Laserowa korekta wady wzroku - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-20, 09:48   #2041
Aislin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Post usunięty.

Edytowane przez Aislin
Czas edycji: 2017-12-28 o 09:19
Aislin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 14:14   #2042
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Aislin, cieszę się mimo tych wielu niedogodności, nadal nie żałujesz tej decyzji i jest ok

Mam jednak pytanie. Pod jaką nazwą na karcie z parametrami wyników badania oczów (o ile oczywiście taką posiadasz pod ręką) określono wielkość źrenic (nazwa badania i jednostka)?

Jestem 2 tyg po operacji i ostatnio widzę wokół napisów (niekoniecznie na czarnym tle) taką poświatę, również jak Ty np. w południe. Wieczorem rozumiem, że to przecież krótki czas od zabiegu i wg lekarza będzie to trwać nawet do pół roku. Wcześniej tego nie było w dzień. Przeszło to u Ciebie?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez gilgocze
Czas edycji: 2017-12-20 o 14:27
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 15:36   #2043
Aislin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Post usunięty.

Edytowane przez Aislin
Czas edycji: 2017-12-28 o 09:19
Aislin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 17:36   #2044
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Tam gdzie byłam wszyscy otrzymują kartę z parametrami przed samym zabiegiem, ale ja jeszcze na badaniu kwalifikacyjnym poprosiłam o kopie wyników badań.

Tylko w dali. Nie ma zasady co do tej poświaty, czasem jak jest kontrast to mam a czasem jak nie ma to też mam. Czyli nic nie pozostaje jak cierpliwie czekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 18:40   #2045
Aislin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Post usunięty.

Edytowane przez Aislin
Czas edycji: 2017-12-28 o 09:20
Aislin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 22:46   #2046
Keylley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Nie jest na pewno standardem udostepnianie wynikow pacjentowi, a na pewno nie w Optegrze, natomiast na pewno odpowiadaja na pytania. Optometrysta mi podal wyniki badan wroku na wizycie kwalifikacyjnej, bo zapytalam. Pytalam tez o zespol suchego oka, bo mi robili test na wytwarzanie lez, to w sumie sie tylko dowiedzialam ze go nie ma. Teraz wydaje mi sie ze szerokosc zrenic tez podano mi 6,7, bo mowilam lekarzowi ze najbardziej sie boje efektu halo, ze nie bede mogla potem po ciemku prowadzic. on powiedzial ze to zalezy glownie od wielkosci zrenic i u mnie ryzyko jest male, od 3 do 5 % i wtedy chyba pada tez ta wiellkosc zrenic. Potem postanowilam zadac najwazniejsze pytanie - popatrzylam sie prosto w oczy i zapytalam czy on na moim miejscu by to sobie zrobil. On mi zdecydowanie odpowiedzial ze tak To juz po prostu zaufalam i nie dopytywalam, bo gosc mial dobre opinie a mi sie tez wydawal konkretny. A ja z kolei nie posiadalam takiej wiedzy.

Na pierwszej wizycie dzien po zabiegu pytalam o ostrosc, to optometrystka mi powieziala "prawie 0", lekarz, ze lewel 0, prawe -0,5, ale ze to jest niemiarodajne na chwile obecna i nie powinnam sie tym sugerować.

Na wypisie ze szpitala sa podane na pismie:
- wielkosc wady pzred zabiegiem,
- grubosc rogówki,
- krzywizna rogówki,
- ciśnienie wewnątrzgałkowe

Ale tak czy inaczej operowanie gdy wielkozc zrenic przekracza mozliwosci lasera istotnie zwieksz ryzyko skutkow ubocznych, nie jestem specjalistka ale tak mi sie wydaje, z tego co juz wyczytalam.
Keylley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 04:49   #2047
gilgocze
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 33
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Aislin - Nie, nie robiłam w tej klinice o której piszesz.
To troszkę surowo Cie traktowali ale najważniejsze, że z widzeniem jest coraz lepiej. I za Ciebie również trzymam kciuki, aby było wszystko ok

Keylley - a czego spodziewałaś się, że lekarz odpowie "nie"? Byłoby tak jeśli parametry z badań byłyby daleko - wręcz ryzykownie przekraczające normy, wtedy być może usłyszałabyś, że się nie kwalifikujesz do zabiegu, ale na szczęście się udało i masz nowy wzrok. Takie rzeczy raczej powinno pytać się dużo wcześniej, niezależnego, bezstronnego i najlepiej więcej niż jednego okulisty. Oczywiste, że tak Ci odpowiedział - przecież to jego zadanie i obupulna korzyść. Pozdrawiam


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez gilgocze
Czas edycji: 2017-12-21 o 04:51
gilgocze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-21, 11:23   #2048
Keylley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Patrzylam glownie "jak" odpowiada, czy sie waha, czy sie zastanawia, cyz jego glos sie zawaha, gdzie patrzy :P Jest to jakby pytanie osobiste, a nie pytanie z wiedzy okulistycznej. I naprawde nie kazdy czlowiek przy takim pytaniu sklamie Ci jak z nut No moim zdaniem on ma wystarczajace i pewnie bardzo duze korzysci nie biorac pod laser watpliwych czy ryzykownych przypadkow. Bardzo czesto te ztu czytamy ze Optegra kogos "odrzucila", bo suche oko, wielkosc zrenic chyba tez juz byla problemem. Tez do niczego lekarzowi niepotrzebny negatywny rozglos. Przy takiej ilosci pacjentow, robiac 15 zabiegów dziennie, przy otwieraniu kolejnych 2 klinik, nie musza brac zadnych przypadkow, ktore niosa za soba ryzyko. Tez dlatego ze ich na to stać. Ja osobiscie nie mialam podstaw sadzic, ze jestm oszukiwana, naciagana czy cokolwiek.

Wybacz jesli ktos idzie gdziekolwiek z zalozeniem ze osoba ktora ma byc odpowiedzialna za jego zdrowie klamie czy oszukuje dla wlasnych korzysci, to moze rzeczywiscie niech sie nie poddaje zadnym zabiegom no ja z takim zalozeniem bym nie zaryzykowala wlasnego zdrowia.

To widac kiedy ktos kreci a kiedy jest pewny tego co mowi.

Edytowane przez Keylley
Czas edycji: 2017-12-21 o 11:53
Keylley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 13:30   #2049
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Aislin Pokaż wiadomość
A gdzie w końcu robiłaś, w Optegrze w Krakowie?
Kilka przemyslen po przeczytaniu twoich postow:
- nie powinnas nosic okularow zaraz po zabiegu (znajomemu sie stabilizowal wzrok wlasciwie tak okolo 0,5 roku!)
- wyniki komputera (po zabiegu) sa gowno warte, wazne jest to jak sie widzi (np znajmy ma minus 0,5 po zabiegu a widzi wrecz idealnie - a w VE i tak chceli mu okulary wcisnac!)
- jako pacjent masz prawo dostac WSZYSTKIE wyniki badan (moga skserowac jak nie chca orginalnych dac itd).
Wiec udaj sie do nich i powiedz, ze chcesz kopie - na 100% je dostaniesz.

- co rozumiesz przez to, ze przed zabiegiem nie widzialas idealnie? w czym byl problem?
- owszem, im wieksze zrenice tym predzej bedzie halo (a nawet jak jest to jednemu zniknie a innemu zostanie...)

P.S. O te wszystkie rzeczy trzeba sie pytac samemu na wizycie kwalifikacyjnej... no bo podejscie takie, ze cos przekrece (zapisac na kartce pytania mozna), albo, ze sie osmiesze (masz prawo, w koncu to nei ty jestes lekarzem)... to sory, ale to jest ZALOSNE.
Przeciez te kliniki to sa w praktyce fabryki, tam tyle ludzi przechodzi dziennie, ze oni serio juz nie ogarniaja z kim i o czym gadali.

Jakby mnie tak zlewal lekarz na wizycie kwalifikacyjnej to bym poszedl do konkurencji ktora masz bardzo blisko - te same miasto (mavit, optegra).
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-27, 15:42   #2050
Aislin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 8
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Post usunięty.

Edytowane przez Aislin
Czas edycji: 2017-12-28 o 09:20
Aislin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 12:04   #2051
Keylley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Hello

jestem wlasnie po wizycie kontrolnej, od zabiegu Lentivu minelo 10 dni. Widze mniejsze litery niz wymagalaby tego NORMOWZROCZNOSC, jak ktos widzi gorny rzad to juz uznaje sie ze jest w normie, ja widze ten srodkowy i polowe najmniejszego jaki jest (tam juz litery sa tak male ze nie jestem w stanie ich dobrze odroznic)

Generalnie z daleka jest żyleta, nie pamietam kiedy tak widzialam, moze nigdy :P Zanim zrobiono mi badania bylam pewna ze mam 0 a na pewno nie mam juz minusow

Rozciecie podobno mam juz zagojone, Nie musze juz uzywac kropli przeciwzapalnych ani antybiotyku, zostaly mi tylko nawilzajace co 2-3 h

Ekrany sztuczne tez w duzej mierze przestaly mnie meczyc, wczesniej (kilka dni o zabiegu) jak godzine sleczalam przed komputerem obraz zaczynal mi sie mazac. Teraz juz tego nie obserwuje.

Jeszcze raza mnie przednie biale swiatla aut, ale to ma systematycznie sie zmniejszac. Wieczorem szczegolnie jak zapominam sie kropic regularnie czuje drobny dyskomfort, tak jakby przez pol dnia zdazyly sie juz wysuszyc.

Z takich ciekawostek, moja grubsc rogowki przed zabiegiem to ok. 500, usuwa sie ok 15 na dioptrie wady, mi usunieto wiec okol 80. Grubosc rogowki zmierza mi za miesiac. Operuje sie zostawiajac min 250 na dole i min 130 od gory czy jakos tak

Laser do mikrosoczewkowej korekcji kosztuje okolo 800 000 EUR

Refraktometr wrecz wykazal mi teraz drobne plusy, lekarz twierdzi ze to korzystne bo wzrok bedzi sie stabilizowal 4-6 m-cy, z tego co zrozumialam chodzi o odbudowywanie sie podraznionych przez laser tkanek rogówki wokol wytworzonej mikrosoczewki, wiec rogowka moze sie jeszcze ciutke odbudowac i wtedy jest duza szansa ze wstrzeli sie w 0 lub dalej okolo 0.

A no i tez uczulil, zeby sie tak nie trzymac wynikow refraktomeru, bo wzrok sie nam zmienia w ciagu dnia i zmienia nam sie z wiekiem (bo oko tez ma miesnie i elastyzne tkanki) i zmienia jak sie przeciazymy albo spedzimy caly dzien w pracy przy kompie. Ze refraktometr moze co innego pokazac rano, a co innego wieczorem. Bazujemy pzrede wszystkim na tym jak widzimy.

A no i z formalnego punktu widzenia powinnismy po korekcji zrobic nowe prawo jazdy po uprzednej opinii lekarza orzecznika, bo teoretycznie mamy wpisana obecnie wade wzroku i jak ktos bedzie zlosliwy moglby sie przyczepic. Wzielam sobie na razie zaswiadczenie na wszelki wypadek.

Pytalam tez jak z tym zachodzeniem w ciaze po korekcji, lekarz stwierdzil ze mial pacjentki ktore 1-2 m-ce po korekcji zaszly w ciaze i nic sie nie działo. Oko wymaga pewnej stabilizacji przez 4 m-ce on twierdzi, ze przez 1 trymestr raczej nie ma mozliwosci zeby wzrok sie zaburzyl, bardziej istotny jest 3 trymetr i okres pologu, szczegolnie jesli kobieta bardzo wolno dochodzi do siebie. Bardziej wtedy cos sie moze dziac.

Edytowane przez Keylley
Czas edycji: 2017-12-28 o 12:29
Keylley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 13:02   #2052
Grace_80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Sama się przymierzam do tego zabiegu, ale jest bardzo drogi i trochę się go obawiam szczerze mówiąc. ;/
Grace_80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-29, 06:46   #2053
Keylley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Grace_80 Pokaż wiadomość
Sama się przymierzam do tego zabiegu, ale jest bardzo drogi i trochę się go obawiam szczerze mówiąc. ;/
Drogi bez 2 zdan Ala jak sobie policzysz soczewki + plyn to ok 60 - 70 zl miesiecznie, gdybys uzywala jednodniowych to jeszcze drozej + w ciagu 10 lat moze z 2 pary dobrych okularow z pocienianymi szklami to Ci wyjdzie duzo wiecej

A czego sie obawiasz?
Keylley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 07:46   #2054
sprytny84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam Wszystkich. Miałem laserową korekcje 8 lat temu w wieku 25 lat metodą Lasik w Klinice 2000 w Katowicach. Na prawe oko -2, lewe -1,25 i astygmatyzm. Po zabiegu widziałem super. Nie miałem żadnej wady, a badałem się co roku. Ale od roku zauważyłem, że wzrok się jakby pogorszył. Zrobiłem sobie teraz w grudniu 2017 badanie i wyszła ponowna wada, na prawe oko -1, lewe -075 i astygmatyzm. Mam już okulary. Okulista kategorycznie odradził soczewki oraz ponowny zabieg laserowy, ponieważ widzi na przyrządach ślady po zabiegu, który był 8 lat temu. A ja myślałem, że korekcja jest na stałe...
sprytny84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 21:37   #2055
Keylley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jeśli wadą postepuje to nie będzie na stałe. Oko rośnie do 31 życia a mi w trakcie studiów na pewno wadą tez leciała. Ja na przykład ten zapis miałam ujęty w zgodzie na zabieg. Miałeś na pewno stabilna wadę przed zabiegiem?
Keylley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 22:57   #2056
ala361
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 42
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jestem 6 m-cy po zabiegu laserowej korekcji metodą EBK w Chorzowie. Miałam wadę ponad -4,5 i nieznaczny astygmatyzm (do tego okazało się, że mam szerokie źrenice).
Wada zeszła mi do "0", a już po 14 dniach wróciłam do pracy. Po 30 dniach prowadziłam bez obaw samochód (a mogłam już wcześniej ) i wróciłam do intensywnej pracy na kompie.
Warto było się przemęczyć - tylko dwie doby odczuwałam spory dyskomfort (szczypanie, łzawienie i światłowstręt).
Nie miałam żadnych skutków ubocznych, świetnie widzę w nocy (nie było efektu hallo).
Uważam, ze sukces tkwi w doborze odpowiedniego specjalisty, który nieszablonowo podchodzi do każdego przypadku i nie wykonuje zabiegu za wszelką cenę.
Serdecznie polecam dr Annę Rogowską-Godelę
ala361 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-08, 06:13   #2057
sprytny84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam. Lekarz mówił, że wada się już ustabilizowała. Też pamiętam, że wada już mi się nie pogłębiała.
sprytny84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-10, 15:30   #2058
ewewe89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 43
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Hej,
już od jakiegoś czasu myślę o korekcji, mam 28 lat i wada mi się już nie zmienia.

Ktoś poleca jakiś gabinet w Poznaniu?
Czy rodzaj zabiegu dobiera lekarz czy pacjent?

Pozdrawiam
ewewe89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 17:16   #2059
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Właśnie zakwalifikowałam się na zabieg laserowej korekcji wzroku zamierzam zrobić go na początku lutego.
Zdecydowałam się na metodę reLex Smile w CMO Laser w Warszawie.
Wada -5, lekki astygmatyzm.

Najbardziej zastanawia mnie po ile dniach będzie można się czuć bezpiecznie by wsiąść za kierownicę samochodu. Czy te 2 tygodnie rekonwalescencji wystarczy, czy jakiś czas po zakończeniu zwolnienia lepiej jeździć komunikacja? Jak wasze wrażenia?
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 19:01   #2060
KOBAS1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 11
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

a ja czekam na kontrolę roczną 16.01.2018 i zobaczymy jak będzie , prawdę mówiąc trochę mam pietra , bo prawdopodobnie będę miał do korygowaną wadę - także trzymać kciuki .
KOBAS1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 18:11   #2061
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
(...) Najbardziej zastanawia mnie po ile dniach będzie można się czuć bezpiecznie by wsiąść za kierownicę samochodu. Czy te 2 tygodnie rekonwalescencji wystarczy, czy jakiś czas po zakończeniu zwolnienia lepiej jeździć komunikacja? Jak wasze wrażenia?
Pewnej odpowiedzi nikt Ci nie da, bo wszystko zależy od tego, jak sama będziesz się czuć i jak Twój organizm "przejdzie" cały zabieg. Jeśli wszystko będzie pomyślnie, to już po paru dniach powinnaś być w stanie spokojnie prowadzić auto.
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 19:06   #2062
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez kmff Pokaż wiadomość
Pewnej odpowiedzi nikt Ci nie da, bo wszystko zależy od tego, jak sama będziesz się czuć i jak Twój organizm "przejdzie" cały zabieg. Jeśli wszystko będzie pomyślnie, to już po paru dniach powinnaś być w stanie spokojnie prowadzić auto.
Tak, jestem tego świadoma, że to wszystko zależy od indywidualnej sytaucji, ale jestem ciekawa "średniej"
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 15:32   #2063
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Tak, jestem tego świadoma, że to wszystko zależy od indywidualnej sytaucji, ale jestem ciekawa "średniej"
ale jaki zabieg?

ja mialam smile gdzie odpoczywac trzeba 4 dni i nie wychodzic z domu, duzo spac, relaksowac sie, nie ogladac tv, kompa, smartfona - o d p o c z y w a ć.


i za kierownice wsiadłam po ok 2 tyg.


ale nie wiem jak inne metody.

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez KOBAS1982 Pokaż wiadomość
a ja czekam na kontrolę roczną 16.01.2018 i zobaczymy jak będzie , prawdę mówiąc trochę mam pietra , bo prawdopodobnie będę miał do korygowaną wadę - także trzymać kciuki .
powodzenia!

ja mialam roczną w polowie grudnia 2017 - wszystko ok
tzn rok minal w maj 2017 ale nie bylo mnie w PL i dopiero w grudniu 2017 poszlam na "roczną".

wada stoi w miejscu. rozszczepianie jest ciutke mniejsze.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 17:09   #2064
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Tak, jestem tego świadoma, że to wszystko zależy od indywidualnej sytaucji, ale jestem ciekawa "średniej"
Jako takiej "średniej" nikt nie Ci nie poda, bo nikt jej nie zna. Zapewne jedynie kliniki mogłyby mieć takie dane, o ile w ogóle analizują dane medyczne pod takim kątem.

Z laserową korekcją jest chyba jak ze wszystkimi zabiegami medycznymi - jak komuś pójdzie dobrze i bez komplikacji, to nie napisze o tym gdzieś w Internecie, bo nie czuje takie potrzeby. Na szczęście są gdzieś o tym tematy, w których pisze się coś więcej i nie tylko same negatywne opinie - ten temat jest jednym z takich miejsc (szczerze mówiąc innych nie znam, bo jak sam szukałem czegoś więcej przed swoją korekcją, to oprócz tego nic aktualnego nie znalazłem).

Wystarczy zatem przeczytać ostatnich kilkanaście/kilkadziesiąt stron i zobaczyć, jakie opinie przeważają. O ile mnie pamięć nie myli, to zdecydowana większość jest pozytywna, a chyba tylko jedna odstaje 'in minus'. Zresztą <ciach> robią pewnie po kilkanaście/kilkadziesiąt zabiegów tygodniowo, a jakoś nie słyszy się opinii bardzo negatywnych, bo nawet jak nie wszystko pójdzie 100% po myśli lekarza/pacjenta (np. względem zbicia wady do 0,00), to i tak komfort życia osoby z np. -1,00 jest nieporównywalnie większy niż z -6,00.

edit:
Doczytałem, że zdecydowałaś się na Smile, czyli taką samą metodę, jaką ja miałem na obu oczach. W moim przypadku jeszcze tego samego dnia oglądałem tv, bo czułem się dobrze, a i polska drużyna grała w LM (trudno się było opanować by nie oglądać ). Następnego dnia czułem się już na tyle dobrze, że mógłbym normalnie prowadzić auto czy też iść do pracy (czułem się dobrze, ale zalecenia są takie, by nie przeciążać wzroku przynajmniej przez pierwszych kilka dni). Zwolnienie dostałem na 2 tygodnie (minimum na tyle dają tam, gdzie ja robiłem zabieg), co w zupełności wystarczyło, by oczy odpoczęły od korekcji.

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-11-25 o 19:56
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 17:45   #2065
KOBAS1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 11
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

dziękuję FRIESE " cieszę się że jest ok ....

napisze we wtorek : ) co mi doradzi Pani Doktor " oswajam się z myślą ponownego zabiegu "
KOBAS1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 19:04   #2066
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Swoja droga to w oko laser jeszcze nikt chyba "tutaj" nie mial robionego smile-a. W sumie to nawet nie wiedzialem, ze u nich juz jest taka metoda dostepna.

No z tymi opiniami to racja, np jak moj znajomy robil to poczytal po forum co ludzie pisza; jemu sie udalo, wiec olal temat i sam nic nie pisal (dla niego temat byl od razu zamkniety).
Na szczscie jednak sa osoby co pomimo, ze wszystko bylo ok dorzuca na forach swoje 3 grosze.

Cytat:
Napisane przez ewewe89 Pokaż wiadomość
Hej,
już od jakiegoś czasu myślę o korekcji, mam 28 lat i wada mi się już nie zmienia.

Ktoś poleca jakiś gabinet w Poznaniu?
Czy rodzaj zabiegu dobiera lekarz czy pacjent?

Pozdrawiam
O ile sie nie myle to ktos juz tu pisal, ze mial w optegrze poznanskiej robiony zabieg.
Lekarz stwierdza co mozesz miec wykonane, a ty stwierdzasz na co masz kase.

Edytowane przez krzynu
Czas edycji: 2018-01-13 o 19:05
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 17:47   #2067
Keylley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 32
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja pojechalamautem już dzień po Lentivu czyli Relac Smoła myślę ze do kilku dni.
Keylley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 18:58   #2068
Ayume
Raczkowanie
 
Avatar Ayume
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 137
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Wiecie może czy wykonują zabiegi dla mniejszych wad typu -1 czy raczej nie bardzo?
Ayume jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 11:37   #2069
Paeo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam Wszystkich,
Zarejestrowałem się na forum bo chciałem dowiedzieć się o laserowej korekcji wzroku którą mam zamiar wykonać.

Po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu w CMO LASER w Warszawie, lekarz dał mi do wyboru dwie metody (moja wada to -3,25 OL i OP):
- ReLExÂŽ SMILE
- EBK
Co myślicie o tych metodach, wybrać nowszą i mniej inwazyjną Smill? Czy ktoś robił zabieg smile w CMO LASER?
Sam nie wiem co wybrać...

Edytowane przez Paeo
Czas edycji: 2018-01-17 o 11:42
Paeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 14:09   #2070
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Paeo Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich,
Zarejestrowałem się na forum bo chciałem dowiedzieć się o laserowej korekcji wzroku którą mam zamiar wykonać.

Po pozytywnej kwalifikacji do zabiegu w CMO LASER w Warszawie, lekarz dał mi do wyboru dwie metody (moja wada to -3,25 OL i OP):
- ReLExÂŽ SMILE
- EBK
Co myślicie o tych metodach, wybrać nowszą i mniej inwazyjną Smill? Czy ktoś robił zabieg smile w CMO LASER?
Sam nie wiem co wybrać...
Też wybieram między tymi dwoma metodami i będę mieć Smile w CMO. Czekam na wyznaczenie terminu, mam nadzieję zrobić na początku lutego. Na chwilę obecną co mogę powiedziec, to o cenie - właśnie trwa promocja, więc po uwzględnieniu zniżki Smile jest droższy tylko 200zl/oko. Lekarka mowila, że jest mniej bolesny, regeneracja szybsza dlatego się na niego zdecydowałam, co wyjdzie, to się okaże mam nadzieję, że za miesiąc będę po.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.