornelowi godziny przestawić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak śpi w dzień, może za dużo ?

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Wróciliśmy do domu.. zrobili Ignasiowi RTG klatki piersiowej, USG brzuszka i główki. wszystko wyszło dobrze. Nadal mamy robić inhalacje, oklepywać i kontrolować ten kaszel w naszej przychodni, czyli dokładnie to co robię od 3ech tygodni . Ale najważniejsze, że to nie zapalenie płuc

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
Najważniejsze, że to nie zapalenia, może przez weekend się wykuruje
akada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-13, 16:22   #4482
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
U nas wczoraj cały dzień nie spała chyba że liczyć dwa razy przy piersi po 5-10 minut... Wieczorem była tak padnięta że zasnęła o 19. Byłam pewna że obudzi się ok. 22 i będzie potem walka pół nocy a ona spała do rana... Tzn. o 5 zaczęła się wiercić a ja miałam już przepełnione piersi to ją przebrałam i nakarmiłam i pospała jeszcze do 7:30. Ale ogólnie jakoś super chętnie nie jadła i dzis też bardzo płacze i się pręży przy jedzeniu Już się zaczęłam zastanawiać czy może ją uszko nie boli bo jakoś tak je trąca i ma czerwone a podobno przy zapaleniu ucha dziecko nie chce jeść. Ale nie ma gorączki ani nic, od rana się uśmiechała i było względnie okej. Teraz z tego płaczu zasnęła i śpi na mnie. Od tej 7:30 jadła łącznie może z 10 minut tylko. Zaczęłam też już się zastanawiać czy nie uwierzyć w "przełamanie" bo podobno wtedy dziecko też nie chce jeść i bardzo płacze... Jestem przerażona i zdesperowana patrząc jak ona się pręży i wygina przy tym karmieniu, płakać mi się chce bo nie wiem co jej jest, czy to napięcie mięśniowe czy co a nawet lekarz nas teraz nie obejrzy żaden póki jesteśmy na kwarantannie. Starsza dziś też od rana drama nie wiadomo o co, wstała z płaczem i płakała praktycznie aż do drzemki co chwilę o byle co... Niech ten piątek 13-tego się kończy bo ja już nie mam siły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A nie ma teraz skoku? Pamiętam, że starszaki miały takie okresy wyginania się i w końcu to mijało.
Cytat:
Napisane przez sicianek1 Pokaż wiadomość
U nas też ostatnio gorzej. Od środy Michaś nie chce za bardzo jeść. Jak zjadał ok 120 ml na karmienie to ostatnio po 60 ml. Wczoraj to samo i to tego był senny. Byliśmy u lekarza i dostaliśmy skierowanie do szpiatala jakby się nie poprawiło, bo wszystko na badaniu wyszło ok a jeść nie chce. Na szczęscie wieczorem jadł trochę lepiej i zaczął się głośno śmiać i piszczeć z radości. W nocy o 4 obudził się i zjadł prawie całą butelkę, więc może się poprawi. Zawiozłam rano mocz do badania, może coś wyjdzie. Ale trafiła się fajna lekarka bo przejęła się i kilka razy dzwoniła do nas.
Ignaś przebadany dość dobrze (co prawda morfologii mu nie zrobili, ale mocz ok) a też z jedzeniem jest gorzej. Je dość krótko i w większych odstępach. Mówiłam o tym to lekarz stwierdził, że się może po prostu przestawia. Do tego ja mam mało mleka, piersi miękkie nawet przy dłuższej przerwie między karmieniem, a w czasie karmienia nie ma wycieku z drugiej piersi Już sama nie wiem co się dzieje, ale może to jeszcze skok trwa i nałożył się na to kryzys laktacyjny (albo mój stres związany ze zdrowiem Ignasia).



Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 16:38   #4483
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
A nie ma teraz skoku? Pamiętam, że starszaki miały takie okresy wyginania się i w końcu to mijało.Ignaś przebadany dość dobrze (co prawda morfologii mu nie zrobili, ale mocz ok) a też z jedzeniem jest gorzej. Je dość krótko i w większych odstępach. Mówiłam o tym to lekarz stwierdził, że się może po prostu przestawia. Do tego ja mam mało mleka, piersi miękkie nawet przy dłuższej przerwie między karmieniem, a w czasie karmienia nie ma wycieku z drugiej piersi Już sama nie wiem co się dzieje, ale może to jeszcze skok trwa i nałożył się na to kryzys laktacyjny (albo mój stres związany ze zdrowiem Ignasia).



Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
A może to u Ciebie już stabilizowanie laktacji?


Jako że męża dzisiaj nie ma, a mnie nie chciało się siedzieć w domu, bo już wariuję, to wybraliśmy się z synkiem na spacer po Zakopanem. Blisko mamy, a dawno już nie byłam. Mało turystów, malutki ładnie spał, a jak się obudził to się rozglądał i podziwiał.
Byliśmy nawet w Mc Donalds na obiedzie. Taki cheat day dzisiaj.
Ciekawe jak będzie dziś w nocy, skoro w dzień tyle spał.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 17:02   #4484
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
A może to u Ciebie już stabilizowanie laktacji?


Jako że męża dzisiaj nie ma, a mnie nie chciało się siedzieć w domu, bo już wariuję, to wybraliśmy się z synkiem na spacer po Zakopanem. Blisko mamy, a dawno już nie byłam. Mało turystów, malutki ładnie spał, a jak się obudził to się rozglądał i podziwiał.
Byliśmy nawet w Mc Donalds na obiedzie. Taki cheat day dzisiaj.
Ciekawe jak będzie dziś w nocy, skoro w dzień tyle spał.
Może i to stabilizacja, sama nie wiem.

Ale macie fajnie, że mieszkacie blisko Zakopanego. Sama bym się wybrała na taką wycieczkę

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 17:58   #4485
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
A jak śpi w dzień, może za dużo ?



Najważniejsze, że to nie zapalenia, może przez weekend się wykuruje
Hmm, dziś jak zasnął po 16:00 tak śpi do teraz, ale od 11:00 tego snu było niewiele, z 30 minut. Wymęczy się za dnia i po południu odsypia a później do późnych godzin nocnych jazda. Wczoraj to go kupa męczyła. Myślę, że przez kolki już się tak przyzwyczaił, że do północy zabawa. Dziś niech śpi, od jutra biorę się za regulowanie jego snu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 18:40   #4486
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas jest progres z regulacja snu (prawie 3 miesiace chodzila spac kolo polnocy). Ale zeby mala zasnela szybciej musi juz nie spac od 15 (ewentualnie jakies 15 min drzemki max). A potem usupianie co trwa i trwa ... no ale dla tych wolnych godzinek wieczorem warto walczyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 18:55   #4487
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Hmm, dziś jak zasnął po 16:00 tak śpi do teraz, ale od 11:00 tego snu było niewiele, z 30 minut. Wymęczy się za dnia i po południu odsypia a później do późnych godzin nocnych jazda. Wczoraj to go kupa męczyła. Myślę, że przez kolki już się tak przyzwyczaił, że do północy zabawa. Dziś niech śpi, od jutra biorę się za regulowanie jego snu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak chcesz to zrobić?

Ja nie umiem wyregulować snu syna. To on decyduje kiedy idzie spać.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 19:05   #4488
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Jak chcesz to zrobić?

Ja nie umiem wyregulować snu syna. To on decyduje kiedy idzie spać.
Obudziłam królewicza bo by pewnie jeszcze spał. Od jutra najpóźniej drzemka będzie do 17:00-17:30. Wtedy jeśli kąpiel po 19:00 to do 20:00 powinien być zmęczony i może zaśnie. Wieczorne karmienie będzie połączone z długim lezakowaniem aż królewicz głęboko zaśnie.
Taa, takie mam plany, ciekawe ile z tego się sprawdzi 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 19:35   #4489
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Obudziłam królewicza bo by pewnie jeszcze spał. Od jutra najpóźniej drzemka będzie do 17:00-17:30. Wtedy jeśli kąpiel po 19:00 to do 20:00 powinien być zmęczony i może zaśnie. Wieczorne karmienie będzie połączone z długim lezakowaniem aż królewicz głęboko zaśnie.
Taa, takie mam plany, ciekawe ile z tego się sprawdzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A no to życzę powodzenia. Oby się udało.

U nas zazwyczaj ostatnia drzemka jest tak około 15-16. Czasami nie śpi już w ogóle od 12-13, jedynie śpi chwilę podczas karmienia. I dlatego około 19-20 już jest śpiący, więc jest kąpiel, karmienie i spanie. Dziś już też zasnął. Ciekawe czy będzie jakaś pobudka za 2-3 godziny, czy już trochę pośpi.
Tylko jak mówię, to wszystko zależy od niego. Czasami i po kąpieli nie chce spać i bawi się do 22.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-13, 20:25   #4490
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas tez młoda sama decyduje co chce robić... Ale zwykle ostatnia drzemka jest kolo 18.00, kąpiemy codziennie około 20.30, potem karmienie i miedzy 21 a 22 zasypia, dzis juz śpi. Ale obudzi się na karmienie po północy i wtedy albo zaśnie albo będzie walka jak wczoraj, krecenie i marudzenie. I potem już budzi się co 1-1.5godz na jedzenie. Jutro kończy 4 miesiące.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 20:53   #4491
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas jest dalej spoko ze spaniem, w dzień drzemki łącznie około 2h ale w nocy zazwyczaj 12 h, oczywiście z przerwami na kp.

Ale wydaje mi się, że wyregulował to wszystko starszak, bo on wstaje ok. 6 i od razu wita dzień radosnymi okrzykami i leci do nas do sypialni i nie sposób się nie obudzić i chyba dzięki temu mamy spanie nocne już o 18-19. No bo jak czytam, że Wasze dzieci śpią do 9 czy 10 rano, to Oliwka w życiu do tej godziny nie dospała, no bo nie ma na to po prostu najmniejszych szans

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 20:56   #4492
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
U nas jest dalej spoko ze spaniem, w dzień drzemki łącznie około 2h ale w nocy zazwyczaj 12 h, oczywiście z przerwami na kp.

Ale wydaje mi się, że wyregulował to wszystko starszak, bo on wstaje ok. 6 i od razu wita dzień radosnymi okrzykami i leci do nas do sypialni i nie sposób się nie obudzić i chyba dzięki temu mamy spanie nocne już o 18-19. No bo jak czytam, że Wasze dzieci śpią do 9 czy 10 rano, to Oliwka w życiu do tej godziny nie dospała, no bo nie ma na to po prostu najmniejszych szans

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nasz nie ma starszego rodzeństwa, a też śpi do 6-7. Dziś wyjątkowo spał do 9, aż byłam w szoku jak się obudziłam.
I w nocy śpi tak z 10 godzin z przerwami.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 21:06   #4493
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Za to Emilka od urodzenia kazda noc spała do 10. Co bylo zbawieniem w pologu. Teraz gdy staram sie ja klasc wczesniej wstaje 8-9 (chodz dzis mi zupelnie nie idzie i oczy ciagle jak 5 zlotych)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 22:22   #4494
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
U nas jest dalej spoko ze spaniem, w dzień drzemki łącznie około 2h ale w nocy zazwyczaj 12 h, oczywiście z przerwami na kp.

Ale wydaje mi się, że wyregulował to wszystko starszak, bo on wstaje ok. 6 i od razu wita dzień radosnymi okrzykami i leci do nas do sypialni i nie sposób się nie obudzić i chyba dzięki temu mamy spanie nocne już o 18-19. No bo jak czytam, że Wasze dzieci śpią do 9 czy 10 rano, to Oliwka w życiu do tej godziny nie dospała, no bo nie ma na to po prostu najmniejszych szans

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u nas starszak idzie spać o 21:00 a wstaje około 08:00-09:00 w dni kiedy do żłobka nie chodzi, a w dni żłobkowe wstaje o 07:00. Kornelkowi przeszkadza w dzień w drzemkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-14, 12:07   #4495
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Tak jak myślałam, dziś noc była kiepska z racji wczorajszych długich drzemek w ciągu dnia. Coś za coś.

Dziś sprzątam na raty. Zaczynam coś robić, idę zabawić dziecko, dalej robię, znowu do niego idę i tak ciągle.
Już widzę koniec. Jeszcze tylko pranie rozwiesić.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-14, 13:20   #4496
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My dziś tańcowanie od 1.30 do prawien 4.00, obudziła ją kupa i była później rozbawiona... o 8.00 zaczęła dzień, ale na szczęście mąż ją wziął, a ja spałam do 10.00 🤫 Babcia wzięła na dwugodzinny spacer, a ja ogarniałam obiad. Myslalam, że uda się złożyć stertę prania, ale niestety za mało czasu Teraz znów się bawimy. Mała strasznie wymusza noszenie na rękach, a już swoje waży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-14, 13:39   #4497
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
My dziś tańcowanie od 1.30 do prawien 4.00, obudziła ją kupa i była później rozbawiona... o 8.00 zaczęła dzień, ale na szczęście mąż ją wziął, a ja spałam do 10.00 Babcia wzięła na dwugodzinny spacer, a ja ogarniałam obiad. Myslalam, że uda się złożyć stertę prania, ale niestety za mało czasu Teraz znów się bawimy. Mała strasznie wymusza noszenie na rękach, a już swoje waży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ile waży?
Ja obstawiam, że mój już waży z 7 kg, też ciężko go już nosić.
Za tydzień mamy szczepienie, to się okaże.
A też właśnie jest bardzo ciekawy świata i nie chce mu się leżeć. Jako tako jeszcze trochę się zabawi w leżaczku albo na macie.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-14, 13:49   #4498
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Witam
Mi w temacie spania trudno się wypowiedzieć, miałam wrażenie, że to jest różnie, ale już jednak dostrzegam pewne prawidłowości. Młody zaczyna dzień ok. 6-7-8, pierwsze spanie jest ok. 10-11 i trwa do 14-15 i to jest najczęściej żeby nie powiedzieć zawsze spacer. Później znów zasypia ok. 18-19 i najczęściej jest to już sen nocny, dlatego staramy się pilnować, żeby był już wykąpany o tej porze. No i później są pobudki na jedzenie co ok. 3 godziny, zawsze też zmieniam mu pieluszkę. Pierwsza pobudka jest jednak nie po 2-3 godzinach, tylko ok. 5-6, czyli 23, 24. Najczęściej wtedy dopiero jestem po kąpieli i szykuję się do snu, a przedtem jeszcze karmię. Dziś jak zasnął ok. 19-20, to pierwszą pobudkę miał po 2... A ja się obudziłam z bolącymi cyckami, na mokrym prześcieradle..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-14, 14:34   #4499
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Witam
Mi w temacie spania trudno się wypowiedzieć, miałam wrażenie, że to jest różnie, ale już jednak dostrzegam pewne prawidłowości. Młody zaczyna dzień ok. 6-7-8, pierwsze spanie jest ok. 10-11 i trwa do 14-15 i to jest najczęściej żeby nie powiedzieć zawsze spacer. Później znów zasypia ok. 18-19 i najczęściej jest to już sen nocny, dlatego staramy się pilnować, żeby był już wykąpany o tej porze. No i później są pobudki na jedzenie co ok. 3 godziny, zawsze też zmieniam mu pieluszkę. Pierwsza pobudka jest jednak nie po 2-3 godzinach, tylko ok. 5-6, czyli 23, 24. Najczęściej wtedy dopiero jestem po kąpieli i szykuję się do snu, a przedtem jeszcze karmię. Dziś jak zasnął ok. 19-20, to pierwszą pobudkę miał po 2... A ja się obudziłam z bolącymi cyckami, na mokrym prześcieradle..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To macie super z tym spaniem chciałabym móc tyle spacerować, ale u nas dalej wózek parzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-14, 15:27   #4500
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
To macie super z tym spaniem chciałabym móc tyle spacerować, ale u nas dalej wózek parzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas spacer to max 2h i to z włączoną zamiecią na yt bo inaczej to też wózek parzy. A ze snem, no to hulaj dusza piekła nie ma, wczoraj zasnął o 01:00.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Witam
Mi w temacie spania trudno się wypowiedzieć, miałam wrażenie, że to jest różnie, ale już jednak dostrzegam pewne prawidłowości. Młody zaczyna dzień ok. 6-7-8, pierwsze spanie jest ok. 10-11 i trwa do 14-15 i to jest najczęściej żeby nie powiedzieć zawsze spacer. Później znów zasypia ok. 18-19 i najczęściej jest to już sen nocny, dlatego staramy się pilnować, żeby był już wykąpany o tej porze. No i później są pobudki na jedzenie co ok. 3 godziny, zawsze też zmieniam mu pieluszkę. Pierwsza pobudka jest jednak nie po 2-3 godzinach, tylko ok. 5-6, czyli 23, 24. Najczęściej wtedy dopiero jestem po kąpieli i szykuję się do snu, a przedtem jeszcze karmię. Dziś jak zasnął ok. 19-20, to pierwszą pobudkę miał po 2... A ja się obudziłam z bolącymi cyckami, na mokrym prześcieradle..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli macie tylko 1 drzemkę w ciągu dnia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Witam
Mi w temacie spania trudno się wypowiedzieć, miałam wrażenie, że to jest różnie, ale już jednak dostrzegam pewne prawidłowości. Młody zaczyna dzień ok. 6-7-8, pierwsze spanie jest ok. 10-11 i trwa do 14-15 i to jest najczęściej żeby nie powiedzieć zawsze spacer. Później znów zasypia ok. 18-19 i najczęściej jest to już sen nocny, dlatego staramy się pilnować, żeby był już wykąpany o tej porze. No i później są pobudki na jedzenie co ok. 3 godziny, zawsze też zmieniam mu pieluszkę. Pierwsza pobudka jest jednak nie po 2-3 godzinach, tylko ok. 5-6, czyli 23, 24. Najczęściej wtedy dopiero jestem po kąpieli i szykuję się do snu, a przedtem jeszcze karmię. Dziś jak zasnął ok. 19-20, to pierwszą pobudkę miał po 2... A ja się obudziłam z bolącymi cyckami, na mokrym prześcieradle..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli macie tylko 1 drzemkę w ciągu dnia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:36.